Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wyniki referendów – za R…
  Wład Władowicz Budyń o Kierowcy mają dość. „To…
  Wład Władowicz Budyń o Wyniki referendów – za R…
  revers o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Leo o Zorganizowany system wyłudzani…
  revers o Wyniki referendów – za R…
  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Cywilizacja (Nie)Prawdy

Posted by Marucha w dniu 2022-08-08 (Poniedziałek)

Prawie sto lat temu polski twórca nauki o cywilizacjach, Feliks Koneczny, napisał te bardzo wymowne słowa:

Nie znam w naukach historycznych faktu bardziej zastanawiającego jak ten, że zło pozbawione jest mocy twórczej; nie zdoła ono zdziałać niczego o własnych siłach. Ludzie złej woli nie wytworzą nigdy niczego na dłuższą notę, jeżeli nie uzyskają poparcia od osób dobrej woli, zbałamuconych, uwiedzionych w służbę zła. Bezsilne jest zło w życiu zbiorowym, dopóki nie urządzi z siebie imitacji dobra, ażeby móc wyłudzić współpracę obywateli pragnących dobra.

Dlatego to w życiu zbiorowym głupota (a choćby tylko naiwność) jest gorsza od samego zła, nie byłoby bowiem zła w życiu publicznym, gdyby nie znajdowało oparcia pomiędzy dobrymi, gdyby nie było przejmowane w najlepszej myśli. (…) Zdzierstwo, bezprawie, terror, każą się uważać za opatrznościowe zarządzenia, a powodzenie ich zależy od tego, czy imitacja się uda (1).

Słowa te są kluczowe do tego, by zrozumieć, co trapi współczesny świat. Ze względu na środki masowego przekazu i nowoczesną wiedzę psychologiczną i socjotechniczną, zło posiada olbrzymie możliwości, by tworzyć takie imitacje dobra. I tworzy je na masową skalę.

Do kanonu cywilizacji łacińskiej, wyrosłej ze starożytnej Grecji, Rzymu i chrześcijaństwa, należy przekonanie, że na każdym, kto uważa się za powołanego do czynienia dobra, ciąży moralny obowiązek śledzenia tego, czy coś, co prezentuje się jako dobro, rzeczywiście dobrem jest. Jeśli się tego nie robi, człowiek naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo, że padnie ofiarą technik stosowanych przez tych, którzy by czynić zło, muszą wyłudzić współpracę obywateli pragnących dobra. Współcześnie problem zaniku rozumienia wagi tej sprawy wręcz krzyczy o to, żeby go dostrzec – ale ludzie nie chcą go dostrzegać.

Kluczową techniką tworzenia takich imitacji dobra stało się zaszczepianie ludziom przekonania, że obiektywna prawda w ogóle nie istnieje i że każdy ma swoją własną prawdę… W szczególności postmodernizm dokonał tutaj ogromnego spustoszenia, tworząc wręcz modę na „postprawdę”. Tak na marginesie, naprawdę trudno pojąć, jak to przekonanie może w głowach tych samych osób funkcjonować obok wiary w naukę – a to jest standard we współczesnym świecie.

Ta beztroska „niewiara w prawdę” ma bardzo poważne i bardzo realne konsekwencje: ludzie przestali dociekać, jak jest naprawdę! Jeśli nie ma obiektywnej prawdy albo nie jesteśmy w stanie jej ustalić, to pytanie o to, jak w danej sytuacji jest naprawdę, nie ma przecież sensu… I o to właśnie chodziło specjalistom od public relations i marketingu. Sytuacja, w której ludzie nie sprawdzają i nie weryfikują treści, które konsumują, jest idealna dla wszystkich tych, którzy chcą im sprzedać „własną wersję prawdy”. A nowoczesna socjotechnika dysponuje bardzo wyrafinowanymi narzędziami do tego, by największe kłamstwo sprzedać jako prawdę, a największy śmieć pokazać jako coś niezwykle cennego.

Skutkiem niebywałego rozwoju marketingu i PR w ostatnich dekadach jest totalne zaśmiecenie, jeśli już nie zniszczenie infosfery, która powinna być dobrem wspólnym wszystkich społeczeństw. Ludzie nie są już w stanie odróżnić sprawdzonych informacji od dezinformacji, a dezinformacje coraz częściej same podszywają się pod walkę z tzw. fake newsami powodując totalny chaos informacyjny. I o to właśnie chodzi tym, którzy mają coś do ukrycia.

A ci, którzy zarządzali Zachodem przez ostatnie kilkadziesiąt lat, mają wiele powodów do tego, by ukrywać fakty o prawdziwym charakterze swojej działalności, opartej na grabieży i niszczeniu całych narodów. I wbrew różnym twierdzeniom, że winni są tylko oni – ci co kłamią, winni są także ci, którzy w te kłamstwa naiwnie wierzą.

Tragedią współczesnych czasów jest właśnie to, że osobom wpływowym udało się zbudować system sterowania społecznego, który jest w stanie mobilizować miliony ludzi do czynienia zła – chowając się przy tym za parawanem najwyższego dobra. Miliony ludzi w dobrej wierze, w przekonaniu, że robią coś dobrego, swoimi codziennymi działaniami podtrzymują w funkcjonowaniu system, który ich niewoli, grabi, niszczy zdrowie, a nawet zabija. I żeby to dostrzec, trzeba zadać sobie trud, by zbadać, co jest realnym celem działań globalistycznej mafii i jak ten cel jest osiągany. Ale najpierw trzeba odrzucić wszystko, co jest tylko PR i marketingiem.

Cywilizacja łacińska jest tą matrycą, która w najbardziej konsekwentny sposób kładzie nacisk na uczenie ludzi tego, jak odróżniać prawdę od fałszu, dobro od zła, piękno od szpetoty. Stąd też stanęła na drodze siłom, które od lat budują swoją imitację dobra. I miała zostać zniszczona, czego skutki dzisiaj obserwujemy. Ale z tego wynika też recepta na przyszłość: kiedy ten system upadnie, bo wszystko co budowane na kłamstwie ma swój tragiczny koniec, wiemy, co robić. Odbudowywać cywilizację łacińską!

1) F. Koneczny, „Myśl Narodowa” 1930, nr 21, przedrukowane w: F. Koneczny, Teksty z „Myśli Narodowej”, Warszawa 2020.

https://www.nowoczesnamysl.pl

Komentarzy 21 do “Cywilizacja (Nie)Prawdy”

 1. Mietek said

  Ja mam na to wszystko całkiem inne spojrzenie, które mi towarzyszy przez całe życie.
  Zapewniam że sprawdza się.

  Ja powiem tak, Człowiek który nie potrafi zrozumieć drugiego człowieka, Nigdy nie zrozumie otaczającej go rzeczywistości!

  I takie jest życie, większość ludzi nie rozumie o co chodzi innym.
  Dlatego tych co potrafią oddzielić ziarno od plew jest tak mało.

 2. Maverick said

  Schedę po East India Trading Company przejęły instytucje finansowe zarządzające finansami elit i to one są właścicielami 70% światowych dóbr. Są to Black Rock, Vangard, Alphabet, state Street czy UBS. Stworzony poprzez East India Deep State dalej kontroluje rządy i podstawia swoich na pozycje do duraczenia motłochu, obywatele USA wcale nie są wyjątkiem. Duraczenie tutaj jest na najwwyższym poziomie światowym, Deep State jest właścicielem mediów , prasy i mediów socjalnych. A co najważniejsze nastąpiła fuzia city of London z Deep State w USA. To daje im możliwość tworżenia walut bez pokrycia i wykupowania praktycznie wszystkiego na świecie drukując fikcyjny pieniądz. Wojna na Ukrainia też jest wywołana poprzez Deep State, ale w Polin nigdy tego nie zrozumieją, bo obywatele Polin mają przypisaną rolę wasali, a do duraczenia ich w tej roli są podstawieni wybrańcy NWO.

 3. Ad. 1

  Dlatego tych co potrafią oddzielić ziarno od plew jest tak mało.

  Żeby oddzielić ziarno od plew, trzeba wiedzieć, co jest prawdą, a co nią nie jest. I o tym właśnie jest artykuł.

 4. Listwa said

  „Cywilizacja łacińska jest tą matrycą, która w najbardziej konsekwentny sposób kładzie nacisk na uczenie ludzi tego, jak odróżniać prawdę od fałszu, dobro od zła, piękno od szpetoty. Stąd też stanęła na drodze siłom, które od lat budują swoją imitację dobra. I miała zostać zniszczona, czego skutki dzisiaj obserwujemy”.

  – Nawet w Gajówce pojawiają się „patrioc”i, którzy sądzą, że zniszczenie cywilizacji łacińskiej jest wyzwoleniem z reziimu, co nie Kosiór?

 5. Zbigniew Kozioł said

  Warto zasubskrybować sobie pismo (bezpłatnie, rzecz jasna). To wyżej jest z 18 numeru: https://www.nowoczesnamysl.pl/wp-content/uploads/2022/07/NMN_nr_18-22.pdf
  Zawsze, gdy dostaję powiadomienia o nowym numerze, mam takie odczucie, jakby to Pani Magdalena do mnie osobiście wysłała 😉 Mnie pismo bardzo odpowiada poziomem i treścią.

 6. Agnieszka said

  „system sterowania społecznego, który jest w stanie mobilizować miliony ludzi do czynienia zła – chowając się przy tym za parawanem najwyższego dobra.”
  A kto tak postępuje? Kto kłamie udając dobrego? Szatan! Dlatego od dawna uważam, że PiS to sataniści, słudzy szatana, udający dobrych, a pod tą przykrywką wprowadzający zło.

 7. Anucha said

  W matematyce mnożenie liczb ujemnych daje plus.

  Gdy spotka się kłamca z kłamcą, mówią prawdę ( opowiadają jak zrobili w uj goim)

 8. matematyk wlazł na patyk said

  Gdy spotka się kłamca z kłamcą to jest dodawanie, a nie mnożenie.
  Natomiast gdy się spotka kłamca z kłamczynią, to formalnie do mnożenia (się) może dojść. Choć nie musi.
  Nieprawdaż.

 9. plausi said

  Fikcja jako rzeczywistość dla mas

  „winni są także ci, którzy w te kłamstwa naiwnie wierzą ”, że wymienimy tylko trzy przykłady z tragicznymi konsekwencjami także dla łatwowiernych:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  i plandemia
  jak też Ukraina.

  Jest jednak jeszcze gorzej, ci łatwowierni bronią się z całą determinacją a nawet brutalnością przed przyjęciem do wiadomości, że uwierzyli w kłamstwa, gdyż to zburzyło by ich konstrukcję fikcji rzeczywistości. Chodzi o wspomniane w artykule masy, które z zapamiętaniem niszczą podstawy swej egzystencji zwiedzeni przez „fałszywych proroków”, nie są to wszakże żadni fałszywi prorocy, to są wysłannicy zbrodni.

  Można też zacytować z lewej kolumny: „Polak ma poglądy, ale nie wie skąd, dlaczego właśnie takie i po co je pokazuje. ”, naturalnie nie tylko Polak.

  Matka wszystkich zbrodni jest znana religiom od tysiącleci

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Lichwa

  to ona zrujnowała nasze środowisko i podstawy życia na Ziemi i czyni to nadal przy pomocy tzw. zielonych i innych obrońców środowiska, klimatu i pokoju, ale dajmy możliwość wyjażnienia poecie:

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/04/ezra-pound-gdzie-lichwa/

  „Nie znam w naukach historycznych faktu bardziej zastanawiającego jak ten, że zło pozbawione jest mocy twórczej …” mądre spostrzeżenie, ale łatwo wytłumaczalne, zło jest geniuszem zniszczenia.

 10. […] 2022-08-09 (Wtorek) @ 12:36:33 […]

 11. Sebastian said

  Brak umiejętności rozróżniania dobra od zła to skutek odwrócenia się od Boga i utrata łaski Ducha Świętego

  „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ”

  Kto idzie za mną, nie błądzi w ciemnościach – mówi Pan. Oto słowa Chrystusa, w których zachęca nas, abyśmy Go naśladowali, jeśli chcemy naprawdę żyć w świetle i uwolnić się od ślepoty serca. Starajmy się więc rozpamiętywać jak najgorliwiej życie Jezusa Chrystusa.

  Nauka Chrystusa przewyższa wszystkie nauki świętych, a kto zdobędzie jej ducha, znajdzie w niej mannę ukrytą. Są ludzie, którzy nawet z częstego słuchania Ewangelii niewiele wynoszą gorliwości, bo nie mają w sobie ducha Chrystusowego. A przecież kto pragnie zrozumieć i pojąć w całej pełni słowa Chrystusa, powinien starać się według Niego kształtować całe swoje życie.

  Cóż ci przyjdzie ze wzniosłej dysputy o Trójcy Świętej, jeśli nie masz współczucia dla ludzi, a więc nie możesz podobać się Bogu w Trójcy Świętej? Naprawdę, wzniosłe słowa nie czynią świętego ani sprawiedliwego, ale życie prawe czyni człowieka miłym Bogu. Wolę odczuwać skruchę niż umieć ją zdefiniować. Choćbyś znał całą Biblię na wyrywki i wszystkie mądre zdania filozofów, cóż ci z tego przyjdzie, jeśli nie masz miłości i łaski Boga?

  „Marność nad marnościami i wszystko marność” oprócz jednego: miłować Boga i Jemu służyć. To jest mądrość najwyższa: przez odrzucenie świata dążyć do Królestwa niebieskiego.

  Marnością jest gromadzić bogactwa, które przeminą, i w nich pokładać nadzieję.

  Marnością także – zabiegać o własne znaczenie i piąć się na coraz wyższe szczeble godności.

  Marnością – iść ślepo za zachceniami ciała i szukać tego, co kiedyś przyjdzie ciężko odpokutować.

  Marnością jest pragnąć długiego życia, a nie dbać o życie dobre.

  Marnością – przykładać wagę tylko do teraźniejszości, a o przyszłości nie myśleć.

  Marnością – miłować to, co tak szybko przemija, a nie śpieszyć tam, gdzie radość nieprzemijająca. Miej często w pamięci to zdanie: Nie nasyci się oko widzeniem, a ucho nie napełni się słyszeniem. Staraj się więc odciągać serce od rzeczy widzialnych, a zwracaj się ku niewidzialnym. Bo ci, co zawierzają tylko poznaniu zmysłów, plamią sumienie i tracą łaskę Boga.

  Click to access o_nasladowaniu_chrystusa.pdf

 12. UZA said

  „Ze względu na środki masowego przekazu i nowoczesną wiedzę psychologiczną i socjotechniczną, zło posiada olbrzymie możliwości, by tworzyć takie imitacje dobra. I tworzy je na masową skalę.”

  A moim zdaniem, zło w obecnych czasach przestało imitować dobro. Mimo posiadanych środków, już się wcale nie sili na jakieś pozory i pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Czyż bowiem grabieże i demolki w biały dzień, uskuteczniane przez zwolenników ruchu BLM albo marsze obnażonych pederastów, wykonujących obsceniczne gesty na ulicach, były czymś dobrym ? Albo czy ostra cenzura, prowadzenie eksperymentów medycznych na nieświadomych ludziach, katowanie uczestników antyplandemicznych, pokojowych demonstracji bądź zakazywanie lekarzom leczenia chorych ma w sobie jakieś ślady dobra ? A co dobrego można zobaczyć w agresywnych, wytatuowanych w swastyki banderowcach, którzy wprost zioną nienawiścią (także do nas – Polaków) ?

  Problemem współczesnego świata jest nie tyle głupota, co egoizm i tchórzostwo. Ludzie, którzy widzą jawne zło (bo po prostu nie sposób go nie zauważyć ), wolą odwracać wzrok i siedzieć cicho, żeby się nie narazić. Łudzą się, że w ten sposób ocalą skóry, przeczekają koszmar i znów jakoś tam będzie. A że inni (np. odizolowani od rodzin chorzy w szpitalach, skopani przez reżymowych siepaczy amatorzy swobodnego oddychania, maltretowani rosyjscy jeńcy czy normalni ludzie z Doniecka i Ługańska) ucierpią, to trudno – ważne to je co je moje, byleby tylko mnie się udało wywinąć …. Oczywiście, z takiego myślenia przebija też głupota, a w każdym razie ciasnota umysłowa, lecz nie wynika ona ze zwiedzenia przez zło udające dobro.

 13. Tadeusz Kaktus said

  Kiedy przychodzimy prosić Boga o wielką łaskę, najśmielej przychodzimy do Maryi. Przypominamy sobie, że wielką moc, według mistyków i świętych ma różaniec. Wówczas walcząc o jakąś poważną sprawę, błagamy Boga, żeby nas wysłuchał. Im więcej serca wkładamy w naszą modlitwę, tym szybciej pojmujemy, niemal w nagłym olśnieniu, potęgę tej modlitwy. Jej leczącą moc, nie tylko dla tych, za których się modlimy ale dla nas samych.

  By nasza modlitwa mogła być przyjęta przez Niebo, musimy najpierw zmierzyć się ze słowami modlitwy Ojcze nasz: odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.

  https://swietatradycja.wordpress.com/2022/08/09/egzorcyzm-zyjacy-arka-ocalenia/

 14. Anucha said

  @8
  Polak doskonale zrozumie paralelę

 15. Emilian58 said

  Brutalnie sfałszowali nauki wszelkie a przymusowa edukacja państwowa to w dużej mierze fikcja. Robili to cierpliwie, powoli ale wcale nie kryjąc zamiarów a protesty ludzi były umiejętnie kierowane w las.

  ———
  Wszelkie?
  Nie wiedziałem, że nie działa GPS, Internet, teleskop, zegarek, armata…
  Admin

 16. Boydar said

  a gilotyna jak świetnie działała …

  Oczywiście że WSZELKIE, bo każda prawdziwa nauka rozwija miózg i rozum, a „tu” zupełnie o coś innego się rozchodzi. W moim rozumieniu, (15) odnosi się do ogółu. A to przecież nie ogół zbudował GPS, internet, teleskop, zegarek czy armatę … Przy czym te trzy ostatnie zbudowano jeszcze przed wielką destrukcją nauki, i zbudowały je jednostki wybitne, jakie zdarzają się zawsze i wszędzie.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Nauki ścisłe nie dają się psuć. Nie na dalszą ani nawet na bliższą metę.
  Armata wciąż działa. Nie udało się najwidoczniej zepsuć praw mechaniki i chemii.

  A to że tylko wybitne jednostki tworzą wybitne wynalazki czy dokonują odkryć – to nic nowego i nie ma to nic wspólnego z „psuciem” nauki. Jeśli już, to możemy stwierdzić, że ogólny poziom umysłowy ludzkości spada.

 18. Greg said

  Bogowie Gnostycyzmu, POLECAM, po raz kolejny !
  Rewelacyjny wykład /3-cz./

  .https://www.youtube.com/watch?v=DMnHLi4OzSQ

 19. Boydar said

  Proszę o wybaczenie ale ja o Iwanie a Pan …

  Praw fizyki (chemii, biologii) zepsuć się nie da, Lepszy od nas je stworzył. Gorzej z ich poznawaniem czy eksploracją a w zasadzie to całkiem ch. Bo klikanie w smarkfona to tylko małpia zręczność a nie wiedza.

  W każdym razie odnoszę wrażenie, że żyd w Polsce stracił perspektywę; nawet muzyków już nie produkują 🙂
  —-

  Moja była żona uczy (korepetytuje) matematykę(i) i fizykę. Największy „ruch w interesie” jest ze studentami matematyki (fizyki również); musi zaczynać z nimi od podstawówki. BO NIC NIE KUMAJĄ !!!

 20. Carlos said

  Taki mamy poziom ( swiadoma robota) w szkolach p. Boydar

 21. Marucha said

  Re 19:
  Mówimy o dwu różnych rzeczach.
  Ja o tym, że nauki (nauk ścisłych) nie da się zakłamać, bo by nic wokół nas nie działało.
  A Pan o tym, że masa ludzka jest coraz głupsza i sobie nauki nie przyswaja.

  Czytałem niedawno na forach hamerykańskich o problemach z dodawaniem i odejmowaniem…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: