Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wyniki referendów – za R…
  Wład Władowicz Budyń o Kierowcy mają dość. „To…
  Wład Władowicz Budyń o Wyniki referendów – za R…
  revers o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Leo o Zorganizowany system wyłudzani…
  revers o Wyniki referendów – za R…
  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

MSZ Chin: USA kreują kryzys, a obwiniają za to innych

Posted by Marucha w dniu 2022-08-08 (Poniedziałek)

Stany Zjednoczone kreują kryzys, a następnie szukają usprawiedliwienia dla swoich błędnych wypowiedzi i działań, przeinaczając fakty, przerzucając odpowiedzialność na innych – powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Chin Wu Qian.

– Stany Zjednoczone całkowicie sprowokowały i samodzielnie stworzyły obecną napiętą sytuację w Cieśninie Tajwańskiej, dlatego strona amerykańska powinna ponosić pełną odpowiedzialność za poważne konsekwencje – powiedział Wu Qian, którego cytuje chiński resort obrony.

Wu Qian zaznaczył, że Chiny już wcześniej przedstawiły swoje poważne stanowisko w sprawie relacji z USA, a siły zbrojne obu państw wydały oświadczenia w tym m.in. w sprawie wizyty przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie, jednak strona amerykańska mówiła jedno, a robiła drugie, popierając wizytę Pelosi, wywołując tym samym napięcie w Cieśninie Tajwańskiej.

Odpowiednie środki zaradcze Chin były koniecznym ostrzeżeniem w odpowiedzi na prowokacje USA i Tajwanu, a ochrona suwerenności i bezpieczeństwa państwa jest w pełni sprawiedliwa i właściwa – podkreślił rzecznik chińskiego MO.

Wu Qian dodał, że „USA z jednej strony kreują kryzys, a z drugiej mówią o konieczności jego kontrolowania i zarządzania nim, szukają uzasadnienia i osłony dla swoich błędnych oświadczeń i działań, swoich prowokacji, tworzą nawet publiczny szum, zniekształcają fakty i próbują przerzucić odpowiedzialność, Chiny zdecydowanie się temu sprzeciwiają”.

[W ogóle świat zwariował. Rosjanie ostrzeliwują swoje własne terytoria i elektrownie, Ukraińcy bronią Europy, trzy przypadki jakiejś niegroźnej choroby dają powód do totalnego lockdownu, grafomani dostają nagrody Nobla, bandyci uczą moralności, papież kłania się pogańskim bałwanom… – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 12 do “MSZ Chin: USA kreują kryzys, a obwiniają za to innych”

 1. mrufka said

  Prowokacje na Tajwanie służą jednemu celowi – odcięciu ChRL od globalnego rynku. USA dążą do likwidacji globalnego handlu, ponieważ ich model ekonomiczny przegrał z chińskim, okazał się nieefektywny. Teraz pozostają takie opcje – odcięcie ChRL od rynku i wymuszenie na władzach ChRL sprzedania Żydom fabryk albo wojna handlowa. Do wojny handlowej potrzeba histerii, jak w przypadku Ukrainy. Żeby cały blok USA musiał wprowadzać sankcje równolegle. Jak przeciw Rosji.

  Oglądamy istny Koniec Historii Fukuyamy. Demokracja i wolny rynek najwyraźniej wygrały. Do tego stopnia, że musiały wyciągnąć rewolwer, by wynik partyjki pokera był po ich myśli. Mimo, że od początku grały znaczonymi kartami.

 2. maasteer said

  To tak samo jak z krainą u – morduje w Donbasie a oskarża ruskich

 3. maasteer said

  Ad 1 Mrufka
  To jest polityka zmuszania Chin do sięgnięcia po surowce syberyjskie.

 4. Czy na pewno USA ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/07/glob-i-globalizm/#BRVg

  Czy ten bankrut jest w stanie cokolwiek kreować ?

 5. Wiktor said

  Prowokacja USA polegała na tym, że Pelosi miała wylądować. Amerykanie obserwowali co uczynią Chinole. Chińskie władze tylko pobrzękiwały i tylko na tym się skończy. Chinole nie są na tyle silni i mocni na konfrontacje. To dużo daje do myślenia Rosji . Korki szampana w Moskwie się otworzyły. Chiny nie mają innej alternatywy jak trzymać się Rosji.

 6. Emilian58 said

  A może to tylko teatr dla gojów? Przecież reset trwa i ma się w najlepsze. Putin mięko wszedł w PICpandemie i „szczepienia” Chiny również. Putin wciąż widzi partniorów w zgniłym zachodzie a chinole razem z bandytami kombinują jak zniszczyć rolnictwo.

 7. mrufka said

  Odpowiedź do 5. Wiktor

  „Chinole nie są na tyle silni i mocni na konfrontacje. To dużo daje do myślenia Rosji . Korki szampana w Moskwie się otworzyły. Chiny nie mają innej alternatywy jak trzymać się Rosji.”

  Chiny konfrontacji nie potrzebują na tym etapie. USA prowokują, ChRL się cofa, bo póki trwa pokój niszczy USA ekonomicznie.

  W Moskwie nie mają powodów do radości. ChRL się cofa, to znaczy, że będzie egzekwować sankcje na elektronikę nałożone przez USA. Co oznacza, że większość fabryk zbrojeniowych nie może nic produkować, bo prawie cały przemysł elektroniczny z czasów ZSRR został zaorany. Aalbo leżał odłogiem i nie ma mocy produkcyjnych ani technologii by w sensownym czasie zastąpić import. Mig-27 i Su-29 były ostatnimi samolotami produkowanymi w całości na lokalnych podzespołach.

  Chiny będą wysyłać do FR tylko to, co USA pozwoli. A USA dobrze wie, czego zakazać.

  Odpowiedź do 3. maasteer
  „To jest polityka zmuszania Chin do sięgnięcia po surowce syberyjskie.”

  ChRL poczeka z tym na moment rozpadu FR, by nie dać USA zjeść całej FR. Rozpad nie jest pewny. Jeśli władzę przejmie agentura zachodu, tak. Jak Putina i całe jego otoczenie zabiją zbuntowani pułkownicy i zaprowadzą dyktaturę wojskową, do rozpadu nie dojdzie. Jest i możliwość, że Putin lub jego sobowtór kontrolowany przez mafię oligarchów utrzyma się przy władzy. Mimo przebiegu SWO. Telewizja jest potężnym narzędziem kontroli mas, a grupa Putina kontroluje telewizję. Zobaczymy, czy to wystarczy, by uniknąć powtórki z 1917r i kolejnej rewolucji.

  Najważniejsze to zdać sobie sprawę z tego, że los obecnego układu władzy w FR wisi na włosku. Imoże być nieciekawie. Aż po picie jodyny. I świecące nocą grzyby w lasach.

 8. Voodoosch said

  Oczywiście, że to teatr, drogi Panie. Można sobie dywagować i rozważać, co zapewne jest potrzebne ale musimy pamiętać,że scenariusz dla tej „sztuki”, został już napisany kilka lub kilkanaście lat temu. Wszyscy główni aktorzy dobrze znają każdy kolejny krok. Zna Putin, zna Chińczyk, zna Jankes i wielu innych. Reżysera nie znamy i nie wiem czy aktorzy znają. Myślę, że teatr zaczął działalność bardzo dawno temu (XIXw?), tylko publiczność była znacznie mniejsza i aktorzy mniej znani. Po roku 45, teatr ruszył z pełną mocą i dzisiaj publika globalna, aktorzy światowi. W polityce nic nie dzieje się przypadkiem.

 9. Anucha said

  Tzw. kapitał amerykański posiada większość fabryk w Kitaju.
  Fabryki te korzystają z tanich surowców Rosyjskich.
  Emitują olbrzymie ilości CO2.
  Nam narzuca się ograniczenia produkcji i
  wyższe ceny surowców.
  Koniokrady sprzedają nam Rosyjski gaz i ropę z kilkukrotną przebitką.
  Geszeft panie jak sprzedaż cegły w bramie na Pradze

 10. Voodoosch said

  Jeszcze tylko dodam, że obecny kryzys to w 90 procentach posrowidowy syf, a wojna na Ukrainie ma to zasłonić.
  Dobranoc.

 11. maasteer said

  Ad 5 Wiktor
  „Chinole nie są na tyle silni i mocni na konfrontacje. To dużo daje do myślenia Rosji . Korki szampana w Moskwie się otworzyły. Chiny nie mają innej alternatywy jak trzymać się Rosji.” Panie Wiktor Pan z przedszkola wyleciał?? Chiny obecnie to najmocniejsze mocarstwo na świecie!! A że nie dali się sprowokować lub nie chcieli wyskoczyć przed szereg to WCALE nie oznacza że są słabi – wręcz przeciwnie – są mocni, cwani i mają wyczucie czasu. Oni maja kopie wszystkich współczesnych systemów broni – po prostu sie z tym nie afiszują, żeby przeciwnik myślał że są słabi – o to chodzi – zeby go zaskoczyć. Musieliby byc głupi żeby obnarzyć sie na Tajwanie na tym etapie!!!

  7 mrufka
  Moze ma Pan rację. Nie wiem tylko ile tak naprawdę sobowtórów Wołodzi istnieje.
  „Rosja nigdy nie jest ani tak silna, ani tak słaba jak się wydaje”

 12. UZA said

  „Chiny będą wysyłać do FR tylko to, co USA pozwoli. A USA dobrze wie, czego zakazać.”

  Więc po to Chińczycy wysforowali się na potęgę ekonomiczną, żeby słuchać poleceń atlantyckiego bankruta, prowadzących prosto do ruiny „sojuszników”?
  Po to stworzyli projekt eurazjatyckiej integracji ( Nowy Jedwabny Szlak), żeby kucać przed konkurencyjnym mocarstwem morskim ? Przecież to ewidentny absurd. Ameryka gnije i to w sposób spektakularny. Widać to po wyglądzie amerykańskich miast (można znaleźć w Sieci filmiki ukazujące ulice- śmietniska, zapełnione oszołomionymi ćpunami) i po tych biednych dziwolągach, zaangażowanych tam na stanowiskach ministerialnych . Ta zgnilizna jest zaraźliwa, więc trzymanie się dziś Ameryki jest samobójstwem. Jakieś cienkie Bolki, uwieszone u waszyngtońskich czy nowojorskich klamek , muszą posłusznie wykonywać komendy, bo nie mają wyjścia – żaden nowy pan ich nie weźmie, ale Chiny maja wybór.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: