Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o W Polsce urodziło się o połowi…
  Tekla o Objawy neuropsychiatryczne…
  bryś o Wolne tematy (09 – …
  revers o Wolne tematy (09 – …
  revers o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Atak dronów na cele strategicz…
  jasiek z toronto o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  I*** o Wolne tematy (09 – …
  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kijów nie liczy się z Ukraińcami

Posted by Marucha w dniu 2022-08-09 (Wtorek)

„Udokumentowaliśmy sytuacje, w których ukraińskie siły zbrojne narażają na ryzyko cywilów, naruszając podczas działań prowadzonych na terenach zamieszkałych prawo wojenne” – powiedziała Agnès Callamard, sekretarz generalna Amnesty International (AI).

AI to międzynarodowa organizacja pozarządowa, będąca jednym z największych autorytetów w dziedzinie praw człowieka dla świata zachodniego [podkreślamy: zachodniego – admin]. Publikacja przez nią jednoznacznej krytyki działań armii ukraińskiej wywołała histerię w Kijowie i burzę w mediach tzw. Zachodu. Zastanówmy się czy słusznie.

Wojna zawsze jest niehumanitarna

Wbrew twierdzeniom tzw. Zachodu formułowanym przy okazji kolejnych operacji pod dowództwem amerykańskim w różnych krajach na całym globie, nie ma humanitarnych operacji zbrojnych. Niezależnie od poziomu zaawansowania technicznego armii i precyzyjności stosowanej broni, wojna uruchamia reakcje łańcuchowe, które muszą doprowadzić do strat ludzkich i materialnych wśród ludności cywilnej. Tak jest również w przypadku konfliktu toczącego się obecnie na Ukrainie.

Owszem, istnieją standardy ustanowione w prawie międzynarodowym, które straty wśród osób nie będących wojskowymi mają redukować. Jednak, nawet przy ich literalnym i skrupulatnym stosowaniu, nie da się indywidualnych ludzkich tragedii całkowicie wyeliminować. Możemy jednak starać się je minimalizować, zabiegać o przestrzeganie pewnych racjonalnych i logicznych norm prowadzenia działań wojennych.

Pewnych rzeczy nie da się usprawiedliwić

„Prowadzenie działań obronnych nie zwalnia wojsk ukraińskich z obowiązku przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego” – stwierdziła wspomniana już wcześniej szefowa Amnesty International. I jest to niepodważalny, logiczny fakt. Prawo obowiązuje wszystkie strony konfliktu, niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze stroną atakującą, czy broniącą się.

Kolejne informacje przekazywane do tej pory głównie przez stronę rosyjską (tym samym, pozbawione waloru bezstronności) pokazywały, że Kijów poczuł się, w imię poczucia moralnej i politycznej wyższości, multiplikowanego przez medialny przekaz generowany w ramach przedsięwzięć dezinformacyjnych i psychologicznych, całkowicie z odpowiedzialności za życie, zdrowie i mienie ludności cywilnej zwolniony.

To zresztą nie jest sytuacja nowa; podobnie było, gdy siły ukraińskie w ciągu ostatnich ośmiu lat konsekwentnie dokonywały śmiercionośnych ostrzałów obiektów cywilnych na Donbasie. Tym samym, reżim kijowski jednoznacznie pokazuje swój stosunek do wartości życia obywateli własnego państwa. Składa je konsekwentnie i na wielką skalę w ofierze interesom własnym i życzeniom swoich anglosaskich protektorów.

„Pewnego razu znajomy Ukrainiec powiedział mojemu teściowi, że UPA zamierza zamordować jego rodzinę. Zdążyła ona uciec do Krzemieńca. Ktoś usłyszał tą rozmowę młodego Ukraińca z ojcem mojej żony. Powiesili go pośrodku wsi i przymocowali mu do piersi tabliczkę z napisem ‘to się stanie ze wszystkimi zdrajcami’. Wiszącego ciała nie pozwalali przez następne kilka dni zdjąć z szubienicy” – pisał na emigracji w Kanadzie wybitny ukraiński uczony, nieżyjący już prof. Wiktor Poliszczuk, o banderowcach. Narzucona dziś odgórnie Ukraińcom tożsamość historyczna nigdy specjalnie nie liczyła z ludzkim życiem. Także swoim, ukraińskim.

A jednak nie propaganda

Od kilku miesięcy trwania konfliktu na Ukrainie strona rosyjska (w tym Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej) przytacza konkretne miejsca, daty i fakty pokazujące praktykę dyslokacji wojsk i artylerii ukraińskich sił zbrojnych na terenie lub w pobliżu obiektów cywilnych. Z oczywistych względów można było odnosić się z rezerwą wobec tego rodzaju twierdzeń, wszak formułowała je jedna ze stron toczącego się konfliktu. Zastanawiało jednak to, że w mediach społecznościowych pojawiały się zdjęcia i nagrania ukraińskich stanowisk artyleryjskich oraz żołnierzy stacjonujących wśród blokowisk czy w obiektach cywilnej infrastruktury publicznej, takich jak szpitale czy szkoły.

Raport Amnesty International korzystał z różnych źródeł. Wśród nich wymieniono wizyty w miejscach dyslokacji sił ukraińskich zniszczonych przez ostrzał rosyjski, wywiady ze świadkami i okolicznymi mieszkańcami, teledetekcję oraz analizę użytej broni.

„W wyniku przeprowadzonego śledztwa eksperci dowiedli, że siły ukraińskie prowadziły ostrzał z zaludnionych terenów mieszkalnych, a także rozlokowały się w budynkach cywilnych w 19 miastach i wsiach w badanych regionach. Działające w ramach organizacji Laboratorium Dowodów Sytuacji Kryzysowych (Crisis Evidence Lab) przeanalizowało zdjęcia satelitarne potwierdzające poszczególne przypadki” – twierdzi AI. Wcześniejsze doniesienia na ten temat zostały zatem potwierdzone. Trudno doszukiwać się tu jakiejkolwiek manipulacji.

Oczywiste normy

Międzynarodowe prawo humanitarne wyraźnie stanowi, że niedopuszczalne jest narażanie w ramach działań wojennych ludności i obiektów cywilnych. Okazuje się jednak, że na Ukrainie dochodzi do czegoś jeszcze gorszego. Oddajmy głos ekspertom AI:

„Większość terenów mieszkalnych, w których rozlokowali się żołnierze, znajdowała się wiele kilometrów od linii frontu. Istniały w pobliżu liczne lokalizacje alternatywne, które nie powodowałyby zagrożenia dla cywilów, takie jak bazy wojskowe czy obszary gęsto zalesione. W udokumentowanych przez Amnesty International przypadkach nie stwierdzono, by ukraińskie siły zbrojne, które zajmowały cywilną infrastrukturę na terenach mieszkalnych ostrzegały ich mieszkańców i pomagały w ewakuacji pobliskich budynków, co stanowi dowód braku stosowania wszelkich możliwych środków mających na celu ochronę ludności cywilnej”.

Mamy zatem do czynienia z sytuacją, w której świadomie narażano życie i zdrowie okolicznej ludności. Najprawdopodobniej (twierdzenie to wymaga dodatkowych badań i dokumentacji) określona liczba niewojskowych ofiar śmiertelnych obecnej wojny to wynik świadomej (trudno założyć brak nieumiejętność przewidzenia konsekwencji) taktyki armii ukraińskiej.

Szpitale i szkoły jako tarcze

„W pięciu przypadkach badacze Amnesty International stwierdzili wykorzystywanie szpitali w charakterze de facto baz wojskowych. W dwóch miastach dziesiątki żołnierzy odpoczywało, chodziło i spożywało posiłki w szpitalach. W jednym mieście żołnierze prowadzili ostrzał spod budynku szpitalnego” – czytamy dalej w raporcie. Nadmieńmy, że chodzi o cywilne placówki służby zdrowia, często te ratujące życie miejscowym mieszkańcom. Można więc założyć, że – poza ofiarami ostrzałów rosyjskich likwidujących punkty ogniowe – śmierć mogli ponieść również Ukraińcy pozbawieni możliwości otrzymania pomocy w przekształconych w koszary szpitalach.

„W 22 spośród 29 wizytowanych budynków szkolnych badacze Amnesty International spotkali żołnierzy rozlokowanych na ich terenie lub dowody prowadzenia z nich działań zbrojnych, w tym mundury wojskowe, łuski, racje żywnościowe i pojazdy wojskowe” – twierdzą autorzy raportu. Międzynarodowe prawo humanitarne zezwala na korzystanie przez siły zbrojne z budynków szkolnych jedynie w ostateczności, w sytuacji braku innego wyjścia. Tymczasem, sądząc po statystyce, na Ukrainie jest to obecnie regułą.

Waga polityczna

Amnesty International otrzymywała w minionych latach finansowanie nie tylko od czołowych fundacji świata korporacyjnego (m.in. Fundacji Rockefellera i Fundacji Forda), lecz również z Departamentu Stanu i brytyjskiego resortu spraw zagranicznych. Niektórzy obrońcy praw człowieka uznawali, że w związku z tym może ona w sposób wybiórczy, subiektywny, korzystny dla swoich darczyńców przedstawiać sytuację humanitarną w poszczególnych krajach.

W tym kontekście publikacja raportu oznaczać może, że niektóre kręgi polityczne świata anglosaskiego podjęły decyzję o stopniowym wycofywaniu bezwarunkowego poparcia dla reżimu Wołodymyra Zełeńskiego. Świadczyć może o tym histeryczna reakcja po ukazaniu się materiału AI ze strony Biura Prezydenta Ukrainy (Michaił Podoliak) i MSZ (Dmytro Kuleba). Podobną retorykę można było zauważyć w mediach brytyjskich i polskich. Warto jednocześnie odnotować, że mniej tego rodzaju głosów pojawiało się w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach europejskich.

Symptomatyczne jest również zachowanie oddziałów Amnesty International w poszczególnych krajach. Szefowa ukraińskiego biura tej organizacji Oksana Pokalczuk odeszła ze stanowiska. Polski oddział AI opublikował tekst, w którym potępia jednoznacznie działania rosyjskie na Ukrainie, nie odnosząc się w żaden sposób do zarzutów wobec strony ukraińskiej. Stanowiska w tej sprawie odzwierciedlają w zasadzie narracje polityczne w różnych krajach. W Polsce dodatkowo współgrają z retoryką klasy politycznej, która bez żadnych wątpliwości etycznych ślepo popiera stronę ukraińską, nawet w obliczu oskarżeń takiego kalibru.

Tymczasem skala łamania międzynarodowego prawa humanitarnego przez wojska ukraińskie powoduje, że cała sprawa powinna mieć konsekwencje polityczne, a być może również prawne. Otwartym pozostaje pytanie, kto odpowiada za śmierć cywilów i ostrzał infrastruktury mieszkalnej oraz publicznej. Można przyjąć cztery wersje:
1) taktyka prowadzenia działań wojennych zaakceptowana na najwyższym poziomie władz politycznych, być może ze względów propagandowych (zniszczone obiekty i ciała ofiar pokazywane są we wszystkich światowych mediach);
2) decyzje dowództwa armii – Sztabu Generalnego;
3) decyzje i wytyczne miejscowych sztabów dowodzenia;
4) ogólny chaos i brak organizacji panujący w poszczególnych regionach.

Do ustalenia takiej odpowiedzialności trzeba by przeprowadzić szeroko zakrojone, niezależne śledztwo, a z tym będzie trudno.

Mateusz Piskorski
https://myslpolska.info

Komentarzy 18 do “Kijów nie liczy się z Ukraińcami”

 1. Kar said

  ..czysto-filigranowa/ukrainskawojna

  …nawiazuje do obrazka z dlugoszyinymi dzialami. Jezeli odpowiednie sluzby wywiadowcze sa, az tak dobrze poinformowane odnosnie faktu lokalizacji tychze wrazych dzial, to dlaczego nie zlikwiduja ..zrodla upadlinskiego dalekosieznego razenia olowiem.

  I dlaczego FR zezwala na dostawe wszelakiej masci bronii/amunicji na teren Ukrainy.

  Kontrola ziemna/powietrzna jest przeciez w zakresie dzialania FR..

  Czy to (dlugowieczna wojna) bedzie synchronizowane z jesiennym szprycowaniem/inflacja/zamordyzmem w Europie

 2. maasteer said

  Ad 1 Kar – też mam podobne przemyślenia, i ewentualne szpryce będą papierkiem lakmusowym dla FR i J.E.P.

 3. Bezpartyjna said

  W polskich szkołach jest miejsce dla dzieci ukraińskich. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie we wrześniu kolejnych 200-300 tysięcy – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
  https://pch24.pl/ilu-ukrainskich-dzieci-spodziewamy-sie-od-wrzesnia-w-polskich-szkolach-odpowiada-minister-czarnek/

  Panie ministrze – znaczy się polski podatnik będzie łożył na ukr. uczniów oraz całą zwiazaną z tym około szkolną logistykę, w tym utrzymanie infrastruktury, pensje nauczycieli, pracowników szkolnych,itp.?
  Pięknie, ale czy pan Czarnek raczył podatników zapytać o zdanie czy mamy ochotę na dołożenie nam kolejnego haraczu aby usatysfakcjonować nieprzyjaznych acz wymagających najeźdźców?

 4. Marek said

  Referendum
  https://t.me/vrogov/4011?single

  Po południu 8 sierpnia szef obwodu zaporoskiego Balicki również podpisał rozkaz przeprowadzenia referendum w sprawie zjednoczenia obwodu z Rosją. Podpisanie odbyło się na forum ruchu społecznego „Jesteśmy razem z Rosją”, który odbywa się w Melitopolu. W wydarzeniu bierze udział ponad 700 przedstawicieli z całego regionu.

  Apel uczestników forum odczytał Władimir Rogow , członek rady głównej administracji regionalnej .

  Kierując się zasadą wolnego wyboru, biorąc za główną wartość opinię każdego mieszkańca naszego regionu, deklarujemy zamiar przeprowadzenia referendum w sprawie wejścia obwodu zaporoskiego do Federacji Rosyjskiej jako pełnoprawnego podmiotu. to jeden naród i będziemy razem ” – czytamy w oświadczeniu.

  Wszyscy delegaci na sali jednogłośnie podnieśli ręce na znak zgody.

  Później Rogov opublikował zdjęcie z forum na swoim kanale Telegram.

  Zdjęcie przedstawia historyczny moment dla Zaporoża – głosowanie za decyzją o przeprowadzeniu referendum w sprawie zjednoczenia z Rosją! 1500 delegatów forum ruchu „Jesteśmy z Rosją” z całego mojego rodzinnego Zaporoże jednogłośnie głosowało „ZA !” , „podpisał zdjęcie.
  https://t.me/vrogov/4012?single

 5. revers said

  re1

  na pazdzernilk w polin rezerwisci juz dostaja zawiadomienia o wstawieniu sie w wyznaczonych jednostkach wojskowyh.

  Co ciekawe czytalem na telegrafie niemiecka wersje wywiadu z kolone gen. Muellerem, tym co niby zdradzil Trumpa ze amerykanie stawiaja ba polske przeciwko rosjanom jako ywa sile wojenna, zaraz po ukraincach. Nie na Nimcow lub Francuzow.

  Przejęcie cz1
  Ukraina na pewno nie zostanie wykupiona tylko przez „polskie” słomiane firmy, ale przejęcie dużego kraju, z zupełnie innego obszaru gospodarczego, z zupełnie inną infrastrukturą, jak Ukraina, następuje tylko w kilku etapach i kilku (technicznych, wojennych) rewolucjach (np. https://fromthetrenchesworldreport.com/monsanto-and-blackrock-are-buying-up-ukraine/305477 , https://www.youtube.com/watch?v=S5wtu4IWgdE). W istocie przejęcie Ukrainy przypomina to, co działo się w Niemczech po I wojnie światowej, przy pomocy własnych agentów politycznych i w różnych fazach, ale WKII i gospodarkę po niej też należy do nich zaliczyć: https://www.linkedin.com/pulse/americans-who-funded-hitler-nazis-german-economic-miracle-eger Korporacyjny i ewentualnie późniejszy wojenny socjalizm (prowadzimy wojny łupów, a inni za to płacą) przejmują w tym modelu rządów rolę Deep State. https://csglobe.com/hitler-financed-federal-reserve-bank-england (https://csglobe. com/hitler-financed-federal-reserve-bank-england/)/ Nie wolno myśleć w kategoriach schematu lewica/prawica prezentowanego przez media, ponieważ potrzeby finansowe socjalistycznego państwa-mistrza, czy to narodowe czy międzynarodowe, zawsze muszą być zarobione, przechwycone lub prefinansowane tak szybko jak to możliwe przez przedsiębiorczych kredytobiorców vel kapitalistów.

  cdn.

 6. revers said

  Przejecie cz2

  http://marati.blogspot.com/2005/12/hitlers-sponsors-by-mariella-fascism.html Na życzenie, redaktorzy mogą dostarczyć listę lektur na temat tej bardziej niż zdumiewającej historii gospodarczej po I wojnie światowej. Na razie fragmenty 2 dobrze uzasadnionych prac z tego zakresu https://thirdworldtraveler.com/Fascism/Trading_Enemy_excerpts.html http://hnn.us/articles/37935.html (seria 1-4)
  Całkowicie zdominowany przez obcych wasal z łaski wszystkich, plac zabaw dla byle jakiego bałaganu, którego nie dało się przeprowadzić we własnym kraju, pralnia, główny finansista do 2014 roku amerykańskich Demsów (kampanie wyborcze), centralny punkt przeładunku narkotyków dla Europy, Mentalna „reduta” Adiego w mentalności, główne źródło dochodów kolesi a la Soros&Co, oligarchów zarządzających tylko własną kieszenią, głęboka niechęć do sąsiadów, w tym permanentne bombardowanie od czasu przewrotu na Majdanie, splądrowana, zastawiona. .. Tylko tyle trzeba, żeby być „państwem” na przysłowiowym dupie…?

 7. Kojak said

  A coz sie dziwc ? Banderowskie kurwy byly przeciez zawsze gorsi od hitlerowcow ! To sa ci ulubiency zydcowskich mordercow i bandziorow rzadzacy Zydopolin i bydlakow z tzw zydoepiskopatu Polski na czele ze spasiona banderowska kurwa zwana Rydzykiem udajaca ksiedza ! Wystarczy posluchc co ta antypolska kurwa mowi cala dobe w swoich serwisach informacyjnych odnosnie UKrainu !

 8. mrufka said

  To, że bronią się z obiektów cywilnych to mało.
  Poczytajcie, co robią w Doniecki. W polskiej TV nic na ten temat nie ma.

  Armia ukraińska od ponad tygodnia zasiewa cały Donieck i okolice minami. Przeciwpiechotnymi, rozsiewanymi z zasobników wystrzeliwanych na miasto z rakiet Huragan. Celują w osiedla mieszkaniowe.

  .https://swiatowid.video.blog/2022/08/09/roman-doniecki-zaporoska-elektrownia-atomowa-pod-ostrzalem-wojna-pozycyjna-i-nieoczekiwane-pulapki-kremlowskiej-propagandy-zwyciestwa/#Z_kim_walczy_Ukraina

 9. Boydar said

  @ Pani Bez

  Kiedy zorientowała się Pani, że z celowością przeznaczania pieniędzy z podatków w Polsce coś jest nie tak ? Trzeba do tego było ukraińskich dzieci ? Jakoś utrzymywanie dzieci żydowskich Pani nie poruszyło, i nie tylko dzieci, bo jak stwierdził oficjalnie Morawiecki, z Polski wyciekały co roku miliardy ojro w sposób karygodnie bandycki.

  Czy nauczyciele zarobią więcej ? W mojej szkole ci którzy są, dziękują Bogu, partii i komu tam jeszcze (a powinni Putinowi) za te niebiesko żółte bachorki, bo z braku tutejszych nieuchronni groziła im redukcja.

  Pani Bez, jak mawiały Starożytne Gumisie – noblesse oblige, trzeba ważyć co się pisze.

  I jeszcze; jak te ukraińskie dzieci pobędą trochę w trochę normalniejszej szkole, to i im i nam wyjdzie to na zdrowie, obojętnie co by się z nimi później nie działo. Gumisie w tej kwestii też miały jednoznaczna opinię – zdrowia nie kupisz (chociaż „lekarze i aptekarze” twierdzą co innego)

 10. mrufka said

  Uwaga do 6. Boydar

  Te ukraińskie dzieci mają być ponoć nauczane według programów ukraińskich. Czyli będą się uczyć w polskich szkołach, że Sała Herojam. Batko nasz Bandera.

  Może i to tym dzieciom wyjdzie na dobre. Ale nam? No nie wiem. Zabawne, że nazizm w naszym nieszczęśliwym Polinie jest zakazany, komunizm takoż. A banderyzmu będą w ukropolińskich szkołach nauczać po ukraińskich programach.

  Jak mawiały starożytne gumisie, kto z rana banderowcowi ręką chleb podaje, może być pewien, że nocą mu tą rękę banderowiec odrąbie. Razem z głową.

 11. revers said

  Juz teraz w Bulgarii ukrinskie dzieciaki bardzo dobrze Heiluja Banderze, i spiewja upalina, upalina ponad wszystko.

  Bedzie ze w Polin znjada podatny grunt i popissowskie zabezpieczeczeniie heilingu.

  Tymczasem z sputnika

  „Decyzja ONZ nieodpowiedzialna

  Decyzja Departamentu Bezpieczeństwa Sekretariatu ONZ o zablokowaniu wizyty MAEA w elektrowni atomowej w Zaporożu była nieodpowiedzialna i dała Kijowowi zielone światło do rozpoczęcia ostrzału obiektu, powiedziała Radiu Sputnik Maria Zakharowa.”

 12. Anucha said

  Ależ skąd, cały czas liczy , ilu jeszcze zostało do przesunięcia żeby zrobić wolne miejsce.
  Przesuwają trochę do polin , trochę do piachu.
  Już niedługo będzie tyle miejsca , że zatańczą Kapelusa. 🤣

  Kapelus- niewiernych odsyłam do encyklopedii.

 13. Marucha said

  Re 9:
  Pan uważa, że pobyt banderowskich dzieci w polskiej, „normalniejszej” szkole, wyjdzie im na dobre?
  Po pierwsze, polska szkoła od dawna nie jest już normalna.
  Po drugie, to banderowskie szczyle dopasują polską szkołę do siebie, a nie odwrotnie.

 14. ! said

  Banderowskie bachory po Akcji Wisła chodziły do PRLowskiej szkoły. I tak wyrosły na banderowców.

 15. Sebastian said

  Wczoraj wieczorem obejrzałem ponownie materiały dla śledczych z wydarzeń w Odessie 2 maja 2014 roku. Wniosek jaki się nasuwa jest jeden, ukraińcy nie zasługują na własny samodzielny kraj, to dzicy ludzie o skłonnościach sadystycznych, nie dbający o życie innych, porządek publiczny, cudze mienie, infrastrukturę i budynki, efekt pracy rąk innych ludzi itd. itp. Podobnie jak jankesi, aby zwiększyć szanse na utworzenie własnego państwa bez wyrzutów sumienia eksterminowali rdzenną ludność, stąd też ich nieskrywane sympatie

 16. Boydar said

  @ Pan Gajowy & Mrufka

  Mamy inne doświadczenia, spostrzeżenia także.

  Różnica jest jeszcze jedna – u mnie jest i dobre słowo i rewolwer; jednym i drugim potrafię się posłużyć.

 17. Ale dlaczego? said

  Panie Sebastianie.
  Usraell potrzebuje Ukraińców (tak wamo Polaków) jedynie jako tanie bydło armatnie na Rosję. Od 2WŚ hodowali banderowców na tutejszych Talibów. W Polsce obecna propaganda wojenna antyrosyjska też ma wyhodować bydło nienawidzące Rosjan. Każde imperium woli wytracać w wojnach podbite, durne i zmanipulowane bydło obcej nacji niż używać własnego wojska. Jest to ważne nie tylko dla ich „siły żywej”, ale i dużo tańsza, wygodne politycznie jak i społecznie. Podstawa wojny i geopolityki.

 18. minka said

  CNN: Ukraińcy uciekają do… Rosji

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: