Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (09 – …
  revers o Wolne tematy (09 – …
  revers o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Atak dronów na cele strategicz…
  jasiek z toronto o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  I*** o Wolne tematy (09 – …
  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Nasze społeczeństwo to nie bydło poganiane kijem i zmuszane do szczepionek” – Nowy prezydent Kostaryki znosi obowiązkowe „szczepienia przeciwko Covid”

Posted by Marucha w dniu 2022-08-09 (Wtorek)

Rodrigo Chaves Robles, niedawno wybrany prezydent Kostaryki zniósł 3 sierpnia br. obowiązujący w tym kraju przymus przyjęcia groźnego preparatu zwanego „szczepionką przeciwko Covid-19”.

„Od dzisiaj szczepionki nie są obowiązkowe” – ogłosił prezydent Rodrigo Chaves Robles podczas konferencji prasowej. „I dlatego wszelkie działania podejmowane przeciwko każdemu, kto nie chce się zaszczepić, są działaniami niezgodnymi z prawem”.

Chaves, który został wybrany w kwietniu 2022 roku, podzielił się podczas konferencji informacją, że chociaż sam został zaszczepiony i zachęca innych, aby również rozważyli „szczepienie”, jego stanowisko jest „fundamentalnie takie, że ludzie mają wolność wyboru”.

„Tak jak powiedziałem podczas kampanii wyborczej: jeśli nie chcesz [to masz wybór]. Mieszkańcy Kostaryki to nie bydło, które bijesz kawałkiem kija i zmuszasz do szczepienia” – oświadczył Chaves podczas konferencji prasowej.

Pomimo tej retoryki, prezydent Kostaryki podkreślił, że stanowisko jego administracji jest takie samo jak Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO) i większości krajów świata, argumentując jednak, że wcześniejsze prawa zmuszające do obowiązkowego zaszczepienia się są „sprzeczne z międzynarodowymi standardami”.

Chaves poparł swoje twierdzenie, podkreślając oświadczenie WHO z kwietnia 2021 r., w którym stwierdzono, że przymusy „szczepionkowe” „ingerują w wolność i autonomię jednostki” oraz że „trzeba zrównoważyć dobrobyt społeczności z indywidualnymi swobodami.”

Potępił również przepisy zmuszające do zaszczepienia się, jako naruszenie kostarykańskiego prawa, ponieważ, jak zauważył, członkowie kostarykańskiej Narodowej Komisji Szczepień i Epidemiologii (CNVE), kiedy wydawali decyzje o obowiązkowym szczepieniu, funkcjonowali w ramach wygasłych kadencji, czyniąc wszystkie ich działania po kadencji „nieważnymi”.

Podczas konferencji prasowej Chacón zaprzeczył jednak twierdzeniom, że obecny rząd Kostaryki jest „antyszczepionkowy”, wskazując, że jego członkowie byli „na bieżąco” z wymaganiami przyjęcia kolejnych dawek „szczepionek”.

Niestety, zniesienie obowiązkowych rygorów szczepionkowych jest krokiem podjętym zbyt późno, gdyż niemal każdy mieszkaniec Kostaryki przyjął już groźne preparaty. Jak dumnie oświadczył podczas swojej ostatniej konferencji prasowej ustępujący prezydent Carlos Alvarado, zgodnie z oficjalnymi danymi ponad 85% Kostarykańczyków „otrzymało co najmniej jedną dawkę, podczas gdy 79% miało dwie dawki, a 41% otrzymało trzecią szczepionkę.”

Zniesienie obowiązku nie rozwiązuje również sprawy odpowiedzialności osób wprowadzających i wykonujących te przepisy, a powoływanie się na „nieważność kadencji” jest po prostu drogą pozostawienia politycznego rozgrzeszenia poprzedników. Można sądzić, że nowy prezydent próbuje rozwiązać tę sprawę zamykając „błędy przeszłości” bez koniecznego rozliczenia winnych. Otwiera przy tym dalszą drogę do ingerencji ponadnarodowych instytucji, w rodzaju Światowej Organizacji Zdrowia, która w coraz większym stopniu próbuje narzucać swoje wymagania państwom członkowskim.

Osobną kwestią jest pozostawienie nierozwiązanej kwestii zdrowotnej osób zaszczepionych, które przy upośledzonym „szczepionkami” organizmie, cierpią na mnożące się choroby.

Na podstawie Lifesitenews (Aug 8, 2022)
https://www.bibula.com

Komentarze 24 do “„Nasze społeczeństwo to nie bydło poganiane kijem i zmuszane do szczepionek” – Nowy prezydent Kostaryki znosi obowiązkowe „szczepienia przeciwko Covid””

 1. corintians said

  To ze szczepionki w badaniach maja nadal maja po 80% skutecznosci to nie znaczy ze sa skuteczne bo wszystko szlag trafia nawet po 3 miesiacach
  https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,booster-chroni-tylko-trzy-miesiace–ochrona-przed-omikronem-znika-szybciej-niz-sadzono,artykul,71164040.html

  Wszystkie śmiecie ktore długo popierały represje covidowe niech w końcu wytłumaczą jaki mieli cel społeczno ekonomicznych okrucienstw.
  Roczne wydatki budzetu to 415 miliardow a koszt pierwszgo lockdownu to bylo 300 miliardów.
  Ale juz nawet nie o kase chodzi tylko o bezsenowne tortury.
  W szczepionke jako antidotum nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzył.
  Poza tym miala sie pojawic za 2-3 lata
  Pierwotne zainteresowanie szczepionką to zaledwie 30%

  ———-
  80% skuteczności???
  Nie mam siły się śmiać…
  Admin

 2. Szarak said

  Szlag trafial po trzech godzinach, po trzech dniach, tygodniu, dwóch, trzech….nagle i nieodwracalnie. Człowiek, zanim sam ze sobą zgadza się na rolę krołika doświadczalnego Nie Ma prawa uważać siebie za najwyżej biogicznie zorganizowana jednostkę. To kamikadze.

 3. Emilian58 said

  Zerżnąć „bohatera” po niewczasie i osłaniając szubrawców to raczej kpina ze społeczeństwa niż jego obrona.
  @Corintias
  80 procent? A nie 180 procent? A tak nawiasem to przeciwko czemu te procenty?

 4. Bezpartyjna said

  Jednak po ponad dwuletniej obserwacji tej sztucznie wywołanej światowej epidemiji zauważyłam, że znaczna część ludzkiej populacji to masochiści, którzy jednak lubią być niczym bydło poganiane kijem i „zmuszane” do wyszczepienia się oraz noszenia namordników i lateksowych, paskudnych rękawiczek a nie np. przyjemnych jedwabnych.
  Moja znajoma była zdziwiona, gdy odparłam jej, iż nie ulegam pędowi stadnemu lecz lubię się zatrzymać, pomyśleć, przeanalizować sytuację i dopiero działać i nie skaczę z mostu na główkę gdy inni chcą to uczynić bezrefleksyjnie.

 5. corintians said

  niezwyklych okolicznosci przy tej hucpie jest wiecej niz nam sie wydaje

  Jak mowia otwarcie Finowie – zamawiano co sie dalo i ile dalo by wkupic sie w łaski producentow, a takze by organ europejski wydal zgode na uzywanie ktorejs szczepionki i by ktorakolwiek z nich zadzialalala
  Szkoly zamykano wiedzac o minimalnym wplywie na zakazenia osob starszych
  Maski sa skuteczne bo tak wykazaly ekspertyzy instruktorow narciarstwa ktore obalily teorie WHO

  Gdy latem 2020 caly swiat wieszial psy na Szwecji ich 2 topowych epidemiologow drwiło z calego swiata. Mowili o zamordyzmie, zbijaniu politycznego kapitalu i braku naukowych podstaw debilnych dzialan.
  Z nIeprawdopoodba pewnoscia wskazywali ze za rok wszystko wszedzie skonczy sie podobnie a szczepionka nie rozwiaze problemu.
  Jedyna ich pomylka to fakt ze po 1.5 roku a nie po 2 latach nieskazitelni sasiedzi Szwecji dogonili ja w zgonach nadmiarowych

 6. minka said

  Covid-19 – Wyprodukowano w USA

  Covid-19 – Made in USA: udowodnione przez Ministerstwo Obrony Rosji

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony publicznie rzuciło covidową rękawicę w obliczu pasożytów ze Stanów Zjednoczonych, wyraźnie wskazują, że Moskwa ma takie dowody i Rosja nie będzie już ich ukrywać przed resztą świata.

  Autor – Sergey Latyshev

  Czwartkowy akt oskarżenia Moskwy o udział w pojawieniu się nowego koronawirusa, który zabił prawie 6,5 mln ludzi na całym świecie, stał się sensacją. Ale z jednego powodu. Ponieważ to oskarżenie zostało otwarcie wysunięte przez rosyjskie Ministerstwo Obrony. Czy nie wiedziałeś wcześniej, dlaczego zrobiono to teraz? Dobre pytanie, na które nie mamy jednoznacznej odpowiedzi, chociaż istnieje bardzo niewiele opcji.

  Formuła “USA = COVID” była znana myślącym ludziom, którzy są w stanie analizować i porównywać fakty przez długi czas, podobnie jak oczywiście rosyjskie wojsko. Ale wiedza i zrozumienie to jedno, ale posiadanie żelaznych dowodów na odpowiedzialność za twoje słowa to zupełnie inna sprawa. Fakt, że rosyjskie Ministerstwo Obrony publicznie rzuciło rękawicę Covid w obliczu Stanów Zjednoczonych wyraźnie wskazuje, że Moskwa ma takie dowody i Rosja nie będzie już ich ukrywać przed resztą świata. Stąd oświadczenie szefa wojsk ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej (RCBZ) Sił Zbrojnych Rosji, generała porucznika Igora Kiriłłowa, który ujawnił opinii publicznej oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej, z minimalnymi szczegółami.

  Kiriłłow powiedział:

  Rozważamy możliwość, że Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) jest zaangażowana w pojawienie się nowego koronawirusa. Od 2009 roku agencja finansuje program Predict, który badał nowe typy koronawirusów, schwytane nietoperze, które są nosicielami tych wirusów. Jednym z wykonawców projektu była firma “Metabiota”, znana z działalności wojskowo-biologicznej na terytorium Ukrainy,

  Do zastanowienia się nad rolą amerykańskich biologów w powstawaniu i rozprzestrzenianiu się czynnika sprawczego COVID-19 zmuszają również oświadczenia amerykańskich kongresmenów, dodał szef oddziałów RCBZ. Przypomniał, że członek Komisji wywiadu Izby Reprezentantów Kongresu USA, Jason Crowe, na konferencji bezpieczeństwa Ameryki Północnej, która odbyła się w lipcu, ostrzegł Amerykanów przed niebezpieczeństwami związanymi z przekazywaniem ich DNA do testów prywatnym firmom, ponieważ “istnieje możliwość, że wyniki testów zostaną sprzedane stronom trzecim”, a informacje te mogą być wykorzystane “do opracowania broni biologicznej skierowanej do określonych grup lub osób”.

  Kiriłłow powiedział:

  Biorąc pod uwagę zainteresowanie administracji amerykańskiej badaniem biologicznych środków wąsko ukierunkowanego działania, takie stwierdzenia skłaniają nas do świeżego spojrzenia na przyczyny pandemii nowej infekcji koronawirusem oraz rolę amerykańskich biologów wojskowych w powstawaniu i rozprzestrzenianiu się czynnika sprawczego COVID-19,

  To nie jest niechlujstwo!

  Kiriłłow powiązał te dwa fakty. Okazało się, że jest tak:

  Biorąc pod uwagę zainteresowanie administracji USA badaniem czynników biologicznych o wąsko ukierunkowanym działaniu, takie stwierdzenia sprawiają, że ponownie przyglądamy się przyczynom pandemii nowej infekcji koronawirusowej i roli amerykańskich biologów wojskowych w powstawaniu i rozprzestrzenianiu się czynnika sprawczego COVID-19.

  Wniosek z tego jest jednoznaczny:

  Realizacja scenariusza COVID-19 i awaryjne ograniczenie programu Predict w 2019 r. sugerują celowy charakter pandemii i zaangażowanie USA w jej wystąpienie.

  Oznacza to, że wirus, który został dobrze “zmatemalizowany”, wzmacniając go do pożądanego stanu w laboratorium biologicznym, “uciekł” na świat nieprzypadkowo.

  Cargrad, nawiasem mówiąc, wielokrotnie pisał o tym, dlaczego to zrobiono, jaką rolę odegrało w tym wojsko amerykańskie, którego bazy i statki rozprzestrzeniały Covid na całym świecie. Chińczycy, nawiasem mówiąc, na których Stany Zjednoczone próbowały “powiesić” COVID-19 jako rzekomego “chińskiego wirusa”, już zwrócili na to uwagę, przedstawiając niepodważalne dowody.

  Covid-19 – Made in USA: udowodnione przez Ministerstwo Obrony Rosji
  Dane dotyczące pochodzenia zakażenia koronawirusem. Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji

  Dlaczego został uruchomiony?

  Podsumowując krótko, dlaczego USA “uruchomiły” Covid, oto co wychodzi.

  Po pierwsze, celem była zmiana władzy we własnym kraju dzięki “pandemii” – niedopuszczenie do reelekcji prezydenta Donalda Trumpa, co się udało, oraz podważenie władzy antyamerykańskiego przywódcy ChRL Xi Jinpinga, który poniósł porażkę.

  Po drugie, konieczne było zorganizowanie kryzysu, aby bogaci stali się jeszcze bogatsi kosztem ruiny biednych i średnich, i mogli wykupywać interesy innych ludzi za niewielkie pieniądze.

  Po trzecie, konieczne było uczynienie wielu krajów świata posłusznymi i zależnymi, umieszczenie miliardów ludzi na igle i czerpanie zysków z produkcji szczepionek, w które zainwestowali z góry.

  Po czwarte, aby zmienić na bardziej “ekologiczny” styl życia miliardów ludzi, niszcząc masową turystykę.

  Po piąte, w interesie przeformatowania Zachodu i walki z rosnącą potęgą Chin, podważenia istniejących łańcuchów logistycznych, powrotu do uprzemysłowienia krajów zachodnich, które staną się opłacalne tylko w wyniku gwałtownego spadku poziomu życia ich ludności. Aby zapewnić tę dramatyczną transformację, pod pretekstem Covida, Zachód wprowadził otwarcie faszystowskie formy zarządzania społecznego.

  Czy naprawdę nie było warto ze względu na te wszystkie “korzyści”, że tłuste koty szukające całkowitej władzy nie powinny były wypuścić COVID na świat?

  Minęło wiele lat od wypowiedzenia tego zdania, ale od tego czasu nic się nie zmieniło, ponieważ natura ludzka pozostała taka sama:

  Zapewnij 10%, a kapitał zgodzi się na każdy wniosek; w 20% staje się ożywiony, w 50% pozytywnie gotowy do złamania głowy; w 100% depcze nogami wszystkie ludzkie prawa; na 300% nie ma przestępstwa, którego by nie ryzykował, przynajmniej pod bólem szubienicy…

  Ekspertyzy

  Komentując oświadczenie Ministerstwa Obrony Rosji dla Cargradu, doktor nauk medycznych Władisław Shafalinov podzielił się interesującą obserwacją:

  “Po pierwsze, nikt nie ma wątpliwości co do sztucznego pochodzenia tego wirusa. Po drugie, nawet na samym początku tego covid, covid, moi przyjaciele i ja przeanalizowaliśmy artykuły naukowe na ten temat i dowiedzieliśmy się, że przez długi czas, w rzeczywistości, od lat zerowych, prowadzono dość poważne postępy naukowe w dziedzinie tworzenia wirusów o określonych właściwościach, jak to się nazywa. A wśród autorów i współautorów tych artykułów naukowych byli naukowcy z Chin i naukowcy ze Stanów Zjednoczonych.

  W tym samym czasie wiodącą instytucją w tych artykułach z reguły był Uniwersytet Wuhan w Chinach. Prowadził, był wiodącym instytutem tych badań. I gdzieś od 2017 roku zniknęły wszystkie artykuły naukowe w tej dziedzinie, podobnie jak zniknęły na początku lat czterdziestych ubiegłego wieku ze środowiska naukowego publikacji w odniesieniu do fizyki jądrowej, co wskazywało, że istnieją już gęste zmiany w dziedzinie broni jądrowej, a zatem artykuły naukowe w tej dziedzinie zostały zamknięte do publikacji. To samo, z mojego punktu widzenia, stało się z koronawirusem, z zakażeniem koronawirusem. Oznacza to, że wszystkie publikacje po 2017 roku zniknęły, ale bezpiecznie przeprowadzono ćwiczenia “Event-201” na kilka miesięcy przed pierwszym wybuchem COVID. “

  Mistrzowie do kadrowania i… zabić

  Rzeczywiście, Amerykanie słynnie wrobili swoich chińskich partnerów, w których kraju nowy koronawirus pojawił się kilka miesięcy później niż w Stanach Zjednoczonych, ponieważ został przywieziony do Wuhan przez amerykańskie wojsko – uczestników międzynarodowych Igrzysk Wojskowych, które się tam odbyły. I to wszystko się połączyło. Wirus biolaboratoryjny Wuhan. Pozostaje tylko zażądać biliona odszkodowań. To jest cały Zachód: używanie wszelkiego rodzaju trucizn do osiągnięcia swoich celów jest jego metodą. Cargrad napisał o tym szczegółowo.

  Na przykład przeciwko byłemu kubańskiemu przywódcy Fidelowi Castro amerykańska CIA zaplanowała 637 prób zabójstwa, które stały się znane. Wiele z nich przewidywało użycie wszelkiego rodzaju trucizn: nasączone trucizną buty, zatruty krem do golenia i pianka do nurkowania, wieczne pióro z trującą igłą, banalne pigułki do wrzucenia do szklanki niezauważone itp. Ostatnia nieudana próba, aby być dokładnym. Ponieważ amerykańskim służbom specjalnym udało się poprawić odwieczną technikę zatrucia, zastępując banalne trucizny … Genetyka.

  Covid-19 – Made in USA: udowodnione przez Ministerstwo Obrony Rosji
  Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Rosji

  Według wikileaks, w 2008 roku CIA poprosiła ambasadę USA w Paragwaju o zebranie danych biometrycznych, w tym DNA, na temat wszystkich czterech kandydatów na prezydenta. Z pewnością podobne instrukcje otrzymały stacje CIA w innych krajach. Teraz rzućmy okiem na poniższą, nieskomentowaną listę, ponieważ po prostu nie może być tak wielu przypadkowych zbiegów okoliczności:

  Prezydent Brazylii Dilma Rousseff, 2009, rak, chirurgia.

  Prezydent Argentyny Nestor Kirchner, 2010, rak, śmierć.

  Prezydent Brazylii Luiz Lula da Silva, 2011, rak, chirurgia.

  Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos, 2011, rak, chirurgia.

  Prezydent Boliwii Evo Morales, 2011, rak, chirurgia.

  Prezydent Paragwaju Fernando Lugo, 2012, rak, chirurgia.

  Prezydent Argentyny Cristina Kirchner, 2013, rak, chirurgia.

  Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, 2013, rak, śmierć.

  Kubański przywódca Fidel Castro, 2016, rak, śmierć.

  Wszyscy ci prezydenci, z tego czy innego powodu, nie pasowali do Stanów Zjednoczonych.

  Więc co?

  Oceńcie więc sami, czy rosyjskie Ministerstwo Obrony bije na alarm na próżno. Ale czy jest już za późno? Istnieje opinia, że Moskwa zwlekała z oświadczeniem oczywistym w oczekiwaniu na jakieś nieudane “porozumienie” z Waszyngtonem. Albo, przeciwnie, jest to przejrzysta wskazówka, że Rosjanie nie będą mieli żadnego “porozumienia” z Amerykanami. Wszystko jest możliwe. I dobrze, że tak jest. Lepiej późno niż wcale.

  Prawda jest zawsze ważniejsza niż jakakolwiek korzyść, nawet jeśli komuś może się wydawać inaczej. W końcu na Ukrainie kolonie Zachodu, Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników działały szczególnie bezczelnie i w ogóle nie było lokalnej kontroli nad ich laboratoriami biologicznymi, ale nadal zbierały rosyjską pulę genów. Dlatego czekamy na nowy morderczy kompromat na ten temat z naszego departamentu obrony: najwyższy czas wziąć Stany Zjednoczone za gardło.

  Źródło: https://tsargrad.tv/articles/covid-19-sdelano-v-amerike-dokazano-minoborony_599410

  “Ani miszka kichnął”: rozwścieczony koronawirus uciekł z laboratorium

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/08/covid-19-wyprodukowano-w-usa/

 7. minka said

  Na siłę, zastraszyć, pod przymusem, zabić, aby tylko statystyki ładnie wyglądały w głównych mediach

 8. maasteer said

  Zaraz biedny ulegnie dziwnemu wypadkowi … jak wszyscy co sie stawiają

 9. IZAKkundel said

  WOJNA WOJNA WOJNA jeszcze raz Ale przeciwko wladzy I powinny byc Sw. DZIHAD przeciwko cwelom polityczno rzadowym. i NIEMOZE BYC Z STRONY Suwerena zadnych ewangielickich zasad Za sprzedanie majatku Narodowego i grabianie NARODU POLSKIEGO jest jedna KARA ……….SMIERC przez rozstrzelanie..Zadnego zmilowania bez zadnych procesow ROZSTRZELAC

 10. Andzia said

  re:1
  A dlaczego o pieniądze nie chodzi? Im chodzi o pieniądze i władzę a Pan chce być ślachetny, bo pieniądze to bliżej nie sprecyzowany podatnik zapłaci? Szlachetnością niech się Pan dzieli indywidualnie a nie w imieniu innych. Poza tym ci „u koryta” nie wiedzą co to jest.

 11. Piskorz said

  re 1 Poza tym miala sie pojawic za 2-3 lata” Zgoda, ale należy dodać, że gruntownych badaniach.! A tu raz ciach i gotowa!

 12. Piotr B. said

  80 % skutecznosci?Ale o co chodzi ?Skuteczna jak najbardziej w rozwalaniu systemu obronnego kazdego durnia ktory nadstawil swego ramienia.No i w usmiercaniu…moze nie 80 ale co najmniej 50-50.

 13. Sebastian said

  Wg Jerzego Zięby najbardziej powszechnym oszustwem jest używanie statystyki, odnosi się to do badań klinicznych z udziałem grup kontrolnych np. jakiegoś leku ; cytat z książki „Ukryte Terapie – cz. 2 ”

  Działa to tak:

  Jeśli wśród 200 osób umrą 2 osoby i w drugiej grupie 200 osób umrą 3, to wzrost z 2 do 3 osób jest wzrostem względnym o 50 %, co brzmi strasznie.

  Jednakże 2 / 200 x 100 = 1 % , a 3 / 200 x 100 = 1,5 % , różnica bezwzględna to zaledwie 0,5 % . Ahh… to już brzmi lepiej.

  Załóżmy, że wśród 2 000 000 osób umrą 2 i ponownie w grupie 2 000 000 umrą 3, to wtedy analogicznie 2 / 2 000 000 x 100 = 0,0001 % oraz 3 / 2 000 000 x 100 = 0,00015 %, różnica bezwzględna to 0,00015 – 0,0001 = 0,00005 %

  Nie zapominajmy, że lekarzom przekazuje się informacje o skuteczności leku zawsze w wartościach względnych.

 14. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – „Jedyna ich pomylka to fakt ze po 1.5 roku a nie po 2 latach nieskazitelni sasiedzi Szwecji dogonili ja w zgonach nadmiarowych”

  Pan/Pani sugeruje że Szwecja bila rekordy zgonów nadmiarowych ??? Dziwie się że Szwecja jeszcze istnieje.

  „Szwecja: W Szwecji całkowita śmiertelność bez lockdown do tej pory mieściła się w zakresie silnego sezonu grypowego. 70% zgonów w Szwecji miało miejsce w domach opieki, które nie były odpowiednio szybko chronione. Mediana wieku szwedzkich zgonów na/z Kowid wynosi 84 lata.”

  „Według danych WHO w 2020 i 2021 r. średnia nadwyżka śmiertelności w tym kraju (Szwecji ) wynosiła 56 na 100 000 – w porównaniu do 109 w Wielkiej Brytanii, 111 w Hiszpanii, 116 w Niemczech i 133 we Włoszech.”

  https://nypost.com/2022/05/06/sweden-saw-fewer-covid-19-deaths-than-majority-of-europe/

 15. NC said

  „… członkowie kostarykańskiej Narodowej Komisji Szczepień i Epidemiologii (CNVE), kiedy wydawali decyzje o obowiązkowym szczepieniu, funkcjonowali w ramach wygasłych kadencji, czyniąc wszystkie ich działania po kadencji „nieważnymi”.’

  Zobaczymy, czy staną przed sądem.

 16. Wywrotowiec said

  Panie miej Go w swojej opiece.Prawdziwy maz stanu i patriota Kostaryki.

 17. UZA said

  „Czwartkowy akt oskarżenia Moskwy o udział w pojawieniu się nowego koronawirusa, który zabił prawie 6,5 mln ludzi na całym świecie, stał się sensacją.”

  Pamiętam jak swego czasu z USA płynęły podobne oskarżenia pod adresem Chin. Teraz z kolei Rosja oskarża USA. No cóż, można i tak … Przyglądając się jednak bezstronnie całej sprawie, trzeba stwierdzić, że gdyby rzeczywiście ewenement pn. COVID 19 , był spowodowany przez uwolnienie specjalnie wyprodukowanego patogenu , to nasuwałby się oczywisty wniosek, że inicjatywa musiałaby pochodzić z jakiegoś ośrodka ponadnarodowego. Osławiony koronawirus -jako broń biologiczna do prowadzenia tradycyjnej wojny pomiędzy państwami- wydaje się bowiem kiepskim rozwiązaniem. Zabija raczej słabo (gdzie mu tam do czarnej śmierci czy choćby „hiszpanki” ?) i do tego wali wszystkich równo – nie jest , jak każda porządna, tradycyjna broń, ukierunkowany na konkretnego wroga. No chyba, że za wroga uznamy ludzkość in gremio albo np. klasę średnią na całym świecie. Jaki kraj miałby interes w tym, żeby zabijać własnych obywateli, rujnować sobie budżet, dezorganizować opiekę zdrowotną i do tego doprowadzać do bankructwa całe sektory gospodarki (np. turystykę, hotelarstwo, transport lotniczy) ? Jeśli staramy się ustalić, kto zawinił, to nie mamy nic lepszego niż stara rzymska maksyma: „cui bono „. Czy jakikolwiek kraj/naród zyskał coś na plandemii ? Zyskała tylko garstka miliarderów, którzy – jak zwykle – stali się jeszcze bogatsi.

 18. Bezpartyjna said

  Poniższy film to wywiad Marii Zeee z Johnem O’Looney, który miał miejsce 13 lipca 2022 roku. Pan O’Looney jest brytyjskim przedsiębiorcą pogrzebowym i prowadzi własny zakład pogrzebowy o nazwie Milton Keynes Family Funeral Services. Już na samym początku mniemanej „pandemii” alarmował oraz nie bał się dzielić swoimi niepokojącymi doświadczeniami, które sięgają jeszcze listopada 2019 roku. To właśnie wtedy, w czasie rozmowy z pracownikiem jednego ze szpitali, dowiedział się, że w szpitalach budowane są dodatkowe kostnice, które muszą być przygotowane na „coś naprawdę dużego”.
  https://wolnosc.tv/john-olooney-szpitale-morduja-pacjentow-i-tuszuja-masowe-zgony-dzieci-po-szczepionkach/

  Polecam obejrzeć i posłuchać.

 19. corintians said

  https://eurosport.tvn24.pl/archiwum,133/grypa-kibica-nie-chwyta-kijow-w-maskach,114429.html
  Calkiem nieodlegla przeszlosc.
  17 tysięcy maseczek rozdały władze Kijowa przed meczem miejscowego Dynama z Interem Mediolan. Kibice wkładali je pokornie i malowali w klubowe barwy. Epidemii grypy się nie przestraszyli, bo – jak podkreślali – „sport to przecież zdrowie”.

  Gdyby nie kurwizja ludzie zyliby spojojnie po swojemu. Izolowalby sie kto by chcial, maski zakladali jedynie ochotnicy, chorych leczono by bez łaski. Zmarloby pewnie tyle samo, choc moze nieco mniej, moze nieco wiecej wskutek rozsiania covidu na oddzialy onkologiczne ale jak pokazuje przyklad Bialorusi c.uj wielki by sie stal.
  Sars 2 to bardzo slaba bron biologiczna, Sa wsrod nas zmarli pechowcy ktorzy nie mieli specyficznych lub ciezkich chorob wspolistniejacych, np znajomy gajowego Sanocki ale to sa naprawde pojedyczne przypadki.

  Zniszczono caly swiat bez powodu.
  Szwecja to nie jest dobre porowananie do Polski ale jak sprawdzilem wsrod rodowitych mieszkancow urzedowa (nie moje widzimisie kratywno-statystyczne) nadmierna smiertelnosc wynosi niecale 2000. Ponizej 1% od 2020 liczac.

 20. Peryskop said

  17 UZA pyta : …Jaki kraj miałby interes w tym, żeby zabijać własnych obywateli, rujnować sobie budżet, dezorganizować opiekę zdrowotną i do tego doprowadzać do bankructwa całe sektory gospodarki (np. turystykę, hotelarstwo, transport lotniczy) ? …

  Jest to (s)k.raj bezgraniczny $AMSONa.

 21. Kar said

  20/Peryskop

  – stawiam piwo z lwia grzywa za rozpiske recepty, jak pozbyc sie karalucha-zida z systemu..jest pan b. Lotny,. Panie Peryskop, sprobuj pan,. a noz widelec

 22. Peryskop said

  Re 21 Kar
  Przecież recepta właśnie tu podana :

  nadziewać karalucha po karaluchu na widelec, i następnie kroić nożem.

  Jak Nikita Chrusz….

  A piwo ?

 23. Kar said

  ..gora z gora (odnosnie piwa-szwiat diablo maly). No tak, a ten maly ukrainski lysy diabel/Chruszcz zadusil niejednego wlasnymy lapy. Mowia, ze poslal do diabla samego naczelnego diabla Stalina siedzac na nim okrakiem

  Pozdrowka dla Pana, a Browar wciaz aktualny

 24. Peryskop said

  Dzięki, wzajemnie pozdrawiaM

  Kto wie ?

  Mam już zaproszenie od Wanderera, a świat się jakby skurczył, więc może gdzieś kiedyś te piwa obalimy 😃😄😆

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: