Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Mietek o AfD dostała wiatru w żagl…
  UZA o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Greg o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Mietek o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  bronek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Yagiel o Wolne tematy (68 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

NATO może się samo rozbroić…bez niczyjej pomocy.

Posted by Marucha w dniu 2022-08-10 (Środa)

W scenie z filmu Czterej muszkieterowie z 1974 roku, drugiej części Trzech muszkieterów, próżny Portos (Frank Finlay) pokazuje pobożnemu Aramisowi (Richard Chamberlain) swoją nową sztuczkę: wyciąga swój rapier i rzuca nim w tarczę.

Aramis mówi Portosowi, żeby spróbował jeszcze raz, ale z nim jako żywym celem. Muszkieter z łatwością chwyta rzucony przez Portosa rapier. „Tylko Portos mógł wymyślić nowy sposób rozbrajania się!” szydzi Aramis, po czym goni przyjaciela po sali gimnastycznej.

Przywódcy NATO najwyraźniej nie oglądają klasycznych filmów płaszcza i szpady. Aby uzbroić Ukrainę, kilka wschodnich państw członkowskich Paktu, zdołało się zdemilitaryzować bez konieczności kiwnięcia palcem przez Moskwę.

Polska wysłała na Ukrainę 232 czołgi T-72, czyli prawie połowę swojej floty pancernej. Milicje z Donbasu zdobyły już kilka egzemplarzy z prawie zerowym przebiegiem na liczniku. Warszawa zamówiła 1000 czołgów K2 „Czarna Pantera” z Korei Południowej i 366 M1 Abrams z USA jako uzupełnienie, ale dostawy sięgają 2026 roku.

Czechy podobno przekazały wszystkie, czyli 15 swoich śmigłowców Mi-24 – jeden z typów, których Rosja używa do uderzenia w ukraińską armię – wraz z 56 bojowymi wozami piechoty, 40 samobieżnymi wozami artyleryjskimi i 20 wyrzutniami typu Grad – 122-milimetrowymi wielo-prowadnicowymi rakietami (MLRS).

Sąsiednia Słowacja, po przekazaniu systemu rakiet ziemia-powietrze (SAM) S-300, rozważa wysłanie swojej jedynej eskadry 11 myśliwców MiG-29. Rząd szuka gwarancji od krajów sąsiednich, że ich siły powietrzne będą bronić przestrzeni powietrznej Słowacji do czasu znalezienia uzupełnienia [! – admin].

Tymczasem ministerstwo obrony zamówiło w USA 14 myśliwców wielozadaniowych F-16 – samolotów z lat 70. ubiegłego wieku, na które szybszą odpowiedzią w tamtych czasach były MiGi-29. Niestety, pierwsze F-16 przylecą dopiero w 2024 roku. Słowacy przynajmniej mieli na tyle rozsądku, by nie oddawać swoich 30 T-72 po tym, jak Niemcy zaoferowali im tylko 15 czołgów Leopard-2 na ich miejsce.

W zeszłym tygodniu okazało się, że Macedonia Północna, jedno z najmłodszych państw na Bałkanach, zwróciła Ukrainie cztery odrzutowce Su-25, które od niej kupiła w 2001 roku, wraz z 31 rosyjskimi T-72 – rozwiązując przy okazji jedyny batalion pancerny swojej armii. W zamian USA podarują armii tego kraju kilka Joint Light Tactical Vehicles, przerośnięte czteromiejscowe jeepy z pancerzem wystarczającym do zatrzymania pocisku karabinowego.

Jeśli Rosja rzeczywiście zdecydowałaby się na wjechanie czołgami do krajów byłego Układu Warszawskiego, jak twierdzą ich coraz bardziej rozhisteryzowani politycy, to prawdopodobnie napotkałyby ona niewiele więcej niż piechotą uzbrojona w broń lekką i karabiny maszynowe. Batalionowe „grupy taktyczne” wojsk USA, Wielkiej Brytanii i innych „dużych chłopców” z NATO stacjonujące w Europie Wschodniej niewiele by zmieniły. Są tam tylko po to, aby zapewnić pretekst do „eskalacji do progu nuklearnego”, jak mówi Andriej Martianow.

Skrobanie beczki

W rzeczywistości strumień zapowiedzianych ( jeszcze nie dostarczonych) „pakietów” pomocy wojskowej powoduje „skrobanie beczki” zapasów NATO. Wielka Brytania ogłosiła 21 lipca, że wysyła 20 dział samobieżnych 155 mm – choć te zostały już zaksięgowane kilka miesięcy wcześniej, gdy kupiono je z rezerw belgijskich.

Ministerstwo Obrony zobowiązało się również do dostarczenia 36 sztuk artylerii 105 mm (cztery cale), zamiast tak bardzo chwalonych sześciocalowych (155 mm). M777 są częściowo produkowane w Wielkiej Brytanii. Pociski 105 mm mieszczą około jednej czwartej materiału wybuchowego pocisków 155 mm i mogą osiągnąć maksymalnie 12 mil w porównaniu z 19 dla większych dział.

USA obiecały jeszcze cztery wyrzutnie HIMARS, plus kolejne 72 tys. pocisków 155 mm do dział, które w większości zostały już zniszczone bombardowaniami. Rosja twierdzi też, że zniszczyła już sześć z 12 wyrzutni HIMARS, które USA wysłały na Ukrainę – i które nie zdołały jednak odwrócić losów wojny.

Dwa dotychczasowe naprawdę głośne ataki przeprowadzone przy użyciu tej „precyzyjnej” broni to wybicie dziur w jezdni mostu na Dnieprze (który szybko zastąpiono przeprawą pontonową) oraz zabicie 50 członków Batalionu Azow w więzieniu w Elenowce, tuż na południe od Doniecka.

CBS News w USA pospiesznie wycofało swój dokument „Zbrojenie Ukrainy”, który ujawnił, że około dwie trzecie zachodniej pomocy wojskowej zniknęło gdzieś między polską granicą a linią frontu, a następnie zastąpiło go artykułem, w którym twierdzi się , że teraz wszystko jest w porządku, uczciwie. To nie ma znaczenia, ponieważ już wcześniej szeroko informowano, że wszelkiego rodzaju sprzęt pojawia się na sprzedaż na stronach „dark web” i w bagażnikach samochodowych w całej Europie.

Tymczasem New York Times, powszechnie uznawany za oficjalną gazetę partii rządzącej w USA, opublikował 1 sierpnia artykuł dystansujący reżim Bidena w Waszyngtonie od jego państwa-klienta w Kijowie.

Na Arsenał!

Amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy(MIC) od dawna nazywa się „Arsenałem Demokracji”, ale obecnie przypomina raczej drużynę z dolnej połowy ligi angielskiej. Jak wskazał słynny artykuł Royal United Services Institute The Return of Industrial Warfare, Rosja kilkakrotnie przewyższa MIC pod względem produkcji – a to naprawdę ma znaczenie, gdy mamy do czynienia z wojną lądową na dużą skalę w Europie, która nie przechodzi szybko w wojnę nuklearną, jak tego wszyscy oczekiwali od 1949 roku.

Pentagon poważnie uszczuplił zapasy pocisków przeciwpancernych „Javelin”, SAM, odpalanych z ramienia „Stinger” i pocisków 155 mm w ramach daremnego planu sekretarza obrony Lloyda Austina, mającego na celu „osłabienie” rosyjskich sił zbrojnych – w wojnie na wyniszczenie do ostatniej kropli ukraińskiej krwi. Ich uzupełnienie zajmie teraz przemysłowi zbrojeniowemu lata, z powodu niedoboru mikroprocesorów spowodowanego przez… sankcje na Rosję!

Wracanie na linię frontu propagandowego, wczytywanie się w liczby podawane na codziennych briefingach rosyjskiego Ministerstwa Obrony staje się coraz bardziej bezsensowne, ponieważ obecnie twierdzą oni, że zniszczyli znacznie więcej sprzętu, niż Ukraina kiedykolwiek miała, wliczając w to sprzęt otrzymany po rozpoczęciu konfliktu.

Najlepsze, co można zrobić, to przyjrzeć się ogólnym tendencjom w tych statystykach. Liczba zniszczonych samolotów załogowych, śmigłowców, SAM-ów i w mniejszym stopniu czołgów i innych pojazdów opancerzonych, w ostatnich tygodniach wyraźnie utrzymuje się na tym samym poziomie. Albo Ukraińcy coraz lepiej je ukrywają, albo trzymają je z dala od frontu w rezerwie (na potrzeby planowanej, ale jeszcze nie zmaterializowanej kontrofensywy w Chersoniu), albo po prostu kończy im się towar, który Rosjanie mogliby wysadzić.

Kijów wreszcie przyznaje, że jego armia ponosi setki ofiar dziennie, co jest zgodne z rosyjskimi twierdzeniami, ale jest to tylko emocjonalny szantaż wobec Zachodu, by ten wysłał niewykonalne dla niego ilości sprzętu i amunicji.

To prawie tak, jakby dwaj Władowie – Putin i Zelenski – spiskowali razem, aby rozbroić sprzymierzone z USA byłe państwa radzieckie i socjalistyczne, a przy okazji zbić ukraińskim szmuglerom fortunę.

James Tweedie
https://thesaker.is/only-nato-could-de-militarise-itself/

tłum. Sławomir Soja

Komentarze 23 do “NATO może się samo rozbroić…bez niczyjej pomocy.”

 1. Homolka said

  Dajcie mi Wundervaffe a skaniczy sie nowy porzadek swiata I h..i strzeli moznych tego swiata. Bo z nimi trzeba zrobic porzadek. CZYLI unicestwic te bydlo

 2. Olo said

  Mnie wcale nie martwi, że żydobanderowskie Polin rozbraja się z broni. To tak samo, jakby w czasie okupacji rozbrajało się SS. Dobra wiadomość. Nie użyją tej broni przeciwko Polakom.

 3. bryś said

  Olo – na cywili starczy cokolwiek. Nawet jakiś katar, czy coś.

  Kuzyn na poligonie mówił, że dostają rzeczy z rezerw strategicznych. Tak, mamy takie. A to było z 2 lata temu.

  „Albo Ukraińcy coraz lepiej je ukrywają, albo trzymają je z dala od frontu” – albo sprzedają.

 4. ewiant said

  Skad rosjanie wiedza co i ile zniszczyli??? czy oni nie podaja przypadkiem liczby sprzetu ktory kupili albo otrzymali??
  Bombardowania byly w puste magazyny i sfilmowane z drona zeby wszystko w papierach sie zgadzalo.
  a i teras jankieee podobno pilnuja … no ale ukry dadza i wodeczki podesla dziewczyny jak rano jeszcze spia to bum i pusty magazyn wysadzony….. Ta wojna to jeden wielki przekret a nasze polityki az zazdroszcza ukrom tych wielkich pieniedzy zarobionych na tym przekrecie.

 5. czesio i muchy said

  bardzo ciekawa analiza tej sytuacji. nie zmuszać , nie zastraszać , nie grozić a osiągnąć dobrowolne rozbrojenie kilku krajów ! ktoś jednak ma łeb na karku. dlatemu beznapletkowcy rządzą światem ! chciałbym żeby było inaczej i przykro mi z tego powodu ale niestety Słowianie w większości są głupi jak pęk słomy.

 6. Peryskop said

  Hura !

  Dzięki sankcjom na Rosję zagrożona jest unikatowa w skali globu produkcja w pod-wrocławskej filii Medmix specjalistycznych pojemników, kartridżów i mieszadeł.

  To godzi w funkcjonowanie m.in. firmie SpaceX Elona Muska, który nie może w pełni realizować programu lotów w kosmos.

  Sankcje na Medmix odczuwają również tacy giganci jak Tesla, Airbus, Boeing i Apple.

  https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/sankcje-mswia-interwencja-usa-w-sprawie-polskiego-zakladu-medmix-polska/nb2qtrf,79cfc278

 7. Anzelm said

  Kolega z USA donosi, że na rynku zabrakło nowych samochodów i części zamiennych. Wprowadzono system „przedpłat” jak w PRL. Pamiętam jak szydził z tego Reagan w jednym ze swoich przemówień o wyższości kapitalizmu nad socjalizmem.

 8. bryś said

  Anzelm – to już od gównodemii sie ciągnie.

 9. Sebastian said

  Czytając artykuł przemknęło mi przez myśl, a może to usa planuje podbić zbrojnie Europę, wykorzystując Rosję w roli straszaka, a upainców jako prowokatorów i mięso armatnie, a całą resztę mają za pożytecznych idiotów ?

  Plan A to było pokonanie Rosji rękami upaińców, by potem włączyć się w ostatniej fazie i przejąć terytorium, zasoby, technologię, niewolników itd itp. jak widać nie poszło i nie pójdzie. następnie Iran i Chiny

  Podejrzewam, że przygotowano multum scenariuszy, psychopaci z wall street nie cofną się przed niczym co nie raz udowodnili , a widać jak na dłoni, że natenczas zadowolą się Europą.

 10. mrufka said

  Wszystko fajnie i zachód leży. Ale czy ktoś tu myśli, że po stronie rosyjskiej jest w pełni różowo? Tam też są problemy. Nie jest tragicznie, jak opowiadają Ukropy, ale Rosjanie muszą manewrować rezerwami sprzętu. Dlatego na front jadą stare dobre T-62. Mimo, że głęboko zakonserwowanych T-72 są jeszcze grube tysiące. Ile w FR jest fabryk silników do T-72? Została jedna, w Omsku. Ile silników na rok może wyprodukować? 300. A taki silnik co maksimum 2000 km trzeba wymienić. Rajd na Kijów kosztował nie tak wiele czołgów zniszczonych przez Ukraińców, jak nam bredzą. Ale sporo silników dojechało do limitu i są do wymiany. Nie wiem, jak jest z silnikami i armatami do tych T-62. W T-72 regulaminowa wymiana lufy była po 150 strzałach.

  Daję link do tekstu o innych sprawach. O artylerii i amunicji. Tam też nie jest różowo.
  https://swiatowid.video.blog/2022/08/11/czy-koreanscy-towarzysze-przybeda-kapitalistycznym-efektywnym-menedzerom-z-federacji-rosyjskiej-z-pomoca/#Czy_przybeda

 11. oludzie said

  AD9 – dopiero teraz NATO wpadłeś??

  USA , które służy Europie to myślenie życzeniowe.. Anglosasi winni są dwóch wojen europejskich w 20 wieku oraz rewolucji ,a Ty dopiero 11.08. 2022r doszedłeś do takiego wniosku?

  No to nie dziwi mnie czemu zwykli ludzie od wieków cierpią, przez wlasną głupotę i ignorancje.

 12. Anzelm said

  @ Sebastian. Europa jest już przecież podbita, to nie mają co podbijać. Może chodzić o to aby zlikwidować populację ukrów. Zamknęli granicę dla wyjazdu ukrów w wieku 18-60 i wysyłają ich na rzeź. W/g rozmaitych doniesień, ginie ich tam kilkuset dziennie. Jednocześnie umożliwia się wyjazd kobietom z małymi dziećmi. Pytanie z rachunków? Ile miesięcy ma potrwać ta rzeź, aby w upadlinie nie pozostał ani jeden chachoł. Wtedy może się otworzyć lebensraum dla „niebiańskiej Jerozolimy”. Ja co prawda z przymrużeniem oka patrzę na ten projekt, no ale kto za szaleńcem trafi? Mogą to realizować.

 13. Anzelm said

  @oludzie. Nie czepiaj się chłopaka, też taki mądry od zawsze byłeś?

 14. Sebastian said

  Chodziło mi o widoczną okupację, podobną do okupacji Polski przez Niemcy od jesieni 1939 roku, wy piszecie o uzależnieniu ekonomicznym i gospodarczym oraz decyzyjnym. Napisałem wyraźnie podbić zbrojnie i nie piszcie mi o stacjonujących usraelskich wojskach bo to nie to samo, każde z państw europejskich ma przecież jeszcze swoje wojska. понятно

 15. Anzelm said

  Teraz to faktycznie dowaliłeś Seba. Spośród państw NATO, tylko Turcja ma swoją armię i może częściowo Francja. Reszta jest podporządkowana operacyjnie Pentagonowi, podobnie jak AK była podporządkowana armii brytyjskiej. Nie potrzeby okupacji wojskami usraelskimi skoro tę rolę spełniają siły lokalne, poprzebierane w mundury czy to polskie czy niemieckie.

 16. dajspokoj said

  Ad 14 -Czasem twierdzę, że jednak żydzi są narodem wybranym i warto się od nich uczyć. Gdy ktoś zakwestionował liczbę zamordowanych żydów w Holokauście to Oni zaraz przebiegle sprostowali swoje spostrzeżenia że wprawdzie może i fizycznie tylu nie zgineło, ale ilu przez to się nie urodziło..

  U nieżydów natomiast często słysze, „gospodarczo,ekonomicznie,tak,owszem ale nie militarnie”.. Zyjesz w XV wieku?? Jakie to ma znaczenie w logice czy Twoje dziecko zostało zbombardowane czy okaleczone na przykład w szczepionkach lub w innym schemacie działania.. To są emocje, skutek jest ten sam, wnuków miał nie będziesz albo ostatecznie będą zdegenerowane wraz ze środowiskiem. Nie wspominając o braku poszanowania godności jednostki ludzkiej tylko deptaniu jej jak zwykłą szmatę.

  Skoro wraz z maturą z matematyki został zlikwidowany pobór do wojska to nie widzisz przejscia czy transformacji systemu zarządzania ludźmi?.. Od teraz wojsko ulokowało się w technologii i finansach czyli rdzeniu konstrukcji cywilizacji Europy..

 17. Sebastian said

  Acha, czyli mamy okupację taką samą jak ta niemiecka w 39, tyle że okupant się zmienił. Z tych dywagacji wynika, że ta II wojna światowa to dla Polski nie była taka zła.

  Ad. 15 Czy wobec tego Pentagon może wystawić żołnierzy polskich do spacyfikowania ludności w dowolnym miejscu w Polsce włącznie z użyciem broni ze skutkiem śmiertelnym przeciwko swoim jakby nie było rodakom ?

  Moja hipoteza związana jest z masowym napływem imigrantów obcych kulturowo i nie związanych żadnym sentymentem patriotycznym w miejscu osiedlenia, to oni mogą posłużyć do powyższego.

  Ad. 16 Zyjesz w XV wieku?? Proszę mi wierzyć, że wolałbym. Plemię to zostało wybrane po to by wydać na śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa ” Krew jego na nas i na dzieci nasze (Mt 27, 25).”

  Nie rozumiem zupełnie tego typu retoryki w której postrzeganie postawionej hipotezy, czy przypuszczeń powoduje postawienie znaku równości z posiadaną wiedzą i ogólnym światopoglądem.

  wróć i przeczytaj jeszcze raz „Czytając artykuł przemknęło mi przez myśl, a może to usa planuje podbić zbrojnie Europę”

  czy wyrażenie ” a może ” to stwierdzenie czy przypuszczenie ?

 18. Anzelm said

  Seba, przestań głupstwa pleść. Poczytaj sobie https://portalstatystyczny.pl/amerykanscy-zolnierze-w-europie/
  Siły lokalne zamordowały w Polsce w ostatnich 2 latach 200 tys. ludzi, jeszcze ci mało?

 19. revers said

  Jak narazie ONZ chce zdemilitaryzowac atomowe elektrownie na zaporozu.

  checi przejecia ukrainskich energetyki atomowej przez zachodnich inwestorow jest bardzo duza zwlaszcza ze w takiej Francji kontrakty na 1 MWh energii wzrosly do 750 usd, w Niemczech kontrakty wzrosly do 480 usd za 1 MWh.

  Na razie NATO rozbraja rosja, niszczac bronia rosyjska 180 razy drozsza od bronii rosyjskiej amerykanska haubice M777.

 20. Sebastian said

  Portal statystyczny obrazuje systematyczny odpływ usraelskich soldiers na przestrzeni ostatnich 70 lat z ponad 400 tys. do nieco ponad 63 tys. , i niby co ma to argumentować ??

  Mylisz Panie Anzelmie działania jawne od niejawnych, a takimi był nadmiarowe zgony, żaden pacjent bądź członkowie rodziny nie wiedzieli, że oddając w tzw. „dobre ręce” chorego na pewną śmierć.

  Koniec tematu

 21. Anzelm said

  @ Revers. Tych haubic 155 mm już raczej ukry nie mają, a w tej chwili dostarczana jest do nich amunicja. Paragraf 22 w zastosowaniu praktycznym

 22. Anzelm said

  Jasne Seba, tajnych działań dywersyjnych w czasie wojny nie zaliczamy do wojny, bo są niejawne i zaatakowani ich nie widzą i nie słyszą. Kloss i Stirlitz poczuliby się zawiedzeni.

 23. revers said

  „Rosja nie walczy z Ukrainą, cały blok NATO walczy z Federacją Rosyjską na terytorium Ukrainy i rękami Ukraińców” – powiedział Kirijenko, I Zastępca Przewodniczącego Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej, podczas otwarcia Forum młodych politologów Rosji w Digorii.
  Dodał jednocześnie, że władze ukraińskie oddały do użytku swój kraj, swoje terytorium i swoich ludzi. „Oczywiście, NATO chętnie powalczy do ostatniego Ukraińca, o czym nie waha się powiedzieć” – podkreślił Kirijenko.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: