Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Mietek o AfD dostała wiatru w żagl…
  UZA o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Greg o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Mietek o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  bronek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Yagiel o Wolne tematy (68 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Strategia upokorzenia

Posted by Marucha w dniu 2022-08-10 (Środa)

Choć może się wydawać, że krajom europejskim zależy na pokoju na Ukrainie, a nawet, że w całym świecie euroatlantyckim występują dwa dominujące poglądy w odniesieniu do tego konfliktu – okoliczności towarzyszące każą się zastanowić, czy aby nie chodzi jednak o permanentną wojnę z Rosją, ewentualnie przy użyciu różnych środków.

Ofensywa antyrosyjska Bałtów

Gołym okiem widać podział na opcję gołębią pod patronatem Paryża i Berlina, oraz jastrzębią mającą centrum w Londynie i Waszyngtonie. Dotyczy to jednak stosunku do samej wojny, antyrosyjskich sankcji i polityczno-militarnego wsparcia dla Ukrainy. Inaczej sprawa się ma, gdy chodzi o soft power Moskwy.

Kraje bałtyckie są obecnie – jak nigdy dotąd – w ofensywie wobec nie tyle nawet „Rosji”, co „Rosjan”, których wielu zamieszkuje te kraje. Czasami nawet całe miasta, jak w estońskiej Narwie, czasami regiony jak w Łatgalii, a czasem stanowią tylko niewielki odsetek ludności, co ma miejsce przede wszystkim na Litwie. Kroki podejmowane przez Wilno, Rygę i Tallin, są jednak wypowiedzeniem wojny kulturowej.

Dyskryminacja Rosjan to jedno. Nic nowego właściwie. Ale obecnie trwa odbieranie rosyjskim mieszkańcom tak podstawowych praw, jak to do własnej historii czy języka. Łotwa usuwa jeden, główny pomnik pamięci żołnierzy radzieckich, Estonia licytuje jeszcze wyżej i zapowiada likwidację wszystkich. Do tego Litwa i próby blokady tranzytu do obwodu kaliningradzkiego.

Obszar niemieckiej ekspansji

Kraje bałtyckie to historycznie rzecz biorąc, teren niemieckiej ekspansji kulturowej. Przegrany po II światowej (także w wyniku zmian ludnościowych), ale choćby wejście tych państw do UE można odbierać jako powrót do niemieckiej strefy wpływów. Przy tym oczywiście dochodzą również macki brytyjsko-amerykańskie, pod postacią NATO.

Interesujące jest to o tyle, że w przypadku wspomnianej blokady tranzytu, Berlin użył całego arsenału dyplomacji, by przekonać Litwinów do odwołania zastosowanych, wrogich wobec Rosji kroków. Nie robi tego jednak na polu walki kulturowej. Niemcy nie mogą tego oczywiście poprzeć, bo likwidacja miejsc pamięci związanych z Wielką Wojną Ojczyźnianą, mogłaby zostać odebrana jako rehabilitacja Hitlera, ale milcząco takie kroki akceptują.

Przygotowania do nowej wojny

Jaka zaś może być odpowiedź Rosji? Tylko taka jak na Ukrainie. Nie ma w Federacji Rosyjskiej jakichś zwartych mniejszości narodowości właściwej dla krajów bałtyckich, a i na poziomie państwowym wszelki etnonacjonalizm jest tam ostro zwalczany, więc nie ma możliwości udzielenia „symetrycznej odpowiedzi”. Jest za to pewność co do tego, że odpuszczenie państwom bałtyckim skończy się długofalowo likwidacją rosyjskości na wspomnianych terenach, toteż Kreml nie może na to pozwolić.

Czy Europa to wie? Wydaje się, że tak. Być może Anglosasi chcą się pozbyć niewygodnych sojuszników i sprowokować kolejną wojnę (przy okazji lejąc rosyjską krew), a być może Niemcy realizują swoją strategię obliczoną na dziesiątki lat wygryzania rosyjskiej kultury z Mitteleuropy.

Pewne jest jednak co innego – euroatlantyści liczą się z możliwością kolejnej wojny i wcale się przed tym nie wzdragają.

Tomasz Jankowski
https://myslpolska.info

Komentarzy 17 do “Strategia upokorzenia”

 1. pan ” mrufka” zupelnie nie wie ze gdyby nie Putin ❤️to w czasieZdrady laureata nagrody nobla Gorbaczowa i potem Zapijaczonego Jelcyna moglo by umrzec ze zgryzoty i GLODU👹👿nie 15 milionow Bialych ludzi 💕( czytaj Antysemitow) ALE dziesiatki miljonow bialych ” nacjonalistow, bialych terrorystow i bialych Antysemitow🙈👹. Dzisiaj widac KLAROWNIE !! ze Rosja broni calej bialej populacji zachodniej !, na wszystkich kontynentach i wyspach ❤️😍😇.Zyjemy w czasach gdzie gwalt ,mord ,rabunek na bialym czlowieku jest wprost ….wynagradzany😳👹. Spruboj tylko wywiescic przed swoim domem w Krajach anglosaskich ( czytaj Semickich) baner ze: Biale zycie ma znaczenie 👿👹 . To nie tylko ze bedziesz Fizycznie spalony ! ale rowniesz Twoja rodzina bedzie potepiona do kilku pokolen wprzod i wstecz 😳👹👿

 2. NICK said

  wojenki na zagładę Rosji.
  Prawda.
  Dlaczego?
  Wiemy.

  Rosja też ma za pazuchą.
  Ale.
  Chyba.
  Najmniej na ważnej części świata.

 3. nie rozumiem TYLKO jednego? dlaczego Moskwa nie zlikwiduje agentow Anglosaskich na Litwie , lotwie Estoni 🤑👹 w USA zlikwidowano bez problemu i rozglosu az 7 prezydentow i niezliczona ilosc mniejszych ranga politykow i dzialaczy dla Dobra i sprawiedliwosci narodowej 👍😇w Polin anglosasi wymordowali az 8 generalow i tysiace mniejszych ranga politykow i dzialaczy 😱👹A zatem !! na co czeka jeszcze Moskwa 😳😳😳😲

 4. Emilian58 said

  A jeżeli dwóm stronom zależy na długo trwającym konflikcie? Być może chodzi o jakiś zaskakujący śpiącą populację cel prowadzący wprost do zwycięstwa tego parszywego resetu? Może chodzi o totalny chaos gdzie w pewnym momencie populacja się podda zupełnie widząc w NWO jedynego zbawcę? A może talmudyczni ustawiacze świata i ich patopomagiery mają parcie na wojnę totalną? Przecież te łajzy nie pójdą na front psychole mają głębokie nory, w których komfortowo przeczekają wojnę. A wojna wcale nie musi być nuklearna aby być straszliwą dla świata.

 5. wolyniak said

  Dziwne rzeczy dzieja sie w Europie i na Swiecie…po 1945 roku wszystkie panstwa europejskie i nie tylko byly stanowczo za pokojem na Swiecie, nie wspominajac juz Europy, wszedzie na plakatach, sztandarach fruwal golabek pokoju, a teraz pra do wojny za wszelka cene.

  Nawet taka Polska, ktora tyle wycierpiala w czasie obu wojen swiatowych, teraz politycy w Warszawie az tra nogami zeby zbroic sie, wywolac kolejny konflikt i isc militarnie na Moskwe. Bezczelnie przekazuja i umozliwiaja przekaz broni i amunicji na upadline, caly czas podsycajac konflikt.

  W bezczelny sposob, premier i grupka osob z jego otoczenia wyzywa Prezydenta innego panstwa od najgorszych… Takie zachowanie oznacza calkowity brak kultury, godzi w powage piastujacych urzedow, chyba , ze chca przypodobac sie Bidetowi, ktory w tym temacie kultura nia grzeszy…

  Az przykro, ze osoby piastujace tak wysokie stanowiska i funkcje stosuja jezyk wywodzacy sie spod budki z piwem lub pewnej kategorii lokali swego czasu nazywanych „gumowcami”, z calym szacunkiem dla ich stalych bywalcow.

 6. lewarek.pl said

  5. Wołyniak
  Takie zachowanie oznacza calkowity brak kultury, godzi w powage piastujacych urzedow

  Panie, panie, rozśmieszył mnie pan.

 7. plausi said

  Oj, oj, oj !

  „być może Niemcy realizują swoją strategię obliczoną na dziesiątki lat wygryzania rosyjskiej kultury z Mitteleuropy ”, doprawdy ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

 8. Kojak said

  Coraz bardziej jestem wsciekly debilnym wrecz prowadzeniem wojny na UKrainie przez Putina i jego przybocznych glupkow i idiotow Bedzie tak, chyba prowadzil ta wojne ze koncu w Rosji dojdzie do buntu i wyrzuca go na zbity pysk

 9. Boydar said

  wniosek jaki wyciągam z (7) jest taki, że mimo całej swej chytrości i tysięcy lat doświadczeń, żyd Chińczyka nie ogarnął, w przenośni i dosłownie. I przelicytował 🙂

 10. Maverick said

  Te wszystkie zachowania zachodnich polityków i teraz tych w byłych demoludach oznaczają się znacznym spadkiem ilorazu inteligencji. Mają oni jednak poczucie kundelków stadnych gdzie wściekłe szczekanie dodaje im animusu, ale przynosi efekty odwrotne od oczekiwanych.

  Wygląda na to że ci idioci chcą popełnić zbiorowe samobójstwo, już zaczyna im brakować energi, cukru i nawet rzeki wysychają, po części jest to bawienie się pogodą tych elit, ale po części kara Boża. Następne braki i to prawie wszystkiego będą się tylko eskalować.

  Kara boza na Polin spada, brakuje cukru, opału i nawet rzeki wysychają za nieszanie na Upadlinie. Krym zawsze był rosyjski, a zabieg Chruszczowa to tylko tymczasowy zabieg, bo Krym zawsze był suwerenną republiką i mógł ogłosić niepodległość od Ukrainy i Rosji, jednak w referendum zdecydowali przyłączyć się do Rosji aby uzyskać spokój i prawo do samostanowienia, Najbardziej mnie dziwi ze różnej maści kacapy i komuchy nie rozumieją prawa do samostanowienia, i chcą decydować za innych. Dla takich bandziorów nie będzie miejsca w królestwie bożym.

 11. To jest gra o dolara. Dopóki nie legnie na dnie – będzie się gotowało.

 12. Boydar said

  „… te wszystkie zachowania zachodnich polityków i teraz tych w byłych demoludach oznaczają się znacznym spadkiem ilorazu inteligencji …”

  to byłoby zbyt piękne by miało być naturalne 🙂

  ale tosię w żadna rubryka nie mieści

 13. Maverick said

  Nie wszystkie kraje prześcigują się w wasalstwie kurwie babilońskiej.

 14. Jabo said

  Panie Boydar, co by nie mówić. cywilizacja chińska trwa już 6 tysięcy lat , a żydowska ledwie trzy tysiące, Poza tym, byt Chińczyków zawsze oparty był na ich ciężkiej pracy. Żyją na takich terenach, że przetrwanie wymagało wykonywanie gigantycznych prac irygacyjnych i to już przed tysiącami lat. To determinowało charakter ich cywilizacji. Żydzi, no cóż, kombinowali już od Abrahama i cywilizacja ich ma charakter pasożytniczy. Muszą na kimś żerować. Od czasów Cromwella infiltrują na poważnie cywilizację białego człowieka. Po setkach lat efekty widzimy dzisiaj. Ale podobno musi tak być. Niektórzy mówią, że Pan Bóg po to utworzył naród wybrany, żeby nie musieć nasyłać nowego potopu. Żydzi robią to równie dobrze. Chociaż podobno, to wcale nieprawda, a tylko straszny antysemityzm. Któż wie jaka jest prawda, chyba tylko Pan Bóg?

 15. Boydar said

  Ale byli pewni (żydzi) że z Chińczykami też sobie poradzą. No cóż, saper myli się tylko dwa razy.

 16. Piskorz said

  re 8 K. Coraz bardziej jestem wsciekly debilnym wrecz prowadzeniem wojny na UKrainie przez Putina „”….A może to ma jakiś cel ukryty…?! Szkoda, że 6/ lat temu Rosjanie nie zaczęli !! Też jakiś cel w tym był….taki długi czas aż do roku 2022!!

 17. Aryjczyk z pochodzenia said

  „Co wom powim to wom powim, ale wom powim” jakby powiedziol baca. Bojta sie bialego czlowieka bo najwieksza kanalia

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: