Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Pejot o AfD dostała wiatru w żagl…
  bryś o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Maverick o Sława i chwała
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  Zbyszko o Kard. Stanisław Hozjusz: Pismo…
  Wywrotowiec o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Mietek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Wywrotowiec o AfD dostała wiatru w żagl…
  Vis o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  kolejarz o Krystian Kamiński: „Zimnowojen…
  Włodek o W 1982 roku USA dokonały sabot…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Mietek o AfD dostała wiatru w żagl…
  UZA o Na trupie Polski wejdziemy do…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wolne tematy (58 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-08-10 (Środa)

Po raz pierwszy w historii na świecie żyje więcej osób powyżej 65. roku życia niż dzieci (poniżej 5.), a w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, większości państw europejskich i w Japonii jest więcej emerytów niż dzieci. Liczba osób starszych ma się podwoić w ciągu dwu dekad.

W połowie krajów odnotowuje się rekordowo niskie poziomy dzietności i nawet Indie znajdują się poniżej poziomu zastępowalności.

Czeburek tatarski

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/08/06/wolne-tematy-57-2022/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2022/08/14/wolne-tematy-59-2022/

Gajowy Marucha

Komentarzy 213 do “Wolne tematy (58 – 2022)”

 1. minka said

 2. Boydar said

  Nie nie, ja pytałem NICK’a. Że Pan operację ma mieć wkrótce to pamiętam, „było w Gajówce”.

 3. Boydar said

  „… żyje więcej osób powyżej 65. roku życia niż dzieci poniżej 5 …”

  Jestem pewien, że znajdzie się wielu twierdzących, którzy przypiszą ten stan postępom służby zdrowia i osiągnięciom nowoczesnej geriatrii.

  Tymczasem uparte kółeczko zupełnie nie chce być kwadratowe.

 4. maxi said

  Ad.1
  Ta Christine na nastolatkę nie wygląda 😁😁😁

 5. maxi said

  Ad.3
  To może byłoby dziwne, gdyby porównać statystyki od 0 do 5 i od 65 do 70. Ale w tym drugim wypadku chodzi od 65 w górę.

 6. minka said

  VERHOFSTADT: POZBĘDZIEMY SIĘ VON DER LEYEN, JEŻELI ZAPŁACI POLSCE

  Belgijski europoseł Guy Verhofstadt oświadczył, że jeżeli szefowa KE Ursula von der Leyen zgodzi się na wypłatę Polsce funduszy z KPO, to Europarlament będzie chciał się jej pozbyć. „Stawką jest dusza Europy” – stwierdził.

  Polska nie otrzymała dotąd żadnych pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy; środki były blokowane przez KE pod różnymi pretekstami związanymi z „praworządnością”. KE potrąca także Polsce pieniądze z poszczególnych, przewidzianych wcześniej funduszy.

  https://kresy.pl/wydarzenia/verhofstadt-pozbedziemy-sie-von-der-leyen-jezeli-zaplaci-polsce/
  ——————
  https://kresy.pl/wydarzenia/ke-potracila-polsce-63-mln-euro-kolejne-kary-za-izbe-dyscyplinarna/

 7. Ad. 4

  Nadczłowieki nie wchodzą do puli. 🙂 Tylko goje! Tylko goje!

 8. Anucha said

  @1
  Czy szabesgoje i cisi wielbiciele dostaną jakiś abonament.😀

 9. Emilian58 said

  Tym wcześniej urodzonym padło na rozum i w rzeważającej liczbie pognali po dary od big pharmy. Więc……

 10. osoba prywatna said

  zbiór głupot z interneta 15
  .https://www.youtube.com/watch?v=MT2uyByw7bE

 11. Maverick said

  Nie mam nic przeciwko temu aby zwolennicy depopulacji dawali przykład osobisty i pokazowo kończyli swoje życie.

 12. Lily said

  Re 1;Minka
  Martina N.18 wrzesnia bedzie obchodzic
  swoje 66 urodziny.

 13. I*** said

  (1) Ta stara prukwa ma 66 lat – za długo żyje, niech coś z tym zrobi! :)))

 14. corintians said

  Po prostu ludzie nie chca miec dzieci a zyje sie coraz dluzej.
  dlugosc zycia – Japonia na wykresie razem w Hiszpanią
  https://countryeconomy.com/countries/compare/japan/spain?sector=Life+expectancy+at+birth&sc=XE24#tbl

 15. Carlos said

  Ukraina i jej zachodni poplecznicy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za „samobójczy” atak na największą elektrownię jądrową w Europie
  Scott Ritter jest byłym oficerem wywiadu Korpusu Piechoty Morskiej USA i autorem książki „Rozbrojenie w czasach pierestrojki: Kontrola zbrojeń i koniec Związku Radzieckiego”. Służył w Związku Radzieckim jako inspektor wdrażający traktat INF, w sztabie generała Schwarzkopfa podczas wojny w Zatoce Perskiej, aw latach 1991-1998 jako inspektor broni ONZ

  Ukraina i jej zachodni poplecznicy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za „samobójczy” atak na największą elektrownię jądrową w Europie
  FILE – Wojska rosyjskie strzegą wejścia do elektrowni wodnej Kachowka, elektrowni przepływowej na rzece Dniepr w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy, 20 maja 2022 r. © AP Photo, File
  Nawet gdy sekretarz generalny ONZ António Guterres przemawiał do ocalałych z II wojny światowej amerykańskiego ataku bombą atomową na Hiroszimę na drugim końcu świata, siły zbrojne Ukrainy wydawały się być zdecydowane rozpętać współczesny nuklearny holokaust na Europę, strzelając rakietami artyleryjskimi na Europę. Elektrownia Zaporoże.

  Atak z tego tygodnia, który uszkodził sprzęt bezpieczeństwa i zakłócił zasilanie obiektu, największego na kontynencie, został scharakteryzowany przez Guterresa jako „samobójczy”.

  Kijów szybko obwinił Rosję o ataki, oskarżając Moskwę o prowadzenie „ terroryzmu nuklearnego ” i wzywając społeczność międzynarodową do wysłania delegacji „międzynarodowych sił pokojowych ” w celu „ całkowitej demilitaryzacji terytorium”.

  Obiekt jądrowy w Zaporożu znajduje się pod fizyczną kontrolą Rosji od czasu, gdy jej siły zajęły to miejsce w marcu. Od tego czasu elektrownia jest obsługiwana przez ukraińskich techników pracujących pod nadzorem rosyjskich ekspertów ds. energii atomowej. W obiekcie znajduje się sześć reaktorów jądrowych, które przed rozpoczęciem operacji wojskowej wytwarzały około jednej piątej ukraińskiej energii elektrycznej. Trzy z tych reaktorów przestały działać po tym, jak Rosjanie przejęli kontrolę nad obiektem, a kolejny został zmuszony do wyłączenia po ostrzale obiektu 5 sierpnia. Dwa pozostałe reaktory zostały również zmuszone do zmniejszenia mocy wyjściowej o połowę, jako środek ostrożności.

  Rosja wzywa Radę Bezpieczeństwa ONZ w sprawie zagrożenia nuklearnego
  Czytaj więcej Rosja wzywa Radę Bezpieczeństwa ONZ w sprawie zagrożenia nuklearnego
  Ambasador Ukrainy przy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Jewhenii Tsymbaliuk oświadczył, że siły rosyjskie próbują spowodować przerwy w dostawie prądu na południu Ukrainy, ostrzeliwując elektrownię. Ukraińska państwowa agencja nuklearna Energoatom oskarżyła rosyjskie wojsko o umieszczenie w Zaporożu materiałów wybuchowych, które zostałyby zdetonowane w przypadku ukraińskiego kontrataku grożącego zdobyciem obiektu. Ukraińskie wojsko oskarżyło też Rosję o umieszczanie sprzętu wojskowego, w tym amunicji, w budynkach położonych w pobliżu reaktorów jądrowych.

  Jedyny problem z narracją ukraińską polega na tym, że po prostu nic z tego nie jest prawdą. Atak na obiekt jądrowy w Zaporożu z 5 sierpnia został przeprowadzony przez rakiety artyleryjskie, których charakterystyka uderzenia jednoznacznie wskazuje, że pochodziły z terytorium kontrolowanego przez Ukrainę. Co więcej, rosyjskie radary obrony przeciwlotniczej i przeciwbateryjne znajdujące się w pobliżu zakładu wykryłyby trajektorię balistyczną nadlatujących rakiet, dostarczając niepodważalnego dowodu pochodzenia ataku. W ten sposób na Ukrainie i wokół niej działałyby również platformy zbierania danych wywiadowczych USA i NATO. A biorąc pod uwagę zwycięstwo propagandy, które można było osiągnąć dzięki ujawnieniu takich dowodów, można być pewnym, że USA w pełni wykorzystają każdy scenariusz, który powielałby publikację zdjęć U-2.podczas kryzysu kubańskiego, czy uwolnienie taśm audio sowieckiego pilota myśliwskiego zestrzeliwującego KAL 007 .

  To się oczywiście nie stanie. A biorąc pod uwagę fakt, że Rosja jest zaangażowana w aktywną obronę obiektu w Zaporożu, jest mało prawdopodobne, że ujawniłaby ważne informacje na temat swoich zdolności radarowych tylko po to, by zdobyć tanie punkty za public relations. Rosja od dawna niechętnie angażuje się w tanią propagandę, woląc, aby jej występy na polu bitwy przemawiały za nią.

  Inaczej jest ze Stanami Zjednoczonymi i Ukrainą, które mają doświadczenie we współpracy, jeśli chodzi o rozpowszechnianie informacji mających podważyć rosyjską narrację i „ dostać się do umysłu” rosyjskiego prezydenta Władimira Putina – nawet jeśli informacje podawane do wiadomości publicznej są nie prawda.

  Stany Zjednoczone zajmują się atakami na rosyjską elektrownię jądrową
  Czytaj więcej Stany Zjednoczone zajmują się atakami na rosyjską elektrownię jądrową
  Ukraiński atak na elektrownię jądrową w Zaporożu został, w typowo orwellowski sposób, przepowiedziany przez Stany Zjednoczone na cztery dni przed jego wybuchem. Podczas konferencji prasowej 1 sierpnia w ONZ sekretarz stanu USA Antony Blinken oskarżył Rosję o wykorzystywanie obiektu jądrowego jako bazy, z której prowadzi ostrzał artyleryjski na Ukrainę. Blinken oświadczył, że wystrzelenie rakiet artyleryjskich z sąsiedztwa elektrowni jądrowej było „ szczytem nieodpowiedzialności”, co oznacza, że ​​rakiety te mogły wylądować na samej elektrowni. Blinken dodał też, że Rosjanie używają obiektu jądrowego jako „ tarczy nuklearnej ”, która zapobiega atakowi ukraińskiemu w obawie przed uderzeniem w reaktory jądrowe.

  Bezczelne papugowanie Blinkena o wątkach ukraińskiego rządu stało się jeszcze bardziej absurdalne z powodu absolutnego braku dowodów na poparcie jego potężnych oświadczeń. Zwykle, gdy ktoś na poziomie sekretarza stanu wypowiada się w tak publiczny sposób o kwestiach tej wagi, publikowane są pewne informacje wywiadowcze – na przykład zdjęcia z góry pokazujące rozmieszczenie rosyjskich wojsk w pobliżu elektrowni jądrowej w Zaporożu – w celu podtrzymania zarzut. Nie podano jednak takich danych, ponieważ Blinken przestał pełnić funkcję szefa amerykańskiej dyplomacji, a stał się jedynie ukraińskim propagandystą.

  Ze swojej strony Rosja dała do zrozumienia , że ​​w pobliżu zaporoskiego obiektu jądrowego nie ma żadnych rosyjskich sił, z wyjątkiem niewielkiego kontyngentu wojsk dla celów bezpieczeństwa (jest to w końcu aktywna elektrownia jądrowa). podczas gdy Rosja może wyraźnie przedstawić z góry obraz rozmieszczenia swoich sił w pobliżu elektrowni, bezpieczeństwo operacyjne uniemożliwia jej to. Przecież to oskarżyciel przedstawia dowody przestępstwa, a nie oskarżony.

  Rosja oskarża Ukrainę o „terroryzm jądrowy”
  Czytaj więcej Rosja oskarża Ukrainę o „terroryzm jądrowy”
  Oświadczenie Blinkena z 1 sierpnia zapoczątkowało kampanię public relations, której kulminacją był atak ukraińskiej artylerii na elektrownię atomową w Zaporożu. Wydaje się, że cel tej kampanii jest dwojaki – po pierwsze postawić Rosję w złym świetle, a po drugie, aby Ukraina dokonała tego, czego nie mogła osiągnąć siłą zbrojną – eksmisji wojsk rosyjskich z Zaporoża. Wezwania do międzynarodowej interwencji emanujące z Zachodu wskazują na wspólny wysiłek promowania proukraińskiej narracji, nawet jeśli wszystkie strony wiedzą, że fakty leżące u podstaw tej narracji nie są prawdziwe. Aby temu przeciwdziałać, Rosja wystosowała własne zaproszenie dla obserwatorów MAEA na wizytę w elektrowni oraz zwołała posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w celu omówienia sytuacji.

  Jest to o wiele poważniejsze niż po prostu kolejna kampania wojny informacyjnej, która się nie udała. Podczas gdy obiekt jądrowy w Zaporożu jest zbudowany zgodnie ze standardami, które byłyby w stanie przetrwać bezpośrednie trafienie rakietą artyleryjską, zakłócenie zasilania i/lub uszkodzenie sprzętu bezpieczeństwa może doprowadzić do tego rodzaju niekontrolowanego zdarzenia, które poprzedziło katastrofę jądrową w Czarnobylu. Rosyjskie Ministerstwo Obrony zwróciło uwagę, że ukraiński atak na elektrownię spowodował skok napięcia, który spowodował awaryjne wyłączenie. Szef ukraińskiej spółki prowadzącej elektrownię zauważył ponadto, że wszystkie oprócz jednej linii energetycznej łączącej ją z systemem energetycznym Ukrainy zostały zniszczone, deklarując, że każda przerwa w dostawie prądu może być „ bardzo niebezpieczna dla takiego obiektu jądrowego”.

  Sekretarz generalny Guterres słusznie nazwał atak na obiekt jądrowy w Zaporożu „samobójczym”. Jednak „ terroryści nuklearni” zaangażowani w to okrucieństwo nie pochodzą z Moskwy, ale z Waszyngtonu i Kijowa. Kiedy kurz po rosyjskiej operacji wojskowej w końcu opadnie, a osoby odpowiedzialne za popełnienie przestępstw, takich jak atak na elektrownię jądrową w Zaporożu, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności, nazwisko Tony’ego Blinkena powinno, gdyby istniała jakaś sprawiedliwość na tym świecie, być na szczycie tego. lista.

  rt.com

 16. Boydar said

  @ poprzednie Wolne

  (9) „… w związku z tym: Tylko kłamstwo jest ciekawe! …”
  # stąd powszechna fascynacja pornografią

  (63) „… bo choć mały tam, to w gębie duży …”
  # żeby się Rura jak ten kuń przed barem czasem nie rozpłakała; a był też taki wierszyk potworek – „mówi wuj do wuja, mój kochany wuju, ja wiaderko wody …”

  (67) „… moja szefowa z roboty czosnkiem obniżyła ciśnienie …”
  # czosnek obniża ciśnienie zawsze i każdemu, nawet w Nord Stream 1

  (92) „… dlatego nienawidzą Polaków, żydów i Rosjan, bo to jest nienawiść… zdrajców …”
  # owszem prawda; tylko to pojęcie zdrady wymagałoby przybliżenia. zdradzić może swój a nie wróg. Ktoś więc swoim go musiał uczynić, to raz. A nienawiść banderowców do żydów ma taki same podłoże jak „działalność” Jüdischer Ordnungsdienst w getcie – to żydopochodne i to, ale te z karabinem to uważają się już za „wyemancypowane”, i to dwa. Rosjan/Polaków nienawidzą zaś, bo Ich mordowali i rabowali, to po co świadkowie, dobry świadek to martwy świadek

  (146) No to będziemy wojować, ze szwiatem 🙂

  (160) „… Nie działa najnowszy blok węglowy w Polsce. Tauron wydał komunikat …”
  # podobnie jak NS1 i NS2

  (161) „… prezydent Kostaryki ZAKAZUJE nakazy szczepień i czyni je nielegalnymi …”
  # jeśli przeżyje tą niesubordynację to znaczy, że klimat się zmienił zasadniczo

  (172) polecam – http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=180

  (196) „… to co u diaska niezgodnego z prawdą zaklinowało moderację ?
  # prawa Babci Przyrody idą ustalonym algorytmem co Pan Gajowy wielokrotnie wskazywał, a Ciotka Statystyka też nieźle kombinuje. Tymczasem Rura wszędzie doszukuje się spisków albo germańskiej medycyny

  (198) prezydent Piech nie określił się w temacie zawartości żyda w Polsce i co z tym mamy robić dalej, wyraźnie jest zwolennikiem idei „judaizm tak, wypaczenia nie”. A najwyżsi przedstawiciele władzy w Polin już ogłosili – „Polska jest ojczyzną dwóch narodów”

  (200) „… jedną z przyczyn upadku Imperium Rzymskiego było …”
  # podstawową i najważniejszą przyczyną była potrzeba żyda wyeliminowania rzymskiej władzy, prawa i organizacji państwa, w celu przejęcia interesu

  I to tak mniej więcej w temacie wolnych zaległości

 17. Bezpartyjna said

  Globalny przekręt zadłużeniowy – Marwan Salamah
  W miarę jak rozwinięte gospodarki wydają się niechcący popadać w stagflację, a być może nawet w coś gorszego, szybko pojawiają się medialne taktyki dywersyjne. Pojawiają się głosy ostrzegające przed globalnym kryzysem zadłużenia i tym, że prawdopodobnie popchnie on biedne kraje w tragicznym kierunku.
  https://www.bibula.com/?p=135702

  Dawniej się mawiało – dobry zwyczaj – nie pożyczaj, ale kto teraz kieruje się i przejmuje starymi maksymami. I oczywiście światowe pasożydy nie mogą na to pozwolić, bo to jest jeden ze sposobów podporządkowania sobie poszczególnych społeczeństw na świecie.

 18. NyndrO said

  A tyn jakie combo komentarzy strzelił.

 19. Marucha said

  Re 14:
  Pytanie – dlaczego przedtem ludzie chcieli mieć dzieci, nawet w złych warunkach?
  Czy to tylko propaganda medialna stylu życia?

 20. Bezpartyjna said

  Panie Boy a jakimi kryteriami kierował się Szanowny przy doborze tematów do komentowania – tak według wzrostu i zarostu 😉
  W każdym razie ja poczułam się mocno niedoceniona i długo tego nie zapomnę 😾

 21. Ad. 14

  dlaczego przedtem ludzie chcieli mieć dzieci, nawet w złych warunkach?

  Nadzieja. Nawet będąc w piwnicy pod ostrzałem i bombami można mieć nadzieję, że to się wkrótce skończy… można mieć nadzieję… Dziś, w czasach, gdy ludzie czują się coraz bardziej ubezwłasnowolniani przez państwo, przez możnych tego świata, przez media, przez prawo, przez przepisy… trudno o nadzieję…

  ——–
  Mniej więcej takiej odpowiedzi oczekiwałem.
  Nadzieja.
  Admin

 22. Ad. 20

  Przepraszam. Miało być Ad. 18

 23. Boydar said

  złych – tak, ale nie beznadziejnych, to o tych normalnych. A nienormalni nie mają motywacji, a także (na szczęście) możliwości ani umiejętności

 24. corintians said

  Panie admin,
  Japonia to mimo wszystko nadal kraj konserwatywny ale w innych uwarunkowaniach kulturowych.
  Mysle ze dobrym wyjasnieniem tego o co pan pyta jest pewnw mysl Zybertowicza.
  Technologia powinna byc dostosowwywana do czlowieka a nie czlowiek do technologii.
  Japonia podobnie jak szereg innych panstw tzw zachodu i wschodu, takze Chin, nie jest juz tym samym co kiedys swiatem
  Nie mam do konca przekonania czy kiedys ludzie duzo dzieci chcieli miec czy po prostu czesto tak wychodzilo.

 25. Boydar said

  @ Pani Bez

  Psze Szanownej, w (16) odniosłem się jedynie do kwestii ewidentnie wątpliwej jakości/dyskusyjnych, które mnie szczególnie ruszyły, i właśnie z tego względu powinna Pani poczuć się doceniona i z siebie dumna 🙂

 26. Boydar said

  a tak w ogóle to drugi raz wczytuję się w Księgę Hioba. I czuję się co raz bardzie dumny że jestem POLAKIEM. Ale jeszcze bardziej, wdzięczny Bogu że mnie zbytnio nie doświadczył.

 27. Marucha said

  Re 24:
  Myślę, że po prostu przeważnie chcieli. Do tej pory niektórzy chcą.

 28. Marucha said

  Re 26:
  A konkretnie – jakie są powody do tej dumy z bycia Polakiem?
  Nie pytam złośliwie czy prowokująco. Chcę wiedzieć, co dla Pana jest w tej materii ważne. Ale nie musi Pan odpowiadać.

 29. walthemar said

  Dobra wiadomosc
  Czy pamietacie @ Zime Stulecia@? lub wieksze awarie energetyczne?
  9 miesiecy potem byl wysyp

  I chyba pisdzielcy nam @ naturalne dogrzewanie szykuja@

 30. Bezpartyjna said

  Panie Boydarze, jak pan mógł?
  Ledwo przekroczyłam Gajówki próg –
  jak pan mógł?
  Co za naród!
  Co za ludzie!
  Co za ród!

 31. NC said

  Re 5, Maxi: No właśnie (właściwiej 66-70).
  0-5 w porównaniu do 66-100+

 32. Bezpartyjna said

  Skoro tak, to czuję się bardzo doceniona i uspokojona przez Pana i na tę okoliczność spokojnie dzisiaj zasnę 😺

 33. Głos Prawdy said

  Vovan i Lexus zrobili psikusa burmistrzowi Madrytu w imieniu Witalija Kliczko: „Podobno macie tam dużo Ukraińców opalających się na plażach. Oddajcie ich z powrotem przez deportacje”, niech walczą. – Oczywiscie, pomozemy.
  https://yandex.by/video/touch/preview/529061450398785281
  ——–
  Burmistrz Madrydu jest gejem.

 34. Boydar said

  @ Pani Bzzzz (bzzz jak pczółka)

  Idzie zima, a Panią jak widzę też na poezję przydusiło, ciekawe zjawisko. Z tym rodem tylko się Pani przestrzeliła, bo ja się pochwalić to nie bardzo mam czym (kim), no w każdym razie za pamięci, musiało to być dawno dawno dawno.

  @ Pan Gajowy

  Jak wspomniałem (26), zjadłem Księgę Hioba. Wprawdzie jeszcze do końca nie strawiłem ale uczucie sytości mam, nawet mnie sen zaczyna morzyć (czyli wszystko prawidłowo).

  Sprawa jest wielowątkowa i wymaga szerszego spojrzenia. Po pierwsze, Polacy nie mają wrodzonej umiejętności do samoobrony. Są też zbyt ufni w stosunku do obcych, nie mogą uwierzyć, że squrwysynem można być in blanco i a’priori. Po drugie, jest nas bardzo mało. Polak pomieszany z innymi nacjami i nadal czujący się Polakiem to rzadki wyjątek (ja na ten przykład, a już gorzej się chyba nie dało – żydzi, Niemcy, kozaccy przodkowie, Białorusy, Austriacy, Węgrzy i cholera wie kto jeszcze, mam nadzieję że Polacy też 🙂 ). No i po trzecie, niewątpliwie Bóg nas doświadcza, jak Hioba. A przecież do byle kogo takiego zabiegu nie kieruje.

  No to jak mam nie być dumny ?

 35. Boydar said

  Muszę się zdrzemnąć ociupinkę, dobranoc Wszystkim.

 36. Głos Prawdy said

  Pranksterzy Vovan i Lexus w imieniu Kliczko, zaproponowali Jose Luisowi Martinezowi-Almeidzie, burmistrzowi Madrytu, zorganizowanie gejowskiego festiwalu imienia Bandery:

  -Chodzi o to, że w naszym batalionie Azow jest wielu gejów… Mówię o pro-gejowskim festiwalu Bandery.

  -Aha, Bandera. Ikona społeczności gejowskiej na Ukrainie?

  -Tak.

  -Czy będzie tu w Madrycie za dwa tygodnie?

  -Nie, on już nie żyje. Ale był ikoną społeczności gejowskiej.

  -Przepraszam, przepraszam.

  -Ale walczył ze Związkiem Radzieckim.

  -Tak, przepraszam. Moje kondolencje

  https://t.me/zloyecolog/6443
  _———

 37. matirani said

  Boydar napisal: (200) „… jedną z przyczyn upadku Imperium Rzymskiego było …”
  # podstawową i najważniejszą przyczyną była potrzeba żyda wyeliminowania rzymskiej władzy, prawa i organizacji państwa, w celu przejęcia interesu
  Tez tak myslalem. Prawdopodobnie tak i bylo w Rzymie. Tyle ze jest w historii Ludzkosci zagwozdka. Otóz dwa razy w Chinach upadly wielkie imperia z takich samych przyczyn jak to rzymskie. A Zymian tam nie bylo. Song Hongbing, Wojna o Pieniadz, tom 4.
  Moze wskazuje to, ze pazernosc ludzka taka jest i ze trzeba trzymac ja w ryzach, ograniczac i kontrolowac?
  Czlowiek bez kultury nabytej dzieki wysilkowi i pracy innych ludzi kradnie naturalnie, jak zwierzeta. Podstawowa róznica miedzy Czlowiekiem a zwierzeciem jest to, ze Czlowiek potrafi nie krasc. A zwierze i czlowiek niewychowany kradna naturalnie.
  A jak definiujemy pojecie kradziezy? … cdn…

 38. errorous said

  Tomasz Gabiś o bardzo ciekawym człowieku:

  W latach 80., kiedy odszedł w kierunku apolitycznego „wiecznego konserwatyzmu”, pochwalił go sam prezydent Richard von Weizsäcker, a kanclerz Kohl wysłał list do czasopisma „MUT”: „Wielce szanowny panie Kaltenbrunner, jako stały czytelnik »MUT« studiuję – częstokroć z wielką sympatią i aprobatą – Pańskie artykuły”. Kanclerz cenił je szczególnie za „zaangażowaną, acz rzeczową argumentację”, ponieważ jednak pewne sądy wydały mu się niesprawiedliwe lub nietrafne, zaprosił Kaltenbrunnera do siebie, aby mogli „w spokoju porozmawiać”. Nie wiemy, czy doszło do pogawędki z kanclerzem, wiemy, że gdyby chciał, Kaltenbrunner mógłby błyszczeć na salonach jako „konserwatywny dandys”. Tymczasem wycofał się do swojej klauzury w Kandern, w miasteczku liczącym 8 tys. mieszkańców, położonym w najdalszym, południowo-zachodnim krańcu Niemiec, w, graniczącym ze Szwajcarią i Alzacją, powiecie Lörrach, u podnóża Schwarzwaldu. W domu, stającym na skraju miasteczka, na końcu ulicy, która zaraz przechodzi w polną drogą biegnącą do lasu, nie ma komputera, telewizora, radia, telefonu, faksu i Internetu, dzwonka u drzwi. Mieszkaniec tego refugium, „świecki mnich” Gerd-Klaus Kaltenbrunner ze światem utrzymuje wyłącznie kontakt listowny (listy odbiera sam na poczcie), nie posiada samochodu, bardzo rzadko przyjmuje gości na rozmowę (oni zdradzili nam trochę szczegółów o jego dzisiejszym życiu). Pije herbatę z ziół, które sam zbiera, raczy się wyłącznie miejscowym winem, je najprostsze, bezmięsne potrawy. W 2007 roku odpowiedział na pytania konserwatywnego tygodnika „Junge Freiheit”, gdzie od czasu do czasu zamieszcza recenzje, notatki i zapisy lektur. Na pytanie o ojczyznę odpowiedział, że jest nią „mój ogród i moja biblioteka”. Kiedy w jednym z tekstów cytował jednego ze swoich ulubionych autorów, francuskiego moralistę i mistyka Josepha Jouberta: „Jeśli chcesz dobrze myśleć, mówić, pisać i działać, stwórz sobie najpierw odpowiednie miejsce”, miał na myśli zapewne to miejsce, w którym żyje. Przytaczał też inną myśl Jouberta: „Każdy płomień, jeśli ma świecić, potrzebuje pustej przestrzeni wokół siebie. Bez przestrzeni nie ma światła”. On też zbudował sobie pustą przestrzeń, by jego własne, wewnętrzne światło miało wystarczająco wiele miejsca. Wybrał „pustelnię”, ponieważ „jedynie w samotności potrafimy myśleć prawdy inne niż tylko taktyczne” (Nicolás Gómez Dávila). Być może zresztą za jego egzystencjalnymi wyborami kryje się coś jeszcze głębszego, jak utrzymuje bowiem pewien duchowny, który kilkakrotnie odwiedzał Kaltenbrunnera, któregoś dnia w latach 90. podczas spaceru po ogrodzie w życie pisarza nagle, jak ognisty grom, wtargnęło „ponadnaturalne światło”.

  „Czytanie i modlitwa” są dlań dwoma wymiarami tej samej czynności duchowej; czyta dzieła klasyczne, brewiarz rzymski sprzed II Soboru Watykańskiego, psalmy, pisma Ojców Kościoła, mistyków i dawnych teologów, hymny kościelne, Dantego, Angelusa Silesiusa, Jakuba Böhme, pięciotomowy „Der Fränkische Koran” autorstwa zapomnianego poety i katolickiego mistyka Ludwiga Derletha (owoc prawie czterdziestoletniej pracy). Poza „Junge Freiheit”, pisuje do niszowych religijnych czasopism jak ewangelicki kwartalnik „Quatember. Viertlejahreshefte für Erneuerung und Einheit der Kirche” związany z Berneuchener Bewegung, do dwumiesięcznika „Vobiscum”, organu arcybiskupstwa Vaduz, wydawanego pod opieką arcybiskupa Wolfganga Haasa, w tradycjonalistycznym „Theologisches” i sedewakantystycznym „Einsicht” (organ Koła Przyjaciół Una Voce). Spod jego pióra wychodzą misterne miniatury apologetyczne i hagiograficzne (ulubioną świętą Kaltenbrunnera, której poświęcił całą książeczkę, jest święta Filomena), portrety pisarzy i myślicieli religijnych, mistyków, krótkie eseje poświęcone np. ikonie jako „oknu do transcendencji”, „tajemniczemu światu apokryfów”, sztuce sakralnej i liturgicznej itp. Określa się jako „chrześcijański ezoteryk” (w tym sensie, w jakim „ezoterykami” są Dionizy Areopagita lub Mistrz Eckhart) i „pogodny apokaliptyk”. Uważa się za członka Kościoła katolickiego, którego już prawie nie ma, nie realnego Kościoła papieży, lecz „Kościoła prawie niewidzialnego”, tożsamego z „ostatnią trzódką wiernych”, który mógłby – wedle jego propozycji wyrażonej na łamach „Einsicht” – nosić nazwę „Kościół integralno-katolicki”, „Kościół katolicko-ortodoksyjny” ewentualnie „Katolicki Kościół Czasów Ostatecznych”. Paralelę dla tego „Kościoła”, w którym za dziesięć, dwadzieścia lat możliwa będzie już tylko sukcesja „metaintelektualna” i mistyczna, dostrzega we wspólnotach rosyjskich staroobrzędowców.

  Do tego punktu doszła niezwykła droga duchowa Gerda-Klausa Kaltenbrunnera; jeśli porównać jego sytuację z tą sprzed lat, to można powiedzieć, że wybrał milczenie. Pytany przez „Junge Freiheit”, jaka jest jego ulubiona muzyka, odpowiedział, „muzyka ciszy”. O tej muzyce pisał przed wielu laty w eseju „Grzech śmiertelny – hałas”:

  Wszystko, co wielkie, rośnie w ciszy. Nie ma duchowej iluminacji, nie ma słowa brzemiennego w sens, które nie zawdzięczałoby siebie ciszy starszej niż świat. Język, który waży, otoczony jest wielką ciszą. Nie składa się tylko ze słów, lecz ze słów i milczenia. Tak, jak ukwiecona gałąź wiśni narysowana tuszem na japońskich rysunkach, pozornie izolowana drży na tle białego papieru. (…) Burza, morska kipiel nie hałasują. Ich dźwięki są tylko kontrapunktem owej wszechobejmującej ciszy, pierwotniejszej niż wszystkie zjawiska we wszechświecie. Kto się ku niej zbliży, zrozumie słowa proroka Izajasza, które tak lubił Goethe: „W spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności jest siła wasza”. Czy odnalazł ją w swoim hortus inclusus?

  Zanotował gdzieś: „Pisarz jest rodzajem anioła, który leci poprzez niebiosa, dotyka ziemi, po czym znowu odlatuje do domu”. Tę definicję można chyba odnieść do niego samego.

  http://www.tomaszgabis.pl/2011/03/23/przeglad-niemiecki-%e2%80%93-xii/

  GERD-KLAUS KALTENBRUNNER „GRZECH ŚMIERTELNY HAŁAS”

  Hałas jest jedną z najstraszliwszych plag naszego życia. Hałas to akustyczne śmieci, szczególnie dotkliwa forma stresu. Niszczy nie tylko nasz słuch, lecz szkodzi krążeniu krwi, oddychaniu i systemowi nerwowemu. Terroryzuje nasze zmysły i naszą duszę, zakłóca trawienie, wprowadza nieład w pulsowanie krwi i bicie serca. Do hałasu nie można się przyzwyczaić, chyba że przez otępienie, skrajną utratę witalności, a w końcu poprzez głuchotę. Wielki lekarz i odkrywca zarazków gruźlicy Robert Koch już w XIX stuleciu stwierdził, że pewnego dnia hałas zwalczać się będzie tak, jak cholerę i dżumę. Tego samego zdania był filozof Theodor Lessing, który w 1908 roku opublikował pracę Przeciw hałasom naszego życia. Co powiedzieliby Koch i Lessing, gdyby żyli dzisiaj? Maszyny budowlane, młoty pneumatyczne, piły mechaniczne, turbiny, samochody, motocykle, samoloty, pociągi, kosiarki do trawników – wszystko to i jeszcze wiele innych rzeczy wytwarza hałas. Wielkie miasta są obozami koncentracyjnymi, w których miliony ludzi poddawanych jest torturom z powodu hałasu, hałasu w pracy i w czasie wolnym. Gdzie w miastach istnieją strefy rzeczywiście wolne od hałasu? Prawie wszyscy lokatorzy nowo budowanych mieszkań skarżą się na ściany, przez które wszystko słychać. Studiowanie praw akustyki i zwalczania hałasu nie należy do obowiązkowych przedmiotów studentów architektury. Kto z tych, którzy planują i budują domy, zważa na to, żeby jedna z dwóch naprzeciw siebie położonych ścian pochłaniała dźwięk?

  Hałas szkodzi nie tylko naszemu zdrowiu fizycznemu. Niszczy on również naszą równowagę duchową. Nie tylko przeszkadza nam myśleć i dziwić się, lecz także patrzeć i marzyć. Rujnuje naszą kulturę i sprawia, że obumierają najbardziej elementarne warunki każdej wyższej kultury – religii, sztuki i filozofii. Albowiem każda kultura spoczywa na przezwyciężonym hałasie, na owym „niesłyszalnym centrum”, w którym, jak mówi Rilke, milkną wszystkie dźwięki i z którego rodzi się śpiew Orfeusza.

  Hałas kaleczy nasze zdrowie i naszą wewnętrzną integralność, powoduje, że wysychają nasze twórcze talenty, wyobcowuje nas z natury. Jak okrutnie może działać na człowieka hałas, wiedzieli już dawni Chińczycy, którzy niekiedy dokonywali egzekucji przestępców za pomocą bezustannych, ogłuszających dźwięków. Każdy wie, że nawet jeden głośny huk może nas na jakiś czas ogłuszyć, że długotrwały hałas powoduje nie tylko uszkodzenia słuchu, ale wywołuje również inne schorzenia. A przecież na naszej planecie z każdym rokiem ogromnieje lawina szkodliwych i nieprzyjemnych dźwięków. We wszystkich zakątkach i na wszystkich krańcach ziemi bez przerwy coś wrzeszczy, wydziera się, warczy, zgrzyta, brzęczy, trzeszczy, huczy. Dokądkolwiek przybywają ludzie, tam krzyczy się na cały głos i czyni zgiełk. Dziki, prymitywny, nieopanowany człowiek, taki, jakim jest z natury, okazuje się zawsze bezlitosnym „zakłócaczem” spokoju.

  Dlaczego określenie „spokój cmentarza” wywołuje u większości współczesnych ludzi nieprzyjemne skojarzenia? Czy rzeczywiście spokój i cisza cmentarzy są czymś tak odpychającym? Czy ta cisza nie może być przynoszącą ukojenie okazją do skupienia i namysłu? Ale to właśnie przeraża stuprocentowo demokratycznego i wyemancypowanego obywatela. Jego rolą jest być głośnikiem. Rzeczą dlań niezrozumiałą jest fakt, że prawdziwy autorytet nie polega na przekrzykiwaniu innych, lecz na ciszy, która włada bez dyskusji. Na zdolności milczenia i zyskiwania milczącego posłuchu. Wszyscy ludzie, którzy coś znaczą, w wysokim stopniu mają udział w tej ciszy. Wszystko, co wielkie, rośnie w ciszy. Nie ma duchowej iluminacji, nie ma słowa brzemiennego w sens, które nie zawdzięczałyby siebie ciszy starszej niż świat. Język, który waży, otoczony jest wielką ciszą. Język nie składa się tylko ze słów, lecz ze słów oraz milczenia. Tak, jak ukwiecona gałąź wiśni narysowana tuszem na japońskich rysunkach, pozornie izolowana drży na tle białego papieru. Ta odrobina autorytetu, odrobina mądrości; ośmielę się powiedzieć: także ta odrobina chrześcijaństwa, którą dziś jeszcze posiadamy, zasadza się na tej ciszy.

  Wypełniona cisza jest czymś więcej niż tylko brakiem hałasu. Jednak nieobecność hałasu jest nieodzownym warunkiem tej ciszy. Jesteśmy dumni z postępów w prawie karnym i ze złagodzenia warunków odbywania kary. Tortury zostały zniesione. Nadużycia władzy przez policję są piętnowane w najostrzejszych słowach. Jednak tylko niewielu buntuje się przeciw biczowi hałasu, którym każdego dnia bezlitośnie smagane są miliony ludzi, przeciw brutalnej torturze, którą dla niezliczonych mieszkańców wielkich miast jest huk, łoskot i warkot. Na tysiąc inicjatyw obywatelskich przeciw elektrowniom atomowym przypada jedna walcząca o stłumienie hałasu! A przecież techniczne możliwości zwalczania hałasu jak najbardziej istnieją i wykorzystywane są w dalece niewystarczającym stopniu. Budowa dźwiękochłonnych ścian i okien, produkcja ciszej jeżdżących samochodów i ciszej latających samolotów – wszystko to jest technicznie możliwe. Ten, kto wysuwa przeciw temu argument, że pełne wykorzystanie możliwości technicznych jest zbyt kosztowne, ten przyznaje, że współczesny człowiek zawiódł, gdy chodzi o sensowne wykorzystanie techniki.

  Cisza jest nie tylko problemem technicznym, lecz także – i przede wszystkim – celem etycznym. „Etyka”, „etyczny” pochodzą od greckiego słowa „ethos”. W filozoficznych leksykonach tłumaczy się je jako „moralność”, „moralna postawa”, „moralny charakter”. Te tłumaczenia nie oddają pierwotnego znaczenia tego słowa, które ma kosmiczną aurę. „Ethos” znaczy mianowicie: „pobyt”, „miejsce zamieszkiwania”. To jest obszar, na którym człowiek żyje, przebywa, zamieszkuje. Etyka byłaby więc rozważnym namysłem nad przynależnym człowiekowi miejscem pobytu i wskazówką dla takiego postępowania, które odpowiada zamieszkiwaniu człowieka dojrzałego. Do dobrego życia, do właściwego zamieszkiwania należy cisza. Hałas, pośpiech i zgiełk niwelują, kolektywizują i wywłaszczają człowieka. Cisza natomiast oznacza wolność, dojrzałość, indywidualność.

  Nie tylko maszyny i aparaty plują hałasem. W każdym człowieku tkwi szalejąca, wrzaskliwa istota, która łaknie wrzawy. Wystarczy tylko bez sentymentalnego uprzedzenia spojrzeć na hordę szalejących dzieci. Lub na młodocianych chuliganów, którzy pędzą przez noc na swoich warkotliwych motocyklach. Albo na wyjących i gwiżdżących kibiców piłkarskich. Jakże wielu z tych, którzy latem uciekają z miast, aby znaleźć odpoczynek i spokój, jest całkowicie niezdolnych do tego, aby na krótko znieść samotnie prawdziwą ciszę. Poirytowani biciem dzwonów kościelnych (bo przeszkadzają im w spaniu), nie są nawet w stanie wędrować przez las bez tranzystorowego radia. Spędzamy nasze lata jak gadanie, mówi Psalm 90. Spędzamy je w piekielnej maszynie hałasu nabierającej coraz bardziej demonicznych rozmiarów. Tęsknimy za ciszą i wpadamy w panikę, kiedy muśnie nas ona pośród wielkiej, nieskalanej natury, która nie zna hałasu, lecz podniosłą ciszę lub raz gwałtowne, raz łagodne tony. Burza, morska kipiel nie hałasują. Ich dźwięki są tylko kontrapunktem owej wszechobejmującej ciszy, pierwotniejszej niż wszystkie zjawiska we wszechświecie. Kto się ku niej zbliży, zrozumie słowa proroka Izajasza, które tak lubił Goethe: „W spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności jest siła wasza”.
  przeł. Tomasz Gabiś

 39. maasteer said

  To jest gość – Brawo Panie Krzysztofie!
  https://bielsk.eu/podlaskie/38975-samozwancza-delegacja-wojewodztwa-podlaskiego-z-wizyta-na-bialorusi-marszalek-interweniuje

  Delegacja Województwa Podlaskiego RP z wizytą w obwodzie wołkowyskim – artykuł o takim tytule można przeczytać na stronie VolkovyskNews.by. Problem w tym, że przedstawiciele władz samorządowych o takim spotkaniu dowiedzieli z białoruskich mediów. Jak się okazało, z Białorusinami spotkał się Krzysztof Tołwiński, polityk obecnie kojarzony z Konfederacją.

  W relacji z wizyty na stronie VolkovyskNews.by czytamy:

  „Zachodni sąsiedzi wyrazili chęć odwiedzenia naszego regionu. Kilka dni temu za pośrednictwem konsula białoruskiego w Białymstoku zwrócili się do kierownictwa obwodu wołkowyskiego z prośbą o przyjęcie delegacji z województwa w celu nawiązania kontaktów biznesowych i prowadzenia negocjacji w celu nawiązania stosunków dwustronnych między obwodem grodzieńskim a województwem podlaskim. Oprócz oficjalnych negocjacji planowana jest wizyta w szeregu miejsc w rejonie wołkowyskim.

  Na czele polskiej delegacji, która korzystała z ruchu bezwizowego i przebywa w naszym okręgu, stoi Krzysztof Tołwiński, polski polityk i samorządowiec.

  Po spotkaniu z kierownictwem rejonu wołkowyskiego goście z Polski złożyli kwiaty pod Wiecznym Płomieniem na Placu Pamięci, na polskim cmentarzu wojskowym oraz pod pomnikami w kompleksie pamięci Porochownia.

  Przewodniczący delegacji Krzysztof Tołwiński wyraził wdzięczność władzom Białorusi i władzom regionu za zachowanie pamięci o żołnierzach spoczywających w okolicach Wołkowyska.

  Goście zwiedzili muzeum wojskowo-historyczne Wołkowyska im. P.I. Bagration i byli pod wrażeniem eksponatów w salach wystawowych. Według nich wycieczka, którą prowadził dyrektor muzeum Jegor Giz, minęła jednym tchem, choć trwała prawie godzinę.

  Następnie polska delegacja zapoznała się z możliwościami hotelu i kawiarni „Berezka” w zakresie przyjmowania turystów”.

  Odpowiedź marszałka Kosickiego

  Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki opublikował oficjalne stanowisko w tej sprawie, w którym stanowczo odcina się od zachowania Krzysztofa Tołwińskiego oraz informuje, że o zdarzeniu zostało poinformowane Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ponieważ zachowanie Krzysztofa Tołwińskiego, byłego wicemarszałka województwa godzi w polską rację stanu.

  ————————-
  Wspieranie krainy U jest natomiast w naszym interesie ha ha

 40. oleneka said

 41. oleneka said

 42. Yagiel said

  AD Matirani@36 AD Boydar: upadek Rzymu (tudzież Hiob) – pozwolę sobie rzecz uprościć oraz unaturalnić:
  ROMA upadła, bo miasto państwo, świat – coś jak Jerozolima zżerałą Jizrael, Ateny HELLADĘ II albo Londyn zżerał i zżera Wyspę oraz Europę/Ziemię. Miasto jest nienaturalne dla ssaków – to termitiera ludzka czy mrowisko ! Albo jemioła, która staje się tak wielka, że Drzewo już nie a siły jej karmić: usycha, rozpada się… A jemiołka wesolutka juz na innych Drzewach !
  Wię każda /MAGNA/ROMA to komórka rakowa: nie ma organizmu całkiem bezrakowego (chyba), ale gdy rak przesadza w pasożytowaniu, ginie wraz z wykończonym nosicielem…
  Mieszkańcy takiego /M/R przestają być państwowcami, a gdy chodzi o Żydów czy Xazarów – od zawsze byli anty-pqństwowcami!
  Czy ktoś może przypuścić, że nomadzi-kozopedy mogli mieć pozytywny stosunek do Egiptu, do jego /M/R, tzn. do jego /MEGA/STOLICA ? Kto tych ludzi uczynił mental-termitami ?
  Z tego, co kojarzę, to ix Pierwszy Ojciec wyszedł był z Miasta Ur – nie całkiem dobrowolnie wyszedł, ale posłany na zagładę konkurencji: tak zaprogramowany został, zeby z rozsądnych pasożytów robić komórki rakowe, MEGARAKÓWY !

  Wytnijmy z Anglii Londyn – Anglia wróci do +-zdrowia… Że bedą przerzuty ? No niestety, system pod-Władzy tunelowej jest jak system jemioły: odciąć konar Drzewa z jemiołami jest za późno zwykle – jomioła pojawi się na innych konarach ! Trza wyciąć Drzewa zajemiołowane – a po pierwsze: pilnować/sprawdzać Ptaki na okoliczność !
  I Tu zastanawia mnie poczucie sytości Boydara Szanownego wywołąne lekturą choroby Joba/Hioba: toż to opowieść o wyzdrowieniu Państwa przez zagłodzenie jego Stolicy ! (coś jak Ryba, Żona i Złota Rybka) Osobowiście to ja bym wolał nie znać Dzieła/Ptaka, z którego pochodzi opowieść o J/H – przyleciał ten Ptak i… ? Ktoś mu przejrzał piórka, brzuszek,podb i łapki ?
  Bóg J/H to Bóg Pustyni ! P u s t y n i ! To jedno-narodowy, czy jedno-plemienny Bóg pustek nieludnych niemal.
  Dlatego każda /M/R=/M/Stolica=/M/J/H, któren po przegłodzeniu i odessaniu pasożytów – za duża, za pazerna Rodzina to wykolejina – ostał się ledwo-ledwo,lecz zdrowy. Przynajmniej w sensie: tam Stolica, gdzie Król – tam była Stolica/Gniezno Polski, gdzie Mieszko+Ro+Druż ! Niestety, już Chrobremu odbiło i z braci zrobił se wrogów……….. itd. itp.
  Z tychże powodów dziś wyrok na Moskw/Kreml, na Londyn/CofL, no i na Warszawę, i na Prahę, która upasła się na handlu niewolnikami spośród Słowian, Bałtów, itd. Lecz to już inny wątek.

  Mieszkam w Warsiawie, która dla mnie mogłaby liczyć z 500 tys Warsiawiaków, a może z 50 tys… Warsiawa była kiedyś mniejsza od Płocka czy Czerska – se wyobraźcie ! 10-12 tys ludzi w miarę roz-sądnych: a jakie potężne Mazowsze !
  Więc jak dla mnie nie cała dziś-Warszawa zasługuje na to miano/dwu-miano. I nawet nie o słojiki mi chodzi, gdy
  najpiekniejsze Warsiawianki sa przyjezdne !
  Chodzi mi i jemiołę, która nie jest Drzewe, a Drzewo to Państwo, nie MEGA-STOLYCA
  Głupsza Warszawa niz Lublin; a co do Stok-Holm, to obawia się, że to też już nie Swecja: że i to Gniazdo przerosło,przygniotła Drzewo – Marucho Szanowny: ?
  MEGASTOLYCE to są Joby do odchudzenia-uzdrowienia
  i tylko takie chcę od Ptaka z Daleka pienia !
  Gniazdko swe mam na skraju Lasu…
  przepraszam, ze zabrałem tyle czasu
  (gdy tak pięknie olszyną,wilgocią i pokrzywą pachnie mi czas)

 43. Yagiel said

  A co do tych słów Cegielskiego powyżej:
  Ziemia, Prze-mysł/myśl i Wymiana !
  ‚handel’ to już obce słowo – za duży ‚szwiat’: J/H

 44. Yagiel said

  I jeszcze słówko o „Cały Naród buduje swoją Stolycę!”
  Naród – znaczy kto ? chłopcy i dziewczęta ze wsi ludnych… mądrzejszych więc od Stolycy, bo
  SWOJĄ ? Stolycę ! toż Qrwa! czyja jest ta Warszawa ?
  Narodu ? którego ? pustynno-namiotowego ? żeby tu pustynia i namiot ?
  patrzę na Wisłę… patrzę na Boydara… patrzę na Joba/Hioba:
  na jego Naród i jego Boga:
  przecież tak daleeeeeeko stąd…
  a Tu…Ya 😉

 45. Adrian said

  Opracowali idealną baterię a rząd USA oddał ją… Chinom

  Grupa kilkudziesięciu naukowców pracujących w Mukileto w stanie Waszyngton, przez kilkanaście lat zajmowała się pracami nad baterią, tzw. wanadową przepływową wykorzystującą reakcje redukcji i ulteniania, zwaną w skrócie baterią redox (VRFB).

  Baterie redox można niemal błyskawicznie naładować, mają ogromną gęstość energii, mają wielkie możliwości magazynowania, nieograniczoną pojemność, mogą też bezterminowo trwać w stanie rozładowania bez żadnego uszczerbku, są bezpieczne, niepalne, pracują w temperaturze pokojowej, mogą osiągać do 20 tysięcy cykli ładowania/rozładowania, można je dowolnie skalować (powiększać moc poprzez proste dołączenie zbiorników z elektrolitem), itd. Same zalety, a z wad chyba najważniejszą jak na razie jest dostępność wanadu i jego cena. Prace jednak trwały.

  https://wolnemedia.net/opracowali-idealna-baterie-a-rzad-usa-oddal-ja-chinom/

  ———-
  Już było…
  Admin

 46. Greg said

  Jednym słowem…STRASZNE ! / to, o czym mówi Jerzy Zięba/.
  Koniec cywilizacji, człowieczeństwa, rozumu, medycyny, a przede wszystkim młodzieży.
  I jak tu mieć nadzieję ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=pQWDPKyeLrE

  .

 47. Greg said

  30,200 % wzrasta ryzyko śmierci u dzieci zaszprycowanych na Covid /oficjalne dane z UK./

  https://gloria.tv/post/DyUKRq32aoMf2hwuxLBCuAztr

 48. Piskorz said

  re 38 By to super-bydło bandyckie trzymać w izolacji…to za mało. Są inne całkowicie eliminujące środki. ! ps Jego książka „Żyd międzynarodowy”…lektura obowiązkowa.!

 49. Adrian said

  Możliwe przenoszenie białka Spike z osób zaszczepionych do nieszczepionych.

  Click to access pubheal-ra-22041401-Patient-Testimonials-MyCycleStory.pdf

  Dr Ana Maria Substack opisuje na portalu mycyclestory.com kilka przykładów z własnego doświadczenia w jej  praktyce medycznej z nieszczepionymi pacjentami.
   

  Widziałam kobiety, które skarżyły się na natychmiastowe i skrajne krwawienie w ciągu kilku godzin od przebywania w pobliżu niedawno zaszczepionej osoby. Jeden pacjent doznał zatoru płucnego wkrótce po tym, jak współlokator otrzymał szczepionkę, inny doznał zagrażającego życiu zatoru płucnego wkrótce po tym, jak przebywał w pobliżu zaszczepionych osób.

  [Znaleźliśmy] kilka nowych i nawracających agresywnych nowotworów w ciągu 6-12 miesięcy od zaszczepienia członka rodziny. Wiele osób zgłaszało bóle głowy, mięśni i stawów, kołatanie serca, nieprawidłowe wartości ciśnienia krwi. Wiele osób rozwinęło objawy Covid w ciągu 1-2 dni od przebywania w pobliżu bezobjawowych osób zaszczepionych.

  Zaczęłam robić testy D-Dimer na nieszczepionych osobach, które obawiały się zjawiska wydalania. Ten test jest wykonywany w celu sprawdzenia krzepliwości krwi i po raz pierwszy pojawił się publicznie, gdy dr Charles Hoffe zbadał poziom D-Dimerów u zaszczepionych pacjentów i stwierdził 60% wzrost wskaźnika. Ku mojemu rosnącemu zaniepokojeniu duża liczba nieszczepionych osób bez historii zakrzepów rzeczywiście miała wysoki poziom D-dimerów.

  Jako specjalista chorób wewnętrznych i medycyny funkcjonalnej, jestem szczególnie zaniepokojona milczeniem w tej sprawie dotyczącej wydalania cząsteczek mRNA. Zakładamy, że dostarczane jest białko Spike, a nie inne nanocząstki, ale nie mamy pewności. Biorąc pod uwagę liczbę zdarzeń niepożądanych zgłaszanych po wstrzyknięciu mRNA i długoterminowy wpływ na zdrowie, powstaje pytanie, czy niezdiagnozowane wydalanie związane ze szczepionką ma również długoterminowe skutki uboczne. Na przykład, mam niezaszczepionego pacjenta, który należał do zaszczepionej rodziny, miał wysoki poziom D-dimerów, a teraz ma mikrokoagulację w oku z ciężką i postępującą wadą wzroku. Czy ten stan jest spowodowany wcześniejszą infekcją Covid, czy jest związany ze zjawiskiem wydalania?

  W tym filmie wyjaśniam moje odkrycia z mojej praktyki klinicznej i omawiam różne przypadki, a także normalizację wyników badań laboratoryjnych.

   
  W poniższym filmie (ENG) dr wyjaśnia szczegóły swoich obserwacji:
  https://rumble.com/v14n6aa-d-dimer-elevation-in-the-unvaccinated.-a-marker-of-shedding.html

 50. Piskorz said

  !!! Ku przestrodze; jazda autokarem bez zapiętych pasów…./USA/

  Dachowanie autobusu szkolnego

  To jest wypadek amerykańskiego autobusu, który został uderzony przez inny pojazd na skrzyżowaniu i przewrócił się na bok.
  Bez komentarza /w tych pojazdach….pasów..nie zapinamy !!

 51. ! said

  Jakby ktoś z was jeszcze myślał, że Polska istnieje:

  .https://youtu.be/GMtCNIbbGaQ

  Z taką wersją historii to już po Polakach.
  I mam tu na myśli też komentarze pod filmem. Takie typu: „Za Niemca nie było źle. Ruskie gwałcili, sowiecka okupacja. Niemiecki żołnierz w 1939 jak przychodził do polskiego chłopa to płacił za chleb, a ruskie tylko Katyń.”
  Z taką wersją historii to już nie są Polacy i nigdy nie będą. Nie ma opcji, żeby to cuś odduraczyć. Kiedyś jechałem do Żywca pociągiem z Góralem. Mały grubas ok. 30 z okrągłą, opaloną twarzą. Typowy południowiec, a gadał po gorolsku że hej. No i wszedł na temat historii, zaczął tak szwabom dupsko lizać… a Rosjanie to tylko mu gwałcili. Tak mówił. Dobrze, że mu kury nie zgwałcili na podwórku.
  Nie ma szans na zmianę mózgów takich durni.
  Każde małe misteczko w Polsce miało swój niemiecki Katyń. Do tego był Wołyń, powstanie w Warszawie (a nie zapomniałem… według PiSu to wszystko wina Rosjan).

 52. mrufka said

  Pisał wieszcz jakoś tak:
  „Artyleryi ruskiej ciągną się szeregi, prosto, długo daleko, jako morza brzegi”

  Ale czy na pewno aż tak się ciągną? I na ile to starczy? Niektórzy Rosjanie mają wątpliwości. A dlaczego je mają?

  Czy koreańscy towarzysze przybędą kapitalistycznym „efektywnym menedżerom” z Federacji Rosyjskiej z pomocą?

 53. Peryskop said

  209 Peryskop said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2022-08-10 (Środa) @ ~14:20

  po kolejnych uzupełnieniach

  Między Bogiem a prawdą, do tanga trzeba dwojga.

  Przecież wszędzie Reformacja tańcowała do często niestety dość fałszywych akordów Kościoła.

  Wzorem milenijnych już pląsów CH+CH – CHałata z CHabitem.

  DEO JUVANTE !

  CHazArejstwo @ CHrześcijaństwo.

  Oczywiście, należy wystrzegać się tu relatywizowania ocen, ale również popadania w subiektywizmy, oraz szowinizm. W stylu – squrvysyn ale nasz.

  Dla mnie – katolika z porządnej polskiej rodziny – szokiem było poznanie kulis męczeństwa nieznanego sprawcy – i to podczas soboru w Konstancji w 1415 roku.

  102 lata później – w 1517, inny nieznany sprawca wywiesił na drzwiach kościoła zamkowego w Wittenberdze 95 tez, m.in. ze sprzeciwem wobec handlu odpustami, ustanowionego w 1516 przez papieża Leona X.

  Po 172 latach – w 1689, kolejny nieznany sprawca, polski żołnierz niepodległościowy, były jezuita, prawnik, filozof i teolog wykształcony na uniwersytetach w Krakowie i Wilnie, urzędnik państwowy, polityk, poseł na Sejm walny I Rzeczypospolitej – wskutek donosu jego sąsiada, niejakiego Jana Kazimierza Brzoski (ówczesnego stolnika bracławskiego), który – nie chcąc zwrócić pożyczonej mu przez Łyszczyńskiego dużej sumy pieniędzy – wykradł i przekazał sądowi jego rękopis „De non existentia Dei” – został po procesie z udziałem nuncjusza skazany na konfiskatę majątku i śmierć za ateizm, wyrażony w rękopisie traktatu „O nieistnieniu Boga”. Król Jan III Sobieski (niedawny Victor spod Wiednia 1863), który w 1682 mianował Łyszczyńskiego podsędkiem brzeskim, 7 lat później łaskawie przychylił się do prośby skazańca, ażeby go ścięto mieczem zamiast spalenia żywcem. Lecz tuż przed ścięciem na warszawskim rynku ów nieznany sprawca został pozbawiony dłoni oraz języka, a jego ciało spalono wraz z jedynym rękopisem „De non existentia Dei” i prochy wystrzelono z armaty. Potem papież Innocenty XI w liście wysłanym do Jana III S. (wówczas już najchorszego króla w całym polskim poczecie) wyraził oburzenie tym drakońskim wyrokiem.

  Natomiast po kolejnych 309 latach – w 1943, mając historyczne wzorce bestialstw m.in. niestety katolicko- chazAryjskich, błogosławieni przez popów mordercy od Stiepana Bandery pokazali na Wołyniu kak riezat Lachiw. Z konfiskatą majątków – podobnie jak ongiś m.in. w Łyszczycach Anno Domini 1689.

  A przecież to tylko zarys Świętego Zła …

  Stuknijcie się teraz Marucho po trzykroć w piersi, wyznając gorzki żal słowami :

  Po co nam to było ?
  Po co nam to było ?
  Po co nam to było ?

  PO COooooo ?

  .

  dr Ludwig Feuerbach (1804+1872) :
  Boga stworzył człowiek, na swoje podobieństwo.

  Sens tego postulatu jest w stanie każdy zrozumieć.

  .

  dr MP vel Peryskop © 2010÷2035 :
  Bóg, jako z definicji Wszechmogący, nawet nie musi istnieć, aby sprawiał.

  Sensu tego postulatu nie zrozUMie byle kto.

 54. kontra said

  7 sierpnia 2022

  Czy Papież Polak św. Pius X Wielki jest wzorem dla „papieża” Franciszka?

  Zaskakująca odpowiedź prof. Marka Kornata
  #franciszek #Marek Kornat #od rewolucji francuskiej do rewolucji w kościele #papież #reforma kurii rzymskiej #św. Pius X

  – Nie ma niczego wspólnego między Papieżem św. Piusem X a pseudopapieżem Franciszkiem – mówił na antenie PCh24 TV prof. Marek Kornat.

  W roku 1911, kiedy Papież Pius X Wielki konsekrował metropolitę Krakowa księdza abp Adama Stefana Kardynała Sapiehę i trzech innych biskupów, gazety zachwycały się tym, że ponoć mocnym głosem papież Pius X Wielki śpiewał Mszę Trydencką czwartej niedzieli adwentu, co sugeruje, że poprzednio musiało być gorzej.
  Człowiek chory dopełniał więc swoją misję nie uciekając, nie odwołując Mszy Świętej Trydenckiej , nie tłumacząc że bolą go nogi i nie będzie klękał przed Matką Bożą, nie idąc na emeryturę – podsumował prof. Marek Kornat.

  Papież Polak Św Pius X Wielki umierał w opinii świętości. Ten motyw był ważny, ale moim zdaniem nie decydujący.

  Przyspieszenie jego kanonizacji było, w mojej ocenie, powiązane z wyraźnym pragnieniem Piusa XII, aby mocą kanonizacji potwierdzić kurs Kościoła, który ten wielki papież obrał, czyli że potępienie modernizmu jest nieodwracalne i niezachwiane, bo święty papież to sprawił.

  Okazało się jednak, co jest sprawą smutną i przerażającą, że modernizm wrócił! Wrócił tylnymi drzwiami w olbrzymich pokładach swoich heretyckich pomysłów dotyczących ustroju Kościoła, jego nauczania, jego misji etc. Wszystko to jest rzeczywistością dnia dzisiejszego – ubolewał.

 55. kontra said

  Rachunek Sumienia
  Grzechem – a więc obrazą Boga, krzywdą dla bliźnich i szkodzeniem własnej duszy – są grzechy języka:

  obmowa, plotki, oszczerstwa, złośliwe podejrzenia, interpretowanie na złe dobra, które czyni bliźni, osądzanie, niszczenie słowem dobrej sławy bliźniego, niedyskrecja, nieuzasadnione krytyki, stawianie swoich interpretacji ponad obiektywną prawdę o osobach, faktach i okolicznościach, itp.

  Cenną i praktyczną radę daje Ksiądz abp. Kard. Józef Joseph Mercier w swoim dziełku Umartwienie chrześcijańskie:

  Jeżeli w twojej obecności pozwala sobie ktoś na rozmowę niewłaściwą lub szkodzącą opinii bliźniego, możesz zwrócić uwagę mówiącemu, ale lepiej zręcznie skieruj rozmowę na inny przedmiot lub wyrazem twarzy okaż smutek lub umyślną nieuwagę, dając poznać, że to, co mówią, ci się nie podoba.

  Wiele dobra można budować dobrym słowem.
  Wiele dobra można zniszczyć słowem złym.

  Chrystus Pan przestrzega:
  „A powiadam wam, że z każdego słowa próżnego, które by wyrzekli ludzie, zdadzą liczbę w dzień sądu.
  Albowiem ze słów twoich będziesz usprawiedliwiony, i ze słów twoich będziesz potępiony” (Mt 12, 36-37).
  https://verbumcatholicum.com/2022/08/09/ze-slow-twoich-bedziesz-usprawiedliwiony-i-ze-slow-twoich-bedziesz-potepiony-mt-12-37/

 56. kontra said

  czy choroba kleszczowa, borelioza, Lyme została wyprodukowana przez imperium zła rząd amerykański?

  Izba Reprezentantów USA wezwała do zbadania, czy rozprzestrzenianie się choroby z Lyme, boreliozy kleszczowej, na którą co roku zapada 400 tys. Amerykanów, ma swoje korzenie w eksperymencie zbrojeniowym Pentagonu.

  Izba przyjęła poprawkę zaproponowaną przez republikańskiego kongresmena z New Jersey, Chrisa Smitha, nakazującą generalnemu inspektorowi obrony przeprowadzenie dochodzenia,

  czy USA “eksperymentowały z kleszczami i innymi owadami jako bronią biologiczną w latach 1950-1975”.

  Burgdorfer, który zmarł w roku 2014, pracował jako badacz broni biologicznej dla wojska amerykańskiego i powiedział, że jego zadaniem było hodowanie pcheł, kleszczy, komarów i innych owadów krwiopijnych i zarażanie ich chorobotwórczymi patogenami wywołującymi choroby u ludzi.
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/08/11/ukryta-historia-boreliozy-i-jej-zwiazki-z-pentagonem/

  .https://chrissmith.house.gov/uploadedfiles/final_lyme_ig_amendment.pdf

  https://en.wikipedia.org/wiki/Willy_Burgdorfer

 57. kontra said

  echa raportu Amnesty International wśród Polaków uważających się za tradycyjnych katolików:

  przyzwolenie na mordowanie ukraińców przez nazistów ukraińców w „obronie” ukraińców przez ruskimi

  =Ja nie rozumiem o co chodzi z tym raportem Amnesty International. Media głównego ścieku piszą, że jest „skandaliczny”, „haniebny” itp. itd. Ale nikt jakoś nie docieka, czy raport mówi prawdę, czy nie? Widocznie to nie ma znaczenia.

  =Skandaliczne sa wnioski. Lewacka AI oburza sie, ze Ukraincy, napadnieci przez ruskich, bronia sie w miastach i innych zamieszkanych terenach. LAI uwaza, ze to skandal. Ukraincy powinni sie po prostu poddac i nie bronic. Czego pan nie rozumie?

  = Nie rozumiem, jak prawda może być skandaliczna. Albo jest prawdą, albo nie.

  W raporcie nie napisali, że „Ukraincy powinni sie po prostu poddac i nie bronic,” więc proszę nie kłamać. Napisali natomiast, że Ukraina celowo umieszcza oddziały wojskowe m.in. w szpitalach i szkołach, skąd prowadzi ataki.

  Można uważać, że to wspaniale, że Ukraińcy tak robią i że to bardzo słuszne, bo muszą się bronić, bo nie mają innego wyjścia itd. – OK, to rozumiem. Ale nie nazywajmy ujawniania takich informacji „hańbą” i „skandalem”. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Jest skrajną naiwnością uważać, że w czasie wojny któraś ze stron postępuje w 100% szlachetnie i działa w jedwabnych rękawiczkach.

  = Pan czytales ten raport? AI wzywa do zaprzestania takich dzialan. AI nie wzywa ruskich to „pospiesznego oddalenia sie w sobie znanym kierunku”. Ale wzywa Ukraincow do zaprzestania dzialan obronnych, bo te sa „niehumanitarne” i „sprzeczne z prawami czlowieka”. Jesli to nie jest skandaliczne, to nie wiem co jest. I mi Ukrainiec ani brat ani swat, ale to Ukraina zostala napadnieta i ma prawo robic wszystko, zeby sie obronic. Nawet jesli nie postepuja w 100% „szlachetnie”, jak to pan napisal.

 58. Piskorz said

  !!! ). Inne znaczące marki z kapitałem izraelskim to: Link4 – ubezpieczenia,””
  Dlatego Link4 szerokim łukiem…omijamy…i innym to zalecamy!! Podać dalej..

 59. Piskorz said

  re 51 , zaczął tak szwabom dupsko lizać… a Rosjanie to tylko mu gwałcili. Tak mówił.”” Mam takiego „swojego”, gazety sprzedaje na Targowej, też ciągle szczekał.że Ruskie mu ciotkę zgwałcili i b. zadowolony,że Amerykanie są w kraju !! Będzie mniej zadowolony…jak się tam x jeszcze pojawię…

 60. Piskorz said

  !!! Omijamy też…Eden – dystrybucja wody mineralnej i kawy (Dar Natury), apteki Super-Pharm…..i innych zachęcamy…!! Bo eskimoskie…

 61. waldens said

  @56: „Czy choroba kleszczowa, borelioza, Lyme została wyprodukowana przez imperium zła rząd amerykański?”

  Podobno w ciele człowieka nazwanego Oetzi, które znaleziono w lodowcu alpejskim wykryto bakterie boreliozy. Ciało leżało w lodzie parę tysięcy lat.

 62. Peryskop said

  Re 53
  Adminie dziękuję.

  Korekta arytmetyczna zamiast „309”
  … Natomiast po kolejnych 254 latach – w 1943 …

 63. bardzo said

  Panie Yagiel. Czuję się zobowiązany Panu napisać co następuje: To jest NASZE miasto, jakie by aktualnie nie było. Przed wojną uznawane za najpiękniejsze w Europie. Prezydent Starzyński planował organizować tutaj kolejną olimpiadę. Dlatego niemiec z taką furią zamieniał je w równinę, a Starzyńskiego skwapliwie zlikwidował gdy tylko go zobaczył. Tu każda płytka chodnikowa ma swoją opowieść. Nie wolno pluć na swój kawałek historii. Warszawa powinna mieć nie 50 tys, ale milion trzysta tysięcy świadomych mieszkańców. A Słoiki się uwarszawią, spokojna czaszka. Myśli Pan że ja jestem warszawiakiem z dziada pradziada? Nie, moi bezpośredni protoplaści przyjechali tu aby pomóc w Powstaniu i zostali. Za to moja Ślubna jest Warszawianką od pokoleń, z Czerniakowa zresztą. Co zresztą uwierzytelnia wartkość, a czasem soczystość jej ekspresji.

  Warszawa to specyficzne miejsce. Zamieszkując tu możemy czuć się jakby zamknięci w kokonie, ale weź pan wyjedź na trzy miesiące. Wracamy w podskokach, choćby na street view. I nie ma na to wpływu europeizacja zachowań Rodaków, my ttu przynależymy.

  Mądrej głowie dość dwie słowie, więc nie będę Panu prawił morałów w nieskończoność.

 64. oleneka said

  Debile PIS uszkodzili ładunkami wybuchowymi palenisko w Elektrowni Jaworzno !!!

  MUSISZ TO WIEDZIEĆ(1481)WYSADZILI MATERIAŁAMI WYBUCHOWYMI KOCIOŁ W JAWORZNIE,POWIEDZĄ O TYM MEDIA?

 65. oleneka said

  Czterech Ukraińców pobiło pracownika warszawskiej księgarni, gdy wracał z żoną ze sklepu (kopano go po głowie). Ukraińcy nie chcieli zejść z drogi pomimo kierowanych do nich próśb – grupa Ukraińców zaatakowała rodzinę wracającą z dzieckiem z zakupów. Mąż – który stanął w obronie swojej żony – został pobity przez czterech sprawców. Skutek? Rozcięcie głowy, konieczność szycia. Według funkcjonariuszy Warszawskiej policji do pobicia jednak nie doszło, a jedynie do naruszenia nietykalności cielesnej. Przypomnijmy, że naruszenie nietylhości cielesnej nie jest ścigane z urzędu

  https://t.me/ndp_pl/12485

 66. oleneka said

  nie doczekają zimy czy jak?

 67. oleneka said

  Rosyjska nadwyżka przychodów z ropy i gazu – ponad trzykrotnie do 167 miliardów dolarów

  Russian Oil and Gas Revenues Surplus – More Than Triple to $167 billion
  https://21stcenturywire.com/2022/08/11/russian-oil-and-gas-revenues-surplus-more-than-triple-to-167-billion/

 68. oleneka said

  Red Pill News | Wiadomości W Czerwonej Pigułce 11.08.2022

  https://rumble.com/v1fk9z5-red-pill-news-wiadomoci-w-czerwonej-piguce-11.08.2022.html

 69. oleneka said

  Co nam zrobili ruskie

  Nigdy nie lituj się nad kanaliami, bo nie okażą ci żadnej wdzięczności za pomoc, jakiej bez głębszego zastanowienia chcesz im udzielić
  https://kresywekrwi.neon24.info/post/168927,co-nam-zrobili-ruskie

 70. bronimySiebie said

  trafna analiza wojtylianska –
  https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/8101-zydowska-kloaka-przetacza-sie-przez-brzezinke

 71. JanuszT said

  Re 1:

  Ty wiedźmo neoliberalna obyś zdechła od razu albo zanim zdechniesz, żebyś się męczyła i srała, i szczała pod siebie, tego Ci bladzio życzę i tobie podobnym sqr…wys..nom neoliberalnym, libertarianom i tej całej hołocie lewackiej. Neoliberalizm = nowotwór złośliwy. Ludzie zastanówcie się kogo wybieracie do żłoba…

 72. Sens liberalnej wolności polega na tym, że silni określają, co wolno słabszym.

 73. Yagiel said

  AD Pan Bardzo@63 (tyle, ile dni trwało mordercze-zdradzieckie powstanie z namowy Londynu: chwała prostym-naiwnym Żołnierkom/Żołnierzom! – hańba zdradzieckim dowodcom…) – Pan bardzo nie chce, czy nie może myśleć przy czytaniu ? Emocje nie są argumentem – są zamiast argumentów. A myślenie pokazuje, o czym/przeciwko czemu napisałem, prawda? Nie atakuję Warszawy jako Warszawy, choć jest za co… Moji Rodzice przyjechali do Ruin Warsiawy, bo ogłoszono, że Cały Naród od?Buduje Swoją Stolicę – gdyby decyzja Kremla/Stalina była, że stolicą będzie Łódź, pojechaliby do Łodzi – Pana Rodzice też i dziś pisałby Pan peany na temat Łodzi.
  Zaatakowałem Warszawę jako jedną z wielu Zbyt-Wielkich Stolic, które pożerają Państwa swe, jak jemioła Drzewo. W Rzymie mówiono URBI ET ORBI i cale ORBIUM musiało się skłądać na ORBIUM, które od powiedzmy pożaru Neron’a było juz tylko żydowską makietką – zupełnie jak Warszawa po 45.
  700 lat temu Warszawa to było może 10 tys ludzi – jaki to był % ludności Mazowsza ? 2-3% może 5%. I Mazowsze było omal Królestwem – dziś Warszawiacy to jaki % Mazowszan: 50% czyli połowa ? I jaki z tego pożytek ? Żaden. Raczej NIE-pożyt/dek.
  Iluż posłów-osłów ściąga do Wa-wy, ile ciągnie za sobą obsługi/kosztów, brudów dosłownych i moralnych ?! Ilu jest samorządowców w Wa-wie ? Chyba więcej niż we wszystkich stolicach wszystkich Stanów USA !? A ile jest sklepów z alkoholem w Wa-wie ? Chyba więcej niż w całej reszcie UE…

  Pisze Pan o Starzyńskim – znam trochę jego Plany i dokonania (o Starynkiewiczu Pan pamięta?). Bagno poselskie wylało się z Polski juz w połowie września’39, zostawiając Wa-wę/Starynkiewicza z gołą dupą wobec ataku hitlerowców. A przecież Starzyński ponoć chciał, żeby Warszawa była Wielka ! Jak Paryż Wielka i Głupia ? Jak Londyn Wielka i Zdradziecka ?
  Już Atenianie w V-IV-III-II-I w.pne. skarżyli się na Żydów, że się trzymają osobno i wywyższają – coś się zmieniło ? Piekna i Wielka Warszawa, rozświetlona całą dobę, syta ! Jakim kosztem – czyjim kosztem ? Atenianie sami byli pyszni i budowali Piękne Ateny Fidiasza i Peryklesa kosztem okradania Skarbca Morskiego całej HELLADY II; jakim kosztem Warszawa jest Piekna i Wieżowcowa ? (a po co? buduje się biurowce na pustki) Warszawa jest Piękna 24/7/365 ! Jak Drzewo – Zielone cały rok bo skolonizowane jemiołą: to jemioła jest Zielona Cały Rok ! Tylko że Drzewo pod tym pięknem zdycha ! umiera pod tymi zbędnymi błyskotkami – następne Drzewo i następna stolyca… cały Las może umrzeć od tych błyskotek ? NIgdy – w Lesie nie ma tych błyskotek; pomyslał Pan kiedy z Żoną: czemu w Lesie nie ma jemioły a w Wa-wie jest ? Dłużej Lasu/Puszczy niż Warszawy/jemioły – mniej Warszawy/jemioły, mniej xoroby i głupoty grozi Puszczy.

  Lecz mądrej glowie słów już za dużo pewnie ? Poyślcie Państwo, po co bronicie jemioły-morderczyni-Drzewa…?
  Napisałem o 50-tysięcznej Warszawie może ciut prowokacyjnie? Ale roz-UM mówi, że 15-tysięczna to też Warszawa – lecz w Jakim Mazowszu/Puszczy ?!

  I na koniec: pglądam sporo piłki nożnej: od Polonii Warszawa do pre-sezonu Ligi Mistrzów – a Pan ? Jeśli nie, to nie zauważył Pan nowej, hm, mody w stolicach UE: grają mecze w dzień, w pełnym Słońcu ! Grają i siedzą na trybunach ludzi w >40 stopni Celsjusza – głupcy? samobójcy? masochiści? nie stać ich na wieczorne luxy, jak dotąd ?
  Ano nie stać, qrwa! Ciekawe, jak/o której będą grać w listopadzie: przed 14 ? Kto przyjdzie na stadion ?
  Ta już jemioła nie 24/7/365………… Konary Drzew już kruche ? W Paryżu grają jeszcze nocą przy luxach ? Neymar, Messi ze swojich dopłacają ? Lewandowski dołoży Barcy ? Pan z Żona dołożycie Legii na hit zzzzzz… Widzewem Łódź ?

  Panie Bardzo: jeśli Warszawa zejdzie poniżej 500 tys, to jest szansa na odrodzenie się Mazowsza, itd. Polski – co nie ?

 74. Greg said

 75. Yagiel said

  ERRATA: oczywiście w 39 zostawiając Starzyńskiego… oraz ORBIUM całe skłądało się na URBIUM… Cóż, emocję ?

 76. kontra said

  #polska #pobicie #policja #wojsko #patologia #bandyciwmundurach

  „Polak został uderzony pięścią w twarz przez Amerykanina co spowodowało jego upadek na ziemię. Skutkiem upadku okazało się złamanie głowy żuchwy, złamany przewód słuchowy i połamane zęby. Przeszedł dwie operacje rekonstrukcyjne, dodatkowe operacje plastyczne. Do tej pory nie może wykonywać zawodu z uwagi na ciągle nie gojące się ropienie oka. ”

  Na grupie FB „Polityka USA” pojawił się wpis internauty, który szuka prawnika znającego prawo federalne dla swojego przyjaciela, który został pobity w polskim barze przez amerykańskich żołnierzy. „Hej, poszukujemy dla kolegi prawnika zw. z prawem federalnym” – pisze autor wpisu.
  https://adarma.pl/
  .https://adarma.pl/wp-content/uploads/2021/09/tabele_sojusznicze_raport.pdf

  https://www.wykop.pl/link/6772877/polak-pobity-przez-zolnierzy-usa-w-polsce-szuka-prawnika-sprawcy-bezkarni/

  ===
  ksiądz Maksymilian Kolbe w 1915 w urzędzie patentowym złożył szkic „Eteroplanu”, aparatu umożliwiającego podróż w kosmos – był to projekt pojazdu międzyplanetarnego, opartego na zasadzie trójczłonowej rakiety nośnej[11]

 77. JanuszT said

  Ad. 72. p. Krzysztof

  Che pan tego usilnie Krzysztofie, bo je nie, nigdy tego nie pragnąłem i nienawidzę neoliberalizmu. Marzę o powrocie socjalizmu, równości w dostępie do dóbr materialnych, względnej swobody powrotu ZSRR na arenie światowej, niekoniecznie marksizmu etc.

 78. kontra said

  czy firma Jack Pol zatruła Odrę?

  TT huczy ze to firma Jack Pol sp z.o. https://twitter.com/Ewa_Marchewa_/status/1557625316604100610
  http://jack-pol.pl/pl/kontakt.php
  KRS 0000183826
  Stonoga twierdzi, że firma należy do pisowskiej rodziny

  https://olawa24.pl/artykul/sluzby-ponownie-nad-odra-ktos-celowo-uszkodzil-weze/1281376

  https://www.wszystkodlaolawy.pl/k2/k2-grid/grid-4-columns/itemlist/tag/Jack%20Pol%20dalej%20truje%20!

  Wielu mieszkańców w komentarzach wskazuje jako sprawcę ciągłego zanieczyszczania Odry jedną z oławskich firm, zajmującą się produkcją wyrobów papierniczych. Podczas dzisiejszego zrzutu, trop prowadził jednak znacznie dalej. Substancja wydobywała się z rur idących w kierunku ul. Zielnej. Tam też dotarli strażacy. Pobrane w potencjalnym miejscu zrzutu próbki wody, nie wykazały jednak żadnych substancji szkodliwych.
  https://olawa24.pl/artykul/substancja-z-odry-przebadana-przez-strazakow/1203716

  https://olawa24.pl/artykul/chemicy-nad-odra-nieznana-substancja-w-rzece/1203581

  Media: Mieszkańcy ostrzegali przed trucicielami rzeki Odra
  dorzeczy.pl/kraj/334051/media-mieszkancy-ostrzegali-przed-trucicielami-rzeki-odra.html
  Zakład Jack-Pol w Oławie istnieje od kilkunastu lat i produkuje papiery higieniczne z makulatury oraz celulozy. Mieszkańcy Oławy twierdzą, iż szkodliwe substancje mogą trafiać do Odry, odkąd właśnie Jack-Pol odprowadza swoje ścieki. Firma zaznacza, że ma wszelkie pozwolenia na odprowadzanie ścieków do Odry

  Zatruta Odra. Jak mieszkańcy ostrzegali przed „trucicielami z Oławy
  wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28776440,zatruta-odra-mieszkancy-ostrzegali-przed-trucicielami-z-olawy.html
  Odra Oława Wody Polskie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska Zatruta Odra śnięte ryby „Jack-Pol truje”, „Oława Miastem Trucicieli Rzeki Odry” – pisały od miesięcy media w Oławie,

  Wszystko, co pływa w Odrze, dzisiaj ginie
  krytykapolityczna.pl/kraj/katastrofa-ekologiczna-odra-tony-martwych-ryb-instytucje-panstwa-bierne/
  Odra umiera, wędkarze wyciągają z niej tony martwych ryb, giną ssaki, ptaki, roślinność. … Z tego co wiem firma Jack-Pol dostała symboliczną karę, ale za coś zupełnie innego − powiedziała Tracz. …

  https://www.wykop.pl/link/6773671/mieszkancy-ostrzegali-przed-trucicielami-odry-instytucje-nie-reagowaly/

 79. kontra said

  W 2013 r. z powodu wysokiej toksyczności ścieków Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Oławie odłączył firmę Jack-Pol sp. z o.o. od miejskiej kanalizacji.

  Z uzyskanych informacji wynika, że firma prawdopodobnie produkuje dziennie i, dla stworzenia pozorów legalnego odprowadzania ścieków, wywozi „legalnie’’ jedną beczkę asenizacyjną raz na około 2-3 dni. W czasach gdy usługi te świadczył firmie ZWIK było to kilka samochodów dziennie.

  Podobnie jak ze ściekami, firma Jack-Pol postępuje ze stałymi odpadami celulozy.
  Zleca ich odbiór firmie PHU MIX Adam Wesoły, która to odbiera stałe odpady celulozowe i składuje je na terenie prywatnej posesji, a potem wywozi na grunty rolne dzierżawione i własne, gdzie zostają zaorane i zakopane w ziemi.

  Zaangażowani w sprawę mieszkańcy i mieszkanki sami pobrali też próbki
  zanieczyszczonej wody, ale WIOŚ odmówił ich przyjęcia, bo próbki musi pobrać pracownik. Problem w tym, że WIOŚ nie pracuje w godzinach i dniach, kiedy ścieki są wylewane

  https://www.malgorzatatracz.pl/interwencja-w-sprawie-zrzucania-sciekow-celulozowych/

  https://www.wykop.pl/link/6773833/polska-ukrywala-zatrucie-odry-niemcy-beda-domagac-sie-odszkodowan-de/

 80. osoba prywatna said

  Jak niszczono górnictwo węgla kamiennego w III Rzeczpospolitej – dr Wojciech Blasiak
  https://www.bibula.com/?p=35029

 81. Piskorz said

  re 51 Każde małe misteczko w Polsce miało swój niemiecki Katyń.”….W książce „Zmora” rozmówca p. SM podaje, że do końca 1939 r na terenach Śląska, Wielkopolski i Pomorza Zach. wymordowano ponad 60 tys, naszych rodaków. Podkreśla, że nie była to robota” Wehrmachtu, lecz osób cywilnych.f

 82. osoba prywatna said

  KOTŁOWE OSZUSTWO | Bogdan Gizdoń u Miry Piłaszewicz

 83. Piskorz said

  re 66 Ludzie to takie super-barany..!! 4 dawka ha ha ha….przypominająca/ ale kuźwa określenie znaleźli/; czyli bydełko powinno myśleć, że to jakieś gówno, które co rusz….potrzebuje gówna następnego !! I tak dalej będą nas jebać tymi przypomnieniami.! ps I zero pomyślunku…A co wchodzi w skład tego gówna ?!

 84. Andzia said

  Katastrofa ekologiczna na Odrze https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3018229,tysiace-snietych-ryb-w-odrze-szef-mon-wysyla-na-pomoc-zolnierzy
  Do zatrucia rzeki doszło podobno 26-27.07, szacują śnięcie około 10 ton ryb. Ciekawe na jakiej podstawie. Czytałam reportaż ze Słubic, gdzie ludzie społecznie wraz ze związkiem wędkarskim usuwają ryby. Podobno dno jest zaścielone martwymi. żadnej rządowej pomocy. Parchy nie dbają o ludzi ani o środowisko. Niech ich piekło jak najszybciej pochłonie!

 85. Piskorz said

  re 63 Przed wojną uznawane za najpiękniejsze w Europie. „” A PARYŻ I RZYM …TO OD MACOCHY?! Bez przesady; Warszawa to był Paryż Wschodu…Natomiast Słupsk nazywany był małym Paryżem /nawet dziś widać tam resztki dawnej świetności/. Za Niemca było tam chyba przede wszystkim Luftwaffe.

 86. Peryskop said

  61 Waldens re @56: „Czy choroba kleszczowa, borelioza, Lyme została wyprodukowana przez imperium zła rząd amerykański?”

  Podobno w ciele człowieka nazwanego Oetzi, które znaleziono w lodowcu alpejskim wykryto bakterie boreliozy. Ciało leżało w lodzie parę tysięcy lat.

  W 2003 roku w TIME czytałem, że virus SARS zastosowany wtedy w Hong Kongu i Wietnamie został wcześniej pozyskany przez amerykańskich naukowców z odkopanych z wiecznej zmarźliny na Alasce ciał ofiar hiszpanki pośród lokalnych Eskimo.

  Taka procedura z variantem virusa od rasy żółtej miała na celu uzyskanie większej śmiertelności wśród Azjatów zarażonych SARS.

  Lecz, jak się potem okazało, na szczęście zjadliwość zarówno tamtego variantu SARS 2003, jak i versji SARS2 2019 – nie była wielka.

  ===

  Re 53 kolejna korekta – zamiast „1863”
  … Król Jan III Sobieski (niedawny Victor spod Wiednia 1683) …

  A dla utrzymania zasady omne trinum perfectum po słowach …PO COooooo ?… Dodać by należało – też pochyłym boldem :
  .
  Jak oznajmia Pismo Bajbel ST :
  Bóg jest jeden ale w Trzech Osobach : YHVH, Baal i Mammon..

  Dzięki

 87. Andzia said

  Niedaleko Krosna Odrzańskiego dziennikarz mówi, że tylko wczoraj wyłowiono tu około 2 ton martwych ryb https://www.youtube.com/watch?v=Jzz8ex9QXI0 ,

 88. osoba prywatna said

  Z WIZYTĄ NA BIAŁORUSI.

 89. Greg said

  Wczoraj byłem u rolniczki po marchewkę /która produkuje w miarę zdrową żywność/ .
  Jak mnie zobaczyła, ubrała czarną szmatę na twarz i mówi ,,Nie chcę, ale muszę, u nas chorują”
  Totalny odlot, ludzie zgłupieli tak, że naszym przodkom to się nie śniło !

 90. Maverick said

  Dr. Jerzy Jaśkowski edykuje:

 91. Listwa said

  @ 65 Oleneka said

  Ta księgarnia to Te Deum Bractwa Piusa X.
  Stanął w obronie żony choć było ich czterech

  @ 86 Peryskop said

  Odłóż ten bijbel dziadka z powrotem na półkę, najlepiej na dno piwnicy.

  ———
  Jednak pistolet by się przydał…
  Admin

 92. Lily said

  Re 88;Osoba Prywatna
  „Pochodzi z rodziny pieczetujacej sie herbem
  Ogonczyk.
  W 2009r zostal wiceprezesem zarzadu
  wojewodskiego Pilsudczykow R.P.
  Towarzystwo Pamieci Jozefa Pilsudskiego”.
  Wiecej informacji na.
  Wikipedia/wiki.pl.
  Z niejednego pieca chleb jadl.

 93. Carlos said

  Adriel Kasonta: Po prawie sześciu miesiącach konfliktu na Ukrainie wydaje się, że zachodnie przepowiednie o klęsce Rosji i ostatecznym upokorzeniu się nie sprawdzają.
  Chociaż wielu ekspertów głosi, że działania Rosji „ożywiły NATO” lub „ożywiły liberalny porządek Zachodu”, cios gospodarczy i militarny, jaki poniósł zbiorowy Zachód z powodu wojny zastępczej z Moskwą, raczej sugerowałby coś innego. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

  Paul Craig Roberts: Rosyjskie sankcje nałożone przez reżim [prezydenta USA Joe Bidena] ożywiły Kreml i zdewastowały europejskie imperium Waszyngtonu.
  Kierownictwo Rosji było mniej lub bardziej uwięzione w pragnieniu bycia równym i szanowanym członkiem Zachodu do tego stopnia, że ​​Kreml zignorował napis na ścianie, akceptując zniewagę za zniewagą, prowokację za prowokacją. Rosja chętnie przyjmowała każdą zniewagę, aby uzyskać zachodnie członkostwo.

  Reakcja Zachodu na ograniczoną operację militarną Kremla mającą na celu uratowanie Rosjan Donbasu przed atakami militarnymi i uciskiem politycznym spotkała się z nielegalnymi sankcjami gangsterskimi, zasadniczo rażącą kradzieżą, a Waszyngton i NATO przystąpiły do ​​wojny po stronie Ukrainy, dostarczając miliardy dolarów w pieniądze i broń oraz poprzez dostarczanie informacji wywiadowczych i ukierunkowanych ukraińskim siłom zbrojnym.

  To przywróciło Kreml do rzeczywistości i powstrzymało wszelkie uspokajające, wątłe rozmowy o „naszych zachodnich partnerach”. W końcu dotarło do [prezydenta Władimira] Putina i [ministra spraw zagranicznych Siergieja] Ławrowa, że ​​nie mają zachodnich partnerów, tylko wrogów.

  W konsekwencji Kreml zaczął robić to, co powinien był zrobić przed laty – odrywając się od Zachodu i zachodnich instytucji gospodarczych i politycznych. Wreszcie Kreml szuka partnerów tam, gdzie faktycznie istnieją – w Chinach, Indiach, Iranie i nadużywanych przez USA krajach w Ameryce Łacińskiej i Afryce. Rosja, Chiny, Indie i Iran mogą łatwo zorganizować świat niezachodni przeciwko skorumpowanemu i rozpadającemu się Zachodowi.

  W przeciwieństwie do tego, Europa, przywiązana sznurami fartucha Waszyngtonu, cierpi z powodu wysokiej inflacji i załamania się dochodowych relacji biznesowych z Rosją z powodu sankcji. Kreml, litując się nad podbitymi przez Amerykanów krajami Europy, wciąż dostarcza trochę energii, ale sankcje odsuwają Europę od taniej rosyjskiej energii do niepewnej, drogiej.

  Przemieszczenia gospodarcze mogą nawet obudzić niefrasobliwe europejskie społeczeństwa na fakt, że ich rządy reprezentują Waszyngton, a nie ich. Mogłoby to doprowadzić do powstania nowych sił politycznych, czego przejawem są protesty holenderskich i włoskich rolników, które mogłyby zmusić rządy europejskie do reprezentowania własnych narodów zamiast interesów gospodarczych i polityki zagranicznej Waszyngtonu.

  Gdyby Rosja mogła obudzić się na swoją okazję, wyłączyć energię i błyskawicznie podbić całą Ukrainę, NATO upadłoby. Europejczycy zdadzą sobie sprawę, że NATO to żart, który nie może wytrzymać ani minuty przed rosyjskim atakiem.

  AK: Oficjalna narracja mówi, że Rosja jest izolowana na arenie światowej, ponieważ społeczność międzynarodowa popiera zachodnie spojrzenie na sytuację na Ukrainie. Znowu, jeśli przyjrzymy się temu, co faktycznie się dzieje, wygląda na to, że wiele krajów popiera lub przynajmniej powstrzymuje się od potępiania działań Kremla. Dlaczego?

  PCR: Waszyngton, jego europejskie marionetkowe rządy i media głównego nurtu wciąż mówią o „inwazji Rosji na Ukrainę”. Ale cały świat wie o inwazji Waszyngtonu na Irak, Libię, Afganistan, Sudan i planowanej inwazji Waszyngtonu na Syrię, której zapobiegł Putin. Cały świat wie o wielu rządach, które Waszyngton obalił, ponieważ odmówiły podporządkowania się woli Waszyngtonu.

  Cały świat widział, że zdeterminowani ludzie mogą skutecznie oprzeć się armii Waszyngtonu. Po 20 latach „supermocarstwo” nie było w stanie pokonać kilku tysięcy lekko uzbrojonych talibów i musiało to odwołać.

  Stany Zjednoczone nie wygrały wojny od czasu pokonania Hiszpanii w 1898 roku na Kubie i Filipinach.

  Jak Mao [Zedong] zauważył kilkadziesiąt lat temu, Waszyngton jest „papierowym tygrysem”. Na początku lat pięćdziesiątych północnokoreańska i chińska armia Trzeciego Świata walczyła z „supermocarstwem” do martwego punktu.

  Dziś armia amerykańska jest dysfunkcyjna.

  AK: Amnesty International opublikowała niedawno raport na temat wykorzystywania cywilów jako żywych tarcz przez reżim Wołodymyra Zełenskiego, a CBS wydała dokument zatytułowany „Uzbrajanie Ukrainy”, który sugerował brak dostaw broni do kraju z USA.

  Zaraz potem zarówno Amnesty, jak i CBS zostały potępione i zmuszone do przeprosin za spowodowanie „niepokoju” lub wycofania treści „w celu ich aktualizacji”. Co się tu właściwie dzieje?

  ChRL: Każdy w USA, kto rzetelnie przekazuje wiadomości, jest zmuszony do odwołania. Informacje zgodne z prawdą nie są już dozwolone w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

  AK: Jak widać, zasoby gospodarcze i militarne USA są wykorzystywane do zaspokajania potrzeb obcych państw kosztem amerykańskich podatników, borykających się z blisko 41-letnią inflacją na poziomie 9,1%. Czy można słusznie argumentować, że naród amerykański nie jest już panem własnego losu? Jeśli to stwierdzenie jest prawdziwe, jaka jest główna przyczyna?

  PCR: Ogromna większość Amerykanów to beztroskie, łatwowierne, wyprane mózgi dusze, które wierzą, że żyją w najwspanialszym kraju, najbardziej wolnym kraju, najbardziej udanym i najpotężniejszym kraju. Tylko lata cierpienia, które wydają się być ich przyszłością, wyrwą ich z urojeń.

  AK: Wycofanie się USA z Afganistanu było rzekomo napędzane potrzebą „zakończenia niekończących się wojen”. Co zaskakujące, widzimy, że amerykańskie elity chcą zastąpić niepotrzebne wojny na Bliskim Wschodzie jeszcze bardziej katastrofalną jednoczesną konfrontacją z dwoma wielkimi mocarstwami nuklearnymi, Rosją i Chinami.

  Czy ma sens? Jakie są szanse na sukces USA w wojnie z Moskwą i Pekinem?

  PCR: W wojnie z Rosją i Chinami USA przestałyby istnieć. Wojsko amerykańskie nie może się równać z żadnym z nich osobno. Ostatni raz Stany Zjednoczone wygrały wojnę w 1898 roku przeciwko słabej Hiszpanii.

  AK: Czy można odwrócić hegemoniczny upadek USA?

  PCR: Sam Waszyngton zniszczył swoją hegemoniczną pozycję. Od czasu zawarcia porozumienia z Bretton Woods po II wojnie światowej władza Waszyngtonu opiera się na dolarze amerykańskim jako światowej walucie rezerwowej. Dominacja dolara pozwoliła Stanom Zjednoczonym na opłacenie rachunków poprzez drukowanie pieniędzy.

  Przywilej ten był bezpieczny, dopóki sankcje idiotycznego reżimu Bidena nie zaczęły odpychać świat od używania dolara i oddalania się od dolarowych systemów rozliczeniowych, takich jak SWIFT. Kiedy dolar amerykański stanie się tylko kolejną walutą papierową, amerykańska potęga upada.
  paulcraigroberts.org

 94. minka said

  Roger Waters zszokował CNN opinią na temat wojny na Ukrainie i nazwał Bidena „zbrodniarzem wojennym”

  Współzałożyciel Pink Floyd, Roger Waters, podtrzymuje swoją decyzję o włączeniu Joe Bidena do prowokacyjnego segmentu „przestępców wojennych” w multimedialnym pokazie towarzyszącym jego występom. W CNN oświadczył, że prezydent USA i NATO są odpowiedzialne za rzeź na Ukrainie.

  Roger Waters zszokował zachodnie media stwierdzając, że ​​Joe Bidena należy uznać za „przestępcę wojennego”. Jego zdaniem Biden „podsyca ogień na Ukrainie” i powinien zachęcić Zełenskiego do negocjacji z Putinem i zakończenia „tej przerażającej, straszliwej wojny”.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/roger-waters-zszokowal-cnn-opinia-na-temat-wojny-na-ukrainie-i-nazwal-bidena-zbrodniarzem

 95. minka said

  Rusza masowa produkcja sztucznego mięsa

 96. matirani said

  Ad. Adrian said
  2022-08-11 (Czwartek) @ 07:50:09
  Opracowali idealną baterię a rząd USA oddał ją… Chinom

  Jak sie przeczyta artykul zródlowy, to jest pare ciekawych punktów – otóz przez dluzszy czas NIKT w USA nie chcial w ta technologie inwestowac. Banki odmawialy kredytowania… co nie znaczy, ze nie bylo szwindla na poziomie panstwowym ani korupcji z Chin

 97. Peryskop said

  Nie każden wie, że na pierwo-druku 42-wierszowej bajbel w latach 1452–1455 Johannes Gensfleisch zur Laden zum Gutenberg splajtował.

  I wcale to nie on był pionierem druku, a nawet ruchomej czcionki, lecz Chińczycy i Koreańczycy.

  Kto zaspokoi rosnący popyt na rewolwery do ruskiej ruletki ?

  Kolejne trinum perfectum :
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/ziuktkpTURBXy8xODI4ZTZkNTRhOWU2NDZmMzBiN2Q4OTYxMDBiNTcwYy5qcGeRlQLNAwAAwsM

 98. Marucha said

  Re 97:
  Gutenberg był pierwszy w Europie i to dzięki niemu świat zachodni przyswoił sobie sztukę drukowania czcionkami.

 99. Peryskop said

  Re 98 Marucha re 97

  Dzięki, faktycznie z lansem Jana G. jako „wynalazcy druku” pijarowcy niemieccy przyhamowali ostatnimi laty. To bodaj też jest zasługa internetu.

  ===

  Re 96 Matirani re Adrian

  Tu prawdopodobny stan rzeczy :

  https://marucha.wordpress.com/2022/08/08/amerykanscy-naukowcy-opracowali-idealna-baterie-ktora-rzadowy-departament-energii-przekazal-chinom/#comment-1021698

 100. Yagiel said

  Obejrzałem zestaw bramek z 1 kolejki Premier Leag: tylko jeden mecz byłprzy luxach: Cristal Palace vs Arsenal, pozostałe w Słońcu… Można porównać z poprzednimi sezonami. Co tu kombinować: Anglia oszczędza, Niderlandy, Zachód Pejski.
  To oczywiście rozsądne oszczędności, tyle że równe wylewaniu wody z tonących szalup… A gdzie jest Okręt Matka ?
  Ojej ! Biden’USA olały UE z siłą tsunami – a Xazarzy ?
  A co będzie jesienią ? Późną ? Już nie wspomnę ……..

 101. Marek said

  Siły Zbrojne Ukrainy ostrzelały kontenery z amoniakiem na terenie browaru w Doniecku. To pół kroku do prawdziwego chemicznego Czarnobyla.

  Siły Zbrojne Ukrainy ostrzeliwują elektrownię atomową w Zaporożu i nie warto mówić, co może się stać w razie wypadku przy takim obiekcie.

  Ukraińskie Siły Zbrojne ostrzeliwują tamę elektrowni wodnej Kachowskaja, co może spowodować katastrofalną powódź w obwodzie chersońskim.

  Siły Zbrojne Ukrainy podkładają miny przeciwpiechotne w dzielnicach mieszkaniowych miast i wsi, walcząc z osobami starszymi i dziećmi.

  Czy to nie wystarczy, aby uznać Siły Zbrojne Ukrainy za organizację terrorystyczną?

  Первоисточник публикации: https://politikus.info/events/145807-chto-esche-nuzhno-chtoby-priznat-vsu-terroristicheskoy-organizaciey.html

 102. errorous said

  Kevin MacDonald:

  Pod względem psychologicznym ci Żydzi zachowują się w sposób socjopatyczny wobec nieżydowskiego świata. Oznacza to, że nie przejmują się moralnymi konsekwencjami swoich działań — nie mają empatii ani troski o ofiary. Ostatnio uzyskane dane z neuronauki http://www.theoccidentalobserver.net/tooblog/?p=1679 pokazują, że ludzie są zdolni do wykazywania się dużą dozą empatii i troski o ludzi w swojej grupie, nie wykazując żadnej empatii w stosunku do osób z zewnątrz, zwłaszcza jeśli są wysoce etnocentryczni. Oznacza to, że silnie zidentyfikowany Żyd może być uosobieniem dobrze uspołecznionego, empatycznego członka grupy, gdy jest wśród Żydów, ale traktuje resztę świata w zimny i wyrachowany sposób i nie ma wyrzutów sumienia ani empatii dla swych ofiar.

  Ani też nie możemy oczekiwać by taka osoba w jakikolwiek sposób troszczyła się o długoterminową przyszłością społeczeństwa, w którym żyje. Richard Spencer omawia fakt, że tak wielu naszych polityków to socjopaci (mój ulubiony przykład to Winston Churchill ), zauważając, że „arystokraci rządzili mając na widoku zdrowy, długoterminowy cel: chcieli, aby ich prawnuki odziedziczyły dostatnie, potężne królestwo”.

  Można śmiało stwierdzić, że obawy dotyczące długoterminowego zdrowia społeczeństwa nie są najważniejszymi priorytetami naszej elity finansowej.

  https://varapanyo.blogspot.com/2022/08/kevin-macdonald-czy-zydowska.html?m=1

  Wywiad z uznanym antysemitą i francuskim patriotą Hervé Ryssenem

  Hervé Ryssen wyjaśnia, że ​​judaizm nie jest wiarą, ale geopolitycznym projektem histerycznego, kazirodczego kultu rasy panów.

  Hervé Ryssen, urodzony w 1967 roku, francuski pisarz i aktywista specjalizujący się w judaizmie jako projekcie geopolitycznym, absolwent słynnej paryskiej Sorbony. Jako nauczyciel historii w liceum został zwolniony za swoje poglądy i stał się bojownikiem Frontu Narodowego, a następnie innych grup. W 2003 roku rzucił plackiem w twarz słynnego katolickiego księdza, który w telewizji tolerował nielegalnych imigrantów okupujących jego katedrę. Za potępianie judaizmu, a zwłaszcza praktykowanie kazirodztwa w rodzinach żydowskich, które, jak mówi, sprawia, że ​​Żydzi cierpią zarówno z powodu chowu wsobnego, jak i histerii, jest stale karany i skazywany na karę więzienia. Znany jest z definicji judaizmu jako politycznego projektu dominacji nad planetą ujednoliconych niewolników.

  Jego strona internetowa: http://herveryssen.over-blog.com/

  Wywiad przeprowadzony przez Margaret Huffstickler w Paryżu dla magazynu The Barnes Review (httpt: // http://www.barnesreview.org )

  https://varapanyo.blogspot.com/2022/08/wywiad-z-uznanym-antysemita-i.html?m=1

 103. ! said

  Zrobić zakupy i… wyjść!

  https://chojnice24.pl/artykul/37396/poszukiwani-trzej-sprawcy-kradziezy-w-drogerii/#comments

  Twarze na kilometr śmierdzą wiadomym pochodzeniem! Ukry!

 104. Maverick said

  Chodzą słuchy ze pojmani do niewoli Ukraińcy byli faszerowani poważnymi dozami srodków mających z nich uczynić super żołnierzy, pozbawionych duszy i etyki morderców, Chyba po to mieli te labolatoria na Ukrainie.

 105. Adrian said

  Odra zatruta? Nic się nie dzieje.
  Brakuje nauczycieli? Kłamstwa.
  Nie ma węgla? To wina Tuska.
  Brak pieniędzy z KPO? To przejaw przedsiębiorczości.
  Inflacja 16%? Za PO byłoby jak w Turcji.
  Awaria w Jaworznie? Cisza.
  Nie ma gazu? Mamy rurociąg.
  Benzyna po 8 zł? Za Tuska było po 6 Baltic i tak nie przepłynie gazu brak pieniędzy z UE, ale się wszystko sypie, płot Białorusi – wydane 1,5 mld poszło w błoto wystarczy przekop….brakuje jeszcze wisienki nad tym….

 106. Andzia said

  Ortodoksyjni żydzi nie pozwalają swoim dzieciom oglądać telewizji i sami nie oglądają. Inni włączają telewizory we wszystkich pomieszczeniach, byle coś brzęczało. Prof. Guz o oglądaniu telewizji: https://www.youtube.com/watch?v=ma_Q7MoO7HE

 107. Zenon_K said

  Ad. 74 Greg

  Video z 74 to jakas naiwna propaganda – ten gadacz co sie produkuje po polsku to jeszcze jeden z plejady jutuberow co to nie chca ale musza sie wypowiedziec – zadaniowcy.

  Tu dla przykladu tez i pozarach, ale inaczej
  .https://crowdbunker.com/v/2pmNdqGxC2

  O ocipieniu klimatu – wiele artykulow – do wyboru.
  https://electroverse.net/category/extreme-weather/

  Susze zas sa prowokowane przez „opryski”.

 108. kontra said

  Jack-Pol dalej truje rzekę Odrę!
  By Wszystko dla Oławy / Polecane artykuły / sobota, 05 marzec 2022 17:41

  Wszyscy jesteśmy już zmęczeni truciem Odry przez toksyczne ścieki firmy papiernicza Jack-Pol i kiedy wydawało się że po naszych działaniach proceder ustał choć na chwilę, złapaliśmy tych barbarzyńców na czymś co jest niepojętne.

  To co dziś odkryliśmy nad brzegiem kanału żeglownego obok budowanej oczyszczalni przemysłowej Jack-Polu to niebywały skandal !

  Ale po kolei. Jesteśmy w posiadaniu dokumentów z datą 2014 r. które potwierdzają, że już w tym roku do rowu S-B odprowadzana była tajemnicza biało-szara substancja.

  Mieszkańcy podpowiadają nam, że trwało to jeszcze dłużej nawet od 2009 r. Tak więc, drodzy Państwo, przez te wszystkie lata nikt z władz miasta, ani pozostałych służb zaangażowanych w wyjaśnienie sprawy nie wpadł na pomysł aby zwrócić się do właściciela terenu z prośbą o wyjaśnienie.

  Stowarzyszenie Wszystko dla Oławy szybko ustaliło do kogo należy teren. Okazało się, że jest w użytkowaniu wieczystym PKP.

  Zwróciliśmy się więc do kolejarzy z zapytaniem czy wiedzą co to za budowla z której regularnie spuszczane są do rowu ścieki. W odpowiedzi jest wszystko, to jedno pismo właściwie załatwia temat.

  Jack-Pol wybudował wylot nielegalnie i bez pozwolenia odprowadzał przez te wszystkie lata zanieczyszczenia do rowu.

  Dlaczego Burmistrz jako gospodarz miasta nie poszedł tą drogą co my ? Nie wiadomo. Wszystkie rozpaczliwe próby wyjaśnienia po przedstawieniu naszego raportu dostępnego w całości na naszej stronie internetowej przez władze miasta oraz przedstawicieli zakładu pozostawiamy bez komentarza. Sami Państwo zapoznajcie się z pismem poniżej i oceńcie.

  Obecnie w oławskim UM toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Zamknięcie obiegu wód technologicznych do produkcji papieru dla zakładu Jack-Pol.

  Chodzi o rozbudowę, zwiększenie produkcji i budowę oczyszczalni przemysłowej.

  W przedłożonym przez firmę raporcie środowiskowym analizę wpływu ścieków odprowadzanych do rzeki przeprowadzono w oparciu o wadliwe przyjęty przepływ rzeki Odry.

  Założono przepływ rzeki 45,576 m3/ sekundę, co jest ogromnym błędem. Miejsce odprowadzania ścieków znajduje się na kanale żeglownym rzeki Odry, a nie bezpośrednio na brzegu rzeki.

  W kanale żeglownym większość czasu woda stoi i nie ma żadnego przepływu, zatem wpływ emisji zanieczyszczeń do rzeki będzie o wiele intensywniejszy i wywoła większe skutki.

  Po ostatniej kontroli WIOŚ w zakładzie, zakończonej w dniu 04.01.2022 r. podczas której stwierdzono szereg uchybień, zakład został zobowiązany do czasu wybudowania oczyszczalni do wywożenia odpadów przez firmy asenizacyjne.

  Nie miał prawa spuszczać niczego do rzeki, bowiem nie posiadał zezwolenia.

  Takie były też zapewnienia przedstawiciela zakładu, mówił o tym także Pan Burmistrz na sesji, że wydaje takie zgody i zakład to wywozi.

  Dziś odkryliśmy, że to nie prawda.

  Firma po raz kolejny zadrwiła z nas wszystkich. Otóż znaleźliśmy zatopiony i zakotwiczony na środku kanału żeglownego rzeki Odry wąż poprowadzony ze zbiorników z terenu Jack-Polu, którym zakład spuszczał w dalszym ciągu ścieki.

  Po wyciągnięciu tego przez strażaków stwierdziliśmy w środku przewodu obecność białej substancji.

  Na miejsce wezwana została także policja. Zwrócimy się do obu służb o notatki ze zdarzenia i zawiadomimy odpowiednie instytucje. Co na to Pan Burmistrz i jego radni, którzy na ostatniej sesji a wcześniej na komisji z dumą wysłuchali zapewnień Prezesa Jack-Polu o tym, że wszystko jest w porządku ?
  https://wszystkodlaolawy.pl/aktualnosci/item/92-jack-pol-dalej-truje

  – To woda z wykopu, mamy pozwolenia z Wód Polskich na zrzut wody z wykopu, ponieważ robimy inwestycję i ta woda sobie wylatuje – tłumaczy szef Jack-Polu Jacek Woźniak. – Wody Polskie wydały decyzję, że możemy ją tędy spuszczać.
  Źródło: wk

  Dziś rano Marek Drabiński, działacz społeczny, wędkarz i szef miejskich struktur PO, zawiadomił odpowiednie służby o kolejnym wycieku do Odry. Zadzwonił na 112, przyjechała policja, potem urzędnicy z zarządzania kryzysowego, straż pożarna

  – Kolejny dzień z rzędu, pomimo katastrofy ekologicznej, odbywa się wyciek czarnej substancji z terenu budowanej oczyszczalni ścieków firmy Jack-Pol, do kanału żaglowego Odry. Każdy zdrowo myślący człowiek zrobiłby to samo, czyli wezwał odpowiednie służby

  – To leci już 40 dni, mamy na to filmy, dokumenty, nawet z drona, że w wykopach nie było żadnej cieczy – mówi Marek Drabiński.

  – Mieliśmy suszę, a tu leciało. To są bzdury, że to jest woda z wykopów. Ja to muszę powiedzieć w końcu, bo mamy na to dokumenty. Tam odbywa się proces technologiczny.

  Są 3 duże silosy, gdzie jest mieszana prawdopodobnie celuloza z wodą z Odry i wypuszczana do kanału.

  To nie śmierdzi wodą z wykopu. Zapach, swąd to jest rozpuszczalnik, jakaś ciężka chemia.

  Jeżeli ten pan, który tu dzisiaj przyszedł i drwił sobie z nas wszystkich, ze służb, z urzędu miasta…. Najwyższa pora, aby to zostało jakoś dzisiaj zbadane, aby zostały pobrane próbki. Jeżeli to jest zwykła woda, ja tego pana po prostu przeproszę. Tyle.
  Policja poszła z szefem Jack-Polu do biura firmy, aby sprawdzić, czy faktycznie ma dokumenty, o których mówi, i na co pozwalają.

  StZg 12.08.2022 10:07
  Prezesie PIS Jarku Kaczyński.
  Albo Pan wywalasz z partii pis tego lokalnego polityka PIS co kryje postępki zięcia – Janusza biznesu albo za rok PIS sromotnie przegrywa wybory w Oławie.

  xyz 12.08.2022 08:29
  Trop prowadzi do firmy Jack-Pol (firma zięcia lokalnego polityka PiS),
  której pisowskie Wody Polskie (to ci od zamawiania SUVów w dużej ilości)
  dały pozwolenie na zrzut wody (i to nie od końca lipca, tylko mniej więcej 40 dni temu).
  Sygnały o tym, że Jack-Pol truje Odrę były już rok temu. W wyniku zatrucia zginęły bociany, bobry, ryby…
  https://www.tuolawa.pl/artykul/27691,szef-jack-polu-to-czysta-woda-drabinski-jezeli-to-zwykla-woda-ja-tego-pana-przeprosze

  Kilkanaście lat temu powstał w naszym mieście zakład przerobu makulatury
  Jack-Pol. Oprócz ekologicznych aspektów działania firmy jest niestety także drugie dno. Mianowicie dno rzeki Odry, na którym od wielu lat osadzają się tony odpadów z produkcji pocelulozowej spuszczanych przez zakład do kanału żeglownego rzeki.

  Najbardziej szkodliwym etapem produkcji papieru jest wybielanie masy celulozowej za pomocą chloru gazowego lub związków chloru, co powoduje uwalnianie do ścieków z zakładów papierniczych niebezpiecznych zanieczyszczeń chlorowcoorganicznych.

  Organiczne związki chloru poddawane działaniu wysokich temperatur, w jakich odbywa się bielenie, często przekształcają się w trwałe i wysoce toksyczne związki zwane dioksynami. Jak wykazały różne badania, substancje te można znaleźć nie tylko w ściekach pochodzących z papierni, ale także w samych produktach papierowych (w tym produktach higieny osobistej, takich jak papier toaletowy i chusteczki).

  Najbardziej niebezpiecznym związkiem z grupy dioksyn jest 2,3,7,8-TCDD. Jest on silnie toksyczny nawet w śladowych ilościach i może wywołać zmiany w systemie odpornościowym, uszkodzenia płodu, zaburzenia płodności, uszkodzenia narządów wewnętrznych.

  Mamy też potwierdzone informacje, że w tym procesie wytwarzana jest dość duża ilość rtęci, która także może przedostawać się do środowiska.

  Jak bardzo może to być szkodliwe dla środowiska, pokazuje reakcja oławskiego ZWi Kanalizacji, który odmówił firmie Jack-pol odprowadzania tej substancji do sieci kanalizacyjnej obawiając się o florę bakteryjną naszej miejskiej oczyszczalni ścieków. Normalnie powinno to być utylizowane. Jednak ponieważ jest to drogi proces i żaden pobliski zakład nie chce tego przyjmować, najłatwiej było więc spuszczać to do rzeki Odry
  https://www.tuolawa.pl/artykul/25957,to-pokazuje-bezradnosc-systemu-w-jakim-obecnie-zyjemy

 109. kontra said

  Waldemar 17.02.2022 18:24 Najlepsze, że kilka osób z waszego stowarzyszenia to członkowie Platformy, do której należy naczelnik ochrony środowiska w starostwie.

  Witold 18.02.2022 09:24 Macie w waszym stowarzyszeniu także członków Platformy, którzy byli w koalicji z burmistrzem przez kilka lat. Czy wtedy pan Rydzoń nie widział tych wszystkich nieprawidłowości, tylko teraz widzi, gdy jest w Stowarzyszeniu? Pytanie retoryczne, odpowiedź jest zbyt oczywista. Nagle obudzili się radni platformy pod inną nazwą.
  https://www.tuolawa.pl/artykul/25957,to-pokazuje-bezradnosc-systemu-w-jakim-obecnie-zyjemy

 110. kontra said

  https://wiesci24.pl/2022/08/11/pis-siedzi-cicho-w-sprawie-odry-bo-firma-ktora-zatrula-rzeke-jest-powiazana-z-politykami-tej-partii/

 111. ! said

  Maverick @

  Czeczko mówił, że polscy żołnierze też byli pijani i naćpani na granicy z Białorusią, a potem strzelali do brudasów. Szwaby podczas II wojny światowej masowo ćpały metamfetaminę żeby być pobudzonym i bez sumienia mordować kogo popadnie.
  Policja w naszym bantusatnie dostaje to g#wno do żarcia.

 112. kontra said

  Głos kapłański
  ksiądz Michał Michael Oswalt

  31 lipca 2022

  Cóż, chyba w pewnym momencie trzeba przyznać, czym naprawdę są.

  Według naszych panów i władców naszego kraju i świata, ci którzy opierają się Nowemu Porządkowi Świata, Liberalnemu Porządkowi Świata, który jest niczym innym jak zewnętrznym bezbożnym systemem politycznym komunizmu ukrywającym prawdziwą rzeczywistość w sercu, którą jest satanizm, ci którzy odmawiają zgięcia kolana bogom tego świata,
  mają być uważani za terrorystów.

  Jeśli w oczach tych psychopatów bycie bojącym się Boga katolikiem i życie w ten sposób jest gorsze niż cokolwiek innego, co mogą sobie wyobrazić, to ja jestem zagorzałym katolikiem, który nie zgina kolana przed nikim innym, jak tylko przed prawdziwym Bogiem i we wszystkim podporządkuje się prawdziwemu Kościołowi Katolickiemu, aż do dnia mojej śmierci, czy to w sposób naturalny, czy też z powodu złej ręki kogoś innego.

  Nie możemy czuć się winni, ani czuć się nieśmiali w nazywaniu i wskazywaniu zła i niegodziwości wokół nas, które zarażają cały świat, nie używając tego, co możemy myśleć, ale przez standard tego, co Bóg powiedział i ustanowił dla nas poprzez swój Kościół.

  Zabawne, czyż nie jest tak, że kiedy wskażesz na Dziesięć Przykazań i na to, że jest to prawo Boże, a nie moje i tylko je powtarzasz, jak wielu oskarży cię o “bycie osądzającym” i jak śmiesz mówić takie rzeczy, to jest mowa nienawiści! Mają odpowiedź na zaprzeczenie każdego z Przykazań Bożych. Nie będziesz miał innego Boga….no, nie, nie, jest wiele dróg do boga, wolność religijna i wolność wyboru tego, w co się wierzy!

  Nie będziesz popełniał morderstw…..no, nie, nie, to moje ciało i mój wybór, a to i tak nie jest dziecko! I tak dalej, i dalej. Jesteśmy w punkcie, w którym tak wielu ludzi zatwardziło swoje serca, że nawet łaska Boża nie może ich przeniknąć. Musimy wciąż modlić się o ich nawrócenie, ale rzeczywistość i historia mówią, że wcale nie wygląda to dobrze dla ich zbawienia. Niech więc tak będzie.

  Doskonałym przykładem tego zlekceważenia Boga jest dla nas to, jak demoniczna Nancy Pelosi zareagowała na ostatnie napomnienie od swojego “biskupa”.

  Jest to kolejny przykład na to, że gdyby Novus Ordo był prawdziwym Kościołem Katolickim, Pelosi, Biden i każdy inny “katolicki” polityk, który publicznie sprzeciwiał się lub zaprzeczał rzeczom wiary i moralności, a zwłaszcza narzucaniu tego w prawie, zostałby publicznie ekskomunikowany z Wiary Katolickiej i istniałby nakaz, aby te osoby były unikane przez katolików.

  To by się stało lata temu w przypadku tych rzekomych katolików na stanowiskach publicznych. To tylko pokazuje kolejny powód, dla którego Novus Ordo nie może być Kościołem katolickim.

  Niemniej jednak, “biskup” Pelosi zabronił jej przyjmowania komunii z powodu jej publicznych i autorytatywnych działań wspierających, podżegających i promujących grzech aborcji. I jaka była jej reakcja? Poleciała do Rzymu (w końcu jest bogata) z kamerami i przyjęła “komunię” od nikogo innego jak samego Franciszka.

  I zrobiła to również w Waszyngtonie. Widzisz, nikt nie będzie jej mówił co ma robić. Ona wie lepiej niż Bóg, ponieważ, czekajcie na to….. fałszywy kościół Vaticanum II nie naucza religii skupionej na Bogu, która jest prawdziwą religią katolicką, ale religii skupionej na człowieku, która jest satanizmem.

  Jest to ten sam zły duch od początku, który odwrócił tak wielu ludzi od Boga pokusą, że człowiek może stać się bogiem. To jest dokładnie to, co forsuje ten Nowy Porządek Świata.

  Czy nie jest tak, jak mówi stary Klausey, że w ruchu transhumanizmu jesteśmy przedstawiani jako rozwiązanie dla świata? Jakakolwiek forma jest przedstawiana, czy to polityczna czy inna, jest tylko zasłoną, aby ukryć prawdziwą agendę, która sprawia, że ludzie wybierają szatana i zło zamiast Boga i dobra.

  Ci, którzy kierują teraz sprawami świata, to starożytne nazwiska, takie jak Rothchild i Rockefeller i im podobni, z ich komiksowymi złoczyńcami, takimi jak Klaus Schwabs, Bill Gates i Anthony Fauci, oraz chciwymi złodziejami, takimi jak Bidenowie i Pelosi oraz większość innych polityków i światowych przywódców, itd. Oni wybrali swojego boga, a nie jest nim Trójca Święta, Bóg Ojciec, i Bóg Syn, i Bóg Duch Święty.

  Musimy nie tylko wybrać Prawdziwego Boga, ale musimy wytrwać w naszym wyborze.
  Musimy być jak Noe z dawnych czasów. Naszą Arką jest wiara katolicka. Nasza rodzina, nasi przyjaciele, którzy są z domu wiary są naszymi współmieszkańcami, których powinniśmy trzymać razem.
  https://rycerz-niepokalanej.pl/2022/07/31/glos-kaplanski-2/

 113. revers said

  Od 2 tygodni usilnie truje sie polakow rtecia ze zrodel Olawa i Swina, i nic cicho sza , naczelnicy od wody maja usta zamknite, na ten temat, ale chetnie od 1 wrzesnia
  wprowadza nowe wyzsze ceny na wode,

  https://www.rbb24.de/studiofrankfurt/panorama/2022/08/oder-fischsterben-quecksilber-nachgewiesen-polen.html?fbclid=IwAR0eYW0wCjQBHD_EIwwtgTXhKxdl9kekH64C7rhKCg0IUijSwLyxXsqIckA

  Sasin, Jako zas w Brukseli zajeci saa nowymi sankcjami i karami na Rosje i PL, takze na wniosek Czech co podobno polacy zabieraja czechom
  reciowa wode

 114. Us said

  @ 21
  Pięknie powiedziane Panie Krzysztofie M.

 115. bardzo said

  Wobec Paryża, panie Piskorz to ja mam awersję. Natomiast Rzym to zupełnie co innego. Piękno Rzymu polega na jego dwu i półtysiącletnim dostojeństwie. Warszawa ma swoja specyficzną duszę. W każdym razie miała. Teraz to chyba nic nie ma już duszy, chyba że mówimy o takiej zielonej papierowej.

  Panie Yagiel, jemiołę to żeśmy z bratem ścinali własnoręcznie w sercu lasu na Podlasiu, tak że jemioła w lesie owszem, jest. Propozycji depopulacji Warszawy oczywiście nie jestem w stanie przyklasnąć, a poza tym takie tezy to woda na młyn tych, którym się wydaje że są mniej ważni jako że spoza Stolicy. Żle się im najczęściej wydaje, ale się wydaje.

  Łódź znam doskonale. Połowę rodziny mam w Łodzi. Albo miałem. Dusza Łodzi nastawiona jest na przetrwanie, mniej na patriotyzm. To była kiedyś stolica przemysłu lekkiego. Mam sentyment do Łodzi i historycznych okolic, jak Sieradz, czy Łęczyca. Moim skromnym zdaniem Naród nie angażowałby się w odbudowę Łodzi, jak się angażował w budowę Stolicy. Zresztą nie byłoby potrzeby, bo łódź nie była zniszczona przez Niemca, a raczej zaniedbana. Co to zresztą za porównanie, to są zupełnie różne środowiska. Spotkałem się z przewidywaniami, że rozrastające się obydwa miasta kiedyś się połączą zabudową ciągłą. (nie daj Boże, wiemy jak wyglądają w świecie trzydziestomilionowe metropolie)

  Każdy naród utrzymuje swoja stolicę i inne metropolie. Nie wiem jak to jest obecnie, ale za moich czasów Warszawa miała przemysł, także ciężki i ekonomicznie żyła własnym życiem. Nawet metaforyczną jemiołę była w stanie utrzymać.

  Chociaż po głębszym zastanowieniu – depopulacja Warszawy miała by jeden pozytywny skutek. Byłoby gdzie parkować.

  Niech Pan zapomni na chwilę o swojej ambiwalencji w stosunku do Stolycy i niech Pan pozdrowi Warszawę ode mnie.

 116. Yagiel said

  Panie Bardzo, jestem pod wrażeniem KULTURY Pana pisania – aż mi przykro nie zgadzać sie z Panem. Lecz już znacznie mniej 🙂 Oczywiście, że pozdrowię Warszawę czy Warsiawę: ma Pan jakieś Specjalne w niej Miejsce ?
  Też mam nadzieję, że W-wa i Łódź nie zetkną się.
  Każdy naród utrzymuje swą stolicę – fakt. Zły fakt, głupi. Tam stolica, gdzie Król/Władca, więc jeśli Władca jest Państwowcem, musi być w całym Państwie: w ruchu i mieć baczenie na to, co teraz najważniejsze ! Pomni Pan Warszawę i Polskę’39: ta elyta śmigła w ucieczce okazała się ani z Warszawą ani z Polską związana – za to z Xazarami w Londynie! Gdy cały naród karmi ślepo swą elytę/stolycę, to mamy, jak mamy teraz z karmieniem PiS: ani Polski, ani Narodu – no!
  A depopulację Warszawy i tak już mamy: słojiki nie musza przyjeżdźać, żeby odsiedzieć swoje w biurowcach… Gdyby nie Ukraincy – a to inna, bolesna sprawa. Skala głupot w Wa-wie jest porażająca z Trzaskowskim jako robaczywą wisienką na przesłodzonym torcie ! Panie Bardzo, poważnie Panu/Państwu proponuję zastanowienie się nad Warszawą -500 tys… Żyję w niej ciągle i mam porównanie: jaka była za szczytu kretyństwa blokady-namordnictwa – cudowna ! 1/3 ruchu na ulicach, 1/5 w komunikacja, 1/10 w lasach; a jakie Niebo nocne wyraźne, gwiaździste !
  Toż to niewolnicy prowadzający niewolników – nie Naród – i jeszcze gówna zbierający ! kaleki mentalne, którym do łba nie przyjdzie, że pies w mieście tylko cierpi: nie tylko bigiel, wyżeł czy inny biegun ! Przeż te psy-kaleki są portretami kalectwa/nieszczęscia swych pańciostwa,którzy trafili do Warszawy po nic i nie wiedzą, co w niej z soba zrobić: durni niewolnicy na e-smyczach byle chama/chamicy z elyty. czy korporacji…
  Tabuny bezmózgów bez celu,którym życie w stolycy daje poczucie jakiejś qrwa! misji a przynajmniej alyby…
  Dla mnie każda stolyca przeradza/jąca się w tkanke rakową zżerającą Organizm Państwa to zaprzeczenie Państwa/Mądrości. PiS jest,świeżym przerzutem po PO itdawnej….
  Spada teraz na Warszawę piękny kroplisty Deszcz – przy świecącym Słońcu – więc popatrzę……

  Gdybyś Pan ujrzeć chciał – Warszawski Dzień – już dziś wyruszaj/cie tu, zobaczysz – !
  A potem……..
  Zapomnimy o mojej ambi-walencji przy…Ookazji 😉
  Uszanowanie .

 117. Yagiel said

  Zastanawia mnie skala – jeśli realna – wykrwawiania kadry oficerskiej Rosji na Ukrainie. Strata – jasna. ale: nieszczęście czy chciana ?
  Przecież Rosja tracaca kilkunastu generałów, kilkuset wyższych oficerów – ? Cóż, dwojako można na to patrzeć: nadspodziewanie dzielny opór Ukrainców albo… oczyszczania się Rosji cd. Po mediach, uczelniach, ministerstwach, Kremlu – kolej na armię: kto dał się tak łatwo ustrzelić, nie był wart rangi i odpowiedzialności – ? Nie jestem pewny, co się dzieje, a ciekawi to mnie i – mam pewna wskazówkę: rosyjski serial KREMIEN’, tj KRZEMIEŃ, a ściślej: dwie jego serie o ciągłej treści, ale…

  O! mamy Burzę w W. !

  Pierwsza seria KRIEMIEN’ opowiada historię rosyjskiego Rambo na rosyjskiej prowincji: jak Zdrowi Moralnie oddzielają się i oczyszczają z chorych moralnie – weterani przeciw weteranom – na koniec pełny szacun dla Wygranych Zdrowych…
  A druga seria to już wojna Zdrowych w Państwie z Chorymi na smyczy Globalistów, którzy – uwaga – handlują rosyjskimi organami wyciętymi z Rosjan za zgodą Plugawych Rosjan. Więc po 1. temat globalnego handlu ludźmi na organy w Rosji, co było te kilka lat temu pewnie szokiem w Rosji (ciekawe, czy Ukraina pokazywała KREMIEN’ 2 ?) Więc po 2. ciekawa rzecz w tym serialu: szacunek, jakim darzą się najlepsi wojacy po obu stronach: wzajemny szacunek profesjonalistów…
  Więc włąśne w tym sensie obie serie KRIEMIEN’ są dla mnie pokazem sytuacji w Rosji, której kulminacja to teraz wojenne straty kadry na Ukrainie: zginą ci, którzy nie umieli zrozumieć sytuacji i sposobów tej wojny – przeżyją ci Najlepsi i to oni z obu stron: rosyjskiej i ukrainskiej będą mieli szansę czy mus we wzajemnym szacunku robić Współne Nowe Imperium.
  Bo wiadomo, że Ukraina jest Rosji, lecz Rosji musi zależeć na talentach Ukrainców roz-UMnych (wszelkie męty i plugawce t. azowcy czy banderowcy zostana usuniete…)

  Jesli powyższa opinia nie jest jasna, podaję linki do obu serii:
  KRIEMIEN’ 1:
  .https://www.youtube.com/watch?v=QtY5TH5nLOg
  KRIEMIEN’ 2/OSWABAŻDIENIJE:
  .https://www.youtube.com/watch?v=QtY5TH5nLOg

  Profesjonaliści wszystkich armii szanują się – reszta żołnierzy (oraz ofiary cywilne) ginie na masową, aż operetkową skalę…
  Z epoki ilości przechodzimy w epokę jakości – globalnie i ponad-narodowo. Mam nadzieję – biorąc pod uwagę wroga: Xazarów.

  Więc ten serial, zwłąszcza seria 2, jest dla mnie objaśnieniem łatwej śmierci tak wielu generałów i wyższych oficerów Rosji – oraz Ukrainy oczywiście + ci z NATO – która przypomina nieco wyczesywanie włosów, zwlaszcza tych wypadających………….
  Przy czym trza pamietać o jedzeniu płątkówowsianych i orzechów 😉 (broń Boże pszenicy czy kukurydzy)

  ps/ serial jest ciut dla niedorozwiniętych, zwłąszcza druga seria jest pełna strzelanek operetkowych i krwi i psycholi oraz wątków mistyczno-czarodziejskich… wszelako w podanym wątku wydaje mi się symptomatyczny i proroczy nawet.
  A nawet reportażowy, czy jak to ujął kiedys-prezydent Miedwiediew: to film dokumentalny…

 118. Yagiel said

  Oj ! KRIEMEN’ 2/OSWABAŻDIENIJE jest na lince:
  .https://www.youtube.com/watch?v=QnLvyqybqPc&t=8915s

 119. ? said

  Wycinka drzew pod elektrownie wiatrowe. Ekologia jak fiks.

  14 Million Trees Cut for Scottish Wind Farm
  24 NOVEMBER 2021
  https://surfguardcr.com/nature/environment/14-million-trees-cut-for-scottish-wind-farm

 120. Peryskop said

  Ziemia się wciąż obraca, a z nią i my.

  Starajmy się nadążać, bo wirują również wszelkie nasze i nienasze SPRAWY.

  A w tym GNM.

  Princess Ann
  https://marucha.wordpress.com/2022/08/06/wolne-tematy-57-2022/#comment-1021611

  Olivia N-J #152 i #158
  https://marucha.wordpress.com/2022/08/06/wolne-tematy-57-2022/#comment-1021719

  ===

  Janina Ochojska:
  Doświadczam teraz tego, jak bardzo chemia oraz naświetlania niszczą organizm. Tak naprawdę, po wyleczeniu się z raka trzeba leczyć się ze skutków leczenia. Jedni mają większe problemy, inni mniejsze, ale to nie jest tak, że jak kończy się rak, to kończą się też problemy… Walka z osłabieniem, które towarzyszyło chemii i dość rozległemu zabiegowi mastektomii. A później naświetlania, które niezwykle osłabiają. … (https://tvn24.pl)

  Swego czasu Ochojska pojechała do Israela „bo tam też są biedne dzieci”. Ale po krytyce
  dostrzegła także biedne dzieci w Palestynie.

  ===

  Opaczność dała kolejną porażkę Igi. Może zrozumie podszewkę angażowania się w U.

  Radwańska też, z zadyszką po demo dla U.

  Licho nie śpi, karma czuwa …

 121. Peryskop said

  Re 102 Errorous said : … wielu naszych polityków to socjopaci (mój ulubiony przykład to Winston Churchill) …

  Warto odnotować, że do Winstona Ch. w ostatnich latach jego żywota powróciła karma i obdarzyła go m.in. upadkiem w Monte Carlo w 1962 roku, w wieku 87, wskutek którego złamał biodro, po czym już nie odzyskał zdrowia.

  Karma obdarzyła go także serią ok. 10 udarów, z których ostatni go zabił, w wieku 90 lat.

  Więc i tak żył długo, topiąc depresyjne wspomnienia i nastroje w whisky.

  Według wiedzy GNM udar mózgu jest następstwem odbieranego subiektywnie psycho-bio-konfliktu o treści „stracić twarz / wyjść ma głupa”.

 122. Głos Prawdy said

  Jeśli Europa zacznie zamarzać, niech skacze. A jak poprawnie skakać – Ukraina nauczy.

  W.W. Putin

 123. Greg said

  Następny krok, są wytyczne, biorą się za zioła !!!
  Od 33:15.

  https://odysee.com/@TELERANEK777:e/sami-swoi:5

 124. minka said

  15 sierpnia nie będzie tradycyjnej defilady wojskowej, ponieważ polskojęzyczni pozbawili Polaków wszelkiej broni, wręcz praktycznie rozbroili naród, a teraz pozbawili wojsko wszelkiego rodzaju sprzętu. Wszystko wydali za darmochę na Ukrainę.

  https://warszawa.naszemiasto.pl/swieto-wojska-polskiego-2022-czy-bedzie-defilada-mon/ar/c1-8945955

  nie ma sprzętu, nie ma defilady, ot cała prawda o grupie rekonstrukcyjnej sanacji

 125. Greg said

  Ruch Oporu
  ,,To, co nas czeka, mnie, Ciebie, Wszystkich”

  .https://www.youtube.com/watch?v=pZbA7Ix9d-c

 126. Adrian said

  Pierwsze takie ostrzeżenie. Prądu z polskich elektrowni może zabraknąć

  Lawina awarii i nieplanowanych postojów największych bloków energetycznych sprawiła, że w lipcu dostępne rezerwy mocy wytwórczych chwilami spadały niemal do zera. Obecnie sytuacja jest niewiele lep…
  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/pse-przyznaja-zima-sytuacja-moze-byc-trudna-pradu-z-polskich-elektrowni-moze/k4v6dml

 127. revers said

  Chca przymknac Trumpa, to nie zart. Nakaz rewizji wydal sedzia z kregow pizza gate, a sam Trump podobno zgradzal stany na eam jrzecz rosji putina i co tam jeszcze zabraknie w kasie.

  Click to access gov.uscourts.flsd.617854.17.0_10.pdf

  a szykuje siie rowniez goraaca w pandemi jesien, w reichu nawet wojsko moze byc uzyte przeciwko nie zaszczepionym, nie certyfikowanym auswajsami osobnikom

 128. Listwa said

 129. Piskorz9 said

  !!! Książka „Zmora”….lektura obowiązkowa !! Czytamy tam ;” Ronikier, ten od RGO. czyli Rada Głowna Opiekuńcza , dostaje info, że Ukry coś szykują. i wykorzystuje kontakty z Niemcami na szczeblu powiatowym, wyjednał od nich, że N. dali na każdą polską wieś po 5 karabinów z amunicją, żeby stworzyć jakąś samoobronę. Jednak i z Delegatury Rządu i z KG A. Krajowej
  przyszedł rozkaz, aby akcję….przerwać. A tam gdzie broń już została przekazana , oddać ją Niemcom. Ludność polska została wydana na pastwę
  UPA. !! Bez komentarza..PS
  Nasz były z MSZ RS zapytał kiedyś Kissingera, czy też pożyczki dla nas to były z dobrego serca, czy też była w tym jakaś kalkulacja? Kissinger bez wahania odparł, że oczywiście towarzyszyła”. To w Oxfordzie nie nauczyli jeszcze, żę w takich relacjach nie ma mowy….o żadnym dobrym sercu ! Pytanie…super-baranie.

 130. minka said

  KRZYSZTOF TYTKO – ZASOBY NASZĄ SZANSĄ

  Premiera rozpoczęła się 6 godzin temu

  .https://youtu.be/93AIHLstjOg

 131. errorous said

  Ad Janina Ochojska:
  Doświadczam teraz tego, jak bardzo chemia oraz naświetlania niszczą organizm. Tak naprawdę, po wyleczeniu się z raka trzeba leczyć się ze skutków leczenia. Jedni mają większe problemy, inni mniejsze, ale to nie jest tak, że jak kończy się rak, to kończą się też problemy… Walka z osłabieniem, które towarzyszyło chemii i dość rozległemu zabiegowi mastektomii. A później naświetlania, które niezwykle osłabiają. … (https://tvn24.pl)

  Pani Ochojska się myśli. Współczesna oficjalna medycyna absolutnie nie leczy z raka. Co najwyżej na jakiś czas likwiduje symptomy. Trik polega na tym, i dlatego też tak nalegają na częste sprawdzanie czy ma się raka, że po pięciu latach po chemioterapii jak się nie umrze, w statystykach jest się klasyfikowany jako wyleczony.

  Rak sam w sobie jest tylko symptomem i nie można go leczyć udanie na poziomie, gdzie się pojawia, ale przez radykalne odtrucie organizmu. Jest nawet książka przetłumaczona na polski: Rak nie jest chorobą.
  A Moritza

  Szukaj
  Poradniki Zdrowie i uroda Medycyna niekonwencjonalna
  Rak to nie choroba a mechanizm uzdrawiania
  Rak to nie choroba a mechanizm uzdrawiania
  Autor: Andreas Moritz
  (0 opinii)
  Książka – oprawa miękka
  Nasza cena: 57,32 zł
  79,70 zł Taniej o 28 %
  dodaj do schowka
  Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy
  1
  57,32 zł 79,70 zł
  -28%
  Inne wersje:

  Ebooki – od 57,52 zł
  Darmowa Dostawa od 199,00zł
  Koszty dostawy od 6,99zł

  (punkty odbioru, 0 zł za odbiór osobisty w 16 miastach)
  Zapłać później
  Zapłać za 30 dni

  Opis
  Recenzje (0)
  Autor ujawnia szokującą prawdę! Rak nie jest chorobą!

  Rak skóry, trzustki, płuc, jajnika, prostaty, żołądka czy szyjki macicy to jedne z najczęściej występujących nowotworów, a zarazem schorzenia spędzające chorym sen z oczu. Zastanawiają się oni, jak zniosą inwazyjne terapie leczenia nowotworów, a w przypadku poważniejszych przypadków rozmyślają nawet nad tym, jak poradzą sobie bliscy, gdy ich już zabraknie. Nic dziwnego, skoro nowotwory są traktowane jako wyrok, a sama wizyta u onkologa wielu osobom kojarzy się z wędrówką na szafot? Strach pacjentów wzbudzają również techniki wykorzystywane w onkologii, z których zdecydowana większość wpływa na obniżenie komfortu życia i funkcjonowania. A gdyby tak zmienić myślenie i wcale nie traktować raka jako choroby? Niemożliwe? Ta książka udowadnia, że niekoniecznie!

  Niespodziewana szansa dla chorych na nowotwory

  Autor bestsellerów i uznany na całym świecie ekspert z dziedziny zdrowia dowodzi w tej książce, że rak jest fizycznym objawem odzwierciedlającym ostateczną próbę wyeliminowania konkretnych elementów niszczących nasze życie. Tylko wyciągnięcie wniosków i wyeliminowanie tych destrukcyjnych czynników pozwala osiągnąć pełne zdrowie ciała, umysłu i emocji. Kontrowersyjne? Naturalnie. Jak przekonasz się z tej książki, jest to jednak również niezwykle skuteczne podejście!

  Szokujące statystyki onkologiczne

  Ta książka prezentuje całkowicie nowe, radykalne zrozumienie raka, które znacząco odbiega od tego, jak większość lekarzy postrzega tę chorobę. Jak przytacza autor, obecne metody wycinania, wypalania bądź zabijania komórek rakowych zapewniają pełen sukces terapeutyczny u zaledwie 7% pacjentów, z których większość i tak zostaje uwolniona od nowotworu na mniej niż pięć lat! Wybitny badacz raka i profesor na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, doktor Hardin Jones, stwierdził, że pacjenci nieleczeni mają się równie dobrze lub lepiej niż ci poddawani kuracji. Wszelkie opublikowane dane dotyczące sukcesów w statystyce przeżywania u pacjentów onkologicznych są równoważone identycznymi lub jeszcze lepszymi wynikami wśród osób, które nie poddają się żadnym zabiegom. Dzięki tej książce zrozumiesz, jak to możliwe
  i zawsze wybierzesz najlepszą metodę terapii.

  Nowe spojrzenie na eliminowanie nowotworów

  Autor pokazuje, dlaczego konwencjonalne leczenie raka może nieść za sobą śmiertelne skutki, co go faktycznie wywołuje i jak usunąć przeszkody, które uniemożliwiają uzdrowienie ciała. Nowotwór nie jest próbą dla Twojego życia. Wręcz przeciwnie, ON stara się je ocalić. Ta książka otwiera drzwi dla tych, którzy chcą zamienić czucie się jak ofiara w pełną kontrolę własnej mocy, a chorobę w stan pełni zdrowia. To wydanie zostało rozszerzone niemal o połowę, a zawarto w nim chociażby najnowsze wyniki badań popierające tezy już przed laty stawiane przez Andreasa Moritza.

  Sam decyduj o swoim zdrowiu!

  Z tej książki dowiedz się, czemu nie możesz obwiniać o chorobę swoich genów oraz poznasz nieuczciwe praktyki medyczne i farmaceutyczne. Zrozumiesz, że spontaniczne remisje nie są żadnym cudem, a komórki nowotworowe niosą nie tylko mądrość, ale i zdrowie. Autor wyjaśnia, na czym polega mądrość natury, działanie wolnych rodników i co ma z nowotworami wspólnego zator wątroby. Poznasz znaczenie sztucznych napojów i przetworzonego jedzenia, metali ciężkich i telefonów komórkowych. Dowiesz się też, dlaczego powinieneś unikać popularnych leków, aspiryny czy środków na artretyzm. Zrozumiesz emocjonalne przyczyny raka, takie jak brak miłości własnej, odrzucenie czy sytuacje konfliktowe. Poznasz również czynniki zwiększające ryzyko choroby, takie jak alkohol, cukier czy fluorki.

  Jak zatem wyleczyć raka?

  Publikacja proponuje szereg naturalnych metod eliminowania nowotworów, takich jak cudowny lek, czyli kurkumina, światło słoneczne, ćwiczenia fizyczne i dieta antynowotworowa. Zrozumiesz, dlaczego objawy menopauzy zabezpieczają przed rakiem piersi i jak istotne jest wysypianie się. Dowiesz się, czym jest Graviola, MMS, Ashwagandha, zioła Indian Ojibwa, organiczne kryształki siarki i mieszanka syropu klonowego z wodorowęglanem sodu. Poznasz również inne użyteczne terapie antynowotworowe. Sprawdź, co jeszcze przygotował dla Ciebie Autor.

  Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 132. errorous said

  Polecam książki Stephena Baskerville. Świetnie pisze więc czyta się bardzo przyjemnie, a i dowiedzieć się sporo od niego można.

  You will find no platitudes, jargon, or esoterica in these books. They will push you to think about important matters in ways you have certainly not done. In each case, what you will find is very different from the clichés presented by academic scholars and media. That these books contain more than the standard academic pablum accounts for the obstruction each one encountered from powerful interests that fiercely opposed publication. None of these books waited less than 6 years to be published, and one waited over 30. Multiple written agreements were simply broken by prestigious publishers when they found themselves under pressure for having agreed to publish a book that might (documentation available). These books and other writings cost the author at least two academic positions, further testifying that the information they contain is important enough that powerful people would rather you not know it. After all, no one loses a university job these days for publishing tedious pedantry – or nothing at all.

  https://www.stephenbaskerville.com/

 133. bardzo said

  Panie Yagiel, zgadzam się z panem co do Psów. Pies, zwłaszcza duży w bloku to wynaturzenie. Co do władzy i jej przewidywanych zachowań, nie będę się spierać bo nie wiem, ale optymistą raczej bym nie był. Wprawdzie Zaleszczyki się nie wydarzą, ale do publicznej sfery przeciekł plan ewakuacji ważnych ludzi. Każdy z nich ma dostać plakietkę klasyfikującą go w specyficznej grupie. Najsampierw samolotami wyjadą najważniejsi wraz z majątkami, potem mniej ważni samochodami, potem najmniej ważni pociągiem, a tacy już zupełnie mało ważni chyba wpiechty. A motłoch pod siekiery i piły, zgodnie z duchem czasów mechaniczne.

  Druga sprawa. Niech Pan zauważy w filmie Oswobożdienije (polskie napisy) krój ubioru oprawców i ich emblematy. Reżyser to chyba jakiś prorok.

  A na deser proponuję ciepły film Rajski Kącik, też z napisami. To jest kryminał, ale zrobiony bardzo pogodnie. Te ruskie filmy ostatnio są bardzo udane, powiedziałbym skrzyżowanie amerykańskiej kinematografii z polską. To znaczy jest akcja i jest przesłanie, a także chwila na zastanowienie.

  Waszawa jaka jest, taka jest, ale to nasza Warszawa. Od Nieporętu po Otwock.

 134. bardzo said

  Panie Yagiel, niech Pan zajrzy na kulinarne fantazje. Tam jest szybki i niemal na żywo opis wczorajszego wydarzenia, otóż tak trochę mimo woli byłem w środku rozwrzeszczanej tłuszczy na koncercie rokowym. Dziecko mnie tam wyciągło, zatroskane moim starczym domatorstwem. To tak w materii metropolitalnego życia w czasach dzisiejszych.

 135. bardzo said

  Panie Yagiel, Reakcja na Pańskie refleksje oczekuje na moderację, proszę nie mieć wrażenia, jakobym zaniedbał.

 136. Boydar said

  Wrodzona kultura nie wymaga refleksji, ale zauważać ją warto i trzeba, w czasach deficytu zwłaszcza.

  „… ludność polska została wydana na pastwę
  UPA …” – (129)

  Z Niemcami czy bez wydana została – nie mieściła się w planach żydomasonerii. A żydomasoneria nie ma sumienia, ma rozkazy, i dyrektoriat w City.
  —-

  Wszyscy zamordowani w Katyniu BYLI UMOCZENI !, mniej lub bardziej, ci w Casie i w Tutce też. A dane personalne „braci” przekazała enkawude loża „Solidarność” (wtedy). Dobry świadek to martwy świadek, no i zlikwidowano potencjalną konkurencję.

 137. revers said

  „To manipulowanie dziećmi, że szkodą i dla Polski, i dla Ukrainy” – tak polski politolog Konrad Rękas skomentował dla ZUNR informacje o zorganizowaniu w Radomiu półkolonii letniej dla dzieci.

  W jej programie – wycieczki do atrakcyjnych miejsc, warsztaty kreatywne, gry i zabawy z nagrodami, wyjścia do kina oraz na basen. Dzieci otrzymają również dwa posiłki dziennie – drugie śniadanie i obiad. Koszt dziesięciodniowego programu to 300 zł dla dzieci ukraińskich i 800 zł dla dzieci polskich.

  Opinię publiczną nie wzruszyła tak rażącą dyskryminacją polskich dzieci. Konrad Rękas jednak zwrócił uwagę, że ten program dla dzieci został zorganizowany nie bezpośrednio przez Kościół Katolicki, ale przez stowarzyszenie „Rycerze Kolumba”.

  „Robienie z Polaków, z Polskich dzieci klientów drugiej kategorii we własnym kraju równa się proszeniu o wybuch niekontrolowanego niezadowolenia czy wręcz pogromy” – podkreśla politolog.

  ———–
  Marzę, żeby Polacy – choć raz w swej historii – sprawili jakiś porządny pogrom swoim wrogom, których nie będę wymieniał po imieniu.
  Admin

 138. Piskorz said

  re 131 B.dziękuję; zadam sobie trud, aby do niej dotrzeć.!

 139. Yagiel said

  Panie Bardzo, cierpliwości ci u mnie dostatek, ale Wiedzy nie: co to są kulniarne fantazje ? (pominę inne ciekawki)
  Tyczasem posłuchałem Gon’Czara i Złego Ekołoga – Coś dzieje się w reakcji na globalna zaczystkę ludzi, FAKEdemię. Warto trzymać do niej dys-tans (jak od gonitwy byków po ulicach), a łatwiej o ów d-t, gdy sięsłucha G, ZE czy Penny Bradley, która zostałą potwierdzona przez Chranitiela-Wierszytiela jako jedna z trzech osób ludzkich wiarygodnych w temacie TKP/Tajnego Programu Kosmicznego, który lokowany raczej w High-USA, lecz z udziałem wielu nacji. Np. Rosjanie stanowią 8 tys spośród 24 tysięcy wojowników TKP (wg Ch-W), żyjąc poza Rosją no i poza wojna na Ukrainie, która jest… zasłoną dymną dla – !

  Zaczystka FAKEdemijna trwa, lecz kto świadom, ten niech trzyma się i trzyma ją na dys-tans. Można szukać wiadomości w AKASZA, można w PERSONA, ale mozna po prostu żyć madrze, jak 10 góra 20 % ludzi na Ziemi. A co to znaczy mądrze ?
  Wystarczy wiedzieć, że 1. dzieje się Życie poziomowo/levelowo/wymiarowo(D): my sobie jesteśmy na na D1, co nie przeszkadza wiedzieć cos z D2, D3… D 6 ? Prezydenci, premierzy są ponoć na D3, a tacy Rotsch. tudizeć Baruch są na D7 czy D8, co oczywiście nie jest czubek piramidy Dziejów; my sobie więc niziutko, niemniej z boczku jakby-śmy mental-dron mieli koniecznie bajeczny… aż do AKASZA 😉 Tako rzecze ZE, tj. Chr-W. I dodaje,że NIE MA Kosmicznego Prawa, za to jest Kosmiczna Umowa, która nawet D Maximum nakazuje mówić Prawdę, choć niekoniecznie w postaci DEKA’LOGu jasności. Zresztą DEKA’LOG przeż jak wygląda/ł oryginalnie – skąd nam wiedzieć, skoro Mosze wziął był go roz-trzaskał czy roz-skrziżał, żeby było czym „nie-naszych’ kamienować…
  Tak więc, powiada ZE, nie ma Prawa Kosmicznego, co pozwolę sobie uznać za FAKEPrawdę wynikłą z nośnika użytego przez ZE, kt. jest YT, kt. z koleji nie może pozwolić na funkcjonowanie ot tak Prawdy w powszechnie dostępnym net’cie…
  Co tam jeszcze… Chr-W ocenia prawdopodobieństwo UFO-inwazji na Ziemię na 10% za to na pełne to, że Dziejowie z D Max ukażą się wtedy, gdy zaczystka FAKEdurdomem osiągnie 90 czy 80 %… No nie wiem. No ale niby skąd mam wiedzieć ?
  Tyle od ZE: „Ответы Секретного Инсайдера по тайной космической программе и не только (перезалив с зап. канала)”
  .https://www.youtube.com/watch?v=Q0_rvj3hyOY

  Troszkę to wszystko inaczej przedstawia Gon’Czar, zaczynajć od ostrej roz-Mowy z Lilith, która ma ludzi za dikarów i miałą zamiar toto zaczistit’ -, z czym G’Cz oczywiście się zgadza, nie będący przecie ludziem z tych 90 czy 80 %… No ale komu by się chciało chodzić po Lesie i śledzić Jeża ? Zwrócę jednak uwagę, że G’Cz tym razem mówi głosem poważnym i nawet nieco wyraźniej, bez przyśmieszek: jakby mu z 10 lat przybyło. A co jeszcze Ciekawego powiedział o dramatach z września/siemtiabria a może nawet z sierpnia jeszcze – na lince:
  .https://www.youtube.com/watch?v=GsmVZ_eSZTQ

  Zatem dzieje się Niszczenie Starej Sistiemy…….. A czy pod firmą Lilith Sistiemy czy kogo innego – ?
  TITANIC utonął, łódka-szalupka jest pływna, ale – dokąd ? ile jest wody pitnej ? wioseł 36, a może 18, a może waabszczie mnie potrza ? Tak że lubię Wodę, lecz chodzić umiem tylko po Ziemi 😉 Nie ma czego GonCzaru zazdrościć…
  No może Głosu

 140. Yagiel said

  , a może w ogóle mniej wioseł potrza ? za to więcej dokładnie pisać…

 141. Sebastian said

  Czy wreszcie skończyła się cierpliwość Ameryki wobec George’a Sorosa?

  „Jeśli chcesz wiedzieć, kto cię kontroluje”, radził kiedyś Tacyt, rzymski historyk i polityk, „zobacz, kogo nie możesz krytykować”. Przez długi czas tą niewypowiedzianą postacią był nikt inny jak miliarder finansista George Soros i pomimo faktu, że jego polityczni protegowani radykalnie zmienili krajobraz polityczny kraju. Teraz, gdy w fundamencie jego ogromnej marki zaczynają pojawiać się pęknięcia, głosy sprzeciwu stają się coraz bardziej powszechne.

  Na przykład w zeszłym tygodniu, w posunięciu wyrwanym z podręcznika Partii Demokratycznej, gubernator Florydy Ron DeSantis wysłał policję stanową, aby fizycznie usunęła popieranego przez Sorosa prokuratora stanowego Andrew Warrena z jego biura „z dostępem tylko w celu odzyskania jego rzeczy osobistych i aby zapewnić, że żadne pliki, dokumenty, dokumenty, notatki, zapisy, komputery lub wymienne nośniki pamięci nie zostaną usunięte z Biura Prokuratora Stanowego…”

  Gubernator Florydy wyjaśnił swoją silną taktykę jako sposób ukarania Warrena za „zaniedbanie swoich obowiązków, ponieważ zobowiązuje się nie przestrzegać praw stanu”. DeSantis wypowiadał się w odniesieniu do stwierdzonej przez Warrena odmowy utrzymania stanowego zakazu aborcji w następstwie decyzji Sądu Najwyższego o unieważnieniu sprawy Roe v. Wade, a także przepisów zakazujących operacji zmiany płci u dzieci .

  „Konstytucja Florydy przyznała prawo weta gubernatorowi, a nie poszczególnym prokuratorom stanowym” – powiedział DeSantis. „Tak więc, gdy rażąco naruszasz swoją przysięgę… kiedy stajesz ponad prawem, naruszyłeś swój obowiązek i zaniedbałeś swój obowiązek i wykazujesz brak kompetencji, aby móc wykonywać te obowiązki” on kontynuował.

  Tymczasem Warren poprzysiągł walczyć z „nadużyciem władzy” przez DeSantis.

  Chociaż media głównego nurtu dołożyły wszelkich starań, aby to ukryć, prawdziwą historią nie była kariera polityczna okręgu okręgowego Hillsborough County, ale raczej to, że ktoś odważył się przeciwstawić woli politycznej pana Sorosa.

  Tytułem wstępu, jeśli jest to rzeczywiście potrzebne, mówimy o globalnym seryjnym wścibstwie, który w 2015 roku wydał prawie pół miliarda dolarów na przekonanie Europejczyków, że różnorodność w postaci milionów nielegalnych migrantów leży w ich najlepszym interesie. Oczywiście, że nie. Gwałtowna przestępczość eksplodowała w całej Europie Zachodniej, odkąd Soros wyważał drzwi kontynentu, co w efekcie końcowym sprawiło, że te niegdyś olśniewające europejskie stolice – od Paryża przez Berlin po Londyn – stały się przepełnionymi przestępczością piekielnymi dziurami. Tylko tym „autorytarnym” obrońcom, którzy przed laty wyrzucili Sorosa ze swoich terytoriów, włączając w to Turcję, Rosję, Polskę i Węgry, miejsce jego urodzenia, oszczędzono pogrążenia się w chaosie.

  Po skutecznym zniszczeniu kontynentu europejskiego, Soros przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie nagle zainteresował się „prawem i porządkiem”, ponieważ filantrop wydał dziesiątki milionów dolarów wspierając wyścigi prokuratorów okręgowych w całym kraju. Oto jak opisał to New York Post .

  „Przez ostatnie kilka lat miliarder, filantrop George Soros, po cichu finansuje rewolucję w reformie sądownictwa karnego, rozdając dziesiątki milionów dolarów postępowym kandydatom… pośród ruchów mających na celu zniesienie kaucji i defundowanie policji”.

  „Pracując z prawnikiem działaczem”, kontynuował Post, „Soros głównie kieruje pieniądze przez skomplikowaną sieć federalnych i stanowych komitetów akcji politycznej, a także organizacji non-profit od wybrzeża do wybrzeża, jak wynika z publicznych rejestrów ”.

  Jednym z tych komitetów jest Fundacja Promocji Społeczeństwa Otwartego, po prostu jeden z niezliczonych satelitów non-profit ukrywających się w konstelacji Sorosa. Grupa ta przekazała 3 miliardy dolarów do Community Resource Hub for Safety and Accountability w celu „zaradzenia szkodom związanym z działaniami policji w USA”

  To sprowadza nas z powrotem do Rona DeSantis i jego słonecznego stanu, gdzie postępowi urzędnicy, tacy jak pan Warren, zwracają większą uwagę na problemy globalistów niż na problemy lokalne. Ale jest to zjawisko, które z pewnością nie ogranicza się do Florydy, a biorąc pod uwagę, ile pieniędzy George Soros wrzucił do liberalnej skrzyni wojennej, nie jest to niespodzianką.

  Soros, na przykład, przekazał ponad 1,5 miliona dolarów kalifornijskiemu PAC wymiaru sprawiedliwości i bezpieczeństwa, który z kolei poparł demokratę George’a Gascona z Los Angeles jako prokuratora okręgowego. Po tym, jak Gascón został wciągnięty do urzędu, przestępczość przeciwko mieniu wzrosła o prawie 49 procent, podczas gdy mordercy z zimną krwią byli zwalniani z policzkiem w nadgarstek tylko po to, by zabijać ponownie.

  PAC Sorosa również w dużym stopniu przyczyniły się do ubiegania się o reelekcję przez prokuratora okręgowego St. Louis Kimberly Gardner, którą z łatwością wygrała. Niedługo później Gardner wniósł oskarżenie o przestępstwo przeciwko Markowi i Patricii McCloskey, których „przestępstwem” było wymachiwanie bronią protestującym, którzy nielegalnie wkraczali na ich własność podczas nadmiernie gwałtownych protestów Black Lives Matter.

  https://www.strategic-culture.org/news/2022/08/11/has-america-patience-with-george-soros-finally-run-out/

 142. revers said

  „Sidney Powell to bohater! Wykazała się odwagą większą niż kiedykolwiek spotykana w amerykańskich prawnikach. Należy ją podziwiać i szanować za wypowiadanie przerażających słabości i ludzkich wad naszego [karnego] systemu wymiaru sprawiedliwości ”
  Martwisz się dzisiejszymi wiadomościami o korupcji FBI i Departamentu Sprawiedliwości? To prawdziwy thriller prawniczy, który zapoczątkował burzę ognia. Opowiada wewnętrzną historię skorumpowanych oskarżeń Arthura Andersena LLP, oskarżonych Merrill Lynch w sprawie Enron Barge, Teda Stevensa i wielu innych. Będzie to niepodpisana kopia drugiej edycji w twardej oprawie, wysłana bezpośrednio od autora. 5 gwiazdek na Amazon i bestseller w wielu kategoriach.

 143. revers said

  MARIA ZACHOROWA :

  Według doniesień medialnych (https://abcnews4.com/news/nation-world/childrens-hospital-offers-gender-affirming-hysterectomies-to-gender-confused-youth), Boston Children’s Hospital oferuje to, co opisuje jako „pełen zakres opcji chirurgicznych dla transseksualnych nastolatków i młodych dorosłych.”

  W kwietniowym filmie (https://twitter.com/libsoftiktok/status/1557775959217950725) umieszczonym na kanale YouTube Boston Children’s Hospital (szybko usuniętym), lekarka Frances Grimstad opisuje to, co nazywa „histerektomią determinującą płeć”, którą szpital najwyraźniej jest skłonny wykonywać na swoich nieletnich pacjentach.

  Teraz do wyjaśnień medycznych.

  Histerektomia to usunięcie macicy u kobiet. W Bostonie jest teraz także u dziewczyn. Chciałabym zażartować, że u mężczyzn nie jest to daleko. Ale to jest tak potworne, że nie jest do śmiechu.

  Frances Grimstad z pasją antytwórcy opowiadała o innowacji medycyny gender-fluid: usunięciu jajowodów i jajników, pomijając, że chodzi nie o wskazania medyczne, ale o chęć nieletnich pacjentek do eksperymentowania na sobie. Nastolatki miały przebite uszy, przekłute i wytatuowane, farbowały włosy na neonowo. Teraz panuje moda na autodestrukcję.

  Boston Children’s Hospital z dumą nazywa siebie „środowiskiem wspierającym LGBT”, wyrażając zobowiązanie do „zapewnienia kompleksowego i wspierającego leczenia dla naszych lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i ich rodzin.”

  Ponadto na stronie internetowej szpitala znajduje się sekcja (https://www.childrenshospital.org/programs/center-gender-surgery-program) poświęcona jego Centrum Chirurgii Płci dla Dzieci, które oferuje „operacje afirmacji płci” dla „kwalifikujących się nastolatków i młodych dorosłych”. Szpital reklamuje placówkę jako „pierwsze tego typu centrum w USA w dużym szpitalu dziecięcym”.

  Według strony internetowej, centrum chirurgiczne oferuje szereg operacji „potwierdzenia płci” dla nastolatków, w tym rekonstrukcję piersi, powiększanie piersi i inne.”

  Po raz kolejny jest to menu dla nieletnich. Dla dzieci!

  Chęć chirurgicznej zmiany płci dziecka jest takim piekłem, że nawet w USA Boston Hospital stał się przedmiotem krytyki zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Ale Frances Grimstad i jej koledzy nie są tym zażenowani; nadal reklamują swoje usługi. Przecież wiedzą, że stoi za nimi lobby, że mają pieniądze, że mają polityków… że mają przyszłość. Pod warunkiem, że nie jest to nasze.

 144. Piskorz said

  re 131 O autorze…About the Author

  Stephen Baskerville, PhD

  ​is Professor at the Collegium Intermarium in

  Warsaw and research fellow at the Independent

  Institute, the Howard Center for Family, Religion, and Society, and other professional associations. He is the author of 4 major books and more than 100 articles on politics, religion, history, law, and other topics.

 145. Sebastian said

  Ukraina: jak zginął Zachód

  Na początku tego stulecia nie było nastrojów antyrosyjskich, a USA-Wielka Brytania zajęła się podsycaniem antymuzułmańskiej nienawiści, aby móc bombardować i plądrować różne kraje Bliskiego Wschodu.

  Nicholas Kollerstrom posiada tytuł licencjata nauk przyrodniczych na Uniwersytecie w Cambridge, ze szczególnym uwzględnieniem historii i filozofii nauki. Jest również astronomem, doktoryzuje się. z University College London. Był byłym korespondentem BBC i otrzymał granty od Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego na prace naukowe związane z odkryciem Neptuna.

  Kollerstrom napisał wiele artykułów technicznych i esejów . [1] Jest autorem Forgotten Lunar Theory: Jego wkład w The Quest for Longitude (Londyn: Green Lion Press, 2000) oraz The Metal-Planet Relationship: A Study of Celestial Influence (Eureka, CA: Borderland Sciences Research Foundation , 1993). Biographical Encyclopedia of Astronomers zawiera kilka jego esejów na temat matematyka i astronoma Johna Coucha Adamsa (1819-1892), astronoma Johna Flamsteeda (1646-1719) i Izaaka Newtona. Ale ponieważ rzucił wyzwanie establishmentowi Holokaustu, używając nauki i rozumu, cała jego praca została usunięta z Biograficznej Encyklopedii Astronomów .

  Kollerstrom jest autorem nowej książki „ Ukraina: sprawiedliwa wojna: jak Zachód został utracony” .

  JEA: Jaka jest główna teza tej prowokacyjnej książki?

  NK: Nigdy bym się nie spodziewał, że jako życiowy działacz antywojenny przyznam, że ten straszny konflikt jest zarówno konieczny, jak i sprawiedliwy. Nie ma mowy, żeby była to wojna agresywna Rosji na Ukrainę, ale raczej jest konsekwencją wypychania się NATO pod samą granicę Rosji.

  Zauważyłem, że nikt nie mówił nam, kiedy to się zaczęło. W rzeczywistości konflikt Rosja–Ukraina rozpoczął się 17 lutego . Ostrzał Donbasu trwał nieprzerwanie od ośmiu lat w ramach skutecznego ludobójczego procesu czystek etnicznych, mniej lub bardziej nieujawnianego na Zachodzie. Potem dość nagle wzrosło to stukrotnie, mniej więcej w okolicach daty 17 lutego , jak pokazuje wykres słupkowy OBWE. To zmusiło Rosję do interwencji. [1]

  Miała się rozpocząć ogromna ewakuacja Donbasu, kobiet i dzieci, po czym Rosja odpowiedziała uznaniem dwóch republik ludowych. – tak jak wcześniej, osiem lat wcześniej za Krym. Od razu zaapelowali do Rosji o ochronę, więc Rosja została zaproszona. W związku z tym została zmuszona do inwazji na Ukrainę w dniu 24 ., aby spróbować powstrzymać ostrzał. Zwykle tego rodzaju rzeczy można osiągnąć poprzez negocjacje, na przykład: „Czy możesz przestać bombardować ludzi w swoim własnym kraju?” Mamy tu jednak do czynienia z polityką nienawiści i wściekłości, w której dyplomacja niestety stała się dysfunkcyjna. Dlaczego Imperium miałoby nienawidzić ostatniego białego, chrześcijańskiego kraju na ziemi? Bo na pewno tak – a mieszkańcy Donbasu są postrzegani jako „Rosjanie”. Tak więc ostrzał mógł powstrzymać jedynie ekspansja wojsk rosyjskich na Ukrainę.

  Zostałoby to osiągnięte do maja, jednak Zachód dostarcza Ukrainie broń dalekiego zasięgu, więc oddziały neonazistowskie (Azow, Kraken) robią to, co lubią najbardziej, a mianowicie ostrzeliwują miasta i wsie Ukrainy Wschodniej i tym samym zapobiegają zakończenie konfliktu. Rosyjska „ograniczona operacja wojskowa” ma konkretny, nadrzędny cel, aby umożliwić mieszkańcom wschodniej Ukrainy spokojne życie, tak jak robili to ich przodkowie od wieków.

  JEA: W środkach masowego przekazu wydaje się, że jeśli ktoś mówi coś pozytywnego o Rosji, to musi być oderwany od rzeczywistości. Wyjaśnij nam to zjawisko.

  NK: Europejczycy wydają się doświadczać poczucia wspólnoty, mając wspólnego „wroga”, którego nienawidzą. Na początku tego stulecia nie było nastrojów antyrosyjskich, a USA-Wielka Brytania zajęła się podsycaniem antymuzułmańskiej nienawiści, aby móc bombardować i plądrować różne kraje Bliskiego Wschodu. [2] Potem dość gwałtownie około 2017 roku Wielka Brytania uznała Rosję za wrogi naród, a potężne narracje o fałszywym zatruwaniu rosyjską winą (Skripal, Navalny) służyły demonizacji Rosji [3] ; plus historia zestrzelenia MH-17 w 2014 r., za którą obwiniono Rosję. Nikt tak naprawdę nie dotarł do sedna tego, ale Rosja nie miała z tym nic wspólnego. Wielkie, sfabrykowane przez państwo europejskie terrorystyczne wydarzenia XXI wiekustulecie zakończyło się w 2017 roku, kiedy pojawił się nowy „wróg”. Tak, znowu była wielka, zła stara Rosja!

  Trudno teraz uwierzyć, że nawet w styczniu 2021 roku prezydent Putin wciąż liczył na Europę pojednaną ze sobą: na Forum w Davos w Szwajcarii wygłosił żarliwy apel: „Ludzkość jest zagrożona utratą całych kontynentów cywilizacyjnych i kulturowych” ostrzegł, a jednak:

  Jeśli potrafimy wznieść się ponad te problemy z przeszłości i pozbyć się tych fobii, z pewnością będziemy cieszyć się pozytywnym etapem naszych relacji. Jesteśmy na to gotowi, tego chcemy i będziemy się starać, aby tak się stało. Ale miłość jest niemożliwa, jeśli jest deklarowana tylko przez jedną stronę. To musi być wzajemne.

  Rurociąg miał zostać uruchomiony, najdłuższy rurociąg na świecie! Rurociąg Dobrobytu, z którego miał nadzieję wyrosnąć dobra wola i zaufanie, Nordstream-2, był prawie gotowy! Dlatego też sprawą najwyższej wagi dla USA i Wielkiej Brytanii stało się powstrzymanie Niemiec przed zrobieniem tego. Taki był cel wojny ukraińskiej. Próbując odpowiedzieć na twoje pytanie, może istnieć metafizyczna strona tej zagadki: Europa wybiera teraz ubóstwo i konflikt po prostu przede wszystkim z powodu swojej potrzeby nienawiści do wroga. To, co nazywam Osią Zła US-UK, jest w pełni poświęcone Wiecznej Wojnie i jest niestety dość przekonujące.

  JEA: Swoją książkę zaczynasz od rozdziału „Sprawiedliwa wojna”. Dlaczego jest to sprawiedliwa wojna? Czy nie mówiono nam w kółko, że Rosja jest winna?

  NK: Na pewno mamy. Również Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze został 16 marca zapytany , czy w Donbasie miało miejsce ludobójstwo i odpowiedział przecząco. Sędziowie ci równie dobrze mogą się spakować i wrócić do domu, jeśli nie mogą zobaczyć, co tam było i nadal się dzieje. Mniej więcej jedynym środkiem przekazu, który przedstawi rosyjski punkt widzenia, jest Russia Today. Zostało to mniej lub bardziej zbanowane (nadal można to uzyskać za pomocą przeglądarki Brave). Jestem członkiem brytyjskiego „ruchu pokojowego” „Stop wojnie”, ale jest on paralitycznie bezużyteczny w tym przypadku, przyjmując stanowisko niewiele różniące się od NATO: że rosyjskie wojska powinny „wrócić do domu”. Gdyby tak się stało, rzeź, a nawet tortury rosyjskojęzycznych Rosjan, sympatyzujących z lokalnymi mieszkańcami, byłyby nie do opisania. W tej części świata, w okolicach Kijowa tysiąc lat temu, zaczęła się starożytna Ruś , prowadząca do dzisiejszej Białorusi i Rosji . Więc mają pełne prawo tam być. Obie strony tego konfliktu to Słowianie, tej samej rasy i krwi, a ich różnica językowa to tylko dialekt.

  Wszystko, czego chciała Rosja, to neutralna, niezaangażowana Ukraina, a porozumienia mińskie zostały opracowane, aby to osiągnąć. Przez osiem długich lat dwaj współsygnatariusze, Niemcy i Francja, nie kiwnęli nawet palcem, by wprowadzić tę mapę drogową do pokoju: podczas gdy Ukraina kontynuowała bombardowanie obszarów Ługańska i Doniecka. Wojna, czyli rosyjska inwazja na Ukrainę, ma na celu powstrzymanie procesu eksterminacji starożytnej kultury, mniej lub bardziej nieujawnianej w zachodnich mediach. Oczywiście wszyscy mamy komiksową opowieść o wielkiej, złej Rosji bez powodu najeżdżającej biedną małą Ukrainę.

  Ostatnio miasto Donieck jest zasypywane tysiącami mini-min lądowych, które unieszkodliwiają każdego, kto na nie nadepnie. Ta polityka nie ma związku z prowadzeniem wojny. O tym nowym horrorze prawie nie wspominają zachodnie media, a kiedy to robi, stara się udawać, że nie wiadomo, która strona prowadzi ostrzał.

  https://www.veteranstoday.com/2022/08/12/ukraine-how-the-west-was-lost/

 146. bryś said

  Piiii… trafiła w sedno:

  Dlatego w interesie naszej „obronności” jest posiadanie jak największej puli limfocytów naiwnych.

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-ekspert-powtarzajace-sie-infekcje-moga-przyspies,nId,6218532

 147. Greg said

  Jeszcze w temacie zawartości szpryc, niby nic nowego, a jednak szokuje.

  https://www.bitchute.com/video/vSiKvOFbfFNy/

 148. Boydar said

  Wekselberg, stare rosyjskie nazwisko

  https://www.onet.pl/informacje/onetlublin/sankcje-mswia-interwencja-usa-w-sprawie-polskiego-zakladu-medmix-polska/nb2qtrf,79cfc278

 149. Głos Prawdy said

  Masowe śnięcie ryb w Odrze. Dokonano przestępstwa i zbrodni
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1395173%2Cmasowe-sniecie-ryb-w-odrze-dokonano-przestepstwa-i-zbrodni.html

 150. Marucha said

  Re 139:
  A niech Pan zajrzy na stronę główną gajówki, po lewej stronie…

  W razie czego:
  >http://kulinarnefantazje.wordpress.com/

  Warto przeczytać.

 151. Głos Prawdy said

  W Polsce masowa śmierć ryb. W Niemczech w zatrutej rzece znaleziono rtęć, martwe wody płyną do Bałtyku
  .https://www.youtube.com/watch?v=FI45oQrdKpI

 152. Adrian said


  Prezydent Rafał Piech: Centrum Pieniądza NBP – implant podskórny.

 153. Carlos said

  Niezgodności naszych czasów są zadziwiające

  Paul Craig Roberts

  Pomimo Internetu informacje są ściśle kontrolowane. Prawda jest trudna do zdobycia. Istnieje wiele dostępnych dowodów medycznych i naukowych na to , że „szczepionki” na Covid są bardzo niebezpieczne dla dzieci, w rzeczywistości wielokrotnie bardziej niebezpieczne niż sam Covid. Jednak rodzice nadal zabierają swoje dzieci, a nawet niemowlęta na szczepienie, zakładając, bez należytej staranności, że szczepienie chroni ich dzieci.

  Rozważ maski. To, że chronią przed Covidem, zostało całkowicie zdyskredytowane. Rzeczywiście, udowodniono, że maski szkodzą użytkownikom. Powodują one zmniejszenie spożycia tlenu i jeśli maski nie są codziennie wyrzucane, w masce, którą osoba wdycha do płuc, gromadzą się bakterie. Jednak wciąż widzę ludzi noszących maski. Jedyne maski dostępne publicznie, które zapewniają jakąkolwiek ochronę przed wirusem Covid, są oznaczone jako N95. Niewiele osób o tym wie, a nawet podczas „pandemii” rzadko widywało się kogoś noszącego maskę N95.

  Kiedy informacje są tłumione, ludzie nie mogą wiedzieć, ale nawet jeśli mogą znaleźć prawdziwe informacje, wiele osób nie przejmuje się tym. Po prostu akceptują to, co słyszą w telewizji lub NPR. Kiedy trafiają do koszmarnego przypadku lub z dzieckiem, które jest koszmarnym przypadkiem, chcą wiedzieć, dlaczego farmaceuta, pielęgniarka lub lekarz nie powiedzieli im o skutkach ubocznych szczepionki.

  To właśnie to beztroskie, ufne, łatwowierne zachowanie masy ludowej dało początek terminowi „owce”. Owce kierują się dezinformacją i przez to raz po raz wyrządzają krzywdę i zawsze wracają po więcej krzywdy.

  Urzędnicy państwowi wysokiego szczebla nie różnią się. Weźmy na przykład obecnego młodego niemieckiego ministra spraw zagranicznych, członka Partii Zielonych, który jest oddany sprawie zamknięcia niemieckich elektrowni jądrowych. Ten sam minister wysyła na Ukrainę broń, której Ukraina używa do ataku na elektrownię atomową w Donbasie. Gdyby Ukraińcy mogli strzelać prosto, zachodnia Ukraina, Polska, Węgry i Rumunia doświadczyłyby skażenia radioaktywnego. Jednak młody, zielony minister spraw zagranicznych Niemiec nie widzi sprzeczności w swoim stanowisku.

  FA Hayek w swojej słynnej książce The Road to Serfdom powiedział, że najgorszy awans na szczyt, a nie najlepszy. Być może miał na myśli najgłupszy awans na szczyt. Jak inaczej rozumiemy niemieckiego ministra spraw zagranicznych, który chce zamknąć niemieckie elektrownie jądrowe produkujące energię, teraz, gdy Niemcy spiskują, aby zrezygnować z rosyjskiej energii wraz z elektrowniami węglowymi, ale są gotowe dostarczyć broń Ukrainie, aby wywołać kolejny ukraiński Czarnobyl ? Jak skażenie radioaktywne jest zieloną polityką?

  Najprawdopodobniej niemiecki minister spraw zagranicznych jest zbyt głupi, by kiedykolwiek wziąć pod uwagę niekonsekwencję swojego stanowiska.

  Gdziekolwiek spojrzysz na Zachodzie, zobaczysz tylko głupie przywództwo. Dotyczy to nie tylko rządu, ale także Wall Street, korporacji i uniwersytetów. Najrzadszą rzeczą w świecie zachodnim jest inteligencja.

  Zamiast wywiadu istnieją tajne programy służące chciwości i władzy poprzez kontrolę. Opinia publiczna nigdy się o nich nie dowie, ponieważ są one napiętnowane jako „teorie spiskowe”, a ludzie zostali uwarunkowani, by uciekać od błędnie naznaczonej prawdy.

  Jeśli Rezerwa Federalna będzie trzymać się swojego programu, zniszczenie bogactwa, które Fed ma na myśli, zostanie wykorzystane do wprowadzenia cyfrowego pieniądza banku centralnego. Jak wyjaśniłem w poprzednich artykułach, oznacza to koniec niezależności jednostki. Staje się trybikiem w sterowanej maszynie. Co robimy z tymi „bezużytecznymi, bezwartościowymi ludźmi”, pyta izraelski intelektualista, który jest doradcą Światowego Forum Ekonomicznego. Jego odpowiedź brzmi: dajemy im narkotyki i gry wideo i tworzymy dla nich życie w wirtualnej rzeczywistości. Tutaj wyjaśnia twoją przyszłość:

  https://www.paulcraigroberts.org/wp-content/uploads/2022/08/The-Cult-of-Globalism-The-Great-Reset-and-Its-22Final-Solution22-for-22Useless-People22-Global- Resear.pdf Przewiń w dół do filmu Yuvala Noah Harari, głównego doradcy szefa WEF Klausa Schwaba. Trzeba szanować Harariego za jego uczciwość.

  Rodziny i społeczności to relikty przeszłości, mówi. Tworzący się dla nas technokratyczny świat transludzki będzie naszym jedynym dostawcą wszystkiego. Będziemy żyć w wirtualnym, sztucznym świecie chronionym przed niepokojem i dyskomfortem. Wszystko, co musimy zrobić, to zejść im z drogi i pozwolić im odebrać naszą wolność i niezależność, nasze człowieczeństwo.

  Beztroskie, źle poinformowane, naiwne, ufne, głupie ludy Zachodu wkrótce ograniczą się do wirtualnej rzeczywistości i interakcji z hologramami. Japończycy już żenią się z robotami do lalek erotycznych. Reset of Humanity Klausa Schwaba eliminuje jednostki i interakcje między jednostkami.

  Beztroska głupota narodów zachodnich ściągnęła to na siebie.

 154. Yagiel said

  Dziękuję, Marucho !
  No-no! Bardzo Smaczne te fantazje kulinarne. Co prawda nieco perwersyjne, gdy z opisów jedzenia zauważyłem tylko opis głoduodporanka. No i efekt taki, że wpierniczyłem mielone na czwarty sposób ! (na ile sposobów można w ogóle?)

  Wygląda mi na to, że Biden’USA, tj. Obama’USA, tj…….. Xazar’USA robią tera za Somorę i Gomorę – z finałem już przećwiczonym… żyją jako ta Ćma: by efektownie spłonąć ! Tyle w temacie Stanów Demonkratycznych.

  Styl fantazji Bardzo misię podobają 🙂 Ale nawet Taka Forma literacka nie broni Treści. Góralu, czy ci nie żal ?

  ———–
  USA to śmiertelnie ranny bawół, który jeszcze przed śmiercią może wyrządzić szkody.
  Admin

 155. Yagiel said

  AD Carlos@153 cytujący PCR’a – to właśnie takie texty robią ludziom owcze miózgi: będziemy żyli, ulegniemy… my-my-my… me-me-me ! Tak się produkuje beztroską głupotę narodów zacho… zmierzchających. PCR – NOMEN OMEN – to taki hipnotyzer owiec – co mi do tego ? A panu Carlosu – co ?

 156. Yagiel said

  AD Admin@154 – mam nadzieję się nie przekonać… (już tylko co 10 rekrut ma Bycze Jaja – 90% to narkobiznes i narkoćpuny – a proces pomniejszania trwa ,więc…)

 157. Yagiel said

  Eeech! mielone były chmielone:

  Rannybyk tępe ślepia ma
  wpatrzone wprost w muletę
  wqrwiony kopie oraz prcha!
  i lpędzi na podnietę………

  Się niesie byka wielki ryk
  przez cyrk jak poprzez knieję:
  ten ryczy – za to myśli ów…
  To są zwyczajne dzieje.

 158. Boydar said

  „… Frances Grimstad z pasją antytwórcy opowiadała o innowacji medycyny gender-fluid: usunięciu jajowodów i jajników …”

  Czy to znaczy, że te konkretne debile już się dalej nie rozmnożą ?

 159. Boydar said

  to ja już wolę tirówki, są przynajmniej uczciwe w tym co robią i nic nie knują

  https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/czy-burleska-jest-striptizem-tak-czy-jest-praca-seksualna-dla-mnie-nie/9428xml,3796b4dc

 160. Boydar said

  https://www.onet.pl/informacje/kronikidziejow/listy-spisane-pismem-klinowym-na-glinianych-tabliczkach-ukazaly-tragiczna-historie/hh5kpl1,30bc1058

 161. Boydar said

  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/starozytni-kosmici-i-ufo-ktore-zbudowalo-piramidy-mity-w-ktore-wierza-miliony-ludzi/85ev74r

 162. Boydar said

  artykuł o kobietach i niektórych facetopodobnych

  https://www.onet.pl/styl-zycia/fajnyzwierzak/twoj-kot-sie-na-ciebie-obrazil-zobacz-jak-przeprosic-mruczka/ned56f0,30bc1058

 163. Boydar said

  dla żyda, gojka która się nie puszcza to element niebezpieczny, wyszydzić, ośmieszyć, przedstawić jako frajerkę

  https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/nigdy-nie-zdradzilam-swojego-meza-teraz-zaluje-tego-najbardziej/hctzv75,30bc1058

 164. Anucha said

  Odra kolejne źródło dostępnej żywności i wody zatrute.
  W dzisiejszych czasach to nie może być przypadek.
  Straszą czy realizują. Zaczynam wierzyć w te oskarżenia o zatruwanie studni.
  Nasze są już w ich rękach.
  Człowiek nie wielbłąd pić musi jak mówił Himilsbach.

 165. kontra said

  pseudokatolicka polonia christiana probanderowska propaganda
  instrumentalizacja przedmiotowe wykorzystanie katolicyzmu do rusofobii
  kserokopiarze pisowskiej propagandy z PAP

  7 sierpnia 2022
  Ubolewają, ale nie przepraszają. Amnesty International tłumaczy, o co chodzi w jej ‚prorosyjskim’ raporcie
  #amnesty international #raport #rosja #wojna na Ukrainie

  gebbelsi z polonia christiana metody manipulacji

  nie potrafią obalić sprawiedliwego raportu Amnesty International
  to dołączają zdjęcie Amnesty International z pedalską flagą LGBT

  https://pch24.pl/ubolewaja-ale-nie-przepraszaja-amnesty-international-tlumaczy-o-co-chodzi-w-jej-prorosyjskim-raporcie/

 166. Lily said

  „Izrael’s THAL Group Eyes Polish Water
  Utilities”.
  29 may 2012,by OOSKA news. Correspondent

 167. kontra said

  Szkocja

  Znajomy zaproponował sprzątanie w biurowcu znanej firmy.

  W nowej pracy też szybko awansowała, dostała piętra, gdzie pracowali szefowie.

  Kamila Kwietniewska

  ========

  Żyje w otwartym kraju, przyjaznym dla kobiet, które mają tu swoje prawa.

  — Antykoncepcja [ wywoływanie choroby bezpłodności ] jest za darmo,
  tabletki „dzień po” za darmo i bez problemu.
  Jest prawo do [ zabicia dziecka ] aborcji, dobra opieka medyczna.
  Jako kobieta czuję się tu bezpiecznie, mogę o sobie decydować. Nie podoba mi się to, co dzieje się teraz w Polsce – wylicza Kamila.

  W Szkocji taksówkarz miło wita, zagaduje.
  Mówi pięknie „do zobaczenia”

  https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietaxl/kamila-osiem-lat-temu-wyjechala-do-szkocji-nie-mam-zamiaru-wracac/e5ww33h,30bc1058

 168. Boydar said

  https://biznes.interia.pl/finanse/news-praca-na-czarno-i-unikanie-alimentow-wielu-polakow-akceptuje,nId,6214425

  Wy rabe chuje chcecie mówić o moralności czy etyce ? A jak mi wydzielacie 580 zł na miesiąc (40% najniższej płacy) to to jest moralne i etyczne ? Przecież za taką „kasę” to nawet umrzeć nie idzie. I wszystko jest zgodne z waszymi żydowskimi przepisami.

  Wypierdalać na drzewo !

 169. Peryskop said

  Iga Św. ujawniła, że nie akceptuje swoich błędów w Toronto ! Oraz, że przegrała przez wiatr i leworęczne serwy Brazylijki.

  Ciekawe jaki rąbek ujawni po laniu w Cincinnati?

 170. Piskorz said

  re 154 który jeszcze przed śmiercią może wyrządzić szkody.””…Bardziej ten mały kraik….zresztą jeden z nich wprost zapowiadał /sic!!/ było na Tubie Y.

 171. kontra said

  pseudokatolicka polonia christiana
  instrumentalizacja przedmiotowe wykorzystanie katolicyzmu
  gebbelsi z polonia christiana metody manipulacji

  Ojciec Angeliny Jolie, Gwiazdor ?? Jon Voight, który nie wstydzi się swoich katolickich korzeni

  i to pch24 wystarczy?

  wiki podaje że to „chrześcijański” syjonista

  https://pch24.pl/jon-voight-o-akcji-fbi-modlmy-sie-by-trump-powrocil-by-prawda-zwyciezyla-a-chwala-boza-zajasniala-nad-ameryka/

  choroba minamata

  Dwudziestego pierwszego kwietnia 1956 roku, do szpitala w Minamata w Japonii trafiła pięcioletnia dziewczynka z drgawkami i zaburzeniami chodzenia. W kolejnych dniach pojawiły się dzieci i dorośli z podobnymi objawami. Nikt nie był w stanie określić przyczyny tych zaburzeń. Ludzie zaczęli umierać.

  Zespół naukowców wezwany na miejsce odkrył, że przypadłość ta dotknęła także koty, oraz morskie ptaki,
  https://rybanapiatek.wordpress.com/2018/02/23/choroba-minamata/

 172. minka said

  Doradca WEF mówi, że globalna elita „nie potrzebuje ogromnej większości populacji”, aby żyć

  Po oświadczeniu, że ludzkość dotarła do końca historii, Harari stwierdził, że „po prostu nie potrzebujemy ogromnej większości populacji” z powodu postępu technologicznego i prostego faktu, że ludzie nie są już przydatni dla ich rządów i organizacje globalistyczne, z którymi się przeplatają.

 173. minka said

  Wielka Brytania ma cofnąć „przypadkowy” zakaz hodowli jadalnych owadów

  https://www.zerohedge.com/geopolitical/uk-reverse-accidental-ban-edible-insect-farming

  podczas gdy przekupują rolników, aby przestali uprawiać

 174. Kwal said

  Żydowskie bydle….ten powyżej !

 175. Boydar said

  Z wyglądu dość atrakcyjny, myślę, że nutriom sąsiada by smakował.

 176. minka said

  @167 Minka

  Źródło: https://nationalfile.com/wef-advisor-says-global-elite-dont-need-the-vast-majority-of-the-population-to-live

  zawsze staram się podawać źródło – pominąłem

 177. minka said

  @175 Boydar said

  Właśnie takie menu, psychopaci od stajni Szwaba nam przygotowali

  Mamy wybór – dotychczasowa normalność

  Lub rządy szaleńców:

 178. Piskorz said

  !!! En Gironde 90 départs de feu quasi en même temps….!! C’est une organisation, c’est pas des pyromanes isolés. „”…90 pożarów wybuchło prawie w tym samym czasie. To organizacja, to nie pojedyńcze podpalenia..”
  Z port. fr. www. egaliteetreconciliation. fr

 179. Piskorz said

  re 172..A to ścierwo…Ale z całym światem nie wygrają..! Nie ma takich cudów.!!

 180. Boydar said

  Jak dla mnie to żaden wybór. Trzeba pozbyć się ich wszystkich, po chrześcijańsku, bez znęcania się. Albo zamknąć w jednym miejscu do kupy. No ale to zupełnie nie po chrześcijańsku.

 181. Piskorz said

  Z beczki innej…./znalezione w sieci/ ;U pani Marty czynsz od 1 sierpnia wzrósł do 925 zł. U pana Bartosza przekroczył 1,3 tys. zł. Pani Dorocie, chociaż oboje z mężem pracują, pierwszy raz zabrakło pieniędzy na rachunki. Rekord podwyżek padł chyba w Koszalinie. Zaliczka na centralne ogrzewanie u mieszkańców jednej ze spółdzielni wzrosła o 215 proc. Po podwyżce czynsz dla jednej osoby sięgnie 1,5 tys. zł. Wspólnoty i spółdzielnie tłumaczą, że podnoszą stawki, bo nie mają wyjścia. Rodzi się jednak pytanie: ile podwyżek zniosą jeszcze Polacy?
  A tych bydlaków gówno to obchodzi…!! A kiedy wybory..bydlaki ?! A jak będzie z obietnicami…palanty?! Jak zawsze!

 182. Boydar said

  „… Czy rzeczywiście nie da się nic zrobić? …”

  https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/dzwony-koscielne-budza-ja-codziennie-o-6-rano-jestem-bezsilna/wb90h3c,2b83378a

  uważam że można, trzeba po prostu wyjechać z Bielska-Białej do pierwszego lepszego kraju muzułmańskiego, albo nawet do TelAvivu lub Hajfy

 183. Yagiel said

  AD Kwal@174 – typowy Kain: morderczy inteligent…

  Ale ja o Chinach na Ukrainie, a raczej o planach Chinów tam:
  NIedawno na spotkaniu z Michalkiewiczem pewna pani zadała mu pytanie, czy to prawda, że Chinowie w zamian za poparcie wymusili na Rosjanach – uwaga – oszczędzanie kojeji ukrainskich ! Szczegóły nieznane Felietoniście, ale jeśli tak, to zgoda Kremla na to – ?
  Wiadomo, że dokonano podziału Ziemi: Globalny Predykator czy inni Maximum Władzy dali Europę Rosji, nie Chinom. Czemu więc Chiny stawiają Rosji warunki co do Europy ? Zapewne w uwagi na plany zarobkowe: Europejsikowo/UE ma pozostać odbiorca towarów z Chin, czyli ma pozostać w ogóle +- tak ,jak Polin dla Niemców: Unter-Land,
  Tylko że to komplikuje realizację trójpodziału Ziemi: podział polityczny nieco zderzasię z podziałem gospodarczym – ?
  Rosja mogłąodciąć się od Zachodu/Pejsikowa/Xazarów i zamienić rurę na Zachód na rurę na Południe: Chiny oraz Indie, a Kitaj nie może ?
  Pytanie tej Polki i odpo Felietonisty nabierają nowego znaczenia w sytuacji, gdy Korea Północna nie tylko uznała Republiki Ługańską i Doniecką (ŁNR, DNR), ale też ostatnio zaoferowała wysąłnie 100 tys żołnierzy-budowlańców w celu odbudowy uznanych republik:
  prawda, że ciekawe ? Jeszcze nie wiem, jak Kreml odpowiedział, ale Zachód/Xazaria już się wścieka…
  A gdzie tu Chiny? – spyta ktoś. Ba! Korea Północna to taka Białoruś Chin, tylko bardziej: KP nie dotrwałąby do dziś i nie wygrażała bronią atomową bez wsparcia Chin. A przy tym: jacy ci Chinowie i Koreowie podobni do siebie z lic !
  Kto jest w stanie wśród tych 100 tys żołnierzy-budowlańców odróżnić powiedzmy 5 tys Chinów zamaskowanych ? Więc Chinowie – VIA KP – chcą być w dwu republikach przy-Rosji oraz w samej Ukrainie przy-Rosji. A taka zaChinowana przy-Rosja nie podoba chyba się strasznie Xazarom; zapewne też nie podoba się Glob. Decydentowi, któren w Genewie rok temu powiedział wyraźnie Co-i-Jak-Komu! Więc Chiny z nim i Rosją (w ogóle BRICS+), czy z Xazarami ?
  Albo Chiny nieco nie respektują GlDec – czyli w ogóle nie respektują – co mało prawdopodobne, albo robią, co robią, tj. wtrącają się w Europę Pejsików oddaną Rosji za zgodą a może i na polecenie Xazarów – ?

  Jeśli Chinowie chcą koniecznie być na Ukrainie jakkolwiek roz-dzielonej jako na etapie Jedwabnego Śladu Kolejowego, którego stacją końcowa ma być Europa Pejsików=Xazarów, to wychodzi po prostu wspólny interes Xazarów i Chinów w postaci utrzymania Europejsików/UE przy życiu względnie wygodnym… Czy ja mam coś przeciwko ? Czy ja mam coś do tego ? Nic zgoła – mieszkając w granicach tego Pejsikowa/UE Xazarów póki co.
  Lecz takse myślę, że ten Kolejowy Jedwabny Ślad/Szlak jakby roz-cina Rosję i Indie – to Arktyczny Ślad Morski Chinom nie wystarcza? – a może nawet od-cina Rosję ? Jeszcze nie daj Boże przyjdzie Chinom do głowy zażądać ex-terytorialności dla KJŚ/Sz – precedens dziejowy znamy… A odcięcie Rosji od Indii to niezmienny biznes Angoli/Xazarów przecie.

  W sumie więc pytanie Starszej Pani Polki jakoś tak utkwiło mi wewgłowie i powoduje kolejne pytania… ???
  Zaczynając od: dlaczego? po co? Chinowie mieliby nie respektować trójpodziału Ziemi zadanego przez Iber-Włądzę Ziemi ?
  Dlaczego nie chcą już Australii, a chca Ukrainy ?
  Dlaczego mówią, że chcą Taj’Wanu, a nie biorą go – jak Rosja bierze Ukrainę Swą – tylko wysyłają Koreanców, więc i swojich przebieranców na dłużącą się krwawo wojnę…

  Troszku mię ciekawi, czy ci uzbrojeni-budowlancy z KP trafią do DNR i ŁNR itd. na była Ukrainę, tj. w ogóle na Ruś… ?

  A gdyby ktoś Tu był ciekaw tej Starszej Pani i odpo Felietonisty – linka:

  ojej! nie mogę znaleźdź w pamięci kompa: to było coś z tytułem: Dzieją się rzeczy, o których nie śniło się….. a spotkanie z początku sierpnia.

 184. osoba prywatna said

  Nadciąga Katastrofa ! Apel do lekarzy świata – prof. Sucharit Bhakdi
  https://gloria.tv/post/4Vw7YFJuYDuo1xNTMYXvyHQcM#170

 185. osoba prywatna said

  KTO BLOKUJE GRANICĘ ???

  .https://www.youtube.com/watch?v=7HRpJwsHWqA

 186. minka said

  Jak stwierdził Schwab: Większość populacji (na Ziemi) jest po prostu niepotrzebna…

  wszystko róbmy aby Szwaba szybko powieszono.

  ———–
  Może wystarczy wydłubanie mu oczu, wyrwanie języka i obcięcie rąk?
  I niech sobie żyje.
  Admin

 187. Yagiel said

  a mam !
  .https://www.youtube.com/watch?v=uXW949Yjz_o
  i to nie z sierpnia a z marca br., co jeszcze ciekawsze, tzn. ta Starsza Pani jeszcze ciekawsza 😉

 188. minka said

  Może wystarczy wydłubanie mu oczu, wyrwanie języka i obcięcie rąk?
  I niech sobie żyje.
  Admin
  ——————
  ironiczny komentarz jest mile widziany

  A co Adminie My więcej możemy zrobić?

 189. revers said

  Strelkow probowal i zatrzymali goscia …

  Igor Strelkov próbował wprawdzie dostać się na front, ale został zatrzymany na Krymie.

  Jest to oczywiście historia wyjątkowa, niespotykana. Często ludzie są wysyłani na wojnę z pominięciem podstaw prawnych, dając możliwość walki w celu odpokutowania za popełnione zbrodnie. Oto człowiek próbuje iść na wojnę za pomocą haka lub oszustwa, gotów oddać życie, najcenniejsze ze wszystkiego, w imię Ojczyzny i swoich zasad. Ale nie pozwalają mu odejść.

  A przecież nie postawił sobie żadnych celów politycznych i nie zamierza wywoływać zamieszania w Noworosji. Wszystko, czego chce, to wziąć osobisty udział, przynajmniej jako szeregowy członek, w rozpoczętej przez siebie rosyjskiej wojnie narodowowyzwoleńczej.

  Strelkov to człowiek o wielkim doświadczeniu wojskowym. Całe jego życie mówi o nim jako o wybitnym patriocie. To wielka zbrodnia polityczna, że taki człowiek nie może dostać się na front.

 190. Bezpartyjna said

  „Komendant Główny Policji Polskiej gen. Insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości 1 mln zł za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje, mogące doprowadzić do ustalenia sprawców”, poinformował organ ścigania na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter.
  https://pch24.pl/wysoka-nagroda-za-wskazanie-winnego-kleski-ekologicznej-w-odrze-policja-zaplaci-milion-zlotych-za-informacje/

  Wyznaczam nagrodę w wysokości słoika z ćwikłą (własnej roboty) za wskazanie niekompetentnych urzędników (Wody Polskie/WIOŚ) nie potrafiących wykryć sprawców skażenia rzeki Odry.
  Za ewentualne szybkie wskazanie skłonna jestem dorzucić w ramach premii – litrowy słój kompotu z mirabelek oraz dwa słoiczki przecieru szczawiowego.
  Polska rencistka

 191. minka said

  @190 Bezpartyjna said

  PIS Wysyła Wojsko! W tle Zatrucie Odry i TROP WINNYCH prowadzący do PIS! – Analiza Ator Finanse Bank

  Aż chce się zapytać gdzie w tym czasie był SANEPID i pokrewne służby ? Jeszcze niedawno wykazywały się ogromną „aktywnością” w ściganiu kagańców i gotujących nam jedzenie restauratorów.

 192. minka said

  Adminie – tak się zastanawiam w którym miejscu umieścić to wideo.

  Transmisja na żywo 4 godziny temu

  Chazarskie tajemnice Rosji

  Doniesienia o walkach na Ukrainie zdają się całkowicie przesłaniać istotę tej wojny, jej strategiczne motywacje, polityczne roszady i historyczne tło. Nikt dziś bowiem nie zastanawia się co tak naprawdę robią wojska rosyjskie na Ukrainie i dlaczego Stany Zjednoczone są tak mocno zaangażowane w ugruntowanie swych wpływów na tym obszarze.

  Nie ma tu oczywiście jednej dobrej odpowiedzi. Najpopularniejsza wersja wydarzeń stawia Rosję w świetle agresora, który chce podporządkować sobie naród ukraiński. Jeśli jednak zajrzymy do doktryn politycznych Rosji i Stanów Zjednoczonych zauważymy, że oba państwa traktują Ukrainę bardzo poważnie, zdając sobie tym samym sprawę, że kto kontroluje obszar obecnej Ukrainy, ten potwierdza swój mocarstwowy charakter. Konieczność przejęcia kontroli nad Ukrainą znajdziemy zarówno w koncepcjach Zbigniewa Brzezińskiego jak i Aleksandra Dugina.

  Są jednak jeszcze aspekty, które dalece wykraczają poza teorie polityczne i cele strategiczne, a informacji o nich próżno szukać w oficjalnych publikacjach. Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jedno wspólne założenie – że na obszarze, gdzie obecne toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie.

  Co to za teorie? Na ile są one poważne? Jaki miały wpływ na historię i granice administracyjne Ukrainy? Jaką rolę odegrała w nich sowiecka Rosja? I czy obecnie tocząca się wojna może być ich emanacją? O tym dziś w programie Piotra Korczarowskie z cyklu: „Dokąd Zmierzamy” opowie Sylwia Gorlicka, doktorantka UW, specjalizująca się w tzw. obszarze postsowieckim.

 193. Bezpartyjna said

  @ 191 Minka said

  A tak na poważnie to myślę, że sprawa ma niejedno oblicze i byłaby rozwojowa w normalnym państwie a tak podejrzewam, że zostanie zamieciona pod dywan.
  Niemniej pokazuje straszliwą degrengoladę i całkowity rozkład nierządu.
  Tylko kto się tym przejmuje? Na moment włączyłam telewizor a tam tańczące i ogłupiałe poliniaki podniecone rytmami muzyki dla mało wymagających.
  Raz na rok mogę posłuchać disco polo, ale nie więcej.

 194. revers said

  W Wiedniu zadzialala wysoka kultura bardzo kulturalnych i dyplomatycznych stepow na Ukrainie rozjezdzajac po alkoholu 4 turystow przez wysokich ranga dyplomatow ukrainskich w Wiedniu

  https://www.krone.at/2782816

  bedzie komu w polin zdejmowac czapki z glow wojtow, naczelnikow i calowac siczowych dyplomatow w zzzupe.

 195. minka said

  Kariera polityczna Marka Kuchcińskiego nie ucierpiała w żadnym stopniu od podejrzeń, że uprawiał seks z 14-letnią Ukrainką w jednym z podkarpackich domów publicznych należących do dwóch gangsterów, braci R. i dał się jeszcze nagrać.

  Ale bardziej jeszcze zdumiewa to, za co Kuchciński nie został ukarany. Otóż kariera polityczna Marka Kuchcińskiego nie ucierpiała w żadnym stopniu wskutek podejrzeń, że uprawiał seks z 14-letnią Ukrainką w jednym z podkarpackich domów publicznych należących do dwóch gangsterów, braci R., i dał się jeszcze nagrać.

  Wątek Kuchcińskiego jest odpryskiem tak zwanej afery podkarpackiej, która w normalnym, praworządnym kraju, czy chociaż normalnych czasach, powinna wywołać polityczny huragan.

  Po pierwsze, mamy pogłoski o nagraniach polityków spółkujących z prostytutkami w burdelach należących do braci R. Nagrania te zniknęły w niewyjaśniony sposób z sejfów ABW, ale ich kopie są ponoć gdzieś bezpiecznie przechowywane na Ukrainie, w celu szantażu nagranych osób.

  Mamy też Wojciecha J. (zainteresowani jego nazwisko znajdą w sieci bez trudu), byłego funkcjonariusza CBA rozpracowującego tę sprawę, który twierdzi, że widział te nagrania i na przesłuchaniu komisji sejmowej pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań opowiadał, co one przedstawiają.

  Po drugie, mamy dwóch braci, Jewgienija i Aleksieja R., którzy od końca lat 90. prowadzą biznes sutenerski (oficjalnie hotelarski) – handlują kobietami i prowadzą na terenie Polski sieć domów publicznych, za co zostali zresztą prawomocnie skazani na podejrzanie niskie kary. Co więcej, cieszą się rzekomo protekcją funkcjonariuszy rzeszowskiego CBŚP oraz w tajemniczy sposób otrzymali polskie obywatelstwo. Dostali obywatelstwo dokładnie wtedy, gdy handlowali kobietami i zmuszali je do prostytucji.

  Po trzecie, mamy polityków PiS-u i ograny ścigania, którzy nabrali wody w usta i zachowują się tak, jakby tematu w ogóle nie było. Nie mówią, że sprawy nie ma, bo nic nie mówią w ogóle, chociaż media raz po raz publikują kolejne doniesienia na temat braci R i ich działalności.

  Całokształt wyżej wymienionych okoliczności pozwala przypuszczać, że zarzuty nie są wyssane z palca.

  Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy osoba małoletnia nie ma skończonych 15 lat, bo dodatkowo popełnia się przestępstwo z art. 200 §1 kk (czyli czyn potocznie znany jako „pedofilski”), za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  https://kulturaliberalna.pl/2019/10/02/kuchcinski-grzyb-afera-podkarpacka/

  Nie dziwmy się, że PIS wszystko oddaje co polskie za darmochę Ukraińcom!!!

 196. Bezpartyjna said

  Zdumiewająca jest całkowita indolencja Wojewódzkich Inspektorató Ochrony Środowiska, które nie są w stanie nawet stwuerdzić przyczyny skażenia Odry. Można odnieść wrażenie, że komuś z obecnej władzy, z jakiegoś powodu zależy na tym, aby sprawie ukręcić przysłowiowy łeb. Trudno bowiem uwierzyć, że kosztujące nas dużo pienięzy urzędy nie są w stanie przeprowadzić zwykłych badań wody. Za to te same WIOŚie są bardzo skutecvzne w utrudnianiu inwestycji znienawidzonych prywaciarzy, tak jak Sanepid jest bardzo skuteczny w pilnowaniu czy ludzie grzecznie sobie wstrzykują i łykają rozmaitą zalecaną przez rządzących chemię.

  Gdy pojawia się prawdziwy problem i ekologiczna katastrofa, nagle nic nie mogą zrobić i nabierają wody w usta jak śnięte ryby w Odrze. Cały dramat trwa już od początku sierpnia gdy śmierć ryb zauważono w okolicach Opola i Wrocławia. Dopiero gdy nurt Odry spławił tusze śniętych ryb do miejsc gdzie rzeka staje się granicą z Nemcami, dowiedzieliśmy się, że tamtejsze służby podejrzewają zatrucie rzeki rtęcią. Oznacza to, że zabicie Odry może być realnym problemem na długie dziesięciolecia. Jest to też potencjalny problem dla ludzi mieszkających w jej dorzeczu, bo Odra często zasila rezerwuary wody pitnej, która jest potem stosowana.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/katastrofa-ekologiczna-rzeki-odry-czy-rtec-moze-zatruc-ujecia-wody

 197. Bezpartyjna said

  Znalezione w sieci odnośnie zatrucia Odry:
  „Rząd kabaretowy, rządy ignorantów, kolesi i przygłupów. Społeczeństwo toleruje to na swoją zgubę. Nie potrzeba rakiet od Putina bo ten kraj zniszczą rządzący tu idioci z poparciem własnego społeczeństwa.”

 198. Bezpartyjna said

  W Nowym Jorku nastąpiła prawdopodobnie kolejna odsłona tajnej wojny bliżej nieokreślonych sił (aczkolwiek możemy się domyśleć kto w tej sprawie pociąga za sznurki), które chcą storpedować zawarcie przez Islamską Republikę Iranu nowego porozumienia nuklearnego z zachodem, które ma wzmocnić gospodarczo kraj Persów w zamian za ograniczenie irańskiego programu nuklearnego.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/atak-na-salmana-rushdiego-kwestia-iranska

 199. Kura domowa said

  Witam Gajowkowiczow i Szanownego Gajowego.
  Mam pytanie odnośnie cen pelletu na Białorusi. Pomógłby ktoś podać namiary na firmy białoruskie sprzedające pellet?
  Chcemy z sąsiadem kupić opał , sąsiad ma tira, więc chodzi o dużą ilość. Może Głos Prawdy pomoże?

 200. errorous said

  Ad Pani Bezpartyjna Na moment włączyłam telewizor a tam …

  Dziwią mnie dwie rzeczy.
  1 Że Pani ma telewizor.
  2. Że tak otwarcie i bez żadnego zażenowania Pani się do tego przyznaje 😁

 201. Proszę Was.

  Chodzi o Odrę.

  Ostatnie 12 lat pracy zawodowej spędziłem w przemysle wodnym jako starszy chemik decydujące ile i czego dodajemy do wody w celu usunięcia innych rzeczy, aby ta woda nadawała się do celów komunalnych zwłaszcza do picia. I mimo że miasto pobierało wodę ze zbiornika powierzchniowego, jakość wody wodociągowej oceniana była na miejscu siódmym w kraju.

  Woda jest najważniejsza (Hidor mer aristos). Można ludzi pozbawić żarcia, bo człowiek bez pożywienia przeżyje prawie miesiąc. Bez wody do czterech dni.

  Proszę wybaczyć przydługi wstęp.

  Przez dwa tygodnie jakoś nikt nie poinformował, jakie to właściwie substancje chemiczne spowodowały zatrucie Odry. Bo na przykład, skąd tyle rtęci w jednym zakładzie przemysłowym. Nie wszystkie związki rtęci są trujące. Weźmy jeden z brzegu przykład. Tlenek rtęciawy, czyli kalomel Hg2Cl2 używany był jako środek na przeczyszczenie, a więc wewnętrznie. Za to chlorek rtęciowy HgCl2 to sublimat będący jedną z najzjadliwszych znanych trucizn (oczywiście wszyscy czytali Przedwiośnie, gdzie cicha wielbicielka głównego bohatera otruła się sublimatem). Nawet Niemce, od których należałoby oczekiwać niemieckiej systematyczności, enigmatycznie powiadają, to rtęć. Jaka rtęć i czemu to już trzeci tydzień jak ekologia zdycha i zagrożenie rozprzestrzenia się na cały kraj?

  Owszem, można wytrącić związki rtęci z wody przeznaczonej do picia, ale nie jest to tanie przedsięwzięcie i zawsze śladowe ilości pozostaną. Dopuszczalna ilość rtęci w wodociągu to 2 części na miliard (2 ppb) w przeliczeniu na rtęć wolną. Aby zilustrować tę dawkę, powiedzmy, że w basenie pływackim 25 m na 10 m na (średnio) 2 m może się znajdować jeden gram rtęci.

  W normalnych warunkach na drugi dzień po podjęciu tylko podejrzenia o zatrucie powołuje się batalion chemików do szczegółowego przebadania zagrożenia i podjęcia środków zapobiegawczych. Czy należy podejrzewać…… albo może lepiej nie.

  To juz nie podjeżdża polityką i wredną prowokacją, ale normalnie cuchnie i widać jak na dłoni, skąd.

  Ludziska się burzą, szczególnie lokalni. Teraz się burzą, jak im smród do dupy zajrzał. Dobrze że się burza, niedobrze, że dopiero teraz. Mądrzy ostrzegali wiele lat, a może i dekad temu. A władze – cóż władze, niech się oni burzą, co ludzie, poburzą się, odreagują i przestaną. W tiwi zapodamy, kiedy należy się przestać burzyć.

  Intencjonalne ludobójstwo, to inny możliwy aspekt sytuacji i niech się mądrzejsi wypowiedzą na ten temat jeśli chcą i jeśli się nie boją.

 202. ot co said

  czym trują …..Wojciech Orliński napisał-Widzę ten błąd w róznych miejscach,a skutki mogą być grożne,więc przemówię jak belfer.Rtęć w Odrze to nie jest metaliczna rtęć jak w starych termometrach.To rozpuszczalny w wodzie kation,Hg(II).Jest bardzo toksyczny.Ze starych powieści mozecie pamiętać,że ktoś kogoś (lub siebie) otruł,,sublimatem,, .Czyli tym kationem(zaaplikowanym jako chlorek).Jeli zażyjesz parę gramów ,umrzesz w miarę natychmiast.Jesli miligramów-do końca życia możesz mieć problemy np.związane z częściowym paraliżem (to świnstwo niszczy m.in. układ nerwowy).Niektórzy komentatorzy oddychają z ulgą ,że nic grożnego,bo rtęć sobie opadnie na dno i łatwo będzie ją wyłapać.Nie opadnie.Bioakumuluje się w rybach,zatruwa ujecia wody na dziesięciolecia.Skutki mogą być grozniejsze od tej odrobiny radionuklidów,która spadła na nas z Czarnobyla.-

 203. Yagiel said

  SD Musztarda Po Obiedzie – intencjonalne ludobójstwo od dawna jest sportem Xazarów. Mniejsza o to, od jak dawna; większa o to, że sportem, tj. nie muszą, ale lubia zabijać ludzi: ot, wymyślają scenariusze dokładnie jak filmy i straszą nimi ludzi kinowo a pote realnie. Czyli ludzie są do straszenia – ach! jakie silne emocje można w ten sposób wytworzyć! – i do konsumowania w stanie przerażenia.
  Wychodzi więc na to, że w tej konkretnej sprawie zatrucia Odry: ważniejsze jest zatrucie/przerażenie medialne niż realne zatrucie Odry – więc „NIe zbliżajciesię do Odry! Nie wchodźcie!!” A czemu Odra/granica ma być straszna……????

  A co do intencjonalnego ludobójstwa Xazarów – pojawił się nowy przykład: jeden Rosjanin dziś żyjący na Zachodzie: Dmitrij Xalezow, objasnił włąśnie Złęmu Ekołogu, jak Głubinnoje Gosudarstwo=Xazarska Mafia Globalna posługiwała i posługuje się USA do swych celów co najmniej od 160 lat. A Xalezow teraz to objasnia ZE, bo teraz XMG rękami Biden’USA dobiera się do Prezydenta Trump’a: co też oni u nego znaleźli ! Yh!!! (już emocje nagrzane)
  .https://zen.yandex.ru/video/watch/62f7e0d2f11b0c79e48dc771
  Rozmówca ZE wyjaśnia, jak XMG zbudowała nastrój wewnętrzny w USA i globalny dla uprawdopodobnienia terroru 11/9 WTC:
  jadierne ładunki wybuchowe były tam założone już w 71 czy drugim roku jako gwarancja możliwości wyburzenia – takie prawo w USA. Kiedy się skończył Wróg/komunizm, Wróg/CCCP, trza było powołać Wroga/islamski terroryzm w osobie Bin Laden’a, tj. w osobie aktora prowadzonego przez reżysera (zdaje się lekarz przyboczny). No i ten aktor – zupełnie jak aktor Żełenski teraz – wygłąszał na cały Glob rzeczy potrzebne XMG dla przeprowadzenia atomowego wysadzenia WTC w celu objęcia USA i Globu systemem zabierania swobód obywatelskich: no bo terroryzm!
  Ten Rosjanin na Zachodzie w rozmowie z XE jest po prostu wiarygodny, mówiąc o trzech poziomach info i „wiedzy” na temat terroru WTC: 1. poziom – byle co podać w śmendiach dla tołpy=ciemnego ludu=elektoratu jakże wyborczego
  2. poziom – podać gówno-prawdę średniemu szczeblowi państwowemu, żemu i czuli wyższość nad ciemnym tłumem, i pojecia nie mieli, że są tylko użytecznymi idiotami rządowymi/państwowymi
  3. poziom to same rządy państw czy nad-państw, czyli przygłupy takie jak Morawiecki, carekJarek czy Georg Bush Jr, którzy…
  Skąd mam wiedzieć, co – ?
  Dzieje się Xazarski Film Globalny w wersjach powiedzmy państwowych; dzieje się Xazarski CYRK globalny w wersjach opisanych dawno temu przez Sienkiewicza w nowelkach westernowych/!/ i QUO VADIS ? – tyle że Sachem ten cyrkuś, tę publiśkę tylko nastraszył – Xazarzy WTC naprawdę wysadzili, zabijając tysiące… kogo? czy to byli Ktoś ? Co ważniejsi wiedzieli i tego dnia nie przyszli do… A taki np. syn Ryszarda Szurkowskiego przyszedł i zginął w WTC… (a sam Ryszard Szurkowski jeździł w Wyścigu Pokoju jak gdyby nigdy nic w 86 w maju czarnobylskim) SHOW – wymyslony przez Sienkiewicza – MUST GO ON.
  EMOCJE MUSZĄ BYĆ ! Czymś bogowie nasi muszą się karmić. Nasi w sensie ogólnym – no bo jaki akurat jest ten bóg Odry, to ja nie wiem. Wiem, że trwa intencjonalne ludobójstwo wszelako
  poprzedzone intencjonalnym straszeniem: BÓJTASIE!
  No i bójtasie! sie boją – a czy jak owce, czy jak psy, czy jak zwykli ludzie/my ?
  „Ludziska się burzą, szczególnie lokalni” – no i o to burzenie się chodzi: burza to energia, ludzka to energia emocji – mniam!

  ps/ ten expert Ruski na Zachodzie mówi, że „ci ludzie”, znaczy XMG, nie moga, nie umieją żyć bez Wroga – może by to uściślić ?
  ci ludzie nie moga zyć bez emocji ludzkich, dlatego muszą ludziom produkować Wroga: a czy wojna, czy terroryzm, czy Czarnobyl, czy Odra – żeby nie zapomnieć – Straszny Wiruch Śmendialny – ? Wszystko to śmendia o
  BÓJTASIE ŚMOGA !
  tj. miliardy wyznawców ŚMOGA !
  powiedzmy 90% nas 😉
  gdy te 10% pospaceruje se po Lesie, nad Morzem: wśród Stworzeń – Stworzenie Boże
  przy niedzieli, taka laba – a co ?!

 204. Piskorz said

  re 192 – że na obszarze, gdzie obecne toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. „” A ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości ?! Na port. niem. napisałem to wyraźnie…i puścili !

 205. Yagiel said

  Qźwa! jakie SD ? ma być AD, łącińskie ‚do…’
  przepraszam za emocję
  no 😉

 206. osoba prywatna said

  Alchemiczny koszerny piniondz – luźne rozważania.
  https://kmiec.nowyekran24.com/post/168950,alchemiczny-koszerny-piniondz-luzne-rozwazania

 207. adsenior said

  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, po co une, żymianie, ubierają wirusa grypy w koronę i „leczą” ludzi telefonicznie, jak również ichniejsi pigularze . tworzą mikstury, by bez badań wprowadzać je do organizmów gojów!

 208. Tadeusz Kaktus said

  POŚWIĘCENIE ZIÓŁ
  w święto Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.

  Po aspersji, jeśli święto przypadnie w niedzielę, w innym przypadku bezpośrednio przede Mszą,
  kapłan, stojąc przed ołtarzem, zwrócony do ludu trzymającego zioła i owoce mówi głośno:

  (BENEDICTIO HERBARUM
  in Festo Assumptionis B. Mariæ V.

  Absoluta aspersione, si Festum venerit in Dominica, alioquin immediata ante Missam, Sacerdos stans ante Altare, conversus ad populum tenentem herbas vel fructus, dicit voce intellegibili:)

  https://swietatradycja.wordpress.com/2022/08/12/rytual-poswiecenia-ziol-na-swieto-wniebowziecia-najswietszej-maryi-panny-lacina-polski/

 209. Peryskop said

  192 Minka
  eMisjaTv 13.08.2022
  z cyklu: „Dokąd Zmierzamy”
  Chazarskie tajemnice Rosji
  Sylwia Gorlicka & Piotr Korczarowski
  .https://youtu.be/oPCRN3IAkwo

  Znamienna emocjonalność SG, z epizodami asymetrii ust, gdy mówiąc o chazarach miesza ich z żydami, oraz gdy dywaguje gdzie żyło by się żydom najlepiej w krymskim klimacie 😄

  nazwisko od Gorlic, ponadto od-górskie preferowane – jak Górny, Górski, Górecki … Berg, Bergh, Berger, BergMan, SpielBerg, etc

  Rosja miała przekazać Krym żydostwu i spłacić kredyt krymski do 1954 roku.

  Lecz dyktator gruzińsko-sowiecki Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili vel Józef Stalin (1878+1953) kluczył, deportując Tatarów z Krymu, oraz tworząc Birobidżan. Dlatego w 1953 roku w wieku 74 lat został uśmierzony.

  Ukrainiec Nikita Siergiejewicz Chruszczow (1894+1971) w 1954 roku scedował Krym na Republikę Ukrainy, aby wesprzeć swoich, i przy okazji pozbyć się długu. 10 lat później został odsunięty od sowieckiego koryta – m.in. wskutek kontrowersji secesji U+Kry(m).

  Tworzenie Niebiańskego Jerusalem na U jest też skazane na fiasko. Bowiem bez możliwości cyckania jemioła na jemiole nie prosperuje, a jeśli nawet, to rachitycznie, i więdnie.

  Limeryk oko licznościowy

  Hałata z habitem pląsy
  wywołują liczne dąsy.

  Także dylematy kto żyd,
  kto szabesgoj, albo nieżyd,

  A kto chazar, czy frankista.
  Rzecz to wszakże oczywista
  – enigma wręcz wiekuista.

  ===

  Jak zginął profesor Jan Szyszko
  – Krystyna Szyszko (wdowa śp. prof.)
  Otwartym Tekstem odc. 238
  .https://youtu.be/vM8itAqc9OM

 210. Yagiel said

  Odpoczywamy po obiedzie… Myślę sobie, że
  1. jeśli cykl produkcyjny real-filmów t. 11/9 WTC, wybór Wojtyły na papa czy carkaJarka na premiera trwa 20-30-0 lat, to i roz-wał CCCP zaplanowano najpóźniej w pocz.lat 60. A zatem i „samodzielność” Ukrainy – a zatem i jej faszyzację antyrosyjską, więc i jej wojnę z Rosją.
  2. jeśli planowanie jest powtarzalne, znaczy cykliczne, znaczy pewne wzorce sa ponawiane, to wojna NATO/Ukrainy z Rosją jest ponowieniem wojny Zakonu Krzyżackiego ze Wschodem; tyle że Vilnius i Wawel to teraz Mińsk i Kreml
  3. że jeśli tak, to Putin miał ponad 20 lat na przygotowanie się – Kreml oczywiście dłużej; przypomnę, że Jagiełło planował Jedną Zwyciężską Bitwę z Zakonem ok. 30 lat (juz choćby przez udział-nie-udział na Kosowym Polju) – czy już była ta Jedyna Zwyciężska Bitwa z NATO ? Nie sądzę, ale…
  4. kiedykolwiek będzie – wiadomo, że skończy się tak samo, jak Grunwald, bo Putin to Jagiełło (nawet fizycznie podobni) a Kreml to Wawel – a Xazaria ta sama i ciągle chce się zemścić, więc… przewidywalna i porażalna
  5. więc czy warto się emocjonować czymś, co dzieje się teraz, ale wedle scenariusza ułożonego może 40, a może 4000 lat temu ?
  a) a FAKEdemii, od początku do końca, też zdecydowano co najmniej 40 lat temu, pewnie w Rzymie, więc – czym tu się emocjonować ? lepiej nie oglądać tego filmu, znaczy: nie brać w nim udziału – nie jest przymusowy przecie 🙂

 211. revers said

  no to zaczyna sie safarii wschodnie-epilog, tym razem pro syberyjscy mysliwi odstrzela zachodnich ciemniakow, nie bogow wojny z nie gorszego karabinka, byc moze Mosin.

  z telegramu „Jutro w Doniecku rozpocznie się kolejny proces zagranicznych najemników. Sądzeni będą obywatele Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Szwecji. Wszyscy są sądzeni z artykułu o plutonie egzekucyjnym, na mocy którego wydano już trzy wyroki śmierci dla zagranicznych najemników.”

 212. Bezpartyjna said

  Ad: Pan Erorrous
  Dziwią mnie dwie rzeczy.
  1 Że Pani ma telewizor.
  2. Że tak otwarcie i bez żadnego zażenowania Pani się do tego przyznaje 😁

  Ba, nawet bez bicia przyznaję się do posiadania dwóch odbiorników telewizyjnych📺
  Jeden, tak nim więcej raz w tygodniu, służy mi do oglądania programów satelitarnych, głównie przyrodniczych, popularnonaukowych, historycznych, kulinarnych, itp., gdyż mogę się oderwać od spraw bieżących i zobaczyć świat, który nie jest dla mnie na wyciągnięcie ręki, ponieważ nie jestem zawodową podróżniczką.
  A drugi do (pod)oglądania … pogody ⛅⚡💧☔
  Jednak faktycznie na codzień najważniejszym źródłem informacji jest dla mnie słowo pisane, w tym internet.

 213. Bezpartyjna said

  Ad P. Peryskop
  … „Tworzenie Niebiańskego Jerusalem na U jest też skazane na fiasko. Bowiem bez możliwości cyckania jemioła na jemiole nie prosperuje, a jeśli nawet, to rachitycznie, i więdnie.” …

  Une są b. cwane i zapewnie żymianom marzy się aby wyczyścić sobie przedpole U. poprzez ukrainizację Polski i dlatego przepchnęli ich tyle milionów na nasze ziemie i nadal tego procederu końca nie widać. A gdy przepchną prawie wszystkich Ukr. do nas, wówczas przyjdzie czas na budowanie przez unych jakiegoś wyimaginowanego Niebiańskiego Jeruzalem. Oby ich diabelski pomysł spalił na panewce.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: