Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jasiu PUKWATEREK o W propagującej LGBT reklamie g…
  Crestone o W propagującej LGBT reklamie g…
  Sudbina Srba o W propagującej LGBT reklamie g…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Krzysztof M o W propagującej LGBT reklamie g…
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  WI42 o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Administracja obwodu zaporoskiego nie wyklucza wyłączenia reaktora w elektrowni jądrowej

Posted by Marucha w dniu 2022-08-12 (Piątek)

Uderzenia armii ukraińskiej na elektrownię atomową w Zaporożu mogą doprowadzić do wyłączenia reaktora – powiedział członek głównej rady administracyjnej obwodu zaporoskiego Władimir Rogow.

Wcześniej Rogow mówił, że ukraińskie wojska ostrzelały terytorium elektrowni atomowej, w tym z pomocą rakiet kierowanych i pocisków produkcji zachodniej. Według niego ostrzał zaporoskiej elektrowni przeprowadzili wojskowi z 44. brygady artylerii Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Uderzenia terrorystów Zełenskiego mogą doprowadzić do zatrzymania reaktora. Wystarczy, że po wybiciu linii energetycznej zostanie zakłócony dopływ wody. To właśnie próbują zrobić terroryści” – twierdzi Rogow.

Według niego ukraińska armia zamierza uderzyć w linie energetyczne, a jeśli reaktory zostaną odłączone od prądu, to zostaną wyłączone i elektrownia atomowa nie będzie mogła produkować energii elektrycznej.

Wyłączenie reaktora jest szybkie, ale potem trzeba go chłodzić przez dwa, trzy lata, tzn. przepuszcza się przez niego wodę w dużych ilościach, żeby się nie przegrzał, bo inaczej nastąpi wtórny rozpad paliwa jądrowego – wyjaśnił.

Rosyjskie wojsko przejęło kontrolę nad obwodem chersońskim i azowską częścią obwodu zaporoskiego, zajmując główne miasta, takie jak Chersoń, Melitopol i Berdiańsk, i odcinając Ukrainę od Morza Azowskiego. W obu regionach powstały nowe administracje, nadają rosyjskie kanały telewizyjne i stacje radiowe, przywracane są połączenia handlowe i transportowe z Krymem. Regiony ogłosiły plany przyłączenia się do Rosji. Udało się też odblokować Kanał Północnokrymski i woda znów płynie na półwysep krymski.

https://pl.sputniknews.com

Gównopolactwo wierzy,  że to „ruskie” ostrzeliwują elektrownie – nad którą mają kontrolę.
Admin 

Komentarzy 13 do “Administracja obwodu zaporoskiego nie wyklucza wyłączenia reaktora w elektrowni jądrowej”

 1. minka said

  ONZ wydaje DIRE ostrzeżenie dla Ukrainy i Rosji, to nie jest ćwiczenie | Zredagowane z Claytonem Morrisem

  Organizacja Narodów Zjednoczonych apeluje o zaprzestanie ostrzału wokół elektrowni jądrowych na Ukrainie. Rosja prosi Międzynarodową Agencję Energii Atomowej o przybycie i kontrolę ataków, utrzymując, że robi to Ukraina. Szef MAEA skrócił wakacje, aby to zrobić, abyśmy mogli wkrótce uzyskać kilka odpowiedzi, ale miejmy nadzieję, że nie przed katastrofą nuklearną!

 2. Marek said

  Andrey Listovsky , dyrektor generalny Funduszu Rozwoju Energetyki , zauważył w radiu Sputnik , że zamknięcie ZNPP ma trudne do przewidzenia konsekwencje techniczne.

  Najważniejsze jest to, że poważnie wpłynie to na reżim elektryczny w promieniu około tysiąca kilometrów od stacji. Konieczna będzie poważna przebudowa systemów automatyki i obwodów zasilania. Trzeba to zrobić w nagłych wypadkach tryb i z poważną utratą mocy.Nie da się niestety nadrobić braku prądu.Ponieważ wypadnie zbyt poważna generacja.Oznacza to, że możliwe jest zlikwidowanie elektrowni jądrowej w Zaporożu, ale nikt nie obliczył technicznych konsekwencje. I trudno je przewidzieć ”- powiedział Lisovsky

  Wcześniej Rogow, członek rady głównej Zaporoskiej Obwodowej Administracji Państwowej, powiedział w komentarzu do RIA Nowosti, że rozkaz ataku na ZNPP wydał Zachód.

  „ Rozkazy ataku na elektrownię atomową w Zaporożu są wydawane w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, są one odpowiedzialne za reżim ( Władimira ) Zełenskiego , który w rzeczywistości jest tylko wykonawcą ” – powiedział Rogow.

  Według niego, ostrzeliwując elektrownię atomową, strona ukraińska stara się powstrzymać dalsze natarcie sił sojuszniczych Rosji, szantażując Europę groźbą nuklearną.

  W nocy 12 sierpnia odbyło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęcone sytuacji ze ostrzałem elektrowni atomowej w Zaporożu przez Siły Zbrojne Ukrainy. Kilka godzin wcześniej stacja została ponownie ostrzelana przez ukraińskie wojsko.

  Sekretarz generalny ONZ António Guterres wezwał do zakończenia działań wojennych w pobliżu ZNPP.

  „ Wzywam do wycofania całego personelu wojskowego i sprzętu wojskowego ze stacji oraz unikania jakiegokolwiek innego rozmieszczania sił zbrojnych lub sprzętu wojskowego na tym terytorium ” – powiedział Guterres.

 3. Marek said

  Atak na elektrownię wodną Kakhovskaya

  Ukraina zaatakowała elektrownię wodną Kakhovskaya z amerykańskiego HIMARS MLRS , powiedział RIA Novosti Kirill Stremousov , zastępca szefa wojskowo-cywilnej administracji obwodu Chersoniu .

  ” Był ostrzał. Ogólnie atak został odparty. Były trafienia, ale nie były krytyczne. Informacje są określone. Strzelali z HIMARS ” – powiedział Stremousov.

  Wcześniej Ukraina uderzyła już w elektrownię wodną Kachowka. Powodem, dla którego elektrownia wodna jest jednym z priorytetowych celów dla ukraińskiej artylerii, jest to, że wzdłuż zapory elektrowni wodnej biegnie most, łączący prawobrzeżną i lewobrzeżną część obwodu chersońskiego. Drugi most – Antonowskij – jest również regularnie ostrzeliwany przez Siły Zbrojne Ukrainy, którego celem jest odcięcie Chersoniu od komunikacji z lewobrzeżną częścią obwodu chersońskiego.

  Ponadto Siły Zbrojne Ukrainy uderzają również w most Daryevsky przez Ingulets. To przez nią prowadzi droga z Chersoniu do elektrowni wodnej Kakhovskaya.

  Aby uderzyć we wszystkie trzy mosty Sił Zbrojnych Ukrainy, ostatnio aktywnie wykorzystywane są amerykańskie MLRS HIMARS.

  Również po południu 12 sierpnia dowiedzieliśmy się o przybyciu na Ukrainę M270 MLRS, który używa tych samych pocisków co HIMARS. Jednocześnie liczba pocisków użytych w pełnej salwie M270 jest dwukrotnie większa niż w przypadku HIMARS.

  „ Wielka Brytania obiecała, Wielka Brytania spełniona! Więcej M270 MLRS przybyło na Ukrainę ” – powiedział brytyjski minister obrony Ołeksij Reznikow.

  Podziękował brytyjskiemu ministrowi obrony Benowi Wallace’owi i zapewnił, że ukraińscy wojskowi umiejętnie używają obcej broni na polu bitwy. Reznikow zauważył też, że w niedalekiej przyszłości na Ukrainę pojawią się inne „prezenty” od zagranicznych partnerów.

 4. Anzelm said

  HIMARSY są bardzo dobre. Banderowscy spece od ich obsługi posłali do piekła 50 azowców w Elenowce.

 5. minka said

  Polański: Rada Bezpieczeństwa ONZ nie poparła ukraińskiej wersji wydarzeń wokół ZNPP

  Pierwszy zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ powiedział, że Ukraina lekkomyślnie ostrzeliwuje elektrownię jądrową Zaporoże, zagrażając bezpieczeństwu całej Europy.

  https://tass.ru/politika/15457811

 6. Listwa said

 7. Kojak said

  Niech ten Putin tak dalej prowadzi te wojne ,to w koncu banderowcy go obala a NATO wkroczy do Rosji, bo to bedzie zacheta dla nich, zeby dobic Rosje do konca

 8. revers said

  .. lub 3 swiat wg. zielonych

  🇩🇪 Deutsche Welle + Zieloni
  🇷🇺 po rosyjsku o Rosjanach.

  Kiedy Deutsche Welle spotyka się z Bündnis90 – Die Grünen:

  Eurodeputowany Partii Zielonych Lagodinsky nazwał rosyjskich obywateli obywatelami trzeciego świata i uzasadnił odmowę wydania wiz „nadużyciami i morderstwami w Butsha”:

  „Chodzi o wejście do innych krajów. Nie widzę, aby przedstawiciele krajów Trzeciego Świata, świata arabskiego czy Iranu mogli swobodnie wjeżdżać do naszych krajów.

  Musimy teraz zdecydować, co jest dla nas ważniejsze strategicznie. Pokazać obywatelom rosyjskim, którzy popierają tę agresję, że ma to swoje konsekwencje i że są to konsekwencje dla nich. Albo pokazać im alternatywę – że nie jesteśmy jakąś upadającą Europą, ale pokazać, jak dobrze żyje się w Europie.

  Ale to jest naiwność i musimy myśleć o ograniczeniu. Żadnych wycieczek do pięknych zamków w Dreźnie, w sytuacji gdy zbombardowano Mariupol, gdy w Butscha maltretuje się i morduje ludzi. Skończył się czas wydawania wiz turystycznych, by ludzie mogli popatrzeć na architekturę Drezna.”

  💬 Ukrywanie ukraińskich zbrodni wojennych, milczenie w sprawie azowskich prawicowych radykałów i ich maltretowania i ostrzeliwania mieszkańców Mariopola, oskarżenia bez międzynarodowych śledztw z ostatecznym werdyktem = prekognicją, neokolonialne zachowanie z wysokiego konia (obywatele trzeciego świata, patrzcie jak dobrze mamy tu w Europie), dyskryminacja obywateli z prawdziwych krajów rozwijających się z tym powiedzeniem i tak, faszystowskie karanie Rosjan winą zbiorową – to widzimy w tym wywiadzie.

  Doszliście „daleko”, wy Zieloni….

  Jak zilonych haubica lub zielonych himars strzelac do elekrownii atomowych by ja uszkoodzic to dobry ynteres, jak do zilonych elektowni to zly geszeft.

 9. IZAKkundel said

  Polacy h…acy obalcie rzady globalistow w Polsce.Ludzi ktorzy sluza wielkiej Mafii finansowej swiatowej.Nic sie nie zmieni w Polsce dopoki my zwykli ludzie nie ruszymy Swoich dup z foteli I radykalnie z Huiowa wladza Nie zrobimy porzadkuBedziemy zawsze mieli kryzysy Pandemie rzekoma brak wegla brak drewna braki wszystkiego K….y czy wy tego nie widzicie. Jak niszcza nas Polacy wszyscy mowmy KONIEC ””nwo”’ w Polsce ./Smierc globalistom smierc smierc smierc smierc Szwabom Billy Gatsom Rothildom gdyz te Huuie stoia za tym wszystkim.Gdyz maja straszna Kase i bande glupcow Ktorzy za ta kase sluza im….KONIEC NWO w POLSCE i na swiecie ”””””’smierc smierc smierc smierc ;;;globalistom =rewolucjonistom szatanskim

 10. mrufka said

  Strzelają już od tygodni po całym terenie elektrowni. Z rakiet Huragan o niskiej celności. Mogą trafić naprawdę dowolny element infrastruktury.

  Ale nikt tu jakoś nie podaje żądań terrorystów ukraińskich. Bo te ostrzały są prowadzone z określonymi żądaniami:

  „„Żądamy, aby Rosja natychmiast zwróciła prawowitemu suwerennemu właścicielowi, Ukrainie, pełną kontrolę nad elektrownią atomową w Zaporożu. A także nad wszystkimi obiektami jądrowymi w uznanych przez społeczność międzynarodową granicach Ukrainy, aby zapewnić ich bezpieczne funkcjonowanie”

  Cytat tego z:
  Autor: Roman Doniecki
  Tytuł: Zły poranek. (Недоброе утро)

  Roman Doniecki: Braki w zaopatrzeniu wojsk ŁDNR; Saki – eksplozja na krymskim lotnisku; Anna Kornicka i straty ukraińskie; Kozłodojew: minister-złodziej-patriota; Donieck: skażenie amoniakiem po ostrzale ukraińskim; ostrzały Zaporoskiej EA; o terroryzmie UPA w Melitopolu

 11. plausi said

  Kreacja służb Zchodu

  8, Revers
  „Doszliście „daleko”, wy Zieloni….”

  Ruchy ekologiczne, jakie się pojawiły pod koniec lat 60-tych XX. wieku, były dyskutowane i inspirowane przez organizacje nadzoru ludzkości w rodzaju Bilderberg, CFR widocznym tego reultatem było opublikowanie w 1972 raportu Cub of Rome „The Limits to Growth.” Służby rozpoczęły wszakże już w latach 60-tych tworzyć „spontaniczne” ruchy „oddolne”, w celu przygotowania kadr do tworzenia „opozycyjnych” grup politycznych, przypomnieć można tzw. generację 68 (Francja, RFN, Włochy), o której wielu badających tę grupę utrzymuje, że liderzy byli prowadzeni przez instytut MOSAD i inne służby.

  W międzyczasie, dzięki intensywnej pracy medialnej, udało się wyprowadzić aktrywistów tzw. „zielonych” na czołowych przedstawicieli grup tzw. politycznych, uczestniczących w działalności rządów, n.p. w RFN wkroczyły te grupy agentów „zielonych ludków”, propagandowo przedstawianych jako „lewicowi” wzgl. „antywojenni” czy „obrońcy praw obywatelskich”, do rządu państwa już pod koniec lat 90-tych XX. wieku, gdzie odegrali kluczową rolę w organizacji napadu NATO na Jugosławię i oderwanie od niej prowincji Kosowo.

  Dziś wyprzedzają tzw. „zieloni” wszystkie inne partie w ochoczym wspieraniu band z Kijowa i prowadzonej przez nie wojny, są najbardziej wojowniczą partią n.p. w RFN, zgodnie zresztą z dyspozycjami zaa oceanu.

  Wojna nie jest jedynym zadaniem „zielonych”, chodzi także o deindustrializację, zgodnie zresztą z prawie 80-cio letnim planem Morgenthaua.

  https://marucha.wordpress.com/2022/08/10/turbina-wkracza-na-scene/#comment-1021904

  Czyż nie wystarczająco definiuje postawę tzw. „zielonych” fakt, że są największymi rzecznikami żydowsko-banderowskiego reżymu w Kijowie, który dziś usiłuje dokonać możliwie dotkliwego skażenia atomowego Europy ?

  Pisaliśmy o tym wielokrotnie, przytoczmy raz jeszcze: Zadaniem służb jest nie tylko wspierać aktualnie rządzącą grupę tzw. politycznych partii, choć termin band byłby pewnie dokładniejszy, ale także z należytym nawet wyprzedzeniem przygotować grupy „opozycyjne” pod innymi hasłami, które będzie można nawet po latach, aktywować ze stanu drzemki, i wystawić do konkursu o stanowiska władzy, po odpowiednim przygotowaniu propagandowym wyborców, przezywanych ironicznie „suwerenem”.

  Jest rzeczą dość żałosną, że ludność daje się nabrać na tę propagandę i leci na nią jak przysłowiowe muchy na g..no.

  Jest parę prostych reguł sprawowania władzy nad każdym ludem:

  najlepiej wdrażają prawa

  antychrześcijańskie partie chrześcijańskie
  antysocjalne partie socjalne, socjademokratyczne
  antywolnościowe partie wolnościowe
  antyekologiczne partie ekologiczne i.t.d.
  Gdyż najlepiej potrafią zneutralizować swoich wyborców.

  Ad 10, Mufka
  Przypomniał o pewnych realiach działań wojennych, których w propagandzie zarówno rosyjskiej jak i tej z Kijowa nie uświadczysz. Pogarda dla życia żołnierzy/ludzi nie jest na wschodzie czymś nowym, ZSRR miał czterokrotnie wyższe straty w ludziach (ok. 12 milionów) nich III. Rzesza na dwóch frontach (ok. 3). Prawie połowa ofiar śmiertelnych w II. Wojnie idzie na konto ZSRR, wg obowiązującej zasady: „u nas monoho”.

 12. JADAM said

  Ad 7 )
  W.SZ. P. kojak
  Coś dziś pobierał , żeś takie cóś wyprodukował .
  Mniej TV i gazetek , a MOŻE ZDROWY rozsądek ,
  czy zdolność logicznego myślenia p o w r ó c ą .

 13. trzyzdwoma said

  Panie IzzakKundel, podpisuję sie obydwiema ręcami, nogami, ogonem i jeszcze tam czym pod Pańskim apelem. Proszę mi dać znać, kiedy Pan rozpoczyna tę akcję (bo zakładam, że to Pan obejmie przewodnictwo i stanie w pierwszym szeregu walczących roboczych mas). Abym mógł się zjawić i stanąć u Pańskiego boku mimo podeszłego wieku, wraz z tysiącami zdeterminowanych Rodaków. Do boju.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: