Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Krzysztof M o W propagującej LGBT reklamie g…
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  WI42 o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  robi za Syzyfa o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Schiller na liście Ukraińców

Posted by Marucha w dniu 2022-08-12 (Piątek)

Kilka dni temu Ukraińskie Centrum Zwalczania Dezinformacji (podległe Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy) sporządziło listę 79 komentatorów z całego świata, których uznali za stronników Rosji.

W rzeczywistości są to osoby bardziej lub mniej krytykujące obecną politykę Kijowa. Wśród osób zamieszczonych na liście znalazł się również Polak, znany również z naszych łamów kol. Tomasz Jankowski.

Znaczną część wymienionych na wspomnianej liście to współpracownicy Instytutu Schillera na czele z jej szefową Helgą Zepp-LaRouche (na zdjęciu). Prawdę mówiąc listy te mają taką samą wartość, jak te produkowane w środowiskach okołoendeckich w latach 90-tych.

Sam Instytut Schillera, który przeżywał ciężkie chwile po śmierci swojego założyciela i lidera Lyndona H. LaRouche w 2019 roku, powrócił po raz kolejny jako obiekt ataków stronników globalnego liberalizmu. Stało się to wtedy gdy wzmocnił swoje działania zarówno w USA jak i Europie na rzecz pokoju na Ukrainie.

Zarzuty wobec IS wracają jak bumerang co jakiś czas. Nie ma większego znaczenia, że nie ma w nich logiki. Czytałem przez wiele lat materiały wydawane przez Instytut Schillera. Brałem udział w kilku spotkaniach w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Budapeszcie i Pradze. Opublikowaliśmy również w wydawanej wówczas „Ojczyźnie” wywiady z twórcą Instytutu Schillera Lyndonem H. LaRouchem (1922-2019) i legendarną wojowniczką o prawa Murzynów w USA, współpracowniczkę Martina Luthera Kinga Amelią I. P. Boynton Robinson (1911-2015). To były ważne wywiady i cieszę się że wtedy się ukazały.

LaRouche mówił wtedy rzeczy dla nas młodych odkrywcze:

„Krach jest nieunikniony. To, co trwa to złudzenie, że Ameryka jest potęgą gospodarczą, którą stać na wszystko, gdy tym czasem ona już umie tylko drukować pieniądze, budować wirtualne zadłużenie i napędzać się wojną. Widzimy agonię systemu, który jest bankrutem. Kryzys jest tak głęboki, a proces tak zaawansowany, że światowy system finansowy musi runąć. To potrwa jeszcze kilka lat (…)
Temu nie da się zapobiec. Zachód pogrąży się w nieopisywalnym chaosie, do którego nie można być przygotowanym. A rozmyślać należy, kto uporządkuje ruiny po ich zawaleniu (…) Do tego trzeba przygotować całe młode pokolenia (…) Bankrutem jest system płynący z USA. Kluczem do ocalenia świata nie jest współpraca euroatlantycka, czyli umacnianie dwóch centrów Zachodu przez Atlantyk – tylko przywrócenie współpracy Wschodu z Zachodem. Zbudowanie dla Eurazji kręgosłupa gospodarczego, który połączy Zachodnią Europę, Daleki Wschód przez Rosję. Polska leży bezpośrednio na tej osi i ma poważną rolę do odegrania”.

Amelia Isadora Platts Boynton Robinson otwierała wtedy oczy młodym narodowcom pokazując prawdziwe oblicze USA:

„W praktyce w Ameryce nadal istnieje niewolnictwo murzynów. Najnowszą jego formą jest sprywatyzowany system więziennictwa. Większość więzień należy do 18 wielkich firm, z których każda zarządza wieloma zakładami karnymi. Jest to bardzo dochodowy interes, ten sektor stale rośnie a firmy więziennicze są powiązane z najlepiej notowanymi na giełdzie. W Ameryce w tej chwili siedzi w więzieniach już ponad 2,3 miliona osób, z czego połowa to murzyni (…) to dowodzi przeciw komu jest skierowany system prawno-penitencjarny.

Mamy wrażenie, że ma on ciche zadanie, aby napędzać jak najwięcej skazanych. Jest on bardzo restrykcyjny w stosunku do drobnych przewinień i przestępstw (tzw. zero tolerancji), a za to bardzo pobłażliwy i nierychliwy wobec wielkich afer. Bogaci mogą się od wszystkiego wykupić, a biedni muszą każdy wyrok odsiedzieć.

Statystyki są zakłamane jeżeli chodzi o przestępstwa murzynów. Nie mówią o rodzaju przestępstw, tylko operują długością wyroków, czyli kryterium pochodnym, a nie pierwotnym. Czasami używa się kryterium wartości materialnej. To też nie sięga istoty przestępstwa (…) Czarni siedzą głównie za drobne przewinienia, ale zwykle wchodzą w konflikt z prawem już bardzo wcześnie, następne kary dla nich rosną szybko z powodu mnożnika recydywy. Prawo jest tak skonstruowane, że przy tym samym przestępstwie jedna niefortunna deklaracja lub okoliczność w sądzie skutkuje dużo wyższą karą dla jednych i uniewinnieniem dla drugich”.

Teraz kilka słów o samej działalności w Polsce. Ogólnie trudno mówić o jakiejś intensywnych działaniach IS. To było kilka spotkań, trochę wydawnictw, które w oczach Michników i Kaczyńskich (bo te dwa środowiska propagowały bzdurne informacje o IS) urosło do potężnej rangi. Głupsi dziennikarze pisali nawet o tym że IS finansował Samoobronę, Solidarność 80, Stronnictwo Narodowe „Ojczyzna”, Polską Wspólnotę Narodową czy Stow. „Civitas Christiana”. Pisali, że IS szkolił szeregów polityków, w tym Bogusława Jeznacha, Andrzeja Leppera, Daniela Podrzyckiego czy Romana Wierzbickiego. Są to oczywiście całkowite bzdury.

W całej Polsce grupy sympatyków IS to było w porywach 300-400 osób. Brali w nich udział przedstawiciele Samoobrony, Solidarności RI, PZKS, Stowarzyszenia Civitas Christiana, Solidarności 80, Sierpnia 80, Stronnictwa Narodowego „Ojczyzna”, Frontu Narodowo-Robotniczego i b. Partii X. Udział w spotkaniach brali również studenci i wykładowcy z Uniwersytetu Łódzkiego, ATK, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej (Również związani z NSZZ Solidarność). Wszyscy na spotkania przyjeżdżali na swój własny koszt. A same działania IS, wydawnictwa, materiały były więcej niż skromne. Bywałem na tych spotkaniach z kol. Bogusławem Jeznachem, Sewerynem Boskiem, Władysławem Wójcikiem, Wojciechem Mazurem, o. Bogusławem Palecznym, Bohdanem Porębą, Tadeuszem Mazankiem czy Pawłem Siergiejczykiem.

Samo środowisko w tamtym czasie uważam, że było mądre, uczciwe i warte uwagi. Ich diagnozy krytykujące terapię szokową MFW oraz wolnorynkowe propozycje Sorosa i Sachsa po 1989 roku moim zdaniem sprawdziły się w 100%. Podstawowe tezy z tamtego czasu Instytutu Schillera są do dzisiaj mi bliskie:

1. Jawność w polityce a nie władza oligarchii, tajnych elit, elitarnych klubów, lóż.;
2. Powrót do gospodarki produkcyjnej i przywrócenie służebnej roli banków i pieniądza. Walka ze spekulacjami, religią giełdy, dyktatem wolnego rynku.;
3. Silne i suwerenne państwo narodowe.;
4. Odrzucenie cywilizacji śmierci i walka z systemową depopulacją wykluczonych, w znacznej części w Afryce.;
5. Zachowanie i wzmacnianie sektora socjalnego. Wspieranie powszechnej i bezpłatnej oświaty, zdrowia, mieszkalnictwa i infrastruktury. Więcej państwa, mniej korporacji.;
6. Demaskowanie globalnego neonazizmu i militaryzmu, totalnej inwigilacji i wzmacnianego tej tyranii pod pozorem walki z nowymi zagrożeniami.;
7. Powrót do tego co klasyczne, pochwała rozumu i sumienia, twórczej idei wychowania. Odrzucanie dziwacznych nowych ideologii tworzonych by rozbić to co jest tradycją.;
8. Walka z rasizmem, szowinizmem, wybraństwem poszczególnych ras, narodów i państw. Dialog kultur zamiast zderzania cywilizacji.;
9. Demaskowanie doktryn Przeciwnika – globalizmu, liberalizmu i kapitalizmu.;
10. Ukazywanie prawdziwego oblicza Stanów Zjednoczonych, a także Izraela i Unii Europejskiej.

Z Instytutem Schillera nie wiążą się żadne wielkie tajemnice, ogromne pieniądze, ośrodki szkoleniowe, spiski czy inne wytwory styropianowych umysłów. Polecam wszystkim odwiedzanie stron IS na Facebooku. Dzisiaj budzą szacunek wezwania Instytutu Schillera do pokojowego rozwiązania kwestii rosyjsko-ukraińskich.

Łukasz Marcin Jastrzębski
https://myslpolska.info

Komentarzy 9 do “Schiller na liście Ukraińców”

 1. Leo said

  Opis penalizacji Murzynów brzmi jak sprzed 40-tu laty. Obecnie Murzyni mają pozwolenie władz na popełnianie przestępstw przeciwko białym czym zajmują się z upodobaniem i masowo. To właśnie m.in. Amelia Isadora Platts Boynton Robinson doprowadziła to obecnego stanu negrolatrii. Dzięki jej staraniom miliony białych cierpią z powodu „drobnych” napadów, pobić, morderstw i gwałtów popełnianych (prawie) bezkarnie przez czarnych.

 2. Piotr B. said

  Tak „krzywda murznow” to Nr1 nieszczescie.Wczoraj jechalem autostrada w okolicach Orange i Newarku w N.J. Tam murzyny chocby bylo ich tylko 2-ch zrobia korek.I tak bylo wczoraj…Na moje nieszczescie obok mnie jechal idiot z takim „radiem” ze w mojej Hondzie wibrowly szyby,a w moich uszach i moim ciele wystepowal stan nie do wytrzymania.Radosc wspolzycia z nimi to chyba czysciec na Ziemi tutaj za zycia.

 3. IPN nie znalazł się na liście ?

  Czy potrzeba jeszcze innego dowodu dla celów działalności tej organizacji darmozjadów za pieniądze polskiego podatnika ?

  No cóż, ponoć Polacy oddali swój los w ręce banderowskiej bandy Закон і справедливість

  https://marucha.wordpress.com/2022/08/02/pis-u-droga-do-katastrofy/#comment-1020889

  to jest rzecz zrozumiałą, że IPN rehabilituje zbrodniarzy banderowskich

  https://marucha.wordpress.com/2022/08/11/co-nam-zrobili-ruskie/#comment-1022113

  a Polacy pieszczą i utrzymują Ukraińców w Polsce, tak się bowiem należy sympatykom „Sława Ukraine ! Herojam sława !”

  https://youtu.be/7Kh32ChQ75I?t=360

 4. Emilian58 said

  Oglądałem ostatnio rosyjski film o szkodliwości ziemniaków i nie tylko. Padło tam stwierdzenie że ziemniaki jako pokarm dla niewolników to tania trucizna. Padło też ciekawe zdanie że nie ma teorii spiskowych są tylko WARUNKI UMOWY!!! Po przemyśleniu to zdanie otworzyło mi szerzej oczy na to co się działo i dzieje TERAZ.

 5. zagobasum said

  Amelia Isadora bredzi! Przyczyną dziejącego się na naszych oczach upadku tzw. Zachodu jest POLITYCZNA POPRAWNOŚĆ! Zauwazcie, ze odkad tzw. Zachód zaczął zajmować sie tzw. pomocą dla III Świata rozwój naszej cywilizacji gwałtownie wyhamował. Zaczęło sie to pod koniec lat60-tych XX wieku. Ostatni WAŻNYM, epokowym wynalazkiem naszej cywilizacji był…INTERNET! Od tego czasu nic, co najwyzej ulepszanie juz istniejacego lub wręcz cofanie siemw rozwoju, czego przykładem jest sprawa najwspanialszej maszyny stworzonej przez ldzkość, Concorde’a, Przez jedno nieszczęśliwe zdarzenie jakieś urzędasy odesłąły tę fantastyczna maszynę do muzeum!… I co dostaliśmy w zamian? Jakieś tam wizyalizacje, jakie to wspaniałe hipersoniczne samoloty będą nas wzić w latach 20-stych XXI wieku… Pamietam, ze w I połowie lat 70-tych ciągle zbieraliśmy na Murzynó” a to zeszyty i kredki a to jakies zabawki… Obecnie nie mozna nawet powiedziećsłowa murzyn ale miliardy na pomoc nadal są transferowane…

 6. Mietek said

  Co do Ukraińców!

  Reuters, powołując się na ukraińskie Ministerstwo Finansów, poinformował, że wierzyciele Ukrainy odłożyli spłatę zadłużenia zagranicznego do 2024 roku.

  „Nie ma sensu ratować ukraińskiej gospodarki. Ponieważ już nie istnieje. 

  Ukraina żyje teraz w długach, żyje z jałmużny.

   Ukraińscy przywódcy nie ukrywają, że ich miesięczny deficyt budżetowy sięga 5-7, a nawet 9 mld dolarów miesięcznie. 

  Jaka jest tutaj gospodarka? To jest deficyt budżetowy. I nikt nie mówi o utracie produkcji, miejsc pracy, pracowników, które miały miejsce na Ukrainie.

   To już nie ekonomia. To wyłącznie państwo zbankrutowane. 

  A fakt, że teraz odroczono +\- 20 miliardów dolarów, w jakiś sposób złagodzi problemy budżetu, ale ich nie rozwiąże. 

  Ponieważ budżet jest deficytowy, Ukraina nie ma możliwości rozwiązania tego problemu bez miesięcznych i cotygodniowych zastrzyków z Zachodu. 

  Więc pytanie nie dotyczy ratowania gospodarki, pytanie dotyczy ratowania tego rządu. 

  TAk, tymczasowo złagodzi to ten problem. Ale jasne jest, że kiedy Ukraina zadłuża się, musimy zrozumieć, że to tylko zaostrza problemy budżetu państwa ukraińskiego jako takiego”

  I tak to wygląda, upa ina to państwo upadłe, to już normalnie groteska, to tylko kwestia czasu, nikt nie ma worka bez dna!

 7. Emilian58 said

  @Mietek
  Mścichuj II z Żoliborza podeśle miliardy wyrwane z gardła ludności tubylczej.

 8. minka said

  Powstańmy
  Póki jeszcze żyjemy i prawda jest z nami.
  Ktoś tam patrzy na nas z góry życzliwymi oczami.
  Uśmiechnęli się jak dzieci i poszli do nieba
  Wstańmy
  I zbliżyć się do nich

  Powstańmy
  Dopóki Pan jest z nami i prawda jest z nami
  Będziemy dziękować, że dałeś nam zwycięstwo
  Dla tych, którzy znaleźli swoje niebo i nie są już z nami
  Wstańmy
  I będziemy śpiewać pieśń

  Powstańmy
  A nasza wieczna pamięć bije mocniej w piersi, między nami
  Powstańmy
  Bohaterowie Rosji pozostaną w naszych sercach
  Do końca

  Wstańmy
  I pamiętaj o wszystkich, którzy zginęli w tym pożarze
  Którzy poszli na śmierć za wolność, a nie za medale
  Wiem, że na pewno jeszcze się spotkamy
  Wstańmy
  I znów będziemy śpiewać

  Powstańmy
  A nasza wieczna pamięć bije mocniej w piersi, między nami
  Wstańmy
  Bohaterowie Rosji pozostaną w naszych sercach
  Do końca!

  Wstajemy
  Wstajemy
  Wstajemy

 9. Aryjczyk z pochodzenia said

  Jacy biedni sa murzyni, czy inni jasniejszej lub ciemniejszej karnacji skory mieszkancy naszej planety. Proponuje pozyc wspolnie z nimi ale w ich srodowiskach a nie w pieknych i bogatych prywatnych gettach z prywatna gwardia ochrony prawie ze osobistej. To oni maja obecnie „przyzwolenie” na rozniecanie awantur, balaganu i kazdego rodzaju „zadym” w wielu krajach. Chyba ze jest sie zzje ebbem genetycznym lub czloniem faszystowskich formacji. Przecietny Polak nie jest swiadomy zaglady ktora idzie milowymi krokami na ich wlasne zyczenie. Jedyne slowa to „oby nie bylo gorzej” . Szok. A ten durny stary cap co zbieral podpisy w ob roku na ddude na rynku w Chojnicach, ktoremu powiedzialem ze to zdrajca a on sie oplul zze zlosci, niech popamieta ze jego dzieci i wnuki powinny czym predzej uczyc sie nie po polsku, ale po angielsku i izraelsku. Czas najwyzszy sstary hhhu uju. Tylko bez obrazy. Tak tylko sie mowi

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: