Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wyniki referendów – za R…
  Wład Władowicz Budyń o Kierowcy mają dość. „To…
  Wład Władowicz Budyń o Wyniki referendów – za R…
  revers o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Leo o Zorganizowany system wyłudzani…
  revers o Wyniki referendów – za R…
  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Putin morduje ryby

Posted by Marucha w dniu 2022-08-13 (Sobota)

Połowa sierpnia. Kto nie zdążył wypocząć w lipcu, ten korzysta z okazji teraz, bo już od września, wiadomo – bolesny powrót do rzeczywistości, a zwłaszcza – konfrontacja z rachunkami za czynsz, gaz, prąd i w ogóle – z inflacją – która powinna wygasać, ale jucha jakoś nie wygasa i na koniec lipca osiągnęła prawie 16 procent.

To znaczy – oficjalnie – bo tak naprawdę to pewnie więcej, ale konkretnie ile – nikt tego nie wie, oczywiście z wyjątkiem tych, którzy wiedzą. Ale i wypoczynek to niełatwa sprawa.

Odpowiadając na pytanie dziennikarza, czy praca go nie męczy, 94-letni prof. Władysław Tatarkiewicz powiedział: “proszę pana, w moim wieku to już tylko praca człowieka nie męczy!”

Toteż po wypoczynku trzeba jeszcze jakoś przyjść do siebie, żeby wykrzesać z siebie energię potrzebną do bolesnej konfrontacji z rzeczywistością, która – jak to zauważył ktoś jeszcze za komuny – otacza nas coraz ciaśniej. Ale nie wszystkim dano wypoczywać, bo niezależne media głównego nurtu, których zadaniem jest informowanie obywateli, co myślą, pracują na okrągło, bo nie można nikogo pozbawić tak zwanej “strawy duchowej”.

Ale z czego przyrządzić tę strawę, skoro większość albo jeszcze wypoczywa, albo odpoczywa po wypoczynku? To jest okres chudości tematycznej, z którą niezależne media radzą sobie, jak potrafią. Już było o tajemnicach łechtaczki, już było o siostrze Łucji z Fatimy, która została podstawiona przez jakąś przebierankę, już wszystkim przejadły się zdjęcia celebrytek w bikini, pokazujących w ten sposób swoje zalety intelektualne – i tak dalej.

Chudości tematycznej nie rozprasza nawet wojna na Ukrainie, bo gdyby przynajmniej można było o niej pisać, jak jest naprawdę, to jeszcze-jeszcze. Tymczasem nic z tych rzeczy; jest rozkaz, żeby pisać o zbliżającym się nieuchronnie ostatecznym zwycięstwie, ewentualnie o bestialstwie rosyjskich żołnierzy, którzy z zagadkowych powodów uwzięli się na cywilów.

Akurat Amnesty International wyłamała się z konwencji i napisała, że niezwyciężona armia ukraińska używa tamtejszych cywilów, jako żywych tarcz. Oburzeniu nie było końca, a tu jeszcze na dodatek ukraińscy dziennikarze, pewnie też z pragnienia dodania na własną rękę dramatyzmu do budujących relacji, zaczęli snuć rozważani na temat taktyki, za co skarcił ich prezydent Zełeński, przypominając, że oni mają informować, że jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej, bo jak zaczną się bisurmanić taktycznie, to zaraz SBU zrobi z nimi porządek.

Okazuje się jednak, że porządki robi nie tylko SBU. Oto do domu byłego prezydenta USA Donalda Trumpa wtargnęło FBI. Czego szukali – nie wiadomo – podobnie, jak nie wiadomo, czy coś znaleźli, ale chyba nie o to chodziło, by złowić tam jakiegoś króliczka, ale raczej – by gonić go.

Z powodu panującej w Stanach Zjednoczonych hipokryzji, jeśli jakimś osobnikiem interesuje się FBI („wiecie, rozumiecie obywatelu; z wami jest brzydka sprawa”), to – w odróżnieniu od wszystkich innych obywateli – podobno nie może on kandydować na prezydenta. Tymczasem kiedy u nas albo CBA, albo ABW, albo jeszcze jakaś inna bezpieczniacka wataha do kogoś wtargnie, to nie musi pociągać to za sobą żadnych konsekwencji, co pokazuje przykład pana mecenasa Romana Giertycha. Nie tylko nic mu się nie stało, ale jest na najlepszej drodze do powiększenia grona autorytetów moralnych.

Tymczasem w USA – patrzcie Państwo! Wygląda na to, że w obliczu niesłabnącej popularności Donalda Trumpa, Partia Demokratyczna postanowiła użyć tamtejszej bezpieki, żeby w ten sposób zneutralizować byłemu prezydentowi marzenia o ponownej prezydenturze.

Jest to znakomita ilustracja trafności teorii konwergencji, sformułowanej jeszcze w latach 60-tych przez prof. Zbigniewa Brzezińskiego. Chodziło o to, że trwające w permanentnym, zimnowojennym klinczu zantagonizowane mocarstwa: ZSRR i USA, z biegiem czasu coraz bardziej się do siebie upodabniają. I rzeczywiście! U nas, u zarania transformacji ustrojowej, pan red. Adam Michnik na czele “komisji”, która jakimiś sposobem zyskała pozwolenie na buszowanie w archiwach MSW bez konieczności pozostawiania jakichkolwiek śladów, ani bez konieczności złożenia sprawozdania, czego szukali, czy to znaleźli i jaki zrobili z tego użytek, wszedł w posiadanie największych tajemnic. Dzięki temu pan red. Michnik do dzisiejszego dnia zażywa reputacji autorytetu moralnego, którego w dodatku wszyscy się boją, bo nie wiedzą, co on tam wtedy znalazł.

Donalda Trumpa najwyraźniej nikt się nie bał, nawet gdy jeszcze był prezydentem, bo zuckerbergi bez ceregieli go ocenzurowały, a on nie mógł nawet jęknąć, no a teraz FBI mu „wtargnęło” i też mu nie wolno nawet jęknąć. Co ci przypomina widok znajomy ten? Tak jest, PRL, kiedy to – jak pisał Janusz Szpotański – „Berman oraz Minc Hilary, ludowej władzy dwa filary, leżą strzaskane Gnoma ręką i nawet im nie wolno jęknąć”. Co tu dużo gadać; konwergencja, aż miło!

Tymczasem albo widocznie ktoś się zlitował nad niezależnymi mediami głównego nurtu, albo zwyczajnie – „z władzą radziecką nie będziesz się nudził” – i Odrą zaczęły spływać ku morzu tysiące zdechłych ryb. Od razu pojawiły się fałszywe pogłoski, że te ryby nie zostały zaszczepione przeciwko odrze no i teraz mają za swoje – ale pojawiły się również fałszywe pogłoski, że ktoś wpuścił do Odry jakości truciznę.

Kto wpuścił? – Tajemnica to wielka i wszyscy zainteresowani, łącznie z kilkoma biurokratycznymi strukturami, odpowiedzialnymi za ochronę środowiska, przerzucają się między sobą tą „katastrofą ekologiczną”, niczym gorącym kartoflem. Na domiar złego, po kilku dniach Niemcy odkryli w Odrze rtęć i wszczynają energiczne śledztwo. Podejrzliwcy powiadają, że celem tego śledztwa jest przykrycie podejrzeń, jakoby w Odrze pojawiła się nie żadna tam rtęć, tylko stary, poczciwy Cyklon B – ale kto by tam wierzył tym wyssanym z podejrzliwego palca opowieściom?

Coś jednak musi być na rzeczy, bo dotychczas nikt nie wpadł na najprostsze rozwiązanie zagadki, że mordercą odrzańskich ryb jest Putin. Skoro Putin może prokurować w naszym nieszczęśliwym kraju inflację i inne paroksyzmy, to dlaczego do długiej listy swoich zbrodni nie mógłby dorzucić rybiego holokaustu? Możliwe, że to wyjaśnienie nasi Umiłowani Przywódcy zostawiają sobie na koniec, na wypadek, gdyby się okazało, że nie da się przerzucić odpowiedzialności na Tuska, a przynajmniej – na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, albo Dulczessę Wolnego Miasta Gdańska.

Oni też prześladowali ryby, tylko – jak wyjaśnił szef „Polskich Wód” – błagali go o przebaczenie, a on wielkodusznie puścił im rybobójstwo w niepamięć. Tymczasem okazja raz stracona, jest stracona na zawsze, więc chyba nie będzie rady, jak zwalić wszystko na Putina, bo – jak oskarżać, to oskarżać!

Stanisław Michalkiewicz
https://prawy.pl

Komentarze 33 do “Putin morduje ryby”

 1. Peryskop said

  Ten ślad rosyjski potwierdzony !

  Lecz wygląda na to, że gdy ryby już były śnięte, to odpowiednie służby dezinfo przy pomocy scenki zainscenizowanej w Lublinie przekazały narodowi przekaz o treści :

  Posiadanie rtęci nie jest zabronione. „Aczkolwiek jest bardzo niebezpieczna dla środowiska i otoczenia, więc trzeba się z nią obchodzić bardzo ostrożnie”

  .

  Zadzwonił i powiedział, że w aucie ma pojemniki z rtęcią, które kupił na targu od kogoś mówiącego po rosyjsku

  10 SIERPNIA 12:09

  Właściciel auta powiadomił służby, że w środku są dwa pojemniki z rtęcią. Policja sprawdziła, czy nie ma też materiałów wybuchowych. Tłumaczył, że kupił pojemniki na targowisku od kogoś „rosyjskojęzycznego” z zamiarem przekazania ich służbom. Będzie jeszcze przesłuchiwany.

  – Nie przypominam sobie innej tego typu akcji. Działania trwały sześć godzin – mówi starszy kapitan Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

  We wtorek (9 sierpnia) o godzinie 15 służby zostały wezwane na ulicę Niepodległości w Lublinie, gdzie w zaparkowanym aucie miały znajdować się dwa pojemniki z rtęcią.

  Pojemniki znajdowały się w aucie zaparkowany na jednym z osiedli KM PSP w Lublinie
  Powiedział, że kupił rtęć z zamiarem przekazania jej służbom

  – Zawiadomił nas o tym sam właściciel samochodu. Oświadczył, że pojemniki kupił na targowisku z zamiarem przekazania ich służbom. Twierdził, że sprzedał mu je ktoś „rosyjskojęzyczny”. Właściciel auta będzie jeszcze w tej sprawie przesłuchiwany – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

  Strażacy stwierdzili, że to rtęć – KM PSP w Lublinie

  Dodaje, że trzeba było oczywiście zweryfikować, czy w pojemnikach rzeczywiście jest rtęć i czy nie ma tam substancji wybuchowych.

  W drugiej wersji, że ktoś przesolił.
  – Wstępnie stwierdzono, że chodzi o rtęć. Niemniej substancja została zabezpieczona, celem przeprowadzenia szczegółowych badań – zaznacza policjant.

  Z pomiarów wynika, że to rtęć
  Natomiast cytowany na wstępie st. kpt. Szacoń informuje, że na miejscu było pięć zastępów straży pożarnej, czyli szesnastu strażaków.

  Czytaj też: Szkodliwe substancje w murawie boiska szkolnego na Ursynowie. Ratusz zleca dodatkowe badania

  – Natomiast jeśli chodzi o policję, to przyjechał oddział rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz samodzielny pododdział kontrterrorystyczny. Po tym jak policja wykluczyła obecność materiałów wybuchowych, strażacy – mając na sobie ubrania ochrony przeciwchemicznej – dokonali pomiarów. Wynika z nich, że wewnątrz dwóch półlitrowych pojemników była rtęć – opowiada.

  Substancja została zabezpieczona celem przeprowadzenia szczegółowych badańKM PSP w Lublinie

  Posiadanie rtęci nie jest zabronione. „Aczkolwiek jest bardzo niebezpieczna dla środowiska i otoczenia, więc trzeba się z nią obchodzić bardzo ostrożnie” – dodał Kamil Gołębiowski.

  https://tvn24.pl/bialystok/lublin-zadzwonil-na-policje-i-powiedzial-ze-ma-w-aucie-pojemniki-z-rtecia-akcja-trwala-szesc-godzin-6064074

 2. mrufka said

  SM jak zwykle w szczytującej formie.

 3. Mietek said

  Ja bym jeszcze dodał, że właśnie ostoja i propagator amerykańskiej, jak i światowej demokracji, oczywiście w cudzysłowie, czyli CNN, zanotował tragiczny spadek oglądalności, co przełożyło się na dochody z reklam, a więc jeśli jeszcze na początku roku oglądalność tzw, prawdy objawionej wynosiła ponad 5 mln, na dziś jest nieco ponad 600 tys, a to najlepszy barometr wiarygodności tego przekazu.

  Wczoraj też pisałem o zamrożeniu przez Zachód, spłaty ok 20 mld dol ukraińskiego długo, jak i o finansowym wsparciu budżetu Ukrainy, który żeby nie stracić płynności, potrzebuje każdego miesiąca od 5 do 9 mld dol wsparcia, oczywiście bez żadnej gwarancji że kiedykolwiek to odda.

  I tu znów mamy niespodziankę!
  S&P and Fitch uznały restrukturyzację zadłużenia Ukrainy za niewypłacalność!

  Czyli, oficjalnie Ukraina to, BANKRUT.

  Ukraina jest niewypłacalna, według Fitch i S&P

  Agencja S&P i Fitch uznała zgodę Ukrainy na odroczenie płatności długu publicznego za niewykonanie.

  12 sierpnia (Reuters) – Globalne agencje ratingowe S&P i Fitch obniżyły w piątek ratingi Ukrainy w walutach obcych do selektywnej niewypłacalności i ogłosiły niewypłacalność, ponieważ uważają, że restrukturyzacja zadłużenia kraju jest zagrożona.

  Biorąc pod uwagę ogłoszone warunki restrukturyzacji i zgodnie z naszymi kryteriami, uważamy transakcję za trudną i równoznaczną z niewypłacalnością” – powiedział S&P.

  Fitch obniżył długoterminowy rating walutowy kraju do „RD” z „C”, ponieważ uważa odroczenie spłaty zadłużenia za zakończenie trudnej wymiany długu.
  https://www.reuters.com/markets/rates-bonds/sp-fitch-lower-ukraines-foreign-currency-rating-2022-08-12/

 4. UZA said

  „z inflacją – która powinna wygasać, ale jucha jakoś nie wygasa”

  Całkiem jak pandemia – już niby miała wygasać, a tu nieoczekiwanie znów zafalowała i to w środku lata. Co ciekawe – także w tym przypadku można się dopatrywać putinowskiego śladu. Otóż po rosyjskiej interwencji w Banderlandzie pandemia cudownie się skończyła i wiele osób wskazywało właśnie na Putina jako sprawcę tego szczęśliwego zdarzenia, że zaś cały świat wie, iż Putin to samo zło, nie można mu było przypisywać nic dobrego, więc i pandemia musiała ożyć.

  „Tłumaczył, że kupił pojemniki na targowisku od kogoś „rosyjskojęzycznego” z zamiarem przekazania ich służbom. ”

  Cóż za wzorowa, obywatelska postawa ! A inni tylko narzekają, że inflacja, że cukru nie ma, węgiel drogi itd.

 5. Wywrotowiec said

  Majstersztyk pisarski w wykonaniu pana Michalkiewicza w calej swojej krasie niczym poematy K I Galczynskiego.

 6. Tadeusz said

  котёнок бросил котят, это Путин виноват – usłyszałem kiedyś w pociągu z Moskwy do Odessy

 7. Mietek said

  Odessa czeka na Rosję!

  Mieszkańcy Odessy znaleźli sposób na przeciwstawienie się ukraińskiej elicie i swoim portfelem wyraźnie pokazali swój stosunek do reżimu.

   Mieszkańcy Odessy po prostu odmówili płacenia za media, o czym alarmująco informowali wczoraj przedstawiciele władz miasta. 

  W tej chwili mieszczanie są winni już ponad miliard hrywien przedsiębiorstwom użyteczności publicznej, co jest absolutnym anty-rekordem dla całej Ukrainy. 

  Zespół Zełenskiego, podobnie jak lokalna administracja, postrzega to tylko jako problem finansowy, choć prawdziwy powód trudnej sytuacji mieszkaniowej i usług komunalnych w Odessie leży gdzie indziej.

  Mieszkańcy Odessy pokazują w ten sposób Kijowowi, że miasto czeka na przybycie Rosji.

  Ukraiński dziennikarz i polityk Dmitrij Wasiliec podzielił tę opinię ze swoimi subskrybentami, podkreślając, że ludność Odessy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak skończą się ukraińskie władze w mieście i aprobuje pozytywny przykład obwodów chersońskiego i zaporoskiego. 

  Przynajmniej zdecydowana większość uważa, że ​​taki wynik jest dla nich nieunikniony i jak najbardziej akceptowalny.

  „Jeżeli przeanalizujemy sytuację na całej Ukrainie, Odessa bije obecnie rekordy w zakresie niepłacenia za mieszkania i usługi komunalne.

   Powodem jest to, że mieszkańcy Odessy doskonale zdają sobie sprawę, że w obwodach chersońskim i zaporoskim, które znalazły się pod kontrolą Federacji Rosyjskiej, wszystkie długi za mieszkanie komunalne zostały umorzone ludziom, to znaczy zostały im wybaczone i nie nie trzeba płacić.

   I tu widzimy, że przy tak złośliwych niepłatnościach mieszkańcy Odessy wyraźnie pokazują, że do zimy region przejdzie pod kontrolę wojsk sojuszniczych, a wtedy już zapłacą. 

  Mieszkańcy Odessy rublem dosłownie głosują przeciwko reżimowi w Kijowie i czekają na przybycie Federacji Rosyjskiej, wyraźnie demonstrując swoje nadzieje na najbliższą przyszłość. Kijów tego nie zauważa, ale Odessa demonstracyjnie rzuca wyzwanie władzom lokalnym i centralnym, mając nadzieję, że wszyscy ci urzędnicy po prostu wkrótce znikną ”

  W Kijowie zauważono jednak pewną nielojalność tego regionu, która dosłownie zalała miasto obcymi najemnikami i nacjonalistami, organizując jednocześnie najcięższe czystki wśród ludności cywilnej.

 8. popa said

  Obawiam się i mam nadzieje że się myle, że jest to miekka forma rewizji granic z Niemcami i wcale bym się nie zdziwił gdyby zaangażowane w to były służby NATO-SBU-BND

  Juz wspominałem że strategia rewizjonistyczna może być bardzo niebezpieczna dla Europy środkowo-wschodniej zaraz po Ukrainie w tym dla Polski , ale dla USA to punkt zapalny..

  Pisałem że NIemcy obserwując poczynania Polski na zachodniej Ukrainie i stosunek NATO wobec Rosji , która to już przesądzone zdobędzie(conajmniej) wschodnią Ukrainie nie odpuszczą leben-sraumu oraz swoich ziem danych przez Stalina.

 9. popa said

  Spieram się często z ludźmi od Lutego 2022, gdyż Ja uważam że Polska w obecnej sytuacji bardziej powinna obawiać się ofensywy Niemiec niż Rosji w obojętnie jakiej formie czy zaanektowania jej w formie przyłączenia do Euro-Landu czy innej, ale moim zdaniem będą realizowane próby i pewne wstrząsy polityczne.

  Jeżeli Niemcy wykorzystają siłę nacisku przez instytucje i nie osiągną celu , zaczną twardszą grę wobec Polski i moim zdaniem O.Scholz ostatnio w ujęciu dyplomatycznym i dwuznacznym dał zielone światło w tym kierunku mówiąc że Niemcy zaczną twardą grę żeby w Nowym Porządku móc konkurować ze swiatowymi mocarstwami.

 10. Peryskop said

  Re 1 Przez pomyłkę w tekst cytowany za TVN24 zamiast na końcu posta – tj po linku – wkleiłem w środku swój komentarz o treści :

  „W drugiej wersji, że ktoś przesolił.”

  Przepraszam

 11. revers said

  Akurat Amnesty International wyłamała się z konwencji i napisała, że niezwyciężona armia ukraińska używa tamtejszych cywilów, jako żywych tarcz. Oburzeniu nie było końca, a tu jeszcze na dodatek ukraińscy dziennikarze, pewnie też z pragnienia dodania na własną rękę dramatyzmu do budujących relacji, zaczęli snuć rozważani na temat taktyki, za co skarcił ich prezydent Zełeński, przypominając, że oni mają informować, że jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej, bo jak zaczną się bisurmanić taktycznie, to zaraz SBU zrobi z nimi porządek.

  AI zostala uznana przez fuhrera Zelenskiego organizaja terrorystyczna i zapewne juz wpisana jest w czarne ksiegi sbu.

  A z ryba to tak idzie …

  Dr inż. Łukasz Weber – Specjalista ds technologii uzdatniania wody

  ·
  Zatrucie Odry – ANALIZA.
  Niemiecka strona podała cały zestaw badań ciągłego monitoringu rzeki Odry. Mamy tutaj wiele ciekawych parametrów, które pozwalają wyciągnąć wiele ciekawych wniosków. Co tutaj widzimy?
  Idąc od góry:
  ✅ temperatura – aktualnie nieco niższa, ale przez kilka dni w lipcu a także w sierpniu utrzymywała się na wysokim poziomie – było to ponad 26 stopni!!! Wszyscy widza jaka jest pogoda, przy niskich stanach wody w rzece przekłada się to bezpośrednio na wysokie temperatury wody – wysoka temperatura tworzy warunki sprzyjające rozwojowi organizmów typu glony czy sinice (pamiętajmy, że sinice również produkują tlen – to one są odpowiedzialne za tlen w ziemskiej atmosferze),
  ✅ tlen – ten parametr jest często akcentowany w różnych doniesieniach medialnych – wysoki poziom tlenu – widać wyraźnie że jest on zdecydowanie wyższy niż w ostatnich dniach; wskazywano wprawdzie na to, że przyczyną skażenia wody może być jakaś substancja, która jest źródłem tlenu – nie wydaje się jednak by była to uprawniona hipoteza
  Moją uwagę zwraca jeden ciekawy fakt – jak widać na wykresach – tlen oscyluje w rytmie dobowym – ma to oczywiście związek z fotosyntezą. Co nam to mówi? Gdyby wzrost tlenu miał być spowodowany substancją chemiczną obserwowalibyśmy raczej wypłaszczenie tego wykresu na wyższym poziomie – w przypadku intensywnej fotosyntezy np w okresie zakwitów glonów w dzień – przy słonecznej pogodzie tlen będzie bardzo mocno szedł do góry – nocą będzie zużywany.
  Taka sytuacja występuje wg tych pomiarów – w dzień ostro do góry – nocą w dół – czyli ewidentnie wskazuje to na aktywność organizmów fotosyntetyzujących. Jest to też informacja, która wskazuje na fakt, iż potencjalna substancja toksyczna, która dostała się do wody nie wpływa negatywnie na organizmy fotosyntetyzujące – fotosynteza by „padła”, tlen by poszedł mocno w dół. W przypadku Odry ewidentnie nie mamy z czymś takim do czynienia.
  ✅ w rytm zmian tlenu – zmienia się odczyn, który oczywiście jest związany z obecnością dwutlenku węgla w wodzie; Fotosynteza idzie w dzień – produkowany jest tlen, a zużywany CO2 – odczyn rośnie/ odwrotnie w nocy – tlen jest zużywany, a wydzielany CO2 – odczyn spada/
  Widzimy to również wyraźnie na wykresach i również w tym przypadku uwagę zwraca amplituda tych wahań – jest ona wyraźnie większa niż jeszcze kilka dni temu – co ponownie wskazuje na zdecydowanie wyższą aktywność organizmów fotosyntetyzujących,
  ✅ mętność wody (trzeci wykres od góry w lewej kolumnie) – wyraźny wzrost (co ciekawe obserwowany również gdy występują zakwity – kiedy zwiększa się ilość np komórek glonów/sinic w wodzie)
  ✅ podobnie absorbancja UV – czyli miara zawartości w wodzie substancji (w tym zawiesin), które pochłaniają światło o określonej długości fali – tj. 254 nm – czyli promieniowanie UV właśnie – wyraźnie wzrósł ten parametr – co ma związek z mętnością oraz zawartością zawiesin właśnie i być może zwiększoną ilością organizmów prowadzących fotosyntezę,
  ✅ i wreszcie bardzo ciekawy wykres stężenia azotu – 4 wykres od góry w lewej kolumnie – gwałtowny spadek – kiedy spada poziom azotu – (w domyśle azotanów)?? Również w przypadku wyjątkowej aktywności biologicznej organizmów fotosyntetyzujących – np zakwitu glonów czy rozwoju sinic.
  Gdyby ktoś analizował tylko te wykresy, mógłby pokusić się o stwierdzenie, że anomalie jakości wody mają związek z wysoką aktywnością organizmów fotosyntetyzujących – czyli np zakwitem glonów, czy rozwojem sinic, etc.
  Pytanie co jest skutkiem, a co przyczyną? Czy aktywność organizmów roślinnych nie została zwiększona przez dopływ np substancji, które w wodzie nie powinny się znaleźć – np fosforowych? Potrzebowałbym więcej danych. Szczególnie w zakresie fosforu. Także chlorki i siarczany dałyby wsparcie w analizie przewodności.
  Teraz hipoteza.
  Organizmy typu sinice czy bruzdnice są odpowiedzialne za produkcję wielu toksyn różnego typu, które bywają bardzo toksyczne.
  Dla porównania dawka letalna LD50 (powodująca śmierć 50 % osobników) wynosi:
  ✅ dla cyjanku sodu – 15.000 ug/kg
  ✅ toksyny muchomora czerwonego – 1.100 ug/kg,
  ✅ mikrocystyny – LD (produkowanej przez sinice) – 68 ug/kg
  ✅ anatoksyny-a(s) wywołującej porażenie mięśni oddechowych, konwulsje na skutek niedotlenienia mózgu i śmierć poprzez uduszenie w ciągu kilku minut, produkowanej przez sinice z rodzaju Anabaena – 20 ug/L
  ✅ saksitoksyny (również produkowanej przez niektóre sinice lub bruzdnice) – 10 ug/kg!!!
  Co ważne, częstym wraz z rozwojem sinic pojawia się zapach – czasami bardzo nieznośny, źródła literaturowe podają całą gamę zapachów związanych z rozwojem sinic.
  Ja oczywiście niczego nie sugeruję – ale wykresy mówią wyraźnie, że organizmy fotosyntetyzujące mają się w Odrze bardzo dobrze, intensywnie produkują tlen. Czy rozwinęły się jakieś glony/sinice, które wywołały tę sytuację?
  Nie wiem – ale wiem, że warunki ku temu są bardzo sprzyjające. Niski poziom wody w rzece, wysokie temperatury, intensywne nasłonecznienie, ciągła podaż biogenów wraz ze ściekami i różnego rodzaju spływami przypadkowymi.
  Zastanawiająca jest jedynie gwałtowność tego zjawiska – wygląda tak, jakby problem został wygenerowany w jednym miejscu (górnym biegu) i stopniowo obejmował bieg dolny.
  Z pewnością wątek ten powinien być równolegle analizowany i badany!!! Ja bym toksyn pochodzących od tego typu organizmów szukał. I to nie tylko tych oczywistych. Czasy mamy takie, że w środowisku nic nie jest pewne.

  do tego mnostwo wykresow, faktycznie noca spuszalo sie regularnie mnostwo toksyn w Olawie w czasie gdy sluzby i naukowcy nie pracowali, do nadmiarowej fotosyntezy i analizy pana dr.Weber brakuje nadmiarowo uzytych nawozow firmy Bayer Monsanto na obszarach opolskiego, wroclawskiego i lubawskiego wojewodztwa i innych kryterii chocby rozpowszechnione chemitralsywodnej. ktore takze pozwalaja rozwijac sie w nadmiarze bojnej roslinosci .wodnej.

  Inni pisza o solankach i fosfatach przewozonych barkami, otem to plucze sie ladownie woda z rzeki..

 12. Emilian58 said

  W sieci krąży żart że prezes ukrów to agent Putina. Komik rozbraja NATO, wzmocnił rubla i ogólnie poprawił na lepsze sytuację Rosji. Ale jeżeli to nie żart to oni obaj jeszcze nie jedną rzekę zatrują a ryby będą tylko na zdjęciach. Zresztą ma być głodno i chłodno to po co ryby.

 13. cep said

  Putin nie skończy na rybach na Odrze! Ja przewiduje ze on przyniesie prawdziwe nieszczęście dla naszego Kraju i zaludni nas białymi niedźwiedziami !

 14. revers said

  i kilka innych rzek zagrozonych

  https://tvn24.pl/lodz/lodzkie-sniete-ryby-w-rzece-ner-zebral-sie-sztab-kryzysowy-6068100

  lub bez metali ciezkich w rzekach

  https://kresy.pl/wydarzenia/minister-panstwowy-instytut-weterynaryjny-wykluczyl-metale-ciezkie-jako-powod-sniecia-ryb/?fbclid=IwAR0QpFBJv4JEgQS3cAMNeCoVIp3zO84upUGwMPiDkJPRC0MvwusJLqB5gbk

 15. Aryjczyk z pochodzenia said

  Pomor ryb. Hmmmmmmmmm, pisesz ze to ponoc to wina Putina, a juz sadzilem ze to tez wina Tuska hahahahahahahahah

 16. revers said

  Po Golden Amber przyszedl ynteres na quick silver w szeklach. aryczycy jako szabas goje tez ochoczo maczaja w tym rece i mysla ze ciezkie metale zbiora z dna rzek a nie w postaci sublimatow w ujeciach wody aryjskiej i w kranach w swych strasznych dworkach.

  a PLN to nie aryjski szekl?

 17. Olo said

  Banderowcy, bandyci i terroryści z reżimu dobrej zmiany pewno sami zatruli Odrę, żeby odwrócić uwagę Polaków od problemów z gazem i drożyzną – tak mówi moj sąsiad z przeciwka.

 18. rafał said

  WOJTEK ,WOJTUŚ ,WOJTUNIU RATUJ ,99 PROCENT TO DURNIE

 19. Enya said

  Niestety wiele czynników wpłynęło na zatrucie wód Odry. Upały w tej części Polski, niski stan wód, prace regulacyjne prowadzone latem, które wzruszyły stare pokłady rzeki i uwolniły z nich wiele toksycznych substancji.
  Boję, że wszystko zaprzepaścimy, kłócąc się ze sobą, kto winien. Niejaka posłanka Kwiecień (położna) wini Tuska.
  Tymczasem trzeba zakasania rękawów i zgodnego działania wielu podmiotów, by ratować rzekę.

 20. Stiopa said

  Zestawienie lechtaczki z siostrą Lucja, to ochyda, jeszcze to s.m. odszczeka

 21. Holokaust ™

  „rybiego holokaustu”

  Jak powinno być Michalkiewiczowi wiadomo „holokaust” jest tzw. znakiem towarowym (™) przemysłu holokaustu, dlatego na miejscu Michalkiewicza unikał bym raczej jego używania a cóż dopiero w powiązaniu z rybami i to przy możliwym skojarzeniu co gorsza z cudem nad jeziorem, kiedy to ryby zostały rozmnożone (Mt.14, 13-20), który to cud w tora nie ma nawet odpowiednika.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Holo

 22. we wszystkich starozakonnych” swietych pismach „glosi sie od niepamietnych czasow! o ….nadejsciu obrzezanego mesyjasza🤑😇w DNIACH STRASZNYCH I CIEZKICH ORAZ OSTATECZYCH?! a …aby przyspieszyc te …ciezkie i straszne dni ….po prostu zaczeto wlasnie TRUC caly ekosystem flory i fauny w Polin👿.Mesiasz ! nie nadejdzie kiedy jest jego wiernym ludziom jest dobrze👌👍.A zatem trzeba uczynic bardzo zle👹 jeszcze w ubieglym wieku ONI zatruwali nocami studnie i inne ujecia wody pitnej 👹Proste …jak budowa cepa

 23. revers said

  ciekawe kto wymorduje chinskie pangi ryby w cisninie Taiwanskiej?

  kolejna delegacja kongresu usej szykuje sie z niedyplomatyczna wizyta Taiwanu, po wizycie Peloesi, ktora byla ubezpieczona prywatnie na zycie w dniu wizyty na Taiwanie na 90 mld usd.

  Chinskiego smolenska nie bylo.

  Co ciekawe Peloesi byla podwojnie ubezpieczona bo syn Peloesi nadal jest wspolwlascielem height tech firmy w chinach.

 24. Peryskop said

  Mam wrażenie,

  Bardzo często broń biologiczna ma strukturę sprzężoną, komplementarną – czyli wielo-czynnikową.

  Jak w plandemii maskovid-19 :

  + unikanie „stanu wyjątkowego”
  + medialne zasiewanie STRACHU
  + fałszowanie danych, statystyk
  + wykorzystanie grypy sezonówki
  + varianty SARS2 Wuhan, bioUlabs
  + ślepa realizacja wskazań WHO
  + nakazy maskowania ust i nosa
  + nakazy dezynfekowania dłoni
  + przymus dystansowania się
  + przymus kwarantanny
  + paraliż służby zdrowia
  + zakaz sprawdzonych leków
  + użycie szkodliwych respiratorów
  + lans „choroby bezobjawowej”
  + korumpowanie kasty quasimedyków
  + restrykcje lokdałnowo/finansowe
  + presja utratą pracy albo służby
  + nękanie opornych karą i policją
  + skłócanie rodzin, społeczeństwa
  + przymus do lipnych „testów” PCR
  + sztyfty PCR mogą zakażać
  + PCR niszczą barierę zatoki-mózg
  + PCR śledzą genetykę i etnikę
  + namolne stręczenie wyszczepuku
  + przemilczanie NOPów i zgonów
  + wyśmiewanie krytyków plandemii
  + likwidacja buntujących expertów
  + marginalizowanie zakrzepicy
  + ignorowanie kryzysu pilotów
  + cisza nt katastrof na drogach
  + ignorowanie załamań w sporcie
  + lansowanie routerów wireless
  + przeregulowanie emiterów 5G

  Dlatego tu należy skomasować :

  #1 dystrakcyjną „ruską rtęć”
  #11 Revers naturalne bioprocesy
  + takie info otrzymane mejlem :

  Wczesna wiosna w jeziorze pod Kaiserslautern nastapil masowy pomor ryb ?!

  Zbierano ich pelne wiadra, po czym rzekome, staranne badania itp nie wykryly nic niepokojacego, a szmatlawce napisaly, ze ….
  ryby zdechly z powodu „uprawianej milosci”, dokladnie taka wersje puscili w obieg.

  Kto wie czy nasi „dobrodzieje” nie mieliby zamiaru uzyc np. czegos zatruwajac wody by przyspieszyc depopulacje ?

  Owe jezioro znajduje sie tuz przy bazie USA.

  Kto wie czy nie bylo wstepem do np. eksperymentu, ktory teraz powtorzono na Odrze ?

  KTO WIE ?

 25. Kar said

  24/Peryskop

  – duzo Pan tu opisal/napisal, ze kazda droga prowadzi do Rzymy (pilna depopulacja czlowiekow) ; ..jak go nie covidem, to ni stad ni zowad „Odra” go bez leb., i czy to nie jest piekne lzawe i oczywiste ?

  – i kiedy w koncu dadza nam przyslowiowego gudel
  szach-mat ( ). Skad ta ambaras-żenada plochliwosc/zwloka/litosc… przeciez maja nas odkrytych bezbronnych golasow na pniu, nie rozumiem..

 26. popis said

  Inaczej być nie mogło! Piekielną Triadą nazywałem sytuacje od 2019roku czyli od psychodemii realizację agendy 2021 i podróż do 2030.. W skład piekielnej triady wchodzą . Wirus,Klimat,Wojna/Konflikty Zbrojne i jest.

  W przypadku Wirusa -Ministerstwo Zdrowia WHO ( Agenda 2030)

  W przypadku rzeki Odry – Ministerstwo Klimatu WHO (Agenda 2030)

  W przypadku Wojny – Ministerstwo spraw Wewnetrznych i Siły Zbrojne ( Agenda 2030)

 27. Emilian58 said

  Dziwne bo niemczarnia wykryła w Odrze duże stężenie rtęci. Natomiast towarzysz Matoł-usz Chrustow zarzeka się że to duże zasolenie i duże natlenienie. Ale już nie jest tajemnicą że sprawcą jest firma Jack-Pol. To podobno jakaś papiernicza firma. Tyle że na zrzut świństwa dostali pozwolenie z góry! Czyli premier jak zwykle kręci bo to urodzony krętacz jest. A ludzie już podobno w lipcu zgłaszali że w Odrze źle się dzieje.

 28. revers said

  W maju juz caly kanal gliwicki masowo pachnial snieta ryba

 29. revers said

  cd.
  Dziękuję, że uczy nas Pan jak być aroganckim i odważnym bo jak mamy się zmierzyć z tymi toksycznymi ludźmi? Jeśli nie wyprzemy tej hołoty skończymy jak te ryby w Odrze.Zamknięcie kopalń, wybuchy w elektrowniach, rtęć w szczepionkach -antyterroryści powinni aresztować Premiera i Prezydenta!

  lub bezki z niznana substanacja w Odrze

 30. Sebastian said

  Jeśli odpowiedzialny za tą tragedię pozostanie bezkarny to zginiemy jak te ryby. Mnie wędkarzowi od najmłodszych lat słów brakuje by opisać stan emocjonalny w jakim się znajduję. Gdzie te qrvy spurki itp. gdzie popierdoleni obrońcy karpi wigilijnych, wszyscy w mysich dziurach. Jakoś od tzw. smogu ptaki z nieba na łby nie lecą, od tzw ocieplenia klimatu zwierzęta futer nie zrzucają, a ryby głosu nie mają. Squrwysyny wyrokować samobójstwa bez sekcji zwłok potrafią, w konfliktach zbrojnych bezbłędnie wskazują agresora, wirusa na patyku znajdą i z imienia wymienią, a tu nikt nic nie wie i zbadać nie potrafi, kto winien, a może zutylizowano przeterminowane szczepionki ?

  ——–
  Nie jestem wędkarzem, ale w pełni sympatyzuję z Pana wpisem.
  Admin

 31. Anzelm said

  Jeśli chodzi o wędkarstwo, to oczywiście sympatyzując z wpisem, od lat nurtuje mnie pytanie, dlaczego wędkarze ubierają się w stylu moro, jakby na jakieś manewry szli albo zaminowanie.

 32. revers said

  Ale co moro przeszkadza? moze zeby dzikie ptctwo nie straszyc. A tak nosi sie to na co pozwala brzeg wody, i tak sa nabrzeza gdzie wekarz podjezdza mercedesem by
  rzucuc spiningiem blache z nowym wow wood gibrem na szczupaka, sandacza, nie mal ze ubrany w biale rekawiczki i frk wedkarz spiningowy..

  A sa miejsca brzegu gdzie bez wysokich gumowych kaloszy nie wejdiesz po pas z wedka z muchowka lub na splawik.

  A tak poztym w nowej rzeczywistosci praw wodnych i brzegowych zarowno wedkarze jak rybcy maja ciezkie zycie.

  Zrzeszonych wedkarzy w Polskim Zwiazku Wedkarzy PZW przegania sie z miejsc na miejsce, takze podzial wod i administracji wod jest nie jesny bo sa wody morskie blizej baltyku doplywy rzek , reki, kanaly, jeziora, zlewy jak i wody ladowe. Kiedys byly jecze wody PGRowskie.

  Dotyczy te rybkow, z czego beda zyli rybacy z dolnej Odry po morze to nie wiem, kuzyn oddal bze rybacka na jez.Daabskim w dzierzawe, ale jak dzierzawca wkrotce splajtuje to i sam kuzyn wlasiciel rentownej bazy rybackiej z ichtioligiem akademickim bedzie mial piasek biednego w oczach, akademickie dlugie wakacje bylego instytutu rybnego, a bogatym gudlajom z Thalu radosc.

 33. revers said

  Wlsnie odbiera sie PZW zarzadzanie polskimi wodami na Odrze, choc umowy z PZW opiewaja dzierzawe do 2025 roku

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-katastrofa-ekologiczna-odra/news-polski-zwiazek-wedkarski-przestanie-zarzadzac-odra-zapadla-p,nId,6240919?fbclid=IwAR0N-uu1gB4kjQI5OnvnmzERhBQaW5rPgnXpTvqDA8NG8D9NraEw7gxvNqE#crp_state=1

  Zarzdznie ma przejac organizacja Polskie Wody ktora z kolei nic nie wie o zerwaniu umowy dzierzawczej z PZW.

  Na 100% wychodzi na to ze nikomu nie bedzie zalezalo w nastepnych dekadach na jakimkolwiek zrybianiu wod Odry.

  Martwa rzeka bez ryb i wielu gatunkow ptakow wodnych.

  Tego nie bylo w naciemniejszych czasach komunizmu , czy poczatkach kapitalizmu.

  Nemessis rybny.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: