Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Mietek o AfD dostała wiatru w żagl…
  UZA o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Greg o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Mietek o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  bronek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Yagiel o Wolne tematy (68 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Czy nasz Episkopat to wyznawcy Apisa ze słońcem między rogami?

Posted by Marucha w dniu 2022-08-17 (Środa)

Franciszek w Watykanie oddawał cześć wyobrażeniom demona Paczamamy podczas Synodu Amazońskiego. Temu demonowi składano się ofiary z ludzi na wyproszenie obfitości plonów.

Podczas wizyty w Kanadzie Franciszek poddał się pogańskiemu rytuałowi oczyszczenia, w którym oddawano cześć ziemi, wiatrowi, wodzie i ogniowi oraz otwierano rytualnie drzwi na 4 strony świata, w tym także do świata duchów.

Komunia dla wyznawcy Pachamamy

„Uczcimy ziemię, wiatr, wodę i ogień. Uczcimy aspekt mineralny, aspekt warzywny i aspekt ludzki” – powiedział członek starszyzny ludu Huron-Wendat. Wzywał duchy przodków obrzędami, które posłusznie wykonywał Franciszek.

We wrześniu ma się odbyć siódmy kongres przywódców światowych religii tradycyjnych (tak donosi KAI). Franciszek wybiera się na ów zjazd do Astany w Kazachstanie. Mają się tam zjechać przedstawiciele wszelkich odłamów wierzeń światowych, zabobonów i herezji, odłamów chrześcijańskich i pogańskich: prawosławia, islamu, judaizmu, szintoizmu, buddyzmu, zoroastryzmu, hinduizmu, i innych religii, na Pachamamie skończywszy. Wydarzenie to jest określane jako spotkanie wszystkich tradycyjnych wierzeń, kultur i duchowości.

Adoracja złotego cielca.

Tradycyjnych duchowości?

A jednocześnie jedyną tradycją, którą się urzędowo tępi, prześladuje, wyrzuca na margines, jest Msza Święta w Tradycyjnym Rycie Rzymskim.

Franciszek powiedział:

„Stolica Apostolska i lokalne wspólnoty katolickie są konkretnie oddane promowaniu rdzennych kultur poprzez określone i właściwe formy duchowego towarzyszenia, co obejmuje uwagę wobec ich tradycji kulturalnych, zwyczajów, języków i procesów edukacyjnych w duchu oenzetowskiej Deklaracji praw ludów tubylczych”.

Tradycje najdziksze i najbardziej pogańskie, są dowartościowane przez Franciszka. Co więcej, powołuje się on na ONZ, czyli władze i organizacje świeckie, które nie mają żadnych praw wobec Chrystusa i Kościoła. Jakim prawem Franciszek oddaje rząd dusz, który Kościół dzierży z woli Bożej jakimś politycznym świeckim organizacjom, mającym w pogardzie Kościół i Wiarę katolicką? Co więcej, działającą w przeciwieństwie do Chrystusa i Kościoła, jako obraz władzy antychrysta?

Pismo Święte, które Franciszek po heretycku wykręca i przeinacza, potępia jego praktyki. W 1 Liście do Koryntian 10, 20 czytamy:

„Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.”

Pośród wszystkich duchowych światowych zabobonów, religii i pogańskich rytuałów jeden ryt tradycyjny, katolicki jest w pogardzie, nienawiści, potępiony, skazany na zniszczenie. Żadne słowa Franciszka o zachowaniu tradycyjnych kultur nie dotyczą kultury łacińskiej. Żadne słowa o zachowaniu rodzimych języków nie dotyczą języka łacińskiego, rodzimego dla Kościoła. Żadne dowartościowywanie rytuałów pogańskich nie uwzględnia zachowania Liturgii Mszy Świętej w Tradycyjnym Rycie Rzymskim. Z nią, pośród intronizacji wszelkiego zabobonu, Franciszek postanowił bezlitośnie, radykalnie i bezwzględnie się rozprawić. Tak ją traktuje, jak pogańscy oprawcy ofiary składane rytualnie pogańskim bożkom: Paczamamie, czy Molochowi. Jedyną tradycją, z jaką się toczy wojnę i dąży do jej unicestwienia, jest Tradycyjna Liturgia Rzymska i wszelkie rytuały sakramentów i sakramentaliów, wykonywane w tej świętej katolickiej liturgii.

Jednak aby kapłani, biskupi i kardynałowie nie udawali, że sytuacja jest nie do rozwiązania, Kościół już dawno przewidział i tę sytuację. Papież Paweł IV w konstytucji Cum ex apostolatus z 15 lutego 1559 r. postanawia i orzeka:

„Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest do tego stopnia poważna i niebezpieczna, iż w razie odstępstwa od wiary można się sprzeciwić, oskarżając go, nawet papieżowi, który pełni władzę BOGA i Pana naszego Jezusa Chrystusa na ziemi, a nad narodami i królestwami posiada pełnię mocy i wszystko podpada pod jego osąd, on sam zaś na tym świecie przez nikogo nie może być osądzony. Pamiętamy ponadto, że gdy zagrożenie jest poważniejsze, to należy mu się pełniej i usilniej sprzeciwić, aby fałszywi prorocy, albo tacy, którzy posiadają również władzę świecką, nie mogli zgubnie usidlić prostych dusz, a niezliczonych ludów poddanych ich trosce duchowej bądź władzy doczesnej iżby nie mogli wraz z sobą zwieść ku zatracie i potępieniu, aby nigdy nie dała się ujrzeć ohyda spustoszenia na miejscu świętym, o której jest mowa od Daniela proroka”.

Czy nasz Episkopat, nasi kardynałowie, biskupi, proboszczowie, przełożeni zakonni, generałowie, przeorzy, są wyznawcami Apisa ze słońcem między rogami, czy Boga w Trójcy jedynego?

Czy są wyznawcami Pachamamy, dla której ofiaruje się istnienia ludzkie, czy Boga w Trójcy Jedynego, który mówi:

Głupi z natury są wszyscy ludzie,
którzy nie poznali Boga:
z dóbr widzialnych nie zdołali poznać Tego, który jest,
patrząc na dzieła nie poznali Twórcy,
lecz ogień, wiatr, powietrze chyże,
gwiazdy dokoła, wodę burzliwą
lub światła niebieskie uznali za bóstwa, które rządzą światem.
Jeśli urzeczeni ich pięknem wzięli je za bóstwa –
winni byli poznać, o ile wspanialszy jest ich Władca,
stworzył je bowiem Twórca piękności;
a jeśli ich moc i działanie wprawiły ich w podziw –
winni byli z nich poznać, o ile jest potężniejszy Ten, kto je uczynił.
Bo z wielkości i piękna stworzeń
poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę. (Mdr 13,1-5)

Bo wszyscy bogowie pogan to ułuda,
a Pan uczynił niebiosa. (1 Kr 16,26)

Albowiem Pan jest wielki i bardzo chwalebny, straszny dla wszystkich bogów. Bo wszyscy bogowie pogan są demonami, a Pan stworzył niebiosa. (Ps 96,5)

Czy nasi biskupi i kardynałowie są w jedności liturgicznej z takim dziwolągiem jak Jorge Bergoglio, zwanym biskupem Rzymu a niekiedy Franciszkiem, który jest promotorem demonów?

Do jakiej jedności, wobec czego i z kim Episkopat Polski, kardynałowie, biskupi i przełożeni zakonni zmuszają księży w Polsce?

Kto udzieli nam odpowiedzi?

Na prymasa Polaka nie liczymy, bo nie ma mocy przerobowych, żeby tym tematem był w stanie się zająć.
Czy Arcybiskup Gądecki da nam odpowiedź na to pytanie?
Jaką da nam odpowiedź Arcybiskup Jędraszewski, który jest najmędrszym z arcybiskupów na świecie?

I nie mówcie nam, że to nie jest sprawa wiernych, interesować się, wobec jakiego kultu mają zachowywać jedność w czasie najważniejszej modlitwy Kościoła: Mszy Świętej!
Bo jesteście jak kapłani pogan, którzy wrzucają dusze ludzkie w gardziel Molochowi, jeśli przymuszacie kapłanów do służby w kulcie bożków i jedności z kultem demonów.

Wierni mają prawo się bronić!
Kapłani mają prawo wymówić posłuszeństwo!

Kto nam odpowie, wobec kogo i czego mają być posłuszni kapłani w Polsce?

Czy macie prawo wymagać, bluźnierczo posługując się Imieniem Bożym, uzurpatorsko nadużywając władzy kościelnej, byśmy się stali żertwą rzuconą na ofiarę demonom, które czci Franciszek?

https://swietatradycja.wordpress.com

Komentarze 23 do “Czy nasz Episkopat to wyznawcy Apisa ze słońcem między rogami?”

 1. Antares said

  #
  „…odłamów chrześcijańskich i pogańskich: prawosławia, islamu, judaizmu,….”

  No i widzi Gajowy, prawosławie to pogaństwo 😁
  Może autor całe chrześcijaństwo chciał do pogaństwa zaliczyć 🤔

  ———
  Nic nie widzę.
  Admin

 2. „Tradycje najdziksze i najbardziej pogańskie,

  są dowartościowane przez Franciszka.”

  To miał bym taką jedną tradycje, szczególnie dowartościowaną także przez jego poprzedników, przy czym niezwykle krwiożerczą w swych rytuałach:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Ludożercy to dorbiazg wobec tej tradycji.

  „Czy nasz Episkopat, nasi kardynałowie, biskupi, proboszczowie, przełożeni zakonni, generałowie, przeorzy, są wyznawcami Apisa”

  Podobnie jak wielu chrześcijan są wyznawcami Mammona, a jeśli ten przybierze postać Apisa, to Apisa też.

 3. Paczamama

  oznacza „Matkę Ziemię”. Nie byłoby źle, gdyby także nasza cywilizacja zaczęła traktować ziemię jak matkę i nie gwałciła jej kazirodczo, jak to się dzieje dziś. Proszę spojrzeć tylko na to, co pozostało z ziemi po naszej cywilizacji.

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/__0ktkuTURBXy80OWNiNDQ3Mi04ZTQyLTQ3MjAtYTNhZS05MWZhNjQyNGRmNWYuanBlZ5GTBc0EsM0CdA

  Hałdy:
  https://stampsy-eu-1.s3.amazonaws.com/uploads/06/29/2018/user/49372/preview/480x/b4fbecae-f8ab-4f71-a5ab-d893fcc9ae24.jpg

 4. Bogdan said

  Matka Ziemia- dobre sobie. Raczej macocha która od milionów lat zabija nas powodziami, trzęsieniami ziemi, wybuchami wulkanów, huraganami itp. Lewackie pierdolety poparte z d. wziętą fotką z wysypiska.

  ———-
  I jakoś te miliardy ludzi wykarmiła…
  Admin

 5. ! said

  Antares,Gajowy @

  No jak? Przecież napisał „pogaństwa” a potem dwukropek i to „pogaństwo” wymienia. U pseudotradycjonalistów tak już jest. Nie uznają już nawet prawosławia za schizmę ale w ogóle za pogaństwo. Pod filmami x. Bańki ktoś wypisywał bzdety, że cerkiew to nie jest chrześcijaństwo, w podobnym tonie nadają rusofoby z Polonia Christiana. Jankeskim protestantyzmem niech się lepiej zajmą. Polityka im się z religią pomyliła.

  ———
  Nie. Napisał „… odłamów chrześcijańskich i pogańskich: prawosławia, islamu, judaizmu…”.
  Admin

 6. Re: Artykul:
  „Pretorianie” Senhendrynu dosc dobrze kontroluja i zarzadzaja „WatynZJAWEM” dla „swiatowej gawiedzi”…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29319

 7. UZA said

  „Matka Ziemia- dobre sobie. Raczej macocha która od milionów lat zabija nas powodziami, trzęsieniami ziemi, wybuchami wulkanów, huraganami itp.”

  Ziemia, to miejsce, w którym żyjemy i gdzie znajdujemy odpowiednie warunki do życia. Drugiego takiego miejsca nie mamy i nawet nie znamy. W tym sensie porównanie Ziemi do matki, w której ciele przebiega wstępny etap każdego ludzkiego życia, nie wydaje się pozbawione sensu. To prawda, że można na Ziemi znaleźć wiele rzeczy, bytów, zjawisk, które nam szkodzą. Wiemy też jednak, że bywają różne matki. Są i takie, które pozbywają się swoich dzieci, więc porównanie nie traci aktualności.

 8. Listwa said

  @5 !

  Jak zwykle narwany. A świętatradycja udaje.

 9. ! said

  Wyżej @

  Najbardziej to udają twoi kumple.
  A narwany sam jesteś co właśnie potwierdzasz (teraz i przy każdej okazji).

  Przy okazji zapytam co tam x. Bańka dalej twierdzi o ukrach po tym jak pobili jednego z pracowników Te Deum?

 10. Listwa said

  @ 9 ! said
  Z czym znowu masz problem? wpis @ 5 pokazuje że trochę rozjeżdża ci się poznanie z rzeczywistością.
  Masz tu ks. Bańkę, twierdzi że nie wypowiada sie na tematy polityczne. Znajdziesz sam?

 11. Zbych said

  Kosciola Katolickiego juz praktycznie nie ma. Zostali tylko sedewakantysci. Bergolio robi dokladnie to co Jan Pawel IIgi. A antykatolicki sobor watykanski IIgi naucza ze „chrzescijanie, zydzi i muzulmanie wierza w tego samego boga”. Wiec moze przyszla pora zdecydowac gdzie sie nalezy.

 12. ! said

  Listwa @

  Haha, dobre! Nie wypowiada się na tematy polityczne. A w poprzednich filmikach to co było? Straszenie jakimś socjalizmem i wychwalanie kapitalizmu, ukłony w stronę ludzi o korwinowskich i czasem pisowskich poglądach, ruganie Rosji, ruganie Putina za to, że był w KGB itd. W postach po filmami banował ludzi za odmienne poglądy na temat Rosji itp. Już te jego filniki tutaj wklejałem i kolejny raz mi się nie che. To będzie już czwarty raz jak go przyłapuję na kłamstwie.
  Ojciec startował do rady powiatu z PiS to syn wiadomo…

 13. Listwa said

  @ 12 !
  Jesteś narwany i to w sposób niereformowalny. Masz wypowiedź wsłuchaj się, a nie zapewniasz, że coś widziałeś. A jak patrzysz to widać.

 14. Anzelm said

  Akurat said ma rację co do x. Bańki. Czasami sprawia on wrażenie, że wiadomości o Polsce i świecie współczesnym czerpie z gapola.

 15. Listwa said

  @ 14 Anzelm said
  Już to widzę, opowiada banialuki. Jak ktoś chce moze nie lubić ks. Bańki, ale stawianie zarzutów wymaga wskazania konkretnych podstaw. Mi też wmawiał, że popierałem Dude, bo gdzieś tak wyczytał, co nie jest prawdą.

 16. ! said

  Wiesz co to ósme przykazanie?

  Pamięć mam dobrą. Moim tylko błędem jest to, że nie dodaję do zakładek każdych stron na których tacy jak ty piszą różne bzdury bo bym to wtedy wyciagnął i raz na zawsze zamknął ci gębę na kłódkę!

  Namawiałeś kiedyś NA GAJÓWCE do popierania Bosaka, a potem w drugiej turze na dudasza bo niby mniejsze zło.
  Szczerze to nie byłby to jakiś tam zarzut bo pomylić się każdy może, a nawet wielu z wiedzą z gajówki nie jest odpornych na różne manipulacje (zwłaszcza w okresie „wyborów” bo sam miałem nadzieję wobec Ruchu Narodowego,kiedyś). Problemem jest tylko to, że ty się nie przyznajesz do błędów i łżesz, łżesz i łżesz. Jak wyżej opisywany ksiądz. Bez odbioru!

 17. Listwa said

  @ 16 ! said
  Bzdury pleciesz narwańcu, a gębę zamknij sobie sam. Moze pamieć masz dobrą, tylko czytasz głupawo i dorabiasz swoje wizje.Wciągnij i pokaż.
  Nigdy nie napisałem nic na poparcie Dudy, nie popieram teraz, ani wcześniej, a Bosaka jeszcze widziałeś.
  Łżesz i konfabulujesz.

 18. Listwa said

  ad 17
  „Namawiałeś kiedyś NA GAJÓWCE do popierania Bosaka, a potem w drugiej turze na dudasza bo niby mniejsze zło.”
  – narwańcu popaprany, jeśli popierałem to w okresie przedwyborczym. Więc szukaj i pokaż to nie jest jakiś długi okres. Bo tylko kłapiesz dziobem.

 19. ! said

  Anzelm @

  Mało tego bo ksiądz (tu chyba powinien być użyty cudzysłów) to negacjonista NWO bo jego zdaniem gdyby był tajny rząd światowy to już dawno ludzie go tworzący by się pokłócili i wszystko by się rozsypało. Widać, że chyba nie jest wierzący i nie wie, że tą żydomasońską machuną kieruje sam szatan i tylko Bóg może to zniszczyć.
  Od ok. 6:40 polecam

  A listwa to zwykły troll internetowy. Nawet gdy mu podałem kiedyś dowody na jednym filmiku i wskazałem gdzie co i jak to dalej pisał kłamliwe komentarze i odwracał kota ogonem więc nie warto czegoś szukać, żeby mu pokazywać. On „wie” swoje. Czyli kłamie dalej bo liczy na głupotę tutaj czytających. Ale takie socjotechniczne zagrywki to nie ze mną.

 20. ! said

  Anzelm @

  Dodam jeszcze, że warto ten filmik obejrzeć do końca. Zwłaszcza od połowy drugą część. Ksiądz właśnie podstępnie wkręca, że te bzdury telewizyjne to niby nieprawda ale jednak prawda, a wszyscy miesięcy o „teoriach spiskowych” to jakieś bzdury, które trzeba odrzucić brzytwą Okhama.
  To kret w FSSPX. Pewnie nie jedyny…

 21. Listwa said

  @ 19 ! said
  Powiadasz że „listwa to zwykły troll internetowy.”. Napisałeś pajacu coś takiego: „Namawiałeś kiedyś NA GAJÓWCE do popierania Bosaka, a potem w drugiej turze na dudasza bo niby mniejsze zło.”
  – nigdy do tego nie namawiałem, ubzdurałeś to sobie. Albo pokaż gdzie tak napisałem albo to odszczekaj tłumoku nawiedzony.

  „Nawet gdy mu podałem kiedyś dowody na jednym filmiku i wskazałem gdzie co i jak to dalej pisał kłamliwe komentarze i odwracał kota ogonem’
  – co to znowu za urojenia ?

  Co do ks. Bańki, ty po prostu nie rozumiesz ani tego co on mówi, ani o czym mówi. Do wypowiedzi którą słyszysz dorabiasz co sobie ubzdurasz. Na tym polega twoje zwichnięcie. Posłuchaj uważnie od 14 min, bo to jest podsumowanie i jakby do ciebie była mowa.

  Jak będziesz miał nadal trudności, to poświęcę chwilę, zeby ci pokazać rozmiar twojego zwichrowania w ocenie.

 22. Dawid said

  co za pełen obłędu tekst – proszę zacząć czytać Biblię a zrozumiecie że zniszczenie kk jest zgodne z wolą Boga – myśli gajowy że Bóg pozwoliłby nazywać człowieka tytułem Ojciec Święty którym Jezus nazwał Boga w modlitwie przed swoim pojmaniem? Myśl gajowy że Bóg pozwoli nazywać tą instytucję kościołem Boga w skład której wchodzą pedofile? Przecież Jezus mówił że ten kto doprowadzi dziecko do zgorszenia to lepiej byłoby mu zawiązać kamień u szyi i utopić się w głębi morza…

 23. Marucha said

  Re 22:
  Czy Pan przypadkiem nie jest z tych „badaczy Pisma Świętego”?

  No to sobie proszę przeczytać:
  „Chrystus złożył obietnicę, że »bramy piekielne go nie przemogą« (Mt 16, 18); moce piekielne same nie zniszczą Kościoła będącego mistycznym Ciałem Chrystusa.”
  Natomiast różne inne „Kościoły”, zbudowane na herezjach (choćby Posoborowie), takiej obietnicy nie otrzymały.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: