Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Pejot o AfD dostała wiatru w żagl…
  bryś o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Maverick o Sława i chwała
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  Zbyszko o Kard. Stanisław Hozjusz: Pismo…
  Wywrotowiec o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Mietek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Wywrotowiec o AfD dostała wiatru w żagl…
  Vis o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  kolejarz o Krystian Kamiński: „Zimnowojen…
  Włodek o W 1982 roku USA dokonały sabot…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Mietek o AfD dostała wiatru w żagl…
  UZA o Na trupie Polski wejdziemy do…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Jedno zdjęcie – trzy kłamstwa

Posted by Marucha w dniu 2022-08-17 (Środa)

Po pierwsze, oczywiście Rosjanie kłamią w dzisiejszych przekazach medialnych, że Duda klęczy przed grobem członka (-ów) band UPA. Żołnierze Armii URL i bandy OUN-UPA to nie to samo.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-rosyjska-propaganda-uderzyla-w-prezydenta-andrzeja-dude…

Armia URL była regularną formacją spełniającą standardy prawa wojennego: umundurowana i działająca otwarcie na polu walki. Zaś bandy UPA to w dużej mierze słabo zorganizowani chłopi-analfabeci lub pół-analfabeci, tzw. czerń, często niemający nawet butów, którzy jak inni chłopi za dnia pracowali na roli, zaś nocami dokonywali mordów na swoich sąsiadach lub okolicznych wioskach.

Same bandy powstały ponad dwadzieścia lat później. Inna rzecz to fakt, że nawiązywały one do tamtej armii, m.in. używali takiego samego kształtu krzyża jak na zdjęciu, i prawdą jest, że ten wczorajszy gest Andrzeja Dudy w wielu środowiskach (nie tylko kresowych) w Polsce był źle odebrany.

[Przyjdzie czas, wkrótce, na klęczenie i  przed pomnikami Bandery – admin]

Po drugie, na zdjęciu Andrzej Duda klęczy przed pomnikiem żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej (AURL), którzy od pewnego momentu stali formalnie byli taktycznymi (!) sojusznikami Polski. Problem w tym, że żołnierze jako członkowie AURL wcześniej dokonywali masowych pogromów na Żydach (ich ofiara padło od 50 do 100 tys. Żydów), a w wojnie polsko bolszewickiej nie reprezentowali sobą większej wartości militarnej – mowa o tym w raportach do polskiego dowództwa (wcześniej jego fragmenty umieszczałem na FB).

Zaś sam Semen Petlura, dowódca tej armii, z powodu udziału w tych pogromach 25 maja 1925 roku został zamordowany w Paryżu przez rosyjskiego Żyda, Szolema Szwarcbarda, któremu AURL zamordowała piętnastu członków najbliższej rodziny

– Dziś ten zamachowiec jest powszechnie czczony w Izraelu m.in. nazwami ulic, zaś w czasie procesu (został uniewinniony) wspierali go najwybitniejsi na świcie intelektualiści jak m.in. filozof-klasyk E. Bergson i fizyk A. Einstein. Nawet gdy żołnierze Petlury przeszli formalnie na polską stronę., to wg wspomnianych raportów zachowywali – ujmując to delikatnie – niechętny stosunek do Polski. Dlatego, choć mam szacunek dla każdego oddał życie w walce po polskiej stronie, to sugerował bym prezydentowi Andrzejowi Dudzie przypomnienie jego własnych słów z 11 lipca br, w których zwracając się do rodzin ofiar band OUN- UPA, postulował „miarkowanie słów i czynów”. Ciszej nad tymi grobami, panie Prezydencie!

Po trzecie, w artykule do którego podałem link, autorka pisze, że bandy OUN-UPA były „współodpowiedzialne” za ludobójcze mordy na Polakach i Żydach w czasie II wojny – to kłamstwo!

Nie było żadnej „współ-„odpowiedzialności, ale pełna odpowiedzialność, gdyż tych rzezi dokonywały same bandy OUN-UPA, tj. w pojedynkę, i nikt inny z nimi. Autorka bezczelnie manipuluje i kłamie w tym artykule. O pewnej formie współodpowiedzialności można by mówić w przypadku Niemców okupujących nasze Kresy, gdyż wg międzynarodowego prawa wojennego okupant ponosi prawną odpowiedzialność za to, co dzieje się na zajętym przezeń terytorium. Niemcy zaś w niedostatecznym stopniu tępiły te bandy, a często z nimi współpracowali. Dzisiejsze Niemcy o tym wiedzą i aby, oddalić od siebie kwestię reparacji – prawnie należne wg prawa międzynarodowego – propagandowo wybierają ukraińskich ludobójców – można by tu wspomnieć piszącego po polsku niemieckiego propagandystę Klausa B.

Prof. Bogusław Paź
https://myslpolska.info

Komentarzy 9 do “Jedno zdjęcie – trzy kłamstwa”

 1. Peryskop said

  Szacunek dla autora za obiektywizację.

 2. lewarek.pl said

  Ale po co Duda klękał przed tym grobem? Nie mógł po prostu przyjść, postać i pójść? Czym ten zmarły zasłużył sobie na taki hołd? Ten Duda to jakiś pojeb, wszystko co ukraińskie albo amerykańskie kojarzy mu się z padaniem na kolana.

 3. Ciekawa interpretacja pazia wypełniających władzę w Polsce

  „Zaś bandy UPA to w dużej mierze słabo zorganizowani chłopi-analfabeci lub pół-analfabeci, tzw. czerń, często niemający nawet butów, tzw. czerń, często niemający nawet butów, którzy jak inni chłopi za dnia pracowali na roli, zaś nocami dokonywali mordów na swoich sąsiadach lub okolicznych wioskach.”

  To dość typowa interpretacja ukraińskich konstruktorów zgrabnej historii.

  Zamieszczone powyżej zdjęcie i komentarz do niego:

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/17/propaganda-polska/#UkrMord

  Jak widać, ta interpretacja jest nie tylko znana banderowcy Dudzie, ale także tym na Woli.

 4. Panicz Pawełek said

  Re 2. Jak to po co klękał? Jak widzi flagi banderowskie albo żydowskie to odruchowo chce laskę robić.

 5. GZN said

  Ad. 2
  Duda klękał przed obeliskiem, który to obelisk otoczony jest szeregiem grobów tychże URL. Na cmentarzu prawosławnym w Warszawie. Z resztą na tym samym cmentarzu w innym miejscu też jest kwatera z szeregiem grobów żołnierzy URL.
  Nie będę się spierał ale ja spotkałem się z określeniem, że klękał przed pomnikiem faszystów. No ale jak powiedziałem głowy nie dam, że rosyjskie media podały -UPA. Z resztą powoływanie się na takie źródła jak interia to nie jest mocny argument w dyskusji. To co mnie w pierwszej kolejności uderzyło jak dowiedziałem się o wyczynie Dudy; jak on teraz wytłumaczy się żonie i nie tylko z tego Petlury.

 6. mac said

  Klęknięcie prezydenta Andrzeja Dudy przed pomnikiem bojców Ukraińskiej Republiki Ludowej to prosta kontynuacja takiego samego hołdu, złożonego w czerwcu 2019 roku przez prezydencką małżonkę, Agatę Kornhauser-Duda w nekropolii wzniesionej ku czci m.in. Ukraińskiej Armii Galicyjskiej, mordującej Polaków w latach 1918-19 (i później) oraz SS Hałyczyna i innych gierojów Ukrainy…

  Mimo wszystkich eufemizmów, z których mogłoby wynikać, że lata 1939-45 zeszły petlurowcom na uprawie ogródków i co najwyżej niewinnej działalności społecznej i charytatywnej – byli to w ogromnej masie niemieccy kolaboranci i czynni naziści.
  A skoro część z nich została, niestety, oficerami Wojska Polskiego, składając przysięgę Rzeczypospolitej – to także zdrajcy. I tym zdrajcom i mordercom Polaków prezydent RP, Andrzej Duda właśnie złożył przyklękając wieniec.”
  https://konserwatyzm.pl/rekas-petlurowcy-sojusznicy-hitlerowskich-niemiec/

 7. Marucha said

  Re 6:
  Czasami warto czytać gajówkę…
  >https://marucha.wordpress.com/2022/08/18/petlurowcy-sojusznicy-hitlerowskich-niemiec/

 8. mac said

  czytam ,nie ze wszystkim nadążam

 9. Aryjczyk z pochodzenia said

  Z tego co widzimy to Duda lubi podpisywac swoim mégicznym dlugopisem wszystko co popadnie. Najbardziej lubi to robic na kuckach. A szczytem osiagniec to juz modly zydowskie i bicie glowa w mur. Proponuje zbiorke na kask i nakolanniki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: