Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Dugin: nowa epoka
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  bronek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Anucha o Wolne tematy (68 – …
  Marucha o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Miro o Wolne tematy (68 – …
  JanuszT o Fikcja z reparacjami
  JanuszT o Fikcja z reparacjami
  JanuszT o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Anucha o Co powiedział Prezydent Federa…
  UZA o W kierunku głębi
  JanuszT o W obronie Sikorskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Niemiecka dziennikarka opowiada, jak z powodu jej poglądów całej jej rodzinie zamrożono konta

Posted by Marucha w dniu 2022-08-17 (Środa)

„Powiedzieli, że w każdej chwili mogą zatrzymać”: niemiecka dziennikarka Alina Lipp opowiada, jak z powodu jej poglądów nt. Donbasu całej jej rodzinie zamrożono konta w Niemczech, a matce grożono.

https://videon.img.ria.ru/Out/Flv/20220816/2022_08_16_ALINALIPP_kmwjlpxb.1oi.mp4

Wcześniej niemiecka dziennikarka Alina Lipp pokazywała zniszczony przez ukraińskie wojska spichlerz w mieście Rubiżne w pobliżu Siewierodoniecka.

Rosja od 24 lutego prowadzi specjalną wojskową operację na Ukrainie. Według rosyjskiego prezydenta Władimira Putina celem jest „ochrona ludzi, którzy przez osiem lat byli obiektem zastraszania i ludobójstwa przez reżim kijowski”. Według Ministerstwa Obrony Rosji do końca marca armia rosyjska zrealizowała główne zadania pierwszego etapu – znacznie zmniejszyła potencjał bojowy Ukrainy. Głównym celem, jak twierdzi resort obrony, jest wyzwolenie Donbasu.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 17 do “Niemiecka dziennikarka opowiada, jak z powodu jej poglądów całej jej rodzinie zamrożono konta”

 1. JanuszT said

  Powinna te zasrane konta szwabskie zlikwidować i trzymać pieniądz u siebie schowany dobrze, od ognia i złodziei, a na te q…y neoliberalne się wypiąć. Boję się, że to zawita już niedługo do Polin. Po co te wszystkie są konstytucje, jak one są łamane nagminnie i wszelkie prawa człowieka.

 2. Mietek said

  Obecne władze niemieckie są bardzo wrogo nastawione do Rosji, oni chcą wykończyć Rosję, ale się boją, gdyż Rosja trzyma ich za gardło, i w każdej chwili może tą pętlę jeszcze mocniej docisnąć, Rosjanie wykończą obecny rząd Niemiec, jeśli dalej będzie taka wrogość.

  Klaus Ernst: Znowu musimy porozmawiać o Nord Stream 2!

  Lewicowy polityk i przewodniczący Komisji Energetycznej w niemieckim Bundestagu wzywa do negocjacji z Rosją w związku z cenami gazu.

  Ani wielu obywateli, ani przemysł nie przetrwają nadchodzącej zimy bez szwanku. Inflacja jest spowodowana głównie wzrostem cen energii. Już teraz nie tylko osoby o niższych dochodach boją się patrzeć na paragon na stacji benzynowej czy w supermarkecie. Prawdziwa kalkulacja nie została jeszcze przedstawiona. Pochodzi z rocznym rachunkiem od firmy użyteczności publicznej. Rządowe apele o środki oszczędnościowe to czysty cynizm. Wielu nie ma innego wyboru.

  Sankcje energetyczne wobec Rosji okazują się poważnym błędem! Zbliża się poważna recesja. W energetyce to przede wszystkim sankcje wobec Rosji, zapowiedź blokowania dostaw rosyjskiej energii bez względu na umowy czy kontrakty, które powodują załamanie gospodarcze. Słuszne jest jak najszybsze rozwijanie odnawialnych źródeł energii, a także sensowna jest dywersyfikacja importu energii. Jednak zagrożenie dostaw energii dla największej gospodarki Europy jest harakiri, szkodzi obywatelom i przemysłowi i w żaden sposób nie pomaga Ukrainie.
  Wręcz przeciwnie, jako eksporter energii Rosja korzysta z wyższych cen i już znalazła możliwości eksportowe w Indiach i Chinach. Nadwyżka na rachunku obrotów bieżących Rosji potroiła się w pierwszej połowie 2022 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Nie należy oczekiwać, że w wyniku naszych sankcji wojna zakończy się szybciej.

  Jak inaczej można zabezpieczyć dostawy energii niż w bezpośrednich rozmowach z Rosją? Łamanie traktatów z Rosją przez własne sankcje przy jednoczesnym oczekiwaniu od Rosji przestrzegania traktatów okazuje się politycznie głupie. Fakt, że Rosja wciąż dostarcza, jest dość zaskakujący. Nord Stream 2 nie może być tematem tabu! Dlaczego uzależnienie od rosyjskiego gazu miałoby być większe, jak twierdzi Habeck, jeśli jego część przepływa przez Nord Stream 2?

  Cały artykuł, tutaj..
  https://www.berliner-zeitung.de/politik-gesellschaft/gastbeitrag-energiekrise-linke-politiker-klaus-ernst-wir-muessen-wieder-ueber-nordstream-2-reden-li.256689

 3. Mietek said

  Putin: Rosja rozpoczęła operację specjalną w pełnej zgodności z Kartą Narodów Zjednoczonych..

  Rosja rozpoczęła specjalną operację wojskową na Ukrainie zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych ( ONZ ). Poinformował o tym we wtorek 16 sierpnia prezydent Rosji Władimir Putin..

  „Postanowiliśmy przeprowadzić specjalną operację wojskową na Ukrainie w pełnej zgodności z Kartą Narodów Zjednoczonych.

   Cele tej operacji są jasno i precyzyjnie określone – ma to zapewnić bezpieczeństwo Rosji i naszym obywatelom, chronić mieszkańców Donbasu przed ludobójstwem – powiedział szef państwa.

  Władimir Putin powiedział, że wszelkie próby „odwołania Rosji” przez państwa zachodnie są głupie . „Wszystkie próby anulowania naszej kultury, anulowania Rosji są daremne. To tylko głupota. A ci, którzy myślą inaczej, na ich nieszczęście nie wyciągnęli lekcji historii – podkreślił.

 4. Piskorz said

  re 2/3 Co u nich zza Odrą warto czytać http://www.zuerst.de

 5. Mietek said

  Niemcy są na skraju zapaści, i pociągną za sobą, nie tylko resztę Europy, ale też USA..

  Podczas gdy opinia publiczna bacznie obserwuje rynek gazu i obawia się chłodów oraz wysokich kosztów ogrzewania, na rynku energii elektrycznej pojawia się groźna grupa problemów. 

  To, co się tam dzieje, sprawia, że ​​profesjonalni analitycy rynku bledną. „Nie patrz w górę! – ostrzega na przykład Javier Blas (Javier Blas), ekspert Bloomberga. – Jeśli to zrobisz, przerazi Cię europejski rynek energii elektrycznej”.

  Blas ma na myśli to, że: jeśli spojrzy się w górę, w oddali widać szczyt krzywej cen energii elektrycznej, która w ostatnich tygodniach osiągnęła niewyobrażalne poziomy. 

  Na rynku terminowym energia elektryczna na 2023 r. kosztuje już 450 euro za megawat, czyli dziesięciokrotnie więcej niż wcześniej. 

  „Rosnące ceny dosłownie zapierają dech w piersiach”, mówi Lion Hirth, ekspert ds. energii w Hertie School. „Nigdy wcześniej nie zdarzyło się to w historii rynku energii elektrycznej”.

  Część tego skoku cen można wytłumaczyć zamknięciem francuskich elektrowni jądrowych wymagających naprawy, które najwyraźniej potrwają przez długi czas. Trudno powiedzieć, jak długo ceny utrzymają się na tym zawrotnym poziomie. Jedno jest jasne: planowane zamknięcie niemieckich elektrowni jądrowych i niepodłączenie elektrowni węglowych przyczyni się do wzrostu cen. 

  Jeśli ceny na rynku hurtowym utrzymają się na tym poziomie, to ostateczna cena dla konsumenta z obecnych 35 centów za kilowatogodzinę może teoretycznie wzrosnąć do jednego euro w dość krótkim czasie.

  Ludzi, to prawie 5 zlotych za kilowatogodzinę, kto za te ceny, podłączy, lub kupi samochód elektryczny?

  Niewykluczone, że my w Niemczech również staniemy przed niedoborem energii elektrycznej, zanim dojdzie do niedoboru gazu – mówi ekspert ds. energii Alexander Weiss, starszy partner w firmie konsultingowej McKinsey.

  „Fakt, że rząd federalny nie spieszy się z przyłączaniem elektrowni węglowych na tym tle, jest zaskakujący” – mówi Holger Lösch, zastępca dyrektora generalnego Federalnego Związku Przemysłu Niemieckiego. elektrowni węglowych.

 6. UZA said

  „Słuszne jest jak najszybsze rozwijanie odnawialnych źródeł energii…”

  Jakich odnawialnych źródeł energii ? Baterie solarne na każdym dachu, turbiny wiatrowe na każdym trawniku ? I co to da, skoro zimą w naszej części świata jest raczej mało słońca i dużo chmur, poza tym wiatry wieją za mocno albo wcale. Mówiąc wprost: węgla i gazu długo nic nie zastąpi (chyba, że atom, lecz on też jest „be” z punktu widzenia unijnych ekofanatyków). Pomimo ciągnącej się już trzeci rok plandemii, w Europie ostało się jeszcze sporo ludzi i wszyscy oni muszą mieć w sezonie jesienno-zimowym solidne, porządnie ogrzane domy. To nie Kalifornia, gdzie można żyć w przyczepach kempingowych. Poza tym, pozostaje jeszcze gospodarka, która wymaga potężnych i stałych dostaw energii. Do tego są potrzebne elektrownie z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś tam zabaweczki.

 7. rafał said

  PANIE Marucha a Wojtek czeka nic nie znaczą ..

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – „Trudno powiedzieć, jak długo ceny utrzymają się na tym zawrotnym poziomie. ”

  Tak długo jak będzie to potrzebne by wykończyć po II WS wyż demograficzny drogom szprycy lub biedy.

 9. AlexSailor said

  Taaak.
  Ropa na rynkach światowych tańsza niż przed wojną, a na stacjach zdrożało o połowę.
  I jaki ma to związek z Rosją?

 10. revers said

  A ktos pamieta jescze z 2009 roku pani dzienikarz Burgermeister z dwoma obywatelstwami irladzko-austriackim? Jej tez zblokowano konta bankowe w austrii a nawet probowano wtracic do :zachodniego psychiatryka” na zawsze za „grype 2009” i rewelacje smolenskie z 2010 roku.

 11. Piskorz said

  re 10 Dobrze, że ona żyje; mam taką nadzieję. B. ciekawa/odważna kobieta..!

 12. bryś said

  AlexSailor – jesteśmy z Rosją prawie w stanie wojny. Na razie kasą z polskich rafinerii finansują u-krainę. Pośrednio i bezpośrednio pewnie też.

 13. plausi said

  Inflacja

  Ad 5, Mietek
  „Podczas gdy opinia publiczna bacznie obserwuje rynek gazu ” realizowana jest inflacja:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Inflacja

  Inflacja nie ma nic wspólnego z jakimś rynkiem gazu, Ukrainą czy czymkolwiek. Inflacja jest konsekwencją wdmuchiwania od lat do obiegu pieniędzy w przez FED i EBC według tzw. Europejskiego Mechanizmu Stabilności, ustanowionego po tym, jak MWF

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  zorganizowała w latach 2007/8 tzw. „kryzys finansowy”, aby ściągnąć z ludzkości znaczną część środków finansowych, jakimi ta dysponowała.

  EBC, podobnie FED, wdmuchiwał do obiegu przez przeszło dekadę ogromne ilości pieniędzy, które na szczęście udało się związać przez dłuższy czas w obiegu spekulacyjnym: giełda i podobne. Nadmierna rozbieżność między ilością pieniądza i rzeczywistej podaży towarów/usług prowadzi co jakiś czas do zabiegów regulacyjnych, inflacja jest obok zadeklarowanych kryzysów jedną z metod.

  Proszę traktować wydarzenia związane z Ukrainą jako pretekst a nie przyczynę inflacji, co zresztą definicja inflacji powinna uświadamiać.

  Odnośnie artykułu, obie panie na zdjęciu przebywają w Rosji, przy czym matka opuściła RFN w pośpiechu po tym, jak władze zablokowały jej konto bankowe, ojciec został pozbawiony dostępu do pieniędzy już wcześniej, przy czym bank nie był w stanie udzielić wyjaśnienia, kto tego dokonał. RFN jest krajem totalitarnym, podległym MWF, znakomicie reprezentowanej n.p. przez

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/07/glob-i-globalizm/#BRVg

  W ramach Wielkiego Resetu (Wyzerowania/Nowego Startu) oczekuje się dalszych ułatwnień resetowania obywateli przez bank, jest mowa o centralnej rejestracji kont, bez trudu identyfikowanych za pomocą nr PESEL

  jak widać także dla bydła. Jakże łatwo będzie zakończyć egzystencję osobnika przez odcięcie go od wszelkich środków życiowych.

  „Jane Burgermeister”

  Ad 10, Revers

  w lewej spalcie tego blogu można znaleźć link do „Jane Burgermeister” w tymże WordPress, niestety „birdflu666.wordpress.com is no longer available. This site has been archived or suspended for a violation of our Terms of Service. ”

  Szukamy w archiwum, ostatnia wersja z 3. kwietnia 2019. roku

  https://web.archive.org/web/20190403203221/https://birdflu666.wordpress.com/

  autoryzacja jest przypisana Jane Burgemeister, tekst nosi datę 28.09.2018. Można przyjąć, że została na czas przed operacją „Plandemia Covid-19” zlikwidowana.

  Wideo z roku 2009, w którym J.B. Z dziesięcioletnim wyprzedzeniem opisuje wszystkie te metody, jakie przeżyliśmy lub nie od roku 2020, jest mowa o centrach sprycowania, o tym, że materiał w sprycy jest skażony i groźny dla zdrowia i życia, no i wreszcie jest mowa o mikrochipie w dawce. Naturalnie wysprycowani i nie mają być rejestrowania w banku danych. To był rok 2009.

  https://gloria.tv/share/W3boCg8aRUKH137e4YDvAZU9n#1600

  jedynie ten skromny przykład dowodzi wystarczająco, że mamy do czynienia z niezwykle zbrodniczym środowiskiem, które od dziesiątków już lat planuje wymordowanie znacznej części ludzkości.

 14. revers said

  J.B. probowala tez w Berlinie uaktywnic sie publicystycznie ale chyba nie wszystko poszlo jak trzeba, tam tez kretow z roznych sluzb tajniackich krajowych i agranicznych mozna spotkac na kazdym kroku

  J.B. na youtbe o covid 19

  https://www.brighteon.com/394499e3-767b-44e1-80a9-ef0054b36186

 15. revers said

  jak by by kto myslal ze juz po sprycach to na jesien idzie nowe …

  ⚠️ 30 czerwca 2022 r. w ukrytym za paywallem niegdyś poważnym magazynie „Der Spiegel” ukazał się wywiad z generałem dywizji Carstenem Breuerem, pełniącym obowiązki dowódcy Dowództwa Zadań Terytorialnych Bundeswehry w Berlinie i byłym szefem sztabu kryzysowego Corona w Urzędzie Kanclerskim. Na pytanie, czy jest zadowolony z przygotowań do ewentualnej pandemii jesienią, Breuer udziela tej niemalże niewiarygodnej odpowiedzi: „Jest przygotowanie podstawowe, gdzie każdy wie dokładnie, co ma robić. Jesienią będziemy musieli zaszczepić od 50 do 60 mln osób i stworzyć do tego niezbędną infrastrukturę.” W prostym języku oznacza to, że rząd federalny zamierza przymusowo szczepić obywateli przez wojsko. ⚡️
  https://t.me/patriotischestimmedeutschlands

  po 8 spryc na jednego Helmuta czeka w magazynach

 16. Piskorz said

  re 15 Z tego /t.me/
  Der prozentuale Anstieg der gemeldeten Erkrankungen im Jahr 2021 im Vergleich mit dem Jahresdurchschnitt der Jahre 2016 – 2020:

  ✅ Krebs der Speiseröhre +894 %
  ✅ Krebs der Verdauungsorgane +624 %
  ✅ Brustkrebs +487 %
  ✅ Schilddrüsenkrebs +474 %
  ✅ Hodenkrebs +369 %
  ✅ Krebserkrankungen sonstiges +296 %

  (Quelle Dr. Hannes Strasser)

  💬
  „Wenn eine Zelle 48 Stunden lang unter 35 % Sauerstoffentzug leidet, verwandelt sie sich in eine Krebszelle“ (Dr. Otto H. Warburg, Nobelpreisträger 1931) /!!!! SIC/.

  Ist jeder Maskenträger ein potentieller Krebspatient von morgen⁉️‼️

 17. Ale dlaczego? said

  AD 13.
  Pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią n.t. przyczyn inflacji. Jest to pewnie słuszne w odniesieniu np. do USA. Jednak co do inflacji w Polsce to główną przyczyną jest to, że k.wy pisowskie nie kupują surowców energetycznych od Rosji. Czyli tańszych. Tak w uproszczeniu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: