Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wyniki referendów – za R…
  Wład Władowicz Budyń o Kierowcy mają dość. „To…
  Wład Władowicz Budyń o Wyniki referendów – za R…
  revers o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Leo o Zorganizowany system wyłudzani…
  revers o Wyniki referendów – za R…
  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Kto rządzi światem?

Posted by Marucha w dniu 2022-08-19 (Piątek)

Niedawno Organizacja Narodów Zjednoczonych, a konkretnie – UNESCO – kolaborując z Twitterem, Komisją Europejską i Światowym Kongresem Żydów wypowiedziała wojnę “teoriom spiskowym”, według których wydarzenia “są tajemnie manipulowane za kulisami przez potężne siły z negatywnymi intencjami”.

Zanim przejdziemy do rozebrania sobie z uwagą deklaracji ONZ i jej kolaborantów, przyjrzyjmy sie tej stronie wojującej. Na początek – ONZ. Wbrew swojej nazwie, jest to międzynarodówka biurokratycznych gangów, okupujących poszczególne narody, może z wyjątkiem niektórych, ale te ewentualne wyjątki tylko potwierdzają ogólną regułę.

Dodajmy, że Organizacja Narodów Zjednoczonych narodziła się podczas II wojny światowej, jako rodzaj światowego, kolektywnego policjanta, tworzonego przez tzw. stałych członków Rady Bezpieczeństwa, którzy mieli się namawiać, kogo brać pod obcasy, a kogo nie. Teoretycznie wszystko grało, ale pech chciał, że w łonie tego kolektywu pojawiły się niesnaski, które wkrótce przekształciły się w otwartą wrogość, więc uzyskanie w tych warunkach wymaganej przy podjęciu decyzji jednomyślności, było i jest bardzo trudne.

Mimo to niekiedy do takiej jednomyślności dochodziło, ale w niektórych przypadkach zainteresowane państwo olewało decyzje kolektywu ciepłym moczem. Tak było w przypadku kilku rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ – bo o niej mowa – dotyczących konfliktu między Izraelem i krajami arabskimi na Bliskim Wschodzie. Izrael puszczał te rezolucje mimo uszu wiedząc, że Stany Zjednoczone, jeśli nawet za tymi rezolucjami w Radzie Bezpieczeństwa głosowały, to będą udawać, że nic się nie stało, bo prezydenta USA, który odważyłby się wystąpić przeciwko Izraelowi, Światowy Kongres Żydów rozsmarowałby na podłodze w Gabinecie Owalnym Białego Domu.

Pomijając jednak tę incydentalną kwiestię, to czy przypadkiem Rada Bezpieczeństwa ONZ nie została pomyślana jako “potężna siła”, która, nawet niekoniecznie “za kulisami”, tylko przy otwartej kurtynie będzie trzymała w ryzach narody, które z jakichś względów podpadną piątce trzymającej władzę? Tak to zostało pomyślane, a że nie chciało działać zgodnie z intencjami, to sprawa osobna. Chodzi bowiem o to, że komu, jak komu, ale Organizacji Narodów Zjednoczonych nie bardzo wypada wojować z “teoriami spiskowymi”, skoro ona sama została pomyślana jako rodzaj spisku.

Podobnie Komisja Europejska, będąca rodzajem listka figowego, który ma przysłonić figę w postaci IV Rzeszy, kierowanej zza parawanu w postaci Unii Europejskiej przez Niemcy. Jeśli Unia Europejska nie jest spiskiem przeciwko europejskim narodom, to ja jestem chińskim mandarynem. Przecież w “Manifeście z Ventotene”, który spiżowymi literami jest upamiętniony, razem ze swoim autorem, włoskim komuszkiem Spinellim na gmachu w Brukseli, jest zapisana intencja “likwidacji” historycznych narodów europejskich, jako warunku pokojowej Europy!

Prostolinijny Adolf Hitler rozumiał to dosłownie, ale okazało się, że taka ostentacja była błędem, więc obecnie, nie bez pomocy Światowego Kongresu Żydów, realizowana jest metoda pokojowego rozkładu historycznych europejskich narodów, by eksploatować je do spółki z biurokratyczną międzynarodówką, a kiedy padną – zrobić mydło.

Czy to są “negatywne intencje”? To ważne pytanie, bo deklaracja ONZ, którą powinniśmy sobie rozebrać z uwagą, wspomina o “potężnych siłach” z “negatywnymi intencjami”. Wystarczy tedy przekonać, to znaczy – przekupić skorumpowanych intelektualistów, publicystów i tak zwane “gwiazdy”, czyli panienki, co to uchodzą za sawantki z powodu wyjątkowo kształtnego biustu lub pośladków – by wszyscy uznali, że te “intencje” wcale nie są “negatywne”, tylko przeciwnie – szalenie pozytywne – i już wszystko będzie w jak najlepszym porządku, bo z zacytowanego oświadczenia ONZ wynika jak na dłoni, że sekretne porozumienia, którym nie towarzyszą żadne “negatywne intencje” nie są przedmiotem potępianych teorii spiskowych.

Najzabawniejsze są jednak zbawienne pouczenia, które wykombinowali sobie filuci, co to wydrążyli sobie nisze ekologiczne w UNESCO. Jest to agenda ONZ, której nazwę już dawno rozszyfrowano, jako skrót Zjednoczonych Narodów Eating, Sleeping Catering, czyli Żarcia, Spania i Bankietowania (zwanego również Imprezowaniem) Organizacja. Co prawda w samym ONZ zdarzają się nieporozumienia z filutami z UNESCO, o czym świadczy np. incydent z udziałem strażnika. Legitymując filuta z UNESCO strażnik, chcąc okazać się na poziomie, oświadczył: “wiem, wiem; to mały ale bardzo dzielny naród!”

Cóż więc ten”mały, ale bardzo dzielny naród” wykombinował przeciwko teoriom spiskowym? Otóż “dzielny naród” przezornie odradza swoim mikrocefalom wdawanie się w dyskurs z głosicielem teorii spiskowej, tylko namawia ich do podejmowania “odpowiednich działań”.

Te “odpowiednie działania” polegają na “sygnalizowaniu”, które w dawnych, koszmarnych czasach nazywane było donosicielstwem, takich podejrzanych przypadków do “witryny”, co to “sprawdza fakty”. Tam pierwszorzędni fachowcy już się takim głosicielem teorii spiskowej zajmą po swojemu i nawet się nie spostrzeże, kiedy “za oknem dojrzy kontury tanku, potem na schodach usłyszy kroki”.

Ale żeby już całkiem swoich mikrocefali nie duraczyć, filuci z UNESCO wspaniałomyślnie dopuszczają istnienie “prawdziwych” spisków. No dobrze, ale jak odróżnić spisek “prawdziwy” od “fałszywego”, czyli “wyimaginowanego”? Okazuje się, że to proste, jak budowa cepa. Otóż różnica między spiskiem prawdziwym i fałszywym polega na tym, kto go zdemaskował. Jeżeli taki jeden z drugim spisek zdemaskowali licencjonowani “demaskatorzy”, albo “media”, to jest on absolutnie prawdziwy i nie tylko wypada weń wierzyć, ale nawet się powinno, pod rygorem utraty przyzwoitości.

Jestem pewien, że filutom z UNESCO to kryterium podsunęli weterani ze Światowego Kongresu Żydów, co to samego jeszcze znali Stalina. Chodzi o to, że za Stalina w ZSRR działała kierowana przez Izraela Gubelmana organizacja “Bezbożnik”, która wydawała żydowski odpowiednik hitlerowskiego “Der Sturmera” pod takim właśnie tytułem. Wśród działaczy “Bezbożnika” byli “demaskatorzy cudów i zabobonów”, więc inspirację widać jak na dłoni.

I tak, na przykład straszliwy spisek przeciwko spółce “Agora”, kiedy to Rywin przyszedł do Michnika z korupcyjną propozycją “lub czasopisma”, został zdemaskowany nie przez byle kogo, ale przez samego nastajaszczego demaskatora, pana red. Michnika, toteż był to spisek prawdziwy.

Kiedy jednak pan red. Michnik był wzywany do odpowiedzi na pytanie, czego “komisja” z jego udziałem szukała w archiwach MSW, czy to znalazła i jaki zrobiła z tego użytek, to głuche milczenie musiało wystarczyć za odpowiedź – toteż i UNESCO na podstawie tych doświadczeń przestrzega, by nie wdawać się z głosicielami teorii spiskowych w żadne dyskursy, a to, że pan red. Michnik biega za autorytet moralny, to jest pełny spontan, odlot i wyraz jego rozlicznych zalet, z których jest zrobiony.

Stanisław Michalkiewicz
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 19 do “Kto rządzi światem?”

 1. Zenon_K said

  Tu to jest pieknie pokazane

  Oni rzadza tak calym swiatem, bez wyjatkow typu Chiny, Rosja Iran Kuba Wenezuela …

 2. Próba odpowiedzi

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/07/glob-i-globalizm/#BRVg

  nie tylko, że chcą nam nieba przychylić, ale także uszczęśliwić, jak przysięga WEF:

  https://plausi.wordpress.com/2022/01/02/to-jest-wojna/#Cytaty

  Podejrzewam, że dać się wyszczepić jest najbliższą drogą do tego szczęścia.

 3. a …dlaczego na tej czarnej planszy wlascicieli Swiata ” podziali ” sie ” ubodzy rycerze chrystusa😰🤑

 4. Zenon_K said

  Kim sa „ubodzy rycerze Chrystusa”?

 5. revers said

  akurat szefami UNESCO byli znani z australi szefowie sieci pedofili, ktorzy w ramach kary uciekali do orgnizcji filantropijnych typu unesco, napewno Stalin ich tam nie wyslal, a Beri juz nie bylo.

  A na wojnach z Irakiem dorobil sie poprzedni szef ONZ Anal , szczegolnie na sancjonowanych medykamentach i zywnosci dla Iraku, i taa sam droga idzie aktualny szef ONZ Gutteres, robiac z dostaw zboza z dawnego udsr dla afryki prywatny folwark.

  z telegramu

  🇺🇳 Sekretarz generalny ONZ ujawnił powód ostrzału EJ Zaporoże przez stronę ukraińską:
  Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres wezwał Rosję, by nie odłączała EJ Zaporoże od sieci energetycznych Ukrainy – AFP

  Powody są proste: to największa elektrownia jądrowa w Europie, produkująca około 20% energii elektrycznej Ukrainy. Nawet jeśli główny odbiorca energii elektrycznej na Ukrainie – przemysł – został dosłownie zniszczony nieco mniej niż całkowicie, to i tak jest to ważny czynnik. To, że Rosja pracuje nad odłączeniem stacji od sieci ukraińskiej jest znane, więc Ukraina działa metodami, jakimi może: oprócz ostrzału są to próby rozproszenia wiadomości o samostrzelaniu się Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej na stacji oraz prośby do zachodnich właścicieli Ukrainy o uznanie Rosji za kraj terrorystyczny (notabene tylko państwa mają do tego ramy prawne), itd. Katastrofa spowodowana przez człowieka jest zła, ale Kancelaria Prezydenta zwróci uwagę zbiorowego Zachodu na siebie, a władze Ukrainy w żaden sposób nie dbają o ludność tegoż Energodaru – wiedzą, że i tak nigdy jej nie zwrócą.

  Sekretarz Generalny ONZ powiedział, że społeczność światowa powinna zapewnić pełny dostęp do żywności i nawozów z Rosji i Ukrainy.

  Dalsze zapewnienie eksportu żywności i nawozów z Rosji i Ukrainy jest niezwykle ważne dla uspokojenia rynków i obniżenia cen – dodał sekretarz generalny ONZ.

  a rzadzi swiatem ten co kreuje pieniadze i nic sie nie zmienilo od czasu powstania FED

 6. Peryskop said

  Kto rządzi światem?

  Pretendentów nie brakuje.

  https://www.iz.poznan.pl/publikacje/serwis/minister-baerbock-o-transatlantyckim-partnerstwie-w-przywodztwie

  3 sierpnia 2022

  Minister Baerbock o transatlantyckim „partnerstwie w przywództwie”

  #Baerbock #partnerstwo transatlantyckie #bezpieczeństwo #rosyjski gaz #Chiny

  Podczas wizyty w Nowym Jorku szefowa niemieckiej dyplomacji Annalena Baerbock (Zieloni) spotkała się ze słuchaczami tamtejszej New School i przedstawiła im swój pomysł na umocnienie sojuszu Ameryki z Europą (2.08.2022). Nawiązując do koncepcji prezydenta George’a H. W. Busha, który w maju 1989 r., podczas wizyty w RFN, zaproponował Niemcom Zachodnim partnerstwo w przywództwie („partnership in leadership”), min. Baerbock uznała, że Niemcy właśnie teraz mogą odegrać główną rolę w umacnianiu sojuszu transatlantyckiego. Gdy prezydent Bush proponował Niemcom „partnerstwo w przywództwie”, nie był to jeszcze na to czas – stwierdziła Baerbock. „To był pomysł zbyt ambitny, jak na tamten moment. Niemcy były zbyt zajęte procesem zjednoczenia i ponownym zakotwiczeniem się w Europie”.

  Teraz atak Rosji na Ukrainę jeszcze bardziej zbliżył Europę do Ameryki; pojawił się „wyjątkowy moment” dla partnerstwa transatlantyckiego. Tę szansę trzeba wykorzystać, aby zagwarantować silniejszy i nienaruszalny w XXI wieku sojusz amerykańsko-europejski – mówiła minister spraw zagranicznych Niemiec. Takie wspólne przywództwo nie jest „romantycznym projektem”, który będzie odwzorowaniem „starych dobrych czasów transatlantyckich”.

  Zdaniem min. Baerbock to nowe, skonsolidowane partnerstwo transatlantyckie musi się opierać na trzech filarach. Po pierwsze, chodzi o bezpieczeństwo: Europejczycy muszą zwiększyć swój wkład w NATO; także Unia Europejska musi przyczyniać się do umacniania bezpieczeństwa, np. poprzez zintegrowany przemysł zbrojeniowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa obejmuje również obronę przed dezinformacją w mediach społecznościowych oraz zagwarantowanie łańcuchów dostaw ważnych towarów. Czynnikiem bezpieczeństwa jest też zmniejszenie zależności ekonomicznych, w tym przede wszystkim zależności od rosyjskich dostaw gazu.

  Drugi filar transatlantycki – według Baerbock – to wspólne zaangażowanie na rzecz ładu międzynarodowego opartego na zasadach umożliwiających wszystkim państwom rozwój i życie w pokoju. Aby to osiągnąć, transatlantycki Zachód musi wspierać i promować państwa w innych częściach świata. Obowiązkiem Zachodu jest także bronić porządku opartego na zasadach, podważanych przez Chiny. Oświadczenia Pekinu w sprawie Tajwanu „budzą poważne pytania” – stwierdziła szefowa niemieckiej dyplomacji. Dodała, że nie jest w interesie Zachodu, aby Chiny doprowadziły swoich sąsiadów do dramatycznej zależności gospodarczej.

  Jako trzeci filar odnowionego partnerstwa transatlantyckiego Baerbock określiła działania na rzecz wzmocnienia demokracji, tak aby była ona odporna na zagrożenia. To musi być wspólną troską Europy i Ameryki – konkludowała niemiecka minister. (JK)

  https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/annalena-baerbock-will-europas-allianz-mit-usa-festigen-18217000/kleiner-rahmen-grosse-ideen-18217132.html

  https://www.deutschland.de/en/news/baerbock-speech-on-transatlantic-relations

 7. wnikliwymokiem said

  https://referativno.ru/pl/car-loans/chto-pisal-dostoevskii-o-evreyah-dostoevskii-i-evrei-citaty-znamenityh/

 8. Piskorz said

  !!! Aż chce się zapytać..Czy ty wujcu normalny jesteś? Co to ma znaczyć ?https://pbs.twimg.com/media/FOUmRqXWYAMD4K1.jpg

 9. Emilian58 said

  I jeszcze wciskają bzdury że te światowe jelyty chcą dla NAS tylko dobrze. Czyli jak ktoś zauważył teraz już wiedzą jak naprawić to WSZYSTKO co zniszczyli przez wieki! A naszym zadaniem jest TYLKO uwierzyć zbrodniarzom.

 10. Gosc63 said

  https://rumble.com/vodqpp-kto-jest-wacicielem-wiata-mocny-film.html

 11. Paplanie najętych pyskaczy

  Ad 6, Peryskop

  proszę sobie przypomnieć takiego ministra w Polsce, który był ożeniony z żydówką. Jego paplanie było jedynie recytacją tekstu, jaki jego oficer prowadzący mu przedłożył.

  Pani Baerbock jest zielona, Zieloni są kreacją służb USA, którzy zostali w Europie zainstalowani w latach 60-tych jako rozrabiacze i zajmowali się wtedy pacyfizmem i środowiskiem. Dziś zielony minister uruchamia nieekologiczną energetykę a wszyscy zieloni w RFN wzywają do wojny na rzecz przyczułka USA, krainy U.

  Jedyne kwalifikacje Anal-eny są, że aktualnie bierze kurs w WEF u Klausa Schwaba, chyba w 3-ciej klasie

  https://pppolsku.wordpress.com/2021/10/30/wef-lista-czlonkow-tzw-young-global-leaders/

  nie należy brać zbyt poważnie, co kazano jej zarecytować. Jedynie dzięki oddziaływaniu zza Atlantyku została ustawiona na tej pozycji. Ostatnio w UE zostało wiele takich egzemplarzy zainstalowanych, Kurz w Austrii, ta preminier w Finlandii, która bardziej pasuje do drugs-disco niż do jakiegoś rządu, ale jest łatwiej sterować zza oceanu za pomocą prostytutek, w Polsce nie trzeba takich ekstra wyszukiwać, obawiam się, że nie ma innych.

 12. minka said

  Dziewictwo Yuval’a Noah’a Harari

  Yuval Noah Harari jest gejem; w roku 2002 poznał swojego męża Itzika Yahava. Przyznał, że stracił dziewictwo z Klausem Schwabem i że wielu światowych przywódców straciło dziewictwo z Schwabem ze Światowego Forum Ekonomicznego».

  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/08/20/dziewictwo-yuvala-noaha-harari/
  ———-
  Klaus Schwab na plaży – człowiek planujący przyszłość ludzkości!

 13. minka said

  Klaus Schwab zatrudnił izraelskiego “futurystycznego naukowca” Yuvala Noah Haririego, najwyraźniej najbliższego doradcę Klausa Schwaba, jeśli chodzi o jego wymarzony świat “The 4”.Th Rewolucja przemysłowa” idzie, w pełni zdigitalizowany świat. Hariri produkuje mnóstwo filmów, aby przekonać ludzi, że są tylko “hakowalnymi” zwierzętami i ostatecznie zostaną poddani manipulacji mózgiem, albo przez wszczepione chipy, albo bezpośrednio przez ultra-krótkie fale 5G.

  Jest to część siania paniki, ale także część mówienia prawdy o ich intencjach. Ten mroczny kult musi ujawnić swoje intencje w jakikolwiek zawiły sposób, aby ich plany mogły się zrealizować. To część rządów sekty.

  A ponieważ nasze mózgi są wrażliwe i mogą być rozdrobnione lub w inny sposób manipulowane, ostateczna doktryna Resetu, “Nic nie posiadasz, ale będziesz szczęśliwy” może być również prawdziwa.

  Globalne oszustwo. Uzależniony od dezinformacji.

  Czytaj całość: ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE KOŃCZY SIĘ NIE HUKIEM, ALE SKOMLENIEM. “POPRAWA STANU ŚWIATA” , NAPRAWDĘ?
  http://www.wicipolskie.org/?p=63346

 14. zen said

  @ 10. Gość 63. Lektor w tym filmie to albo upadły czyli demon, albo obraz został wygenerowany przez tzw. sztuczną inteligencję – gostek ani razu nie mrugnął okiem. Ale nawet gdybym się mylił…. pozornie wszystko wydaje się ok, problemem jest koniec filmu gdzie mówi, że możemy żyć w lepszym świecie – to jest pułapka, bowiem oni chcą pozostać przy władzy, tzw. elita, ale przybędą kosmici (upadli posłańcy!) umorzą ludziom długi, pojawi się antychryst, który pociągnie za sobą tłumy …. oczywiści oni nie nazwą go antychrystem, może to być nawet jeden z nich – to fałszywy pokój pod berłem bestii, czyli upadłych aniołów – Biblia sprawdza się co do joty!!! Wystrzegajcie się ich. Mówi to nam, że to taktyczna zagrywka zbuntowanych, kolejny teatr na wyższym poziomie.

 15. Emilian58 said

  Patrząc na tego ciula na plaży i biorąc pod uwagę jego szajkę to jest nic innego jak tałatajstwo zafajdane po pachy.

 16. Peryskop said

  11 PPP
  Oczywiście, że zielona Lena wyklepuje zadane jej texty.

  I jako ministra dyplomatka – czyni też, jak ją ustawią.

  ===

  14 Zen

  Teatr na niższym poziomie odstawiłeś tu obok niedawno – z „kuriozami” – że aż musiałem ci przypomnieć, kto rządzi światem :

  TRANSCENDENCJA, głoopcze !

  https://marucha.wordpress.com/2022/08/16/struktura-muzyki/#comment-1023208

 17. Peryskop said

  Kto rządzi światem ?

  Starsi bracia Wojtyły.

  A co rządzi motłochem ?

  STRACH !!!

  ===

  Baer niem = niedźwiedź

  Bock niem = pragnienie

  Baerbock niedźwiedzie pragnienie zielonej szkopki chazaryjnej AnnyLeny

  ===

  Dmitrij Miedwiediew to zna z autopsji.

  Natomiast Danił Miedwiediew przegrał tej nocy z Tsitsipasem półfinał ATP Cincinnati 1000.

 18. Carlos said

  https://www.unz.com/lromanoff/americans-are-criminally-insane/
  za dlugi by tlumaczyc nawet przez google,ale warto poswiecic troche czasu na przeczytanie

 19. zen said

  Peryskop – ataki personalne i inwektywy to brak logicznych argumentów i niestety symptom bardzo powszechnego dzisiaj chamstwa oraz braku kultury dyskusji – nie zamierzam kopać się z koniem, to zaśmiecanie jakiejkolwiek wymiany myśli, no i nienawiść, a to stawia takiego osobnika w szeregu z nienawistnikami, których ten portal zwalcza. Przestań miotać się i do weterynarza, bagno to nie moje środowisko – kompleksy dają się we znaki, ale po co ujawniać to publicznie? Takich delikwentów ignoruje się zazwyczaj – kto wyrządził Panu krzywdę? Podążaj Pan za Chrystusem bo ten świat wali się na własną zakłamaną i bluźnierczą mordę. Kazanie na Górze.
  „Błogosławcie ludzi, nie przeklinajcie ich”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: