Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wład Władowicz Budyń o Kierowcy mają dość. „To…
  Wład Władowicz Budyń o Wyniki referendów – za R…
  revers o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Leo o Zorganizowany system wyłudzani…
  revers o Wyniki referendów – za R…
  Emilian58 o Choć złą sprawę szatan po…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Magyar Nemzet: Rosjanie ostrzeliwują elektrownię, którą zajmują?

Posted by Marucha w dniu 2022-08-19 (Piątek)

Kilka krajowych i międzynarodowych lewicowych mediów poinformowało, że strzały oddane w zaporoską elektrownię jądrową były wynikiem rosyjskiego ataku. Informacje te pochodzą głównie od ukraińskich urzędników.

Natknęliśmy się również na artykuł, z którego nie było nawet jasne, że w tej chwili terytorium elektrowni jądrowej jest kontrolowane przez wojska rosyjskie. Prawdopodobnie nie przez przypadek, bo trudno byłoby inaczej wyjaśnić, dlaczego Rosjanie ostrzeliwują obiekt, który kontrolują i zajmują.

Jeśli spojrzymy na tę kwestię z nieco szerszej perspektywy, można powiedzieć wprost, że o ile żadna ze stron nie jest zainteresowana bombardowaniem elektrowni, o tyle Rosjanie mogą być szczególnie narażeni na ewentualną awarią jądrową.

Obiekt znajduje się nad brzegiem Dniepru, na południe od którego znajduje się Kanał Północnokrymski. Świeża woda jest dostarczana na okupowany przez Rosję Krym kanałem założonym w 1971 roku. Po zajęciu i aneksji terenu w 2014 roku władze ukraińskie zamknęły kanał, co doprowadziło do poważnego niedoboru wody, ale w następstwie rosyjskiego ataku w lutym 2022 roku, 26 marca, w pobliżu Chersonia, Rosjanie wysadzili tamę blokującą wodę, co ponownie zapewniło jej dostawy na Krym.

Po ewentualnej awarii jądrowej w Zaporożu Dniepr miałby ze sobą dużo radioaktywnego materiału, który dostałby się również do systemu wodnego półwyspu przez Kanał Północny Krym, czyniąc go potencjalnie bezużytecznym.

Tak więc ktokolwiek strzela do elektrowni jądrowej, Rosjanie mają bardzo mały interes w katastrofie, która ma się wydarzyć. Oczywiście, w morzu wszechogarniającej rosyjskiej i ukraińskiej propagandy trudno jest oddać sprawiedliwość. Ale ważne jest, aby pamiętać o faktach.

Za: Magyar Nemzet, 17.08.2022
https://myslpolska.info

Komentarzy 6 do “Magyar Nemzet: Rosjanie ostrzeliwują elektrownię, którą zajmują?”

 1. Do wyszczepionych,

  chodzi o tych, którzy poddali się genetycznemu eksprymentowi mRNA zgotowanemu ludzkości przez tzw. bigfarma i jej „inwestorów”,

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/07/glob-i-globalizm/#BRVg

  są adresowane doniesienia o tym, że Rosjanie sami siebie ostrzeliwują, podobnie jak w przypadku więzienia azowców. Okupant ustala tzw. narrację:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Zdolności poznawcze wyszczepionych gwarantują pełny sukces doniesień.

  Łatwo się domyślić, że zarówno plandemia, jak Ukraina, ale także inflacja są elementami tego samego przedsięwzięcia, którego cel jest w tymże linku podany.

 2. Kar said

  …”ostrzeliwują”…
  _______________

  – kto im montuje bajer/scenariusz do „ostrzeliwania”..? Czy to nie ta sama zasluzona stara gudlaj-dupa/Hollywood..

 3. NC said

  Re 3: Mohikanów…

 4. revers said

  racja Mohikanow z Policji …

  https://propolski.pl/wasi-przelozeni-oglosili-sie-slugami-narodu-ukrainskiego-grzegorz-braun-zwrocil-sie-do-policjantow-wideo/?fbclid=IwAR2HsGR_Bkc-jdJam4n9ri09EjH1FiiNrm9JGNWTdxopqqn4aq_U-yJYGtY

  gdy gangsterzy z Polski zostaja policjantami na ukrainie lub pulkownikami Asowa, sam burmistrz Kijowa Kliczko pracowal dla I Mafioso UA Kinga.

  W katotekach FBI nagle doszukano sie Yaroscha powiazan z neonazistami w stanch i na swiecie, mochikaninow nie bylo jak neonasistow.

 5. If said

  Łezka w oku się kręci za czasami, coraz bardziej zamierzchłymi, gdy architekci propagandy wszelakiej wychodzili z założenia, że kłamstwo musi być utrzymane w granicach prawdopodobieństwa, a w każdym razie nie przekraczać granic absurdu, żeby ktokolwiek w nie uwierzył…
  Dzisiejsi nie muszą sobie zaprzątać głów żadnymi takimi wygibasami intelektualnymi. Jest rozkaz – walić w Rosję jak w bęben, więc walimy… Od 2014 roku Rosjanie ostrzeliwują podobno samych siebie w Donbasie i nie tylko, więc dlaczego obecnie nie mieliby ostrzeliwać elektrowni jądrowej, którą zajęli i której pilnują…
  Ktoś ma jakieś wątpliwości..?
  Z góry przecież wiadomo kto to taki…

 6. minka said

  Sołowiow do Amerykanów: Gdzie zamierzacie umieścić Polaków?


  Władimir Sołowiow Źródło: YouTube

  Władimir Sołowiow twierdzi, że Amerykanów nie interesuje, czy dojdzie do wybuchów jądrowych. – Czy wy jesteście kretynami? – pyta.

  — Nasze siły właśnie pokazały, że ostrzeliwujecie elektrownię atomową 155-milimetrową artylerią i innymi NATO-wskimi rzeczami, i jak głupcy wrzeszczycie, że Rosjanie sami ją ostrzeliwują bronią NATO. Czy wy jesteście kretynami? Jeśli elektrownia wybuchnie, mamy kombinezony ochronne i nie zaprzestaniemy działań militarnych. Naszą armię nauczono walczyć w warunkach skażenia — mówił Sołowiow na antenie Rossija 1.

  Dziennikarz następnie mówił, że USA nie interesuje w ogóle kwestia tego, czy gdziekolwiek dojdzie do wybuchu jądrowego.

  – Gdzie zamierzacie umieścić Niemców, Polaków i innych? […] Nie powinniście mieć żadnych złudzeń, NATO nie powinno mieć złudzeń. Nie ujdzie wam to na sucho, nigdzie się przed nami nie ukryjecie. Mamy wystarczająco dużo głowic, by każdy dostał to, na co zasłużył. Każdy – przekonywał Sołowiow.

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2022/08/20/solowiow-do-amerykanow-gdzie-zamierzacie-umiescic-polakow/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: