Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Wolne tematy (68 – …
  semperparatus o Wolne tematy (68 – …
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  szwaby płacić ! o Kaczyński nie jest żadnym…
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Ale dlaczego? o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Idziemy na dno, pokonani przez chazarskie media

Posted by Marucha w dniu 2022-08-22 (Poniedziałek)

Rok 2020 był rekordowy pod względem liczby zgonów w Polsce od II wojny światowej. 2021 rok tę statystykę znacznie pogorszył.Jak wynika z oficjalnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2021 roku w Polsce zmarło 519,5 tys. osób.

To aż o 42 tys. zgonów więcej niż rok wcześniej, który – przypomnijmy – był rekordowy pod tym względem od czasów II wojny światowej.

Z wyliczeń GUS wynika, że liczba zgonów w 2021 roku przekroczyła o blisko 154 tys. średnioroczną wartość z ostatnich 50 lat.

(więcej tutaj: https://nczas.com/2022/05/16/walka-z-covidem-zebrala-smiertelne-zniwa-przygnebiajacy-raport-o-zgonach-w-2021-roku-w-polsce-rekord-pobity/ )

Sprawcy tego nieszczęścia (rząd warszawski) mają się dobrze i nagradzają jeden drugiego różnymi nagrodami. Niedzielski otrzymał nagrodę „wizjonera medycyny”, zaś niejaki Dworczyk nagrodę Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej – statuetkę Hipokratesa.

„W temacie” mordowania Polaków rząd warszawski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa: mord pandemiczno- szczepionkowy wraz z nadejściem wiosny zelżał ale na jesieni powróci wraz z grypą sezonową.

Zgromadzono gigantyczną ilość „szczepionek” , które nie mogą się „zmarnować”. W magazynach leży 25 mln szczepionek, zamówiono kolejnych ponad 70 mln, które zgodnie z umową zapewne trafią do Polski, gdyż producenci ani myślą zrezygnować z dostaw!

Ubój szczepionkowy powróci z całą mocą, przy propagandowej kanonadzie chazarskich mediów.

Rok 2022 może być jeszcze gorszy pod względem śmiertelności Polaków, niż lata poprzednie, gdyż rząd warszawski uwija się jak w ukropie aby uruchomić „drugą odnogę” depopulacyjną: potężny kryzys gospodarczy, z drożyzną, inflacją, niedoborami żywności, brakiem opału, itp.

Odbywa się to poprzez szaleńcze działania polityków mające spowodować ogromną inflację: gigantyczne rozdawnictwo pieniędzy „na lewo i prawo” (w tym dla obywateli Ukrainy i zbankrutowanych władz tego państwa) , monstrualne złodziejstwo pod pretekstem walki z pandemią i bez żadnych pretekstów, wprowadzanie „sankcji” gospodarczych wobec Rosji które obracają się przeciwko żywotnym interesom Polski i Polakow, w niczym nie szkodząc Rosji, itp.

Polski węgiel wysyłany jest na Ukrainę (zapewne za darmo) oraz do Niemiec w sytuacji gdy składy węglowe w Polsce świecą pustkami, zaś elektrownie pracują „na styk”.

Skutki zdrowotne „strategii” depopulacyjnej rządu warszawskiego będą zapewne imponujące. Kogo nie wykończy polska służba zdrowia „kowidem, szczepieniami albo i odmową leczenia, tego zabije strach generowany przez media przed wojną i epidemią, niedożywienie bądź głód, wychłodzenie organizmu spowodowane przebywaniem w nie ogrzewanych mieszkaniach, drożyzna, itp.

Depopulacja polskiego społeczeństwa idzie pełną parą, przy akceptacji większości obywateli, otumanionych przez media i nie mających pojęcia „co jest grane”!

Garstka ludzi rozsądnych próbujących wytłumaczyć rodakom w czym biorą udział, jest przez media opluwana i szykanowana przez władze, czego właśnie doświadcza ponad 100 lekarzy i stomatologów ciąganych po sądach za mówienie prawdy o oszukańczej „pandemii”.

Idziemy na dno, pokonani przez „telewizory”!

Anthony Ivanowitz, 22.08.2022r.
http://www.pospoliteruszenie.org
https://anthony.neon24.info

Komentarzy 26 do “Idziemy na dno, pokonani przez chazarskie media”

 1. Mietek said

  Idziemy na dno, pokonani przez „telewizory”!

  Dlatego ja w moim telewizorze nie mam żadnego dekodera, i co z tym związane, nie odbieram żadnego kanału, wystarczy mi Internet, oraz filmy które ściągam z Internetu.

  Co do reszty, każdy widzi, co tydzień wszystko w marketach coraz droższe, ludzi nie stać na gaz i węgiel, to kupują, lub kradną drzewo w lesie.

  Z każdym miesiącem będzie coraz gorzej, już wiadomo, że zużycie gazu w tym sezonie będzie o kilka miliardów m3 gazu mniejsze, jak w zeszłym roku, a to oznacza, wstrzymanie produkcji w wielu zakładach pracy, oraz większe bezrobocie.

  Nie ma co się dziwić, zarówno w USA, jak i Europie, wydrukowano w ostatnich latach, łącznie 10 bilionów dolarów, beż pokrycia, do tego wysokie ceny węglowodorów, i energii, i mamy prawdziwy Armagedon.

  Czy jest wyjście z tej sytuacji? Jest, jedynym wyjściem jest emigracja, na Wschód, kto młody, lub ma pieniądze, nie powinien nawet się zastanawiać!

 2. JW said

  Nie idziemy na dno. My, myślący ludzie (homo sapiens), przetrwamy. Zdechnie co najwyżej tępe bydło, homo sapiens nie będące, i to z własnej woli, na własne życzenie. Sam zysk dla narodu.

 3. Emilian58 said

  No cóż tępa ludność tubylcza (90-95) procent sama sobie kręci bat i szykuje stryczek. No ale jeżeli tępaki idą na szprycę (rzeź) bo tak każe tvdajnia to ja na pewno nie będę żałował yebanych szkodników. Czy Rosja może być dla nas nadzieją? Czy tępe bydło na to w ogóle zasługuje?

 4. gre said

  ad. 2&3

  Skąd macie inteligenci taką pewność, że przetrwacie to wszystko, a tylko tępaki pójdą do piachu? Właśnie zabito córkę Dugina a podobno nie była tępakiem i żyła w kraju, którego rząd nie był jej wrogiem. Skąd wiecie, że za chwilę nie zacznie się wybijanie niewygodnych bez żadnych parawanów typu covid czy szczepionki tylko jawnie np. przez wojnę do której zostanie sprowokowana Rosja albo po prostu strzałem w tył głowy?

 5. UZA said

  „Skąd wiecie, że za chwilę nie zacznie się wybijanie niewygodnych bez żadnych parawanów typu covid czy szczepionki tylko jawnie np. przez wojnę do której zostanie sprowokowana Rosja albo po prostu strzałem w tył głowy?”

  Nasza nadzieja opiera się na wierze w Boga. Jeśli nawet zostaniemy zamordowani, to i tak pozostaniemy po dobrej stronie. Tylko bowiem Pan Bóg jest źródłem życia, diabeł może jedynie zabijać i niszczyć. Gdyby więc diabelscy słudzy wszystkich nas wybili i zostali tu sami, to też zginą, bo ich władca, choćby chciał ( a przecież nie chce), nie potrafiłby ich utrzymać przy życiu. Oczywiście, oni sami też tego nie potrafią, niezależnie od tego, co tam sobie roją i jakie ułudy przedstawia im Ojciec Kłamstwa.

  Pan Bóg do niczego nie potrzebuje tej Ziemi, to ludziom powinno zależeć na Jej uratowaniu. Jeżeli nie zależy, to trudno. Dla wiernych, którzy wytrwali , Bóg zawsze może stworzyć coś nowego. Co to dla Niego ? Rozumiem, że wielu z nas żal bliźnich, którzy idą na zatracenie i dlatego trwamy w oporze, ale trudno przewidzieć jak to się skończy. Nadzieja w tym, że Stwórcy też żal biednego, durnego stworzenia. W końcu zlitował się nad Niniwą, a w Sodomie wystarczyłoby Mu dziesięciu sprawiedliwych.

 6. corintians said

  Norweski uniwersytet zbadał że w Szwecji w 2020 nie bylo nadmiernej smiertelnosci. Bylo tylko wyrownanie za anomalie w 2019. A skoro nie bylo zwyzki w 2020 to nie bylo jej ani w 2021 ani poki co w 2022.

  https://forskning.no/media-partner-samfunnsmedisin/covid-dodeligheten-i-sverige-ikke-sa-hoy-som-antatt/1946410

  Nie wiem jak te zdradzieckie PISowskie ryje, patrzac dzis na Szwecje i okradzioną przez hakerów z danych smiertelnosci Białoruś, moga spojrzec sobie w lustro

  PIS=TARGOWICA

 7. Andzia said

  Depopulacja jest jednym z najważniejszych założeń Agendy 2030. Krzywousty zadeklarował, że polska będzie liderem w tym programie. Dlatego, że pilnie realizuje plan, trwa przy korycie a kurdupel ma rozkaz go nie zdejmować. Stąd zastrzyki, celowe organizowanie nędzy, przeorientowanie opieki zdrowotnej na sanitarną agencję rządową itp. zbrodnicze poczynania. Jednocześnie organizowaniu szerokiego socjalu dla budowania poparcia wyborczego (armia dodatkowych urzędników, pieniądze dla ludzi, których nie stać wskutek prowadzonej polityki na niezbędne potrzeby, a takich jest coraz więcej i rząd o tym wie i zaciera parchate łapy). Komu jeszcze można to ukraść a jak za mało w budżecie, to pożyczyć oraz kontynuować rozdrapywanie tego, co zostało. Plan budowy społeczeństwa obywatelskiego się powiódł. Polacy to teraz różnorodna, otępiała telewizorem masa, leniwa, wredna i głupia, zabobonna. To, co się dzieje, to dopust Boży.

 8. AnuLa said

  Ad.4 No można jeszcze mordować siekierami, piłami, tójzubami i tym podobne.

 9. Emilian58 said

  @gre
  Podejrzewam że jesteś co najmniej po dwóch dawkach. Piszesz o wybijaniu niewygodnych dla obecnej narracji. Ale pamiętaj że kłamstwo to skomplikowana intryga, w którą można się zaplątać właśnie na śmierć. A tak nawiasem to poproś jakiegoś uczciwego prawnika aby Ci powiedział, który z podatków jakie płaci ludność tubylcza jest zgodny z prawem czyli legalny. Jeśli prawnik będzie naprawdę uczciwy to Ty naprawdę się mocno zdziwisz! Gwarantuję.

 10. revers said

  tylko media? lub inne bioprzykrywki i biolaby

  Izrael: Firma chce hodować ludzkie embriony do „pobierania organów”!

  == Sztuczne embriony ludzkie są hodowane w laboratorium. Z tych kultur pobiera się następnie tkanki i narządy! ==
  Źródło np. tutaj (https://www.forschung-und-wissen.de/nachrichten/medizin/start-up-moechte-menschliche-embryos-zur-organernte-zuechten-13376556) & tutaj (https://www.techtimes.com/articles/278938/20220808/3d-bio-printer-artifical-human-embryos-organ-harvest-next-goal.htm)

  Moje badania nad „transhumanizmem” regularnie pozostawiają mnie bez tchu. To po prostu niewiarygodne, co oni potrafią. Niewiarygodne, jak daleko już są.

  Cytat:
  Start-up „Renewal Bio” chce sztucznie hodować ludzi w stadium embrionalnym, by tworzyć tkanki przedłużające życie swoich klientów.

  KTO zna hollywoodzki film „Wyspa (https://de.wikipedia.org/wiki/Die_Insel_(2005))” (2005)? Dokładnie tak się tam zaczęło! Ale nie udało się. Trzymali więc niewolników, od których pobierali organy: Dla małej kliki miliarderów, którzy mogą kupić „życie wieczne” w transhumanizmie.

  W odpowiednim czasie opublikuję skoncentrowany przegląd tego ataku na ludzkość. To jest kompleksowy atak. Śledź mnie tutaj na Telegramie, więcej informacji na bieżąco: https://t.me/stefanmagnet

  niezly interes szykuje sie jak nie sztuczne embriony pod przykrywke to orginalne embriony dla zwiekszeenia podazy organow lub lokalne wony.

 11. corintians said

  Poniewaz komentatorzy polaczyli watki szczepionki i Dugina to uruchomilem google.
  I sie okazuje ze Dugin byl wrogiem szczepionek i polityki covidowej Kremla ktora w niczym nie odstawala od krajow zachodu.
  https://tsargrad.tv/news/my-obmanyvaem-sami-sebja-dugin-razoblachil-svidetelej-kovida_383501

 12. revers said

  +++ ⚡️⚠️⚡️ +++

  ‼️25 lat temu rosyjska telewizja mówiła już – co dzieje się dzisiaj. 30 maja 1997 roku rosyjski prezenter i dziennikarz Aleksander Lubimow w swoim politycznym talk show (jednym z gości był pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk) powiedział co następuje:

  „Niedawno w jednej z amerykańskich akademii wojskowych przeprowadzono ćwiczenia sztabowe z założeniem, że w roku 2025 USA będą prowadzić wojnę jednocześnie z 2 państwami, przeciwko Rosji i Chinom. Powód – Ukraina rozpoczyna wojnę z Rosją, gdy jest już w NATO. I dlatego w Rosji myślą o tym tak samo jak w USA, że Rosja może rozpocząć wojnę z Ukrainą, kiedy Ukraina powinna być w NATO, a Rosja – nie.” ⚡️ #Pamięć

 13. Anzelm said

  W swoim komentarzu pod innym artykułem, Pan Admin pisze, że media są niemieckie. Przyznam, że nie „nadanżam”

 14. rafał said

  BO INTELIGENTÓW MAMY CHAZARSKICH ZAMIAST CHAMSKICH .99% POLAKÓW TO CHUJE …

 15. rafał said

  Przed wejściem na bazarze szembeka
  siedział gość przy stoliku z większymi flagami ukraińskimi i mniejszymi polskimi . WYDARŁEM MORDĘ , ŻE TYLKO CHUJE SIĘ PRZYJAŻNIĄ
  Z UKRAIŃCAMI I Z UKRAINĄ .O tygodnia faceta nie widzę , Durni POLACY nie wiedzą, że to chamstwem też trzeba walczyć ,nie z chamstwem.Wysoką kulturę trzeba w ryja walić ,to znaczy inteligentów też ..

 16. Anzelm said

  Panie Rafał ostrożnie, co Pan zrobisz jak Panu zabraknie miejsca w tym 1 procencie

 17. Ja said

  Czuję dzine rozdwojenie jaźni jak czytam Wasze komentarze. Ja widzę to tak. Wspaniali homo sapiens nieoglądający telewizji (w donyśle być może lepiej porzytkują czas), żyją w stachu przewidując okropną przyszłość. Ależ nieee…. oni są wybrańcami (kilka procent ogółu) Dobrego Boga, więc nie muszą się bać o swoje dupska, bo Bóg kochający ludzi ochroni ich i zginą tylko debile i glupki ale to super i będzie fajnie i dobrze im tak t nic nie wartym ścierwom, bo my jesteśmy wartosciowi i zbudujemy nowy lepszy świat. Może będzie fajnie jak w filmach, bo jak nie to bedzie niefajnie. ALE EMOCJE….

  ———–
  Z niecierpliwością oczekujemy na dalsze, pogłębione analizy rzeczywistości w wykonaniu „Ja”.
  Admin

 18. UZA said

  „Czuję dziwne rozdwojenie jaźni jak czytam Wasze komentarze. Ja widzę to tak.Wspaniali homo sapiens nieoglądający telewizji (w domyśle być może lepiej pożytkują czas), żyją w strachu przewidując okropną przyszłość. Ależ nieee…. oni są wybrańcami (kilka procent ogółu) Dobrego Boga, więc nie muszą się bać o swoje dupska, bo Bóg kochający ludzi ochroni ich i zginą tylko debile i głupki…”

  Chyba czyta Pan nieuważnie. Za wybrańców Boga uważa się pewna nacja, która akurat tu w Gajówce nie jest szczególnie reprezentowana. Pismo Święte uczy natomiast, że Pan Bóg stworzył człowieka z miłości i kocha wszystkich, a zwłaszcza tych, których Pan nazywa głupkami. Bo „Bóg świadomie wybrał tych, których świat uważa za głupich, słabych i nieważnych, aby zawstydzić mądrych, silnych i ważnych. On wybrał tych, którzy w oczach świata są nikim, aby pokazać marność tych, którzy myślą, że są kimś. ”

  Jak się potoczą losy Ziemi i ludzkości, tego nikt nie wie i nikt rozsądny nie może zagwarantować, że będzie fajnie. Wszystkie znaki na Ziemi (i chemtrails na niebie) wskazują , że szykuje się coś złego, co może (ale nie musi) dotknąć wszystkich żyjących ludzi (niezależnie od tego, czy oglądają telewizję, czy nie oglądają). Mimo to, ufając Bogu i Jego obietnicom, możemy zakładać, że ostatecznie będzie dobrze (jak nie na tym, to na tamtym świecie). I proszę zrozumieć, że gdyby w Sodomie znalazło się dziesięciu sprawiedliwych, to całe miasto by ocalało, nie tylko tych dziesięciu. Sprawiedliwość w znaczeniu biblijnym oznacza właśnie to, że człowiek nie troszczy się tylko o swoje dupsko.

 19. Ja said

  Nie będzie jej. To była ironia i moja odpowiedź na wszechogarniajacą nienawiść. Też nie ogladam telewizji, wolę korzystać z internetu. W nim szukam różnego punktu widzenia i na początku jest ok, ale gdy dyskusja trwa kończą się argumenty a zaczynają wyzwiska. To dołuje i wzmaga podziały tak samo jak telewizja. JA MYSLĘ, że to do niczego dobrego nie prowadzi. Nie chciałam nikogo urazić. ŻYCZĘ CZYTAJACYM BLOGA I ADMINOWI WSZYSTKIEGO DOBREGO

 20. ? said

  Dane GUS pokazują, że w 2021 r., po raz pierwszy od lat, wzrosła zarówno umieralność noworodków, jak i niemowląt. Zwiększył się także odsetek urodzeń martwych.

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/wideo/8522285,umieralnosc-noworodkow-i-niemowlat-zakaz-aborcji-dane-gus.html

 21. Ja said

  Odpowiedź do Uza
  Tak, uważam podobnie. Później ukazał się mój komentarz wyjaśniający, że to była ironia. Nie mogę zapomnieć filmu jaki widziałam w internecie. Pokazywał on ojca, który bronił siłą swoją córkę przed zaszczepieniem. Przyszło kilku w strojach z napisem police i powalili go na podłogę, powykręcali mu ręce i wyrzucili siłą z poczekalni. Córce siłą panie pielegniarki podali preparat. Bardzo ta dziewczynka płakała. Znam przypadek, że albo matka się zaszczepi, albo jej dziecko nie będzie miało dostępu do rehabilitacji. Znam takich, którzy zrobili to sobie dla wycieczki zagranicznej i takich którzy myśleli że są tak mądrzy, że pojęli o co chodzi w tym wszystkim i cieszyli sie że „naukowcy” „zbawiają” ludzokość.
  Znam takich upartych tumanów, którzy nie dali sobie podać tego środka, bo nie i już, ale to nie miało nic wspólnego z roztropnością i tak naprawdę nie chciałabym miec z nimi nic do czynienia. Oni buntowali się ślepo i tylko z czystej przekory.
  Wsadzanie ludzi do jednego wora i tworzenie takich prostych zasad podziału jest krzywdzące. Wyzwiska są krzywdzace.
  Uważam, że na tym świecie nie ma sprawiedliwosci, zresztą Pan Jezus też tego nauczał. Niewinni (np. małe dzieci) też mają często bardzo źle.

 22. errorous said

  Ad Znam takich upartych tumanów, którzy nie dali sobie podać tego środka, bo nie i już, ale to nie miało nic wspólnego z roztropnością i tak naprawdę nie chciałabym miec z nimi nic do czynienia. Oni buntowali się ślepo i tylko z czystej przekory.

  Nie takie znowu tumany, skoro wyszło im na zdrowie. Ślepa i czysta przekora wobec obecnych władz, według mnie wskazuje na całkiem dobrą intuicję, jeżeli nie inteligencję…

 23. Ja said

  Miałam na myśli inny typ upartych. Takich ktorzy piją 8 piw dziennie, a żona mówi nie pij tyle, albo idź do pracy, albo nie kipuj dziecku hotdoga na orlenie tylko odgrzej mu normalne jedzenie, które zostawłam w lodówce (żona w tym czasie w zimnie trybuje kurczaki i zarabia na mandaty męża oraz jedzenie dla rodziny), a on na to NIE !!!!

 24. Ja said

  Postanowiłam napisać jeszcze do Admina co o Panu myślę. Myślę, że jest Pan jednym z bohaterów obecnych czasów tak jak noblista pracujący nad wirusem hiv, który poddał w wątpliwość zdrowotność mieszanki i swoim autorytetem wzbudził w ludziach chęć zgłębiania tematu. Jest Pan bohaterem, bo poświęca Pan czas na prowadzenie bloga na ktorym ludzie wymieniają poglądy i myślę, że nie cenzuruje ich Pan zbytnio (chociaż chyba przez chwilę byłam na czarnej liście). Moim zdaniem ma Pan pełne prawo do wyrażania swoich opinii czy się one komuś podobają czy nie. Natomiast ci co tylko obrażają innych i wytykają zmiany pogladów (bo kiesyś pisałeś coś innego) nie są wstanie wnieść nic dobrego do ich życia.

 25. piwowar said

  Ja: Mało kto potrafi i chce wyrażać się na sieci w sposób wyważony. Pani ewidentnie należy do tej mniejszości. Nie zawsze się zgadzam z tezami głoszonymi przez Gospodarza a czasem wręcz darłem z nim koty (w sprawie kotów, Warszawy, tzw. kary śmierci, itp), ale zajmowana pozycja po tej samej stronie barykady zobowiązuje do lojalności. Doceniam jego ponad ćwierćwiekową robotę. Zresztą osobiście pytałem go nie raz, na jasne anielkie panu ten ból głowy na emeryturze i rydzyko zejścia na zawał. Ja na jego miejscu wykitowałbym z nerwów piętnaście lat temu, po zawszeniu Rewirów przez siły wrogie.

  Pozdrawiam Panią przez Ocean (jeśli Pani jest tą osobą, którą mam na myśli, w przeciwnym wypadku niekoniecznie przez Ocean).

 26. Peryskop said

  Faktycznie, trudno zawsze się zgadzać z tezami głoszonymi przez Gospodarza, Pana Gojowego.

  Zauważył to także śp mec. Roman Kafel, który na priva poradził mi ongiś, aby korzystać z Gajówki skoro nie mamy lepszego bloga polsko-języcznego.

  A moje uwagi, że szwankuje mu detektor wróg-swój – odrzucał, prowadząc mnie na smyczy.

  Lecz ostatnio coś jakby drgnęło w rajstopach Maruchy.

  Bowiem wszystko wskazuje, że i do niego w końcu dotarły argumenty moje, Maruszyny i innych zdrowo-rozsądkowców, iż szfiat się wykoślawił m.in. wskutek wielo-wiecznych „błędów” Kościoła, przejętego przez starszych braci Wojtyły jeszcze przed jego powstaniem.

  Zanim powstał, już był w ich rękach, uczonych w Piśmie, w słowach i w niecnych uczynkach.

  Szaweł tylko doszlifował, a jego następcy dopilnowali, żeby nażendzie ucisku działało.

  Taka jest prawda – pośród wielu innych prawd konkurenz. Do wyboru do koloru.

  Mojsze z Góry zniósł dwie Tablice (potem je rozbił i doniósł dwie kolejne versje – rzekomo „lepsze”), na których Ktoś (¿Baal ¿Mammon, ¿YHWE), wyrył mu Dekalog, coodownie zmieniający ich zakres i treść – wszak z zadbaniem, aby nie było tam przykazania „NIE KŁAM!„.

  I przez ten brak mamy, co mamy.

  Bo my staramy się jednak nie kłamać, a cfańsi łżą jak boore sooki, strzygąc nas – ostatnio szczykafką – do upadłego.

  Przy śpiewach wklepanych świętych peanów, bez zrozumienia sensu TRANSCENDENCJI :

  https://marucha.wordpress.com/2022/08/16/struktura-muzyki/#comment-1023208

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: