Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ameryka od wybuchu wojny kupiła od Rosji produkty za miliardy

Posted by Marucha w dniu 2022-08-26 (Piątek)

Stany Zjednoczone teoretycznie wspierają do dzisiaj nakładanie kolejnych sankcji na Rosję, oczywiście w związku z jej inwazją na Ukrainę. Okazuje się jednak, że do Ameryki wciąż masowo trafiają rosyjskie towary. Ich wartość od końca lutego bieżącego roku oscyluje wokół miliarda dolarów miesięcznie.

Jak przypomniała amerykańska agencja prasowa Associated Press, tamtejszy prezydent Joe Biden zapowiadał przeprowadzenie „miażdżącego ciosu” przeciwko Rosji w związku z jej agresją na Ukrainę. USA wraz z Unią Europejską wprowadziło więc szereg sankcji gospodarczych. Nie wstrzymały one jednak handlu między Ameryką a Rosją.

Wręcz przeciwnie, według najnowszych szacunków wartość rosyjskich towarów sprowadzanych co miesiąc przez Stany Zjednoczone przekracza blisko miliard dolarów. Amerykanie najchętniej kupują od Rosjan drewno, metale gumy i inne towary. Sankcje obejmują natomiast handel wódką, diamentami i ropą naftową.

Kierujący Biurem Koordynacji Sankcji Departamentu Stanu USA Jim O’Brien twierdzi, że całkowite zaprzestanie wymiany handlowej z Rosją nie jest obecnie możliwe. Wpłynęłoby bowiem na całą światową gospodarkę, a na dodatek zaszkodziłoby bardziej Amerykanom niż Rosjanom.

Z informacji uzyskanych przez Associated Press wynika, że Biały Dom nie zamierza zaprzestać importu rosyjskich towarów, ale wręcz zachęca do ich zakupu. USA potrzebują zwłaszcza dostaw nawozów sztucznych oraz surowców energetycznych.

Na podstawie: apnews.com, polskieradio.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 26 do “Ameryka od wybuchu wojny kupiła od Rosji produkty za miliardy”

 1. Mietek said

  Ja już wiele razy pisałem, że tak naprawdę, celem amerykanów, nie jest bezpośrednio Rosja, a właśnie UE, to kraje starej Europy są największym zagrożeniem dla gospodarki USA.

  Baijiahao: Rosja odniosła wielkie zwycięstwo, a USA zmieniły swój cel

  Moskwa nie poszła na kompromis w obliczu hegemonii Zachodu i odniosła w tej konfrontacji zdecydowane zwycięstwo.

   Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej czynią postępy w ramach operacji specjalnej na Ukrainie, a sytuacja gospodarcza w Rosji rozwija się znacznie bardziej optymistycznie niż w krajach zachodnich. 

  W obliczu sukcesów Federacji Rosyjskiej USA i UE zdały sobie sprawę, że muszą gdzieś przestawić uwagę opinii publicznej, aby ukryć własne błędy.

  Wybór padł na Chiny – to właśnie ten kraj na nowy cel obrali USA i ich sojusznicy. Po pierwsze, Stany Zjednoczone wysłały przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwan, próbując zaostrzyć sytuację w regionie. 

  Po amerykańskiej prowokacji poszedł niemiecki: kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że firmy w jego kraju nie mogą zbytnio polegać na Chinach. Wyraził opinię, że nadmierne uzależnienie od ChRL może stwarzać pewne zagrożenia dla bezpieczeństwa Niemiec.

  Ponadto Berlin zapowiedział również, że wyśle ​​swoje myśliwce do regionu Indo-Pacyfiku w celu przeprowadzenia ćwiczeń wojskowych. 
  Oczywiste jest, że Niemcy chcą w ten sposób udowodnić swoją obecność w sąsiedztwie Chin. 

  Chińscy eksperci są przekonani, że Niemcy działają w ramach schlebiania Stanom Zjednoczonym.

  Waszyngton i jego sojusznicy z NATO wierzą, że działania w regionie Indo-Pacyfiku pomogą im zachować twarz utraconą w konfrontacji z Rosją. 

  Zachód powinien dokładnie przemyśleć cenę, jaką będzie musiał zapłacić za konfrontację z Pekinem.

  „Jeśli chcesz powstrzymać Chiny, musisz jasno pomyśleć o konsekwencjach”

  Zachód nie poradził sobie z Rosją – i z pewnością nie będzie w stanie pokonać potężnych gospodarczo Chin. 

  Hegemonia Zachodu poważnie ucierpiała i wkrótce pozostanie tylko częścią minionej historii.

  Forbes: Saudyjska reakcja na prośby Bidena mówi o bliskości z Rosją.

  Dan Eberhart, dyrektor generalny kanaryjskiej firmy wiertniczej z siedzibą w Denver, skomentował odmowę Arabii Saudyjskiej spełnienia próśb prezydenta USA Joe Bidena o zwiększenie wydobycia ropy.

  Powiedział, że niechęć Arabii Saudyjskiej do zwiększenia wydobycia ropy na prośbę Stanów Zjednoczonych wskazuje, że Rijadowi bliżej do Moskwy niż do Waszyngtonu. 

  Biden wielokrotnie próbował negocjować z krajem Bliskiego Wschodu w sprawie wsparcia na rynku paliw, ale amerykański przywódca nadal jest ignorowany.

  „Biden chce, by ceny ropy, głównego katalizatora inflacji, spadły przed listopadowymi wyborami w połowie kadencji. 

  Prezydent wielokrotnie błagał Arabię ​​Saudyjską o pomoc i zwiększenie dostaw – ostatnio w połowie lipca podczas wizyty w Rijadzie. 

  Jednak przywódcy Arabii Saudyjskiej nie posłuchali próśb Bidena ”

  Stanowisko to potwierdza, że ​​Arabia Saudyjska pozostaje blisko Rosji, a nie USA na arenie światowej.

 2. Emilian58 said

  Jak to leciało? Co wolno wojewodzie…..to nie tobie eurochlewie czyli smrodzie.

 3. Kazek said

  Paliwo nuklearne płynie z Rosji do USA na statkach kontenerowych caly czas.Lenin powiedział ” kapitaliści sprzedadzą nam sznur na którym ich powiesimy” . Parafrazując Amerykanie mogą powiedzieć ” Rosjanie sprzedadzą nam uran dzięki któremu zgotujemy im atomowy armagedon”.

 4. Emilian58 said

  @kazek
  Z paliwa bomby nie ukręcisz!

 5. Jak POŚREDNIKEM jest ŻYD przy sprzedaży ROSYJSKICH produktów w USA to wolno je sprzedawać! said

  Zauważyłam w sklepach sporzywczych w USA, że rosyjskie produkty są sprzedawane ale na nich WSZYSTKICH zostały naklejone naklejki w języku hebrajskim i angielskim z których wynika, że POŚREDNIKAMI przy ich sprzedaży są jakieś NOWE „firmy” z Izraela lub żydowskie firmy pośredniczące z USA !
  W orginale są to produkty rosyjskie pakowane w Rosji w ORGINALNE rosyjskie opakowania z rosyjskimi nadrukami na torebkach czy pudełkach jeszcze z przed 24 lutego 2022r.

  Te NOWSZE produkty sprzedawane teraz w USA ale pochodzace z Rosji

  które były pakowane po dacie 24 lutego 2022r to są już pakowane w opakowania tylko z nadrukiem pisma hebrajskiego i angielskiego ale na których w jakimś miejscu jest bardzo malutkimi literkami napisane „Made in Russia”.

  Ludzie w USA chetnie kupują ROSYJSKIE produkty rzywnościowe z Rosji bo wiedzą, że w Rosji jest ZABRONIONE urzywania fatalnej chemii.

  Z tego wynika, że jak ROSYJSKI produkt jest sprzedawany na rynek amerykanski, ale gdy żyd jest POŚREDNIKIEM i robi KASĘ na ruskim „zabronionym” produkcie sprzedawanym w USA to wtedy już wszystko OK !

  Chyba właśnie o to w tym WSZYSTKIM chodziło tym ukrainskim żydom z amerykanskim obywatelstwem i aktywistom LGBT , którzy teraz OBSKOCZYLI jak karaluchy i są „administracją rządzącą” w tej MELINE „biały dom” i trzęsą jak snopkiem siana to ZWARIOWANĄ obłakaną Ameryką ???

 6. minka said

  ZAMARZNIEMY NA ZŁOŚĆ PUTINOWI

  zimą w Polsce zabraknie gazu, to już pewne.

 7. Majster said

  Kłameusz Morawicki, bo tak się przodek nazywał przed zmianą nazwiska, chwalił się otwarciem połączenia gazowego ze Słowacją. Ponieważ nie mają swojego gazu, to możemy dostarczać ze Świnoujścia skroplony gaz na Słowację lub Ukrainę ( w tym drugim przypadku za darmo, bo żadnego kredytu nie spłacą ) lub brać rosyjski gaz poprzez słowackich i ukraińskich pośredników i dawać im zarobić.

 8. ludek said

  AD 1 – pewnie że tak !

  Mało tego ostatnio jakaś włoska gazeta opublikowała swoje sledztwo w sprawie młodej ambitnej 30-latki z legitymacją GRU , która spenetrowała mocno NATO.. To narracja dla małp.. W rzeczywistości NATO istnieje tyle lat po upadku Układu Warszawskiego i Moskwa niemo pozwala na przesuwanie jej granic bo niejawnie jest obecna wewnątrz organizacji! Tak to działa na wysokim poziomie wywiadu wojskowego.

  Stawką rozgrywki jest podział oraz wpływy na Europę i również wejscie po 2001 roku do Afganistanu tym było.. Po to żeby USA kontrolowały ekspansje Chińską , którą Londyn systematycznie wspierał i tworzył. Biznes tworzy drużyny piłkarskie ,worek jest jeden , tępe cioty wierzą w takie rzeczy i myślą że to na prawdę jedni , przeciwko drugim.. To tylko GRA.

  Rosja w postaci zaledwie kilku osób z Kremla prowadziła negocjacje w Szwajcarii oraz USA w ciągu ostatnich 5 lat i współpracują jak od wieków przeciw podzielonej ludzkości globu. To jest cel, dlatego między innymi Rosja nie wstrzyma eksportu do USA strategicznych produktów, a mogłaby to zrobić.

 9. Anzelm said

  Rosja od czasów Iwana Groźnego jest kolonią anglosaską. Ja o tym mówię ruskim, to się denerwują. O Kompanii Moskiewskiej nie słyszeli, są w swojej masie jeszcze głupsi od nas ale przy życiu trzyma ich instynkt samozachowawczy.

  ———-
  Głupsi od nas? Czy to jest fizycznie możliwe?
  Admin

 10. Peryskop said

  Admin said :
  Głupsi od nas?
  Czy to jest fizycznie możliwe?

  W naciągalni Zelmanów wszystko jest możliwe.

 11. ludek said

  AD 11 – Zgadza się .. Dlatego sama Rosja ma problem z GRU bo to nie jest organizacja stricte realizująca interesy Rosji. Historycznie Rosja jest najeźdzcą obecnych terenów jako wikingowie z północy, szkoda tylko że Ukraina o tym mówi , która jest nie wiadomo tak na prawdę czym..

  Jeżeli w Rosji są rodziny które przedstawiają sobą czy reprezentują obecną Rosję to historycznie są to sojusznicy Bałtów i Anglosasów..

  Pytanie o podziały , które mogły się zrodzić między nimi.

  Rosja jako jeden Kraj ma zbyt dużo w ziemi czego nie mają inne Kraje- to rażąca niesprawiedliwość dziejowa. NATO-miast , gdyby to nie była Rosja ale jakieś inne Państwa zaraz zapewne zostałyby podporządkowane koronie brytyjskiej i stworzyły kolektyw na wzór obecnego zachodniego.. O suwerennych mniejszych uczciwszych Państwach mowy nie ma w żadnym wypadku! Jeżeli istnieje coś takiego jak Polska to tylko na papierze jako sługus. To przykre.

  Putin z Ukrainą nie ma racji , ale zachód czy sama tzw.Ukraina(SBU) też… To jest najlepsze że dwie strony zmyślają historię i łżą..

  To że ktoś najechał teren 900lat temu nie oznacza że jest jego prawowitym właścicielem.. Chyba że zastosujemy tu kodeks i prawo judaizmu. Pytanie czy ktoś chce to zrewidować czy nie..

  ————
  Panie ludek, czy Pan jest normalny?
  „Historycznie Rosja jest najeźdzcą obecnych terenów jako wikingowie z północy”.
  Admin

 12. ludek said

  Jest Pan obłudny czy poprawny politycznie?? Może po prostu niedokształcony?

  Nie będę Panu podawał bardziej wyrafinowanych źródeł wiec posłużę się najprostszym.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ru%C5%9B_Kijowska

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Waregowie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rurykowicze

 13. ludek said

  Kiedyś ktoś w komentarzu napisał że świat już kiedyś był „zglobalizowany” – Pan w swoim stylu go wyśmiał.. ale to prawda, elita ma jedno pochodzenie, a piramidy są najprostszym przykładem po tym system handlu oraz monetyzacji. Poza tym wieża babel symbolizuje ówczesną globalizacje.

 14. minka said

  „Szósty najbogatszy kraj na świecie czeka zima kryzysu humanitarnego. Jeśli rząd nie podejmie działań teraz, miliony Brytyjczyków nie będą w stanie ogrzać swoich domów.

  Niektórzy umrą, podczas gdy, jak ostrzega NHS, o wiele więcej poważnie zachoruje. Szkoły, szpitale i domy opieki w całym kraju muszą wybierać między utratą swoich budżetów a zamarznięciem. Niezliczone sklepy i firmy zostaną zamknięte i nigdy więcej nie zostaną otwarte.

  Ponad 70% pubów przygotowuje się na ostatnie zamówienia, a każda restauracja, kawiarnia, bar z frytkami czy kebabem musi teraz stawić czoła zagrożeniu egzystencjalnemu, dzięki czterokrotnemu podniesieniu ich rachunków za energię, rosnącym cenom żywności i recesji, która zabije wydatki dyskrecjonalne. Katastrofa gospodarcza ta wygląda na znacznie większą niż krach z 2008 roku. Zmienić może bowiem nasze codzienne życie i strukturę społeczną”;

  https://www.theguardian.com/commentisfree/2022/aug/26/energy-bills-britons-afford-pay-price-hike-poor

 15. Marucha said

  Re 12:
  Ruś Kijowska to plemiona słowiańskie. Przez pewien czas rządzone przez przybyszy (Waregów), którzy dość szybko się zeslawizowali. I tyle Pańskich „mądrości”.

  Re 13:
  Jeśli za „świat” uznamy ówczesny Egipt, to istotnie, był „zglobalizowany”.
  Tylko że istniały jeszcze narody azjatyckie, afrykańskie, indiańskie…
  Niech Pan nie pisze głupot.

 16. gnago said

  Nie ograniczajmy się czasowo do naszej cywilizacji. W epoce lodowcowej poprzednia cywilizacja pewnie w dużej mierze była globalna mimo podziału na dwa bloki militarne, artefakty mówią o tym, wspólna umiejętność wznoszenia murów cyklopowych, ruiny miast czy epicentra eksplozji jądrowych

  ———
  Globalizacja epoki kamienia łupanego?
  Admin

 17. ludek said

  Ad 15 – W porządku okey, ale musimy odróżnić elitę od narodów tzn. zwykłych ludzi. W rzeczywistości najlepszymi przykładami odmienności etnicznej są rząd oraz naród w Polsce i Ukrainie.. W Rosji też nie jest jednolicie , a USA w rządzie tam większości żydzi i niemcy natomiast naród jest zlepkiem wszystkiego tzn. różnych kultur. Dlaczego obecnych rządów w wiekszości Krajów nie potraktować przez pryzmat historycznych najazdów i podbojów , skoro w wiekszosci przypadków despotycznie znęcają się nad poddanymi, a widać sojusz w światowych organizacjach wszystkich ze wszystkimi.

  No skoro istnieją zakony religijne do dziś , które powstały na początku 2 tysiąclecia oraz konflikty etniczne np. sunnici i szyici zapoczątkowane w VIIW. naszej ery to czemu nie.. Pismo i jego nauki stare są. Stary Testament to okres P.N.E a wciąż jest tu i tam brany pod uwagę.

 18. ludek said

  Teraz w Polsce mamy tzw. Polaków, Żydów i Ukrainców , okazuje się że nie mała część ludności polskiej może mieć genetykę niemiecką w wyniku najazdów historycznych.. Stąd też reprezentacje w rządzie partii i interesów niemieckich analogicznie do obecnie Ukraińskich. Oczywiście o żydach nie wspominając. Dzieli się to geograficznie na wplyw zachodni i wschodni w Polsce.

  Kto wziął kod genetyczny polaków i opublikował ogólny kształt procentowego udziału ? Kto sam dokonał takich badań , próbując dowiedzieć się jakie ma pochodzenie.. Najprościej powiedzieć Polacy o sobie i domagać się praw prawdopodobnie w Kraju do którego Polak nie ma praw i tego nie rozumie.

  Dam prosty przykład : mam taki charakter pracy że dużo widzę i dużo słyszę .. Ostatnimi czasy niestety od Ukrainców i bardzo boli mnie fakt że tak ogromna ilość ludzi uciekająca przed wojną i mająca nóz na gardle dostaje takie same a nawet lepsze zakwaterowanie(przydział mieszkaniowy) niż młodzi polacy, którzy często nie mają co ze sobą zrobić. To jest darwinizm połączony z bolszewizmem.

  Ci albo mieli zgodzić się na podłe warunki na poziomie godnym uciekającego przez anglosasami i żydami Ukraińca albo pobrać dług u zachodniego pasożyta (Pana feudalnego naszych czasów) i wegetować oddając część swojego życia rasie panów.

  Ostatnio matka mieszkająca ponad 16 lat w Polsce urodzonego u Nas Ukrainca zacytowała mi jej syna , gdy ja zapytałem o to czy tam wrócą , gdy się poprawi sytuacja..

  Ta kobieta mi na to ” Mamo Ja jestem Polakiem, chce tu się uczyć, pracować i żyć” Czyli są i tacy dla których urodzenie w Polsce czyni go z automatu Polakiem.

 19. Marucha said

  Re 17:
  W USA nie ma żadnego narodu.
  Naród to zbiór ludzi, którzy mają wspólnego przodka.

  Re 18:
  Poziom zróżnicowania populacji polskiej jest niski i jest ona dosyć jednorodna pod względem genetycznym. Najwięcej Polaków – ok. 43 proc. – wywodzi się z linii genetycznej (haplogrupy) zwanej Heleną. Takich linii w Europie jest 7. Od nich pochodzi 95% Europejczyków.

 20. ludek said

  Mogę się zgodzić z tym, ale tylko częściowo dlatego, że to zależy od przyjętego kryterium np. jeżeli dana grupa ludzi żyjąca na tym samym terenie posługuje się tym samym językiem, można nazwać to Narodem. Do tego dochodzą wzorce kulturowe , sposób życia i pewna świadomość jednostki i spoleczenstwa.

  Z kolei Co do haplogrupy Heleny jeżeli jesteśmy Europejczykami a nie Polakami to brakuje nam wspólnego europejskiego języka – nie ma języka Europejskiego wiec czy narody i ich języki to sztuczny twór polityczny czy badania są upolitycznione.?? Mamy język Polski a nie Europejski i fakt że anglosasi próbują to zmienić wprowadzając wszędzie w Europie starogermańską semantykę czyli obecny język angielski. Być może po prostu pewna odmienność jest wskazana nawet gdy pochodzenie jest to samo przy dużym zagęszczeniu populacji, a później gra się na tych różnicach politycznie rodząc podziały grup.

 21. Marucha said

  Re 20:
  Naród to pojęcie biologiczne. W uproszczeniu, jak to się kiedyś mówiło, chodzi o wspólną krew.
  Wspólna (czy podobna) kultura, język, etyka, obyczaje itp. nie należą do kryteriów biologicznych.

 22. Anzelm said

  @ 19 Muszę się wtrącić Panie Marucha z przyczyn zawodowych. Grupa ludzi mających jednego przodka, to klan, a nie naród. W przypadku narodu, pokrewieństwo nie jest koniecznym warunkiem. Gdyby tak było, musielibyśmy wykluczyć kilka bardzo poważnych nazwisk, a tego byśmy pewnie nie chcieli. Najbardziej mi odpowiada definicja narodu, jako wspólnoty losu. Dla istnienia narodu nie jest konieczne posiadanie organizacji politycznej czyli państwa. Takim przykładam są; nasi „młodsi bracia”, Kurdowie, Asyryjczycy, Cyganie, a w końcu i nasz naród, który swoje największe sukcesy odniósł właśnie pod zaborami, a nie w warunkach posiadania własnego państwa czy raczej jego atrapy.

 23. Anzelm said

  @11 Panie Admin, najwyraźniej nie czyta Pan lektur, które Pan poleca. We wspomnianym w innym wątku 13 plemieniu Koestlera, temat jest wyjaśniony. Pan Ludek ma rację. Plemiona słowiańskie żyjące wzdłuż Wołgi zostały pobite przez Wikingów, tak jak i reszta Europy. Pierwsze dynastie ruskie, są pochodzenia skandynawskiego. Organizacja polityczna również.

 24. Marucha said

  Re 22:
  Kwestia definicji. Można za „naród” uznać byle jaką wspólnotę – np. „duchową”. Co by to nie miało znaczyć. Można też uznać Amerykanów za naród.
  Ale jedynym obiektywnym kryterium jest – np. według Tadeusza Millera, badacza pre-Słowiańszczyzny – pochodzenie od wspólnego przodka. Czyli – geny. DNA…
  Wszystkie inne definicje to mistyka. Będąca na rękę plemionom koczowniczym, które pokrzykując „Jestem Polakiem!” reprezentują zupełnie inne interesy.

  Nie widzę żadnego problemu w przypadku osób narodowości niepolskiej, którzy dla Polski byli zasłużeni i zachowywali się jak prawdziwi patrioci. Chwała im za to.

  Re 23:
  Po pierwsze, drogi Panie, rzadko polecam jakieś książki, a jeśli już – to TYLKO takie, które przeczytałem.
  Nie przypominam sobie, bym POLECAŁ „13 plemion”, choć mogłem ten tytuł wzmiankować.

  Wikingowie objęli u Słowian rządy (na pewien czas). Masy pozostały słowiańskie. Nigdy nic innego nie twierdziłem.
  Nawiasem mówiąc, Słowianie mają historię kilku tysięcy lat.

  Re ogólnie:
  Dostrzegam u Pana pewną agresję w polemice – i to wobec osób, które stoją po tej samej stronie, co Pan. Czemu to ma służyć? Niech Pan ją zachowa dla wrogów.

 25. ludek said

  Anzelm- dzięki za komentarz merytoryczny , który prostuje pewne dziwne prorosyjskie i niepotrzebne wywody..

  Admin – Jaką agresje Pan dostrzega u Anzelma?? Raczej rodzi się ona w Pańskiej głowie i tam pozostaje bo nie da się obiektywnie wywnioskować niczego takiego.. Co to znaczy wróg i nasza strona? Kogo Pan uznaje za wroga .

  „Masy pozostały słowiańskie” , a kto to wie? – poza tym tu nie o masy chodzi tylko o elitę nimi rządzącą – czy to masy tworzą miedzynarodowe konflikty, są jedynie wykorzystywane do tego.

  W kazdym okresie historycznym elita celowo wprowadza teze i antyteze by kontrolować lub zlikwidować pogłowie ,przerzedzić je oraz zmienić system kontroli ,ucisku i wyzysku ludzi, a poziom czy ma racje Zełeński czy Putin to poziom niewolnika bo jeden i drugi ma wszystko co niezbedne do zycia a rujnuje życie zwyklych ludzi.

  Nie jestem ani za Putinem ani za Ukraińcem-żydem.. Jeden i drugi ma konotacje z nimi i służy elicie, a nie ludziom. Tylko niewolnik może interesowac się footballem politycznym.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Pan się znów upiera, jakby nie istniały badania haplogrup…
  A ode mnie proszę się odpieprzyć. Nie będzie mnie Pan pouczał, jak prowadzić gajówkę. Poza tym nie lubię takich „neutralnych” dupków, którzy nie są ani za Putinem, ani za Ukrami. Tylko łajdak nie widzi, kto stoi po stronie prawdy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: