Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Fałszywe usprawiedliwienia zabójstwa Duginy

Posted by Marucha w dniu 2022-08-26 (Piątek)

Ukropoliniacy i inni zachodniacy próbują usprawiedliwić terrorystyczny zamach na Darię Duginę, tym że sfotografowała się ona na tle zdobytego przez Rosjan kompleksu „Azowstalu”. W zasadzie, czemu nie miałaby tego zrobić?

Dugina była rosyjską dziennikarką, relacjonującą wojnę na Ukrainie. Popierała w tym rację swego kraju, ale to chyba normalne dla każdego poza Polakami, dla których „dobry” Rosjanin to (ewentualnie) Rosjanin-ojkofob.

W narracji rosyjskiej zdobycie Mariupola było jego „wyzwoleniem”. Osobiście wolę mówić neutralnie o „zdobyciu” lub „zajęciu” tego miasta. Nie jesteśmy (nie powinniśmy być) stroną wojny na Ukrainie, więc nie ma powodu dla którego mielibyśmy kopiować narzecze propagandowe którejkolwiek ze stron. [Ja nie kryję swej sympatii do Rosjan i nienawiści do banderssynów – i nie mam zamiaru się tego wypierać w imię „neutralności” – admin]

Ja sam nie mam pojęcia, jak w rzeczywistości rozkładają się w tej chwili nastroje na południowo-wschodniej Ukrainie, więc wolę zachować wstrzemięźliwość wobec rewelacji stron. Rosjanie mówią nam, że mieszkańcy Mariupola ich popierają. Zachód mówi, że żyją (albo nie żyją) w terrorze reżymu okupacyjnego.

Niezależny reporter Dawid Chudziec który był na miejscu, pisał (i ilustrował zdjęciami), że to nie całkiem tak jak mówią nam zachodnie media – że na przykład Mariupol wcale nie jest jedną wielką kupą gruzów a mieszkańcy dość chętnie korzystają z pomocy rosyjskiej.

Z drugiej jednak strony, trudno mi uwierzyć, że mieszkańcy bombardowanego przez całe miesiące przez Rosjan i jednak zniszczonego przez nich częściowo miasta, witają ich jako wyczekiwanych wybawicieli. Pewnie prawda jest o wiele bardziej złożona, sytuacja niejasna, układ sił społecznych i politycznych zagmatwany. Podejrzewam, że mieszkańcy Mariupola jednak bardziej się boją, niż cieszą. Tożsamości i identyfikacje narodowe i państwowe mogą być zaś niejasne i rozmyte tymczasowością i niepewnością sytuacji. Opowieści o „wyzwoleniu” radziłbym więc jednak filtrować przez antypropagandowe sito.

Rozumiem jednak, że Rosjanie tworzą własną narrację tożsamościową dla tych terenów – analogicznie jak Ukraińcy. Toczy się przecież nie tylko militarna ale też polityczna i ideowa walka o przyszłość tych ziem. Choć Rosjanie, uprzednio ostrzeliwując miasto „jak leci”, nie budują sobie raczej poparcia wśród Ukraińców – podejrzewam, że o ile w okresie „abortowanej” rewolucji Ruskiej Wiosny poparcie dla Rosji mogło w tej części Ukrainy przeważać, to teraz jest zapewne śladowe.

Tymczasem jednak Rosjanie zdobyli Mariupol. Zmusili też po długim oblężeniu do kapitulacji załogę ukrytą w podziemiach kombinatu metalurgicznego „Azowstal”. Ukraińska załoga broniła się długo i dzielnie, skapitulowała jednak ostatecznie w obliczu wyczerpania amunicji i wody. Ani ukraińskiej armii ani „azowcom” nie udało się odblokować Mariupola ani ewakuować jego obrońców w wyniku czy to działań wojskowych czy negocjacji politycznych. Rosyjska strategia zdobycia miasta była może niezbyt efektowna, ale ostatecznie Mariupol padł.

Żadnych szczególnych zbrodni tam nie było, po prostu normalna wojna, tyle że prowadzona dość prymitywnie, jak w „Trzecim Świecie”. Wątpliwości budzi oczywiście sądzenie „azowców” jako kryminalistów i odmawianie im statusu kombatantów ale przecież Ukraina nie inaczej traktowała przez lata powstańców donbaskich. Ot, tym razem moralnie brudna polityka.

Podsumowując, w Azowstalu nie stało się nic, co kompromitowałoby Darię jako odwiedzającą ten teren. Po prostu, rosyjska reporterka wojenna pojechała zrobić triumfalistyczny reportaż o „wyzwoleniu” i „denazyfikacji” zdobytego przez Rosjan miasta. Możemy przecedzić to przez antypropagandowe sito i oceniać bardziej obiektywnie ale wyprawa Darii do Azowstalu nie była żadną „zbrodnią” ani moralnie jej nie kompromitowała. Dugina nie fotografowała się wszak na tle poszarpanych zwłok cywilów, tylko na tle zdobytego przez Rosjan obiektu (a w zasadzie jego ruin).

Jej działalność jako reporterki w żaden sposób nie usprawiedliwia terrorystycznego mordu na tej dziewczynie. Próby takich karkołomnych akrobacji dyskwalifikują natomiast moralnie i poznawczo ich autorów (i ich kibiców), którzy wymogi analizy składają na ołtarzu swojej obsesyjnej nienawiści do Rosjan.

Ronald Lasecki
https://myslpolska.info

Komentarzy 14 do “Fałszywe usprawiedliwienia zabójstwa Duginy”

 1. JanuszT said

  Spoczywaj Dareczka w spokoju, niech cię aniołki w niebie kołyszą, kochana… Cześć twojej Paamięci! :((( ;(((

 2. revers said

  Aktor i rezyser Seagal tez byl w Jelonowie gdzi ukry zabili swoich asowcow z Himrasow.

  Pewnie trail na liste sbu online wrogow ukrainy, jak muzyk grupy Pink Gloyd Waters

  Przy nazwisku Daria Dugin – dopisano zlikwidowana, nemal ze w czerwonej pieczesci co potwierdza kto stal za terrorystycznym zamachem na cor ke Dugina.

  Na liscie sbu i online wogow ua znalazl sie Kadyrow i kilku jego bliskich wspolpracownikow.

  Ci otwarcie odpowiedzieli o wyznczeniu miejscu spotkania i terminie spotkania dla wyjasnienia sobie w cztery oczy kto jest terrorystom lub orgnizacja terrorystyczna.

 3. Mietek said

  Choć Rosjanie, uprzednio ostrzeliwując miasto „jak leci”, nie budują sobie raczej poparcia wśród Ukraińców.

  Facet który napisał ten artykuł, chyba naprawdę nie wie o czym pisze.
  Sami mieszkańcy Mariupola pokazywali palcami kto do nich strzelał, kto brał ich za żywe tarcze, i nie byli to Rosjanie, tylko azowcy, Mariupol jest dziś częścią Donbasu, ze stolicą i władzami w Doniecku, dopiero co władze regionu zrobiły drogę szybkiego ruchu, w kierunku Doniecka, budują też aktywnie tysiące nowych mieszkań, ludzie mają pracę, do tego tanie media, jak gaz, prąd, węgiel, o czym ludzie na Ukrainie mogą tylko pomarzyć, zresztą jak w pisowskiej Polsce.
  Więc o poparcie nie będzie trudno.

 4. Mietek said

  Do revers, dlatego wkrótce to już nie będzie operacja specjalna, tylko antyterrorystyczna!
  Kto zna temat, ten wie, jak duża będzie różnica w tym co obecnie widzimy.

 5. Marek said

  Choć Rosjanie, uprzednio ostrzeliwując miasto „jak leci”, nie budują sobie raczej poparcia wśród Ukraińców – podejrzewam, że o ile w okresie „abortowanej” rewolucji Ruskiej Wiosny poparcie dla Rosji mogło w tej części Ukrainy przeważać, to teraz jest zapewne śladowe.

  ===
  Życzeniowe wnioski, zwykły troll, może by tak zasięgać informacji u źródła, a nie z własnej główki?

 6. Marek said

  Krótkie obrazy, ale wymowne:

 7. Kura domowa said

  Witam Gajowkowiczow. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się ,że właśnie Ona miała zginąć zamiast ojca. Czyli największy ból -pochowac wlasne dziecko. Typowe jewriejskie zagrywki.

 8. Sputnik said

  Re 7.
  Nie wiadomo. Mogą to być kасарskie zagrywki.

 9. Peryskop said

  7 vs 8

  Trzeba poczekać na owoce.

  Po nich poznamy.

 10. UZA said

  „Podejrzewam, że mieszkańcy Mariupola jednak bardziej się boją, niż cieszą.”

  A zatem, według Autora, przedtem ci biedni ludzie się nie bali i cieszyli się, że mogli czcić tradycję SS-Galizien , a ich dzieci podlegały w szkole banderowskiej indoktrynacji … Problem tzw. Ukrainy polega na tym, że stosunkowo nieliczna ale zdeterminowana banda nazistowskich fanatyków, finansowana i wspierana przez tzw. „oligarchow” oraz siły zewnętrzne, zdołała sterroryzować ludność dużego kraju i narzucić jej swoją obłędną narrację. W czasach Janukowycza był to jeszcze w miarę normalny kraj, w którym mieszkali różni ludzie, wyznający różne wartości i identyfikujący się z różnymi tradycjami. Potem tylko bohaterski Donieck i Ługańsk walczyły o swoje prawo do odrębności , mieszkańcy Krymu zagłosowali w referendum, natomiast bojaźliwa reszta, która nie uciekła, potulnie poddała się banderyzacji. Teraz po prostu zmienili jednego pana na innego – zwyczajny los niewolników.

  „Choć Rosjanie, uprzednio ostrzeliwując miasto „jak leci”…”

  Gdyby Rosjanie, wzorem Amerykanów, ostrzeliwali miasta „jak leci”, to już dawno byłoby po wojnie. Ukraińcy, bez skrupułów osłaniają się cywilami (co przyznają nawet zachodnie organizacje) i wciąż się chwalą jakimiś wybuchami na Krymie. Przypomina mi to trochę historię dwóch kobiet, które przed obliczem króla Salomona spierały się o prawo do dziecka. Wobec tego, że każda uważała się za matkę, król zaproponował rozcięcie niemowlęcia mieczem i wręczenie każdej ze stron po połówce. Pierwsza kobieta zgodziła się na takie rozwiązanie, a druga błagała, żeby dziecka nie zabijać – „niech już ona je weźmie, byle tylko żyło”. Król Salomon, jak pamiętamy, przyznał dziecko drugiej kobiecie. Moim zdaniem, Rosja, prowadząca wojnę mozolnie, narażająca się na straty, by oszczędzać cywilów, których uważa za swoich ludzi, zachowuje się jak ta prawdziwa matka z biblijnej opowieści. Z kolei banderowska Ukraina, sprowadzająca z całego świata najgorszych bandziorów i najbardziej śmiercionośne machiny, na zgubę ludzi, którzy nie chcą do Niej należeć, jest jak ta druga bohaterka biblijnej opowieści. Niech wszyscy zginą, niech pozostanie spalona ziemia, byleby tylko przypadła nam. Cena nie gra roli i wszystkie chwyty dozwolone.

 11. kontra said

  Aleksandr Dugin: Pożegnanie Darii Duginy
  26 sierpnia 2022 18:10

  Chciałem wychować córkę tak, jak widzę ideał człowieka. Przede wszystkim wiara: całe dzieciństwo spędziła na obozach prawosławnych, chodziła do kościoła. I to jest ważne, ale chciałem też, żeby była inteligentną prawosławną osobą, więc jej matka i ja poradziliśmy jej, żeby została filozofem. I stała się jednym.
  https://xportal.press/?p=39297

 12. Sputnik said

  Re 10.
  Pani chyba zafascynowała się postacią Goebbelsa. Pani naprawdę musi tak wszystko wykręcać i jeszcze każde draństwo popierać Biblią?

 13. Marucha said

  Re 12:
  Proszę opuścić gajówkę.
  Admin

 14. lewarek.pl said

  ad 1.
  Spoczywaj Dareczka

  Rosjanin powiedziałby: „Daszeńka”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: