Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraińskie wojska trzykrotnie ostrzelały Zaporoską Elektrownię Atomową ostatniej doby

Posted by Marucha w dniu 2022-08-27 (Sobota)

Reżim kijowski kontynuuje działania „terroryzmu jądrowego” w elektrowni atomowej w Zaporożu – w ciągu doby terytorium elektrowni zostało ostrzelane trzy razy, łącznie wystrzelono 17 pocisków artyleryjskich – poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo obrony.

Podczas konferencji prasowej Ministerstwo Obrony Rosji podało:

 • udana akcja sił alianckich na kierunku charkowskim przyniosła straty ponad 200 ukraińskich żołnierzy;
 • 46. Brygada Powietrznodesantowa została trafiona w pobliżu wsi Łozowoje w obwodzie chersońskim, gdy próbowała ukradkiem przekroczyć rzekę Ingulec, ponosząc straty w wysokości ponad 130 myśliwców i 10 jednostek sprzętu wojskowego;
 • Ponad 40 procent personelu zabito w atakach sił powietrznych na pozycje 107. batalionu 63. brygady zmechanizowanej armii ukraińskiej w obwodzie mikołajowskim;
 • W obwodzie charkowskim uderzenia na pozycje 14. Brygady Zmechanizowanej Armii Ukraińskiej zlikwidowały do 100 nacjonalistów, trzy pojazdy Grad MLRS oraz ponad 10 pojazdów i pojazdów opancerzonych;
 • W ciągu dnia uderzono w 7 stanowisk dowodzenia oddziałów ukraińskich, 37 jednostek artylerii, siły i sprzęt wojskowy w 142 rejonach;
 • Wojsko zniszczyło w nocy 6 składów broni i amunicji sił ukraińskich w obwodach DRL, mikołajowskim i chersońskim;
 • Duży skład amunicji z pociskami dla amerykańskich HIMARS i pociskami dla haubic M777 został zniszczony przez naziemną broń precyzyjną w pobliżu wsi Preobrażenka, obwód dniepropietrowski;
 • W pobliżu miejscowości Malynivka (RL) zestrzelono samolot MiG-29 ukraińskich sił powietrznych, w ciągu dnia zniszczono także siedem dronów.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 23 do “Ukraińskie wojska trzykrotnie ostrzelały Zaporoską Elektrownię Atomową ostatniej doby”

 1. Tadeusz said

  Proszą się o nieszczęście !!! Czy te bezmózgi nie rozumieją, że jak nie daj Bóg trafią to 3/4 ich obywateli umrze na choroby popromienne. UE taka skłonna do eskalacji tej wojenki też swoje dostanie. Pozostaje mieć tylko nadzieje na szybkie zwycięstwo Rosjan.

  ———-
  Opcja Samsona.
  Admin

 2. Anzelm said

  Czy ktoś z elementarnym rosyjskim może przejrzeć ten tekst? Jak czytam, że brygada powietrzno-desantowa straciła 130 myśliwców, to już nie mam ochoty na dalszą lekturę.

 3. Emilian58 said

  Przecież to Rosjanie postanowili strzelać DO SAMYCH SIEBIE! A ukry tylko kibicują. Te ukry to tak samo durne jak to otumanione przez chlew mendialny polactwo.

 4. Marek said

  Proszę zerknąć, co dzisiaj piszą na PAP, w temacie jw:
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1408848,rosyjskie-wojska-znow-ostrzelaly-teren-zaporoskiej-elektrowni-atomowej

  PAP to krynica prawdy w czasie inwazji i agresji FR na UA, nasz bratni kraj, który już 180 dni chroni nasze europejskie wartości i dzielnie opiera się Imperium Zła.

 5. Marek said

  46. Brygada Powietrznodesantowa została trafiona w pobliżu wsi Łozowoje w obwodzie chersońskim, gdy próbowała ukradkiem przekroczyć rzekę Ingulec, ponosząc straty w wysokości ponad 130 myśliwców i 10 jednostek sprzętu wojskowego;
  ===
  130 myśliwców? tu wkradł się chyba ziobro

 6. Mietek said

  Co do tych myśliwców, to jest błąd translatora, chodzi oczywiście o żołnierzy.

  Co do elektrowni atomowej, to strzegą jej żołnierze z Gwardii Narodowej Ukrainy.

  Jak powiedział członek zarządu regionu w Zaporożu Rogow, większość ukraińskich Gwardzistów Narodowych pozostała lojalna wobec mieszkańców Energodaru i ich przysięgi. Obecnie masowo otrzymują rosyjskie obywatelstwo i zaciągają się w szeregi Sił Zbrojnych FR.

  „Większość z tych facetów otrzymała już obywatelstwo rosyjskie lub jest w trakcie jego uzyskiwania. Planują lub już zaczęli bezpośrednio służyć w rosyjskich jednostkach ”- powiedział Rogow w wywiadzie dla Radia Komsomolskaja Prawda .

 7. Mietek said

  Jak zapowiedział komik, Ukraińcy już są na Krymie, teraz każdy Ukrainiec może jechać i wypoczywać na Krymie, a więc jadą i oczy otwierają ze zdumieniem, tak wszystko się zmieniło, widzą jak reżim ich oszukiwał.
  Z Mariupola na Krym.

 8. osoba prywatna said

 9. osoba prywatna said

 10. osoba prywatna said

 11. osoba prywatna said

 12. osoba prywatna said

 13. Marek said

  Rosyjscy żołnierze strzegący obwodu elektrowni atomowej w Zaporożu zestrzelili drona kamikaze ukraińskiej armii. Sądząc po trajektorii, jego celem był magazyn wypalonego paliwa jądrowego.

  Zestrzelony dron uderzył w dach specjalnego budynku elektrowni jądrowej, co doprowadziło do eksplozji ładunku. Nie ma ofiar i zniszczeń, pisze kanał telegramu Energodarsky Svyazny.

  Oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, komentując regularne ostrzał elektrowni atomowej, nazwała działania ukraińskiej armii „terroryzmem jądrowym”.

  To, co reżim kijowski robi wokół elektrowni atomowej w Zaporożu, to terroryzm nuklearny. Oczywiście dzieje się tak nie tylko z tymi, którzy mają broń nuklearną lub brudną broń nuklearną, dzieje się to również, jak teraz widzimy,

  – powiedziała, przemawiając na antenie kanału telewizyjnego „Rosja 1”.

  Zacharowa wezwał inspektorów MAEA, aby nie ulegali nuklearnemu szantażowi reżimu kijowskiego i jego zachodnich panów i jak najszybciej odwiedzili elektrownię atomową w Zaporożu.

  Przypomnijmy, że wojska ukraińskie od dawna ostrzeliwały ZNPP. Jednocześnie Kijów tradycyjnie zaprzecza wszelkim oskarżeniom, twierdząc, że „Rosjanie ostrzelają się”. Dlaczego rosyjska armia miałaby strzelać do obiektu jądrowego, który jest już pod jej kontrolą, ukraińscy urzędnicy nie precyzują. Jednocześnie to Kijów sprzeciwia się wizycie inspektorów MAEA na stacji, a Rosja całkowicie się na to zgadza.

  ONZ wielokrotnie wyrażała zaniepokojenie tą kwestią i wzywała „strony”, by nie wykorzystywały ZNPP jako celu wojskowego. Zacharowa zarzuciła kierownictwu międzynarodowej organizacji brak odwagi, by bezpośrednio oskarżyć ukraińskie władze o terroryzm nuklearny.
  https://tsargrad.tv/news/russkie-predotvratili-jadernuju-katastrofu-dron-vsu-pytalsja-atakovat-zajes_613874

 14. Igor Niefiedow said

  Re2 – Anzelm
  To wiadomości z oficjalnego kanału telewizyjnego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.
  https://yandex.ru/turbo/tvzvezda.ru/s/news/20228271255-hI1Jl.html

  „Ponad 200 żołnierzy 30. zmechanizowanej i 95. brygady szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy zostało zniszczonych w kierunku Charkowa.

  Podczas udanych operacji wojsk rosyjskich w kierunku Charkowa na terenach osiedli Wernopolye i Krasnopolye straty 30. zmechanizowanej i 95. brygady szturmowej SZU wyniosły ponad 200 żołnierzy. Również w obwodzie chersońskim jednostki 46. brygady lotniczej SZU straciły ponad 130 żołnierzy i 10 jednostek sprzętu wojskowego podczas próby forsowania rzeki Ingulet. W obwodzie mikołajowskim w wyniku strajków lotnictwa operacyjno-taktycznego na stanowiskach jednostek 107. batalionu 63. brygady zmechanizowanej SZU zniszczono ponad 40 procent personelu jednostki. Armia ukraińska strzelała na teren elektrowni atomowej w Zaporożu trzy razy dziennie”. (с)

 15. Igor Niefiedow said

  Re 1 – Tadeusz

  Pan Tadeusz mówi jak człowiek rozsądny. Niestety, Pan Bóg, jeśli chce kogoś zniszczyć, to pozbawia go rozumu. Jeśli Pan odwiedzi strony ukraińskie i przeczyta, co sami Ukraińcy myślą o tej sytuacji, to będziecie przerażeni. Tak jak ja sam byłem przerażony, gdy przeczytałem, że jeśli pewnego dnia wybuchnie stacja Zaporoże i nastąpi katastrofa, to będzie to winne.. no, oczywiście, Putin! Co więcej, wielu ukraińskich komentatorów gorąco pragnęło, aby stacja eksplodowała jak najszybciej. To ich zdaniem jeszcze bardziej zaszkodzi wizerunkowi Rosji nie tylko jako „kraju agresora”, ale także jako „centrum światowego terroryzmu”. Czytasz to i myślisz: Święty Boże, co się dzieje w umysłach tych ludzi?

  ———
  To jest, panie Igorze, plemię skażone psychopatią w szczególnie odrażającej formie
  Admin

 16. walthemar said

  Przeczytalem art. Bardzo krotki i tresciwy.
  Na yahoo zas upadlinska ofensywa i zniszczenie rosyjskich skladow amunicji
  Na mapach Rosjanie posuwaja sie do przodu [telegram]
  I tu przypomina mi sie niemiecka kronika filmowa
  ”to bylo prostowanie frontu”

 17. Anzelm said

  Panie Igorze, poprosimy może oryginalne materiały po rusku, bo jak czytam, że ruskie lotnictwo operacyjno-taktyczne strajkuje, to mam depresju mam.

 18. Marucha said

  Panie Igorze, proszę pisać nadal po polsku, daje Pan świetnie sobie z językiem radę i zawsze chętnie Pana czytam.
  Pan Anzelm lubi się czepiać.

 19. Anzelm said

  8×9= 97. Kto się z tym nie zgadza, ten czepialski.

  ———–
  Panie Anzelm,
  2 x 2 = 4, ale Pan i do tego by się przyczepił. Pan nie ogranicza się do powiedzenia swego zdania. Pan się stara, niejako przy okazji, dokuczyć dyskutantowi.
  Admin

 20. Anzelm said

  Tak Panie Marucha, a dyskutant w wyniku tego będzie traumę przechodził i zachodzi obawa, że się potnie. Sami bezstresowo wychowani, wrażliwcy, ale brednie opowiadać i głupstwa pleść, to im ta wrażliwość nie przeszkadza. Jeden wrażliwiec, darzony sympatią przez Admina, w innym wątku zwyzywał autora artykułu od agentów i idiotów, i to jest w porządku, pełna kultura w domu i zagrodzie. Całe wątki bredni, jak na przykład o narodzie i państwie, gdzie wiedza demonstrowana przez uczestników nie kwalifikuje nawet do ukończenia podstawówki, to szlachetna wymiana wzniosłych myśli jest w rozumieniu Pana i nie podlega krytyce, bo traumy się odezwą. Za Pana i moich czasów takie górnolotne myśli były traktowane linijką po łapie i dupie, a Pan tutaj nowoczesnego udaje. Pozdrawiam z szacunkiem

 21. Marucha said

  Re 20:
  Wypluł Pan już z siebie, co Pan chciał?

  A teraz kilka słów ode mnie.
  Staram się, aby gajówka trzymała pewien poziom przy minimum agresji. To nie „wrażliwcy”, jak Pan ich określił, się skarżą. To czynię ja w imieniu uczestników.
  Może nie zawsze na czas, może nie zawsze konsekwentnie (nie mam tu armii pomocników), ale robię co mogę.
  I proszę to uszanować.

 22. Anzelm said

  Ja widziałem kto się skarży. W kilku przypadkach jest to ewidentny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, efekt reform premiera Buzka(polskiego rządu w/g Pana), a w jednym skarży się ezopowy aluzjonista ezoteryczny, który nie jest w stanie w prostym polskim wyrazić o co mu biega, tutaj z kolei ofiara wojtylianizmu czyli gadania o niczym, godzinami. Nigdy nie czepiałem się merytorycznych wpisów.

 23. Anzelm said

  Presstytucja zachłystuje się ofensywą chachłów na Mikołajów i Chersoń. Odnoszą podobnież poważne sukcesy. Nie wiem, nie ma mnie tam. Ruskie ministerstwo obrony podaje skalę tych sukcesów. Nie wiem jak oni uzyskują tak szczegółowe dane, ale mniejsza z tym. W/g min. obrony Rosji, w wyniku swojej zwycięskiej ofensywy, armia chachłów straciła ponad 560 żołnierzy, 26 czołgów, 23 bojowe wozy piechoty, 6 pojazdów opancerzonych i jednego Su-25. Myślę, że wspólnie możemy życzyć armii ukraińskiej dalszych takich sukcesów, nawet całego pasma.

  https://thesaker.is/ukraine-sitrep-the-promised-major-ukrainian-counter-attack-ends-in-disaster/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: