Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W cieniu Paktu Ribbentrop-Mołotow

Posted by Marucha w dniu 2022-08-27 (Sobota)

Nasza ocena paktu Ribbentrop-Mołotow sprowadza się do kilku propagandowych i ideologicznych tez, mało w nich historycznej analizy i refleksji, za to dużo zadęcia.

Dlatego wolę czytać historyków z tych państw, gdzie tych ograniczeń nie ma. Brytyjski autor Ian Ona Johnson w książce pt. Diabelski pakt. Współpraca niemiecko-radziecka i przyczyny II wojny światowej (Wyd. Rebis, Poznań 2002) analizuje z jednej strony współpracę wojskową Niemiec weimarskich z ZSRR (lata 20. i początek 30. XX wieku), a potem okres, który doprowadził do Paktu Ribbentrop-Mołotow.

Zwraca uwagę na dwa kluczowe momenty – pierwszy to zlekceważenie ZSRR w czasie konferencji w Monachium, mimo że miał on zawarty układ wojskowy z Czechosłowacją. Jak wynika z ostatnich badań, gdyby Francja wystąpiła militarnie w obronie Pragi, to Moskwa zamierzała wypełnić swoje zobowiązania. I drugi fakt, gwarancje brytyjskie dla Polski. Autor pisze o tym tak:

„Realnie rzecz biorąc, jedynym sposobem na odstraszenie Niemiec na Wschodzie byłaby współpraca polsko-radziecka. Niestety, zaciągając publicznie zobowiązanie wobec Polski bez poważnych prób pozyskania Stalina, Chamberlain jednocześnie alienował Związek Radziecki i uzależniał od niego swoją politykę zagraniczną. Miał poważne powody, by ignorować Moskwę.
Wywiad brytyjski i francuski zgadzały się, że czystki uczyniły Armię Czerwoną bezużyteczną. Wiosną 1939 roku na przykład francuski Sztab Generalny opisał Armię Czerwoną jako „praktycznie bezwartościową”, a szef brytyjskiej Secret Intelligence Service stwierdził, że nie jest ona w stanie dokonać „niczego konkretnego”. Wobec powszechnej nieufności co do radzieckiej ideologii i pamięci o zgrozie, jaką wywołały kolektywizacja i czystki, sojusz z Sowietami wydawał się beznadziejny”.

Taka polityka wręcz popychała ku sobie Berlin i Moskwę, tymczasem Zachód i Polska powinny zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Stalin tak to odebrał, uważał, że Zachód chce skierować ekspansję niemiecką na wschód. Te błędy polityki Londynu i Paryża (ostatni błąd to przysłanie w sierpniu 1939 na rozmowy do Moskwy trzeciorzędnej delegacji wojskowej bez pełnomocnictw) – doprowadziły do wydawać się mogło czegoś niemożliwego – paktu Ribbentrop-Mołotow.

Kiedy potem Hitler najechał ZSRR – sojusz będący odtworzeniem dawnej Ententy zawarto błyskawicznie, także z udziałem Polski. Żeby zapobiec wojnie należało taką „Ententę” zawrzeć już w 1938.

Do mojej oceny odniósł się prof. Krzysztof Kawalec, pisząc:

„Kilka pytań, trochę refleksji. Kwestia podstawowa: – czy polityka ZSRR (przez cały okres międzywojenny) była defensywna, obliczona na konserwowanie porządku powersalskiego? Bo tylko przy takim założeniu zamieszczony wywód ma sens. Tyle że jest ono sprzeczne z podstawową wiedzą. Sugeruje przy okazji przypomnieć sobie, jak wyglądał herb ZSRR.
Inne pytania: – czy ZSRR rzeczywiście obawiał się Niemiec? Państwa, od którego posiadał wielokrotnie silniejszą armię? – Państwa, z którym nie graniczył? – Czy rozprawa z korpusem oficerskim Armii Czerwonej dokumentowała obawy, czy brak obaw przed Niemcami? I jeszcze: – Czy z punktu widzenia ZSRR Polska była niebezpieczniejszym sąsiadem od III Rzeszy? Bo tylko jeśli zaakceptować taki absurd, można by dowodzić, że w wyniku konsekwencji układu Ribbentrop-Mołotow ZSRR poprawił, a nie pogorszył swoje bezpieczeństwo”.

Na te dylematy i pytania Profesora odpowiedziałem następująco:

Kwestia podstawowa: – Polityka ZSRR była raczej defensywna, po odrzuceniu idei rewolucji światowej (Trocki) Stalin skoncentrował się na budowie „socjalizmu w jednym kraju”. Bolszewicy żyli w ciągłej obawie, że nastąpi interwencja Zachodu na kształt tej z lat 1918-1919. Przypominam, że Dmowski pisał o tym w roku 1929 („Komiwojażer”), co zostało zauważone w Moskwie.

Elity bolszewickie były przekonane, że Zachód prędzej czy później zorganizuje przeciwko nim krucjatę. Tezy polskich historyków przekonujących, że w Moskwie nie myślano o niczym innym, tylko o podbiciu zachodu są pozbawione podstaw i motywowane ideologicznie. Czyni to notorycznie Bogdan Musiał, który cytuje dokumenty sowieckie z lat 20. i 30., z których wynika coś zupełnie innego, niż on sam stara się wmawiać polskiemu czytelnikowi.

Inne pytanie: – Oczywiście, że obawiano się Niemiec, zwłaszcza po dojściu Hitlera do władzy. Moskwa była przerażona perspektywą ekspansji Niemiec na wschód, po zawarciu przez Polskę paktu o nieagresji z III Rzeszą (1934), byli tego pewni i wierzyli święcie w istnienie tajnego paktu polsko-niemieckiego. To było resztą bezpośrednią przyczyną tzw. operacji polskiej i likwidacji Dzierżyńszczyzny i Marchlewszczyzny.

Stalin w 1933 wysłał jasny sygnał do Polski, że gotów jest rozmawiać o wszystkim, łącznie z sojuszem wojskowym (ostatnie książki Krzysztofa Raka zaatakowane zresztą przez historyków głównego nurtu – Mariusza Wołosa i Marka Kornata).

Aż do 1939 roku w propagandzie bolszewickiej był wyraźny trend antyniemiecki (np. „Aleksander Newski” Sergiusza Eisensteina). Zawarcie paktu z Niemcami było szokiem dla zwykłych obywateli ZSRR, o czym kierownictwo na Kremlu było doskonale poinformowane. Niemiec to śmiertelny wróg – takie było przekonanie większości obywateli ZSRR.

– Armia niemiecka to może była słabsza od sowieckiej w 1933, ale już nie w 1936 czy 1937. Rozmach zbrojeń w III Rzeszy był dla wszystkich porażający, obezwładniał i napawał obawą. Nie wiem skąd teza, że ZSRR miał wielokrotną przewagę nad armią niemiecką, nie było takiego przekonania nawet w dowództwie armii sowieckiej. Ta teza to przyjęcie narracji Wiktora Suworowa, uznanego w poważnych kręgach naukowych (głównie zresztą anglosaskich) za konfabulanta i sensata. Jego wynurzenia to nie jest dowód na to, że przekonanie o wielkiej przewadze militarnej ZSRR nad Niemcami było na Kremlu powszechne, raczej odwrotnie.

– Brak wspólnej granicy to nie jest argument, zajęcie przez Niemcy Czechosłowacji było sygnałem, że może tak być np. z państwami bałtyckimi, Finlandią, a w przypadku Polski wierzono w tajny pakt wojskowy – Polska razem z III Rzeszą miała napaść na ZSRR (tak zresztą jak głoszą to piewcy układów z Hitlerem w Polsce, że to byłoby to dobre rozwiązanie)

– Rozprawa z kadrą oficerską była wyrazem panicznego strachu Stalina przed infiltracją zachodnich służb, także niemieckich. Nie widzę więc związku z tym, czy to jest dowód na to, że Stalin bał się Niemiec czy nie. W tym czasie bał się.

I jeszcze:

– W Moskwie panowało przekonanie, że Polska (do początku 1939) jest sprzymierzona z III Rzeszą, z którą razem planują atak na ZSRR. Rozbiór Czechosłowacji miał być dowodem na wspólne działanie Berlina i Warszawy (na Zachodzie zresztą też tak to oceniono).

Po marcu 1939 zapanowało zaś przekonanie, że Polska staje się narzędziem Anglii, która budziła na Kremlu najwięcej nieufności, bo chce roznieć konflikt na wschodzie a nie na zachodzie. Nigdy też nie pozbyto się obaw, że Polska w ostatniej chwili nie ulegnie naciskom Niemiec i nie stanie się jej aliantem. Stąd plan „działań wyprzedzających”, co oznaczało zawarcie paktu z Hitlerem.

I tu dochodzimy do pytania zasadniczego – czy to poprawiło bezpieczeństwo ZSRR? Nie, nie poprawiło, co pokazała historia. Z tego punktu widzenia zawarcie Paktu było błędem (tak twierdzi np. współczesny historyk rosyjski Aleksander Czubarian Канун трагедии. Сталин и международный кризис. Сентябрь 1939 — июнь 1941 г., Moskwa 2008), ale wynikało z takiej właśnie oceny sytuacji, tak samo jak Anglia i Francja popełniły błąd godząc się na rozbiór Czechosłowacji, upatrując w tym jedyny środek, by ratować pokój.

W Polsce po 1990 zamiast chłodnej analizy czysto historycznej panuje swoisty „kult” tego Paktu, pełni on także ważną rolę w zaognianiu obecnych relacji zarówno z Niemcami, jak i z Rosją.

O ile Rosja do pewnego momentu była skłonna oceniać ten Pakt krytycznie, to po tym, jak ze strony Polski nasilała się przechodząca w obsesję teza o głównej odpowiedzialności ZSRR za wybuch II wojny światowej wojny – zmieniała narrację i zaczęła oskarżać o to samo Polskę. Ta bezsensowna wymiana ciosów sprawia, że odpowiedzialność Hitlera za wybuch wojny schodzi na plan dalszy.

Temu zjawisku towarzyszy wyciszenie po obu stronach głosów poważnych historyków, i zastępowanie ich przez polityków, publicystów-sensatów w rodzaju Wiktora Rezuna (Suworowa), który tylko w Polsce jest tak fetowany, oraz dyspozycyjnych historyków, którzy dla kariery i po to, żeby przypodobać się władzy – posłusznie potwierdzą wszystkie nawet najbardziej absurdalne tezy. Często są to ci sami historycy, którzy przed 1989 pisali coś zupełnie innego.

„Polityka historyczna”, obojętnie gdzie wprowadzona, oznacza koniec uczciwych badań i prawdy – która staje się jej pierwszą ofiarą.

Jan Engelgard
https://myslpolska.info

Komentarzy 12 do “W cieniu Paktu Ribbentrop-Mołotow”

 1. ojojoj said

  2WS zorganizowali arystokraci zach. europy, gdzie kwatera glowna byla szwajcaria, wszyscy w SS to arystokraci, zwykly niemiec byl w Wermahcie, Hitler tez arystokrata przed zostaniem kanclerzem spotykal sie z arystokratami w szwajcari, sa zdjecia na necie

 2. Emilian58 said

  Podobno teraz chazarskie jelity uznały że to ZSRR jest winny za wojnę. A przecież druga wojna była planowana zaraz po zakończeniu pierwszej. Świadczy o tym chociażby nałożenie morderczego haraczu na niemczarnię za pierwszą wojnę. A także przewrót majowy w Polsce i osłabienie polskiej armii. Oczywiście to nie jedyne „zagrywki” planu. Plan z niewielkimi korektami został wykonany. Być może Hitler po drodze chciał się urwać ze smyczy (dlatego zamachy na niego) ale raczej szybko wracał na miejsce wyznaczone dla niego.

 3. gnago said

  Podsumowując jednym słowem: brednie!

 4. Panicz Pawełek said

  Coraz więcej wskazuje, że Polska miała być sojusznikiem Niemiec. Przy rozbiorze Czechosłowacji mieliśmy zająć Słowację. Skończyło się ochłapem Zaolzia. Niemcy nie wywiązały się z umowy, flirtując z Węgrami. Stąd wolta polskiego MSZ i ratunkowy sojusz z Anglią i Francją. Gdyby nie brak zasad nazistowskiej hołoty, historia potoczyłaby się inaczej. Czy lepiej, czy gorzej dla nas trudno ocenić. Osobiście uważam, że Rosja nie wytrzymałaby ataku Niemiec plus dobrze wyekwipowanej niemieckim sprzętem armii polskiej. Do tego Finlandia, Rumunia, Węgry. Jaki byłby świat bez Rosji? To już czysta fantastyka. Nauka na dziś jest taka, że dzisiejsza Rosja też nie wytrzyma ataku tylu wrogich sił i w ostateczności będzie musiała odpowiedzieć nuklearnie.

 5. Panie Gnago, to nie są brednie! To jest wyrachowana manipulacja.

 6. Piskorz said

  re art publicystów-sensatów w rodzaju Wiktora Rezuna (Suworowa), który tylko w Polsce jest tak fetowany,”…p. Engelgard czy czytało się choć 1 pozycję Suworowa?! Choć jedna jedyną” Słowo- „fetowany” to tylko pański wymysł, głupi. ! A kto- ma go czytać? Angole, Francuzi, Niemcy…?!

  ——
  Zgadzam się z red. Engelgardem.
  Admin

 7. Piskorz said

  re 4 Coraz więcej wskazuje, że Polska miała być sojusznikiem Niemiec””….Bzdura, Goering podobno miał takie”plany”. i inne grube ryby. Sondowali nas, czy nie poszlibyśmy razem z nimi. To wszystko było tylko w sferach rozważań /niemieckich, nie naszych/. Nasi też o tym może/?/ myśleli, ale raczej chyba nieliczni. Hitler podkreślał /jak była okazja/ waleczność naszego żołnierza/ i w ilości koni w naszej armii widzieli możność powiększenia swojej „armii konnej”.

 8. Piskorz said

  re 6 Ten red. chyba nie rozumie słowa fetowany !! Walnął jak chory w kubeł. JA CZYTAŁEM SUW. prawie wszystko /2 w jęz. ros. Tylko jego „GRU” mi umknęło . A kto ma go czytać..?!! No kto? Ciekawi mnie….ile on czytał pozycji Suworowa?! Może nic nie czytał..Kończę ten temat, amen. /po podróży jestem/.

 9. WI42 said

  Re: @8 Pi Jeżeli Piskorz dba o szczegóły proszę nie nazywać Rezuna Suworowem. Rezun to jest prawdziwe nazwisko – Suworow pseudonim nadany przez MI6, a kto jest autorem książek naprawdę nie wiadomo

 10. Carlos said

  Mozna a nawet trzeba czytac Suworowa , Bukowskiego, tylko po latach widac, iz byli to pisarze pokroju Michnika, a to juz powinno bystrym wystarczyc.

 11. minka said

  W 1938 roku informator iluminatów Christian Rakovsky potwierdził, że celem bankierów centralnych jest światowy komunizm, czyli Nowy Porządek Świata. „Jest tylko jeden cel, jeden cel: triumf komunizmu. To nie Moskwa narzuci swoją wolę demokracjom, ale Nowy Jork; nie „Komintern”, ale „Capintern” na Wall Street”.


  (po lewej, Christian Rakovsky z Leonem Trockim ok. 1924. Trocki, agent kabalistycznych żydowskich bankierów centralnych, miał być następcą Lenina, ale Stalin go pokonał.)

  „Lewica”, zorganizowane żydostwo i masoneria są instrumentami tego programu.

  dr. Henry Makow

  Stalinowskie przesłuchanie policyjne w 1938 roku 65 – letniego Christiana G. Rakovsky’ego, założyciela Międzynarodówki Komunistycznej, obnażyło spisek masońskich bankierów żydowskich na rzecz światowej tyranii, tj. Nowego Porządku Świata.

  50-stronicowy zapis jego przesłuchania zatytułowany Czerwona Symfonia nie miał być upubliczniony. Transcriber wykonał nieautoryzowany węgiel.

  To chyba najbardziej wybuchowy dokument polityczny we współczesnej historii. Pokazuje, dlaczego iluminaci stworzyli Hitlera, a następnie starali się go zniszczyć, i dlaczego Stalin zawarł pakt z Hitlerem w 1939 roku.

  Christian Rakovsky był weteranem komunistów wtajemniczonych , któremu groziła egzekucja za spisek mający na celu obalenie Stalina . Urodzony jako Chaim Rakover w 1873, studiował medycynę we Francji, zanim został rewolucjonistą. Był przywódcą grupy terrorystycznej, która atakowała urzędników państwowych.

  W 1919 Lenin powierzył mu kierownictwo rządu sowieckiej Ukrainy. Zachował terytorium dla bolszewików podczas wojny domowej 1917-1922. Stalin mianował go ambasadorem Rosji w Paryżu w 1925 roku.

  Rakowski należał do potężnej frakcji trockistowskiej, która przyjmowała rozkazy od Rotszyldów. Wielu z tej grupy zostało zastrzelonych podczas czystki w partii komunistycznej w Stalinie w 1937 roku.

  PRZESŁUCHANIE O PÓŁNOCY

  Okoliczności przesłuchania o północy 26 stycznia 1938 r. były bardzo dramatyczne.

  Co mógłby powiedzieć Rakowski, by uratować mu życie?

  Rakowski wydaje się stosować taktykę „oszukiwania prawdą”. Zdobywa zaufanie, ujawniając prawdę, ale niektóre pomija. Imponuje swojemu śledczemu, że on i Trocki reprezentują niezwyciężoną potęgę, którą nazywa „kapitalistyczno-komunistyczną Międzynarodówką Finansową”.

  Potwierdza, że ​​„ruch rewolucyjny” miał na celu zdobycie poparcia przez udawanie, że służy moralnym i zbiorowym ideałom ludzkości. Prawdziwym celem jest jednak oddanie bankierom całkowitej władzy światowej poprzez dzielenie społeczeństwa i podważanie ustalonego autorytetu.

  „Rewolucja” tak naprawdę oznacza „obalenie” zachodniej cywilizacji, zastąpienie Boga szatanem.

  „Chrześcijaństwo jest naszym jedynym prawdziwym wrogiem, ponieważ wszystkie polityczne i ekonomiczne zjawiska państw burżuazyjnych są tylko jego konsekwencjami”, mówi Rakowski. (Wszystkie cytaty stron z Griffin, Czwarta Rzesza Bogatych, 1988, s. 264)

  Pokój jest „kontrrewolucyjny”, ponieważ to wojna toruje drogę rewolucji.

  Rakovsky, którego język został rozluźniony przez łagodne upojenie w jego winie, odnosi się do Iluminatów jako „oni” lub „oni”. Jest członkiem, chociaż nie należy do wewnętrznego kręgu.

  Wyjaśnia, że ​​„Iluminaci” to tajne stowarzyszenie masońskie poświęcone komunizmowi. Co znamienne, jej założyciel Adam Weishaupt wziął nazwę od „drugiego antychrześcijańskiego spisku tamtej epoki, gnostycyzmu”. (249)

  W JAKI SPOSÓB POWŁOKA TO KONTO CHWYTNE

  Śledczym był jeden z najmądrzejszych agentów Stalina, Gavril Kus’min znany jako „Gabriel”.

  Oprócz akustyka był tam tylko lekarz Jose Landowsky.

  Wcielony przez NKWD, by pomóc „rozluźnić języki zatrzymanym”, dr Landowsky był zniesmaczony wieloma torturami, których był świadkiem.

  Przesłuchanie Rakowskiego było jednak serdeczne. Dr Landowsky wątpi, czy łagodna euforia miała duży wpływ.

  Przesłuchanie, prowadzone po francusku, trwało od północy do 7 rano. Następnie Kuśmin nakazał Landowsky’emu przetłumaczenie wywiadu na język rosyjski i sporządzenie dwóch kopii.

  Treść była tak zadziwiająca, że ​​Landowsky zrobił dla siebie dodatkowy węgiel. „Nie żałuję, że miałem na to odwagę” – napisał. (279) Bolszewicy zastrzelili ojca Landowskiego, carskiego pułkownika, podczas rewolucji 1917 roku.

  Hiszpański ochotnik faszystowski znalazł później rękopis na zwłokach Landowsky’ego w chacie na froncie piotrogrodzkim podczas drugiej wojny światowej. Zabrał go z powrotem do Hiszpanii, gdzie został opublikowany jako „Sinfonia en Rojo Mayo”. w 1949 roku.

  Kompletny tekst „Czerwonej Symfonii” umieścił w sieci Peter Myers.

  Transkrypcja została opublikowana w języku angielskim w 1968 roku jako „The Red Symphony: X-Ray of Revolution”.

  OBJAWIENIA

  Rakovsky daje swojemu śledczemu zdumiewające spojrzenie na współczesną historię, aby udowodnić, że iluminaci kontrolują świat.

  „Pieniądze są podstawą władzy”, mówi Rakovsky, a Rotszyldowie produkują je dzięki systemowi bankowemu.

  „Ruch Rewolucyjny” był próbą Meyera Rotszylda i jego sojuszników ochrony i rozszerzenia tego monopolu poprzez ustanowienie totalitarnego Nowego Porządku Świata.

  Według Rakowskiego „Rothschildowie nie byli skarbnikami, ale szefami tego pierwszego tajnego komunizmu… Marks i najwyżsi szefowie Pierwszej Międzynarodówki… byli kontrolowani przez barona Lionela Rotszylda, [1808-1878], którego rewolucyjny portret [„Sidonia”] została wykonana przez Disraeliego, angielskiego premiera, który był także jego stworzeniem i został nam pozostawiony [w powieści Disraeli’ego ‚ Coningsby ‚]” (250)

  Syn Lionela, Natanael (1840-1915), musiał obalić chrześcijańską dynastię Romanów. Poprzez swoich agentów Jacoba Schiffa i braci Warburg sfinansował stronę japońską w wojnie rosyjsko-japońskiej i nieudanym powstaniu w Moskwie w 1905 roku. Następnie wszczął I wojnę światową (Trocki stał za morderstwem arcyksięcia Ferdynanda) i sfinansował rok 1917 Rewolucja bolszewicka. Rakovsky mówi, że był osobiście zaangażowany w transfer środków w Sztokholmie. (251-252)

  Żydowski ruch robotniczy lub „Bund” był narzędziem Rotszylda. „Tajna frakcja” Bundu zinfiltrowała wszystkie partie socjalistyczne w Rosji i zapewniła kierownictwo rewolucji rosyjskiej. Premier mieńszewicki Aleksander Kiereński był tajnym członkiem. (253)

  Lew Trocki miał zostać przywódcą ZSRR. Żyd Trocki poślubił córkę jednego z najbliższych współpracowników Rotszylda, bankiera Abrama Żiwotowskiego i stał się częścią „klanu”.

  Niestety na przeszkodzie stanęli „narodowi” komuniści, tacy jak Lenin (jedna czwarta Żydów). Lenin uchylił Trockiego i zawarł pokój z Niemcami (Traktat Brześć Litewski, 1918). To nie był plan Rotszylda.

  Pierwsza wojna światowa miała zakończyć się tak, jak zakończyła się druga wojna światowa. Rosja miała opanować Niemcy w 1918 roku i pomóc lokalnym „rewolucjonistom” w ustanowieniu „republiki ludowej”.

  Trocki był odpowiedzialny za próbę zamachu na Lenina w 1918 roku, ale Lenin przeżył. Kiedy Lenin miał udar w 1922 roku, Trocki kazał wykończyć Levina, żydowskiego lekarza Lenina.

  W tym krytycznym momencie wydarzyło się nieoczekiwane. Trocki zachorował i Stalin był w stanie przejąć władzę. W tym kluczowym momencie trockiści udawali, że popierają Stalina i infiltrowali jego reżim, aby go sabotować.

  Rakowsky charakteryzuje Stalina jako „bonapartystę”, nacjonalistę w przeciwieństwie do międzynarodowego komunisty, takiego jak Trocki, który służył programowi bankierów.

  „Jest zabójcą rewolucji, nie służy jej, ale korzysta z jej usług; reprezentuje najstarszy rosyjski imperializm, tak jak Napoleon utożsamiał się z Galami…” (257)

  ZAWIERA STALINA

  Aby kontrolować Stalina, międzynarodowe finanse zostały zmuszone do budowania Hitlera i partii nazistowskiej. Rakowsky potwierdza, że ​​żydowscy finansiści wspierali nazistów, chociaż Hitler podobno nie był tego świadomy.

  „ Ambasador Warburg przedstawił się pod fałszywym nazwiskiem, a Hitler nawet nie odgadł swojej rasy… skłamał także, czyim jest przedstawicielem… Naszym celem było sprowokowanie wojny, a Hitler był wojną… [naziści] otrzymał… miliony dolarów wysłanych do niego z Wall Street i miliony marek od niemieckich finansistów za pośrednictwem Schachta; [zapewniające] utrzymanie SA i SS, a także finansowanie wyborów…” (259-260) )

  Na nieszczęście dla bankierów Hitler również okazał się nieustępliwy. Zaczął drukować własne pieniądze!

  „Przejął dla siebie przywilej produkowania pieniędzy i to nie tylko fizycznych, ale także finansowych; przejął nietkniętą maszynerię fałszerstwa i uruchomił ją na rzecz państwa… Czy potrafisz sobie wyobrazić, co nadszedłby … gdyby zaraził szereg innych państw i spowodował powstanie okresu autarkii [absolutnej władzy zastępującej rządy bankierów]. Jeśli możesz, to wyobraź sobie jego kontrrewolucyjne funkcje…” ( 263)

  Hitler stał się większym zagrożeniem niż Stalin, który nie mieszał się z pieniędzmi. Obecną misją Rakowskiego było przekonanie Stalina do zawarcia paktu z Hitlerem i skierowania agresji Hitlera przeciwko Zachodowi. Celem było wzajemne wyczerpanie się Niemiec i narodów zachodnich przed otwarciem drugiego frontu na wschodzie.

  [ Według Waltera Kravitsky’ego, szefa sowieckiego wywiadu wojskowego w Europie, który uciekł na Zachód i został później zamordowany w 1941 roku, Stalin był zdecydowany zawrzeć pakt z Hitlerem już w 1934 roku. Nie miał ochoty walczyć z nazistami. Czy to możliwe, że Rakowski i jego sponsorzy o tym nie wiedzieli? Kravitsky, O tajnej służbie Stalina (1939)]

  Rakowski wezwał Rosjan do stosowania taktyki „oszukiwania się prawdą”. Rosjanie mieli zaimponować Hitlerowi swoim prawdziwym pragnieniem pokoju. Hitler nie mógł podejrzewać, że jest przygotowywany do wojny na dwóch frontach.

  Stalin miał wybór. Gdyby zgodził się podzielić Polskę z Hitlerem, Zachód wypowiedziałby wojnę tylko jednemu agresorowi, Niemcom. Gdyby odmówił, bankierzy pozwoliliby Hitlerowi go usunąć.

  Kus’min zażądał potwierdzenia na wysokim szczeblu. Rakowski powiedział mu, żeby spotkał się z Josephem Daviesem, ambasadorem USA w Moskwie, współmasonem i przedstawicielem międzynarodowej komunistycznej administracji Roosevelta.

  Ktoś został wysłany do Daviesa, który potwierdził, że „wiele by się dało”, gdyby Rakovsky dostał amnestię. 2 marca 1938 r. do Moskwy wysłano potężną wiadomość radiową zaszyfrowaną szyfrem jej londyńskiej ambasady. „Amnestia lub nazistowskie niebezpieczeństwo wzrośnie” – powiedział. Davies brał udział w procesie Rakovsky’ego i przekazał mu masońskie powitanie. Tego samego dnia, 12 marca 1938, Hitler wkroczył do Austrii.

  Wyrok śmierci na Rakowskiego został zmieniony. Niektórzy uważają, że przeżył swoje lata pod przybranym nazwiskiem. Inne źródło mówi, że został zastrzelony w 1941 roku.

  Rozpoczęto tajne negocjacje z Hitlerem. Rezultatem był pakt Ribbentrop-Mołotow podpisany w sierpniu 1939 r. na tydzień przed inwazją na Polskę.

  Wydaje się, że przesłuchanie doprowadziło do porozumienia między Stalinem a iluminatami.

  Rakowski powiedział Kus’minowi, że iluminaci nigdy nie zajmują pozycji politycznych ani finansowych. Używają „pośredników”.

  „Bankierzy i politycy to tylko ludzie ze słomy… chociaż zajmują wysokie stanowiska i wydają się być autorami planów, które są realizowane…” (248-249)

  https://www.henrymakow.com/000275.html

 12. Peryskop said

  11 … Landowsky zrobił dla siebie dodatkowy węgiel. …

  węgiel = carbon = kalka

  Joseph Maximovich Landowski, Rosjanin polskiego pochodzenia, syn oficera armii cesarskiej.

  Ciekawe czy dr J. M. Landowski był skoligacony z Paulem Landowskim (1975+1961) – autorem ramion statuy Chrystusa Zbawiciela – 38-metrowego pomnika Jezusa Chrystusa wzniesionego na szczycie granitowej góry Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii ?

  Paul Maximilien Landowski – francuski rzeźbiarz pochodzenia polskiego.

  Data i miejsce urodzenia: 1 czerwca 1875, Paryż, Francja

  Data i miejsce śmierci: 31 marca 1961, Boulogne-Billancourt, Francja

  Wnuki: Manon Landowski, Anne Landowski, Manon Landowski, Marc Landowski

  Dziadek/babcia: Henri Vieuxtemps

  Nagrody: Krzyż Wojenny 1914–1918

  ===

  Inne spojrzenie na książkę JML

  https://pl.frwiki.wiki/wiki/Symphonie_en_rouge_majeur

  Symfonia głównych czerwieni jest antysemicka, anty-masońskie i praca antykomunistyczny, odnoszące się do teorii spisku opublikowanym w formie pamiętników w 1950 w Państwo Hiszpańskie. Przypisuje się ją Josefowi (José w tłumaczeniu hiszpańskim) Landowskiemu.

  Opis
  Utwór ukazał się w Hiszpanii w 1952 roku pod tytułem Sinfonia en Rojo Mayor , w przekładzie niejakiego Mauricio Karla / Mauricio Carlavilla. Wydawnictwo podąża za oficjalną linią polityczną ówczesnego reżimu. Rękopis został rzekomo odkryty przez AI, hiszpańskiego ochotnika (przypuszczalnie z Dywizji Azul) w isbie podczas oblężenia Leningradu na froncie wschodnim podczas II wojny światowej.

  Wątek
  Książka opowiada o doświadczeniach Jose Landowskiego w ZSRR, któremu GPU powierza kilka misji, wszystkie opisane w książce, z których najważniejszą jest przesłuchanie repatriowanego z zagranicy Christiana Rakovsky’ego. Mówi się, że Landowsky przepisał później kopię tego przesłuchania. To właśnie ten zapis przesłuchania jest najbardziej znaną częścią księgi, a czasem jedyną, ponieważ często przedstawia się ją oddzielnie od reszty księgi.

  Jose Landowski
  Jose Maximovich Landowski, lat 56, był Rosjaninem polskiego pochodzenia, synem oficera armii cesarskiej i dlatego nie mógł wstąpić do KPZR. Jest chemikiem samoukiem i przyciągnął uwagę GPU swoimi umiejętnościami jako technik laboratoryjny. W jego laboratorium, położonym na południowy zachód od Moskwy, około czterdziestu wiorst od przedmieść, badacze korzystają z poziomu życia wyższego urzędnika Rady Komisarzy Ludowych (Sovnarkom).

  Streszczenie książki
  Moskwa

  Budynek na Łubiance przed 1917 r.
  W 1937 r. Landowsky’ego odwiedzili w swoim domu ludzie z NKWD , którzy zabrali go na Łubiankę, gdzie wówczas panował Guenrikh Iagoda , który powiedział mu, że jest bardzo zainteresowany swoimi badaniami chemicznymi i że miał ten sam ruch wysyła swoją rodzinę do aresztu domowego na Krymie , aby zapewnić jej pełne wsparcie. Szczególnie jego praca o narkotykach interesuje Iagodę. Wyjaśnia jej, że jego misją jest porwanie białoruskiego generała Jewgienija Millera w Paryżu z pomocą podwójnego agenta , innego białoruskiego generała, Nikołaja Skoblina . Iagoda każe mu spotkać się z farmakologiem prowadzącym badania nad narkotykami w celu zastosowania ich w torturach, Lévinem Lev Grigoriévitch.

  Następnie Jagodę zastąpił Nikołaj Jeżow .

  Pierwszy pobyt w Paryżu?
  W towarzystwie swojego przełożonego, agenta René Duvala, w randze kapitana NKWD, Chilijczyka, który przeniósł się na Wschód, Landowsky został zakwaterowany w ambasadzie ZSRR, gdzie kazano mu uchodzić za polskiego lekarza. Warszawa . Ofiarą ataku, został wysłany do Hiszpanii na operację.

  Pierwszy pobyt w Madrycie?
  Landowsky wylatuje samolotem z Paryża do Madrytu, w towarzystwie Duvala (pod pseudonimem Gabriel Bonín) i przybywa do sowieckiego szpitala wojskowego na froncie republikańskim podczas oblężenia Madrytu , w środku wojny w Hiszpanii . Znalazł się tam pod dowództwem generała desygnowanego pod pseudonimem Kilinow, którym w rzeczywistości był Edouard Berzine .

  Drugi pobyt w Paryżu?
  Po powrocie do Paryża poznał Dimitri Navachine (pod pseudonimem Goldsmith), który ujawnił mu prawdziwe nazwisko René Duvala: Gabriel Díaz. Próbuje obrócić go przeciwko niemu, oskarżając Duvala o jego atak. Z gazet Landowsky dowiaduje się o morderstwie Navachine (historycznie przez La Cagoule’a ,23 stycznia 1937).

  Pierwszy powrót do Moskwy
  Po krótkim pobycie w Paryżu Landowsky wrócił do Moskwy w epoce Wielkich Czystek i Procesu Moskiewskiego . Uczestniczył w przesłuchaniu kapitana Oberkommando der Wehrmacht (OKW), którego zeznanie doprowadziło do dalszych aresztowań. Jest aktorem w aferze antysowieckiej Trockistowskiej Organizacji Wojskowej : w ten sposób przyczynia się do porwania generała Jakowa Gamarnika z jego samolotu, a także do jego przyznania się po torturach. W swojej spowiedzi wymienia Iona Yakir , Boris Feldman i Michaił Tuchaczewski jako dusze spisku. Związany z nią drugi noże, jak gen. Avgust Kork , Ieronim Ouborevitch , Vitovt Putna , Vitaly Markovich Primakov , Robert Eideman , Nikolai Kashirin . Doprecyzowuje, że Tuchaczewski, Paweł Dybenko i Vassili Blücher podpiszą wojskowe proklamacje i staną się fasadą reżimu z Aleksiejem Rykowem i Nikołajem Bucharinem u ich boku. Lew Trocki będzie sekretarzem generalnym partii, przewodniczącym rady komisarzy, przewodniczącym rady wojny rewolucyjnej i przewodniczącym Kominternu . Tujaczewski będzie szefem sztabu sowieckiego i pierwszym marszałkiem ZSRR, Jagoda będzie komisarzem spraw wewnętrznych, Rakowski do spraw zagranicznych, Nikołaj Bucharin tajnym przywódcą rewolucji światowej, Rikow będzie komisarzem sowieckiej gospodarki i własnego Gamarnika komisarz obrony. Rzeczywistość władzy zapewni Trocki, Jagoda i właściwy Gamarnik. Rakovski odegra dużą rolę międzynarodową. Zapowiada fizyczną likwidację Józefa Stalina , Wiaczesława Mołotowa , Michaiła Kalinina , Klimenta Woroszyłowa i Nikołaja Jeżowa .

  Uczestniczy także w egzekucji Michaiła Tuchaczewskiego na Łubiance przez René Duvala (pseudonim Gabrilo Gabrilovich Kuzmin).

  Trzeci pobyt w Paryżu?
  Pod nowym pseudonimem Jan Zich Landowski wrócił do Paryża. 6 września 1937, dowiaduje się o zamachu na zbiegłego sowieckiego szpiega Ignacego Reissa / Hansa Eberhardta w Lozannie . Przekraczając tego samego dnia w Paryżu innego agenta, który zbiegł przyjaciela Reissa, Waltera Krivitsky’ego , Duval podejmuje się ścigania go, aby go zabić, ale mu się to nie udaje. Yevgueni Miller został następnie skutecznie porwany.

  Drugi pobyt w Hiszpanii?
  Miller został przewieziony samolotem do Hiszpanii przez torbę dyplomatyczną ambasady ZSRR w Paryżu (wówczas mieszczącą się przy Rue de Grenelle ) gdzieś w Kraju Basków, potem na wsi na północy , wciąż w rękach republikanów, ale około czterdzieści kilometrów dalej oddziały nacjonalistyczne . Stamtąd Miller wsiadł na statek płynący do Petersburga . Miller i Landowsky mają okazję zaprzyjaźnić się na łodzi.

  Drugi powrót do Moskwy
  Landowsky potajemnie przenosi Millera z życia na śmierć, aby uniknąć sesji tortur prowadzących do jego śmierci. Następnie zostaje skonfrontowany z Guenrikh Iagodą , więźniem w jego dawnym miejscu służby, w sprawie nakazu zabójstwa, który mu wydał w sprawie Jeżowa i którego pomógł uniknąć. Został zabrany do służby jako lekarz podczas zbiorowej sesji tortur, w której osobiście uczestniczył Stalin za lustrem weneckim . Dwadzieścia siedem osób jest więźniami w izbie tortur, w tym Guenrikh Iagoda, Lew Levin , Aleksiej Rykow , Nikołaj Bucharin , Christian Rakovsky , Grigori Grinko , Arkady Rosengoltz , Nikołaj Krestinsky , Lew Karakhan (który jest potwornie torturowany: uderzenie w jądra pies oprawcy chwyta je gryząc, Landowski musi wtedy leczyć ranę, Paweł Bułanow (sekretarz Jagody), Wasilij Blücher i Aleksandr Iegorow . Stanowi to część oskarżonych o przyszły proces bloku praw i antysowieckich trockistów .

  Przesłuchanie Christiana Rakowskiego

  Christian Rakovsky (†) z Léonem Trockim , około 1924.
  Rakovsky zostaje wprowadzony do przyjemnego pokoju z różnymi potrawami i przesłuchany przez Duvala po tym, jak Landowsky wlewa mu euforyczny narkotyk do jego drinka. Rakowski zaczyna od argumentacji, że jeśli Karol Marks znał sprzeczności kapitalizmu, to dlatego, że znał tych, którzy je w nim stworzyli. Następnie teoretyzował sojusz między międzynarodowymi finansami (który nadał przydomek „Międzynarodówki Kapitalistycznej” lub „Kapintern”) a Międzynarodówką Komunistyczną (Komintern). Dodaje, że Marks w swoich pismach najwyraźniej przeoczył fenomen ekonomiczny, który fascynował ludzi jego czasów: ogromną akumulację kapitału 5 braci z rodziny Rothschildów . Podaje, że jest ich 5, podobnie jak 5 gałęzi sowieckiej czerwonej gwiazdy . ( Amschel Mayer Rotszyld , Salomon Mayer Rotszyld , Nathan Mayer Rotszyld , Kalmann Mayer Rotszyld , James de Rotszyld ). Dla Rakowskiego wspólnym wrogiem tych dwóch podmiotów, jednego opowiadającego się za kosmopolityzmem (ponieważ kapitał nie ma granic), a drugim internacjonalizmem (ponieważ proletariat nie ma granic) jest zniszczenie państwa narodowego . Twierdzi, że władza została znaleziona w rękach monarchicznych, ale nigdy nie została doceniona przez królów w jej prawdziwej wartości, czyli kreacji monetarnej ; po rewolucji francuskiej znalazł się zatem w rękach prywatnych, co spowodowało świadomie spadek pieniądza dywizyjnego , który istnieje tylko po to, by wzmocnić iluzję, ku pieniądzowi fiducjarnemu, a następnie pieniądzowi biblijnemu , który po kilkukrotnym pomnożeniu kapitału początkowego byłby po prostu fałszywą walutą. czasy. Ci finansiści mają teraz w totalitarnym komunistycznym państwie ZSRR najpotężniejszy instrument dominacji, jaki istniał, poprzednie imperia typu cesarskiego zawsze pozostawiały margines indywidualnej wolności . Teoretyzuje, że ci międzynarodowi finansiści wykorzystują zaufanych ludzi do sprawowania władzy dla nich, powołując się na Walthera Rathenaua wśród tych, którzy odegrali tę rolę. Przywołuje stworzenie przez Adama Weishaupta odpowiednika tajnej Pierwszej Międzynarodówki w postaci iluminatów Bawarii , dążącego do tego samego celu co komunizm , który byłby trzecim antychrześcijańskim i komunistycznym spiskiem naszej ery, po gnostycyzmie. (drugi to protestantyzm ). Obecny spisek polega na tym: stworzyć jak największą akumulację kapitału, aby zepchnąć proletariat do bezrobocia, do rozpaczy, a jednocześnie do stworzenia organizacji jednoczącej proletariuszy i wrzucającej ich do rewolucji. Tłumaczy to szybki wzrost Trockiego w ruchu komunistycznym, który przed rewolucją 1905 r. przejął wpływy Georgija Plechanowa , Juliusza Martowa czy samego Lenina (wskazuje Rakowski na podstawie pisemnych zeznań Anatolija Łunaczarskiego ) przez małżeństwo (w 1903 r.) z Natalią. Sedova , opisywana jako córka bankiera Givotivsky’ego (Abram Zhivotovsky), sprzymierzyła się z rodziną Warburga sami współpracownicy i krewni Jacoba Schiffa , który finansował Japonię w wojnie rosyjsko-japońskiej . Wśród tych, którzy sfinansowali Rewolucję Październikową , ponownie wymienia Jacoba Schiffa i bank Kuhn, Loeb & Co , ponownie braci Warburg, rodzinę Guggenheimów , Heneawera, Breitunga, Olofa Aschberga i jego Nya Banken ze Sztokholmu , miasta, w którym Rakowski interweniował w połączenie. Opisuje przywódców bolszewickich, a nawet Kiereńskiego na bezpośrednie rozkazy tajnego Bundu . Dla Rakowskiego Trocki zorganizował atak na Lenina przez Fanny Kaplan , atak Wilhelma Mirbacha przez Jakowa Grigorevicha Blumkina oraz powstanie w lipcu 1918 zorganizowane przez Marię Spiridonową wLipiec 1918, z nieoczekiwaną pomocą Sidneya Reilly’ego .

  Rokovsky wyjaśnia, że Iwan Majski był jednym z tych, którym kazano zdradzić ruch Białych Rosjan i uczestniczyć w ich sabotażu.

  Według niego te same międzynarodowe finanse, które finansowały bolszewickich rewolucjonistów, finansowały NSDAP od 1929 roku, za pośrednictwem emisariusza należącego do rodziny Warburgów. Ta teoria Rakowski jest wywołany w innej książce, której pochodzenie jest niepewne: Zasoby narodowego socjalizmu, trzy Rozmowy z Hitlerem i podpisany przez pseudonimem z Sydney Warburg .

  Wychodząc z założenia, że ​​celem międzynarodowych finansów jest militarne zaatakowanie przez nazizm stalinizmu, stara się promować sojusz między dwiema partiami wokół rozbioru Polski (zapowiadający pakt niemiecko-sowiecki ). Następnie Gabriel prosi o nazwisko osoby kontaktowej, o której można by z całą pewnością powiedzieć, że jest w obozie międzynarodowych wielkich finansów. Rakovsky mówi, że Lionel Walter Rothschild był (zmarł w 1937), bank Kuhn, Loeb & Co z rodziną Schiff, Warburg, Loeb and Kuhn, Bernard Baruch , Felix Frankfurter , Frank Altschul , Benjamin Victor Cohen , Nathan Straus Jr. , Laurence Steinhardt , Léon Blum , Samuel Irving Rosenman , Walter Lippmann , Herbert H. Lehman , Dreifus , Thomas W. Lamont , Georges Mandel , Henry Morgenthau , Mordecai Ezechiel , Jesse Lasky , ale ostatecznie radzi mu s „adres do Ambasador Stanów Zjednoczonych w ZSRR Joseph E. Davies .

  Epilog

  Wiaczesław Mołotow , Stalin , Kliment Woroszyłow i Nikołaj Jeżow w 1937 roku
  Podczas procesu Rakowskiego ambasador Davies zostaje przyłapany na salucie masońskim, a ze stacji radiowej z potężnym nadajnikiem, z kodem do ambasady ZSRR w Londynie, nadawany jest następujący komunikat: „pobłażliwość albo nazistowskie zagrożenie wzrośnie” , po którym nastąpiło ogłoszenie przez Hitlera Anschlussu Austrii (12 marca 1938).

  Duval prosi Landowsky’ego, aby zachorował Iagodę, aby uzyskać pretekst do odsunięcia go od władzy policyjnej i odejścia na spoczynek. Landowsky jest podejrzliwy i domaga się, by rozkaz wydał mu sam Stalin, inni przywódcy zostali wyznaczeni przez jednego lub drugiego na członków spisku przeciwko Stalinowi. Pewnej nocy zostaje zabrany na Kreml przez Duvala i przedstawiony przed Wiaczesławem Mołotowem i Stalinem, obecny jest też niejaki Ławrientij Beria . Stalin nakazuje mu zaszczepić w Jeżowie obezwładniającą chorobę, a nawet zabić go, gdyby Duval mu to rozkazał. Landowski zaszczepia mu malarię . Następnie dowiaduje się, że Beria zastępuje Jeżowa.

  Następuje list Duvala do Landowsky’ego: oznajmia mu, że cała jego rodzina została wyeliminowana z rozkazu Jagody już w momencie, gdy otrzymał od tego ostatniego rozkaz zamordowania Jeżowa metodą bakteriologiczną i kończy się notatką potępiającą Franklina. Sojusz Delano Roosevelta ze Stalinem jako dowód słuszności zeznań Rakovsy’ego. Książka zapowiada, że ​​po wspomnieniach Landowskiego pojawiają się nieporządne, nieczytelne strony, na których wielokrotnie pojawiają się nazwiska jego żony i dzieci.

  Analiza
  Książka, pod przykrywką opowieści szpiegowskiej , daje podczas rozmów Duvala i Landowsky’ego lekcje geopolityki i spisku , chcąc odsłonić „podstrony kart” kryjące się za stalinowską czystką , hiszpańską wojną domową , powstaniem NSDAP i Nadchodzi II wojna światowa . W pracy przewijają się dyskretne, ale ciągłe odniesienia do tezy judeobolszewizmu , asymilowanego do międzynarodowego komunizmu , którego przeciwieństwem jest stalinizm , narodowy komunizm lub bonapartyzm . Dzieło posiada „nieczytelną” wzmiankę w środku tekstu, wzmacniającą wrażenie, że jest to tłumaczenie rękopisu . Ponadto wydawca zredagował fragmenty, które opisywałyby w sposób zbyt szczegółowy metodę walki bakteriologicznej i metody zatruwania rtęcią, które miałby użyć Jeżow do symulowania trockistowskiego ataku na jego osobę i miały mu zasłużyć na zasługi przełożonych. Istnieje jednak możliwość, że tak zwany tłumacz Mauricio Karl , ze względu na swój wojujący antykomunizm , napisał książkę sam.

  Potomkowie
  Transkrypcja została opublikowana w języku angielskim w 1968 roku pod tytułem The Red Symphony: X-Ray of Revolution . Została przesłana w 2003 roku przez Petera Myersa. Teoria ta została również ujawniona w książce Des Griffina z 1988 roku . W latach 2000. jej rzecznikiem został Henry Makow. Jest również podjęta w 2011 roku przez Ben Peri w jednym z tych broszur . Podobnie jak w roku 2013 przez Gabriele Adinolfi w jednym z tych dzieł . Został również ponownie opublikowany przez Editions Delacroix.

  Inne wymienione postacie, które są częścią fabuły
  Karol Radek
  Lumenstadt (chemik)
  Generał Keltsov (na froncie madryckim hiszpańskiej wojny domowej, przypuszczalnie trockistowski)
  Agent Spiegelglass , odpowiedzialny za paryski oddział NKWD oraz porwanie Millera.
  Inne wymienione postacie
  Hugo eberlein
  Wiaczesław Menzhinsky
  Aleksander Kutepow
  Linki zewnętrzne
  (es) Sinfonia en Rojo Mayor , pełny tekst online przypisywany José Landowsky’emu i przetłumaczony przez Mauricio Karla, wyd. NOS, w języku hiszpańskim
  (pl) Red Symphony , Pub Plain-Speaker. Co., Londyn, 1968, przekład George’a Knupffera tylko przesłuchania Rakowskiego
  Uwagi i referencje
  José Landowsky (tekst przypisany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karla , wydania NOS, s.326
  José Landowsky (tekst przypisany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karla , wydania NOS, s.97
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 193
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 212
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s.3
  José Landowsky (tekst przypisany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karla , wydania NOS, s.5
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s.8
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s.13
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s.29
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 33
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s.175
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 36
  José Landowsky (tekst nadana), Sinfonia en Rojo Mayor , przetłumaczonego przez Mauricio Karl , edycjach NOS, str.105
  José Landowsky (tekst przypisany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karla , wydania NOS, s.133
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 142
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s.184-187
  José Landowsky (tekst przypisany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wydania NOS, s.186
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 228
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 236
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 277
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 288
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 289
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s.290
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 290-291
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 291-292
  José Landowsky (tekst nadana), Sinfonia en Rojo Mayor , przetłumaczonego przez Mauricio Karl , edycjach NOS, p.293
  José Landowsky (tekst nadana), Sinfonia en Rojo Mayor , przetłumaczonego przez Mauricio Karl , edycjach NOS, p.294
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 295
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 296
  José Landowsky (tekst przypisany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karla , wydania NOS, s. 297
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 298
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 300
  Sydney Warburg , Hitler’s Secret Backers , Książka online w języku angielskim
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 304-305
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 307
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s.308
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 315
  José Landowsky (tekst przypisany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karla , wydania NOS, s.319
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 325-326
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 62
  José Landowsky (tekst przypisywany), Sinfonia en Rojo Mayor , przekład Mauricio Karl , wyd. NOS, s. 272
  Red Symphony , Pub Plain-Speaker. Co., Londyn, 1968, angielskie tłumaczenie przesłuchania Rakowskiego przez George’a Knupffera
  http://mailstar.net/red-symphony.html
  Henry Makow, Rotszyldowie prowadzą „Czerwoną symfonię”
  Des Griffins , „Czwarta Rzesza Bogatych”, 1988
  Ben Peri , Wielki proces bankowy , Truth Publishers Ltd, 2011, s.81-87
  Gabriele Adinolfi , Red Orchestra: The Terrorist International of the Years of Lead , wydania Avatar, 2013
  http://www.chire.fr/A-111326-le-complot-mondial-mythe-ou-realite.aspx
  (pl) La Symphonie Rouge – Tajne przesłuchanie Christiana Rakowsky’ego – Les éditions Hades, 2012 – Traduction Geaca

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: