Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gnago o Próby pisania historii Holokau…
  I*** o Palma odbija
  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Vaclav Klaus: Za kryzys odpowiada Bruksela

Posted by Marucha w dniu 2022-08-28 (Niedziela)

W piątek, 26 sierpnia 2022 roku, Václav Klaus był gościem programu I Ask Marie Bastlová na serwerze Seznamzprávy.cz.

Rozmawiał o pokojowym podziale Czechosłowacji 30 lat temu, o tym, że rząd nie walczy z inflacją, a jedynie stara się zrekompensować jej skutki, o przyczynach wysokich cen energii, ale także o tym, co musi się stać, by w końcu skończyć wojnę na Ukrainie.

„Kiedy pozbędziemy się zależności energetycznej od Rosji, staniemy się niezależni energetycznie, ale nasza gospodarka przestanie działać” – ostrzegł Vaclav Klaus.

Podkreślił, że Rosja jest bardzo ważna dla rynku światowego, ale przypomniał, że zmiana cen paliw wiąże się nie tylko z nią, ale także z innymi okolicznościami.

„Nie rozumiem, dlaczego nie wspomina się o najważniejszym przyczynie – zielonym szaleństwie i rzekomej walce ze zmianami klimatycznymi, a także o Zielonym Ładzie. Unia Europejska, co jest głównym powodem wzrostu cen” – powiedział Klaus.

Wezwał również do dialogu z Moskwą w celu rozwiązania kryzysu ukraińskiego. „Zawsze trzeba było rozmawiać z Rosją” – podsumował polityk.

Kraje zachodnie stoją w obliczu rosnących cen energii i gwałtownego wzrostu inflacji w związku z nałożeniem sankcji na Moskwę i polityką rezygnacji z rosyjskiego paliwa. Ze względu na wzrost cen paliw, przede wszystkim gazu, przemysł na Zachodzie w dużej mierze stracił przewagę konkurencyjną, co wpłynęło na inne sektory gospodarki.

„Mówię, że trzeba szukać jakiegoś rozwiązania, że nie wystarczy tylko spotkanie przedstawicieli Ukrainy i Rosji, ale że trzeba, aby Zachód, zwłaszcza Ameryka, rozpoczął negocjacje z Rosją. Każda myśląca osoba musi o tym wiedzieć. Szukajmy sposobów, będzie coraz gorzej. Muszą przestać strzelać i zacząć działać” – zakończył Klaus.

Za: seznamzpravy.cz
https://myslpolska.info

Komentarzy 15 do “Vaclav Klaus: Za kryzys odpowiada Bruksela”

 1. Mietek said

  Boże, kto nami rządzi?

  Michalis Psilos, szef jednego z najbardziej autorytatywnych pism w Grecji, Naftemporiki, zaapelował do europejskich przywódców o zaprzestanie „płaszczania się” przed Amerykanami, a także o osiągnięcie kompromisu z Rosją w sprawie dostaw gazu i zniesienie wobec niej restrykcji.

  Były dyrektor ateńskiej agencji informacyjnej AMNA w artykule „Mój Boże, kto nami rządzi?” 

  Przypomniał, że w Unii Europejskiej za rok koszt gazu wzrósł ponad dziesięciokrotnie. 

  Rządy wydały znaczne sumy na rozwiązanie problemu, ale nie odniosły sukcesu. 

  Kraje strefy euro również zmagały się z rosnącą inflacją. Ale wszystkie te trudności można przezwyciężyć, jeśli zrezygnujemy z restrykcji wobec Moskwy i rozpoczniemy dialog.

  „W konsekwencji europejscy przywódcy muszą przestać płaszczyć się przed Amerykanami, którzy przecież pozostali w strefie nieosłoniętej, i przyjąć niezbędną godność. 

  Wynegocjuj kompromis z Rosją i oczywiście zlikwiduj sankcje”

  Urzędnicy UE proszą ludzi o wyłączenie świateł i noszenie grubych swetrów i skarpet, aby zachować ciepło w zimie. 

  Podobno zmniejszy to zapotrzebowanie na surowce energetyczne i ostatecznie obniży ceny.
  https://m.naftemporiki.gr/story/1898275?

  Tani gaz nie zostanie zabrany znikąd, bo bez Rosji można żyć tylko chwilę, na stałe – nie można. 

  Aby otrzymać więcej surowców energetycznych, konieczne jest wybudowanie nowych fabryk. To wymaga pieniędzy i czasu. Nie ma środków, a nawet w trybie przyspieszonym zajmie to od dwóch do trzech lat.

  Teraz Europejczycy starają się utrzymać wysokie pensje, ratować niektóre wydarzenia i firmy poprzez pożyczki i emisję nowych banknotów. 

  Ale nic z tego nie pomoże. Pozostało bardzo mało rentownych firm, baza podatkowa kurczy się, więc nie można zastosować jakiejś masowej konstrukcji. 

  W związku z tym nie będą w stanie dokonać żadnego przejścia na zieloną energię ”

  Nord Stream zostanie całkowicie zamknięty 31 sierpnia z powodu konserwacji. 

  Według eksperta, jedyna działająca turbina gazociągu zostanie sprawdzona pod kątem integralności komponentów i innych aspektów. 

  Gazprom nie ma nic do zastąpienia jednostki, ponieważ pozostałe turbiny wyczerpały swoje zasoby i czekają na konserwację przez specjalistów Siemensa. 

  Juszczkow uważa, że ​​ryzyko, że SP-1 nie zostanie wystrzelone 2 września, jest uzasadnione.

   Nawet jeśli dostawy zostaną wznowione, nie rozwiąże to kluczowego problemu rury.

  „Ponieważ kwestia turbin nie jest rozwiązana, a trzy jurysdykcje, kanadyjska, brytyjska i europejska nie dają uzgodnionych pisemnych zobowiązań, że wszystkie turbiny dla Nord Stream nie podlegają sankcjom, których od nich wymaga Gazprom, nie przydzielają tych dokumentów . W związku z tym, że teraz turbina się zatrzyma, że ​​za miesiąc, kiedy w końcu wyczerpią się jej zasoby, nie jest to szczególnie ważne” – powiedział Juszczkow.

 2. Mietek said

  CNN: Zachód pomógł Rosji przygotować się na masowe sankcje.

  Rosja przeżywa teraz prawdziwy „boom gospodarczy”.

  Zachód udzielił Rosji pomocy w walce z sankcjami.

  Claire Sebastian, analityczka amerykańskiej telewizji CNN.

  Moskwa odnosi sukcesy na froncie gospodarczym. Kraje USA i UE liczyły na zmiażdżenie rosyjskiej waluty i uderzenie w handel energią, ale rosyjska gospodarka okazała się silniejsza niż oczekiwano. 

  Rzeczywiście, na początkowym etapie kampanii sankcji rubel znacznie stracił na wartości. Stało się to z powodu aresztowania rosyjskich rezerw na Zachodzie.

  „Rubel od tego czasu powrócił do najwyższego poziomu w stosunku do dolara amerykańskiego od 2018 roku. Pamiętasz groźbę prezydenta Joe Bidena, by zmienić to w „ruiny”? 

  W dużej mierze sukces Rosji jest wynikiem kontroli kapitału i podwyżek stóp na wiosnę, z których większość została teraz odwrócona.

  Teraz stawka jest jeszcze niższa niż przed rozpoczęciem wojny gospodarczej. 

  Ponadto inflacja w kraju spowalnia. 

  Przypomnę że w Rosji obecnie inflacja wynosi ok 14% i cały czas spada, w pisowskiej Polsce inflacja dochodzi do prawie 16% i cały czas rośnie.

  Bank Centralny Federacji Rosyjskiej również zrewidował swoją prognozę PKB na ten rok i obecnie oczekuje, że spadnie ona o 4%. W kwietniu przewidywano skurcz o 8-10%. 

  To kraje zachodnie pomogły Moskwie uporać się z bezprecedensową presją gospodarczą.

  Pomogło to, że Kreml miał osiem lat na przygotowania, do czego przyczyniły się sankcje nałożone przez Zachód po aneksji Krymu przez Moskwę w 2014 roku.

  Tak więc odejście Mastercard i Visa nie miało prawie żadnego wpływu na płatności krajowe, ponieważ Bank Centralny Federacji Rosyjskiej miał już własny alternatywny system płatności. W 2017 roku Rosja stworzyła kartę Mir i własny system przetwarzania transakcji. Masowy exodus zachodnich marek również nie był ciosem. Na przykład w 2014 roku w branży gastronomicznej Moskwa zleciła firmom zlokalizowanie łańcuchów dostaw w kraju.

  „Dlatego po odejściu tych firm rosyjskim przedsiębiorstwom łatwo było je kupić i dalej z nich korzystać, po prostu zmieniając opakowanie i opakowanie”

  Dodam że tak jest też obecnie, ponad 70% zachodnich firm nadal pracuje w Rosji, większość przepisała własność na obywateli Rosji, czyli tzw słupów, pozostali sprzedali swoje firmy za grosze, ci co jeszcze się nie zdecydowali, ponoszą straty.
  Można tylko zadać pytanie, Przypadek?

  Na rynku paliwowym zwycięsko wyszła również Rosja. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) poinformowała, że ​​przychody Moskwy ze sprzedaży gazu do Europy podwoiły się. Jednocześnie spadły wolumeny podaży. Niespodzianką był również światowy handel rosyjską ropą.

  „Marcowa prognoza MAE, że 3 miliony baryłek rosyjskiej ropy dziennie zniknie z rynku od kwietnia z powodu sankcji, nie sprawdziła się. Eksport pozostał na tym samym poziomie. Głównym czynnikiem była zdolność Rosji do znalezienia nowych rynków zbytu w Azji.

  Jak zauważyła firma konsultingowa Kpler, większość rosyjskiego eksportu ropy drogą morską trafia do Azji od początku konfliktu na Ukrainie. Od stycznia do lipca br. Chiny zwiększyły import rosyjskiej ropy Urals offshore ze znacznymi rabatami. W tym samym okresie indyjski import morski z Rosji wzrósł o ponad 1700%. Rosja zwiększa też eksport gazu do Chin rurociągiem syberyjskim.
  Rosja przeżywa teraz prawdziwy „boom gospodarczy”.

  Jeszcze raz zapytam, przypadek?

  Jak donosi Bloomberg, za drugi kwartał zyski rosyjskich firm przekraczały 25%
  A całkowity zysk z tego okresu wyniósł ok 140 mld dolarów.

  Jak Putin oszukał Zachód na tle sankcji wobec Rosji”

  Kompletną porażką okazały się antyrosyjskie restrykcje

  Amerykański ekspert finansowy, były doradca CIA James Rickards.

  Wyjaśnił to faktem, że rosyjski prezydent Władimir Putin starannie przygotował się na możliwą „histerię sankcji” zachodnich przywódców.

   Dlatego do czasu wprowadzenia ograniczeń Moskwa była już chroniona.

  „Reżim sankcji wobec Rosji okazał się całkowitą porażką. 

  Ograniczenia nie wpłynęły na postęp Rosji i jej cele na Ukrainie. W rzeczywistości Putin okrążył sankcje wokół swojego palca ”

 3. Kiedy pozbędziemy się zależności energetycznej od Rosji, staniemy się niezależni energetycznie

  „…staniemy się niezależni od Rosji.” … A czy niezależni w ogóle? 🙂 Będziemy wciąż zależni, ale od innego dostawcy.

 4. Mietek said

  Nie tak powiedział.

  Kiedy pozbędziemy się zależności energetycznej od Rosji, staniemy się niezależni energetycznie.

  Ale nasza gospodarka przestanie działać”

  A to znaczy, że dał jasno do zrozumienia, że bez rosyjskich tanich węglowodorów, żadne zielone łady nie pozwolą na dobrobyt.

  Jeszcze w sprawie pisowskiej Polski, pisiory was oszukują, nie będzie zimą gazu, powód jest prosty, gazociąg Europipe II z Norwegii tłoczy gaz do Niemiec, a do niego będzie właśnie podłączony Baltic Pipe, teraz jest pytanie, czy Niemcy zrezygnują z części swojego gazu, który płynie z Norwegii na rzecz pisowskiej Polski?
  Przypomnę że Niemcy są na skraju zapaści.

 5. Aryjczyk z pochodzenia said

  Mietek, czym glupszy tym wyzej zajdzie

 6. kominiarz said

  To w sprawie ciepłego ubierania się na złość Putinu. Pytanie do Gremium (panie Boydar, niech pan przez chwilę nic nie mówi). Czy kostka lodu stopi się szybciej na blacie kuchennego stołu w 12 stopniach C czy tez pod pierzyną? To słynne pytanie było zadawane w rozmaitych środowiskach w latach siedemdziesiątych ubiegłej ery.

 7. Emilian58 said

  Inflacja jak wiadomo to jest nielegalny PODATEK! A co ma zrobić taki PODATEK to rozumnym tłumaczyć nie trzeba a tumanowi nie wytłumaczy bo tuman myśli tvdajnią. Talmudyczni ustawiacze świata i ich patopomagiery kolejny raz chcą nas cofnąć w rozwoju. Tym razem do samego początku XX wieku zapewne. Jak wiemy niepamięć można zorganizować w dwadzieścia lat. A po tym czasie ustawiacze świata ogłoszą kolelną ”rewolucję przemysłową” i będzie nowy PINIONC psze pan! Tyle że NAS będzie już znacznie mniej ale już kiedyś też byliśmy zredukowani a PINIONC szę krenczył.

 8. gnago said

  A nasi debile w polityce ignorują geotermikę co pozwoliłoby zredukować zapotrzebowanie na kopaliny energetyczne o 1/3 , a nawet połowę jeśli chodzi o gospodarstwa domowe. Co dziwniejsze odwierty zrobione temp wody to od 45 stopni do 80.

 9. Inflacja

  jest z reguły skutkiem wprowadzenie zbyt wielkiej ilości pieniędzy do obiegu. Osobom młodszym można przypomnieć, że EBC zalewa od 2008 obieg pieniądze stale nowymi pakietami euro i to masowo, są to programy wykupywania obligacji krajów członkowskich i tzw. „ratowania” innych zagrożonych uczestników rynku. Celem wykupywania jest zatapianie rynku świeżymi pieniędzymi, które nie mogą znaleźć odpowiedniego towaru, a więc z natury rzeczy ilość pieniędzy dopasowuje się do niedostatecznej ilości towarów przez zwiększanie cen, czyli inflację.

  Być może, że nawet w tym celu została operacja Rosji na Ukrainie sprowokowana, aby nieco zakamuflować przyczyny inflacji. Zielony Ład może pełnić podobną rolę.

  Za inflację jest odpowiedzialna UE i EBC.

  Komu potrzebna jest inflacja ? Inflacja jest niezbędna „zagranicznym inwestorom” aby pozbierać oszczędności od ludności i pozbawić ją posiadania czegokolwiek, zgodnie zresztą z odpowiednim proroctwem o szczęściu:

  https://marucha.wordpress.com/2022/08/26/kto-rzadzi-swiatem-3/#comment-1024356

  Inflacja jest drogę do szczęśliwości wiecznej.

 10. ojojoj said

  za kryzys odpowiada szwajcarja, bruksela to fasada zeby w razie czego skierowac gniew ludu, a wogole klaus to tez faryzeusz ze szwajcari co robi was w jajo

 11. minka said

  W Polsce, gdzie króluje węgiel, kilkadziesiąt osób ustawia się w kolejce w kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka, czekając całymi dniami i nocami na zaopatrzenie się w paliwo opałowe

  .https://twitter.com/Reuters/status/1563714233417621504
  —————-
  Premier Morawiecki zamiast węgla kupił kamienie z Indonezji.

  komentarze pod linkiem są bezcenne

 12. minka said

  Dmitrij Miedwiediew – były prezydent i premier oraz obecny wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej opublikował w Telegramie wpis o następującej treści:

  „Do szefów rządów państw Unii Europejskiej. W związku z podwyższeniem ceny za gaz do 3500 euro za tysiąc metrów sześciennych, zmuszony jestem podnieść prognozowaną cenę gazu do 5000 euro, do końca 2022 roku” – napisał.

  https://t.me/medvedev_telegram/169

 13. AlexSailor said

  Jeszcze raz.
  Wobec Europy prowadzona jest najbardziej bezwzględna i podstępna wojna.
  Od co najmniej kilkudziesięciu lat, a może jeszcze więcej.
  Wojna ta została przegrana, o czym informuje wielki czeski polityk Wacław Klaus:
  „przemysł na Zachodzie w dużej mierze stracił przewagę konkurencyjną”.
  I w zasadzie to byłoby na tyle.

  Co można zrobić?
  Po pierwsze zatrudnić wielu katów, bo będą niezbędni.
  Po drugie natychmiast obnażyć idiotyczne teorie i zaprzestać ich wdrażania w życie, a są to między innymi takie bzdury, jak:
  – walka z CO2/klimatem,
  – uznawanie zboczeń za normę,
  – systemowa supremacja kobiet (np. kilka dni temu w Hiszpanii wprowadzono bezprawie pozwalające w dowolnym momencie oskarżyć i skazać mężczyznę bezpodstawnie za „gwałt”),
  – totalna kontrola populacji z likwidacją tajemnicy bankowej i korespondencji,
  – lewackie systemowe pomysły, między innymi dopłaty wszelkiego rodzaju.

  Jest jeszcze jedna rzecz, o której nie napiszę, ale bardzo by pomogła.
  Trzeba rozwalić pewną międzynarodówkę.

 14. X said

  „Zanim gruby schudnie to chudy umrze”

 15. Isreal said

  ad
  a tymczasem kończą się zapasy co2, tego co to niby za dużo i walczyć z nim trzeba było do wczoraj …. podobnie jak z węglem itp ….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: