Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zacharowa: Berlin zachęca do zniekształcenia początku II wojny światowej

Posted by Marucha w dniu 2022-08-30 (Wtorek)

Niemcy czynią starania, by zatrzeć tezę o swojej wyłącznej historycznej odpowiedzialności za wybuch II wojny światowej, próbując przerzucić ją na ZSRR – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

Według Zacharowej MSZ chce zwrócić uwagę na prowadzoną przez niemieckie władze politykę zmierzającą do rewizji historycznej roli Berlina w najkrwawszym konflikcie w dziejach ludzkości, w związku z przypadającymi 1 września obchodami rozpoczęcia II wojny światowej.

„Zauważamy, że w ostatnich latach państwo niemieckie, pomimo niezachwianych deklaracji swoich przedstawicieli, że uznaje wyłączną historyczną odpowiedzialność Niemiec za wybuch II wojny światowej i nieludzkie zbrodnie popełnione przez niemieckich nazistów i ich siły zbrojne, w rzeczywistości podjęło konsekwentne wysiłki, aby wymazać tę tezę z międzynarodowej dyskusji publicznej i politycznej” – powiedziała Zacharowa w komentarzu zamieszczonym na stronie internetowej rosyjskiego MSZ.

Według niej, w celu przerzucenia odpowiedzialności za rozpętanie wojny „Berlin zachęca do systematycznego sadzenia w przestrzeni publicznej celowo zniekształconych wyobrażeń o genezie II wojny światowej, sprzecznych z ogólnie znanymi faktami i ich ogólnie przyjętymi ocenami”.

Wywracając przeszłość do góry nogami, władze RFN uparcie próbują przypisać ZSRR jakąś odpowiedzialność za wybuch wojny, co najmniej współmierną lub nawet równą własnej winie historycznej, co oczywiście coraz bardziej obciąża Berlin – powiedziała Zacharowa.

„W tym kontekście, absurdalna narracja o rzekomej tożsamości systemu państwowego ‚stalinowskiego’ Związku Radzieckiego i niemieckiego reżimu narodowo-socjalistycznego, który w tym samym ZSRR dokonał Holokaustu i celowej eksterminacji milionów cywilów” – dodała.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 do “Zacharowa: Berlin zachęca do zniekształcenia początku II wojny światowej”

 1. PK said

  zacharowa (ona ma niezwykle przyjemny dla ucha śmiech) oczywiście bredzi. bez wsparcia ZSRR i Stalina, adolf nie objął by władzy, nie rozbudował armii i nie zaczął wojny. współodpowiedzialność sowietów jest oczywista. TYLKO ŻE…. tylko że tu więcej Szatanów było czynnych! np. amerykańscy przedsiębiorcy i bankowcy, w tym wielu (jeśli nie większość) z korzeniami…

 2. Mietek said

  Co można Niemcom odpowiedzieć?

  Ekspert brytyjskiej firmy Capital Economics, Liam Peach, przyznał, że Moskwa jest w stanie zatrzymać eksport gazu do Unii Europejskiej przynajmniej na rok, bez negatywnych konsekwencji dla siebie.

  I tak to wygląda.

 3. revers said

  Gorbaczow umarl, mozna zwalic i ww3 na gorbiego.

  Tylko jak kasa na zachodzie nie zgadza sie to wojenna likwidacja zadluzen pewna.

 4. errorous said

  Odpowiedzialność za obie wojny ciąży na żydach

  The Jewish Hand in the World Wars, Part 1 https://www.inconvenienthistory.com/5/2/3209
  The Jewish Hand in the World Wars, Part 2 https://www.inconvenienthistory.com/6/2/3294

  (Artykuły Thomasa Daltona)

 5. Aryjczyk z pochodzenia said

  To napewno wina Tuska hahahahaha

 6. Anzelm said

  @1 Ruska propaganda preparowana jest na użytek wewnętrzny. Oni walą tam tak grubo, że człowieka szlag trafia, to tylko świadczy za jakich kretynów mają zwykłych rusów. Widziałem taki film, gdzie 22 VI 1941 roku w Terespolu znajduje się granica polsko-sowiecka, nawet taki napis wisi : Granica Polska, tylko żadnej polskiej straży granicznej nie ma, a sowieci rozmawiają sobie z niemiaszkami o swoich sprawach. Oni też mają problem z polskim rogatywkami, jak już Polak w rogatywce się pojawi, to mu z głowy jakieś rogi wyrastają jak diabłu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: