Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Korespondencja z Pragi: Fiala, jesteś kretynem!

Posted by Marucha w dniu 2022-09-05 (Poniedziałek)

[Raczej – „jesteś łajdakiem!” – admin]

Obecny kryzys społeczny, na który składają się kryzys energetyczny, ekonomiczny, socjalny i żywnościowy, staje się coraz ostrzejszy. Ludzie, którzy do tej pory nie mieli większego wsparcia, nagle masowo się zjednoczyli i 3 września o godz. 14.00 w Pradze na antyrządowej demonstracji na Placu Wacława dali jasno do zrozumienia, kto stoi za tym kryzysem.

Dymisja!

Odpowiedzialność za sytuację ponosi, oczywiście, szef czeskiego rządu. Premier Czech Petr Fiala (ODS) powiedział Telewizji Czeskiej w miejscowości Líbeznice koło Pragi, że „jest jasne, że rosyjskie kampanie propagandowe i dezinformacyjne pojawiają się wielokrotnie na naszym terytorium i że ktoś im po prostu ulega“. Komentatorzy cytowali jego wypowiedź w CNN, że zatłoczony Plac Wacława to „akcja sił prorosyjskich“.

Plac zareagował na te słowa śmiechem i gwizdem, a potem ludzie zaczęli skandować, że chcą dymisji premiera. To słowo padało najczęściej. Miroslav Ševčík, dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze, który wszedł na scenę, oznajmił, że premier Fiala jest kretynem.

Orbán przykładem

Pierwszym mówcą podczas demonstracji był ekspert Vladimír Štěpán, który ma ponad 30-letnie doświadczenie w sektorze energetycznym. Przedstawił ludziom rozwiązania na tani prąd i tani gaz.

„Ten rząd, moim zdaniem, ma za cel najwyższe ceny energii w całej Europie, a najlepiej na świecie. Osiągnęliśmy już to w elektryczności, stracimy oszczędności. Konsekwencja jest taka, że jeśli płaciłeś 30 tysięcy za gaz, to będziesz płacił 200 tysięcy; jeśli płaciłeś 50 tysięcy za prąd, to będziesz płacił nawet 400 tysięcy rocznie. Na dodatek konsekwencją wysokich cen jest niesamowicie wysoka inflacja, która zabierze ci oszczędności.

Wreszcie pojawi się nowy podatek. W listopadzie 1989 roku ludzie tutaj trzymali klucze, klucze do swoich mieszkań, bo mieliśmy sympatię do Zachodu. Teraz jest to samo i jeśli czegoś nie zrobimy, to oddamy te klucze naszym zachodnim sąsiadom… Temu służą wysokie ceny energii, inflacja i podatki, które zamierzają wprowadzić“ – ostrzegał przed dalszym możliwym rozwojem wypadków.

Dodał, jakie może być rozwiązanie kryzysu energetycznego:

„Kupujemy na giełdzie, musimy zdobyć gaz skądinąd. Na początku roku powiedziałem – wyślijcie mnie do Rosji, przywiozę wam tani gaz. Zobaczcie co robią Włochy, Francja, Austria, Niemcy, Węgry i Bułgaria! Drogą do celu jest poprawa jakości zarządzania polityką energetyczną przez państwo. Niech mnie wyślą na Węgry do Orbána, on ma tani gaz, ma tani prąd“.

Walczmy o przeżycie!

Ivan Novesky, inny ekspert energetyczny, również skrytykował rząd.

„W 1989 roku byliśmy gazowym mocarstwem. Byliśmy też mocarstwem energetycznym. Byliśmy całkowicie samowystarczalni. 32 lata temu Václav Havel powiedział, że nasz kraj nie kwitnie, a my po 32 latach musimy powiedzieć, że nasz kraj umiera. Przemysł energetyczny, to krwiobieg przemysłu. Bez energii ta republika umrze. I dlatego jesteśmy tu dzisiaj, bo uważamy, że to musi się zmienić. Wytwarzamy wystarczająco dużo własnego prądu i nie musimy polegać na lipskiej giełdzie energii. To absolutny nonsens. O wymianie krążą plotki. Jeśli ktoś produkuje prąd za 25 centów, a potem sprzedaje go za 20 koron, to jest to nic innego jak złodziejstwo“ – przemawiał.

Dodał, że prosi o „sprzedaż energii elektrycznej po cztery korony za kilowatogodzinę i gazu ziemnego po 15 koron za metr sześcienny. Walczmy o to, aby Czechy nie zginęły, niech rozkwitną. Bez energii jesteśmy martwi“.

„Fiala, nie jestem rosyjskim trollem. Na długo przed listopadem 1989 roku protestowałem przeciwko rosyjskiej okupacji tego kraju. Fiala, nie zasługujesz na przewodzenie tej republice! Gdy ktoś robi coś złego, mówimy na Morawach, że jest głupi, otępiały lub opłacany. Sami zdecydujcie, co z tego dotyczy premiera Fiali i jego ministrów. Czy są głupi, czy źle wykształceni, czy opłaceni, a może wszystko to razem?“ – pytał ze sceny Ševčík.

Naród przeciwko Fiali

Przewodnicząca partii Trikolor Zuzana Majerová powiedziała na wstępie, że według mediów i policji na Placu Wacława zgromadziło się od 50 do 70 tysięcy osób. „A Czeska Telewizja, jak zwykle, nie informuje o niczym. Ale jest nas tu znacznie więcej niż 100 000. Nawet nad sceną jest absolutnie tłoczno. Jeśli temu rządowi od samego początku zabrakło najważniejszej rzeczy, a jest nią odwaga, to nas tu nie ma. Dziękuję!“ – dodała w kierunku protestujących.

Na scenę zaproszono również europosła, generała Hynka Blaško (Wolność i Demokracja Bezpośrednia), który mówił między innymi:

„Rząd krzyczy, że jesteśmy na wojnie i dlatego musimy się poświęcić. Nie jesteśmy w stanie wojny. Jesteśmy tylko ofiarami waszego całkowicie bezsensownego podżegania do wojny. Chcemy na czele państwa przywódców, którzy są dumni ze swojego kraju, szanują jego obywateli i są świadomi swoich obowiązków wobec nich. A nie sługusów całujących tyłek temu, kto da najwięcej“.

Mówiono też, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i np. powołać grupę ekspertów do normalizacji relacji z Federacją Rosyjską. A ostatnia z występujących, adwokat Jana Zwyrtek Hamplová, powiedziała na zakończenie: „Plac Wacława wybuchł największą demonstracją od czasu przemian: Petrze Fiala, naród jest przeciwko tobie!“.

Roman Blaško (tekst i zdjęcia)
Korespondencja z Pragi
Autor jest redaktorem portalu iportál24.cz.
https://myslpolska.info

Komentarzy 11 do “Korespondencja z Pragi: Fiala, jesteś kretynem!”

 1. bryś said

  Czas na epidemie i lokdałny. Wszak sezon grypowy się zbliża.

 2. Emilian58 said

  Bo to Putin winien a na wspólnika zbrodni dobrał sobie Rosję! Są jeszcze baranie banie, które wierzą w te bzdury wygłaszane przez tak zwanych polityków.

 3. Peryskop said

  fiala cz = lak

 4. Wiktor said

  Na jesień będzie się działo.

  Postanowiono zmniejszyć kwoty produkcyjne o 100 000 baryłek dziennie w październiku. Przypomnę, że we wrześniu podjęto decyzję o zwiększeniu o 100 tys. Decyzja ta została podjęta ze względu na to, że rozważyli obecną sytuację na rynku, dokonali oceny, wysłuchali raportu komitetu technicznego OPEC + ” Cytuje go RIA Novosti.

 5. Wiktor said

  Novak potwierdza decyzję OPEC+ o zmniejszeniu wydobycia ropy w październiku
  5 września 2022, 17:15

 6. Kazek said

  W Polsce takie protesty są niemożliwe. Wbrew USA , pozytywnie w stosunku do Rosji, mogą umierać z zimna i głodu a nie skojarzą faktów
  Jak to się teraz mówi „nie połączą kropek”

 7. IZAKkundel said

  ameryka rzadza Rothildowie i rodzina krolewska z palacu Backingam.Ot i caly kryzysy jaki mamy O i jaki bedziemy mieli na jesienii.Ale co robic No jak kto co robic.Jednoczmy sie POLACY i do usunienicia tej ;;;;;szatanistycznej wladzy Ktora jest na uslugach ;;;londynu waszyngtonu telawvivu kijowa.Ktora prowadzi nasze gospodarstwo (POLSKIE) do nedzy i do wyludnienia STOP STOP STOP.
  Koniec rzadow ;;;;pis po sld zjednoczonej prawicy itd.To wszystko jest smierdzace zydostwo okultyzmem.

 8. ! said

  Emilian @

  Sam ostatnio widziałem jak bambry narzekały na PiS, że nawozy drogie ale dalej chcą tego rządu i sankcji na Rosję. Kropek nigdy nie połączą. Przerasta to ich zdolności intelektualne.

 9. minka said

  Polacy jeszcze śpią, a inni robią porządki ze swoimi politykami

 10. Emilian58 said

  @!
  Bambry mają tylko teraz we łbie zbieranie patyków na zimę.

 11. minka said

  Morawiecki wręczył Fiali nagrodę. W tle Bocian II

  Premier Czech otrzymał nagrodę „człowieka roku” z rąk Mateusza Morawieckiego. Była mowa o gazociągu Bocian II.

  Rządy premiera Petra Fiali są ostro krytykowane w Czechach. Krytyka działań premiera czeskiego rządu sięga ostatnio apogeum. Były premier Czech Andrej Babiš nazwał koalicyjny rząd Fiali narodową katastrofą. Na początku czwartkowego posiedzenia, wezwany przez opozycję do wyrażenia wotum nieufności do rządu, Babiš ostrzegł przed groźbą załamania się energetyki i niepokojami społecznymi. Wezwanie do rezygnacji gabinetu Fiali było najczęściej powtarzającym się hasłem demonstrantów na niedawnym wielkim proteście.

  Tymczasem podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Fiala otrzymał z rąk premiera Morawieckiego nagrodę „człowieka roku”. Czechy i Polska wznowiły współpracę w zakresie przygotowania gazociągu Bocian II, który połączy oba kraje. Pozwoli na większą dywersyfikację dostaw gazu ziemnego w Europie.

  https://medianarodowe.com/2022/09/07/morawiecki-wreczyl-fiali-nagrode-w-tle-bocian-ii/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: