Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Dwie Ameryki

Posted by Marucha w dniu 2022-09-05 (Poniedziałek)

Magdalena Ziętek-Wielomska: Niedawno na portalu katehon.com Alexander Dugin opublikował ciekawy tekst na temat tzw. dwóch Ameryk (The United States Court against the Ideology of Progress).

Był to komentarz dotyczący wyroku amerykańskiego Sądu Najwyższego znoszącego federalne prawo do aborcji. Dugin postanowił wytłumaczyć skąd się bierze podział Amerykanów na dwie grupy.

Pierwsza, to „rdzenna” Ameryka, prawdziwie libertariańska i pragmatyczna, odrzucająca aprioryczne projekty ulepszania świata i wierząca w możliwość rozwiazywania konfliktów społecznych ad hoc, na bazie zdrowego rozsądku.

Druga, to progresywiści, wyznawcy ideologii postępu, którzy w imię wartości liberalnych budują system wręcz totalitarny.

Dugin wskazuje, że ci drudzy to głównie emigranci z Europy, przede wszystkim z Rosji, często żydowskiego pochodzenia, którzy wykorzystali instytucje amerykańskie do tego, by przejąć kontrolę nad całym państwem.

Zasadnicza idea „dwóch Ameryk” jest mi całkiem bliska. Nie wnikam tutaj, czy tezy Dugina to całe wyjaśnienie tego podziału, ale bez wątpienia, szczególnie po 1933 r., USA zostały najechane przez emigrantów z Europy, którzy dosłownie użyli tego kraju, żeby narzucić swoją dominację innym państwom, na całym świecie. Dlatego podważam modną w niektórych kręgach „narrację”, jakoby to Europa była ofiarą USA, bo moim zdaniem jest odwrotnie – to Amerykanie stali się ofiarami pewnej grupy emigrantów ze Starego Kontynentu.

I patrząc na karierę choćby takiego Klausa Schwaba i jego bliskiej współpracy z Henrym Kissingerem, wszelkie proste klucze tutaj zawodzą. Z punktu widzenia samych Niemiec nie jest tak, że Niemcy po prostu stały się „ofiarą USA”. Pamiętajmy, że okres Republiki Weimarskiej był areną walk różnych partii i środowisk. NSDAP wcale nie reprezentowała „prawdziwych” Niemiec, a wiele środowisk, w tym konserwatywnych, współpracowało z hitlerowcami tylko dlatego, że ci przejęli władzę.

Po 1933 r. największymi przegranymi byli socjaldemokraci, którzy szybciutko przenieśli się do USA, powłazili do kluczowych amerykańskich instytucji, w tym wywiadowczych, i w 1945 r. wjechali do Niemiec na amerykańskich czołgach. Natomiast sami Amerykanie zostali poddani obróbce ideologicznej, której korzenie zazwyczaj znajdowały się właśnie w Niemczech i Rosji, a której agentami byli emigranci-„progresywiści”.

Adam Wielomski: Projekt amerykański zawsze był dwuznaczny, choć Amerykanie długo nie zdawali sobie z tego sprawy. Za Ocean w XVII wieku uciekali purytańscy ekstremiści, prześladowani przez anglikańską monarchię.

Ubzdurali sobie, że są „ludem wybranym” przez Boga, „nowym Izraelem”, który buduje „lśniące miasto na wzgórzu”. Pierwotnie nowy Izrael amerykański nie chciał mieć z Europą nic wspólnego. Wybraństwo to poczucie wyższości i samoizolacji. Dlatego po zdobyciu niepodległości pod koniec XVIII wieku przez ponad 100 lat Amerykanie preferowali izolacjonizm. Nie toczyli wielkich wojen, ściągali miliony imigrantów, budowali przemysł i potęgę, żyjąc w starotestamentowym matrixie i preferując izolacjonizm.

Lecz system ten generował wewnętrzną sprzeczność: rosnący jak na drożdżach świat industrii i finansów nie mieścił się w Ameryce, potrzebował rynków zbytu i ekspansji, a także kultury konsumpcyjnej, aby Amerykanie kupowali i napędzali gospodarkę.

Ten świat wielkich miast wywołał wojnę secesyjną, wojnę z Hiszpanią (1918), a po 1945 roku uniemożliwił amerykańskim wojskom powrót do domu.

Finansiści i biznesmeni potrzebowali rynków zbytu i przez wiele lat inwestowali w propagandę antyizolacjonistyczną, na rzecz imperialnej. Matryca wyjściowa pozostała ta sama: Amerykanie są narodem wybranym, co oznacza imperialną misję nawracania całego świata na „amerykański model życia”. Fundament pozostał ten sam, mesjański, lecz odwrócono praktyczne skutki mitu, od izolacjonizmu po imperializm.

Tyle, że w świat nie sposób było wyjść z zabobonnym i parafialnym purytanizmem. Został on wyrugowany przez ideologię globalizmu.

https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 10 do “Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Dwie Ameryki”

 1. Zbigniew Kozioł said

  Oh, nie całkiem na temat, ale blisko, nikt zaś tutaj nie komentuje. Bowiem o Pani Magdalenie samej napiszę.
  Oboje idą w myśleniu w podobną stronę i jakby kierują się zbliżonymi ideami, choć dziedziny u nich różne. Czyż nie pięknie?

  Nie czytywałem Konecznego. Czytywałem zaś wiele o jego książkach i myślach, głównie tutaj. Mnie nie bardzo dawno temu zachwyciło omówienie porównania konceptu cywilizacji przez Tomasza Banyś, https://www.nowoczesnamysl.pl/wp-content/uploads/2022/07/NMN_nr_18-22.pdf . Dlatego, że on tam użył sformułowań matematycznych, a to przemawia mi do wyobraźni.

  Otóż w cywilizacji żydowskiej klasyfikuje się prawo jako równoważne z etyką. Zaś w cywilizacji łacińkiej etyka jest nadrzędna wobec prawa.

  Od dawna dostrzegam talmudyzację życia w Polsce. Trochę mnie to zaskakuje smutnawo, coraz mniej dziwi.

  Pani Magdalena, choć nie wprost, zwraca właśnie na to zjawisko uwagę. Oby szersze kręgi ją pojmowały… Kogo teraz takie niby „abstrakcyjne” tematy interesują?…

  P.s.: Mam od ponad miesiąca chęć zrobić filmik na YT właśnie na podstawie owego artykułu Tomasza Banyś. Ale…. naprawdę trudno mi wyrobić ze wszystkim. A przydałby się podobny filmik, popularyzatorski. Mnie temat bardzo pociąga.

 2. NICK said

  Zbyszku.
  Rób swoje.
  Za znoje.

 3. Ad. 1 (Video)

  – Czy Sejm może uchwalić KAŻDE prawo?
  – Może.
  – Czy my mamy obowiązek przestrzegać KAŻDEGO prawa?
  – Zgodnie z porządkiem prawnym mamy obowiązek przestrzegać KAŻDEGO PRAWA.

  I to jest właśnie „Państwo Prawa”. A nie państwo sprawiedliwości.

  PS. Czy każde prawo jest dobre? – Nie, nie każde. – Czy sprawiedliwość może być zła? – Nie, mówimy wtedy, że sprawiedliwości nie ma.

  Słowa mają znaczenie.

 4. Ad. 3

  (Powyższe napisałem PRZED wysłuchaniem wykładu.)

 5. Maverick said

  To może spotkać mieszkańców Polinu jak będą wierzyć w bajki trockistów.  https://www.facebook.com/ANONYBG/videos/350257030304205

 6. Carlos said

  Na szczescie nie jestem Putinem, ale coraz czesciej mysle, ze za bardzo sie cerdoli z Usmanami

 7. Emilian58 said

  Bo to już NOWY amerycki sen! A może hipnoza? Sam już nie wiem.

 8. Maverick said

  Nastroje w Kanadzie i USA coraz to bardziej przebudzonego społeczeństwa gdy w Polin dalej uśpieni pod masońsko trockistowską agendą lucyferiańską.

  https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=1581851764&attachment_id=603707141283709&message_id=mid.%24cAABa80W_4v6JSSJhKWDF90XpT9qf

 9. Ad. 8

  Link pusty.

 10. 123 said

  Polecam wysluchac Artura Kolbarczyka .
  Najlepsze podejscie i analizy o sytuacji w Stanach ,Swiecie ,Polsce.Dla Polakow w kraju polecam udzial w jego spotkaniach w wielu miastach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: