Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
  Liwiusz o Demokracja liberalna, demokrac…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (63 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-09-05 (Poniedziałek)

Od dawna twierdziłem, że weganie mają wyraźne skłonności faszystowskie i totalitarne. Oto w Holandii niektóre miasta już wprowadziły zakaz reklam produktów zwierzęcych (w ramach walki z „katastrofą klimatyczną”) – a we Francji, w Grenoble, wprowadzono wegetariańskie menu w stołówkach szkolnych.

Uczniowie, którzy chcą zjeść rybę albo mięso – a jest ich większość – muszą specjalnie zgłaszać swe potrzeby, czyli odwrotnie, niż było do tej pory.

Kar za jedzenie mięsa na razie nie wprowadzono, ale wszystko przed nami, niech tylko różne Spurki dorwą się do większej władzy.

Gulasz austryjacki z wolowiny

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/09/01/wolne-tematy-62-2022/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2022/09/10/wolne-tematy-64-2022/

Gajowy Marucha

Komentarzy 217 do “Wolne tematy (63 – 2022)”

 1. Emilian58 said

  Prosta droga do robactwa.

 2. Peryskop said

  Liz Kratownica Truss Victor !

  tRuss ?

 3. Peryskop said

  Stare ale jare

  26.03.2015

  Ujmując żywą komórkę w grafenowe kropki kwantowe, naukowcy z University of Illinois w Chicago (UIC) twierdzą, że stworzyli biomikrorobot (lub cytobot) w nanoskali, który reaguje elektrycznie na zmiany w swoim środowisku.

  Prace te mogą położyć podwaliny pod przyszłe generacje nanorobotów pochodzenia biologicznego, mechanizmów biomikrorobotycznych i mikromechanicznej aktywacji do szerokiego zakresu zastosowań.

  Zespół UIC nazwał swoje dzieło NERD (skrót od Nano-Electro-Robotic Device). Cytobot jest oparty na zarodniku bakteryjnym – a dokładniej endosporze – który jest zasadniczo uśpioną wersją bakterii.

  Endospory są mocne, twarde i wyjątkowo wrażliwe na wodę w stanie ciekłym, co czyni je idealnymi kandydatami do manipulacji mikromechanicznych. W szczególności ważnym aspektem jest reagowanie na wodę, ponieważ można ją wykorzystać w takich mikroorganizmach do osiągnięcia bioaktywowanej funkcjonalności.

  Innymi słowy, naukowcy mogą wykorzystać szereg naturalnie występujących funkcji tych organizmów, ponieważ reagują one na swoje środowisko, aby zasilać maleńkie urządzenia.

  „Pobraliśmy zarodnik z bakterii [sic] i umieściliśmy na jej powierzchni grafenowe kropki kwantowe, a następnie przymocowaliśmy dwie elektrody po obu stronach zarodnika” – mówi Berry. „Następnie zmieniamy wilgotność wokół zarodnika. Kiedy wilgotność spada, zarodnik kurczy się, gdy woda jest wypychana. Gdy się kurczy, kropki kwantowe zbliżają się do siebie i zwiększają ich przewodnictwo, które jest mierzone przez elektrody. bardzo czysta reakcja – bardzo gwałtowna zmiana w momencie zmiany wilgotności.”

  https://newatlas.com/robot-bacteria-graphene-cytobot-uic/36702/

 4. minka said

  LIZ TRUSS SZEFOWĄ TORYSÓW I PRZYSZŁĄ PREMIER WIELKIEJ BRYTANII

  Liz Truss zostanie kolejnym premierem Wielkiej Brytanii po wygraniu w poniedziałek wyborów na przywódcę rządzącej Partii Konserwatywnej.

  Jak podaje agencja Reutera, obecna minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss pokonała w poniedziałek ministra finansów Rishiego Sunaka w głosowaniu członków Partii Konserwatywnej w wyborach szefa tego ugrupowania. Na Truss oddało głos 81 326 osób (57 proc.), podczas gdy jej konkurent mógł liczyć na poparcie 60 399 głosujących torysów.

  47-letnia Truss zastąpi Borisa Johnsona.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/liz-truss-szefowa-torysow-i-przyszla-premier-wielkiej-brytanii/
  ———-
  Liz Truss gotowa do nuklearnego zniszczenia świata

  Liz Truss powiedziała, że jest “gotowa” do użycia arsenału nuklearnego Wielkiej Brytanii, jeśli zostanie premierem. Frontrunnerka torysów stwierdziła, że jest gotowa nacisnąć przycisk nuklearny, nawet wtedy, gdy miałoby to oznaczać “zagładę globalną”. Wydawała się też być całkowicie pozbawiona emocji, gdy zapytano ją, jak czułaby się na myśl o “globalnej anihilacji”.

  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/08/28/liz-truss-gotowa-do-nuklearnego-zniszczenia-swiata/

 5. kontra said

  https://kontrrewolucja.net/wiadomosci/kaczynski-oszalal-chwali-sie-mafijnymi-metodami-czy-klamie-karzemy-naszych-w-jednym-przypadku-kosztowalo-tego-czlowieka-zycie

  – Czy my przyjmujemy zasadę pana Neumanna, że sądy są nasze i póki jesteś w Platformie Obywatelskiej, to ci nic nie zrobią? Nie. My karzemy naszych ludzi, my karzemy tak ostro, że nawet w jednym wypadku to kosztowało tego człowieka życie. Ale tak było – ogłosił Jarosław Kaczyński.

 6. Emilian58 said

  Robaki na talerzu? Czy walka ze szczurami o żarcie na śmietniku? Człowieki żeńskie w Stanach Złajdaczonych obcinają sobie piersi! Nowa moda? Czy koniec człowieczeństwa? Niszczone finanse, gospodarka, rolnictwo i Ziemia! Zostaliśmy jeszcze MY. Ale my zniszczymy się własnymi rękami! Zresztą już to robimy. No bo czy taka parszywa załoga samolotu rozsiewającego szkodliwe świństwa nie jest świadoma tego że czyni krzywdę? Czy lekarze namawiający do podarków od big pharmy nie są świadomi tego że czynią krzywdę??? A to tylko część patopomagierów, którzy też nie unikną krzywdy, którą czynią reszcie populacji. Kilka lat temu oglądałem chyba na yt program, w którym dobry człowiek alarmował jak gwałtownie są niszczone pszczoły i inne owady bardzo pożyteczne dla człowieka. To było ostrzeżenie przed głodem, który wkrótce nas czeka! A baranie banie cieszą się jak murzyn z blaszki. To będzie krótki śmiech.

 7. revers said

  re2

  🇬🇧🤔Wpadki nowej brytyjskiej liderki Liz Truss:

  ▪️ w lutym ogłosiła, że nie przyznaje suwerenności Rosji nad obwodem woroneskim i rostowskim.

  ▪️ mówiła, że Brytania wspiera “bałtyckich sojuszników przez Morze Czarne”

  ▪️ nazwała Ukrainę krajem, który “i wcześniej zaznał napadów – ze strony Mongołów po Tatarów”

  ▪️ poinformowała o “absolutnym” wsparciu wszystkich Brytyjczyków, którzy pojadą na Ukrainę, aby brać udział w konflikcie, ale potem przemyślała i zdecydowała, że nie jest zwolennikiem “bezpośredniego udziału wojsk Wielkiej Brytanii”

  ▪️ w trakcie jednego z wystąpień przejęzyczyła się i powiedziała, że będzie “walczyć za Putina”, ale od razu się poprawiła

  ▪️ wypowiadała się o gotowości użycia broni jądrowej, jeśli będzie taka konieczność, po czym została skrytykowana za lekkomyślny stosunek do tej kwestii

  ▪️ powiedziała, że nie będzie “rozdawać zapomóg” ludności na tle rekordowego wzrostu cen

  juz premierowa gb

 8. Andzia said

  re 5
  Najgorsze jest to, że przybłedy robią za Polaków. Do bandy czworga nie mam za grosz zaufania. W zasadzie od głupich ludzi się zdynstanowałam. To oni nie mając rozeznania latają na głosowanie podwyższając frekwencję. Nawet na takim NEonie uważającym się się za inteligencję Ruszkiewicz i Tokarski zachęcali do uczestnictwa w wyborach i glosowania na Trzaskowskiego. Frekwencja była imponująca na bandę czworga. Niech pan Bizoń się odniesie do tzw. inteligencji neonowej. To podobno portal Polaków.

 9. Józef Bizoń said

  (7) Andzia już się odniosła.Ja nie czytam neonów i ich wypocin.

 10. osoba prywatna said

  Afganizacja Ukrainy
  https://bb-i.blog/2022/09/05/afganizacja-ukrainy/

 11. bardzo said

  Panie Perry, nad ideą biologicznych komputerów prace prowadzone były w latach 60 tych ubiegłego wieku. Było na Młodym Techniku. Nie mam pojęcia w jakim stadium te prace znajdują się dziś. Ale o co mi chodzi. Jeśli powiedzmy mamy komputery biologiczne i one awansują do sztucznej inteligencji, to znaczy że człowiek stworzył istotę rozumną, czyli wydaje się mu, że jest czymś w rodzaju boga.. A czym się takie zabawy kończą, wiemy zarówno z Genesis, jak i z księgi Enocha.

 12. osoba prywatna said

  XII 1970
  https://demotywatory.pl/5153617/W-grudniu-1970-roku-ludzie-ogrzewali-sie-przy-plonacym-budynku
  Ryba.
  https://demotywatory.pl/5153499/No-czesc

 13. Zenon_K said

  Biden = Trump
  .https://odysee.com/@hugotalks:8/One—The-SAME-Hugo-Talks2:3

  i po polsku Trumpie – BALD VLOG 005 – TRAMP I TAKIE TAMP
  .https://www.youtube.com/watch?v=1rKEhmOgl6E

 14. NICK said

  Bardzo Pana pozdrawiam.
  Cokolwiek by nie było we histerii.

 15. corintians said

  Ta ta ideologia to jeden wielki kretynizm. Bo to nie ludzie tylko ideologia jak przypadkiem madrze ktos kiedys powiedzial.
  Sens ma jedynie troska o pszczoly ktore masowo wymieraja.

 16. NICK said

  pszczoła postawi kropkę.

  durnie.

  zatem.
  moja.

  …………
  wielokropka.

 17. NICK said

  avianse to post mortem

 18. lewarek.pl said

  Takie ważne wydarzenie, a w gajówce się go nie omawia?

  https://emerytka.neon24.info/post/169180,prezydent-duda-wygral-z-jackiem-kurskim-po-dwoch-latach

 19. minka said

  Biała księga pandemii koronawirusa

  Link do strony fundacji Ordo Medicus, która zredagowała „Białą księgę pandemii koronawirusa”

  https://ordomedicus.org/nagranie-z-konferencji-o-bialej-ksiedze-pandemii-koronawirusa/

 20. minka said

 21. Józef Bizoń said

  Re. 21
  I Kupi to G. Soros.

  Re 20
  To jest konkretne pozytywne działanie. Należy to upowszechniać i wspierać gdzie tylko się da.

 22. revers said

  ad2,7,20

  tu juz nic nie pomoze nowa pani Tacher wyeliminuje wszystkich bialych w muszkach ala jkm lub w krawatach facetow.

  „Liz Truss planuje stworzyć nowy gabinet ministrów w taki sposób, aby nie było w nim białych mężczyzn. To jakaś choroba psychiczna – fobia białych mężczyzn. Ale dawaj, nie przestawaj. Idealnie byłoby, gdyby rząd składał się wyłącznie z jednonogich czarnych lesbijek. Żeby w ogóle nie było na co narzekać.”

 23. Adrian said

  Kupili EKO autobusy. Od stycznia za prąd mają płacić dziesięć razy więcej.

  MZK w Kutnie może wkrótce płacić nawet dziesięć razy więcej za prąd niż dotychczas. – Z końcem grudnia kończy się nam dotychczasowa umowa, przystępujemy do przetargu i pierwszą ofertę, jaką otrzymaliśmy, to podwyżka z 395 złotych za megawatogodzinę, na ponad trzy tysiące dwieście złotych.
  https://tvn24.pl/lodz/kutno-miejski-zaklad-komunikacji-otrzymal-propozycje-nowych-cen-oplat-za-prad-cena-jest-dziesiec-razy-wieksza-od-dotychczasowej-6098240?source=rss

  Jeszcze hybryda to się opłaca (główny silnik napędowy to silnik elektryczny wspomagany przez silnik spalinowywy, tak jak to elektryka dodać mały agregat) wyobrażacie sobie tira na prąd?! Który ma ciągnąć 40 ton, albo maszyny rolnicze ? Czy oni myślą Czy działali …ciekawe czy będzie samozapłon, bo to częsty przypadek

 24. Staś said

  Pan Izajasz Goldberg młotkowym? Mistrzostwo we wstawianiu goim na lewe sanki. Pozdrawiam Wszystkich myslacych

 25. Lily said

  Ktos jest Za prywatyzacja.
  * Sluzby zdrowia,(koniec kolejek,
  kto ma mamone Ten sie leczy.)
  * Szkolnictwa,(kto placi,ten sie edukuje.)
  * Lasow narodowych,(bez dzielenia
  na mniejsze obszary.Kto ma Ten
  bierze Ile pragnie.
  * GMO,to jest NIC Zlego.

 26. Andzia said

  re:9
  Panie Józefie to niech Pan nie ma pretensji do Emiiana czy Maruchy, kiedy piszą o „polactwie”. Bo każde byle co, może tu uzyskać obywatelstwo od krzywonogiego kwacha poczynając. a przyjacielowi kaczki kiedyś prowadziłam sprawę i wiem, czego się spodziewać od tzw, pis

 27. Yagiel said

  Po 1. to Pieskow/Kreml ostrzegł Ukrainę/Xazarów, by nie śmieli używać bayraktarów do rozpylania broni BIOLOGICZNEJ przeciw Rosjanom, a zwłąszcza na Rosję ! Przygotowania banderowców-xazarowców do tego są daleko zaawansowane…

  Po 2. Złoj Ekołog rozpoczął ujawnianie (od Chranitieli-Wierszytieli) materiałów o Gorbaczowie jako Sierym Kardynale Kremla/Rosji aż do śmierci dopiero co ! Carewicz rozpadł był CCCP, a potem pilnował, by Zaxód/Xazarska Mafia miała tylko pożytki z tego roz-padu. Dopiero śmierć Gorbaczowa/SZK oddałą Rosji/Kremlowi pełna swobodę działąnia wobec Xazarów:
  nie ma Gorbaczowa, nie ma /w Rosji/ Czubajsa – nie ma XazMaf nikakowo wlijania na Kremlj’ !
  .https://www.youtube.com/watch?v=c0oqRTQ0pcw

  A dokładniej ZE/Chr-W przyjrzał się żonie Gorbaczowa, Raisie: DE DOMO Titarienko, tj. Ukraince ! I otóż ta Ukrainka Titarienko była prowadzona przez Xazarów w kierunku bycia papieżycą Szarego Kardynała, znaczy mużia: to ona decydowała – ponoć – co Gorbaczow podpisze, co zdecyduje – ! Taka Lady MacBeth rycerzyka…
  Ta Titarienko miałą brata, pisarza Titarienko, którego dożywotnio zamknęła w psychuszce, bo on wygadał się, że siostra powiedziałą mu, że jej mążyk pochwalił się, że jest carewiczem RomaNowym – ot co ! (o tym pisarzu Titarience to nawet coś było niedawno napisane na der.wp czy der.onet…)

  Zatem to Ukrainska Patriotka z wychowu Xazarów, Raisa Titarienko-Gorbaczow była włądczynią CCCP na jego zgubę… ZE nawet za kimś porównał Raisę do Niemry-żony Mikołaja II, mówiąc, że Rosja miałą2 największe nieszczęścia przez 2 żony tych carów…

  Przypomina mi się scenka, kiedy Gorbaczow’owie przybyli do PRL robić/reklamować pieriestrojkę – i był występ w TVP: występował śpiewem Rosiewicz t. „Michaił, Michaił, eta pieśnia dla tiebia…” – śpiewał ubrany jak to on, pod muchą wielką 😉 I kiedy wyśpiewał hymnik, podszedł do Gorbaczowa z zamiarem założenia mu swej muchy ! Oczywiście ochrona rzuciłą się odgradzać – na co Raisa z uśmiechem skinęła dłonią i ochroniarze odstąpili, a Rosiewicz umuszkował Gorbacziowa… Na pewno jest to nagranie gdzieś na YT.

  Po 3. XazMaf rozważa wyłączenie CERN, kolajdera pod-Szwajcarskiego ! bo taki kryzys energetyczny… Znaczy jest szansa, że CERN-Piekło zamarznie – ? (myślę, ze na CERN idzie energia na co najmniej 100-150 mln Europejsików; co najmniej…)

  Na koniec uwaga o poczuciu humoru Dziejów:
  to Gorbaczow w 1994 (ZE pokazuje zdjęcie we trójkę) wraz z Żoną-Ukrainką Xazarów podesłał Putina Jelcynowi 😉 Putin zastąpił Jelcyna i Gorbaczow pożałował ! Robiłwiele, by blokować Putina, aż w 2006 r. częściowo przestał móc i wtedy Putin w 2007 wyjechał na Zaxód ogłosić Xazarom – bodaj w Monachium ? – że teraz on, Putin, carem ! Jeszcze jakby RomaNowym, lecz już coraz mniej…Rok temu w Szwajcarii został uznany Carem Suwerennym Rosji i Europy z CARTE BLANCHE na działąnia… Póki żył Gorbaczow, na tej CB zawsze coś już było napisane szaro-na-białym (zawsze jakiś Czubajs na marginesie Nawalny…)
  Otóż więc Putin jest wybrańcem… Xazarskiej Mafii, Raisy Ukrainki, Gorbacziowa na pomocnika błazna 🙂 No i co teraz zrobi ten bywszyj pomocnik błazna – ?
  Wyłącza CERN… Obiecujący początek 😉
  Oby upilnował toxycznyx insiektow xazarskix na bayraktarax ! (tylko co Erdogan może w Turcji?)

 28. Yagiel said

  ps/ mam nadzieję, że ZE objaśni, czy XazMaf wyselekcjonowała Raisę jeszcze jako Titarienko na żonę dla ewent. gien-sieka ? Czy zaczęła ją mental-hodować nutą „patriotyzmu ukrainskiego” już jako żonę Gorbacziowa ?
  jak było, tak było… taki Trump miał/ma żony tylko Słowianki Południowe – jakby na remis ?
  cóż, złapał Xazar Kremlina, a Kremlin za łeb trzyma !
  zresztą nie jest pewne, czy nie mocniejszy trzym mają takie Uśmiechnięte Lady Roisa – ?
  zresztą znów: mocniejszy czy subtelniejszy…
  (inna sprawa, że Raisa potrafiła takie spazmy odstawić – w odpowiednim momencie – że Gorbacziow, Michajił, Misza, Miszeczka gorów był…………………………
  co ja Tu Panom mam tłuma… Paniom tym bardziej nie: gdzie Xazar nie może – Raisę pośle 😉

  ps// i bodaj to jest CYWILIZACJA 😉

 29. Piskorz said

  Z beczki innej /autentyczna Ossendówka w Nieszawie, lata „30 /?/. https://zapodaj.net/eb0cd6224765b.jpg.html
  ps Polecam Testament barona Ungerna”..aż szczegółów za dużo, ale lektura b. ciekawa /pisane ze znawstwem tematu. Autor Witold Michałowski

 30. Adrian said

  https://gfycat.com/pl/digitalpresentblueandgoldmackaw
  Opłacenie rachunków za prąd nagrodą w kole fortuny
  u nas jak tak dalej pójdzie to bedzie mozna wygrac, – skladke do ZUS, -100 gram wegla, -lub koszyk z pieczywem.
  oplacenie jednej faktury gazu XDDDD
  Plus 15 emerytura

 31. Adrian said

  Niska pensja, duża odpowiedzialność”. Dlaczego brakuje kierowców?

  W komunikacji miejskiej brakuje rąk do pracy. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego już nie ukrywa problemu, o czym świadczą cięcia w rozkładach jazdy autobusów…
  https://www.eska.pl/warszawa/dlaczego-w-warszawie-brakuje-kierowcow-duza-odpowiedzialnosc-kiepskie-zarobki-aa-au1w-bHBm-a7A5.html

  30 zł brutto (MPK Wrocław) czyli niekiedy niewiele więcej niż w Lidlu. Samo odświeżenie kwalifikacji raz na 5 lat to ca tysiąc zł, do tego zmiany od 4 rano, południa często blisko północy kończą, kręcenie się po mieście przez 10h, trudni klienci, awanturnicy, ryzyko dostania w ryj gdzieś na zadupiu, często bez przerw bo opóźnienie, stres przez ruch drogowy, zaniedbany tabor, o odpowiedzialności za zdrowie pasażerów nie wspomnę nawet.

  Dodam, że obecnie zdobycie uprawnień to ok 6k zł choć może już dużo więcej, bo szkolenia bardzo podrożały.

  Obecnie to praca dla pasjonaty.
  Duża część nawet nie ukrywa, że zaczęli jeździć na solówkach lub tirach. Te same pieniądze, jesteś odpowiedzialny za fizyczny towar, a nie żywą osobę i jak trafi się na dobrą firmę to zaczynasz codziennie o 6-7 rano, a w domu jesteś koło 16-17 lub nawet wcześniej – od poniedziałku do piątku, bez weekendów i świąt.
  Dla mnie wyborów jest prosty

 32. Adrian said

  Koszt energii elektrycznej w Niemczech wzrósł w ciągu roku o 860%.
  Biedna Rosja. Te sankcje ją niszczą…

  https://t.me/EurasianChoice/19375

 33. Adrian said

  https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/lBoXzK29EJw7AhKGKiJErsm51Wvk1B
  Cała prawda

 34. Adrian said

  https://m.kwejk.pl/obrazek/3926327/moj-kraj-taki-piekny.html

 35. Adrian said

  Miś. Prorocza scena: Wyngiel je we wiosce
  Prorocza scena z Misia. – Wyngiel, wyngiel je we wiosce. – Wojna będzie, Przed wojną tyż był…

 36. Piskorz said

  !!! ZACZĘŁO SIĘ…? Włosi jako pierwsi ?!!; In Neapel haben empörte Bürger jetzt bei einer Demonstration ihre Stromrechnungen verbrannt und machten Anstalten, das Rathaus zu stürmen. Der Protest richtet sich gegen die auch in Italien explodierenden Energiekosten – die Demonstranten verweigern die Zahlungen.PS W skrócie..
  W N. oburzeni spalili swoje rachunki za prąd i robią przygotowania do do szturmu na ratusz. Reszta info na
  http://www.zuerst.de Brawo Włosi !!

 37. Piskorz said

  re 31 W Kaliszu też szukają kierowców…

 38. Piskorz said

  Z beki innej; książka jest i cena przystępna..!!
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2021/09/finansowe_dynasti_wektory_okladka-e1631099186729.jpg?w=328&h=508

 39. Jabo said

  ad. Pani Andzio, jeszcze sprywatyzować ludzkie „bydło”. Kogo stać ten będzie miał niewolników. Nie rozumiem Korwina. Mówi ,że na Zachodzie rządzi lewactwo. Kurczę jakie lewactwo? Przecież Schwab chce sprywatyzować wszystko. Słynne nie będziesz miał nic, co ci potrzeba wypożyczysz i będziesz szczęśliwy. Od kogo pożyczysz? Chyba od właściciela, prywatnego właściciela. Ideał Korwina. Wszystko prywatne.

 40. Andzia said

  re:36
  Korwin to inna cywilizacja wyssana z mlekiem matki. Napłodził dzieci i nie przejmuje się, że będą (już są)niewolnikami. Grunt, że jemu dobrze. Kapitał nie ma narodowości, bo się ukrywa pod firmami, bżydzi się jawności,

 41. Adrian said

  USA zakładają nową bazę wojskową w Syrii, siły okupacyjne nadal kradną 80% narodowi ropy naftowej
  https://www.sott.net/article/471775-US-sets-up-new-military-base-in-Syria-occupation-forces-continue-to-steal-80-of-nations-oil
  =========
  Niemieccy dostawcy energii ostrzegają przed niższą produkcją, ponieważ niskie poziomy rzeczne ograniczają transport węgla
  https://www.sott.net/article/471801-German-energy-suppliers-warn-of-lower-output-as-low-river-levels-limit-shipment-of-coal
  =========
  Ujawniono szczegóły zabójstwa pracowników rosyjskiej ambasady w zamachu samobójczym w Kabulu
  https://www.sott.net/article/471807-Details-of-slain-Russian-embassy-workers-in-Kabul-suicide-bombing-revealed

 42. Polo said

  .https://www.youtube.com/watch?v=ZMl_2nxx8lM&t=2351s
  Wszystko na temat tego śmiecia pawła gawła

 43. Peryskop said

  27 28 dzięki Yagiel

  Ciekawy trop

  Raisa Maksymowna Tirarienko Gorbaczow

  Ojciec
  Maksym Tirarienko
  Максим Андреевич Титаренко
  1907+1986
  urodzony w Gubernatorstwo Czernihowskie – od 7.11.1917 Ukraińska Republika Ludowa, od 6.11.1919 Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka

  Matka
  Александра Петровна Парада
  Aleksandra Titarenko
  1913+1991
  urodzona w Wiesiołojarsk
  córka „kułaka” Piotra Porady krainU

  https://www.independent.co.uk/news/people/obituary-alexandra-titarenko-1594869.html

  OBLICZNIK : Aleksandra Titarenko

  04 sierpnia 1995

  Aleksandra Titarenko była teściową byłego prezydenta Związku Radzieckiego Michaiła Gorbaczowa i siłą napędową jej córki Raisy.

  Sam Gorbaczow często słuchał jej mądrych rad.

  Aleksandra Pietrowna, znana jako „Sasza” lub „Szuroczka” (oba zdrobnienia od Aleksandry), urodziła się w Weselojarsku, „Wesołym kurorcie”, na zachodniej Syberii, w 1913 roku, jako jedno z sześciorga dzieci Piotra Stiepanowicza Porady, biednego chłopa, pochodzi z Ukrainy. W czasie kampanii kolektywizacji stalinowskiej Porada został uznany za kułaka, skonfiskowano im dom i ziemię, a w 1937 aresztowano. Będąc niewykształconym, nie miał pojęcia, kim jest Trocki, a jednak został oskarżony o bycie trockistą; zginął w Gułagu.

  W wieku 19 lat Sasza poznała i poślubiła Maksyma Titarenko, który przybył z Ukrainy do Kraju Ałtajskiego, jak zmieniono nazwę zachodniej Syberii, w poszukiwaniu pracy. Znalazł pracę w branży budownictwa kolejowego i awansował na inżyniera. Raisa, ich pierwsze dziecko, urodziła się w 1932 roku w Rubcowsku. Sasha kazała ją potajemnie ochrzcić w mieszkaniu miejscowego rosyjskiego księdza prawosławnego. Po nim poszli syn i córka.

  W czasie II wojny światowej rodzina mieszkała w różnych miejscach na Uralu, a następnie przeniosła się do Sterlitamaku, centrum przemysłu chemicznego Związku Radzieckiego, na południe od Ufy, stolicy Baszkirskiej Republiki Autonomicznej.

  Aleksandra Pietrowna była zdeterminowana, aby zapewnić swoim dzieciom najlepszą edukację, jaką mogła. To ona w 1949 roku zachęciła Raisę do wstąpienia na Uniwersytet Moskiewski. Zaaprobowała wybór córki, kiedy w 1953 roku Raisa poślubiła Michaiła („Misza”) Gorbaczowa, genialnego studenta prawa. Kiedy para wyjechała do Stawropola na południu Rosji, utrzymywała bliski kontakt z córką, która przez dwa lata była bez pracy.

  Jedyne dziecko Gorbaczowa, ich córka Irina – pierwsza wnuczka Sashy – urodziła się w 1957 roku w wynajętym przez nich maleńkim pokoiku. Irina spędzała wakacje z dziadkami w Sterlitamaku i za radą babci w 1974 roku została studentką medycyny w Stawropolu. W latach 80. Irina dała jej dwie prawnuczki, Ksenię i Nastenkę.

  Kiedy w 1985 r. Michaił Gorbaczow został pierwszym sekretarzem Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, poinformowano, że Aleksandra Pietrowna nie może się zmusić do skontaktowania się ze swoją córką, nową pierwszą damą: używanie wewnętrznej linii Kremla byłoby przeszkadzaniem szefowi państwo. Zajęło jej trochę czasu, by przyzwyczaić się do swojej nowej pozycji; ale pozostała powiernicą Raisy, zwłaszcza gdy jej córka miała kłopoty.

  Kiedy w 1991 roku Aleksandra Pietrowna zobaczyła w telewizji, że jej córka i zięć są praktycznie aresztowani na wyspie Foros na Krymie, chciała tam pojechać; przeszkadzała jej tylko jej słabość. Gdy tylko przywrócono linie telefoniczne, porozmawiała z Raisą i jej mężem. Radziła im obojgu, aby się trzymali i nie poddawali się wrogom. Była silnym wsparciem, gdy wkrótce potem Raisa została częściowo sparaliżowana po niewielkim udarze.

  Brat Raisy Jewgienij ukończył szkołę wojskową, ale został alkoholikiem. To matka namówiła go, aby poszedł do kliniki na leczenie, po czym został pisarzem, kończąc Instytut Literacki. Jej młodsza córka Ludmiła ukończyła Instytut Medyczny w Ufie i dała jej wnuka.

  W 1986 roku, kiedy jej mąż Maxim zmarł w moskiewskim szpitalu po serii operacji, odrzuciła zaproszenie zięcia na przeprowadzkę do Moskwy i zamieszkanie z Gorbaczowami w ich oficjalnej rezydencji wiejskiej przy autostradzie Rublowskoe. Uważała, że ​​wykorzystywanie pozycji zięcia byłoby błędem. Zamiast tego przeniosła się do Ufy, gdzie spędziła ostatnie dziewięć lat w zwykłym jednopokojowym mieszkaniu.

  Michaił Gorbaczow złożył hołd aktywnej roli, jaką Aleksandra Pietrowna odegrała w swojej pracy jako mąż stanu i polityk, i opisał ją jako niezwykle przyzwoitą, wiarygodną i doceniającą kobietę.

  Aleksandra Pietrowna Porada: ur. Wesełojarsk na Syberii 14 marca 1913 r.; żona 1931 Maxim Andriejewicz Titarenko (zmarł 1986; jeden syn, dwie córki); zmarła Ufa, Baszkiria 14 lipca 1995 r.

 44. minka said

  Skandaliczny wyrok! Jacek Międlar skazany za mowę nienawiści wobec „narodowości banderowskiej”. Chodzi o słowa: „mówimy NIE Banderze”, „mówimy NIE banderowskiej nienawiści”

  Sędzia Aneta Talaga z Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości i zdrowego rozsądku! Napisała uzasadnienie wyroku w sprawie z oskarżenia subsydiarnego żydowskiego loży B’nai B’rith, w której Jacka Międlara skazała na 12 miesięcy ograniczenia wolności. W uzasadnieniu stwierdziła, że Jacek Międlar znieważył osoby narodowości banderowskiej (!) oraz komunistów, a pisząc o przestępstwie niedoszłej szefowej American Jewish Committee w Warszawie mógł u czytelników mógł wzbudzić niechęć do Żydów.

  Po dwukrotnym umorzeniu postępowaniu przez prokuraturę, żydowska loża B’nai B’rith złożyła subsydiarny akt oskarżenia przeciwko autorowi książek i publicyście Jackowi Międlarowi.

  Oskarżono go za cytowanie Talmudu, Jezusa (Łk 11,29), hasło „Polska antybanderowska”, wskazanie, że niedoszła szefowa American Jewish Committee na warszawskim lotnisku ukradła kosmetyki za ponad 1,6 tys. złotych i potępianie nienawiści wynikającej z doktryny Talmudu oraz takie określenia jak „żydostwo” (w słownikach nie figuruje nawet jako określenie pejoratywne) czy „żydowska księga nienawiści”.

  Na rozprawach stawiali się Żydzi i Ukraińcy, którzy próbowali dowieść, że w Polsce starozakonni są prześladowani, flaga banderowska to flaga obrońców ojczyzny, a hasło „Polska dla Polaków” to hasło faszystowskie.

  https://wprawo.pl/jacek-miedlar-skazany-za-mowe-nienawisci-wobec-komunistow-i-osob-narodowosci-banderowskiej-mowimy-nie-banderze-mowimy-nie-banderowskiej-nienawisci/

 45. Adrian said

  Ukraińscy weterani wojenni o tym, jak Kijów plądrował amerykańską pomoc, marnował żołnierzy, zagrażał cywilom i przegrał wojnę
  https://www.bibula.com/?p=136053
  Skąd wzięło się słowo Ukraina od słowa ukraść xd..nie stać mnie na rachunki i jedzenie, ale są one na ukra, tam się dobrze bawi Zachodni oligarchowie, idzie zimą potrzebujemy ubrań i więcej euro…

 46. Peryskop said

  korekta : Titarienko

  Rajsa ukończyła naukę w szkole średniej z najwyższym odznaczeniem.

  Rajsa nie brzmi chazarsko ?

  Porada ?

 47. Peryskop said

  Firma Metaverse mianuje robota kobietą CEO

  Chińska firma Metaverse NetDragon właśnie wyznaczyła robota na swojego dyrektora generalnego.

  Czwarta rewolucja przemysłowa jest w pełnym rozkwicie, a świat technologii nieustannie wprowadza innowacje w kierunku transhumanizmu, jak zaleca lider myśli WEF Yuval Noah Harari.

  Tang Yu to sterowany przez sztuczną inteligencję wirtualny robot humanoidalny, który 26 sierpnia został mianowany dyrektorem generalnym Fujian NetDragon Websoft, głównego oddziału firmy.

  Według firmy, Tang Yu wesprze podejmowanie decyzji w codziennej działalności firmy i zapewni bardziej efektywny system zarządzania ryzykiem.

  Jest również używany jako centrum danych w czasie rzeczywistym i narzędzie analityczne dla zarządu. Do obowiązków Tang Yu należy również tworzenie sprawiedliwego środowiska pracy dla pracowników.
  Źródło[1]🔗 Źródło[2]🔗

  Bądź na bieżąco tutaj 🔍
  /GrapheneAgenda

 48. Adrian said

  Zostały niecałe dwa tygodnie. To będzie pogrom kierowców

  W nowym taryfikatorze punktów karnych wyszczególniono szereg wykroczeń, za które kierowca może otrzymać 15 punktów karnych. Znalazło się też kilka wykroczeń, za które będzie można dostać kilkanaście punktów karnych. Za co można dostać 12-14 punktów karnych? Np. za trzymanie w ręce telefonu
  https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-zostaly-niecale-dwa-tygodnie-to-bedzie-pogrom-kierowcow,nId,6265983

  Nie dotyczy z immunitet i Ukraińców bo ci mogą jeździ bez przeglądu, czego nie rozumiesz jesteś Polakiem 2 kategorii….

 49. minka said

  Tymochowicz zdradza szczegóły jak zamordowano Leppera. Jan Piński, Tomasz Szwejgiert

  Premiera rozpoczęła się 6 godzin temu

 50. Peryskop said

  Udaczników Szczytno zbombardować !

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/szczytno-lokatorzy-tego-bloku-sami-produkuja-sobie-prad/lkcsqv3

 51. kontra said

  Zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego na określonym odcinku. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał rozporządzenie porządkowe.
  Wyłowiono 1,5 tony śniętych ryb
  https://tarnogorski.info/zakaz-korzystania-z-wod-kanalu-gliwickiego-wylowiono-15-ton-snietych-ryb/

  Przywrócenie zezwoleń dla ukraińskich przewoźników?
  https://tarnogorski.info/przewoznicy-maja-dosc-granica-polsko-ukrainska-zablokowana-rozpoczal-sie-protest/

  Nazistowska Flaga ukraińska UPA podczas wizyty ministra pis Adama Niedzielskiego we Lwowie
  5 września 2022

  Nazistowska Flaga ukraińska UPA podczas wizyty ministra pis Adama Niedzielskiego we Lwowie
  5 września 2022

  Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedził jeden ze szpital we Lwowie. W sieci opublikowano zdjęcie, które wywołało burzę. Na zdjęciu widać szefa resortu zdrowia na tle banderowskiej flagi.
  https://tarnogorski.info/flaga-upa-podczas-wizyty-niedzielskiego-we-lwowie/

  „antysemityzm” w Niemczech?

  https://nczas.com/2022/09/06/ukrainski-zyd-o-koniecznosci-ukrywania-gwiazdy-dawida-i-antysemityzmie-ktory-budzi-sie-jak-spiacy-pies/

  https://nczas.com/2022/09/06/szczuka-skompromitowala-sie-w-rmf-fm-jako-prowadzaca-no-nie-bylo-latwo-video/

 52. Lily said

  Re 48;Adrian
  „Trzeciej,a moze nawet czwartej”.

 53. Yagiel said

  Panie Peryskopie, rodzina Titarienko… itdawniej – ciekawy temat. Więc mam nadzieję, że ZE dotrzyma słowa o kilku kolejnych ujawnieniach ciekawek o Gorbaczowie-Sierym Kardynale i o…..

  Dla mnie ciekawa jest taka powiedziałbym powtarzalność: ANALOGIA czy może po prosyu SCHEMAT sprawdzony jako skuteczny: gdzie Xazar nie może, tam Raisę, Agatę czy inną Sarę pośle ! Tyle że Sara nie udawała, że nie jest Żydówką/Hebrajką – udawałą za to, że jest siostrą , nie żoną – no ! ale co to za maż… Więc Żydzi są oszustami jakoś tam uczciwymi, gdy Xazaria to samo robi z żonami np., tyle że Sary swe nazywa np. Agata (helleńskie imię) czy Raisa (?) czy… ja wiem ?
  Czy Xazarzy są wśród nas ?
  Czy Xazarkę może znasz ?
  Romantyczną, niedzisiejszą i posłuszną….
  Kiedy ma 20 lat
  Jesteś dla niej „cały świat!”
  Cały świat to znaczy wasze wspólne łóżko…

  Gdy 40 lat już ma, tyś król Makbet – patrz:…
  One myśli swoje ukryć tak umieją,
  że ty myślisz, że to twoje włąsne są…
  Jesteś Makbet czy faraon – te się śmieją!
  że tak łatwo zawsze władzą głupców są !
  Zakochani w Xazarkax
  w pięknych oczach i szpar…

  Nie-nie, pozostawny prezydentom czy giensekom ix przeboje 😉

 54. Marek said

  odezwa do Rządu i Episkopatu

 55. Piskorz said

  re 53 p. Y i Per. Dajcie sobie i nam spokój z tą Titarienko !! Nie macie innych tematów..? To żenujące, aby ciągle o tej Titarienko, tak w koło Macieju. Jak Wam się nudzi to poczytajcie sobie nowele Kuprina /b. mało znany/, a pisze niczym Bunin, a może i lepiej.

 56. osoba prywatna said

  Kąpiel leśna boso czyli jak wydłużyć życie za pomocą earthingu/groundingu

  .https://www.youtube.com/watch?v=9O6dChBNoJg

 57. osoba prywatna said

  Sting.

  .https://www.youtube.com/watch?v=H-4yodHCvu0

 58. Piskorz said

  ~yanis- Dzisia j (16:46) WARTO PRZYPOMNIEĆ…X JESZCZE.!! TO NIŻEJ BARDZO…WIARYGODNE!
  Prawdziwa historia Titanica: J.P.Morgan ktory byl wlascicielem firmy White Star juz przed zatonieciem Titanica robil przekrety na ubezpieczeniach zatapiajac zdezelowane statki ktore wozily poszukiwaczy zlota do Australii.Kasowal pieniadze za stare odremontowane krypy ktore tonely na Oceanie Indyjskim .Jest wiele teorii na temat nieuczciwej dzialalnosci Morgana.Jedna z nich dotyczy Nikoli Tesli genialnego wynalazcy ktory pracowal nad bezprzewodowynm wysylem pradu elektrycznego.Poniewaz JPMorgan ktory byl wlascicielem trakcji elektrycznych obawial sie tego pomyslu i podobno spalil laboratorium Tesli.JP Morgan jako bankier uczestniczyl w tajnym spotkaniu grupy bankierow ktory w podstepny sposob przejeli amerykanski FED.Podobno na Titanicu podrozowala delegacja bankierow ktorzy chcieli zapobiec temu spotkaniu na Jeckyll Island i przejeciu wladzy nad drukowaniem dolara, ale jak wiemy nie doplyneli. ,Po obejrzeniu tego materialu i uprzednim przeczytaniu ksiazki Marka Hamera pt”RMS Olympic” jestem sklonny stwierdzic ,ze to podmiana statku i metody Morgana pozyskiwania za zatopione jednostki wysokich ubezpieczen sa bardzo wiarygodne.www.youtube.com/watch?v=PJzNNZUt_Js Zwiń

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-pierwsze-takie-nagranie-wraku-titanica-fenomenalne-kolory,nId,6268447#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 59. Piskorz said

  !!! TITANIC W GŁĘBINACH…/3,8 km/; https://youtu.be/x40SAJS2whY

 60. Yagiel said

  Jakoś przypadkiem – bo mecz Juventus (z Milikiem) z PSŻ dopiero się zaczyna – trafiłem na YT na wypowiedź Katasonowa o Ukrainie
  a właściwie o prawdziwych właścicielach Ukrainy: amerykańscy/xazarscy miliarderzy są właścicielami milionów ha ziemi rolnej na Ukr ! Kupili tam więcej ziemi ornej, niż ma cała Italia
  co przedstawił dziennikarz włoski
  a te wiadomości o milionach ha Xazarów na Ukr przedstawił jakiś dziennik z Australii
  daję linkę na katasonowa:
  .https://www.youtube.com/watch?v=cOMUHvttkI0
  będąc ok. 10 minuty – więc o co jest ta wojne-niewojna ?
  Vanguard, BlackRock, Monsanto za jakieś dulary na waciki dla Ukr kupiły miliony ha Ukrainy
  po co ? niewykluczone, że dla Zysku ! a Kreml śmie im ten Zysk… – ?

  No iteraz nie wie: Milik czy Katasonow ?

 61. ? said

  Polska poparła rezolucję ONZ stwierdzającą, że aborcja jest prawem człowieka. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że stałym przedstawicielem RP przy ONZ jest Krzysztof Szczerski ze stajni PAD.
  .https://twitter.com/MarcinPalade/status/1567224683694522368

 62. czlowiek said

  Kiedyś Jezus miał lżej, wychodził w teren spotykał się z Bogiem nikt mu nie przeszkadzał a teraz smartfony,internet,telewizja, mnóstwo ludzi w koło jak sobie z tym ma poradzić?

 63. Peryskop said

  55 Piskorz nie kuma w Xazarkax
  o zwodniczych oczach i szpar…

  Trzęsły FEDem i Titanicem,
  Teslą, Morganem, Olympicem.

  Dając innej frajdy niż w garnkach.

  limeryk aabba

 64. Peryskop said

  Enoch Burke siedzi za zaimki osobowe

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-09-06/irlandia-nauczyciel-enoch-burke-w-wiezieniu-odmowil-nazywania-chlopca-dziewczynka/

 65. Carlos said

  „Ograniczona operacja wojskowa” Kremla na Ukrainie była strategiczną pomyłką

  Najbardziej prawdopodobną konsekwencją będzie III wojna światowa

  Paul Craig Roberts

  Nienawidzę słyszeć „tak ci mówiłem” i tutaj używam tych słów.

  Jak czytelnicy wiedzą, przez wiele lat obawiałem się, że tolerowanie przez Rosję niekończących się obelg i prowokacji będzie nadal zachęcało do kolejnych i najgorszych prowokacji, dopóki nie zostaną przekroczone czerwone linie, które skutkują bezpośrednim konfliktem między dwoma głównymi mocarstwami nuklearnymi. Przez te wszystkie lata Kreml, nie mogąc zrozumieć ani zaakceptować, że jego rola jako wroga Waszyngtonu nr 1 została wyryta w kamieniu, opierał się na strategii od zera do minimalnych reakcji, aby podkopać wizerunek niebezpiecznej i agresywnej Rosji nastawionej na przywrócenie imperium sowieckiego.

  Ta strategia dyplomatyczna, podobnie jak strategia Rosji wobec Ukrainy, całkowicie się nie powiodła.

  Katastrofalna strategia Kremla wobec Ukrainy zaczęła się, gdy Kreml poświęcił więcej uwagi igrzyskom w Soczi niż obaleniu rządu Ukrainy przez Waszyngton. Błędy Kremla nabrały tempa, gdy Kreml odrzucił prośbę Donbasu o ponowne zjednoczenie z Rosją, jak dawna rosyjska prowincja Krym. To sprawiło, że Rosjanie z Donbasu, dawniej część Rosji, cierpieli prześladowania ze strony ukraińskich milicji nazistowskich, ostrzeliwanie obszarów cywilnych i częściową okupację przez siły ukraińskie od 2014 roku do lutego 2022 roku, kiedy armia rosyjska zaczęła oczyszczać Donbas z sił ukraińskich w celu zapobiec przygotowanej inwazji ukraińskiej na republiki Donbasu. Czekając 8 lat na działanie, Kreml stanął teraz w obliczu dużej, wyszkolonej i wyposażonej armii zachodniej oraz fanatycznych pułków nazistowskich.

  Można by pomyśleć, że do tego czasu Kreml wyciągnął wnioski ze swoich niezwykłych błędów i zdał sobie sprawę, że w końcu musi wykazać, że został sprowokowany. Bez wątpienia wezwano do rosyjskiego ataku, który zlikwidował Ukrainę, zniszczył rząd, całą infrastrukturę cywilną i natychmiast zakończył konflikt. Zamiast tego Kreml spotęgował swoje błędy. Zapowiedział ograniczoną interwencję, której celem było wypędzenie sił ukraińskich z Donbasu. Pozostawiła nietkniętą rządową i cywilną infrastrukturę wroga, umożliwiając w ten sposób wrogowi odparcie interwencji na bardzo korzystnych warunkach.

  Żeby było jasne, nie ma wątpliwości, że Rosjanie mogą oczyścić Donbas z sił ukraińskich i prawie ukończyli zadanie. Błędem Kremla było niezrozumienie, że Zachód nie pozwoli na ograniczenie interwencji.

  Kreml ostrzegł Zachód przed ingerencją w operację, deklarując, że jeśli w to zaangażują się USA i NATO, Rosja uzna te kraje za „kombatantów”. Ale Zachód zaangażował się, najpierw powoli i ostrożnie, aby przetestować wody, a potem coraz bardziej agresywnie, ponieważ to, czego początkowo oczekiwał Zachód, będzie co najwyżej tygodniowym konfliktem, który teraz trwa siódmy miesiąc, a Kreml znów mówi o negocjacjach z Zełenskim a rosyjskie postępy najwyraźniej wstrzymane. Daleki od traktowania państw NATO jak kombatantów, Kreml nadal dostarcza Europie energii w takim stopniu, w jakim Europa pozwala na to Rosji.

  Prawidłowo przewidziałem, że rosyjskie półśrodki spowodują rozszerzenie wojny.

  Poprawność mojej analizy została potwierdzona przez raport w The Hill , publikacji waszyngtońskiej czytanej przez wtajemniczonych. Raport nosi tytuł: „Dlaczego USA stają się bardziej bezczelne dzięki wsparciu Ukrainy” i można go przeczytać tutaj: https://thehill.com/policy/international/3627782-why-the-us-is-becoming-more- bezczelny-z-swoim-ukrainskim-wsparciem/

  Oto pierwsze zdanie raportu i kilka fragmentów:

  „Administracja Bidena uzbraja Ukrainę w broń, która może wyrządzić poważne szkody siłom rosyjskim i, w przeciwieństwie do początku wojny, amerykańscy urzędnicy nie wydają się zaniepokojeni reakcją Moskwy”.

  „Z biegiem czasu administracja uznała, że ​​jest w stanie zapewnić Ukraińcom większą, bardziej wydajną, dalekosiężną i cięższą broń, a Rosjanie nie zareagowali” – powiedział The Hill były ambasador USA na Ukrainie, William Taylor.

  „Rosjanie trochę blefowali i narzekali, ale nie zostali sprowokowani. I na początku pojawiły się obawy [o to] w administracji – nadal do pewnego stopnia – ale strach przed sprowokowaniem Rosjan osłabł” – dodał Taylor, który obecnie pracuje w Amerykańskim Instytucie Pokoju”.

  „Na początku byliśmy nieco bardziej ostrożni… nie wiedząc, czy Putin znajdzie i zaatakuje linie zaopatrzeniowe i konwoje, nie mając pewności, czy dojdzie do eskalacji, a także nie wiedząc, czy Ukraina może wykorzystać to, co im [daliśmy] lub zatrzymać przez długi czas przeciwko Rosji” – powiedział Michael O’Hanlon, analityk wojskowy w waszyngtońskim think tanku Brookings Institution.

  „Od czerwca Stany Zjednoczone stale zwiększają w kraju systemy rakietowe wysokiej mobilności artylerii, z których amerykańscy członkowie służby wyszkolili ukraińskie wojska do użycia w partiach.

  „Patrząc w przyszłość, wiele raportów wskazuje, że USA planują wkrótce wysłać precyzyjnie naprowadzaną amunicję artyleryjską Excalibur – broń, która może podróżować do 70 kilometrów i pomogłaby Ukraińcom celować w okopane rosyjskie pozycje i stanowiska dowodzenia.

  „Część tej zmiany w przekazach można przypisać temu, że Kijów przeciwstawił się międzynarodowym oczekiwaniom i nie upadł, gdy Rosja po raz pierwszy zaatakowała, według Nathana Sales, byłego urzędnika Departamentu Stanu, który ostatnio pełnił funkcję podsekretarza stanu cywilnego bezpieczeństwa, demokracji i prawa człowieka”.

  Jak powiedziałem, tak będzie, ograniczona operacja Kremla była postrzegana na Zachodzie jako półśrodek, który dawał Zachodowi możliwość rozszerzenia wojny. Teraz, gdy zbliża się zima, konflikt rozszerza się dzięki dostawom potężnej broni dalekiego zasięgu, zdolnej zaatakować Donbas, Krym i inne części Rosji z zachodniej Ukrainy, której oszczędzono rosyjskiej inwazji.

  Jak również powiedziałem, że tak będzie, przedłużając wojnę z jej taktyką powolnego działania w celu zminimalizowania ofiar cywilnych, co było szlachetnym zamiarem, Rosja dała Zachodowi możliwość scharakteryzowania rosyjskiej interwencji jako wyczerpywania się wyczerpanej amunicji i wysokie straty rosyjskie. Oczekiwałem, że obraz rosyjskiej porażki sprawił, że Zachód stał się bardziej pewny swojej roli bojowej. Oto fragmenty raportu The Hill, które potwierdzają, że:

  „Kolejna część równania: najnowsze dane wywiadowcze, które wskazują, że Rosja odczuwa ukłucie sankcji nałożonych przez Zachód i siły wojskowe, których siła maleje w miarę trwania wojny.

  „W zeszłym miesiącu Reuters poinformował, że główne rosyjskie linie lotnicze, takie jak Aeroflot, uziemiły swoje samoloty, aby można je było rozebrać na części zamienne, zabierając komponenty z niektórych samolotów, aby inne były zdatne do lotu.

  „I stojąc w obliczu strat na polu bitwy, Putin w zeszłym miesiącu starał się zwiększyć rosyjski personel bojowy o ponad 130 000 żołnierzy, eliminując górną granicę wieku dla nowych rekrutów i zachęcając więźniów do przyłączenia się.

  „Urzędnicy amerykańscy uważają, że wysiłek „mało prawdopodobne, aby się powiódł”.

  „Ogólnie rzecz biorąc, wywiad maluje obraz kraju [Rosji] walczącego o utrzymanie własnych instytucji, nie mówiąc już o ogniu z powrotem do krajów zachodnich za pomoc Ukrainie.

  „„Uważam, że instynkty ludzi w departamentach i agencjach, zwłaszcza Stanu i Obrony oraz społeczności wywiadowczej, myślę, że ich instynkty są bardziej skłaniające się do przodu i bardziej agresywne” – powiedział jeden z byłych wysokich rangą urzędników państwowych.

  „Po naszej stronie mamy o wiele więcej miejsca, aby podjąć działania, które pomogą Ukrainie bez nieuzasadnionego strachu przed odpowiedzią Putina” – dodali”.

  Można wywnioskować, że Kreml popełnił wszystkie te błędy, ponieważ nie chciał przestraszyć więcej Europy do NATO, demonstrując swoje zdolności militarne w błyskawicznym podboju Ukrainy. Ale to pośrednie środki Rosji dały Finlandii i Szwecji pewność przystąpienia do NATO, ponieważ nie widzą zagrożenia dla siebie w członkostwie w NATO. Dewastujący rosyjski cios w Ukrainę spowodowałby, że cała Europa ponownie zastanowiłaby się nad członkostwem w NATO, ponieważ żaden kraj europejski nie chciałby stanąć w obliczu wojny z Rosją. Zamiast tego Kreml wyprodukował brytyjskiego premiera gotowego zaangażować Rosję w wojnę nuklearną oraz NATO, które zamierza podtrzymać ukraiński konflikt.

  Nieostrożny lub wrogi czytelnik mógłby wywnioskować z mojego artykułu, że jestem orędownikiem rosyjskiego sukcesu militarnego. Wręcz przeciwnie, jestem zwolennikiem minimalizacji ryzyka wojny nuklearnej. Steven Cohen i ja od początku widzieliśmy, jak ingerencja Waszyngtonu na Ukrainie wraz z obaleniem rządu wytyczyła kurs, który może zakończyć się nuklearnym Armagedonem. Cohen był oczerniany przez jego własną liberalną lewicę, a ja zostałem uznany za „agenta Putina”.

  Wyzwiska, których doświadczyliśmy, potwierdziły naszą rację. Świat zachodni jest ślepy na potencjalne konsekwencje swoich prowokacji wobec Rosji, a Kreml na potencjalne konsekwencje tolerowania prowokacji. Jak widać, żadna ze stron nie doszła jeszcze do tego wniosku. Raport Hilla pokazuje słuszność mojej analizy sytuacji i moich przewidywań, że rezultatem będzie rozszerzenie wojny i większe prawdopodobieństwo błędnych obliczeń, które mogą skutkować wojną nuklearną.

 66. Yagiel said

  Złoj Ekołog dotrzymuje słowa:
  .https://www.youtube.com/watch?v=vCVDhaO94JU
  na cenzurowanym YT powiadomił o związkach Gorbacziowa z Zakonem Maltanskim (co to jego rycerzem okazał się były minister ZZZabijania w KL Polin, Szumowski). Np. że w 89 r. Gorbacziow na Malcie właśnie – zresztą po wizycie u papa JP2 – poddał CCCP?Problem Rosja Zachodowi Starej Europy i Nowej Ameryki: italiansko-germanskim rodom i Xazarom… Wtedy Zakon wrócił do Rosji a wielu vipów CCCP zostało rycerzami Z.
  No i teraz – kiedy ogłoszono śmierć Gorbacziowa (który zmarł jakoś przedtem kiedyś) – papa Francisco zdjął Generała Zakonu (ze starych Italo-Niemców) oraz zmienił radykalnie konstytucję Z. Niemal nazajutrzpo ogłoszeniu śmierci G. zaczęła się seria odchodzenia ambasadorów: a to Rosji z Kitaja, a to Niemiec/UE z Rosji, a to USA z Rosji, a sam papa Fr
  zaniemógł „na kolano” i nie poleci ani do Moskwe, ani do Kijowa, ani tym bardziej do stolicy globalnyx tyx no… znaczy do Astany/Kazachstanu.
  Jakoś niedawno BF raportował, że papa Fra. broni się przed XazMaf i zwróceniem KK ku Afryce… Teraz ZE przypomina, że dyplomacja międzypaństwowa Watykanu/KK to rycerze tego Zakonu, że dyplomacja gglobalna skłąda się w znacznej mierze z rycerzy teg Zakonu – a są nawet opinie, że w ogóle dyplomacja globalna skłąda się wyłącznie z Maltów !

  W każdym razie: pogrzebanie Gorbacziowa okazuje się równoznaczne z pogrzebaniem Zakonu Maltów jako obowiązkowego-no-i-zbędnego pośrednika w globalnej dyplomacji: także i w tym sensie Kreml zyskuje ruki swabodnyje – CARTE BLANCHE dla Kremla na włądanie od Atlantyku do Pacyfiku staje się mniej szara, tj.mniej zapisana na szaro…
  Zdaje się, że ZE ogłasza, W POŁNI JAŁYJ CWIET… CARTE BLANCHE – ?
  Aha!
  No i ogłasza sumy w dolarach, jakie Gorbacziow przyjął za poddanie/oddanie Maltom CCCP !
  Ciekawe, czy sumy te obejmą brylanty, jakie Raisa-Ukrainka tak lubiła dostawać z Zachodu – ?

  Jest jeszcze jeden ?, ale to może już przy następnym odcinku ZE o Gorbaczowie…

 67. Peryskop said

  Yagiel – ZE ma rację. Bo niedawno gdyż w ten poniedziałek 5.09. także poliński ambasador Adam Kwiatkowski z familią uwierzytelnił się u Frania, i zaprosił go do Kijowa via Polin

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2022-09-05/watykan-nowy-ambasador-polski-przy-stolicy-apostolskiej-adam-kwiatkowski-u-papieza/

 68. bryś said

  Carlos z 65 – facet wchodzi w psychologię, a zaniedbuje produkcję węgla, stali i żelaztwa do zadawania śmierci. Oprócz tego całkowicie lekceważy Rosyjskiego człowieka.

 69. Peryskop said

  Carlos, czy Paul Craig Roberts nie był na korepetycjach u defetysty Alexa Sailora ?

  Na czyją korzyść działa tu CZAS ?

  PCR ma prawdopodobnie complex na punkcie mania racji, odkąd Reagan go odsunął.

  wiki
  Paul Craig Roberts – amerykański ekonomista, publicysta i polityk; zastępca sekretarza skarbu USA ds. polityki gospodarczej w czasie pierwszego roku prezydentury Ronalda Reagana.

  Data i miejsce urodzenia: 3 kwietnia 1939 83 lata, Atlanta, Georgia, Stany Zjednoczone

  Rodzice: Ellen Roberts, Paul Craig Roberts

  Wykształcenie: University of Virginia, Georgia Institute of Technology

 70. revers said

  https://dorzeczy.pl/kraj/342397/ordo-iuris-polska-poparla-rezolucje-onz-uznajaca-aborcje-za-prawo-czlowieka.html?s=35

  Do Rzeczy (https://dorzeczy.pl/kraj/342397/ordo-iuris-polska-poparla-rezolucje-onz-uznajaca-aborcje-za-prawo-czlowieka.html?s=35)
  Aborcja prawem człowieka? Polska poparła rewolucyjną rezolucję ONZ
  Polska poparła rezolucję ONZ uznającą aborcję za prawo człowieka – informuje Ordo Iuris.

  dobra zmiana i nowy lad po popisowsku

 71. Piskorz said

  !!! Niemców też ukry doją…Eine halbe Million neue Leistungsempfänger in sechs Monaten: 546.000 Ukrainer bekommen deutsche Sozialhilfe…Reszta info na http://www.zuerst.de
  ps Wreszcie mogę czytać, zdobyłem „Dyplomacja”/jak nowa/ Kissingera, str prawie 900. Była wyłożona do wzięcia !! I zakończenie wstępu…”…pokazując, że świat wiele faktów
  i procesów postrzega odmiennie od tego, do czego Polacy
  przywykli”. !! Dobra pointa..

 72. Yagiel said

  Dziwny długi text podpisany PCR jest tak samo wiarygodny, jak te testy-nagonka paniki…
  PCR strasznie żałuje, że Kreml nie wziął na siebie kosztów okupowania Całej Ukrainy – a na xrien to Kremlowi ? Niech się Zaxód Pejsików o to martwi, ile może wyłożyć na studnię bez dna, zwaną Ukraina – ? PCR, jak te „testy” jest lekarstwem gorszym od choroby…
  Zwłaszcza, że choroba jest pod kontrolą Kremla, który już uzyskał poparcie ponad 2/3 członków ONZ ! Co najmniej 5/7 Globu to przeciwnicy Zaxodu/Zmierzxu Xazarskiej Mafii !!!
  Czy Kreml uzyskałby to, bombardując brutalnie całą Ukrainę, zajmując całe terytorium ?

  Panie Carlos, czy to warto aż tak reklamować te te/k/sty PCR ?
  Jak one strasznie usilnie dążą do rozdmuchania: jak FAKEdemi, tak FAKEwojny – niex zagrzmi Atom ! Przecie ten PCR papla jak osobisty rzecznik napalonej Lizz Truss:
  Piedrolne Atomem ! Piedrolne Atomem !
  I wszystkie problemy będą skończone…

  Xazarska n-ta nie-Sara
  nazywa się Lizzzzzzzz
  Szczęście, że brzydka jak głupia
  tosie ne skusiszszsz………….

  Prawda, Carlos R/?

  ps/ już RZEPA Chraboty zaczęła zauważać, a nawet publikować, że Ameryka Południowa, że Afryka mają gdzieś Ukrainę, za to mają przed progiem Zimno i Głód…
  RZEPA zauważa 5/7, panie Carlos: czy ona nie wyższy poziom, niż ten HILL ?

 73. kontra said

  piątek, 2 września 2022
  Jaką tajemnice skrywa elektrownia w Zaporożu, dlaczego Ukraińcy bombardują elektrownię jądrową ?

  Według niego na terenie elektrowni jądrowej znajdują się zapasy plutonu do broni, z którego można zrobić bombę atomową.

  Media serbskie przekazują najnowszy raport rosyjskiego analityka wojskowego pochodzenia ukraińskiego Jurija Podoljaka
  o dzisiejszej próbie przejęcia we wczesnych godzinach porannych
  elektrowni atomowej w Zaporożu
  przez ukraińskie siły dywersyjne
  przed przybyciem Międzynarodowej Agencji Kontroli Energii Atomowej.

  Zatopiono dwie barki z taktycznymi siłami szturmowymi Sił Zbrojnych Ukrainy, które miały wylądować w pobliżu Zaporoża.

  Wydaje się, że w tej operacji straty Sił Zbrojnych Ukrainy będą liczone nie w dziesiątkach, ale w setkach zabitych żołnierzy.

  Ekonomista Michał Chazin powiedział, że ukraińskie władze bardzo dobrze wiedzą, co jest utrzymywane w tajemnicy w Zaporożu.

  Według niego na terenie elektrowni jądrowej znajdują się zapasy plutonu do broni, z którego można zrobić bombę atomową.

  Według ekspertów albo Ukraińcy chcieli go wykonać sami, albo chcieli przekazać Turkom materiał do jego budowy.

  Właśnie dlatego, że strona ukraińska naprawdę nie chce, aby ta okoliczność została wyjaśniona i opublikowana, jak zauważa Chazin, Siły Zbrojne Ukrainy od kilku dni próbują wywołać wybuch nuklearny w „Zaporożu”, aby to wszystko zniszczyć.

  Według eksperta istnieją powody,
  by sądzić,
  że pluton do budowy broni należy do Francji.
  Za: facebook.com/photo/?fbid=5484926404862756&set=a.168452996510150
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2022/09/jaka-tajemnice-skrywa-elektrownia-w.html

  sobota, 3 września 2022
  Jarosław Wolski: Obym się mylił, ale to wygląda na poważną porażkę Ukrainy
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2022/09/jarosaw-wolski-obym-sie-myli-ale-to.html

  środa, 7 września 2022
  Zachód ma nowego kandydata na prezydenta Ukrainy ?

  Zachód ma nowego kandydata na prezydenta Ukrainy ? Walka polityczna w Kijowie kosztem 200 tys zabitych ukraińców?

  Zachodnie media uważają, że wybuchł poważny konflikt między nazi żydem Wołodymyrem Zełenskim a Naczelnym Wodzem Sił Zbrojnych Ukrainy Walerym Załużnym, który może zakończyć się rezygnacją jednego z nich.

  Wcześniej jeden z przywódców milicji zaporoskiej, dowódca oddziału trojańskiego Władimir Nowikow, z sygnałem wywoławczym „Alabai”, powiedział,

  że Kijów znacznie nie docenia swoich strat podczas specjalnej operacji wojskowej Federacji Rosyjskiej
  oraz że straty Armia ukraińska liczy już około 200 tysięcy zabitych ukraińców.
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2022/09/zachod-ma-nowego-kandydata-na.html

  Kolejny ukraiński oddział oskarżył o zdradę swoich dowódców
  07.09.2022 09:40

  Apel żołnierzy 53. Samodzielnej Brygady Sił Zbrojnych Ukrainy

  Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy rzucają swoje jednostki do skazanych na zagładę kontrofensyw i wykorzystuja je jako mięso armatnie.

  O tym mówi się w kolejnym zbiorowym apelu do prezydenta Ukrainy nazistowskiego żyda Wołodymyra Zieleńskiego opublikowanym w mediach społecznościowych przez bojowników wojska ukraińskiego.
  https://pl.news-front.info/2022/09/07/kolejny-ukrainski-oddzial-oskarzyl-o-zdrade-swoich-dowodcow/

  Tymczasem w przeciwną stronę wali bez przeszkód przepuszczany przez polskich pograniczników i celników ukraiński transport

  Protestujący przeciw omijaniu kolejek polscy kierowcy są atakowani i bici, a ich pojazdy spychane do rowów przy całkowitej bierności ukraińskiej policji i służb granicznych.

  Pisowcy Zamkną przejścia graniczne , żeby… „rozładować kolejki”

  Nie koniec jednak na tym, będzie jeszcze lepiej!

  pisowska Krajowa Administracja Skarbowa

  Do tego bowiem sprowadza się pomysł klasyfikacji przejść granicznych dozwolonych dla poszczególnych grup tonażowych ciężarówek.

  Chciałbym, aby Państwo dokładnie wczuli się w ideę tego pomysłu KAS.

  Żeby rozładować korki TIR-ów na ośmiu przejściach, rząd zamknie cztery z nich dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony.
  https://pl.news-front.info/2022/09/05/polsko-ukrainska-granica-przyjazni/

 74. Yagiel said

  Kreml zostawia 2/3 Ukrainy podduszonej (jak kiedyś Zakon Krzyżacki Grunwaldem) na utrzymanie czyje ? Xazarów.
  Xazarów ? Oczywiście, że oni zrzucają koszta na mental-baranich Polinców z Kraju Jeszcze Polska… Nie będzie XazMafia frajerem skłądającym się na odbudowę Poległej 2/3 Ukrai !
  Ponieważ tego przemrożonego kartofla nie chce Kreml i nie chce XazMafia – ktoś musi chcieć…
  Najpoważniejszym kandydatemsą Chiny, bo z jakichś tam względów zależy im na Jedwabnym Śladzie do Pejsikowa-Unii – ? Czyżby Chiny tobyły jednak Xiny Xazarów ? Już wkróce Zjazd KPCh
  Xazarzy oferują i Żydom Odessę-1/3 Ukr na Jizrael-2, ale Żydzi… jak to Żydzi:
  woleliby Rosję roz-kawałkować i se wziąć co mineralniejszy Kąsek Syberyjski… Z tym że Żydzi już chyba roz-UMieją, że Kreml roz-kawałkuje Ukr, ale nie Rosję ! Zmarł był Gorbacziow – zmarła na Kremlu idea odbudowy CCCP – uwaga – ofiarowanego Zaxodowi/XazMafii i
  ci, którzy myślą o zwróceniu sobie kosztów ukrainskich grabieżą Rosji… cóż, ciut niedoczekanie ix 😉 Nie odrobili lekcji Yagajla/Jagiełło vs Zakon jedni, ale… akurat Żydzi odrobili.
  M.in. dlatego, myślę, ten PCR/Xazar tak gani Rosję/Kreml za mądrość Jagiełły/Wawelu i nagania do wojny atomowej ! Tylko: kogo chce przestraszyć Wojną Atomową – Rosjan ?
  Spytajcie może Angoli:
  czy chcą, by im Sarmat dopier.dolił ?

 75. Adrian said

  Zmiana warty w Wielkiej Brytanii: wujek świr odszedł, przyszła ciotka świr.

  Nowy premier: a) niekompetentny i mierny termojądrowy rusofob, bez podstawowej wiedzy o polityce, historii, geografii, ale który chce we wszystkim pokonać Rosję; b) naśladuje Margaret Thatcher, nie przekraczając nawet 5% jej umiejętności; c) spodziewa się przezwyciężyć kryzys energetyczny i inflację żywnościową wynikające z jej własnych urojonych sankcji. Pokłóci się ze wszystkimi, wszystko zawiedzie i odejdzie w niełasce, tak jak jej poprzednik, kudłaty Borys. Cóż, Wielka Brytania słynąca ze swoich tradycji, pojawia się kolejna.

  Mężczyzna o przygnębionej twarzy o nazwisku Borrell oświadczył, że Rosja jest państwem faszystowskim.

  Nie chciałbym powtarzać obrzydliwej wypowiedzi wstrętnego komisarza UE, ale muszę konkretnie podkreślić, że o takich rzeczach nikt nigdy nie powinien zapominać. Urzędnik ten powinien być na stałe umieszczony w wykazie jako pozbawiona szacunku istota bez prawa do ułaskawienia.

  Dimitrij Miedwiediew

 76. Maverick said

  Kabalistyczne elity podstawiają psychopatów do rządzenia motłochem w tzw. niby demokracjach. Zachodzi obawa że Polinem też zarządzają w ich imieniu psychopaci.

 77. Adrian said

  AWANTURA w Sejmie! Grzegorz Braun zażądał usunięcia flag Ukrainy
  https://gloria.tv/post/Jag6Gz7V2g8q4S2zi4vpbapDZ#30
  Poseł nie ma prawa się wypowiedzieć, bo Marszałek wyłącza mikrofon. W tym kraju nie działa już prawo, jest samowolka.

  Ja jestem w Polsce czy na Ukrainie, k9glu by dać nazistowskie flagi, przecież na kraść lubią to i szczycie się jak to mówią jdrn zabity Polak to mniejszy problem..

 78. Adrian said

  Ci którzy walczą na Ukrainie, Polacy jako NAJEMNICY, są zdrajcami, mordercami i terorystami, nie mają szacunku dla pomordowanych przodków i zabitych na Wołyniu i nie są Polakami, nie wspominając już o politykach

 79. kontra said

  Lewica chce usunąc hiszpańskie relikwie i zabytkowy wielki Krzyż 2022r

  Chcą zdemolować Dolinę Poległych

  Rząd Hiszpanii może tej jesieni zakończyć uchwalanie ustawy, która ma przekształcić Katolicką Bazylikę Świętego Krzyża w Dolinie Poległych
  – najdłuższą bazylikę świata – w “muzeum okrucieństw Franco”
  i zniszczyć jej krzyż – największy na świecie – ze względu na jego związek z generałem Francisco Franco.

  Nowe prawo ma również na celu wyrzucenie z przylegającego do bazyliki opactwa mnichów benedyktyńskich,
  będących jej opiekunami od 1958 roku,
  oraz ekshumację ciał tysięcy męczenników
  i ofiar obu stron hiszpańskiej wojny domowej, pochowanych w tym miejscu.

  Ustawa o “demokratycznej pamięci”
  została zatwierdzona w lipcu przez Kongres Deputowanych i będzie przedmiotem obrad Senatu we wrześniu tego roku. Anglojęzyczni czytelnicy rozpoznają tę podręcznikową marksistowską taktykę “dziury pamięci” z Roku 1984 Orwella.
  https://piusx.pl/lewica-chce-usunac-hiszpanskie-relikwie-i-zabytkowy-wielki-krzyz/

  31. sierpnia Święto Świętego Dominika Domingo del Val
  Dominguito del Val
  , 7 letniego Męczennika zabitego i ukrzyżowanego przez bogobójców tj żydów

  Dominguito del Val

  Święto Świętego Dominika Domingo del Val

  Dominguito en Zaragoza

  31. sierpnia Święto Świętego Dominika Domingo del Val, 7 letniego Męczennika zabitego przez bogobójców tj żydów
  +++
  katolickie dziecko zamordowane przez judaizm

  Ukrzyżowany Święty Dominik del Val Sancho urodził się w Saragossie w 1243 roku, syn infantów Sancho del Val, notariusza miasta, i Izabeli Sancho.

  Jako pobożny ministrant Dominik del Val Sancho uczestniczył w codziennych nabożeństwach, a także wraz z innymi dziećmi brał udział w chórze katedry w La Seo (Saragossa,Aragon, Hiszpania).

  W środę 31 sierpnia 1250 r. Święty Dominik del Val Sancho przechodził przez wąskie uliczki żydowskiej dzielnicy Saragossy,
  gdy nagle Mojżesz Moszé Albayucet,
  żydowski lichwiarz bankier chwilówkarz rzucił się na niego i porwał, by zabrać go do domu jeden z naczelnych rabinów miasta.

  Zamordowane i ukrzyżowane dziecko przez żydów, Święty Domingo de Val został kanonizowany 9 lipca 1808 roku przez papieża Piusa VII i ogłoszony patronem infanticos
  (śpiewających dzieci z katedry w Saragossie),
  a jego szczątki pochowano w tej samej katedrze, w której był akolitą, we wspaniałej kaplicy jemu poświęconej.
  https://piusx.pl/31-sierpnia-sw-dominika-del-val-meczennika-zabitego-przez-bogobojcow/

  SARAGOSSA, 1427 – CUDA EUCHARYSTYCZNE – św. Zygmunt

  Dominika (hiszp. Dominguito) de Val (zm. 1250) , patrona niemowląt i chłopców chóralnych, zamordowanego rytualnie przez Żydów w XIII w
  http://www.swzygmunt.knc.pl/EUCHARISTICmiracles/HTMs/1427_SARAGOSSA_01.htm

  liczne ataki na chrześcijan, męczeńską śmierć z rąk Żydów św. Szczepana, św. Jakuba, św. Wilhelma z Yorku, św. Ryszarda z Paryża, ukrzyżowanego w Saragossie przez Żydów św. Dominika del Val, bł. Henryka z Monachium, bł. Szymona, czy zabitego w Damaszku w roku 1840. wraz z współtowarzyszem o. Tomasza z Cangiano.
  https://rycerz-niepokalanej.pl/fb/

 80. Adrian said

  Koszt wydobycia tony węgla to ~400 zł / tonę. Teraz ceny eksplodowały, dzięki czemu można sprzedawać po 400 $. Po to latami dotuje się wydobycie, aby skorzystać w takich momentach.

  Tymczasem PiS zamyka kopalnie i jeszcze daje na to miliardy dotacji.

  Koszt dopłat do zamykania kopalń: 8 mld zł
  Koszt „dodatku węglowego”: 11,5 mld zł
  Koszt dopłat dla ciepłowni: 9 mld zł
  Utracone zyski ze sprzedaży energii: 14 mld zł

  RAZEM to więcej niż 40 mld zł tylko w 2022 r.

  Czy to debilizm PiS albo jawna zdrada?

 81. Piskorz said

  !!! Zamiast o Titarienko…przypomnę słowa „Brzezińskiego” /w pewnej książce/ tak pisane nazwisko.
  „Załatwiony komunizm, teraz kolej na…prawosławie”.

 82. Adrian said

  U.K. zakazuje szczepionek Covid dla wszystkich dzieci poniżej 12 roku życia.

  Ciekawe co na to inne kraje. [ENG]
  https://igorchudov.substack.com/p/uk-bans-covid-vaccines-for-all-kids

  Będą wypierać rzeczywistość, jak wcześniej.
  A przypomnijmy że u nas Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych zezwolił na testowanie szczepionek na dzieciach.
  Gdy Braun wparował do tego urzędu i w ramach interwencji poselskiej zażądał żeby dali na piśmie, co spowodowało taką decyzje, to prawnik urzędu powiedział iż nie może udostępnić urzędowej dokumentacji bez zgody firmy P.
  Nie chodziło o dokumentacje medyczną dotyczącą produktu firmy P. tylko o dokumentacje urzędową, po prostu jakie były przesłanki takich testów. Wg urzędu producent szczepionek musi się zgodzić aby urzędowe dokumenty podlegały kontroli. :)))
  Tego samego dnia wieczorem w TV prezes urzędu razem z redaktorem TVN płakali że „antyszczepionkowcy nas bijo”. xD

 83. Carlos said

  Panie Yagiel Ja nie odnosze sie do tego co pisze PCR. Wkleilem tylko jego ostatni wpis. Prywatnie uwazam , ze ma racje piszac ,iz Rosja nie zareagowala wystarczajaco silnie w 2014 roku. Dzis byc moze miala by gdzie indziej problemy, ale Ukraina nie bylaby tak silna jak jest teraz, choc i tak uwazam , ze przegra. Tylko jakim – dla nas- kosztem?

 84. Czaruś said

  ad. 79/ Kiedy jeszcze Szumowski był doradcą prezydenta, w Krynicy (chyba) odbyło się międzynarodowe spotkanie lekarzy, tenże potem wyszedł do ludzi i powiedział, że Polska będzie liderem w testach klinicznych. Potem wprowadzili obowiązek szczepień dzieci od chwili urodzenia.

 85. Piskorz said

  !!! Syjonistyczna Żydówka, korespondentka z USA dla Radia Wnet, Irena Lasota, w związku z zestrzeleniem przez Turków rosyjskiego myśliwca nad Syrią powiedziała 30.11.2015r. z charakterystycznym żydowskim „rh” , że „zanieśmy kwiatek pod ambasadę Turcji, podziękujmy Turkom, którzy stanęli w naszej obronie, bo Rosja może przecież naruszyć i naszą przestrzeń powietrzną”.
  ps Pisałem tu o niej /Hirszowicz,nie Lasota/. I od tej pory to Radio Wnet zaczęło mnie mocno wkurwiać.i…ten ich dowódca…Skowroński,filozof…z „zawodu”.

 86. Peryskop said

  NIEMIECKIE CELEBRYCI BŁAGAJĄ W DIE ZEIT O JESZCZE WIĘCEJ ZAKAZÓW KLIMATYCZNYCH

  Tak jak uliczne psy muszą co kilka metrów odkładać swój znak zapachowy, aby oznaczyć swoje terytorium, niemieccy konformiści pokazowi i intelektualiści czują się zmuszeni do regularnego wystawiania notatek z postawy, aby potwierdzić swoją nienaganną postawę i wyrazić siebie w czasach rosnącego sceptycyzmu, wątpliwości i „argumentując”. politycznie niepodejrzany i lojalny wobec systemu.

  Więc domagaj się… od koalicji sygnalizacji świetlnej jeszcze większego zaangażowania w ochronę klimatu – i wołaj o jeszcze więcej zakazów: 30 znanych „celebrytów” działa jako sygnały dla jeszcze większego wyrzeczenia, braku, paternalizmu poprzez coraz bardziej arogancką politykę.

  W najbardziej ekstremalny sposób moderatorka Barbara Schöneberger, ze swoim politycznym entuzjazmem dla SM, kręci się nad czerwono-zieloną trupą nieudaczników: „Bardzo chciałabym, żeby Robert Habeck zakazał czegoś dla mnie”, gwiżdże…

  Źródło: Journalistenwatch

 87. Piskorz said

  re 83 ,iz Rosja nie zareagowala wystarczajaco silnie w 2014 roku.””…A czy w ogóle w tym roku zareagowała? WIDOCZNIE MIELI SWOJE POWODY….o których nie mamy zielonego pojęcia…bo to jakieś rozgrywki itp. inne gówna. Nawet Niemcy się dziwili…

 88. Peryskop said

  Carlos/PCR : Rosja nie zareagowala wystarczajaco silnie w 2014 roku.

  Na mojego nosa z co najmniej n powodów.

  Albowiem Putin :

  1) wiedział, że to wojna z NATO

  2) miał krytykę za przejęty Krym

  3) testował UsraHellitów w Syrii

  4) nie był gotowy z nową bronią

  5) próbował pokojowo via Mińsk

  6) przestawiał Rosję na wysiłek

  7) zacieśniał sojusz z Chinami

  8) montował zamach przez BRICS

  9) ostrzegł w Monachium 2007

  10) zabiegał o poparcie w świecie
  zagrał i zaśpiewał Blueberry Hill

  Mało ?

  Kogo reprezentuje 83-latek PCR ?

  HILL to jest symbol CAPITOL DC.

  Trockiści.

 89. osoba prywatna said

  Roger Waters o dostawach broni na Ukrainę: Gaszenie pożaru benzyną. Jest odpowiedź Zełeńskiej

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-roger-waters-o-dostawach-broni-na-ukraine-gaszenie-pozaru-be,nId,6270412#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 90. osoba prywatna said

  Mireille Mathieu Santa Maria de la mer (1978)

 91. Greg said

  Popatrzcie sobie czytelnicy Gajówki przez peryskop do lustra.
  Ja nie żartuje.
  Opis piekła-Ks.Piotr Pawlukiewicz

  .https://www.youtube.com/watch?v=DmI7uxh0DTw

 92. Piskorz said

  re 88 Można byłoby wymienić jeszcze kilka powodów…Ale po co ?! TYLKO ONI WIEDZĄ DLACZEGO..AŻ DO KOŃCA LUTEGO 2022 ?! Niemcy też b. się dziwili, ale bez żadnych specjalnych spekulacji..! Bo ta mini-wojenka /15% kraju/ ma swoje…drugie dno !!! I tyle w tym temacie.

 93. Zenon_K said

  ad 76 Maverick
  O tym wyborze, tym razem Hugo talks
  .https://odysee.com/@hugotalks:8/News-Roundup-Boris,-Truss—Spin-The-Wheel-Hugo-Talks2:6

 94. Kalifornia = Intelektualny LEWACKI SRACZ ameryki . . . said

  Jak wszyscy już wiedzą, że Stan Kalifornia czyli NAJWIEKSZY i najliczniejszy w USA jest kompletnym BANKRUTEM finansowym i moralnym + obyczajowym w Ameryce Północnej, gdyż tam „rządzą” tzn BANKRUTUJĄ tamto terytorium aktywiści LGBT na spółkę ze skrajnym LEWACTWEM !!

  Teraz ta zgraja zboczenców „przegłosowała NOWE prawo” w tym komunistycznym SRACZU, że każdy kto „zakłuca” publiczne posiedzenie po przez NIE zgadzanie się w normalnym trybie dyskuskusji na forum publicznym to może być siłą WYDALONYM z sali „posiedzenia” a nastepnie aresztowany za „zakłucanie” tego posiedzenia publicznego … SIĆ !!!

  Czyli NIE wolno mieć oddmiennej opini w jakim kolwiek temacie bo to jest NATYCHMIAST uznawane za KRYMINAŁ i „przeszkadzanie w obradach publicznych” o czym decyduje gremium aktywistów „rządzacego” w BANKRUCIE finansowym Kalifornia State + moralnym + obyczajowym BAGNIE czyli zbiegowisku STOLICY aktywistów LEWACTWA i LGBT !!!

  Brawo !
  Na tym właśnie polega „amerykanska LGBTQ demokracja” !

  „California Law Lets Cities Eject People Who Disrupt Public Meetings”

  https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-09-01/california-law-to-cut-public-meeting-disruptions

 95. revers said

  Żądanie reparacji od Polski?

  🇩🇪🇵🇱🇧🇾

  Po tym, jak Polska zaczęła domagać się od Niemiec odszkodowań za szkody poniesione w czasie II wojny światowej, Białorusini zaproponowali, aby okres polskiej okupacji zachodniego terytorium Białorusi w latach 1921-1939 został oceniony pod względem prawnym, historycznym i ekonomicznym.

  Wszystkie przestępstwa i szkody powinny być rejestrowane i opisywane, a odpowiednie informacje powinny być udostępniane opinii publicznej.

  W przyszłości, gdy sytuacja się zmieni, Białoruś będzie miała wszelkie powody, aby otrzymać odszkodowanie za szkody wyrządzone przez Polskę i nie będzie wtedy potrzebna długa praca – przekonuje Wadim Frantiewicz Gigin (białoruski historyk, politolog i publicysta).

  Ciekawe kto wiecej wezmie polonusy od helmutow , czy batia od sanacyjnych polinek.

  🇵🇱 Polski MON zaapelował o wydanie pieniędzy na dozbrojenie polskiej armii bez względu na koszty i uzasadnił to w następujący sposób:

  „Istnieje poważne ryzyko wojny z Rosją, z którą będziemy mieli do czynienia w ciągu 3 do 10 lat. Wszystko zależy od tego, jak zakończy się konflikt na Ukrainie, ale zakładamy, że Rosja będzie potrzebowała tylu lat na odbudowę swojego potencjału militarnego. .. Jest to czas, w którym powinniśmy być rozmieszczeni w celu maksymalnego przezbrojenia polskiej armii.”

 96. Greg said

  Z komentarzem nie przeszło.

 97. kontra said

  zast. prezydenta SZA Al Gore był słaby z przedmiotów ścisłych ale i tak został wynajęty na eksperta od zmian klimatu
  https://pieceofmindful.com/2022/09/05/poonmira-versus-biggus-dickus/

 98. Adrian said

  Rząd chce obowiązkowych aplikacji w smartfonie. Czy tego chcesz, czy nie

  Alerty SMS o możliwych zagrożeniach i zbliżających się wyborach to za mało. Rządzący uznali, że w każdym nowym smartfonie powinny znaleźć się dwie aplikacje: Regionalny System Ostrzegania oraz Alarm112. Instalować mają je sprzedawcy urządzeń, co – zdaniem branży
  – jest niemożliwe.
  https://wiadomosci.wp.pl/rzad-chce-bys-mial-te-aplikacje-w-swoim-smartfonie-czy-tego-chcesz-czy-nie-6809792441891456a
  O nie , jak to możliwe ,że jakaś aplikacja będzie mogła znać naszą pozycję . To jest nie do przyjęcia . Jutro zamiast telefonu będzie trzeba nosić drobne do budki telefonicznej i papier na listy. Tylko ciężko wysłać list z InPost bo w tych paczkomatach żadna baba nie siedzi , pozostanie szukanie poczty, potem wrócę do domu pekaesem , za bilet i zresztą wszystko zapłacę gotówką , bo wiadomo. Wszystko , byle żadna aplikacja mnie nie śledziła .

 99. bryś said

  Obłęd.

  https://mapy.lasyiobywatele.pl/zanim-wytna-twoj-las.html

 100. revers said

  re71

  Czy tylko ukry p.Piskorz? w 2015 roku przyjechalo do Niemiec 1.8 mln uchodzcow, w tym roku 3 mln. z czego 1 mln z ukrainy.

  reszte o kapuciej gospodarce Niemiec i EU znajdzie pan w ponizszyn artykule ….

  https://weltexpress.info/die-wirtschaftskrise-in-deutschland-ist-das-ergebnis-einer-bewussten-provokation-durch-dieusa-die-amerikaner-liessen-die-deutsche-wirtschaft-zusammenbrechen-um-einenkonkurrenten-zu-vernichten/?fbclid=IwAR0pzqerZQGSp2L_AYHVFOQy6wfjd-ZMdnSUzn4uLgb07URmTZ7HxOjYi9Q

 101. Yagiel said

  ZE powiada, że w Białym Domu panika: Joe Biden odpłynął…
  .https://www.youtube.com/watch?v=SCNhxt8av-o
  Chyba trzeba go zastąpić Kamalą o pięknym uśmiechu – inaczej w bliskich wyborach demokraci padną nawet w Kalifornii.
  No to sama logika podpowiada: Biden odpłynął w odpowiednim momencie…………….
  A biorąc pod uwagę, że prawdziwy Biden odpłynął do lodowej szuflady rok temu – czemu akurat teraz wycofują aktora-Biden’a ? Odpo proste – przed wyborami, by Kamala coś tam uratowala… No ale przypadkiem Biden teraz odpłynął czy NIEprzypadkiem ?
  NIE ma możliwości, zeby przypadkiem teraz: wyreżyserowali to…
  Zwracam więc nieśmiało uwagę na to, ze mamy Czas Kobiet !
  1. ujawnienie roli Raisy Ukrainki,która była Lady Gorbacziow/Makbet
  2. wstawienie Lizz Truss zamiast akurat „przypadkiem” odstawionego Borisa…
  3. w Italii kobieta ciut podobna do marine Lepen szykuje się rządzić…
  4. Kamala Harris na prezydenta USA…
  5. pewnie zapomniałem o Siostrze/?/ Dyktatora Korei Półn… a lbo jeszcze o – ?
  Czyli
  widzę Czas Kobiet = Bardzo Poważne Zagrożenie Okrutną Wojną
  piszę to serio, mając nadzieję, że bzdurę piszę…

  A ZE wysłuchać w tym filmiku do końca też warto.

 102. Piskorz said

  re 100 p. Revers, dziękuję będę czytał.

 103. Piskorz said

  re 100 -einer-bewussten-provokation-durch-dieusa-die-amerikaner-liessen-die-deutsche-wirtschaft-zusammenbrechen-um-einenkonkurrenten-zu-vernichten””…Celowa robota USA..!! Aby konkurencję zniszczyć…Nic nowego w ich polityce!!

 104. Yagiel said

  Panie Carlos, wiem, ze pan cytuje tego PCR – akceptująco, prawda ?
  A czy pan jako rodzic byłby skłonny, gdy syn/córka wraca do domu ze szkoły z 5+
  mówić mu: Taaa, a dlaczego nie 6 ? itd. Widuje się na korytarzach szkolnych uczniów smutnych, popłakujących – czemu ? Bo dostałąm tylko 4, a mama… Bo dostałąm tylko 5+, a prezent będzie tylko za 6… Pan to wyczuwa ?

  Jeśli Xazar nie może przeszkodzić Rosji, zaszkodzić jej inaczej, to chociaż sprawia wrażenie, że sukcesy Rosji to żadne sukcesy ! Przecież mogła wziąć Całą Ukrainę !
  Mogła i może – nie bierze: bo po xuj ? Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go…
  Europejsiki urwały się z pępowiny Kremla i – ? Solidarność/zjednoczenie UE na pokaz letniej mody zaczyna sie ku jesieni (a zima?) zmieniać w Ludową Jesień Zbieraczy Chrustu…
  Po co od Kremla kupować coś za 200, jeśli można to samo kupować od Xazarów za 3000, 5000, a mówi się już, że w listopadzie za 8000… To za ile w styczniu’23 ?
  A BiałoRuś, a Rosja – za ile ?
  Rozumowanie pana – za PCR – wydaje mi się więc takie: Gaz po 500 ? Tylko po 500 ? A dlaczego nie po 3200 ? Stać cię, Pejsiku, nato! (wstąp do armii – będziesz NATO odporny 🙂

  Pan rozumie i popiera poczucie wyższości PCR nad Kremlem, tak ? poczucie wyższości Xazarów nad Kremlinami – hm… Zna pan bajkę o kwaśnych winogronach ?

  Trza przyznać Xazarom Lisi Spryt, owszem, tyle że akurat Kreml przestał grać rolę Pinokia, który zasypuje Ruble/Złoto tam, gdzie wskaże Lis/ica (i Kot/ica)

  Jakaż to zgoda międzu Lisem a Kotem
  Gdy Pinokio już nie chce grać Idiotę ?
  Pejsiki zaś wciąż zakopują ochoczo
  Żywiciele Xazarów, idioci – ot co !

  (Peryskopie 😉 – ?)

 105. ats42 said

  Re 49.

  O co chodzi tym dwóm facetom- Tymochowiczowi i Pińskiemu? Jaką ruską agenturę oni tu zwąchali?

  Powiedzieć Rosja to nic nie powiedzieć. Powiedzieć rosyjska agentura to też nic nie powiedzieć.

  Czy chodzi o agenturę Putina, czy o chazarską mafię, która niewątpliwie funkcjonuje również w jego otoczeniu, czy o globalistyczną opozycję, co właściwie na jeden chuj wychodzi z chazarską mafią, czy też może Putin należy do chazarskiej mafii? To są pytania wymagające odpowiedzi.

  Bowiem co idzie do nas z Zachodu? Plandemia, Wielki Reset, pakiety klimatyczne i jeszcze większa chujnią w postaci głodu, chłodu i bezrobocia, więc jak niby Rosja (cokolwiek by to nie znaczyło) miałaby to przebić?

  W zasadzie Rosja może nas tylko od tego wyzwolić, i tylko siłowo może wyrwać Polskę z czułego uścisku tych z metra ciętych kumpli: UE, USA, NATO, ONZ, WHO, Banku Światowego, Komisji Trójstronnej, Klubu Rzymskiego i innych spierdolin Klausa Schwaba oraz Billa Gatesa.

  Jeżeli antyrosyjska polityka kaczystów zmierza do sprowokowania Rosji, aby to zrobiła, to ja im wiszę flaszkę.

 106. Piskorz said

  !!! Zaproszenia na G. Strękową koło Wizny…https://youtu.be/yLpassmkDpg..Byłem, widziałem, flaga nasza na długim drzewcu powiewa.! A kap. Raginis ma swoją ulicę w Białymstoku.

 107. Piskorz said

  !!! YT Kapt. Raginis min.12 https://youtu.be/FNYsK4H2Pp8

 108. Lily said


  By; Leszek Zebrowski.

 109. Lily said

  Re 105;Ats42
  „Jak powiedzal p.Tymochowicz.
  Na Ukrainie nazywali Go drugim
  Timoszenko”.
  Pytanie, z jakiego powodu?.

 110. Yagiel said

  AD Ats42 – do flaszki 🙂 dokładam się:
  Bajka o kwaśnym gazie…
  piosenka Lisa na razie:
  Wyścig Pejsików ! Aukcja idiotów !
  Kto więcej za gaz płacić jest mi gotów ?
  Ruski gaz Kwaśny – Xazarów słodki
  Kupiujcie Xaz-Gaz, idioci/idiotki !
  Bogaci kupią za 3 tysiące
  Biedni za 8 ! za dwa miesiące…
  Więc się pośpieszcie wierzyć Lisowi
  i płacić zagaz jak za COVID !
  Mówcie, Pejsiki, czy ktoś wam wzbrania
  wystawiać dupę do wyye… ogrzania ?
  Kreml niech se kwaśne ciepło ma –
  Wy macie słodko w… 4 litera 😉

  A kto Xaz-Lisa piosenki nie syt
  I na ciąg dalszy Bajki czeka…
  Niech se pod mordą kartkę zawiesi:
  SORRY, JA ONLY LOOK AT MAM CZŁOWIEKA

 111. NICK said

  Victor Orban.
  „Węgier”.

  Spieprzał całkiem niedawno, mówią na mieście.
  Gdzieś tam w Belgii.
  Po jakiejś rynnie.
  Z jakiegoś ‚hotelu’.
  Podobno roznegliżowany.
  Po jakiejś uciesze.

 112. NICK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=to+wszystko+chuj&docid=607989094070175250&mid=0202AAF99FC86599273B0202AAF99FC86599273B&view=detail&FORM=VIRE

 113. NICK said

  OP. (90).
  Balsam.

 114. Peryskop said

  110 szajba mu odbija, czy zadanie ?
  NICKListwAndziaGregWnikliwymokiem+ oczernia

  Bo to nie Orban uciekał po rynnie gej węgierski jewroposeł József Szájer.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rynna-po-ktorej-uciekal-jozsef-szajer-upamietniona-tu-zakonczyl-kariere/mtkshen

  Wstydź się Zbigniewie P. z KUL

  ——
  Ło Matko…
  Admin

 115. NICK said

  zatem; jak zwykle; nanorurce nie odpowiem.
  Gospodarzu.
  Nic mnie nie boli.
  sugestii nie usłuchałeś nigdy.
  zostań zatem z nanorurą.

  P.s.
  jest wielka róznica i nie do przekroczenia.
  Pp. Listwa, Lubelak, et consores, przepraszam, że nie wymieniam, są dla mnie naturalni.
  dopóki nanorura TU będzie nie posuniemy się do przodu.
  Są granice.
  wynika z tego, że nie wiem czy się odezwę.
  Chcę pisać merytorycznie.
  We interesie Narodowym i Polskim.

 116. NICK said

  Nic się nie liczy ‚in plus’.
  Poza własną świadomością, wiedzą, doświadczeniem, rozumieniem/logiką, wiedzą, wiarą i innymi, podobnymi przymiotami.
  Poza rodziną, sąsiadami, przyjaciółmi.
  Prawdziwymi.
  Gdzie oni są?
  Nadchodzi rabunek.
  Włamania po chleb.
  Mordowania.

  Poza tzw. chrustem.
  Jest bardzo ŹLE.

  Depopulacja… .

 117. Boydar said

  Świat bez Szatana byłby nudny 🙂

  Oczywiście jeśli chcemy i potrafimy oprzeć się jego zakusom. No bo jeśli nie …

 118. kontra said

  b. prezydent Rosji Dymitr Anatoljewicz Miedwiediew: Anglosascy zboczeńcy myślą o upadku naszego państwa
  11:06 03.09.2022

  Dlaczego o tym wspomniałem? Widzę, jak zamorscy analitycy znów piszą z drżeniem rąk o nieuchronności śmierci wszystkich imperiów.

  I wielu zachodnich politykierów głośno o tym mówi. Upadło imperium hiszpańskie, upadło imperium brytyjskie, inni też zakończyli swój żywot.

  Ale Rosja nie, mimo że rozpadł się Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. To jest, jak najbardziej, zła rzecz. Trzeba więc wszelkimi sposobami wepchnąć nasz kraj w nową rundę dezintegracji, wykorzystując konflikt zbrojny na Ukrainie.

  Zrobić wszystko co możliwe, aby instytucje państwowe Rosji przestały działać. Pozbawić kraj skutecznych rządów, jak to było w odległym 1991 roku. I w konsekwencji usunąć Rosję z pola politycznego – napisał Miedwiediew.

  Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa nazwał takie spekulacje

  „brudnymi snami anglosaskich zboczeńców, zasypiających z tajemną myślą o upadku naszego państwa”
  i zastanawiających się „jak nas pociąć na kawałki, rozerwać na drobne kawałki”.
  https://pl.sputniknews.com/20220903/miedwiediew-zachodni-politykierzy-chca-rozpadu-rosji-18262576.html

  b. prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew o zmianie brytyjskiego premiera: Truss to ciotka dziwaczka
  08.09.2022, 10:53

  „Nowa premier brytanii Eliza Truss:
  a) niekompetentna, mierna, termojądrowa rusofobka, która nie ma podstawowego pojęcia o polityce, historii, geografii, ale chce we wszystkim pokonać Rosję;

  b) udaje Margaret Thatcher, nie posiadając nawet 5 proc. jej umiejętności;

  c) chce pokonać kryzys energetyczny i inflację żywności, które są wynikiem jej własnych szalonych sankcji” – stwierdził polityk.

  Miedwiediew zapowiedział też, że Truss „pokłóci się ze wszystkimi, zwiedzie ich i odjedzie w niełasce podobnie jak jej poprzednik, kudłaty Borisek”. Dodał, że może być to „kolejna brytyjska tradycja”.
  polsatnews.pl/wiadomosc/2022-09-08/dmitrij-miedwiediew-o-zmianie-brytyjskiego-premiera-truss-to-ciotka-dziwaczka/

 119. NICK said

  Też tak.
  Kiedyś pisałem, Lubelaku.

  Ludzie idą we „swiątynię gotarda”.

  Dawno nie było wojny, ludobójstwa i eksterminacji… .

  Są poczatkowe potyczki.

 120. NICK said

  https://dakowski.pl/pani-z-gietrzwaldu/

 121. Peryskop said

  113 NICK said
  2022-09-08 (Czwartek) @ 12:40:46
  … Chcę pisać merytorycznie.
  We interesie Narodowym i Polskim.

  110 NICK said
  2022-09-08 (Czwartek) @ 10:12:13
  Victor Orban.
  „Węgier”.
  Spieprzał całkiem niedawno, mówią na mieście.
  Gdzieś tam w Belgii.
  Po jakiejś rynnie.
  Z jakiegoś ‚hotelu’.
  Podobno roznegliżowany.
  Po jakiejś uciesze.

  Milcz na lewej rencie pisząc se dalej ListwoNICKu podobne oszczercze bzdury „merytorycznie. We interesie Narodowym i Polskim.”

  Niech Gojówkowicze znają co to KUL.

  I jego kanalie zadaniowane „merytorycznie. We interesie Narodowym i Polskim.”

 122. Adrian said

  Tradycyjny niemiecki sprzedawca obuwia Görtz jest niewypłacalny. Firma została założona w 1875 roku i prowadziła 160 sklepów w 90 miastach.

  Zachód nadal wypowiada oświadczenia o Chinach i Rosji, które nie mają podstaw w rzeczywistości, ale są jedynie złudnymi myślami, które ich zdaniem są takie, ponieważ jesteśmy Zachodem, więc to, co mówimy, się wydarzy, a oni całkowicie zaprzeczają rozwijającej się rzeczywistości.

  Nadszedł czas, aby Europejczycy przywrócili demokrację, wystarczająco dużo przywódców wybranych przez Waszyngton/Davos, którzy mają w dupie interesy swoich krajów.

  Tysiące Niemców w Magdeburgu sprzeciwiają się polityce Olafa Scholza krzycząc: „Nord Stream! Nord Stream!” Sankcje UE miały osłabić gospodarkę Rosji, zamiast tego niszczą gospodarkę europejską. To jest rzeczywistość.

  .https://twitter.com/i/status/1567064963658776576

 123. Adrian said

  Zerwał flagę i uszkodził elewację.Internauci namierzyli wandala: To żołnierz WOT

  Nieznany mężczyzna zerwał tęczową flagę znad wejścia do klubu w Legnicy. Sprawcę namierzyli internauci. Na swoim facebookowym profilu pozuje w mundurze Wojsk Obrony Terytorialnej. – Jeśli to się potwierdzi, zostanie wydalony ze służby – mówi kapitan Witold Sura, rzecznik prasowy Dowództwa WOT.
  https://natemat.pl/435583,zerwal-teczowa-flage-internauci-namierzyli-chuligana-to-zolnierz-wot

  Przecież to nie flagą, tylko szmata, też bym zerwał….nagrodę powinien dostać
  Jakim prawem? Czeczko był przyłapany na jeździe pod wpływem alkoholu i narkotyków i nie został wydalony ze służby.
  Więc dlaczego przewinienie polegające na zerwaniu tęczowego symbolu chorób wenerycznych miałoby być przewinieniem kwalifikującym do wydalenia ze służby ?
  Miał rację, że zerwał tę flagę. Każdy normalny człowiek zrobiłby to samo, bo nie ma tolerancji dla nietolerancji.
  Epatowanie swoją seksualnością jest prowokacją i trzeba liczyć się z reakcją przechodniów, żaden heteroseksualny facet nie manifestuje przechodniom, że robi to wyłącznie z kobietą, nie szczyci się tym publicznie, nie wynosi tego na świecznik. To jego prywatna sprawa co robi w sypialni i z kim to robi.

 124. Adrian said

  „London Bridge upada”: tajny plan na dni po śmierci królowej

  https://www.theguardian.com/uk-news/2017/mar/16/what-happens-when-queen-elizabeth-dies-london-bridge

 125. NICK said

  pozdrowienia dla nanorury-Peryskopa.
  Niech sobie imć gospodarz z tobą radzi.

 126. kontra said

  Niebezpieczna bandycka anglia

  Dokładnie w 9. minucie sobotnich derbów Merseyside owacją na stojąco uczczono pamięć 9-letniej Olivii Pratt-Korbel, która została zastrzelona we własnym domu 22 sierpnia.

  Dziewczynka, która miała przed sobą jeszcze całe życie, stała się kolejną ofiarą wojny gangów w Liverpoolu. I co najgorsze – kolejnym dzieckiem, które straciło życie w ten sposób.

  Tamtej feralnej nocy ucierpiała także matka dziewczynki, która próbowała powstrzymać napastnika przed wejściem do domu. Udało jej się przeżyć, ale straciła coś ważniejszego, niż własne życie.

  To był kolejny atak na ulicach Liverpoolu w tamtym tygodniu. Dwa dni wcześniej niespełna dwie mile dalej zamordowana została 28-latka, która zginęła w wyniku pomyłki, ponieważ napastnik rozpoznał w niej inną osobę.

  Jeszcze kilkadziesiąt godzin wcześniej w Kirkby, gdzie znajduje się ośrodek treningowy Liverpoolu, zginęła 50-latka dźgnięta nożem pod jednym z pubów.

  To tylko część przypadków napadów, do których dochodziło w ostatnim czasie. Liverpool wyrósł na prawdopodobnie najniebezpieczniejsze miasto w całej Anglii, w którym naprawdę w każdej chwili można stracić życie nawet przez przypadek.

  Od sobotnich derbów doszło już do kilku kolejnych incydentów z użyciem broni.

  https://weszlo.com/2022/09/06/everton-liverpool-kibice-protest-analiza-podsumowanie/

 127. Yagiel said

  Zmarła królowa brytyjska Elżbieta II – ogłosiło dzis BBC. Co nie znaczy, że nie zmarła np. rok temu (kiedy trafiła do szpitala)… Pogrzeb ma odbyć się 11 IX – dla skojarzycieli !
  Ciekawsza wydaje się wieść, że następcą ma być książę William, który
  nie jest człowiekiem – jest mieszańcem rasy ludzkiej i rasy Ebeny?Abany z Kosmos
  no i niektórzyuważają go za – tak tak – antychrysta…
  Ta że nooo, Złoj Ekołog nie rzuca słów na wiatr…
  .https://www.youtube.com/watch?v=lTzJ09msqBI

  Jakby przypadkiem i nie pri cziom ZE dorzucił wieść, że Reosjanie mają już technologię powlekania podłodek i samolotów bio-zaszczitę, czyniącą te nawy niewidzialnymi dla ludzkich i nieludzkich oczu ! Oczywiście nie należy wyciągać z tego wniosu, że Kreml w ten sposób ostrzegł Kosos-rasę Ebeny, że – no !
  Mary Lizz Truss zdążyła jeszcze zostać naznaczoną przez „Królową Elżbietę II” do roli
  wszelako Kreml/Ławrow uprzedził ją, że idzie francuska jesień, a płynie niewidzialny JASIEŃ…

  A czy coś z tych więści trafi do PiS-Wiadomości treści ?
  Cóż, akurat przypadkiem najzwykleszym
  TVP okazuje się pod szefem inniejszym 😉

 128. Greg said

  Wygięta ruro, aleś ty głupi z nienawiści !

 129. Greg said

  Peryskop to taki gajówkowy Trocki, a może Lenin, wsio rawno.

 130. Greg said

  Z dedykacją dla rury.

 131. minka said

  RZĄD PIS PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PRZYJĘCIA KOLEJNYCH SETEK TYSIĘCY UKRAIŃCÓW

  Rząd spodziewa się, że w trakcie najbliższej zimy do Polski może przybyć nawet do pół miliona Ukraińców.

  Piszący o sprawie portal „Dziennika Gazety Prawnej” przytacza opinię prof. Macieja Duszczyka, że w sezonie zimowym do naszego kraju może przybyć kolejnych 200-500 tys. Ukraińców. Ma to zostać spowodowane problemami z ogrzaniem wielu domów na Ukrainie.

  O tym, że nie są to czcze wyliczenia może świadczyć fakt, że rząd Prawa i Sprawiedliwości już podejmuje kroki proceduralne mające przygotować Polskę na przyjęcie kolejnych setek tysięcy obywateli Ukrainy. Napomknął o tym wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, który na Forum Ekonomicznym w Karpaczu przyznał, że kolejna fala migracyjna będzie poważnym wyzwaniem dla naszego państwa, zrelacjonował „Dziennik Gazeta Prawna”.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/rzad-pis-przygotowuje-sie-do-przyjecia-kolejnych-setek-tysiecy-ukraincow/

 132. walthemar said

  Królowa Elżbieta II umiera, w wieku 96 lat

  .https://uk.news.yahoo.com/queen-elizabeth-ii-dies-aged-96-173157496.html

 133. Marek said

  Biały Dom ujawnił plany nowej szczepionki przeciwko koronawirusom, która byłaby przyjmowana każdej jesieni, ponieważ urzędnicy służby zdrowia twierdzą, że coroczne szczepienia mogą zapewnić najlepszą ochronę przed najnowszymi wariantami wirusa.

  Deklarując „nową fazę” w swojej odpowiedzi na pandemię we wtorek, Biały Dom powiedział, że uruchamia inicjatywę szczepionkową „z nowym podejściem”, dodając, że „większość Amerykanów” będzie potrzebować „jednego strzału Covid-19, raz w roku, każdej jesieni”.

  „To jest proste i łatwe do zrozumienia: Jeśli jesteś zaszczepiony i masz 12 lat i więcej, otrzymaj nowy zastrzyk Covid-19 tej jesieni” – kontynuował Biały Dom. „Ten raz na rok zastrzyk może zmniejszyć ryzyko zachorowania na Covid-19, zmniejszyć szansę na rozprzestrzenienie go na innych i radykalnie zmniejszyć ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19”.

  Oświadczenie poszło dalej, aby zauważyć, że nowa immunizacja oferuje „najsilniejszą ochronę” przed szczepem Covid-19 Omicron, i powiedział, że roczny harmonogram pozwoli naukowcom „aktualizować nasze szczepionki corocznie, aby celować w dominujący wariant” w przyszłości.

  Szczepionka, której nazwa nie została podana przez Biały Dom, będzie dostępna w dziesiątkach tysięcy miejsc rozpoczynających się w tym tygodniu. Urzędnicy porównali nową szczepionkę do corocznych szczepień przeciw grypie, które otrzymuje wielu Amerykanów każdego roku, i zalecili, aby otrzymać ją „gdzieś pomiędzy Labor Day a Halloween”.

  Podczas briefingu prasowego wcześniej we wtorek, starsi urzędnicy ds. zdrowia omówili możliwość corocznych boosterów, z ustępującym doradcą Anthonym Fauci stwierdzającym, że kraj prawdopodobnie „zmierza w kierunku ścieżki z kadencją szczepień podobną do tej z coroczną szczepionką przeciwko grypie, z corocznymi, zaktualizowanymi strzałami Covid-19 dopasowanymi do obecnie krążących szczepów dla większości populacji.”
  https://www.rt.com/news/562330-white-house-yearly-boosters/

 134. kontra said

  śmierć aktorki hollywood Anna Heche

  aktorka na całe życie Anna Heche upozorowała własną śmierc?

  osoba grająca Anne Heche / Anne Heche zdemaskowała się przed nagrywającym ją helikopterem z TV:
  za wcześnie wyszła z „worka na zwłoki” z karetki przed kamerą
  http://mileswmathis.com/updates.html
  .http://mileswmathis.com/heche.pdf

  Anna Heche

  śmierć aktorki hollywood Anna Heche
  https://fakeologist.com/forums2/viewtopic.php?t=846
  śmierć aktorki hollywood Anna Heche
  https://fakeologist.com/forums2/viewtopic.php?t=842

  https://fakeologist.com/forums2/download/file.php?id=3529&t=1

 135. kontra said

  Wygrana w sądzie: Przestępca Lekarz oszust sfałszował dokumentację medyczną w sprawie NOP kalectwa poszczepionkowego
  7 września 2022 Admin

  Mecenas Arkadiusz Tetela wygrał w sądzie sprawę przeciw lekarzowi o sfałszowanie dokumentacji medycznej w sprawie niepożądanego odczynu poszczepiennego, który wystąpił u zaszczepionej 19 – letniej Natalii.

  Kryminalista Lekarz oszust wcześniej zakwalifikował ją do szczepień mimo stanu zapalnego żołądka i ciągłych wymiotów, z którym zgłosiła się do niego po pomoc.

  Następnie lekarz bandyta dokonał zmian w dokumentacji żeby się „wybielić”.

  W okresie od 16 czerwca 2017 r. do 22 czerwca 2017 r. w centrum medycznym w Gorzowie Wielkopolskim, lekarz specjalista medycyny rodzinnej i lekarz chorób dziecięcych, tj. osoba uprawniona i zobowiązana do prowadzenia dokumentacji medycznej, dopisał w treści dokumentacji medycznej sporządzonej w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych N.S. w dniu 27 października 2016 r. sformułowania: „stolce prawidłowe, nie gorączkuje”, „brzuch miękki, niebolesny” oraz w dniu 15 listopada 2016 r. sformułowania: „sporadycznie” w kontekście zgłaszanych przez N.S. wymiotów po jedzeniu, w sposób wskazujący, iż zapisy o tej treści zostały naniesione w dniach odbytych wizyt,

  poświadczając w ten sposób nieprawdę, iż wskazane sformułowania zostały zapisane w treści dokumentacji medycznej w dniach wizyt,

  oraz, że pokrzywdzona N.S. zgłaszała sporadyczne wymioty po jedzeniu w trakcie wizyty w dniu 15 listopada 2016 r., tj. co do okoliczności mających znaczenie prawne, tj. o czyn z art. 271 § 1 kk (poświadczenie nieprawdy).
  https://wolnemedia.net/lekarz-sfalszowal-dokumentacje-w-sprawie-nop/

 136. Peryskop said

  88 Putin …

  10) zabiegał o poparcie w świecie
  10.12.2010 na koncercie charytatywnym w Sankt Petersburgu zagrał i zaśpiewał wielki przebój Fats’a Domino „Blueberry Hill” z 1956 roku.

  Dlaczego właśnie ten utwór ?

  CAPITOL HILL ~?~ Blueberry Hill

  Klucz i tu tkwi w szczegółach :

  https://pl.frwiki.wiki/wiki/Blueberry_Hill_(chanson)

  Blueberry Hill (The Hill of Blueberries) to słynna piosenka o miłości, napisana przez Ala Lewisa i Larry’ego Stocka i skomponowana przez Vincenta Rose’a. Po raz pierwszy została nagrana w 1940 roku w RCA Victor przez orkiestrę Sammy’ego Kaye z głosem Tommy’ego Ryana.

  Tę piosenkę nagrali też Glenn Miller i Louis Armstrong, ale dopiero jej przypomnienie przez Fats’a Domino w 1956 roku sprawiło, że największy międzynarodowy sukces w jego karierze, sprzedano w ponad 5 milionów egzemplarzy na całym świecie.

  Wersje :

  1940 Sammy Kaye wokal Tommy Ryan

  1940 Glenn Miller wokal Ray Eberle

  1941 Gene Autry western Singing Hill by Lew Landers

  1949 Louis Armstrong

  1956 Fats Domino nagranie na żywo w The Ed Sullivan Show

  1956 Nat King Cole

  1957 Elvis Presley

  1958 Ricky Nelson

  1959 Brenda Lee płyta Dynamite!

  1962 Johnny Hallyday album Sings America’s Rockin ‚Hits

  1972 Dick Rivers album Rock Machine

  1973 Jerry Lee Lewis album Southern Roots

  1974÷1984 Richie Cunningham serial tv Happy Days

  1976 The Beach Boys album 15 Big Ones

  1977 Eddy Mitchell wersja francuska Sur la Colline de Blueberry Hill album The Last Session

  1987 The Yellows

  1994 Little Richard

  2006 Johnny Hallyday i Chris Isaac płyta La Cigale

  2007 Elton John album Goin ‚Home: A Tribute to Fats Domino

  2010 Premier Rosji Władimir Putin

  http://m.video.banzaj.pl/film/7410/vladimir-putin-gra-i-spiewa-na-scenie-utwor-blueberry-hill/

  text :
  »Znalazłem moją miłość na jagodowym wzgórzu, Kiedy cię znalazłem, Księżyc stał tam nieruchomo, I ociągał się, aż moje marzenia się spełniły, Wiatr w wierzbie grał, Słodka melodia miłości, Chociaż jesteśmy osobno, nadal jesteś częścią mnie, bo byłaś moją miłością na jagodowym wzgórzu.»

  Chociaż jesteśmy osobno, nadal jesteś częścią mnie, bo byłaś moją miłością na jagodowym wzgórzu – Capitol Hill – gdzie znajduje się siedziba rządu Stanów Zjednoczonych obejmująca gmach Kapitolu z charakterystyczną kopułą, obiekty Senatu, Izby Reprezentantów oraz budynek Sądu Najwyższego w stylu neoklasycystycznym.

  Chociaż jesteśmy osobno,
  nadal jesteś częścią mnie,
  bo byłaś moją miłością
  na jagodowym wzgórzu
  Capitol Hill

  Putin ma ciągoty do symbolizmów.

  Ponieważ atak ciepłem poprzez HAARP na Zimową Olimpiadę w Sochi 2014 został odparty, Rosjanie na otwarciu imprezy ścisnęli prawe górne czerwone kółko olimpijskie, symbolizujące Amerykę.

 137. ! said

  Adrian @

  Czeczko gwałcił staruszki w ciąży.

 138. kontra said

  szok

  dotychczas „papież” Franciszek I Bergoglio był dla Obłudnika Powszechnego i katoliberałów z Więzi niekwestionowanym idolem.

  moderniści, lewactwo posoborowe (polskojęzyczne?) Więź TP wydało wojnę moderniście „papieżowi” posoborowemu Franciszkowi

  https://wiez.pl/2022/09/08/svidercoschi-takiego-upadku-papieskiego-autorytetu-jeszcze-nie-widzialem/
  https://www.tygodnikpowszechny.pl/czy-papiez-wie-co-mowi-178337

  „papież” Franciszek I Bergoglio zraził do siebie polskojęzycznych modernistów, lewactwo swoim zdystansowaniem się od popierania Ukrainy w jej konflikcie z Rosją,

  jest to główny zarzut jaki stawia się moderniście „papieżowi” posoborowemu Franciszkowi w tym wywiadzie.

  Niezależnie od ocen takiego postępowania widać hipokryzję środowiska Więź i TP które bez ustanku gardłowało że „Kościół Katolicki nie ma prawa mieszać się do polityki”.

  ==

  Źródło: wiez.pl !!!

  https://pch24.pl/watykanista-o-rzadach-franciszka-takiego-upadku-autorytetu-nie-widzialem/

 139. kontra said

  Antykatolickie Państwo królowej Elżbiety 2 dokonało dzieciobójstwa niewinnego dziecka Alfiego Evansa a zakompleksiony anglią typ pisze że
  „reprezentowała jeden z najwspanialszych elementów cywilizacji chrześcijańskiej, czyli godność monarchy”

  ====
  Arkadiusz Stelmach: mam nadzieję, że w ostatnich sekundach swojego życia Elżbieta II została katoliczką
  #arkadiusz stelmach #elżbieta II #książe Karol #monarchia #nawrócenie #reformacja #Wielka Brytania

  – Śmierć Królowej Elżbiety to koniec pewnej epoki. Była to ostatnia władczyni na świecie, która w takim stopniu reprezentowała jeden z najwspanialszych elementów cywilizacji chrześcijańskiej, czyli godność monarchy – mówi w rozmowie z PCh24.pl Arkadiusz Stelmach, monarchista, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi.

  https://pch24.pl/arkadiusz-stelmach-mam-nadzieje-ze-w-ostatnich-sekundach-swojego-zycia-elzbieta-ii-zostala-katoliczka/

 140. ! said

  Polonia Christiana nie dość, że rusofoby to jeszcze lizusy tej starej masońskiej kwoki.

 141. Piskorz said

  !!! Lewica włoska się…”troska”, że za partią G. Meloni pójdą inne quasi-prawicowe;….n einem Interview der „Zeit“ warnte der linke italienische Ex-Ministerpräsident Enrico Letta vor einer „Orbanisierung“ Italiens und Europas….Lewak Letta ostrzega przed…Orbanizacją Włoch i Europy. Może być tam ciekawie…chyba we wrześniu. Reszta info na http://www.zuerst.de

 142. Piskorz said

  !!! A to bydlę….Antypolski karzeł, Jarosław Kaczyński na Forum w Karpaczu napluł w twarz Polakom i powiedział, że Polska ma dwóch prawdziwych przyjaciół w Europie, Ukrainę i Wielką Brytanię, czyli kraje które były i są przyczynami wielu nieszczęść Polski i zbrodni na Polakach.

 143. revers said

  No akurat kosiol anglikanski zasluzyl sie chrzescianom jak i reformatorom chrzecian protestntom wiecej.

  A moze po komunizmie, kolej na rozbiorke kosciola prawoslawnego wg. Zbika Brzezinskieo? w Kosowie juz sie zaczelo.

  Z frontu wloskieo dzienikarza blizej chrzescian sycylijskich jak zostal wystawiony przeciwnikowi dla propagandy globalistow.

  „Włoch zwabiony w pułapkę

  Rosyjskie wojsko uratowało życie włoskiego dziennikarza pracującego po stronie ukraińskiej, który został wysadzony przez ukraińską minę w obwodzie chersońskim – poinformowało ministerstwo obrony, udostępniając nagranie wideo.

  Według władz Mattia Sorbi pojechał na linię frontu 29 sierpnia na początku prób ukraińskiej kontrofensywy w towarzystwie dwóch nieznanych osób w ukraińskich mundurach wojskowych.

  Według niego ludzie ci obiecali, że będą mu towarzyszyć taksówką do linii kontaktowej, ale przy wjeździe do wsi wysiedli, pokazali drogę, ale ukryli, że jest zaminowana, i odjechali. Gdy taksówka jechała dalej bez żołnierzy, samochód został zniszczony przez ukraińską minę, zginął kierowca, a Włoch został ciężko ranny.

  „Celem prowokacji ze strony ukraińskich służb specjalnych było oczekiwanie na śmierć dziennikarza w wyniku ostrzału z rosyjskich pozycji obronnych lub eksplozji taksówki na minie dla późniejszych oskarżeń Rosji w sprawie zabójstwa Mattii Sorbiego, wywołując w ten sposób duży rezonans w zachodnich mediach” – podało ministerstwo.

  Gdy rosyjscy żołnierze zobaczyli eksplozję, posunęli się naprzód mimo ukraińskiego ognia i wyciągnęli Sorbiego z płonącego samochodu.”

 144. revers said

  Jak na niby katolicki kraj Polska w awangardzie aborcji eutanazji, pozbawiania zycia z awansu.

  https://ordoiuris.pl/ochrona-zycia/onz-podejmuje-rezolucje-uznajaca-aborcje-za-prawo-czlowieka-przy-wspoludziale-polski

 145. Czaruś said

  ad. 139, 140/ PCH to „farbowani” katolicy i może nawet nie Polacy, moim zdaniem. 27.08.br. wysyłali maile z takimi treściami – wyjątki: „… czy Ty i ja możemy z czystym sumieniem pozostać niewzruszeni, gdy nasi chrześcijańscy bracia są bliscy śmierci, trzy godziny od Warszawy?… w naszym zasięgu jest udzielenie im zdecydowanego wsparcia duchowego. … teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć, że może ona rozprzestrzenić się na nasz kraj.” Wzywają w tym mailu o darowizny na „1 milion medalików Matki Bożej i Świętego Michała”. Dalej piszą: „To pilne! Ukraińcy stawiają opór, ale są wyczerpani. Uznają to za znak z nieba! Że nie są porzuceni! A Ty będziesz narzędziem Boga, by dać im ten znak. … Ponad milion Ukraińców, w tym 200 tys. dzieci, zostało już deportowanych do Rosji… Wyobrażasz sobie? … Razem z Tobą będę mógł pocieszyć ich medalikiem, na którym święty Michał, symbol walki ze złem, przypomina, że jest odwiecznym patronem wojowniczych książąt ruskich i miasta Kijowa.” Sześć stron podobnych bzdetów! Dostali ode mnie odpór: „NIE KŁAMCIE!!! RZEŹ WOŁYŃSKĄ PAMIĘTACIE??? KIEDY POMODLICIE SIĘ ZA ZAMORDOWANYCH POLAKÓW TYLKO DLATEGO, ŻE BYLI POLAKAMI??? PROSZĘ DO MNIE JUŻ NIE PISAĆ!!! „NIEBIAŃSKA JEROZOLIMA” – COŚ WAM TO MÓWI??? Oczywiście żadnej reakcji na tego mojego maila.

 146. Tadeusz Kaktus said

  Blisko tysiąc stron dzieła, 931 stron bez rycin na końcu. Postarzany papier. Twarda skóropodobna tłoczona oprawa.
  To księga, która może być podręcznikiem duchowości następnych pokoleń, tak jest zrobiona, aby spełniła tę rolę, trwale i przez pokolenia, nie na chwilę. Ta ilość treści nie dałaby się spiąć na byle jakim papierze i byle jak oprawiona. Wspaniała książka nie tylko ze względu na duchowość, ale jakość wykonania, piękna także jako przedmiot. Mistrzowskie dzieło w swojej kategorii.

  Polska perła duchowości. Reprint „Przewodnika chrześcijanina rzymsko-katolickiego” Ks. Teofila Gapczyńskiego.

 147. Adrian said

  https://m.demotywatory.pl/5154259

 148. kontra said

  Trzeba opuścić flagę Polski do połowy.
  w końcu zmarła papieżyca królowa Polski Elżbieta 2 Saxe-Coburg-Gotha „Windsor”

  i musi byc transmisja pogrzebu królowej Polski w BBC bis – TVP tak jak transmisja ślubów brytyjskich książąt Polski

  Premier anglii Winston Churchill ogłosił dogmat o nieomylności królowej brytyjskiej.
  „Królowa się nie myli”

 149. Yagiel said

  AD Piskorz@142 – no ale jak można naplć w twarze człowiekom, którzy bez przerwy liżą buty carkaJarka ? I czy jeszcze trzeba ?
  To, co on mówi, świadczy o nim: jest bardziej Ukro-Xazarem niż Polakiem… Czy taki może o brazić Polaka/po-Liecha/Lecha ?
  Rzuca się w oczy jedna rzecz: kto dał bliźniakom-złodziejom takie ZNACZĄCE imiona ? Rodzice ? Skłonny jestem dopuszczać jakąś podpowiedź zza-plecną… ALe teraz NOMEN-OMEN:
  Lech/Liachy/ musiał zginąć, żeby Jarosław… Jaro+Sław nie polskie to imię: ruskie, książęce aż ! I to takiego księcia, który Xazarów roz-gonił – !
  Tamten był Świato+Sław, ten jest Jaro-… Pod Słowian Imieniem/Rusów/Rusinów jawi mi się
  wróg Słowian: xazarski mściciel: typowe dla Xazarów odwrócenie/zakłamanie wartości, imion… Tyle o tym teraz.i o ministerstwie zdrowia realnie ministerstwie ZZZabijania.

  Kilka dni temu Śliczna zapytałą mnie, czy wiem, co takiego strasznego powiedział na/w wizji Jackowski ? Nie wiedziałem – początek roku szkol, itp. – zapomniałem; ale Śliczna dopytalamnie wczoraj, a to już znaczy, że Coś Ważnego (tym bar, że Jackowski nie jest z jej bajki). Po meczu siatkarzy z USA (WYGRALI !) postanowiłem wyluzować się słuchaniem Aktora Jackowskiego. Nie zawiódł 😉 „Moje przeczucie live”:
  .https://www.youtube.com/watch?v=abSZlCTdRC0

  Gdzieś tak od końca 13 min. mówi o tym, że lekarze będą się izolować/chować przed pacjentami, w Polsce. I że to będzie przyzwyczajanie/tresura bez związku ze srovid…
  Spytałem Śliczną, czy to to ? Nie. Słucham dalej:
  Coś o listopadzie jako miesiącu buntu/anarchii w państewku w okolicach Węgier-Serbii… Że bunt do stłumienia, wszelako przykład da społęczeństwom do myślenia: ty pukniesz tu, ja walnę tam… FAKEmury runą – ? A-J dłużej milczał, niż mówił, ale Śliczną mówi: dalej !
  I jest pocz. 17 min.: „Polska sama będzie stała na polu walki.” Połud-wschod pół-Polski będzie w unii jakiejś z Ukrainą Lwowską [czołgi już ponoć sa skoncentrowane na granicy za Rzeszowem] – pytam: to ? Też, ale jeszcze dalej… poza napłuw ludzi przestraszonych na Ukra i w tej pół-Polsce/Polin…
  I nie o kartki idzie na prąd… Niektórzy będą mieli kartkijakdeputaty – głodu nie będzie ! Nie to. Więc – ? Ludzie będą się dusić, dławić, wymiotować…
  W poł. 21 min.: Późną jesienią zostaną uruchomione agregaty… coś będzie rozstawione wzdłuż szoc… bramy/ramy?… jakieś punktowe pomiary rozszerzone ?
  Panie Boydarze Szanowny: Panu polecam ten fragment, który mi neodparcie kojarzy się z masztami 5G do selektywnego wybijania ludzi z życia…
  Jackowski Aktor nie mówi wprost – przeż na YT – niemniej mówi sugestywnie. Na tyle sugestywnie, że Śliczna potraktowała to jako „coś strasznego!” o czym ludzie mówią…

  Boydarze Szanowny, polecam Pana uwadze te kilka minut o agregatach: „Jedzie się autem szosą i są co jakiś cza z metalu bramki – i ten agregat ma na to wpływ, że niektórzy ludzie doznają torsji, dławienie…..A lekrze będą się izolowali od ludzi !…..Prąd, kombinacja prądu z torsjami, które zawładną niektórymi !”… Mi sie to kojarzy z WuHan dzień pierwszy FAKEdemii oraz
  Canada rok temu, początek Konwoju Wolności: opowieść kierowcy TIRa z granicy Canada/USA:
  Dojechałem na granicę i szykuję papiery dla – a on macha ręką i mówi: Już wiem ! Co zastanowiło zaniepokojiło kierowcę/dalnobojszczika i zaczął podpytywać funkcjonariusza:
  wyszło, że szczypy jeśli nie zabijają, to pozwalają z daleka wiedzieć,kto się zbliża. Jak ?..

  Więc, Panie Szanowny, „zacznie się skanowanie punktowe, pomiar rozszerzony… Wiem, że to są słowa bzdurne ! Ale to coś, co podnosi ciśnenie…” I po tych słowach KJ zgrabnie wycofał się z wizji, „mojego poczucia tylko”.

 150. Adrian said

  W Nowym Targu z wodami opadowymi do przydrożnego rowu spuszczali ścieki przemysłowe. Teraz zostali za to ukarani. Mandat to… 400 zł.
  https://gazetakrakowska.pl/nowy-targ-firma-dostala-mandat-za-spuszczanie-sciekow-do-przydroznego-rowu/ar/c1-16833801
  W sumie dobić jeszcze Wisłę i mamy komplet, może rybkę warszawiacy polubią xd…. mandaty podnoszą, pewnie na teucicieli nie, bo wiedzą że większość to prowadzi swój biznes

 151. Adrian said

  Rośnie polski dług wobec Pfizer. To już 1,5 miliarda złotych za nieistniejące szczepionki!

  https://portal-polski.pl/dlug-szczepionki-pfizer/14171/
  ========/
  Szokująca prawda o ostatnich chwilach Czesława Niemena! Przemówiła córka artysty

  Mamy przekonanie, że gdyby nie wymiana okien na korytarzach warszawskiego szpitala onkologicznego w styczniu, po których przewożono pacjentów, w tym i mojego tatę, żyłby do dzisiaj. Ojciec po takiej jednej przejażdżce na wózku dostał zapalenia płuc i zapadł w śpiączkę. Po około dziesięciu dniach zmarł – stwierdza Natalia Niemen.
  https://portal-polski.pl/szokujaca-prawda-o-ostatnich-chwilach-czeslawa-niemena/14215/

 152. kontra said

  pisowska gazeta orlenu
  hejt:

  https://plus.gazetakrakowska.pl/syndrom-kacapa-ciemne-jadro-rosyjskiej-duszy/ar/c15-16835263

  królowa Polski Elżbieta 2:

  https://gazetakrakowska.pl/w-1996-roku-elzbieta-ii-odwiedzila-krakow-powitano-ja-po-krolewsku-wysprzatano-dla-niej-miasto-i-opozniono-hejnal-zdjecia/ar/c1-16835891

  król Polski Karol 3:

  https://gazetakrakowska.pl/karol-iii-nowy-krol-wielkiej-brytanii-w-krakowie-byl-trzykrotnie-spacerowal-tez-nad-morskim-okiem-i-pil-goralska-litworowke/ar/c1-16835403

  wasze ulice nasze kamienice:

  https://gazetakrakowska.pl/krakow-niekonczace-sie-pasmo-wykwaterowan-mieszkancy-kolejnej-krakowskiej-kamienicy-dostali-niepokojace-pisma/ar/c1-16828931

  https://gazetakrakowska.pl/wylaczenia-pradu-w-malopolskim-gdzie-909-sa-planowane-wylaczenia-pradu-a-gdzie-awarie/ar/c1p1-20589248

  https://gazetakrakowska.pl/krakow-eksperci-pan-o-kolejnej-jesieni-z-covid19-karygodne-wydaje-sie-udawanie-ze-problem-zniknal/ar/c14-16826079

 153. Yagiel said

  Gon’czar – podstrasza ? „Гончар-движение к хаосу. „:
  .https://www.youtube.com/watch?v=HEKXJtC9IJY
  1. najpierw tej nocy zaatakował Bitcoin/Insiektoidy/ – także Gon’Czarów. Ten GCz mówi, że odbili to na 30% – niedużo… Nie mówi, czy atak Bircoin’a był z powodu czy z okazji, że Elżbieta II zmarła…
  2. ten zgon ma być skutkiem ataku, uwaga, Euro-Reich’u ! Znaczy Nieców i Francuzów + globalistów europejsi… Może nawet wypowiedzieli Wojnę Rangi Kosmicznej
  Ławrow/Kreml uprzedzał Angoli/Brytoli/Xazarów, żeby przyjrzeli się Francucom – !
  ten Euro-Reich ma być i przeciw Angolom-Usamanom i przeciw Rosji, więc…
  3. niektórzy G’Cz chcą chaosu na Ziemi – rozstrzygnie to Roz-UM Wsieliennej (jej to zostawić)
  4. wiadomość od Wucziczia, prez. Srbiji na spotkaniu z Erdogan’em: ta zima w Europie będzie Chłodna, a następna – Polarna ! G’Cz skwitował to, że widocznie W/Srbija już coś wie…
  I dodaje, że Zimno jest Pozytywnym Motywatorem do rozpalenia pieca 😉 znaczy” mądrych nie zabije… Byle się ruszać !
  Ruszajcie się ciałem swojim – radzi Gon’Czar.

 154. Bezpartyjna said

  Budżet państwa na 2023 to fikcja. Co czwarta złotówka długu poza kontrolą.
  https://finanse.gazetaprawna.pl/artykuly/8531149,budzet-panstwa-2023-fikcja-deficyt-fundusze-kontrola.html

 155. Adrian said

  U nich wojna, to jeżdżą szybko. Tak tłumaczą się Ukraińcy łamiący przepisy

  – Po zmianie taryfikatora mandatów Polacy rzadko wpadają na jeździe z niedozwoloną prędkością. A Ukraińcy jeżdżą szybkimi, drogimi autami i nie wykazują takiej powściągliwości. Przy zatrzymaniu twierdzą, że u nich trwa wojna i dlatego muszą szybko jeździć. No i tracą prawa jazdy.
  https://www.kronikatygodnia.pl/artykul/32130,u-nich-wojna-to-jezdza-szybko-tak-tlumacza-sie-ukraincy-lamiacy-przepisy
  A jak spytam się, po jakim czasie w INNYM KRAJU/W UE należy sobie wyrobić tablice i przerejestrować auto i czy przypadkiem JUŻ TROCHĘ minęło, by wciąż widzieć tyle ukraińskich blach na drogach, to wykopki. I do tego mają w autach co niektórzy z przodu przyciemniane szyby w stopniu w Polsce zakazanym

  Czuję że to 5 kolumna PiSu, uprzewilowana grupa ubowców…

 156. Peryskop said

  151 Adrian said : … Ojciec po takiej jednej przejażdżce na wózku dostał zapalenia płuc i zapadł w śpiączkę. Po około dziesięciu dniach zmarł – stwierdza Natalia Niemen.
  https://portal-polski.pl/szokujaca-prawda

  Ani to prawda, ani szokująca.
  To są urojenia Natalii Otremba.

  Uzdolniony wokalista, kompozytor, multi-instrumentalista rockowy, autor tekstów piosenek i stylista Czesław Juliusz Wydrzycki ps. Niemen (1939+2004) w drugiej połowie lat 70. przeszedł na wegetarianizm.

  Po powrocie z turneé w USA w maju 1993 (czyt Nowy Jork i Chicago) w udzielanych mediom wywiadach nie krył rozgoryczenia brakiem zainteresowania tam jego stylem muzycznym, na co baaaardzo liczył.

  Tamten srogi zawód ambicjonalny i finansowy przyczynił się w ostatniej dekadzie życia Niemena do spadku samooceny, i w efekcie – zgodnie z wiedzą GNM – także do nowotworu układu chłonnego, co próbował leczyć przy pomocy medycyny naturalnej.

  Zmarł w wieku 64 lat w Centrum Onkologii w Warszawie z powodu powikłań związanych z chłoniakiem oraz zapaleniem płuc, na które zapadł w szpitalu wskutek odbieranego subiektywnie psycho-bio-konfliktu o treści „strach przed śmiercią”.

  Okna nie wpłynęły na jego stan.
  Natomist wegetarianizm mógł.

  Urojenia Natalii mają na celu złagodzenie jej traum, oraz podbić jej artystyczny image.

  „Wiedza” oparta na niewiedzy jest groźna.

 157. Peryskop said

  ListwaNICK 91 111 115 125
  ListwaGreg 128 129 130

  Oby ci obżydlaku w gardle stanął, filozo profetorze, multi-cyniczna szmato.

  Tu masz okazję do obrachunku sumienia, oraz do reflexji nad swą niegodziwością w #111 względem Prezydenta Węgier Victora Orbana :

  https://marucha.wordpress.com/2022/09/08/polska-na-dnie-wegry-na-czele/#comment-1026348

  ———–
  Czy Panu odbiło na punkcie kojarzenia nicków?
  Bo to się robi po prostu chore…
  Admin

 158. kontra said

  Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań

  Stracił prawo jazdy za prowadzenie auta po alkoholu. Potem potrącił rowerzystkę.

  Adam Zawisza był jednym z ekspertów motoryzacyjnych na prestiżowej imprezie w Karpaczu.

  Wiózł kobietę na masce auta aż 32 metry

  Przypomnijmy, że Artur Zawisza to były poseł PiS, który związany był także np. z Prawicą Rzeczpospolitej i Ligą Polskich Rodzin. W 2016 r. stracił prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. Wyrok uprawomocnił się w 2019 r.
  https://www.kronikatygodnia.pl/artykul/32170,wpadka-na-forum-w-karpaczu-o-samochodach-mowil-polityk-ktory-jezdzil-po-pijanemu-i-potracil-kobiete

  Zamość: Za 5 mln zł powstaną mieszkania dla imigrantów z Ukrainy
  https://www.kronikatygodnia.pl/artykul/32142,zamosc-za-5-mln-zl-powstana-mieszkania-dla-uchodzcow-z-ukrainy

  Policjanci przyjechali do leżącego na chodniku mężczyzny ukraińca z zamiarem udzielenia mu pomocy. Próbowali dowiedzieć się dlaczego tam leży i jak się czuje.

  Młody człowiek stał się wtedy strasznie nerwowy. Do tego stopnia, że ukrainiec wyjął nóż i ranił nim policjantów. Funkcjonariusze w obronie własnej użyli broni służbowej.

  Pod nadzorem prokuratora ustalane są szczegóły tego zdarzenia. Wiadomo już, że mężczyzna to 24-letni Ukrainiec.

  Odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.
  https://www.kronikatygodnia.pl/artykul/32164,tomaszow-lubelski-policjanci-w-obronie-wlasnej-uzyli-broni-wiadomo-kim-jest-napastnik

 159. Boydar said

  Jeśli mówią że coś będzie nas dewastować, znaczy się już jest, może w mniejszej skali ale sprawdzone i skuteczne, wystarczy kliknąć enter.

  Żaden Jackowski nikogo nie przekona, że ten pociąg jedzie do ziemi, poniekąd obiecanej.

  Idę spać.

 160. Piskorz said

  !!! I jak ty myślisz – spytał mnie marszałek /KULIKOW/ – gdyby Putin był Żydem, to przyjąłby mnie na swojego doradcę. A spójrz też na to z innej strony. Przede wszystkim jestem oficerem, marszałkiem zostaje się później i za konkretną wiedzę oraz i zaufanie najwyższych władz, i czy ja oficer ze szkoły Żukowa, gdzie o honorze dużo nas uczono i wpajano, poszedłbym na służbę do Żyda ze swoją przeszłością ? Więc bądź pewny, że Putin to człowiek o korzeniach rosyjskich i ci co dorabiają mu rodowód żydowski doskonale o tym wiedzą. Ale użyli broni bardzo skutecznej przeciwko Putinowi, bo i u nas znaleźli się ludzie, którzy w tą brednię uwierzyli lub mieli wątpliwości czy jest Rosjaninem.” ZE STR. WPS
  ps Tylko….mała uwaga. Ta rozmowa odbyła się….ponad
  ćwierć wieku temu..!! I w tym czasie Putin też mógł się
  zmienić..ha ha ha.

  ———–
  Jasne. Wychrzcił się na rzyda.
  Admin

 161. revers said

  Oświadczenia NATO

  ❗️From oświadczenie sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga:

  ▪️NATO uważa, że Ukraina przestanie istnieć, jeśli zrezygnuje z walki;

  ▪️NATO dostarczy Ukrainie broń w dłuższej perspektywie i zapewni przejście z broni radzieckiej na zachodnią;

  ▪️NATO przesuwa nowe siły na wschodnią granicę i wysyła Rosji jasny sygnał, że będzie bronić każdego centymetra swojego terytorium;

  ▪️NATO dostarczyło Ukrainie dużą ilość broni i amunicji, zmniejszając zapasy tego kraju, ale Sojusz powinien starać się nie dopuścić do zwycięstwa Rosji;

  ▪️ Kraje NATO muszą aktywniej dostarczać Ukrainie broń ze swoich zapasów i produkować nową broń.

 162. Greg said

  Re. rurka
  Popuściły ci zwieracze ?
  I o to mi chodziło.

 163. osoba prywatna said

  LATAJĄCE TALERZE CORAZ BLIŻEJ
  https://dakowski.pl/latajace-talerze-coraz-blizej/

 164. minka said

  Dla poprawy humoru

  Zatrzymano 76-latkę. Ukradła gadżety erotyczne

  Gdańscy policjanci poinformowali w piątek o zatrzymaniu czterech osób podejrzanych o kradzieże w drogeriach. Sprawcy ukradli m.in. perfumy oraz inne kosmetyki. Jedna z zatrzymanych to 76-latka, która ukradła m.in. trzy wibratory i olejek intymny.

  https://www.magnapolonia.org/zatrzymano-76-latke-ukradla-gadzety-erotyczne/

 165. revers said

  ad160

  ⚡️Zaraz po słowach Stoltenberga, który oświadczył, że NATO wyśle kolejne kontyngenty wojskowe na swoje wschodnie granice, pojawiło się oświadczenie przewodniczącego chińskiego parlamentu (Stałego Komitetu Narodowego Kongresu Ludowego) Li Zhanshu.

  «Widzimy, jak Amerykanie teraz, chcąc utrzymać swoją dominację na świecie, postrzegają Chiny i Rosję jako swoich strategicznych rywali. I prowadzą wobec nas podwójne odstraszanie. Chodzi o niekontrolowaną ekspansję NATO na wschód i głębokie mieszanie się w sprawy regionu Azji i Pacyfiku. A także ich próba zmniejszenia naszej przestrzeni strategicznej na kontynencie euroazjatyckim Z tego punktu widzenia zasadność wzmacniania naszych strategicznych interakcji będzie tylko rosła i będziemy wspólnie walczyć z ich hegemonią i polityką siły»

 166. osoba prywatna said

  Zbigniew Stonoga odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu

  .https://www.youtube.com/watch?v=oj0izftQFfQ

 167. Czaruś said

  ad. 156/ Czy Pan jest lekarzem, lekarzem – psychiatrą? Zapalenie płuc, nie leczone w szpitalu (bo np. pacjent miał akurat astmę i lekarze uważali, iż to astma jest!) spowoduje śmierć pacjenta. W mojej rodzinie był taki przypadek w 1981 roku. Pacjent przeziębił się na sali w szpitalu, dostał zapalenia płuc, rodzina alarmowała do lekarzy, że to jest zapalenie płuc, ale lekarze stwierdzali, iż to tylko astma jest. Spowodowali zgon pacjenta. A nie jest to „wydumka” rodziny, gdyż pacjent wcześniej w domu wielokrotnie przechodził zapalenie płuc i objawy dla rodziny były znane.

 168. Piskorz said

  re 160 Jasne. Wychrzcił się na rzyda.
  Admin…A o tzw. matrioszkach…to Pan nie słyszał.? Dziwne. Trzeba czytać ros. strony.!!

  –‐—-
  Ok. Putin jest matrioszką, 🙂
  Admin

 169. Piskorz said

  !!! To może wyjaśniać, dlaczego jego ciocia Angel Merkel, kanclerz Niemiec, pocałowała go i spojrzała na niego z taką miłością podczas wizyty. Jego dwie pozostałe ciotki to Theresa May, była premier Wielkiej Brytanii i Dalia Grybauskaite, prezydent Litwy. Fotka niżej
  https://nwk24.pl/wp-content/uploads/2020/08/3-300×202.jpg Reszta na globalna.info

 170. Peryskop said

  Re 157
  Admin : […] to się robi po prostu chore…

  Faktycznie harce multi-nicka Zbigniewa P. wskazują na psychpatię.

  Zwłaszcza jego bezczelne wyłudzanie współczucia pod myckami Barbara Chojnacka i NICK.

  ===

  Czy Pan Marucha już zrozumiał, że – zresztą jak wszystkie inne – również III zasasa dynamiki to jest tylko ogólna formuła POGLĄDOWA, a jej wzór F•t = m•(v2-v1) to jest tylko APROXYMACJA, bez uwzględnienia warunków szczególnych dla danego epizodu w świecie materialnym ?

  ARTEMIS wciąż NIE może wystartować, bowiem współczesna kadra ajencji pijarowskiej NASA jest jeszcze głupsza niż tamta z czasów inscenizacji „fejk-lądowań” Apollo.

  Oto zgubne skutki multi-myckowań !

  ===

  re 154 Bezpartyjna

  Nie ma problema.

  Odkąd czołowi lichwiaŻe wynaleźli operację „monetyzacji długu” = należy minus przerobić na plus, i zadłużać dalej … I raz jeszcze … I ponownie …

  To się już nie nazywa bankructwo, lecz CYKLE 😆

  Nasza nauczycielka Zocha z liceum była świadoma tego typu operacji i dlatego w dzienniku swoje oceny z minusem zapisywała z kreseczką falistą zamiast prostej.

  ===

  Z innej beczułki

  Czy Krzysztof „jasnowidz” Jackowski, pośród strasznych wizji, z podaniem daty „Najgorszej rzeczy, jakiej się mamy obawiać” – przewidział również rychły zgon E2 Saxe Koburg und Gotha ?

  Jeśli przewidział to 96-latce, no to lipa, a nie jasnowidz.

  Jeśli nie przewidział, to też lipa – na sooszbie sooszb.

 171. Peryskop said

  Re 167 Nie jestem konowałem.

  Ale znam dość dobrze fizjologię i medycynę – w tym Germańską Nową Medycynę (GNM Germanische Heilkunde) dr med. R.G. Hamera (1935+2017).

  Formalnie jestem doktorem inżynierii biomedycznej i biocybernetyki – po studiach Mechaniki Precyzyjnej wg indywidualnego programu (z zaliczeniami w filmówce w Łodzi), potem z 9-letnim stażem klinicznym podczas kierowania pracownią badawczą w Stołecznym Centrum Rehabilitacji w Konstancinie, następnie z wieloma stypendiami i stażami, m.in. w Szkocji, Irlandii, RFN, Szwecji, USA, na Tajwanie, w Chinach, oraz w Emiratach.

  Czy Pan Czaruś jest pod presją sytuacji amatorem „lekarzem rodzinnym” po przejściach ?

  Na to wskazuje załączony opis.

  Medycyna to bardzo złożona wiedza.

  Niestety mocno zafałszowana przez klan Rockefellerów, wskutek czego leki szkodzą, lekarze nie leczą, a z ich udziałem eugenicy depopulują – już pół-jawnie i na globalną skalę.

  W tej sytuacji nie dziwi, że indolentnych „lekarzy rodzinnych” amatorów – przybywa.

 172. revers said

  Ofensywa w Donbasie: sytuacja na wschodzie Ukrainy
  do końca dnia 9 września 2022 r.

  ▪️ W miejscowości Suja w obwodzie kurskim ukraińscy dywersanci otworzyli ogień do blokady drogowej funkcjonariuszy Rosgwardii, kilka osób zostało rannych. Organy ścigania poszukują napastników.

  ▪️ Rosyjska artyleria ostrzelała cele we wsiach Senkówka, Bleshnia i Gaj w obwodzie czernihowskim, a także Bolszoj Prykol, Stukalówka i Zapselie w obwodzie sumskim.

  ▪️ Przez cały dzień rosyjskie siły zbrojne przeprowadzały uderzenia na pozycje AFU w Charkowie i okolicznych miejscowościach: zniszczono lokalizację Narodowych Sił Bezpieczeństwa Kraken w centrum miasta, w której znajdowała się duża liczba ukraińskich służb.

  ▪️Ukraińska kontrofensywa na kierunku Izyum trwa, ale tempo posuwania się przeciwnika nieco spadło:
  ➖ Ukraińskim siłom zbrojnym udało się przejąć kontrolę nad autostradą Czugajew-Kupiańsk do Gruszewki, co pozwala na przerzucenie rezerw i sprzętu wojskowego na linię kontaktu pod Kupiańskiem. W samej Hruszewce i Starowojence przygotowuje się wroga siła uderzeniowa do szturmu na Kupiańsk.
  ➖ Według niektórych doniesień część rosyjskich sił zbrojnych nadal utrzymuje wschodnie dzielnice Bałaklei. Spodziewany jest atak AFU na Veseloye i Kunya, gdzie znajduje się jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych na tym kierunku.
  ➖Siły ukraińskie próbowały również zająć wieś Gorokhovatka, gdzie znajduje się kolejny most na rzece Oskol, ale zostały zatrzymane przez siły alianckie w pobliżu miejscowości Yasynuvaty.

  ▪️Na północny wschód od Słowiańska przeciwnik wkrótce podejmie próbę ataku na Liman od strony Rajgrodu z zamiarem dalszego dotarcia do zbiornika Oskol, dając szansę zgrupowaniu Izium.

  ▪️ Na kierunku Bachmut (Artemiwsk) aliantom udało się posunąć pod Bachmut:
  ➖ AFU próbowało kontratakować na wschodzie Bakhmut, ale ostatecznie zostało pokonane, co pozwoliło jednostkom Wagner PMC na nieznaczny awans w kierunku strefy przemysłowej na wschodzie miasta.
  ➖ Na obrzeżach Bachtmutu siły sojusznicze rozwijają ofensywę w kierunku Nikołajewki II, Otradiwki i podstacji Donbas.
  ➖ W miejscowości Soledar jednostki rosyjskich sił zbrojnych opanowały kilka dzielnic w pobliżu fabryki KNAUF-Gips.

  ▪️ Na kierunku donieckim trwa niesłabnący ukraiński ostrzał stolicy DRL i okolicznych osiedli. Na przedmieściach Doniecka trwają walki pozycyjne.

  ▪️ W obwodzie zaporoskim Siły Zbrojne Ukrainy kontynuują uderzenia na Zaporoże i Energodar z Nikopola i Margańca, a rosyjska artyleria w odwecie próbuje stłumić pozycje wroga.

  ▪️Na kierunku Kryvyi Rih toczą się bitwy pozycyjne w okolicach Vysokopolye, a także na obrzeżach Olhyno i Arkhangelskoye.

  ps.

  a tu bum, rosjanie w potrzasku im dluzej pieprza sie z zielenskim wojskiem i zielenskiego terrorystami z asow.

  w Syrii rosjanie potrafili uruchomic w pore lotnictwo strategiczne z Tu22M ktore potrafilo latac kilka tysiecy km okrezna trasa powietrzna na bombardowanie isis.

  kalibry byly wyszczeliwane az z morza kaspijskigo a tu pod nosem kilka kilometrow od granicy wpadki i wypadki terrorystow za pod Limnow ktory rosjnie zdobywli 2 m-ce.

  Co z ludzmi ktorzy wymienili paszporty z ukrainskich na rosyjskie, juz nie obchodza kremlistow? A pierwsze co robi sbu po wejsciu o wiosek i miasteczek obwodu charkowskiego to pytanie o rosyjskie paszporty.

  Inni nieszczesnicy jak w swiedrowsku przetrzymywani byli w zbiornikach po paliwie nieczynnej stacji paliwowej z polem rozstrzelan za stacja. Tez daza sobie wpisac nowa bucze a konto nie asow?

  Asowcy ktorzy brali wczesniej w rozwalce jencow rosyjskich tez juz sa w spicy kontruderzenia w nowejrosji.

  donbasowcy wkuzeni jak i sam Strelkow Stelkow gdy gajace mumie min. obrony pomijaja wazne wydarzenia na froncie.

 173. minka said

  W szkole w Gdańsku od 4 klasy szkoły podstawowej wszedł obowiązek nauki języka ukraińskiego! Dla Polaków też!

  https://web.archive.org/web/20220716155038/https://sp57.edu.gdansk.pl/pl/page/o-szkole-1-96/innowacje-pedagogiczne/jezyk-ukrainski-w-klasie-4

  .https://youtu.be/KYIBsZMKdL8

 174. Czaruś said

  ad. 171/ Przecież Ukrainka jest prezydentem miasta w Gdańsku! Braun pomógł jej w wyborze, stanął do walki o stanowisko i przegrał!

 175. matirani said

  Ocena bieżącej sytuacji ekonomicznej wrz2022

 176. NyndrO said

  Panie Kierowniku, Putin jest matrioszką oraz Putlerem. I proszę nie komentować tego w tak szyderczy sposób. Obudź się Pan! Taki Stary Chłop, a taki niezorientowany… Wystyd, że Pan nie czyta „rosyjskich” stron! Zresztą Prawdziwy Putler dawno nie żyje….tzn. nie, wróć! Putin nie żyje… a zresztą, chodzi o to, że jezd Pan gupi i nic nie wi.

  —————
  Pewnie ma Pan rację… 😉
  Admin

 177. NC said

  A tymczasem na mieście już inne były treście.

  Rzad brytyjski porzuca cele klimatyczne i wraca do odwiertów i frackingu.

  A Charles III śpiewa z innej nuty:

  Outspoken about the „existential” threat posed by climate change when he was Prince of Wales, King Charles III on Friday seemed to signal an effective end to his decades-long public advocacy for lowering greenhouse gas emissions, which are warming global temperatures.

 178. revers said

  ‼️🇷🇺 Kilka ważnych wypowiedzi Ławrowa na spotkaniu z ekspertami Rady Polityki Zagranicznej i Obronnej:

  ▪️ Kolektywny Zachód wypowiedział Rosji wojnę hybrydową na całego.

  ▪▪️Nawet w najczarniejszych latach zimnej wojny Rosja nie pamięta tak „zsynchronizowanego” wydalenia dyplomatów.

  ▪️ Zachód nie mógł znaleźć zdrajców wśród rosyjskich dyplomatów.

  ▪️ Zachód praktykuje „prawdziwy rabunek” wśród antyrosyjskich działań.

  ▪️Zachód jest dziś gotów przeciwstawić się Rosji do „ostatniego Ukraińca”.

  ▪️ Sytuacja na świecie wymagała, aby rosyjska służba dyplomatyczna znalazła się w specjalnym trybie.

  ▪️ Wszystkie osoby przygotowane do prowadzenia niezależnej polityki są teraz atakowane przez USA. Unia Europejska ostatecznie traci oznaki autonomii na rzecz Stanów Zjednoczonych.

 179. Maverick said

  Globaliści chcą nas wykończyć: https://www.youtube.com/watch?v=vYidSR9lKTM

 180. zen said

 181. Enya said

  Re 156, przy okazji cały ten wątek WT.
  A co ma wspólnego wegetarianizm z rakiem? Przecież dietę jarską to znamy od lat. W szkolnych stołówkach były jarskie dni. Wtedy były np. kluski leniwe z surówką z marchwi, wigilijne pierogi z kapustą i grzybami to też dieta jarska. Mówiło się wtedy o jaroszach. W biedniejszych rodzinach w komunizmie to spożycie mięsa nie było duże. Z własnego domu pamiętam, że daniem codziennym była zupa, bywało że z wkładką, ale bywało, że i bez. Jadło się sporo pieczywa, twarogu, jajek, na śniadanie pamiętam jako dziecko jadałam bułkę, pokrojoną na kawałki, zalaną mlekiem. Kotlety schabowe czy jakieś sosy z mięsem były tylko na niedzielne obiady, i to nie zawsze. Przetwory warzywne i owocowe były podstawą kuchni. Pamiętam słoiki i weki w naszej piwnicy, dużo przecierów pomidorowych, kompotów, ogórki kiszone i konserwowe, kapustę kiszoną oczywiście. Nikt nie chodził do sklepu co 5 minut. Był na zimę zapas marchwi, pietruszki, ziemniaków, jabłek.

  Tak że proszę Panie Peryskopie o dokończenie tego wątku. Dlaczego GNM łączy zachorowanie na raka z wegetarianizmem? W przypadku Pana komentarza sugeruje Pan, że ten wegetarianizm mógł zaszkodzić Niemenowi. A w ogóle to nie wiedziałam, że jego córka Natalia jest baptystką. W mediach głównie pisze się o jego żonie, byłej modelce, ale w sumie same głupoty.

  ————
  Może chodziło o „weganizm”, który jest szkodliwym idiotyzmem?
  Admin

 182. Marucha said

  Re 171, 181:
  Pan Peryskop jest wyznawcą Germańskiej Nowej Medycyny, która w moich oczach wypełnia znamiona pseudonauki.
  Natomiast krytyka medycyny Rockefellerów ma uzasadnienie.

 183. Piskorz said

  re 171 W tej sytuacji nie dziwi, że indolentnych „lekarzy rodzinnych” amatorów – przybywa….bo konowałom nie chce się chcieć…ruszyć łbami. „Bo my leczymy tylko konwencjonalnie”. I nic ponadto…jak ten Grześ z Jagielońskiej…”Niech pan je pestki z dyni „/ale to powiedziałem, że jem!!. Ale ryja na milimetr nie otworzył, że b. dobre na prostatę /+granat/. A NA PEWNO WIEDZIAŁ.!!

 184. Piskorz said

  re 173..Ukraiński w 4 klasie.?! Ja pierniczę.! A rodzice dzieci to gdzie są ?? Odwagi cywilnej zabrakło.?!!

 185. Adrian said

  Nadchodzi druga fala? – Konrad Rękas

  Od 24. lutego wjechało do Polski i pozostało ok. 5,9 miliona obywateli Ukrainy. Z tej grupy tylko 770 tysięcy, tj. 13 proc. podjęło legalną pracę. Reszta żyje z zasiłków, na które wydano już 15,9 miliarda złotych. Z prywatnych kieszeni poszło z kolei co najmniej 10 miliardów zł – i nie uwzględnia to bezpośredniej pomocy dla Ukrainy, finansowej, w sprzęcie wojskowym, paliwach ani energii, jak również zysków nie uzyskanych przez polskie przedsiębiorstwa i gospodarstwa w związku z bezcłowym wpuszczaniem na nasz i europejski rynek produkcji ukraińskiej. Dalej, co ciekawe, liczba dzieci wśród przybyszów to zaledwie 800 tysięcy (choć wg danych ze szkół i przedszkoli – uczęszcza do nich jedynie 200 tysięcy). Tylko więc co szóstka imigrantka byłaby samotną matką, zakładając, że faktycznie przyjechały same kobiety w modelu 1+1. Jeśli z dwójką dzieci – to ledwo co dwunasta. A jeśli nawet rodziny 2+2 (bo może tatuś zwolniony od służby wojskowej) – to skąd się wzięła i co robi u nas pozostałe 4,3 miliona, czyli 73 proc. przesiedleńców?
  Tak jak i z COVIDem, przesiedleńczą żabę wgotowano Polakom powoli. Nikt jakoś nie zastanawiał się ile ta wojna potrwa, jak długo trzeba (?) będzie pomagać, do kiedy przybysze u nas zostaną. Jakoś tak samo się rozumiało, że będzie to góra kilka tygodni. No i wyszło jak poprzednio. Tamta pandemia została z nami na dłużej, zapewne na stałe, bez szczepionek i poluzowań. I jak wtedy, z czasem ludzie zaczynają się budzić i ośmielać.
  Wjechała do nas masa ludzi odpowiadająca mniej więcej 1/6 liczby mieszkańców naszego kraju. W okolicach Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Szczecina oraz na Podkarpaciu Ukraińcy stanowią obecnie do 40 proc. populacji. Nie pracując, nie płacąc podatków, pobierając zasiłki, korzystając z ochrony zdrowia i w przeważającej większości nie będąc legendarnymi samotnymi matkami z dziećmi. To są fakty, o czym tu dyskutować?
  https://www.bibula.com/?p=136136

 186. Piskorz said

  re 176 P. N. Putin ten z KGB dawno temu skończył żywot
  na raka. Na str. ros. podawali zdjęcia porównawcze en face, z profilu, zdjęcia uszu itd itd. Rosjanie wiedzą lepiej od nas !! Fotki były b. dokładne + opisy do nich !! Nawet na Zachodzie niektóre portale piszą o tym, co Rosjanie. Amen, czasu brak.

  ————
  Powiem więcej, on umarł więcej, niż jeden raz!
  Ale za to Elvis Presley wciąż żyje.
  Admin

 187. Piskorz said

  !!! Bąbelki wracają do szkoły. Odbierz kod rabatowy na białe saturatory.””…A to ci reklama..!! Sodowa z bąbelkami dla naszych dzieci. ! Wszędzie trąbią,aby nie pić gazowanej..ps Przy okazji…dzieciom ZERO słodyczy, jeśli np czekolada to tylko gorzka, ciastka..to z płatkami owsianymi, ciasta to…jabłecznik gdzie dużo jabłka. Jak lubią chrupać…to dawać im orzechy lub migdały. I tylko zwykłe kefiry lub jogurty.!!!

 188. Adrian said

  https://m.kwejk.pl/oczekujace/strona/207034

  I tacy cymbały rządzą, jak masz 50 -60 tys miesięcznie i 2 panienki obok siebie to możesz Pinokia jeszcze poprawić, to jest życie

 189. Adrian said

  https://m.kwejk.pl/obrazek/3927004/wiadomo-wszystko-jest-dobrze-po-co-siejecie-panike.html

 190. Enya said

  Re 182
  Panie Adminie, weganizm jest idiotyzmem, ale jest teraz bardzo promowany. Nawet mówi się o „weganizacji” tradycyjnych potraw. Czyli język zaczął się też przystosowywać i powstają derywaty. Co ciekawe, byłam właśnie niedawno organizatorką pewnego spotkania i przy okazji zbierałam info o preferencjach dietetycznych gości. Na 60 osób kilka z nich zdeklarowało się jako jarosze, dwoje jako weganie, reszta poprosiła o zwykłe zjedzenie, z mięsem.
  Czytam publikacje o kuchni roślinnej, bo znajduję tam ciekawe przepisy. Ale eliminowanie z diety w 100% produktów odzwierzęcych uważam za czystą głupotę.
  W kwestiach medycznych – robię badania kontrolne i wszystko jest w porządku. Gdyby coś się złego wydarzyło, na pewno bym unikała skrajnie stechnicyzowanych terapii. W GNM widzę sens łączenie elementów psyche i ciała.

 191. kontra said

  król Brytanii i Polski konkubent Karol 3 wer. 2.0 coburg-saxe-gotha „windsor”

  JB odniósł się do bardzo nieuporządkowanej sytuacji małżeńskiej nowego, jeszcze nie koronowanego króla Zjednoczonego Królestwa.

  – Nowa „królowa” brytyjska, Kamila z d. Shand, pozostająca w cywilnym związku ze swoim wieloletnim kochankiem, brytyjskim księciem Karolem,
  od wczoraj mieniącym się królem „Karolem III”,
  w 1973 roku zawarła z mjr. Andrew Parker Bowles ślub kościelny ( a jest jakiś inny?!) w obrządku KATOLICKIM,
  który nigdy nie został uznany za nieważny – czytamy w napisanym przez prof. Bartyzela poście na Facebooku.

  – A zatem w oczach Boga i według prawa Kościoła katolickiego nadal jest jego żoną – podkreślił.

 192. kontra said

  Greg Hallett: brytyjska ewakuacja Adolfa Hitlera i Martina Bormana z hitlerowskich Niemiec

  Pierwowzorem brytyjskiego ubeka MI6 Jamesa Bonda był Adolf Hitler

  ubek brytyjski Antoni Blunt był sowieckim szpiegiem i nieślubnym synem angielskiego króla Jerzego V

  Operation James Bond rescued Bormann by kayak.

  Operation Winnie the Pooh rescued Hitler by submarine, plane, then boat, then plane.

  Op Winnie the Pooh was kept secret from the team because Anthony Blunt was part of the team, but refused to attend training, he King George V’s illegitimate son, and he was a Russian spy. The Russians wanted to take Berlin and Hitler.
  http://whale.to/b/hall.html

  https://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Blunt

  WW2 Traitors,Sir Ian Fleming, Anthony Blunt,
  sites.google.com/site/profgeorgeleesrevelations/greg-hallett-a-death-threatened-species-the-honest-historian/ww2-traitors-sir-ian-fleming-ant-blunt-stammering-king-fdr-elliots-babbington-pi-piso-profiteer

  Anthony Blunt – Suspicion and Secret Confession

  http://www.liquisearch.com/anthony_blunt/suspicion_and_secret_confession
  Blunt’s life was little affected. In 1966, two years after his secret confession, Noel Annan, provost of King’s College, Cambridge, held a dinner party for Labour Home Secretary Roy Jenkins, Ann Fleming, widow of James Bond author Ian Fleming, and Victor Rothschild and his wife Tess. The Rothschilds brought their friend and lodger – Blunt.

  https://www.economist.com/britain/2017/09/09/to-understand-britain-read-its-spy-novels

  https://www.heraldscotland.com/news/11908550.soviet-spy-and-royal-art-expert-may-have-been-illegitimate-son-of-george-v-claims-author/

  brytyjski szlachcic Anthony Blunt sodomita? pedofil?

  http://whale.to/c/anthony_blunt.html

 193. Adrian said

  Zdesperowani Polacy kupują węgiel w Czechach. Kusi jego cena i dostępność

  Jak podaje TVN24, nawet ponad 50 klientów z Polski dziennie odwiedza skład węgla w Czechach, w mieście Nachod, tuż przy granicy z Polską.
  Przyjeżdżają z Polanicy, z Kudowy, z Wrocławia, z całej Polski właściwie (…). W obecnych czasach sprzedajemy maksymalnie po dwie tony węgla na osobę, by każdy coś miał. Węgla jest mało. Gdy go mamy, od razu sprzedajemy – powiedział Jakub Hanus, właściciel składu.
  https://wkraju24.pl/zdesperowani-polacy-kupuja-wegiel-w-czechach-kusi-jego-cena-i-dostepnosc/
  Polską stoi węglem, słowa dlugopisa, który już wylał atrament….zlikwidowali kopalnie….Brak słów

 194. Piskorz said

  re 186 P. Marucha, proszę przestać pieprzyć z tym Presleyem…ciągle się to powtarza. Proszę zmienić płytę…i zapytać tych z innych portali.! A żona i córki też od „niego” spieprzyły..! MAŁO TEGO, NIEKTÓRZY PISZĄ O „ZBIOROWYM PUTINIE”/??/. AMEN. KOŃCZĘ TEMAT.

  ———–
  Ależ tak, to wszystko najprawdziwsza prawda, jak wszystko na Internecie.
  Że jakiś specoddział Amerykanów wybił w Syrii bodajże 600 elitarnych komandosów z Rosji.
  Że Ukraina jest już o krok od zdobycia Moskwy.
  Że szczepionki na koronawirusa są wypróbowane, bezpieczne i skuteczne…
  Admin

 195. Lily said

  Re 185;Adrian
  „Wytyczne architektow Nowego
  Porzadku Swiata”.
  Jedno z nich.
  * „Niszczenie panstw narodowych”.
  „Nowy Lad Polski,wprowadzony przez.
  Zjednoczona prawice,czescia skladowa
  Nowego Porzadku Swiata”.NWO.

 196. Piskorz said

  !!! Hajl Hycler…a kto hajluje..? Quand la famille royale d’Angleterre faisait le salut nazi..

  ps
  mike heap

  Don’t forget the Royal family was German, they were called Saxe-coburge and Gotha and also Honover before they changed their name in 1914 to the more British sounding Windsors.

 197. bryś said

  Panie Piskorz – to oczywiste że Putin jest tylko symbolem. Rosjanie go potrzebują, więc go mają. I to nie stosunek długosci nosa do wysokości uszu nad oczami ich najbardziej interesuje.

  A amerykanie potrzebują np. bideta, i też go dostają.

 198. Andzia said

  Stonoga odpowiada Kaczyńskiemu: https://www.youtube.com/watch?v=oj0izftQFfQ
  W innym materiale przeedstawia jak spółka Szumowskich z udziałów w wysokości 5000 tys. zł zwiększyła je z dnia na dzień do 40 mln nie dokumentując dochodów przed Urzędem Skarbowym, ani nie posiadając oficjalnie żródeł dochodów nawet na opłatę skarbową od umowy notarialnej. Pisiory tymczasem żerują na małych przedsiębiorcach żyłując je i podejrzewając o oszustwa,

 199. Carlos said

  Alez Pan ma cierpliwosc Adminie…

 200. Peryskop said

  182 Marucha : „Pan Peryskop jest wyznawcą Germańskiej Nowej Medycyny, która w moich oczach wypełnia znamiona pseudonauki.”

  Ja też na początku tj jesienią 2009 gdy po raz pierwszy usłyszałem przez dr Stefana Lankę o GNM, to uznałem za farmazony opętanego dr Hamera.

  Dopiero w latach 2011÷2012 zacząłem przyswajać tę wiedzę – wskutek poszukiwań dróg wyjścia z matni medycyny rockefellernej, oraz dzięki pomocy znajomej X, która miała szczęście wejść w labirynty GNM wczesniej.

  Ignoranci wciąż pomijają fakt, że istotnymi składnikami wiedzy GNM są wnioski wynikające z psychologii, a także z EMBRIOLOGII !

  Ponieważ dr Hamer odkrył związki pomiędzy zmianami w tkankach, z ich listkami zarodkowymi, oraz z przebiegiem poszczególnych chorób, które miały swoje charakterystyczne zmiany w mózgu, widoczne na skanach CT.

  Po latach żmudnych dociekań, i weryfikacjach na tysiącach pacjentów kliniki, w której pracował, dr Hamer sformułował swoje „5 Praw Natury” – z którymi nie do końca się zgadzam, bo do zaistnienia raka nie potrzeba zdarzenia nagłego „jak grom z jasnego nieba” (RGH) – wystarczy kumulacja negatywnych oddziaływań.

  Tu podalem przykład reżysera K. Krauze :

  https://marucha.wordpress.com/2022/09/08/trudne-pytania-do-szefow-moderny-i-astrazeneca-w-odpowiedzi-uniki-i-rozgrzeszanie-sie/#comment-1026505

  A tu dylemat z „wybroczynami” na wierzchu dłoni monarchini E2 widocznymi na fot 2/3 :

  https://www.fakt.pl/plotki/elzbieta-ii-cierpiala-przed-smiercia-opis-lekarki-rozdziera-serce/qpzm8pe

  Oczywiście mogły być już i deficyty krążenia. Ale dlaczego zmiany w tak charakterystycznym miejscu na grzbiecie dłoni ?

  Czy to nie jest z GNM „chciana rozłąka” ?

  Żeby na fotografii nie raziła czerwień, może czymś ciemnym dłoń zapudrowali. Bo chociaż umiejscowienie zmian jest to samo, nie wygląda to na egzemę, którą miała moja mama latem 2O13 w wieku 94+ kiedy narzekała, że chce już umrzeć, bo jej wszystkie starsze kuzynki oraz przyjaciółki powymierały.

  Jednak wtedy po trafnej diagnozie pani X, oraz po mojej rozmowie z argumentem, że „jeżeli Bóg daje, to trzeba żyć dalej” – nasza mama pożyła jeszcze ponad 2 lata.

  A wcześniej sam miałem egzemę na wierzchach obu dłoni, kiedy w wieku 46+ miałem już dosyć kontraktu w Szwecji. Wtedy syndrom tamtej „chcianej rozłąki” znikł w kilkanaście dni po podjęciu decyzji o powrocie do kraju.

  U mamy samo-uleczenie trwało podobnie.

  GNM to jednak jest kapitalna wiedza !

  A neptki niech sobie wątpią do końca.

  ===

  181 ListwaEnya też pamiętam identyczne żywieniowe warunki panujące „za komuny”.

  Nigdy nie twierdziłem, że wegetarianizm powoduje raka.

  Natomiast zgadzam się z dr Hamerem, że w fazie zdrowienia często pomocna jest dieta wysokobiałkowa, dla uzupełnienia ubytków i wyrównania homeostazy.

  Znanym elixirem ozdrowieńczym jest ROSÓŁ z kury lub z innego mięsiwa, na wywarze nomenomen z warzyw.

  Przewaga diety „z wkładką” wynika z faktu, że do wyprodukowania zwierzęcego białka (a także towarzyszących „żółtek”) potrzeba ok 8x więcej białka roślinnego.

  Analogicznie w naszych organizmach.

  Niemen się zapadł. Pod ciężarem wieloletniej choroby nowotworowej węzłów chłonnych (do czego ostatnio przyznała się też Jane Fonda), oraz pod wpływem „strachu przed śmiercią”, który to stan wywołał zgodnie z wiedzą GNM zapalenie płuc.

  ===

  167 Czaruś : … Spowodowali zgon pacjenta. A nie jest to „wydumka” rodziny, gdyż pacjent wcześniej w domu wielokrotnie przechodził zapalenie płuc i objawy dla rodziny były znane.

  A dlaczego ów pacjent i jego rodzina dopuścili do wielokrotnych zapaleń płuc ?

  Czy pacjent nie skarżył się na „strach przed śmiercią” ?

  No i jeśli nawet nie skarżył się na „strach przed śmiercią” – to czy go nie przeżywał ?

 201. Peryskop said

  Piskorz,
  czytaj ale ze zrozumieniem, pls

 202. Andzia said

  Dla Stonogi wydano 6 europejskich nakazów aresztowania. Pamiętam, że Ziobro nie umiał napisać nakazu aresztowania dla niejakiego Mazura (albo nie chciał umieć)

 203. Andzia said

  Szanowny Panie Marucha. Mój poprzedni komentarz leży w moderacji. Też materiał stonogi. Nie wiedziałam, że do czerwca siedział w areszcie. Życzę miłego dnia i pozdrawiam.

 204. Listwa said

  wykład ks. Jana Michała Gleize’a FSSPX
  Prawdziwy Izrael i fałszywy judaizm

  początek 11.09.2022 r. (niedziela), godz. 10.30

  miejsce Szkoła św. Tomasza z Akwinu, sala teatralna, ul. Piotra Skargi 13, Józefów

 205. Listwa said

  Podstawą nauki katolickiej i Kościoła jest Objawienie, hierarchia ma obowiązek prezentować tylko to, co Objawienie wnosi. Każdy katolicki kapłan nie ma z tym najmniejszych problemów. Posoborowie robi co może, aby wszystko zniekształcić.
  Nawet jeśli zmienią katechizm, to i tak zawsze i niezmiennie podstawą będzie Objawienie. Chodzi o to aby się nie zniechęcić i nie dać oszukać.

  https://pch24.pl/droga-synodalna-za-homo-herezja-zaproponuje-papiezowi-zmiane-katechizmu/

 206. revers said

  Dla przypomnienia

  a akt pobrania szepionki to akt milosci do Boga i Syna jego wg. posoborowego Papieza.

  Eutanazja lbtqplus czeka w kolejce.

 207. bryś said

  Dlaczego eksperci promowani wyglądają jak …. jakoś dziwnie…

 208. bryś said

  Chodzi mi o tego młodego, ten generał wygląda w miare normalnie z ryja, chociaż piii… jest zdrowo.

 209. Adrian said

  Europejczycy mogą zapłacić około 270 Euro za naładowanie swoich samochodów elektrycznych do początku 2023 r., ponieważ stawki za energię elektryczną gwałtownie rosną.
  Od początku było wiadomo, że samochody elektryczne to kłamstwo. Cel jest taki, że nie będzie samochodów dla ludzi. Masz nie mieć nic, niczego nie posiadać tylko utylizacja ludzi. Historyjki z tymi samochodami to są dobre bajki dla naiwnych, aby zamknąć usta, zmniejszyć demonstracje i złość.
  https://www.newstarget.com/2022-09-04-europeans-could-pay-270-to-charge-their-electric-cars-2023.html

  Bądź Eco, równoważony rozwój zielonego kolitowizmu socjalnego

 210. Adrian said

  Miliony dawek zalegają w magazynach, a Polska kupuje nowe.

  Choć w Polsce zalegają dziesiątki milionów „poprzedniej” covidowej szczepionki, to nasz kraj zamawia kolejne dawki. Nowe preparaty nazywa się teraz „zaktualizowane” albo „celowane”. Minister zdrowia Adam Niedzielski z dumą poinformował, że do Polski dotarła pierwsza partia ponad 450 tys…
  https://nczas.com/2022/09/10/miliony-dawek-zalegaja-w-magazynach-a-polska-kupuje-nowe-teraz-szczepionki-celowane-zaktualizowane-a-nawet-adaptowane/

  W kraju mamy aktualnie masę przypadków zakrzepów i udarów. W dużych miastach lekarze otwarcie w szpitalach mówią, że to efekt szczepień na koronę. W Polsce powiatowej póki co jeszcze cisza.
  Co to jest 450 tys? Przecież w Polsce znajdzie się kilkakrotnie więcej covidiotòw, którzy nie będą mogli się doczekać aktualizacji.
  Wystarczy w Gdańsku cpopatrzeć na ludzi chodzących na dworze w maskach. Często to są ludzie młodzi, a jak się spytalem po co panu ta maska, bo licho nie śpi…xd

 211. Adrian said

  „Patriotyczna ławka” kosztowała 100 tysięcy złotych, deszczu nie przetrwała

  Ławka z polską flagą w Poznaniu po 10 dniach od jej ustawienia nad Jeziorem Maltańskim została zniszczona przez deszcz. Uszkodzeniu uległy drewniane elementy instalacji, którą za 100 tysięcy złotych sfinansował Bank Gospodarstwa Krajowego. Z konstrukcji otaczającej samą ławkę schodzi…
  https://tvn24.pl/poznan/poznan-patriotyczna-lawka-z-polska-flaga-zniszczona-przez-deszcz-6106100
  Zarobił kto miał zarobić? No to teraz może zniszczeć – recyklingiem zajmie się zaprzyjaźniona firma i też zarobi 🙂 Jedyny stratny na tym będzie podatnik, któremu znowu pieniądze ukradziono…

 212. Enya said

  Panie Peryskopie, dziękuję za wyjaśnienie. Nie rozwinął Pan w poprzednim poście do końca wątku choroby Niemena, napomknął jednak o tym wegetaryźmie, stąd moje pytanie.
  Nie jestem Listwą. Pan już to kilka razy napisał. Przemilczałam rzecz, ale to jest kompletna bzdura zlewać nasze osobowości.
  Jestem kobietą, nie mam żadnej wiedzy o teologii (jaką ma Listwa), historię kościoła znam marnie (tyle co gdzieś coś wyczytam).
  Może Pan myśli, że jestem Listwa, bo rzadko tu piszę. Ale to wynika wyłącznie z braku czasu, krótko mówiąc, cały tydzień ostro tyram, na gajówkę raczej nie zaglądam.
  Jeśli Pan będzie tu pisał o dr. Hamerze, chętnie poczytam. A teraz pozdrawiam z kawiarni, w której sobie przy sobocie siedzę, pożeram ciepłą ciabatę z szynką i piję smaczną herbatę. ☕🍔

 213. Piskorz said

  re 207 Gen Bieniek chyba najlepszy z jęz. angielskiego ze wszystkich naszych b. wysokich oficerów/taką mam info/. ps A Przy okazji;pamiętamy C. Rice//murzynica/mulacica/?/. Taka była dobra z jęz. rosyjskiego, że poprawiała tłumaczy…rządowych /z ci nie byli na pewno od macochy/. .

 214. Yagiel said

  Wraz ze zmianą pogoy z czwartku na piątek straciłem zdrowie.
  Dopóki było Słońce, czyste niebo – ok; kiedy naległa na W-wę brudna szmata chmur – załąmka.
  Normalnie pojechałem do szkoły rowerem – i wracałem już czując dreszcze. Padłem spać. Budziłesię co kilka godzin z bóel czaszki: szczeg/ oczodoły mnie bolały – w ógóle boląca czaszka ! A w dziś rano zaczęły sie kaszelki i takie tam… Spałem półdnia z przerwą na piukanie propolisem możliwie głęboko w gardło. Po trzeci takim psiuknięciu oderwałem w gardle – przepraszam – głuta: bardzo bolesne to było odrywanie, bo przeciwnik nie poddawał się !
  Potem dwa razy jeszcze MAX psiukałem i dwa razy wypluwałem… Teraz się obudziłem i lżej w gardle, ale zero apetytu !
  Ten zbieg okoliczności nie jest przypadkowy: tak chmura-ściera bisko nad Warszawą (40-50 m)
  zawiera coś paskudnego !
  Tylko dlatego pozwoliłem sobie opisać moją prywatną sytuacęj. nadalmam to coś w gardle – to się odtwarza cz odradza ! Dobrze, że mm propolis/spray 🙂 Może jutro odzrowieję ?
  A jeszcze: z tej chmury nie pada deszcz, już drugą dobę…

 215. Lily said

  Re 210;Adrian
  BIG Fama,musi z czegos zyc.

 216. Lily said

  Re 207;Brys
  Prowadzacy jaki szczesliwy,
  a ten usmieszek mowi sam za siebie.

 217. matirani said

  Do 32 ( Koszt energii elektrycznej w Niemczech wzrósł w ciągu roku o 860%.
  Biedna Rosja. Te sankcje ją niszczą… )
  Ile placa ludzie? Jak wzrosly rachunki? Ktos ma info z Reichu?
  Bo chyba nie o tyle poszly w góre rachinki ludzi?
  pozdro.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: