Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

„Niezawisimaja Gazieta”: Putin pod presją

Posted by Marucha w dniu 2022-09-21 (Środa)

Od redakcji: Poniżej redakcyjny komentarz „Niezawismoj Gaziety” reprezentującej liberalne kręgi rosyjskiego establishmentu popierające Władimira Putina. Wyraża on zaniepokojenie sytuacją, w jakiej znalazła się Rosja, zarówno jeśli chodzi o otocznie międzynarodowe, ale także wobec narastającej krytyki wewnątrz kraju.

Presja na Władimira Putina nasila się. Siedem miesięcy sankcji i presji ze strony Zachodu zostały teraz uzupełnione przez nowe okoliczności i nowych aktorów.

Tak więc w Samarkandzie, na szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy rosyjski prezydent został zmuszony do przyznania się do niepokoju w kwestii specjalnej operacji wojskowej (SOW) po pytaniach ze strony przywódców Chin i Indii.

Jeśli Xi Jinping powstrzymał się od publicznego wyrażania swoich „obaw”, premier Indii Modi powiedział, że „dzisiejsza era nie jest erą wojen”. Putin w odpowiedzi przyznał, że rozmawiał z Modim o stanie rzeczy na Ukrainie. „Znam wasze stanowisko w sprawie konfliktu na Ukrainie, wasze obawy, które stale wyrażacie. Zrobimy wszystko, aby to wszystko zakończyło się jak najszybciej. Tylko, niestety, przeciwna strona, kierownictwo Ukrainy ogłosiło odrzucenie procesu negocjacji, oświadczyło, że chce osiągnąć swoje cele środkami wojskowymi, jak mówią, „na polu bitwy”. Niemniej jednak zawsze będziemy was informować o tym, co się tam dzieje”.

W związku z „przegrupowaniem wojsk rosyjskich” pod Charkowem (eufemizm zrodzony w służbie prasowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej), rosyjscy blogerzy telegramowi dosłownie eksplodowali radykalizmem żądań. Zaczęli oskarżać Ministerstwo Obrony i Sztab Generalny o wszystkie grzechy i zażądali, aby Naczelny Wódz podjął zdecydowane działania na frontach SOW, wzywając do „jednoznacznej odpowiedzi”. Natychmiast inna część hurra-patriotów patriotów zaczęła domagać się, aby prezydent ogłosił powszechną mobilizację i postawił pod bronią milion ludzi.

Kadyrow zasugerował, aby szefowie rosyjskich regionów w ogóle nie czekali na powszechną mobilizację, ale zorganizowali samomobilizację i wysłali po tysiąc ludzi na front. Co najmniej ośmiu szefów podmiotów wchodzących w skład Federacji poparło inicjatywę szefa Czeczenii. Gubernator regionu Kursk, Roman Starowoit, powiedział, że wysłał już 800 ochotników, a szef Krymu, Siergiej Aksjonow, poinformował o 1200 ochotnikach już uczestniczących w walce i o gotowości do zgromadzenia dwóch kolejnych batalionów.

Było dużo szumu informacyjnego i wideo, w którym agitator, wzywając do pójścia na front, rozmawia z więźniami. Kolejne historie wideo o „prawdziwych chłopcach” skierowane do „kolegów” w zakładach poprawczych wyglądały jak znacząca reklama społeczna wezwania nietradycyjnych grup poborowych na czas pokoju.

Siedem miesięcy po rozpoczęciu SOW Putin znalazł się w sytuacji, w której jednocześnie konieczne jest podejmowanie fundamentalnych decyzji związanych z jednej z międzynarodową sytuacją, w tym gospodarczą, a z drugiej strony odpowiadanie na wyzwania polityczne, odzwierciedlające m.in. sprzeczności o charakterze wewnętrznym. Utworzenie batalionów regionalnych zamiast powszechnej mobilizacji niesie ze sobą ryzyko przyszłych kataklizmów politycznych i konfrontacji.

Uzbrojone jednostki Ministerstwa Obrony, Rosgwardii, Kadyrowa, Prigożyna, 85 podmiotów Federacji, FSB, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – wraz z osłabieniem rządu centralnego w kraju, oczywiście, stanowią potencjał konfrontacji na szczeblu regionalnym.

Oczywiście Władimir Putin wyraźnie rozumie te zagrożenia. Jest u władzy zbyt długo, by je ignorować. Uzbrojeni cywile zawsze zagrażają władzy. A przekazanie w pewnym momencie praw kontroli nad obiegiem broni szefowi Rosgwardii, Wiktorowi Zołotowowi, osobiście lojalnemu wobec Putina, zostało uznane przez analityków za działanie mające temu zapobiec.

Jednocześnie Putin wysłał sygnał do krytyków Ministerstwa Obrony i Sztabu Generalnego, mówiąc w Samarkandzie, że „plan nie podlega korekcie. Sztab Generalny podejmuje decyzje operacyjne w trakcie operacji”.

Dziś jesteśmy świadkami manifestacji najważniejszej cechy politycznego charakteru prezydenta – konserwatyzmu personalnego. To właśnie ta cecha odróżnia go od poprzedników i sprawia, że jego współpracownicy nie szukają innych patronów.

Oczywiście konserwatyzm kadrowy jest dobry na swój sposób. Zwłaszcza w czasach rozkwitu i wzrostu. Inaczej jest w czasie upadku, izolacji, konfrontacji, walki i SWO. Ponieważ recesja przeradza się w depresję, opóźnienie w zakończeniu operacji specjalnej „zgodnie z planem”, trudności w „zwróceniu się na Wschód”, rosnące obawy ze strony Chin i Indii niewątpliwie wpłyną na praktykę dostosowywania społeczeństwa i rosyjskiej gospodarki do nowej rzeczywistości.

Coś się zmienia również w wokół Rosji. Prezydent Kazachstanu Kassym-Jomart Tokajew nie tylko zmienia nazwę stolicy z Nur-Sułtan z powrotem na Astanę (jak w ZSRR przemianowanym Breżniew na Nabierieżnyje Czełny), ale także zapisuje w konstytucji prawo prezydenta do jednej kadencji prezydenckiej. Są to oczywiście gesty o charakterze zarówno wewnętrznym, jak i zagranicznym. A adresatem jest Waszyngton i Bruksela, a także Moskwa.

Polityczne posunięcia Tokajewa są z pewnością także specyficzną formą nacisku na Władimira Putina. A w połączeniu z oświadczeniem Xi Jinpinga w Samarkandzie o jego gotowości do zapewnienia Astanie gwarancji integralności terytorialnej, możemy mówić o dość wyraźnym zwrocie Kazachstanu w kierunku nowych strategicznych wektorów.

Aby odpowiednio i skutecznie odpowiedzieć na te wyzwania i naciski, Władimir Putin musi wykazać się maksymalną zdolnością do poszukiwania nieoczywistych, ale jednocześnie jedynych słusznych rozwiązań. Od tego zależy los kraju… I to już teraz.

Za: „Niezawisimaja Gazieta”, 18.09.2022
Oprac. Jan Engelgard
https://myslpolska.info

Komentarzy 36 do “„Niezawisimaja Gazieta”: Putin pod presją”

 1. plausi said

  Mobilizacja

  i referenda w zajętych regionach są najwyraźniej odpowiedzią na tę sytuację. Na to będzie musiał także Zachód odpowiedzieć, a to oznacza przerzucenie na front nie tylko dalszej broni ale także wojska, przebieranka za mercenerów już nie wystarczy. To może oznaczać, że banda PiS wciągnie Polskę w ten konflikt.

  Nie sposób wykluczyć, że zbronicze kręgi Zachodu zdecydują się na zastosowanie cudownej broni, którą w tym celu mieli na Ukrainie opracować:

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/08/04/propaganda-rosyjska/#PowstCovid

  co bezspornie miałoby wpływ także na ludność w Polsce.

  Należy też uwzględnić, że Rosja to nie tylko grupa Putina, tam są także inne siły, które nie sposób pominąć. N.p. oligarchowie, którzy cierpią nie lada pod wpływem sankcji, są na pewno w opozycji do tej grupy. Wpływy uczonych w piśmie talmudu też są niebagatelne.

  Jak by na to nie spojrzeć, Polska wkroczyła na ścieśkę, która ją może doprowadzić do przepaść.

 2. Mietek said

  Putin wezwał rosyjskie firmy do zastąpienia zagranicznych firm przed ich powrotem..

  Prezydent Rosji Władimir Putin mówił o powrocie zagranicznych firm na rosyjskie rynki.

   Według prezydenta nastąpi to prędzej czy później i trzeba zadbać o to, aby nisze były zajęte przez rodzimych producentów.

  „Kiedy zagraniczni partnerzy zdecydują się na powrót – a tak się stanie – konieczne jest zajęcie nisz przez rodzimych producentów” – powiedział Putin na spotkaniu z liderami zaawansowanych szkół inżynierskich i ich partnerami.

  Po rozpoczęciu operacji specjalnej mającej na celu ochronę Donbasu zagraniczne firmy zaczęły ogłaszać wycofanie się z rosyjskich rynków. 

  W tym samym czasie wiele korporacji i firm zaczęło sprzedawać swoje rosyjskie filie, które następnie zostały ponownie otwarte pod nowymi markami, zachowując miejsca pracy i kontynuując pracę.

  Wielkość rosyjskiego eksportu produktów rolno-przemysłowych nadal rośnie, pomimo trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej na świecie – powiedział wiceminister rolnictwa Rosji Siergiej Lewin, przemawiając na konferencji „Środki na rzecz zwiększenia konkurencyjności rosyjskich eksporterów produktów rolnych”. produkty w kontekście transformacji.”

  Od września eksport rosyjskich produktów rolnych za granicę wzrósł o 17% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. 

  W szczególności eksport produktów olejowych i tłuszczowych wzrósł o 29%, mięsa i przetworów mlecznych o ponad 20%.

  Zwiększeniu dostaw sprzyjał wzrost zakupów dokonywanych przez największych importerów – wyjaśnił Levin.

   Tym samym Rosja wyeksportowała produkty rolne do Turcji o 30% więcej, do Chin o 27%, a dostawy do Indii wzrosły ponad dwukrotnie, zaznaczył wiceminister.

  Przypomnę że w tym roku w Rosji były rekordowe zbiory produktów rolnych, np,.pszenicy zebrano prawie 100 mln ton, to rekord, a możliwości są jeszcze większe, i tak, w kraju Zabajkalskim przy granicy z Chinami, uruchomiono ogromne elewatory dla magazynowania zboża, jak powiedział szef regionu, pozwoli to zagospodarować kolejne 1,5 mln hektarów.

 3. Mietek said

  Bank Rosji: cyfrowy rubel zostanie wprowadzony do obiegu podobnie jak gotówka..

  Mechanizm wprowadzenia cyfrowego rubla do obiegu będzie odpowiadał mechanizmowi wprowadzenia gotówki, wyjaśnił Bank Centralny, odpowiadając na pytanie organizacji finansowych, które zostało zadane po dorocznym spotkaniu ze Stowarzyszeniem Banków Rosji.

  Według regulatora możliwość korzystania z cyfrowej waluty krajowej to nowe narzędzie, które daje obywatelom i firmom kolejny skuteczny i konkurencyjny sposób płatności. 

  Pomoże to obniżyć koszty i poprawić jakość usług na rynku finansowym – uważa bank centralny.

  „Cyfrowy rubel zostanie wprowadzony do obiegu analogicznie do gotówki: banki otrzymają cyfrowe ruble z Banku Rosji w zamian za środki z kont korespondencyjnych.

   Proces wprowadzania cyfrowego rubla do obiegu będzie stopniowy i kontrolowany” – wyjaśnił regulator.

  Prezes Banku Rosji Elvira Nabiullina powiedziała, że agencja rozpocznie testowanie cyfrowego rubla w transakcjach z prawdziwymi klientami od 1 kwietnia 2023 roku. Uczestnikami tego programu jest 15 banków, pisze „FederalPress” .

  Sekretarz stanu węgierskiego MSZ ds. stosunków dwustronnych Tamas Menzer powiedział, że po nałożeniu sankcji na Rosję Europa boryka się z ogromnymi problemami.

  Mentzer zauważył, że w czasie, gdy Europa nakładała sankcje, Bruksela mówiła, że ​​uderzą one w rosyjską gospodarkę, ale stało się odwrotnie.

  „Jednak nie obiecywali, że będziemy musieli cierpieć więcej.

   Ci, którzy w obecnej sytuacji mówią o perspektywach długofalowych, że kiedyś wszystko będzie dobrze, nie dostrzegają realiów politycznych i powagi obecnych problemów” – powiedział Mentzer, dodając, że Zachód powinien pomyśleć o tym, jak skuteczna jest polityka sankcji jest.

  Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że podczas operacji specjalnej w ciągu ostatnich trzech tygodni zniszczono ponad 7 000 ukraińskich żołnierzy, 970 sztuk sprzętu, w tym 208 czołgów, informuje RIA Nowosti.

  – Siły Zbrojne FR będą kontynuować specjalną operację wojskową, dopóki cele nie zostaną w pełni osiągnięte – zaznaczył minister.

 4. UZA said

  „Presja na Władimira Putina nasila się.”

  Wywieranie presji na Putina jest bez sensu, bo On już nie ma żadnej możliwości manewru, żadnej trzeciej drogi, żadnego wyjścia awaryjnego. Może iść tylko do przodu. W przeszłości robił co się dało, żeby zachować pokój, długo lawirował, ale w końcu został przyparty do muru. Tej wojny nie można było uniknąć, bo upadające imperium atlantyckie musiało ją rozpętać, póki jeszcze posiadało jakieś zasoby. Możliwe zresztą, że trzeba to wszystko postrzegać w szerszym planie. Może właśnie zaczyna się Armagedon. Zadziwiające, jak wielu ludzi chce walczyć po stronie Bestii i Antychrysta. Wygląda na to, że świat, w którym na tysiąc lat zapanuje Chrystus, nie będzie przeludniony.

 5. Mietek said

  Koszt ropy rosyjskiej marki Urals w przyszłym roku może wynieść 70 dolarów za baryłkę, powiedział minister rozwoju gospodarczego Federacji Rosyjskiej Maksym Reszetnikow.

  Szef resortu podczas przemówienia na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej Rady Federacji Federacji Rosyjskiej zwrócił uwagę na fakt, że w 2022 r. taryfa na czarne złoto mieści się w granicach 80 dolarów za baryłkę. Jednak w przyszłym roku sytuacja może się zmienić.

  „Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego spodziewa się, że ceny ropy Urals wyniosą 70 USD za baryłkę w 2023 r.

  A w 2025 r.65 USD” – podsumował Reszetnikow.

  Przypomnę że koszty wydobycie ropy w Rosji wynoszą od 20 do 40 dolarów za baryłkę.

 6. Mietek said

  A tak wygląda wydobycie ropy w USA..

  Forbes porównał sytuację w amerykańskim przemyśle łupkowym z paraliżem.

  Przemysł łupkowy w Stanach Zjednoczonych przeżywa obecnie wiele trudności w różnych kierunkach.

  Forbes zwrócił uwagę na fakt, że obecnie wspomniany sektor przemysłowy kraju przeżywa kryzys gospodarczy, inwestycyjny i polityczny. W tej chwili zbliża się do stanu przypominającego paraliż.

  „Wielka amerykańska maszyna do łupków uderzyła w ścianę. 

  Tempo wiercenia i produkcji metodą szczelinowania hydraulicznego przestało rosnąć. 

  Niektórzy producenci łupków już ostrzegają, że wzrost produkcji w USA może być niższy niż przewidywano, prawdopodobnie znacznie niższy” – powiedział Eberhart.

  Zasugerował również, że przedstawione dane dotyczące wierceń i produkcji surowców energetycznych mogą mieć negatywny wpływ na rynki ropy, które już teraz doświadczają niedoboru podaży. Wkrótce strony staną w obliczu kryzysu dostaw, co doprowadzi do wzrostu cen gazu.

  Przypomnę że gaz jest pochodną wydobycia ropy łupkowej w USA.

 7. Kojak said

  No coz ? Od dawna mowilem ze Putin sie pieprzyl z banderowcami ! Prowadzil niby wojne i ja zarazem nie prowadzil. I teraz zarwalo mu sie to na leb na wlasne zyczenie ! Protesty w Rosji zaczynaja byc masowe i przybieraja na sile Juz Walesa mowil ; JESTEM PRZECIW A NAWET ZA Jak zdecydowal sie na wojne to powinna byc wojna ! Taka zeby banderowiec bal sie spuscic gacie zeby sie wysrac !

 8. PK said

  o czym wy tu ględzicie? ogłoszenie (na razie częściowej) mobilizacji jest JASNYM SYGNAŁEM, że sprawy NIE IDĄ wg. planu sztabu generalnego Rosji. przez te 7 miesięcy przekonywali nas, że walczą „cząstką sił kontraktowych” i że więcej nie trzeba. jednak trzeba! na razie mobilizacja będzie częściowa i obejmie przeszkolonych uprzednio poprzez regularną służbę w armii – ale to jednak nie są wojska warte tyle, co obecni kontraktowi. będą gorzej walczyć, będą dezerterować i więcej będzie ich ginąć. ludzie zaczną pytać – „za co?” za 100 metrów postępów dziennie przez 6 miesięcy, żeby potem to stracić w 3 dni?? Putin ma wobec tego tylko jedno rozwiązanie – zacząć PRAWDZIWĄ wojnę. jak NATO podejmie rękawicę – 2023 roku nikt z nas nie doczeka.

 9. Poliniak said

  https://swiatowid.video.blog/2022/09/16/igor-girkin-sytuacja-na-froncie-i-nie-tylko-w-dniach-15-16-09-2022-rosyjski-titanic-i-ucieczka-z-planety-rozowych-kucykow/

  Wszystko na temat projektu „Władimir Putin” (oryginału zmarłego w 2006 roku na raka jak i kolejnych sobowtórów!), FIKCJI Federacji Rosyjskiej – zmyślnej operacji socjo-inżynieryjnej żydowskich oligarchów, od lat wymierzonej w naiwnych rosyjskich gojów!

  Do miliona ofiar obywateli FR za sprawą operacji „Covid-19”, dziesiątki tysięcy (a to dopiero początek!) ofiar w celowo sabotowanej przez marionetki, udające „administrację FR”, Specjalnej Wojskowej Operacji na Ukrainie …

  Pozdrawiam.

  ———–
  Idź Pan w piz…
  Admin

 10. Listwa said

  @ 9 PK said

  „mobilizacji jest JASNYM SYGNAŁEM, że sprawy NIE IDĄ wg. planu sztabu generalnego Rosji.”
  – a dlaczego nie? USA i Brytole zaczęli już jawnie i na dość dużą skalę finansować wojnę. A jak idą finanse i sprzęt z USA i nie tylko od nich, to trzeba na to zareagować. I zareagowali.

 11. Listwa said

  @ 8 Kojak said

  „Protesty w Rosji zaczynaja byc masowe i przybieraja na sile”
  – o tym pan mówi? ci sami co zawsze :

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1431605%2Crosja-ponad-1000-zatrzymanych-w-czasie-protestow-przeciwko-mobilizacji-w

  ———
  A jak protestuje przywódca opozycji demokratycznej, Nawalny!
  Admin

 12. Listwa said

  A takie płomienne przemówienie wygłosił i brak zainteresowania:

 13. Listwa said

 14. revers said

  A co to tak cicho o kochanym Izralu? czyzby zkle nie dostali? i przdzialy gazu iranskigo?

  Iran tez skupuje gaz rosyjski i rozproadza swoimi kanalami. z tlavivu

  A tu taki najazd na warszawe

  maly i duzy israel popedza polskich szabagojow i szabasowych katolikow do wojen z brics, sami skrecaja waly.

  Bo w tym samym czasie buduje sie nitka poludniowa moskow przez morze srodziemne by ratowac europe z moskowego kanistra lub z znaczacych arabskich zasobow energetycznych po Iran.

 15. Ktoś said

  Zaczęła się „OSTATNIA PROSTA” ku „PIERWSZEJ ATOMÓWCE”

  Opcje podawane na giełdzie to:
  – obie zachodnioukraińskie elektrownie atomowe (Czernobyl bis)
  – Lwów (by sprowokować warchołów i pieniaczy im Bolka i Lolka (bo za Mordu Smoleńskiego się nie dość ta sztuczka udała) do pomaszerowania z szabelkami za „bujanym” jarusiem na Smoleńsk
  – Warszawa (bo Kraków jest szmaciarzom potrzebny, bo Wawel i koronacja na „kacyka z krakófka”)
  – Gdańsk z okolicami (bo Szczecin już jest PRZYOBIECANY Merkel i „nie nada”)

  USA nie spocznie dopóki nie wymusi na Rosji UŻYCIA ATOMÓWKI albo jej wspólnej (jako pierwszej) napaści z USA na Chiny, a ponieważ ma dwa bezdenne zagłębia przygłupów gotowych umierać (z zimna, głodu, w okopach) za mc donaldy to ma wywalone na poczynania Putina i będzie eskalować do skutku… do atomowej wojny do czego niedawni zresztą nawoływał swoim 3 krotnym „ZRÓB TO ZRÓB TO ZRÓB TO”

  bo OCZEKIWANY poprzez elity „POWRÓT JEZUSA” zwanego 12 mahdi ma być bogaty w NOLE, 60+ tysięcy, bo to kolejna już 3 EGIDA. Power strony zwanej BESTIA z MORZA (NIEBA) reprezentowanej poprzez USA, jaka ma nadzieję przy jej pomocy pokonać BESTIĘ SPOD ZIEMI – GB Rosja Chiny plus zmamieni TALIBANEM Arabowie.

  WYGRANĄ w tej wojnie BESTII będzie (wedle biblii) OPCJA TRZECIA zwana dawniej „SCYTY”, współcześnie „ISKRY z POLSKI” i CI CO SIĘ NAWRÓCĄ (z maryjno-jezusowych bluźnierstw) czyli ZIARNO (wedle bibli). 🙂

  Wiecie chociaż katolicy czemu Maryja w bibli jest nazywana „NIERZĄDNICĄ PIJANĄ KRWIĄ ŚWIĘTYCH”? Jakich czasów i jakich świętych to dotyczy? Jakie ślubowania BOŻE odnośnie „PLEW” (żydowskich z ciała i ducha) wtedy zapadły?

  WĄTPIĘ…

  WASZĄ „WIARĘ” WYMYŚLIŁ (tj. zsyntetyzował ze wszelkich aktywnych za jego panowania) cesarz TEODOZJUSZ… po pokonaniu poprzez „HINDUSA” „RZYMIANINA” na potrzeby jego przyszłej walki ze „SCYTA”.

  Ale to 3 wersja ” Jezusa Chrystusa” przełomu wieków. 🙂

  PS.
  Podobno w elektrowni atomowej w Zaporożu doszło do „syndromu chińskiego”
  6 bloków po 1 GW tam jest z paliwem MOX made USA 🙂

  Będzie widać łunę w Polsce jak pierdolnie jak w Czernobylu albo we Fukushimie?
  A amerykanie (w białych rękawiczkach) dostarczają broń jaką „małpy z brzytwami” usiłują poderżnąć gardło CAŁEMU ŚWIATU, bo wierzą w Atlantyk… a w co ma wierzyć jewrotubylec?

 16. revers said

  ad16

  cos w tym jest o czym mowi gen.Hodges , us army chce zniszczyc flote czarnomorska i baze w Sevastopolu na Krymie.

  A to moze wydarzyc sie przez kontrolowany wyciek z ea z zaporoza.

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-11234251/America-hit-Russias-military-devastating-strike-Putin-nukes-Ukraine-says-general.html

  Sevastopol juz taktycznie opuscily port wszystkie rosyjskie okrety podwodne.

 17. Ktoś said

  cd
  Ktoś said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2022-09-21 (Środa) @ 21:33:28

  jewrejoropa z podpuszczenia GB i USA dokonuje właśnie swojego SPEKTAKULARNEGO SAMOBÓJSTWA. „Zielona polityka” tj. prąd 300 % w górę, gaz podobnie, CELOWY kryzys żywnościowy ma spowodować, iż ulice europejskich miast zamienią się w sceny z filmów „Purge”, „Mechaniczna Pomarańcza” czy „Obrona Leningradu”… i to będzie KONIEC BIAŁEJ RASY… też tej ruskiej czy za oceanem…..

  amerykanie korzystając ze swojej agentury i płatnych szmalcowników zamierzają doprowadzić do CAŁKOWITEGO HOLOKAUSTU Europy… Holokaustu jej głodem, mrozem, mordami od (napuchniętych) band żydowskich czy ruskich atomówek… i Europa w tym zamierzeniu neokonów zachowuje się jak „zjeb potrząsający butlą z nitrogliceryną”. Zjeb jakiemu się wydaje, iż ŻYCIE LUDZKIE to jakieś pierdolone SIMSY. Że się wciśnie klawisz „NOWA GRA” i wszystkie miasta powstaną z gruzów a ludzie z grobów….

  Ale tak nie będzie i wszelkie rządy jak i administracja jak i służby państw europejskich teraz z ZAWZIĘTOŚCIĄ MULĄ dokonują i swoich społeczeństw i też SWOJEGO SKRUPULATNEGO SAMOPOWIESZENIA…. za jakiś mityczny worek amerykańskich szklanych paciorków…

  ZJEBY ZBYT TĘPE NA POJĘCIE iż jak WOJNA GLOBALNA W EUROPIE WYBUCHNIE to będą dla polityki światowej jak OBESRANY TOALETOWY PAPIER… równie potrzebne…

  Rosja NIE ODPUŚCI bez końcowej salwy. Co z niej zostanie ze świata po niej?

  Co zostanie z Europy jak „CELOWO RZĄDOWO DOGADANY KRYZYS” skasuje przemysł w Europie… a wraz z nim mróz uruchomi napuchnięty żydowski motłoch do rozrób bo nie będzie już mu miał kto płacić „zasiłków”…. jak nie będzie miał mu kto dawać koszernej karmy do ryjów…

  Obecnie Europa zachowuje się jak WISIELEC już z pętlą na szyi usilnie wykopujący stołek spod nóg…. bo się jej POPIERDOLIŁO WE ŁBIE KŁAMSTWO religijne z KŁAMSTWEM politycznym…

  Teraz jeszcze można zawrócić i pójść w przyszłość inną drogą, może nawet nią dojść do odbudowanego RAJU. Ale to droga poprzez (biblijne) „WYPĘDZIĆ ŻYDÓW PRECZ OD DOMÓW by ich BEZECEŃSTWA NIE ŚCIĄGNĘŁY ZAGŁADY”

  by nie zaistniało „ODBICIE” z teorii chaosu czy Prawa Moralnego prof Pająka. Bo je przeżyje jakieś 4 % w skali planety…. i to nie konieczne t e 4 % jakie się uważa za w tym nieśmiertelne.

  Świat dla ITSTOT jakie na tej planecie STWORZYŁY RAJ, gdzie WSZYSTKO BYŁO GENEROWANE na POMYŚLENIE (z powietrza) jest jak SZAMBO w jakim pływają „GADAJĄCE GÓWNA” (duże i małe)…

  Świat ma wedle biblii WRÓCIĆ POD ICH KURATELĘ…. społeczeństwa do tego czasu albo SAME POSPRZĄTAJĄ jewrejski syf ratując tylu spośród siebie ilu się da

  albo STWÓRCA WYSPRZĄTA ŚWIAT za „PLEWY”…. wraz z nimi…. zupełnie się nie przejmując zawartością różnorakich Mein Kampfów zwanych biblia, koran, tora etc… i „obiecanymi” bzdurami tam pospisywanymi.

  ZROBI „PSTRYK” i was z planety zwyczajnie WYJEBIE jego WOLA.

  i już więcej żadnego „słońca” w życiu nie ujrzycie. chcecie tego?

  wyjcie biden abkar, putin abkar, jezus abkar dalej…

 18. Ktoś said

  11 tysięcy lat p.n.e na planecie z powodu napaści nań MARYI (buddyjska MAJA, perski ARYMAN, sumeryjska TIAMAT) na planecie zakończyła się ERA PIERWSZEGO RAJU jaki w bibli jest wymieniony półgębkiem jako „Bóg stworzył Adama” czyli tego RAJU PIERWSZEGO OPIEKUNA a wraz z tą napaścią dla planety rozpoczął się nieunikniony upadek żyjącego na planecie człowieka opisanego etapami zwanymi JUGI. Rozpoczęła też narracja dzieła literackiego zwanego „Mahabharata”, „Wojna o Troję” czy WSPAK „żywot Jezusa z Nazaretu” etc

  Pomiędzy 11000 a 8300 p.n.e. na planecie trwała PIERWSZA WOJNA o RAJ, wojna czczona obecnie jako WIELKANOC (WIELKA MOC (BOŻA)) do jakiej „Jezusa Chrystusa” doklejono około 300 n.e.) a jaka zakończyła się trzema zdarzeniami:
  * UCIECZKĄ jednego z agresorów zwanego później jako ZEUS OLIMPIJCZYK czy JEZUS UKRZYŻOWANY a u Jana w Apokalipsie BESTIĄ PIERWSZĄ tą z MORZA (kosmosu) przenazwaną później kłamliwie w „NARODZINY z DZIEWICY” (bo DZIEWICA go POKONAŁA)
  * UPADKIEM drugiego z agresorów, zwanego u Jana BESTIĄ DRUGĄ, spod ZIEMI… czy MARYJĄ (GANGA, SZAMBALA, ABRAHAM etc…)
  * ODLOTEM ZAŁOŻYCIELI RAJU do Gw. Wielkiej Niedźwiedzicy z pozostawieniem na planecie „przykutego do niej” personelu w postaci „DRZEWA ŻYCIA” zwanego KAIN i pomagającej mu w tym pasterstwie nad bożym ludem ARKI PRZYMIERZA…

  RAJ DRUGI KAINA zwany też KRONOSA został napadnięty około 6200 p.n.e. POWROTEM JEZUSA KRÓLA (DEMONÓW) jaki na czele KOALICJI DEMONICH RAS zwanych wtedy ASURAMI poprzez PRAWIE 1000 LAT PASTWIŁ SIĘ dla LUDOŻERSTWA i dla ZABAWY nad wszelkimi krainami i społecznościami świata o czym jest w zapiskach jego WIELKOŚCI zwanych PALETY NARMERA

  Tą PIERWSZĄ ŚWIĄTYNIE ŻYDOWSKIEJ NESSARY zrównał 2 BOŻY „OGIEŃ z NIEBA” zwany w mitach IZYDA, Sachmet, Amazonki itd… odtwarzając około 5200 p.n.e ludziom PONOWNIE ŚWIAT do ZAMIESZKANIA. W mitach to są czasy STWORZENIA CZŁOWIEKA, CZYSTEGO i MORALNEGO CZŁOWIEKA z „maczanej w glinie WIERZBOWEJ PLECIONKI”.

  To DZIEŁO BOŻE około 4 tyś p.n.e. (3.9k event) „ZOSTAŁO SPLUGAWIONE NAPLUCIEM NAŃ ZŁEGO” wedle legend ludów pierwotnych którym były (wedle mitów) GRAJE, albo PIES ORTOS albo „SZAJBNIĘTY ZEUS (JEZUS, AJAKS)” albo…. w biblii IHS (Jafed Ham i Sem) dzieci Noego jaki (jako agresor na planetę) uciekł z „UPADKU PRADAWNEGO WĘŻA z nieba” które to zdarzenie jest czczone jako TANIEC INDRY, TANIEC SMOKÓW w Chinach czy BOŻE ŚWIATA ODRODZENIE (z JEZUSOWEJ jego NIEWOLI). Wtedy DEMONY zwane dotychczas ASURAMI się przenazwały na SEMITÓW (z greki PÓŁBOGÓW z kultury masowej ŻYDÓW)…

  Napaść żydów z ok 4 tyś p.n.e. na CHRZEŚCIJAŃSKIEGO CZŁOWIEKA była na czele murzynów („spalony człowiek z gliny Odyna) wiedzionych do boju przez Kacpra, 1 króla z epifanii, kolejna około 2200 p.n.e. na czele chińczyków poprzez króla drugiego, Melchiora (to Abraham i jego „obiecani żydzi”)(„niedopieczony człowiek z gliny Odyna) i trzecia jaka ponownie ZABIŁA CHRZEŚCIJAŃSKI ŚWIAT około 1800 p.n.e. na czele Baltazara i jego czerwonoskórych (to Mojżesz)(„wypalony w sam raz człowiek z gliny Odyna). Tak ŚWIAT został pożarty KOLEJNĄ już DRUGĄ ŚWIĄTYNIĄ semickiego „BESTIALSTWA i ZEZWIERZĘCENIA” z jakiej ją uwolnił 3 OGIEŃ z NIEBA zwany w mitach Tyfon, Hannuman Swaróg czy SOL INVICTUS. Wtedy też LECH POWRÓCIŁ z WYPRAWY do Bizancjum w kronikach”… tak jak za ODTWORZENIA ŚWIATA 5200 p.n.e. „ZAŁOŻYŁ GNIAZDO” zwane Kolorowymi Rusiami. Około 1600 p.n.e. wystartował PONOWNIE ODNOWIONY przez Boga świat po swoim kolejnym upadku (już w 3 Jugę). Wtedy też BESTIA PIERWSZA (USA i koalicjanci) i DRUGA (GB, Rosja i koalicjanci) stały się SWOIMI śmiertelnymi WROGAMI.

  Obecnie mamy schyłek Apokalipsy. Czas kiedy się finalizują przepowiednie o „CHWALEBNEJ ROLI POLAKÓW we świecie” którzy TYLKO DZIĘKI TEMU są CHWALEBNI, iż są ZSTĘPNYMI po RASIE zwanej LECHICI (->Cherubini ->LECHIA) jaka była WYZNACZONA POPRZEZ CHRYSTUSA do PASTERZENIA w BOŻEJ WIERZE LUDOM PLANETY… której to roli się WYRZEKLI z własnej woli woląc BAŁWOCHWALIĆ wadowickiej bestii i jej PRADAWNEMU WĘŻOWI. Znaczy BYLIBY CHWALEBNYMI jakby SIĘ NAWRÓCILI dokonując INTRONIZACJI ale to NIGDY nie nastąpi z powodów opisanych w innym poście ze 2 dni temu.

  Apokalipsa, jak to pisałem, się JUŻ ZAKOŃCZYŁA (na NIEBIE świętowali jej zakończenie w styczniu 2022), więc ORGANIZOWANIE FAŁSZYWEGO MEGIDDO chucpą donbaską jest równie sensowne jak „musztarda po obiedzie”… (ODBIERZE tylko szansę na PERSONALNE NAWRÓCENIA tym jacy mogli by tego samoistnie dokonać)

  zaś jej prawdziwym celem było DOKONANIE SELEKCJI LUDZI na „ZIARNO” do zbawienia i „PLEWY ŻYDOWSKIE” (z ciała i ducha) do „UNICESTWIENIA w ogniu wiecznej męki”….

  stąd biblijny nakaz „ODDANIA POKŁONOWI BARANOWI BOŻEMU” jakiego prawdziwe znaczenie opisano w Mahabharacie i to o „WYPĘDZANIU PRECZ ŻYDOSTWA”.

  Na dzień dzisiejszy można z dumą stwierdzić, iż POLITYCY WSZELKICH KRAIN, z ZAWZIĘTOŚCIĄ MUŁA, POUNICESTWIALI (skazali ich na wieczne ciernienia w piekle) TYLU SIĘ LUDZI DAŁO ILU TYLKO ZDOŁALI…. bo zamiast spełnić WOLĘ STWÓRCY i RATOWAĆ tylu spośród swoich społeczeństw ILU BY SIĘ TYLKO UDAŁO woleli się napierdalać wiaderkami i łopatkami o coś „CO NIGDY ICH NIE BĘDZIE”. Na dzień dzisiejszy około 4% ludzi ma status „ZIARNA” (BOŻEGO), ludzi WYSELEKCJONOWANYCH do tego w 2015 roku i potwierdzonych w 2018. 😉

  a CAŁA RESZTA swoją SZANSĘ na URATOWANIE MIAŁA ale ją JEJ CELOWO ODEBRANO jak KLER POLAKOM czyniący OSZUKAŃCZE INTRONIZACJE….

  wiec wzorem polskich wieszczów narodowych możecie już gromki śpiewać…
  „…ale pozostał ci już tylko (wstaw imię ulubionego mzimu) i jego szajba objawiona ludożerstwem”..

  i OSTATNIE, TĘSKNE WPATRYWANIE SIĘ W SŁOŃCE…

  bo większość nie ujrzy go już NIGDY WIĘCEJ, zwłaszcza iż wedle mitów to OBRAZ (ŚWIATŁOŚĆ) DUSZY ISKRY z POLSKI… czyli żyjącego w niej od ponad 50 lat Chrystusa (o czym kler wiedział, wiernym nie powiedział i usilnie próbował też ZABIĆ pazurami i kłami takiego Wojtyły i Wyszyńskiego na przykład)

  Oczywiście 4 % „ZIARNA” to ŚREDNIA z PLANETY, dla jakichś 80% jej terenu NIE URATUJE SIĘ NIKT…. ale z pretensjami o to to już do rebe swojego czy polityków bo „ZNAKI NA ZIEMI i NIEBIE” DZIAŁY się przynajmniej od 2010 roku… I przez te 10 lat przynajmniej 5 razy w ludziach była „WSKRZESZANA” ich dusza rozpalaniem jej od ICH WNĘTRZA…. więc kto miał to w jarku, kto wolał zamiach Chrystusowi bałwochwalić jezusowi czy maryi czy innemu obżydlistwu może sobie pluć w kozią brodę… BO SAM WYBRAŁ SWOJĄ ZAGŁADĘ….

 19. Ktoś said

  Zapomniałem dopisać do poprzedniego postu.

  Wiele osób „złorzeczy na Boga, że toleruje zło” ale to przecież CZŁOWIEK (nie Bóg) „to ZŁO SIEJE a potem SAM JE ZBIERA”. To CZŁOWIEK się WYPARŁ BOGA wraz z kolejnymi upadkami swoimi. Wywłaszczył go ze swojego serca dla KŁAMSTWA spisanego około 300 n.e. poprzez cesarza TEODOZJUSZA. Dawniej, po bożym ODRODZENIU ŚWIATA (5200 p.n.e. były czczone TRZY BOŻE POSTACIE… „OGIEŃ Z NIEBA” (pani Mikołajowa w bajkach, albo kominiarz), „SYN CZŁOWIECZY” czyli „DRZEWO ŻYCIA” (pan Mikołaj) i „ARKA PRZYMIERZA” (Śnieżynka)… Po jego odrodzeniu kolejnym cała trójca została zlana w jednego boga a wraz z „UPGRADEM moralnym” zwanym chrzest WYPARTA z umysłów, serc i sumień. Wtedy SYN BOŻY ZOSTAŁ ostatecznie ZAPOMNIANY…. bo worków szklanych szekli pospólstwu nie rozdawał….

  Jest sobie taka bajka pt. KRÓLOWA LODU jak a mówi, iż rozbite jej SZKLANE LUSTRO SKAZIŁO LUDZKIE SERCA czyniąc ludzi ZIMNYMI i OBOJĘTNYMI na cierpienia innych. W wydarzeniach historycznych ta bajka nastąpiła za ODYSEI ABRAHAMA jaki na czele swoich obiecanych chińczyków WYRŻNĄŁ z LUDZI pas ziemi począwszy od Chin, poprzez Afrykę, skraj Europy (tak plemiona germańskie Anglię i Skandynawię zadudniły) na Alasce kończąc… kiedy to (jak pisał mnich Orozjusz) „ŻYJĄCE WOKOŁO LUDZI ZŁO JEZUSOWE SKAZIŁO BEZPOWROTNIE TEŻ ICH SERCA”

  DZIŚ CAŁY ŚWIAT jest SKAŻONY takim „LUSTREM” KRÓLOWEJ LODU… SKAŻONY CZAREM jaki OTUMANIA i POLITYKÓW i SPOŁECZEŃSTWA w musie swojego wzajemnego się ZABIJANIA…. CZAREM „POMIESZANIA im WE ŁBACH” co nastąpi już za 200 lat jak pod wpływem Egidy Ateny (przyszłej Echidny)(Mojżesza) upadnie ARKA BOŻA z nieba zwana WIEŻĄ BABEL.

  CZAREM jaki na ludzi NAŁOŻYŁ KLER „objawiony”, jaki go ODNAWIA co każde święto kler „objawiony” a jakiemu PALIWO do tego ODNAWIANIA dają SAMI WIERNI…

  bezmyślnie co mszę, co procesję, co spęd, modlitewny nakładając na siebie tony więziennych łańcuchów. ZOMBIZUJĄC się w BEZMYŚLNYM ŚLINIENIU się na widok swojego dobrodzieja,

  NIE URATUJE SIĘ ŚWIATA NIE ODCZAROWYWUJĄC LUDZI….

  NIE URATUJĄ SIĘ z APOKALIPSY LUDZIE SIĘ z TEGO CZARU WCZEŚNIEJ NIE ODCZAROWYWUJĄC

  stąd biblijny nakaz „WYPĘDŹCIE ŻYDÓW” czy „NAWRÓĆCIE SIĘ”

  Jest szansa, iż w styczniu 2023 dojdzie do KONTAKTU „ZIARNA” z BOGIEM…..

  gdzie będą wtedy wszelkie PLEWY zawzięcie semickie?

  O tu na przykład (pierwsze 3 minuty) .https://www.youtube.com/watch?v=cIJReE6OQdU

 20. Anne said

  Marks powiedziała, że żeby wywołać rewolucję, należy ludziom najpierw dać demokrację, a potem wojnę. Wydaje mi się, że na ten konflikt zbrojny i na to, co przez ostatnich kilka lat działo syna świecie, patrzymy z perspektywy mrówek, które próbują opisać słonia. Przypomnę PT Gajowkowiczom, że W.Putin, razem z innymi głowami państw, to człowiek od Klausa Szwaba. Tak jak wcześniej na całym świecie zamykano wszystko i wszystkich z powodu kataru, bzdurnej aplikacji ( poznałam lekarkę, która powinna była się udać na kwarantannę, bo sasiad był pozytywny, a ściana działowa cienka; a że działo się to w państwie gdzie Ordnung jest najważniejszy, było trochę śmiesznie). Teraz raptem we wszystkich prawie krajach eksploduje inflacja i ceny energii szybują prawie w kosmos. Wszyscy rządzący, jednomyślnie, dają ludziom ulgi i dotacje.
  Trochę historii: jakie punkty w Polsce zostały zniszczone w 39? Węzły transportowe i komunikacyjne. Czy zrobili to teraz Rosjanie? Ile lotnisk, ile dworców i ile autostrad zostało zniszczonych podczas pierwszych dni wojny? Jeśli znacząca ilość, to skąd ci piękni czarnoskórzy studenci w pociągu do Przemyśla??? I rozumiem, że ci uchodźcy, to na piechotę przez zielone granice… Patrząc na to wszystko, mam wrażenie, że wojna jest jeszcze jedną ustawką w celu NWO…

 21. Ktoś said

  Każdy mam nadzieję zna obchody święta 3 króli (epifanii)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzej_Królowie

  „Trzej Królowie, Trzej Mędrcy, Trzej Magowie (gr. μάγοι magoi) − według tradycji chrześcijańskiej osoby, które miały podążać za Gwiazdą Betlejemską, przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary. Tradycyjnie uznawani są za świętych w katolicyzmie, prawosławiu oraz w starożytnych Kościołach Wschodu. ”

  a tak oni są „obchodzeni” w Japonii… jako DEMONY.

  https://lisiatko.pl/wiki/Setsubun
  https://en.wikipedia.org/wiki/Setsubun

  „Mamemaki

  Główny rytuał związany z przestrzeganiem Setsubun jest mamemaki (豆 撒 き, „rozpraszanie fasoli”); ten rytuał jest pieczony soja (znany jako fukumame (福 豆, dosł. „fasola szczęścia”)) albo wyrzucony przez drzwi frontowe, albo na członka rodziny noszącego oni (Demon lub ogr) maskę, krzycząc „Diabły uciekają! (Oni wa soto! Fuku wa uchi! (鬼 は 外!福 は 内!)), przed trzaskaniem drzwiami. Uważa się, że ziarna są symboliczne oczyścić dom, odpędzając złe duchy, które przynoszą nieszczęście i złe zdrowie. Następnie w ramach przynoszenia szczęście w r. zwyczajowo je się pieczone soja, po jednym na każdy rok życia, a w niektórych dziedzinach po jednym na każdy rok życia i jeszcze jeden za przyniesienie szczęścia w nadchodzącym roku. Zwyczaj mamemaki po raz pierwszy pojawił się w Okres Muromachi, i jest zwykle wykonywane przez mężczyznę z gospodarstwa domowego urodzonego w analogicznym kraju zodiak rok na nowy rok (toshiotoko (年 男)), czy też męską głową gospodarstwa domowego.

  Chociaż nadal jest to dość powszechna praktyka w gospodarstwach domowych, wiele osób będzie również lub zamiast tego uczestniczyło w sanktuarium lub święcie wiosny w świątyni, gdzie praktyka mamemaki jest wykonywany; w niektórych obszarach, takich jak Kioto, dotyczy to tańca w wykonaniu praktykant gejsza, po czym uczniowie sami rzucają w tłum paczki prażonych ziaren soi. W innych miejscach księża i zaproszeni goście rzucają paczki prażonych ziaren soi, niektóre zawinięte w złotą lub srebrną folię, małe koperty z pieniędzmi, słodyczami, cukierkami i innymi nagrodami. W niektórych większych i bardziej centralnych sanktuariach, gwiazdy i sumo Zapaśnicy są zapraszani na uroczystości, zwykle na Setsubun wydarzenia transmitowane w telewizji. W Sensō-ji w Asakusa w sąsiedztwie Tokio, w corocznych uroczystościach uczestniczy prawie 100 000 osób.”

  3 mityczni onini to też bajka o „3 fasolkach jakie urosły do nieba po jakich z tego nieba zeszły trole”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaś_i_magiczna_fasola

  „Jaś i magiczna fasola (Jack and the Beanstalk) – angielska baśń, znana już w XVII w. Istnieje w kilkunastu wersjach, z których najbardziej rozpowszechniona jest ta opublikowana w 1860 r. w zbiorze English Fairy Tales przez Josepha Jacobsa. Bajka była wielokrotnie ekranizowania i wystawiana na deskach teatralnych.

  Fabuła
  Bajka opowiada historię tytułowego Jasia, syna biednej wdowy. Pewnego dnia matka wysyła Jasia na targ, aby sprzedał ostatnią krowę, ale Jaś wymienia ją na magiczne fasolki. Rozzłoszczona matka wyrzuca nasiona za okno, a następnego dnia wyrasta z nich gigantyczna roślina, która sięga aż do chmur. Jaś wspina się po łodydze fasoli ku niebu, aż dociera do wielkiego zamku zamieszkiwanego przez olbrzyma. Zwiedziwszy komnaty zamku, znajduje w nich magiczną kurę znoszącą złote jajka, kradnie ją i wraca z nią do domu. Po pewnym czasie Jaś postanawia ponownie wybrać się do zamku olbrzyma w nadziei na znalezienie jakiegoś cudownego lekarstwa. Tym razem jego łupem staje się magiczna harfa, przynosząca zdrowie i dobre samopoczucie każdej osobie słuchającej wydobywających się z niej dźwięków. Gdy chłopiec ucieka z nią, harfa zaczyna wołać o pomoc swojego właściciela. Olbrzym rozpoczyna pościg za Jasiem, ale Jaś – zszedłszy pierwszy po łodydze fasoli na ziemię – ścina ją, powodując śmiertelny upadek olbrzyma. Jaś i matka, dzięki ukradzionej kurze i harfie, wiodą od tego czasu spokojne i dostatnie życie. ”

  TAK OSZUKANO LUDZI MIESZAJĄC im w GŁOWACH nachalnym „ZABIJAJ dla jezuska”

  MACIE SZANSĘ POGODZIĆ SIĘ Z BOGIEM NAWRACAJĄC WCZEŚNIEJ ALBO PRZEPAŚĆ w maryjnym RAJ tj. NIFLHEIMIE

  „Tak oto mówiły kroniki o tej skutej lodem krainie:

  Ponura ta otchłań posiada kilka nazw. Niflheim jest najstarszą z nich i oznacza Krainę Ciemności. Mówi się na nią też Gnip, czyli Jaskinia. Nazywa się ją również Hel (a zatem imieniem tamtejszej władczyni), Niflhel (Ciemności Hel) i Gniphellir (Jaskinia Hel). Stamtąd wyrasta jeden z korzeni Yggdrasilla, gdyż Drzewo to sięga aż do podziemnej krainy umarłych, Niflheimu. Dostają się tam duchy wszystkich, niemających szczęścia polec na polu bitwy, a przeto nie wywyższonych łaską ucztowania w pałacach Odyna i Freyi. Wejście do Gniphellir znajduje się pośród lodów dalekiej Północy, a zwie się je Bramą Trupów. Za nią płyną dwie cuchnące rzeki graniczne, Gjóll i Leipt, ale tylko na tej pierwszej wzniesiono most Gjallarbru, pilnowany przez olbrzymkę Modgud. Oprócz niej bram Helu strzegą wściekły pies Garm – jego ponure ujadanie obwieści początek Ragnaröku – oraz obrzydliwy, trójgłowy olbrzym Hrimgrimnir. Przy korzeniu Yggdrasilla burzy się woda w studni Hwergelmir (Kipiący Kocioł), do niej bowiem zlewa się rosa z całego Drzewa i z niej też wypływają wszystkie rzeki świata.

  Na samym dnie Niflheimu toczy fale straszliwy strumień, a w nim pod prąd brodzą krzywoprzysięzcy i wilkołaki. Tam też niebezpieczny wilk rozrywa zwłoki ludzkie, a wąż Nidhogg pożera ciała umarłych i bez skutku podgryza korzeń Yggdrasilla. Na korzeniu tym siedzi Kogut Niflheimu – rudy jak ogień. W Niflheimie odnaleźć można dwa pałace. Pierwszy – nie wiadomo, do kogo należy, zaś wznosi się na Wybrzeżu Trupów. Wszystkie jego bramy wychodzą na północ, ściany są pobudowane z ciał węży, a przez dymnik wpadają do niego jad nienawiści i całe zło świata. Drugi pałac, Olund (Smutek), należy do królowej Niflheimu, wiecznie ponurej Hel, o twarzy zżartej trupim rozkładem. We wnętrzu tego dworu, na złotej podłodze stoi zastawiony stół Hungr (Głód), na nim zaś leży nóż Sultr (Łaknienie). W halli pałacowej, na łożu Kor (Letarg), za zasłonami Blikande Boli (Lśniące Złorzeczenia), spoczywa Hel, ubrana w suknię zwaną Mdłością. Tyle tylko wiadomo o Niflheimie, nie ma bowiem stamtąd ucieczki – powrót do krainy żywych nie udał się nawet świetlanemu Baldurowi, więc też wieści o Helu są skąpe. „

 22. Ktoś said

  Jaś wymieniony w tej bajce to biblijne Drzewo Życia zlane znaczeniowo z Drzewem Poznania (jego domem na niebie). W polskiej wersji językowej znany np jako Jasse JASNY (JAŚNIEJĄCY) PAN (jako człowiek nie obiekt na niebie).

  Harfa i Złote Jajo (późniejsze pisanki) to odnośniki do wcześniejszej tj. pierwszej napaści Maryi z Jezusem na RAJ (11000-8300 p.n.e.). Harfa jest też harfą Apolla jaki (jako Jaś)” przyłapał napastników” podczas ich napaści a ZŁOTE JAJO to odnośnik do biblijnej EWY (JAWAN w kronice Prokosza) jaka była jego „mieczem” (bo to nol, STURĘKI na greckie). To jest to samo JAJO jakie jest czczone świętą sylabą OM (też ET) i to samo jajo jakie urodziła ZŁOTA KACZKA z warszawskiej legendy. Do tych samych czasów się odnosi bajka o Jasiu, Małgosi (zajączek wielkanocny) i Babie Jadze (Maryi)… a w wierzeniach ludowych mity o „kradzieży słońca ludziom”.

  Matka zaś Jasia w wielu mitach występuje albo jako jego żona (Wishnu i Lakszmi) albo kochanka (Ares i Afrodyta) albo siostra (Apollo i Artemida). To dla odmiany bohaterowie słynnego romansu mitologicznego PIĘKNA i BESTIA w polskiej wersji językowej znanego jako WARS i SAWA któremu Polska zawdzięcza kolory flagi. Bajki obejmującej okres w dziejach 10300-5200 p.n.e.) i czczonej ślubami po całym cywilizowanym świecie.

  Oryginał Syrenki Warszawskiej też pochodzi z czasów 1 NAPAŚCI ZŁA maryjnego na RAJ i jest podobnie jak Świętowit wizualizacją pierwotnych polskich wierzeń zwanych wedyzm (buddyzm) czyi późniejszego Arianizmu Arian (nie mylić z Aryjczykami czyli żydostwem wypełzłym z Maryi).

 23. Marucha said

  Panie Ktosiu…

  Skąd Pan czerpie swe fascynujące swym bezsensem duby smalone?

 24. Ktoś said

  Z bibli pse pana. Z samiutkiej pańskiej bibli, z wykopanym poprzez archeologów kontekstem dziejowym do niej.

  ———-
  Rozumiem, „z kontekstem”…
  Admin

 25. Ktoś said

  Wątpię, polecam Wyspiańskiego…

 26. Ktoś said

  Czym się RÓŻNI masoński Bafomet od egipskiego bożka Hapi?

  Jeno KOZIĄ MORDĄ ABRAHAMA (hefajstosa) zwanego u katolików Jezus Król (demonów) albo CAP z ludowa.

  Czemu wizerunki Maryi po kościołach są KRADZIONE z DUŻO STARSZEGO buddyzmu i przedstawiają bogini Guanyin na jaką Maryja napadła RAJ ludziom niszcząc? Czemu nie ukazują jej WŁASNEJ TWARZY, jest aż tak ODRAŻAJĄCA ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Guanyin
  https://en.wikipedia.org/wiki/Guanyin

  Kiedyś był taki film „BRATERSTWO WILKÓW”… Cały świat polityczny, cały świat masonerii to POKAZANE w nim zamaskowane pacanowo jakie na końcu król Francji zwyczajnie wystrzelał za bycie NIEBEZPIECZNYMI SZAJBUSAMI dla otoczenia. Z PLEWAMI biblijnymi będzie DOKŁADNIE tak SAMO…

  nie bez przyczyny 2000 lat temu napisano WYRAŹNE… „NAWRÓĆCIE SIĘ”….

  W ŻADNYM FRAGMENCIE biblii nie ma za to o „ROZKWICIE katoOBŁUDY z Polski”. Jest o jej WYGINIĘCIU. Nie ma o rozkwicie judeonazizmu, prawoobłakania, masosatanizmu etc… jest o ICH WYGINIĘCIU.

  Ale rozumiem ten punkt widzenia, podobny usiłowaniom pani archeolog pokazanym na filmie „Indiana Jones i Graal”… jak się NACHALNIE i PO TRUPACH po WSZELKICH TRUPACH sięga po coś co za chwilę ucieknie w NIEBYT.

  Przepowiednie o OCALENIU Polski były „WARUNKOWE”, Polacy ich NIE RACZYLI SPEŁNIĆ… więc PO CO MAJĄ BYĆ URATOWANI skoro z WŁASNEJ WOLI SIĘ WYPARLI i BOGA i SKŁADANYCH mu poprzez ich dziadów ŚLUBÓW BEZWZGLĘDNEGO POSŁUSZEŃSTWA ?

  Wyspański… pozdrawia… kamraten

 27. Marucha said

  Re Ktoś:
  Albo szanowny Pan przestanie pieprzyć, albo się pożegnamy.

 28. Boydar said

  … odgadłem to w lot – nazywasz się Tom Tit Tot …

 29. Listwa said

  @ 25 Ktoś said
  … bo ty Biblie na oczy widziałeś … chyba że tę LaVey’a

 30. revers said

  Patriarcha Cyryl poprosił rosyjskich wojskowych, aby zawsze pamiętali o życiu wiecznym, które znajdą, jeśli zginą walcząc za ojczyznę w operacji specjalnej.
  (https://t.me/+aoYkRTSizJY1YmRi)
  „Idź dzielnie spełniać swój żołnierski obowiązek. I pamiętajcie, że jeśli oddacie swoje życie za ojczyznę, za przyjaciół, będziecie z Bogiem w jego królestwie, chwale, życiu wiecznym” – powiedział prymas Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej podczas nabożeństwa z okazji rocznicy poświęcenia Kościoła Sił Zbrojnych.

 31. Ktoś said

  Krótka historia świata (dla opornych):
  *) dawno dawno temu – ok 11 tyś p.n.e.- ZŁOTA ERA LUDZKOŚCI – RAJ PIERWSZY zniszczony poprzez włochate wiadome cuś… odbudowa czczona jako WIELKANOC (mity o narodzinach świata z JAJA)
  *) ok 8300 p.n.e. – 6200 p.n.e. – SREBRNA ERA LUDZKOŚCI RAJ KRONOSA zniszczony poprzez włochate wiadome cuś… odbudowa czczona jako BOŻE ŚWIATA ODRODZENIE (mity o u UPADKU PRADAWNEGO (też ŻÓŁTEGO) WĘŻA z NIEBA, wydobyciu ŚWIATA SPOD WODY, KREACJI NOWEGO CZŁOWIEKA, ZAŁOŻENIE GNIAZDA, Helissa II i Lech u Prokosza)
  *) ok 5200 p.n.e. – ok 4000 p.n.e. (3.9k event) MIEDZIANA ERA LUDZKOŚCI zniszczony poprzez włochate wiadome cuś… ( mity o „scalaniu” rozscalonego kolejny raz świata bożego, wynalezienie murzynów, wynalezienie żydów z asurów)
  *) ok 3700 p.n.e. – ok 1800 p.n.e. – BRĄZOWA ERA LUDZKOŚCI zniszczony poprzez włochate wiadome cuś… upadek lucyfera, wieży Babel, pegaza, start bestialstw 2 świątyni semickiej
  *) od ok 1600 p.n.e – ŻELAZNA OSTATNIA ERA LUDZKOŚCI

  P. Listwa, o mnie NAWET PUTIN w swoim przemówieniu MÓWIŁ na forum ONZ a o panu? Śmiem wątpić by nawet wiedział iż pan istnieje…. jako coś bardziej rozróżnialnego niż „popiskujący (nań) plankton” z Polski.

  TYM SIĘ RÓŻNIMY.

  PS. Nie tylko on zresztą „mówił”. Już ze 10 tytułów przyszło per „telepatia”. Ostatni rozbrzmiewał poprzez cały tydzień w dniu pogrzebu tego małpiego monstrum, (ziemskiej) LIDERKI BESTII PIERWSZEJ.

  PS.

 32. Marucha said

  Re 32:
  „P. Listwa, o mnie NAWET PUTIN w swoim przemówieniu MÓWIŁ na forum ONZ”.

  Czy można prosić o jakieś szczegóły? Np. link do nagrania?

 33. Listwa said

  @ 32 Ktoś said

  To gratuluję. Pozytywnie czy negatywnie mówił?

 34. Anucha said

  Ad34

  Może to jest lejtnat Misza „Zapiski oficera Armii Czerwonej”🤣

 35. revers said

  Pod pełną ochroną

  Siergiej Ławrow: Całe terytorium Federacji Rosyjskiej [w tym regiony po udanym referendum] jest zdecydowanie pod pełną ochroną państwa.

  A prawa, doktryny, koncepcje i strategie Federacji Rosyjskiej obowiązują na całym jej terytorium.

  Siergiej Ławrow przypomniał też dziś, cytując byłego sekretarza generalnego ONZ Daga Hammarskjölda, że Organizacja Narodów Zjednoczonych powstała:

  „nie po to, by zabrać ludzkość do nieba, ale by uratować ją od piekła” i wezwał do powrotu do korzeni dyplomacji ONZ.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: