Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Spotkanie Szijjártó – Ławrow

Posted by Marucha w dniu 2022-09-24 (Sobota)

Zgromadzenie Ogólne ONZ w tym tygodniu było najlepszą okazją do rozpoczęcia rozmów pokojowych dotyczących Ukrainy i Rosji.

Ale do tej pory nie odbyły się takie rozmowy i jest mało prawdopodobne, aby odbyły się między stronami, powiedział szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó w Nowym Jorku w czwartek wieczorem, po tym, jak był jedynym ministrem spraw zagranicznych UE, który prowadził rozmowy ze swoim rosyjskim odpowiednikiem.

Węgierski minister spraw zagranicznych prowadził rozmowy z Siergiejem Ławrowem na marginesie Zgromadzenia Ogólnego ONZ, któremu powiedział, że jako sąsiad Ukrainy Węgry zmierzą się ze wszystkimi konsekwencjami wojny niemal natychmiast i z niezwykłą surowością. Przytoczył przykłady niekontrolowanej inflacji i zalewu uchodźców.

Jedynym rozwiązaniem wszystkich tych problemów byłby pokój, a Węgry chcą pokoju tak szybko, jak to możliwe, co wymaga negocjacji i dialogu.

Szijjártó powiedział, dodając, że żaden inny minister spraw zagranicznych UE nie spotkał się z szefem rosyjskiej dyplomacji.

„Oczywiście, jest możliwe, że teraz w kraju będą to głównie posłowie opozycji lub członkowie opozycyjnej prasy, którzy będą kwestionować, dlaczego spotkałem się z Siergiejem Ławrowem, ale myślę, że pokój nie zostanie osiągnięty bez dialogu. Jeśli w nadchodzącym okresie nie będzie rozmów o pokoju, świat poniesie jeszcze poważniejsze konsekwencje, którym dobrze byłoby zapobiec” – powiedział.

[Żydopolińskie media dostały niemal amoku współistniejącego ze sraczką… – admin]

Mówiąc o kryzysie energetycznym, węgierski minister ostrzegł, że bez rosyjskich źródeł energii węgierska gospodarka nie będzie w stanie funkcjonować, ludzie nie będą w stanie ogrzewać swoich domów, korzystać z ciepłej wody, a nawet gotować.

„Możemy lubić lub nie lubić tego faktu, ale nadal jest to fakt, prawo fizyczne. Infrastruktura w Europie Środkowej dyktuje, że Rosja ma do odegrania niezwykle ważną rolę zarówno w wykorzystaniu ropy, jak i gazu” – podkreślił.

Podkreślił, że Gazprom nadal dostarcza gaz na Węgry bez żadnych zakłóceń i że dostarcza dodatkowe 5,8 mln metrów sześciennych gazu dziennie, dzięki porozumieniu w sprawie ilości gazu powyżej zakontraktowanego wolumenu. W rezultacie, powiedział, pojemność magazynów gazu na Węgrzech wynosi obecnie blisko 41 procent rocznego zużycia, podczas gdy średnia europejska wynosi tylko 23 procent.

Szijjártó odniósł się również do współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej i podkreślił, że uruchomienie nowych bloków reaktorowych w elektrowni Paks w 2030 r. umożliwi Węgrom częściowe oddzielenie się od niepewności i wzrostu cen, które obecnie charakteryzują międzynarodowy rynek energii.

Za: Hungary Today
https://myslpolska.info

Komentarzy 7 do “Spotkanie Szijjártó – Ławrow”

 1. bryś said

  Powtarzać do znudzenia.

  „niepewności i wzrostu cen, które obecnie charakteryzują międzynarodowy rynek energii” – Gazu na świecie jest dość. Nie ma go dość tylko w EU bo unia sama wymogła kontrakty krótkoterminowe powiązane z ceną gazu spot, jak wyżej, i unika kontraktów wieloletnich. Zarówno producentom LNG, włączając w to hegemona, jak i Rosji bardziej opłaca się w tych warunkach sprzedawać gaz do Azji niż do EU. I ceny lepsze, i warunki. A skoro EU nie chce zobowiązań długoterminowych to trudno. W międzyczasie Nord Stream 2 zostaje ukończony i leży pusty na dnie Bałtyku. Od EU zależy czy i kiedy rurociąg zostanie zakwalifikowany do użytku.

  Za: https://dwagrosze.com/2021/10/ceny-gazu/

 2. maxi said

  Tam pokój nigdy nie będzie możliwy. Jeżeli jakiś Ukrainiec wyjdzie z propozycją ugodową, to w nocy przyjdą do niego członkowie Azov i zabiją jego i jego rodzinę. A wszystko za zgodą i aprobatą CIA.

 3. wolyniak said

  Pozostaje nam tylko ubolewac nad faktem, ze wsrod rzadzacych Polska, czy reszta krajow UE nikt nie zasluguje na miano polityka, procz Ministra Spraw Zagranicznych Wegier. Reszta bioracych udzial w Zgromadzeniu ONZ to tylko pacholki USA, czy tanczacy w rytm komika grajacego penisem na fortepianie, a nazywajacych siebie politykami.

  Bez prowadzenia dialogu pomiedzy stronami nigdy nie bedzie uzyskany pokoj w konflikcie banderowskim. Chwala Federacji, ze pragnie zniszczyc panujacy kult Bandery na tym zdziczalym narodzie. Czyzby rzadzacy nie znali historii i faktow wymordowania 120 tys. polskiej ludnosci na Wolyniu w wschodniej Malopolsce?

  Nawet odwzajemnaja sie niszczeniem wyposazenia mieszkan, ktore umozliwily polskie wladze dla tej dziczy, przypadki udokumentowane w Krakowie, bo wiecej nie wolno ujawniac z powodu niepoprawnosci politycznej. Oni nigdy nie uznawali Polakow jako przyjaciol i nie uznaja… Teraz sa w miare lagodni, bo dostaja pomoc od durnego polskiego spoleczenstwa.

  Czy tym palantom rzadzacym Polska i UE nie przyszlo do glowy, ze bez rosyjskiego gazu podnie europejska gospodarka, a skutki wywolanie niepokojami spolecznymi moga zmiesc z powierzchni ziemi owe „elity rzadzace”, czego im z calego serca zycze.

 4. rafał said

  INTELIGENCI I PROŚCI LUDZIE WOJTEK PORZĄDEK ZAPROWADZI …

 5. Listwa said

 6. NC said

  Re 3: „Reszta bioracych udzial w Zgromadzeniu ONZ to tylko pacholki USA”.

  Skoro John D. Rockefeller w 1947 podarował na potrzeby tworzącej się właśnie ONZ olbrzymej wartości parcele budowlane na Manhattanie, to przecież liczył na jakieś zyski…

 7. Siu1 said

  Przygarniał kocioł garnkowi. Poniżej ruski mir w pigułce.

  ———
  Wobec takiego autorytetu wypada spuścić wzrok ze wstydem…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: