Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Koci język

Posted by Marucha w dniu 2022-09-25 (Niedziela)

Każdy zna kocie miauczenie, lecz czy można nazwać je ich językiem? Jak koty próbują się z nami porozumieć? Każdy gatunek żywych istot na naszej planecie wypracował własny system porozumiewania się.

Nasze futrzaki również Koty mają charakterystyczny koci język ciała. Kocia mowa jest różnorodna z wieloma formami komunikacji.

Nasze koty dysponują szeroką gamą ruchów ciała i dźwięków, za pomocą których komunikują nam oraz innym zwierzętom swoje potrzeby i wyrażają swoje zdanie.

Miauczenie to zdecydowanie nie jedyny dźwięk wydawany przez futrzaki. Istnieje cała seria tzw. dźwięków „bezdźwięcznych” wydawanych przez koty. Możemy kilka kocich odgłosów wyróżnić. Mruczenie może oznacza dobre samopoczucie lub samouspokojenie, syczenie obronę lub zagrożenie, warczeniem koty wyraźnie ostrzegają. Aby zwrócić na siebie uwagę prychają lub jęczą gdy potrzebują pomocy.

Koci język

Aby wyrazić przyjaźń nasi podopieczni ocierają się policzkami o nogi, dłonie czy twarz. W ten sposób zwierzę pozostawia na człowieku swe feromony policzkowe, służące do oznaczania elementów, które kot zna i uważa za bezpieczne.

Odprężonego kota możemy rozpoznać najczęściej po lekko opuszczonym lub ułożonym na linii z kręgosłupem ogonem. „Machanie ogonem” nie zawsze musi oznaczać radość u kota [chyba nigdy tego nie oznacza! – admin].w poprzek do przeciwnika, a jego ogon wygląda jak wyszczerzona szczotka do butelek. Wszystko służy temu, by wyglądać na większego i groźniejszego – nawet kocięta instynktownie przyjmują taką pozę, często podczas niewinnej kociej zabawy.

Przy odrobinie naszego wysiłku jesteśmy w stanie opanować kocią mowę. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, aczkolwiek nie jest ono aż tak skomplikowane. Całe ciało kota może mówić. Od wibracji, aż po czubek ogona, futrzak może wysyłać ciche, ale wyraźne sygnały. Do tego dochodzi imponujący repertuar dźwięków.

Julia Pronobis
https://www.kici-kici.pl

Komentarzy 8 do “Koci język”

 1. corintians said

  Koty nie pasują do teorii ewolucji. Kot od dawna oswojony przez czlowieka. Ale nie zapominajmy ze to jest bezwgledny dla roznych mniejszych zwierzat krwiożerczy drapieżnik.
  I tu sie nie wlasnie nie zgadza. Dlaczego ten krwiopijca jest tak piekny? Po co mu ta nadproporcjonalna jak na cale krolestwo zwierzat uroda?

  ————
  Jest drapieżnikiem (na ogół), bo takim został stworzony…
  A dlaczego jest piękny?
  Dobre pytanie…
  Admin

 2. Ale dlaczego? said

  A.D. 1
  Wszystkie koty są piękne. I drapieżne.
  Lampart, tygrys nie są piękne?
  Piękno to harmonia kształtów. Nic nie ma wspólnego z krwiożerczością.

 3. J said

  Na wesolo

  „Popularna gwiazda filmów dla dorosłych porzuca branżę”

  „Chcę zająć się coachingiem życiowym, nazywam to coachingiem życzliwości, chcę pomóc ludziom uświadomić sobie, jak dobry jest świat – zapowiedziała.”

  https://kobieta.onet.pl/celebryci/popularna-gwiazda-filmow-dla-doroslych-porzuca-branze-zdradzila-powody/e3683gh

  sukcesy „doplacania do dzieci”

  „Na uwagę, że w ostatnich latach nie widać wzrostu dzietności, a wręcz przeciwnie, jej spadek, wiceminister rodziny odpowiedziała, że nie będzie widać wzrostu dzietności przez co najmniej 20 lat. „Zmiany zauważalne są dopiero z pokolenia na pokolenie. Dlatego też w Strategii Demograficznej horyzont czasowy to 2040 r. Pracujemy nad tym, by młodzi ludzie, którzy dopiero myślą o zakładaniu rodziny, mogli swoje plany prokreacyjne realizować w dobrych warunkach”

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/polska-znika-nawet-w-rzadzie-przyznaja-ze-jest-dramatycznie-zle/jnvk9vj

  ta cisza ze strony Rosji nie wrozy nic „dobrego”

  „W skład rosyjskiej grupy morskiej na Morzu Czarnym wchodzą cztery okręty uzbrojone w 28 pocisków manewrujących Kalibr ”

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-w-ukrainie-co-wydarzylo-sie-w-nocy-z-25-na-26-wrzesnia/ekcss5m,79cfc278

  czyzby jakies bardzo powolne efektu dzialan Pana Putina ?

  „Nie będzie ani faszyzmu we Włoszech, ani też wyjścia Włoch z Unii, czy choćby ze strefy euro – czym straszyła od dwóch miesięcy prasa europejska głównego nurtu. Ale będzie silne napięcie w rządzie w dwóch kluczowych kwestiach: ukraińskiej i europejskiej.”

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-we-wloszech-graczyk-faszyzmu-nie-bedzie-ale-ue-ma-problem/y61grr1,79cfc278

  „Polscy kredytobiorcy narzekają na duży wzrost rat kredytów. Wszystko przez znaczące podwyżki stóp procentowych w NBP. Główna stawka wzrosła w niecały rok z 0,1 proc. (najniższego poziomu w historii) do 6,75 proc. Tym samym koszt pieniądza jest na najwyższym poziomie od przełomu 2002 i 2003 r.

  Podobnie dzieje się niemal na całym świecie. Szczególnie widoczne było to w ostatnich dniach, gdy mogliśmy obserwować istny festiwal podwyżek stóp procentowych serwowany przez banki centralne. W centrum uwagi był amerykański Fed, który podniósł oprocentowanie z 2,5 do 3,25 proc. (do najwyższego poziomu od 14 lat). Głośno było też o rosnących stopach na Wyspach (z 1,75 do 2,25 proc.) czy w Szwajcarii (z -0,25 do 0,5 proc.), co odczują z kolei frankowicze.

  Lista krajów, które w ostatnim czasie majstrowały przy stopach procentowych, jest dłuższa. Warto też wspomnieć o najwyższej w historii jednorazowej podwyżce w strefie euro (z 0,5 do 1,25 proc.).” (chodzi o euro)

  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/stopy-procentowe-a-inflacja-banki-pchaja-gospodarke-w-recesje-a-drozyzna-nie/l5rkh9m

 4. Boydar said

  „… nie zapominajmy ze to jest bezwzględny dla różnych mniejszych zwierząt krwiożerczy drapieżnik …”

  Nie jest bardziej bezwzględny i krwiożerczy od poczciwego rzeźnika Kowalskiego.

  Bezwzględna i krwiożercza to jest anakonda; zadusi, zeżre, wyrzyga i idzie (pełznie) mordować dalej.

  Moja Kocinka zjadła jedną myszę (koty tak mają) a drugą bez najmniejszego zadraśnięcia przyniosła na fotel i sama obok zasnęła. Zdjęcie dokumentujące publikowałem w Gajówce parę lat temu.

  Że ładne, ha ! a niby jakie maja być ? Kot to nie żydówka po gwarancji, i z ojca diabła nie jest.

 5. Leo said

  Moja teza jest taka, że koci ogon żyje dość niezależnym życiem od samego kota, który ma niewielki wpływ na to, co dzieje się tam z tyłu.

 6. Boydar said

  oczywiście, że niezależnym, i to nie jest teza tylko fakt naukowy

 7. Peryskop said

  https://www.onet.pl/styl-zycia/fajnyzwierzak/wiesz-wszystko-o-kotach-ciekawostki-o-ktorych-nie-masz-pojecia/jtqv1fd,30bc1058

 8. Peryskop said

  https://www.onet.pl/styl-zycia/fajnyzwierzak/kot-lubi-z-toba-spac-zdziwisz-sie-dlaczego-to-robi/z4ef2dk,30bc1058

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: