Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Choć złą sprawę szatan poprze…

Posted by Marucha w dniu 2022-09-26 (Poniedziałek)

Coś takiego zdarza się wprawdzie rzadko, ale przecież się zdarza. Zresztą Biblia przytacza przykłady zdarzeń jeszcze bardziej nieprawdopodobnych – że na przykład oślica Balaama przemówiła ludzkim głosem, więc dlaczego mielibyśmy się dziwować z powodu tego, że pan prezydent Duda przemówił w Organizacji Narodów Zjednoczonych w imieniu całego świata, przyćmiewając w ten sposób nawet amerykańskiego prezydenta Józia Bidena, który przemawiał tylko w imieniu własnym?

Takie przynajmniej wrażenie można było odnieść oglądając “Wiadomości” w rządowej telewizji, która zrelacjonowała tylko to, co mówił prezydent Duda, no i to, co potem jeszcze dorzucił prezydent Biden. Co mówili inni – tego nie wiemy, ale to żadna strata, bo cóż mogliby powiedzieć inni, skoro przecież prezydent Duda – po pierwsze – przemówił w imieniu całego świata, a po drugie – powiedział wszystko, co trzeba?

Jakieś dodatkowe przemówienia byłyby tylko czczą gadaniną, więc słusznie rządowa telewizja nie obciążała nam nimi pamięci, o ile w ogóle ktokolwiek jeszcze ośmielił się odezwać. W szczególności nie ośmielili się odezwać przedstawiciele Rosji, którzy tylko, w miarę, jak pan prezydent Duda Rosję piętnował, schylali głowy coraz niżej tak, że w końcu w ogóle nie było ich widać.

Ta scena może być uznana za symboliczną, bo po ogłoszeniu przez zimnego ruskiego czekistę Putina częściowej mobilizacji w Rosji, ostateczne zwycięstwo Ukrainy nie budzi już niczyich wątpliwości. Tak uważają wszyscy eksperci wojenni, więc sprzeciwianie się im byłoby co najmniej niegrzeczne, a poza tym cuchnęłoby ruskimi onucami.

Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy to ostateczne zwycięstwo nastąpi, ale co do tego, że nastąpi, wątpliwości mieć nie można, bo przecież nastąpić musi. Po pierwsze dlatego, że wiadomo, iż kiedy tylko jakieś państwo, a już Rosja w szczególności, ogłosi mobilizację, to wkracza na drogę prowadzącą ku katastrofie. Po drugie bowiem, ogłoszenie mobilizacji rezerwistów spowodowało nie tylko masową ich ucieczkę z Rosji, a ci, którzy na razie nie uciekli, demonstrują na ulicach przeciwko wojnie.

Przyznam, że łatwość, z jaką można z Rosji uciec, trochę mnie zaskakuje, bo na przykład z Polski już tak łatwo uciec nie można. Ale w Polsce panuje demokracja, podczas gdy w Rosji – jak to zauważył prezydent Józio Biden – panuje autorytaryzm, więc jakieś różnice muszą być.

Wreszcie minister Szojgu powiedział – po trzecie – że dzięki mobilizacji do armii zostanie wcielonych 300 tysięcy żołnierzy. Ciekawe, skąd minister Szojgu ich weźmie, skoro jak nie uciekli, to zginęli na Ukrainie? Bo przecież na Ukrainie Rosjanie stracili już co najmniej 100 tysięcy żołnierzy, nie licząc tych, którzy znajdowali się w zniszczonych czołgach, pojazdach opancerzonych, czy w obsłudze jednostek artylerii.

Od razu widać, że to buńczuczne przechwałki, więc trudno odmówić słuszności pani Annie Applebaum, małżonce Księcia-Małżonka, kiedy wychodząc z tych przesłanek przewiduje nieuniknioną klęskę Rosji. Nie wiemy jeszcze tylko, jak wielka to będzie klęska, podobnie jak nie wiemy, jak wielkie będzie nieuniknione ostateczne ukraińskie zwycięstwo.

Mamy tu dwie możliwości: program minimum i program maksimum. W ramach programu minimum Rosjanie zostaną rozgromieni i wyparci z okupowanych terytoriów, łącznie z Krymem. Program maksimum zaś zakłada demiltaryzację europejskiej części Rosji, co wymagałoby chyba zajęcia Kremla przez ukraińską załogę i przejęcia przez nią wszystkich aktywów Federacji Rosyjskiej, z arsenałem jądrowym włącznie.

Nie ulega wątpliwości, że wtedy zaistniałyby warunki do ostatecznego rozwiązania przez Stany Zjednoczone kwestii chińskiej. Rozwiązywanie kwestii chińskiej dokonywałoby się bowiem nie tylko na przedpolach leżących w znacznej odległości od terytorium Stanów Zjednoczonych, no i w dodatku odbywałoby się rękoma Ukraińców, którym Stany Zjednoczone dostarczyłyby tyle broni i amunicji, ile tylko byłoby trzeba. Krótko mówiąc, operacja ostatecznego rozwiązania kwestii chińskiej odbyłaby się zgodnie z doktryną elastycznego reagowania, więc rewolucyjna praktyka byłaby całkowicie zgodna z rewolucyjną teorią.

Wszystko zatem zmierza we właściwym kierunku, czyli – ku lepszemu – a w tej sytuacji Putin, chociaż oczywiście jest zbrodniarzem wojennym, chcąc nie chcąc musi odegrać w tym swoją rolę, która napisała mu Historia. W ten sposób znalazł się on w sytuacji odwrotnej, niż Medea, której Owidiusz przypisuje postępowanie według zasady video meliora, proboque deteriora sequor, co się wykłada, że widzę i pochwalam lepsze, podążam za gorszym.

Putin odwrotnie – ani nie pochwala lepszego, bo gdyby pochwalał, to zgodziłby się bez szemrania na przyjęcie Ukrainy do NATO i zainstalowanie tam amerykańskich pocisków jądrowych, podobnych do tych, które w swoim czasie Chruszczow zainstalował na Kubie, co tak zirytowało prezydenta Kennedy`ego, że aż zarządził blokadę morską Kuby. Tymczasem Putin zbuntował się przeciwko tym pokojowym projektom, więc podążył za gorszym, ale niezależnie od jego intencji wszystko będzie musiało zakończyć się wesołym oberkiem, czyli ostatecznym zwycięstwem Ukrainy.

Ilu Ukraińców to zobaczy – to sprawa osobna, ale przecież chodzi o pokój i demokrację, a nie ma takich poświęceń, jakich nie można by dokonać dla pokoju i demokracji, zwłaszcza gdy poświęcać się mają Ukraińcy, czy inni Irokezi – na przykład my. Jak pisał poeta w wierszu o świętej ulicy Wiślnej w Krakowie, “choć złą sprawę szatan poprze, wszystko się zakończy dobrze”. Wtedy co prawda chodziło o “przygody pederastów”, ale pederaści, czy nie pederaści – zasada jest nie tylko słuszna, ale i uniwersalna.

A jakie może być to dobre zakończenie? To proste, jak budowa cepa. Rozgromienie Rosji, przystąpienie do ostatecznego rozwiązywania kwestii chińskiej przez ukraińskie mocarstwo atomowe – oczywiście nie na własną rękę, co to, to nie; żadnych samowolek tu być nie może, tylko wszystko ma się odbywać pod ogólnym nadzorem prezydenta Józia Bidena, który dniem i nocą pracuje, by całemu światu przychylić nieba, a jeśli wszystko dobrze pójdzie, do już wkrótce u jego boku stanie pan prezydent Andrzej Duda, który już pokazał, że jest przywódcą nie jakiejś tam rangi europejskiej, jak nie przymierzając – Donald Tusk – tylko przywódcą rangi światowej – co cały świat miał okazję obejrzeć sobie na żywo w rządowej telewizji w Warszawie.

Dobry kogut w jajku pieje – powiada perskie przysłowie i słuszna jego racja, bo jak pamiętamy, w roku 2015 pan Andrzej Duda na światowego przywódcę jeszcze nie wyglądał. Jednakże ludzie rosną wraz z krajem, więc nic dziwnego, że i on się wyrobił.

Stanisław Michalkiewicz

Za: MagnaPolonia – magnapolonia.org (23 września 2022) | https://www.magnapolonia.org/choc-zla-sprawe-szatan-poprze/
https://www.bibula.com/

Komentarzy 8 do “Choć złą sprawę szatan poprze…”

 1. Emilian58 said

  Wyrobił się jak majtki w kroku i owszem.

 2. Andzia said

  Gdyby miał odrobinę honoru, to zamilkłby ze wstydu. Kraj leżący na węglu kupuje na drugiej półkuli śmieci mające być węglem a ludzie marzną i bulą. Podobno popierają PiS. Palą tym, co im się pod rękę nawinie włącznie z porąbanymi, politurowanymi meblami. Smog większy od niepoprawnego unijnie węgla, ale ojciec prezydenta przychodzi z odsieczą rzecząc, że się wychował w smogu na Śląsku i jest zdrów jak ryba.
  A w tym oenzecie to Duda grzmiał do pustych ścian, bo operator wprawdzie wstydliwie nie chciał tego pokazywać, ale chyba w jednym kadrze pokazało mu się. Prawdopodobnie wśród innych przywódców cieszy się pogardą, bo nikt nie lubi włazidupów.

 3. Głos Prawdy said

  Poziom patriotyzmu w Rosji jest dość mocny. Brakuje jednak pracy ideologicznej. Trzeba powiedzieć, że na brak zaufania i niechęć części Rosjan do pójścia na front wpływa wojna informacyjna Zachodu, Ukrainy i V kolumny; genetyczne pokrewieństwo Ukraińców i Rosjan jako Słowian i jako tych, z którymi ich ojcowie i dziadkowie żyli długo w ZSRR i razem walczyli. Lata powojenne i ogólna nieufność do władzy. Ja ich rozumiem i nie potępiam. Ale Rosjanie powinni zrozumieć: Ukraińcy – nie będą im współczuć. Jeśli Rosjanie się cofną, to Ukraińcy pójdą do przodu i bez dwóch zdań zabiją Rosjanina. Ich umysły zostały tak przeformatowane, że teraz jest tylko jedno wyjście: albo… albo

 4. J said

  „Od stycznia do lipca 2022 r. za granicę, zarówno do krajów UE jak i poza Unię, trafiło 1,05 mln węgla energetycznego — poinformował wiceminister aktywów Piotr Pyzik. Jak zaznaczył, węgiel eksportowały spółki państwowe i prywatne.”

  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ponad-1-mln-ton-wegla-energetycznego-z-polskich-kopaln-trafilo-za-granice/95jvb9w

  Czyzby „bieda” uczyla rozumu?

  „Jednocześnie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska trwają pracę nad zmianą ustawy, która umożliwi gospodarstwom domowych palenie węglem brunatnym.”

  „Nie będzie kar dla osób, które już nim paliły w tym sezonie grzewczym. Zmiana przepisów będzie więc działała także wstecz ”

  https://businessinsider.com.pl/gospodarka/rewolucyjna-zmiana-w-pge-koncern-bedzie-sprzedawac-mial-i-wegiel-brunatny-do-domowych/bbhzqvy

  i na wesolo

  „W październiku podnosimy oprocentowanie wszystkich obligacji oszczędnościowych o terminie zapadalności powyżej 3 miesięcy. O 0,25 pp wyższe będzie oprocentowanie instrumentów 3-letnich. Jeszcze bardziej atrakcyjne, bo wyższe o 0,50 pp, będzie oprocentowanie instrumentów detalicznych o zapadalności od 4 do 12 lat. Chcemy w ten sposób zachęcać naszych klientów do pomnażania oszczędności przy pomocy naszych obligacji”

  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/kluczowa-decyzja-dla-oszczednosci-polakow-jest-komunikat/n9hn7dw

  Kolejne sukcesy wspolczesnej „astronautyki”

  „Lot na Księżyc znów odwołany. „Odsunie się o kilka tygodni, jeśli nie miesięcy” ”

  https://wiadomosci.onet.pl/nauka/lot-na-ksiezyc-znow-odwolany-odsunie-sie-o-kilka-tygodni-jak-nie-miesiecy/wxb71vj

 5. Jutro wynjmę sobie tego palanta

  bo to bardzo tani „polityczny” ekskrement ten Adrzejek.

 6. Lily said

  „Oj daja sie”gorszy sort”,robic
  w Bam-bu-ku”.
  „Ciemny Lud Wszystko Kupi”.
  Oswiadczyl publicznie Jacus K,
  z rasy wyzszej,”we the people”.

 7. Lily said

  Czy pamietacie w KTORYM
  To Roku,rozpoczelo Sie To „Umilowanie do rzadu amerykanskiego”.?.
  Kto to rozpoczal.?.

 8. Emilian58 said

  Dziwne!!! Ukry bez przeszkód kupują rosyjską ropę za 5,30 złotych i tankują tą ropą czołgi, które strzelają do Rosjan! Teatr???

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: