Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Nierozwiązana tajemnica kamien…
  Crestone o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Puste hasła
  bez loginu o Kobiety zachowują się tak gówn…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Marucha o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Jaber o Kobiety zachowują się tak gówn…
  AndreAndre o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  biordal o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Boydar o Galicja
  Ramirez o Kobiety zachowują się tak gówn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kierowcy mają dość. „To stalinowskie podejście do błędów”.

Posted by Marucha w dniu 2022-09-26 (Poniedziałek)

Zapytaliśmy kierowców, co sądzą o obowiązujących od 17 września karach za wykroczenia drogowe.

Punkty karne są od dziś naliczane już za najmniejsze przekroczenie dozwolonej prędkości – poniżej 10 km/h, a za przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h kierujący dostanie aż 9 punktów karnych. Najwyższą karą będzie przyznanie kierowcy aż 15 punktów karnych za jedno przewinienie. Będą to m.in. takie wykroczenia jak:

– omijanie zapór kolejowych

– jazda autostradą pod prąd

– nieudzielenie pomocy ofierze wypadku

– niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym

– nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo wchodzącemu na to przejście.

„Takie założenie pozwoli na gromadzenie informacji o naruszeniach przepisów ruchu drogowego popełnionych przez wszystkich kierujących wymienionymi powyżej pojazdami, niezależnie od ich obywatelstwa, miejsca zamieszkania i państwa wydania prawa jazdy bądź pozwolenia” – podsumowuje MSWiA.

Punktowe szaleństwo, czyli nowa rzeczywistość dla kierowców

Od dziś tj. 17 września na kierowców czeka punktowe szaleństwo. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierowca będzie mógł dostać nawet 15 punktów karnych.

Nowe przepisy weszły w życie 17 września 2022 r. Zapytaliśmy kierowców, co oni na to. Oto odpowiedź:

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Kierowców w sprawie represji stosowanych wobec nas przez służby państwowe

Stanowczo sprzeciwiamy się drastycznemu podwyższeniu sankcji punktowej i finansowej za wykroczenia drogowe. Zmiany punktacji są nieproporcjonalnie dotkliwe w stosunku do wagi wykroczeń. 12 punktów karnych za trzymanie telefonu w ręce podczas jazdy jest tego koronnym przykładem. Dwa takie wykroczenia i tracimy prawo poruszania się pojazdem i co za tym często idzie, tracimy pracę i źródło utrzymania dla całej rodziny.

To samo dotyczy 15 punktów za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu który przecież nie ma obowiązku sygnalizacji zamiaru przechodzenia przez jezdnię, a póki co, nie mamy możliwości czytania w myślach innym ludziom.

Uważamy, że takie stalinowskie podejście do błędów, które przecież wszyscy popełniamy, spowoduje zdecydowane zwiększenie poziomu stresu podczas prowadzenia pojazdu, lawinowy wzrost tragedii życiowych w polskich rodzinach i zdecydowane zwiększenie poziomu korupcji w służbach drogowych.

Naszym zdaniem, rządowi nie zależy na rzeczywistym podniesieniu bezpieczeństwa na polskich drogach, a na ograniczeniu wolności poruszania się i kolejnemu wydrenowaniu kieszeni polskich kierowców.

Andrzej Łukasik, prezes Polskiego Towarzystwa Kierowców

https://www.rp.pl/

Komentarze 23 do “Kierowcy mają dość. „To stalinowskie podejście do błędów”.”

 1. Peryskop said

  Schwabska depopulacyjna polityka

 2. wolyniak said

  Szanowni Koledzy Kierowcy,

  jest nas w sumie kilkanascie milionow, co stanowi bardzo pokazny elektorat wyborczy. Powinnismy przy najblizszych wyborach pokazac srodkowy palec tej wrednej pisowskiej wladzy, ktora wprowadzila takie restrykcje finansowe i karne wobec wszystkich kierowcow.

  Chyba, ze stworzymy wlasna partie, co przy tak znaczaczej liczbie czlonkow, mozemy nawet zmieniac wladze i tych „madrych rzeczoznawcow” zmieniajacych z dnia na dzien przepisy kodeksu drogowego wprowadzajac je z dnia na dzien bez szerokiego informowania spoleczenstwa. Robia to pisowskie mendy po to zeby sciagac kase z mandatow.

  Panowie Kierowcy, nie dajmy sie tej wrogiej polskiemu spoleczenstwu rzadzacej bandzie.

 3. Carlos said

  Wolyniak – Sorry , ale czy Ty jeszcze wierzysz w jakakolwiek inicjatywe Polakow? Bo ja NIE

 4. zagobasum said

  Od 25 października2015r głosujecie na zydomarksistów, to zamknąc się i płacić!

 5. Semusz said

  Sądzę, że Morawiecki z resztą tej przebrzydłej ferajny kieruje się doskonałym wyczuciem jak obniżyć populację w Polsce.
  Idzie sobie taki osobnik chodnikiem (już podobno ni ma chodników?) blisko jezdni i nagle dochodząc do pasów skręca ani nie spojrzy, a jadący nie jest prorokiem czy on (ono) skręci na pasy, czy też pójdzie dalej. Ileż miałem przypadków iż, i jakoś tak dziwnym zbiegiem okoliczności w dużej części to panie, wchodzą na pasy ani nie spojrzą na jezdnię, bo im wolno. Miałem niedawno „babę(?) – widmo” w kapturze – całkowicie zasłonięta „gęba” i nawet nie skręciło toto choćby lekko głowy aby zobaczyć co się dzieje na jezdni, bardzo ruchliwej, przeszło pasy i nie zobaczyłem nawet czubka tego czegoś nosa, a dzieje się to wcale nie tak rzadko.
  W ramach recydywy najlepszego ustroju jaki funduje nam PiS, czyli realny socjal-bolszewizm, gdy wygrają najbliższe wybory (nie daj Boże!!!, dotyczy to i dojczpartii w Polsce) to w ramach walki z kierowcami po przekroczeniu 30 km/h będą rekwirować samochód, powyżej 50-ki metoda katyńska dla kierowcy, a pasażerowie obóz pracy; miesiąc za każdy kilometr przekroczenia, no chyba, że to będzie elektryk „morawik” to rabat na 20 km. Stachanowcy do dzieła!

 6. UZA said

  „Chyba, ze stworzymy wlasna partie, co przy tak znaczaczej liczbie czlonkow, mozemy nawet zmieniac wladze i tych „madrych rzeczoznawcow” zmieniajacych z dnia na dzien przepisy kodeksu drogowego wprowadzajac je z dnia na dzien bez szerokiego informowania spoleczenstwa.”

  Tylko tą drogą dałoby się może coś zmienić, bo wybieranie PO czy „lewicy” zapewni nam tylko dodatkowe punkty karne za „ślad węglowy” , jazdę bez „maseczki” czy coś równie bzdurnego. Wszyscy jesteśmy kierowcami (a w każdym razie korzystamy z samochodów) i akurat szykany na drogach do każdego dotrą – prędzej niż wiedza ekonomiczna czy prawa fizyki. Motoryzacja stała się bowiem faktem i ludzie nie są gotowi na rezygnację z wolności i wygody. Partia, która miałaby w programie zmianę przepisów ruchu drogowego na korzyść kierowców oraz sprzeciw wobec usuwania samochodów spalinowych i forsowania „elektryków”(tylko tyle, żeby nikogo nie drażnić), mogłaby liczyć na duże poparcie.

  „Wolyniak – Sorry , ale czy Ty jeszcze wierzysz w jakąkolwiek inicjatywę Polaków?”

  Sam fakt istnienia Gajówki oraz wielu niezależnych portali czy telewizji internetowych dowodzi, że ludzi z inicjatywą (a przy tym odważnych i bystrych) wśród Polaków nie brakuje. To oni by się wszystkim zajęli, a reszcie społeczeństwa nie pozostałoby nic innego jak tylko pójść na głosowanie i postawić krzyżyk w odpowiedniej kratce. To chyba jest realne.

 7. mac said

  ad 2 czy w ogóle będą jeszcze jakieś wybory?

 8. Jacek said

  Re 6
  A czy od 33 lat w ogóle były jakiekolwiek wybory? Były co najwyżej głosowania na wcześniej wybranych.

 9. Ramirez said

  Dopóki sprawcy prześladowania Polaków, kierowców i ogólnie LUDZI nie będą KARANI za swoje przestępstwa, za zamachy na wolność, mienie i prawa LUDZI, dotąd będą nas gnębić.
  Dobrze by było uświadomić „posłom”, że za swoje czyny trafią do piekła.

 10. od 17 wrześnie w Polsce najwyższą karą będzie przyznanie kierowcy aż 15 punktów karnych za jedno przewinienie. Będą to m.in. takie wykroczenia jak:
  – omijanie zapór kolejowych
  – jazda autostradą pod prąd
  – nieudzielenie pomocy ofierze wypadku
  – niedostosowanie się do sygnałów świetlnych, sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym
  – nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych albo …wchodzącemu na to przejście [to jest idiotyzm].

  …jest kilkanascie milionów kierowców, co stanowi pokaźny elektorat wyborczy. Powinnismy przy najbliższych wyborach pozbyć się tej wrednej pisowskiej włazy, która wprowadziła takie restrykcje urzędowe, finansowe i karne wobec wszystkich kierowców.
  Stworzymy własną partie, ale skoro nie będziemy mieli ponad 5% głosów, to przyłączmy się do Konfederacji jako oddzielna frakcja, co przy tak znaczącej liczbie członków, możemy nawet mieć wpływ na rząd. Usuniemy „przemądrych rzeczoznawców” zmieniających z dnia na dzień przepisy kodeksu drogowego wprowadzając je bez zrozumienia i szerokiego informowania społeczeństwa. Robią to pisowskie mendy po to żeby legalnie okradać Naród mandatami.
  Panowie Kierowcy, nie dajmy sie tej wrogiej polskiemu spoleczenstwu rzadzacej bandzie.

 11. Carlos said

  Hej Budyn -Ty wogole nie rozumiesz slowa NIEZALEZNOSC. To ze Admin czasami zaklnie to jego prawo jako Gospodarza i nie o taka niezaleznosc chodzi. Nigdzie indziej, nie znajdziesz alternatywnych – do pojebanego swiata- pogladow, ale do tego trzeba niestety dojrzec.

  ——-
  Ten śmieć jest usunięty.
  Admin

 12. Boydar said

  to co tu jeszcze Wład robi, dorabia na budyń z prądem ?

 13. wolyniak said

  Trzeba zawsze miec nadzieje, ze kiedys nawet glupi narod zmadrzeje, chociaz patrzac co ostatnio dzieje sie w sprawie „przyjaciol” za wschodu – ta nadzieja jest coraz mniejsza, bo nawet ten narod nie wyciaga wnioskow z nie az tak dalekiej historii i holubi byc moze swoich przyszlych katow…

 14. Jabo said

  Panie Wład, każdy blog ma swoją linię. Niezależność gajówki polega na tym, ze Pan Gajowy sam wyznacza sobie linię, bo nikt mu za nic nie płaci i nie stawia wymagań. Nie podoba się Panu linia Gajowego, przecież to nie problem, jest tyle innych kanałów i portali. Nie podobają się Panu także ich linie, proszę założyć sobie swój. Pan myli niezależność z możliwością narobienia przez gościa gospodarzowi kupy na dywanie bez reakcji z jego strony. Chyba to nie oto chodzi.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Dokładnie o to chodzi.
  A języka mniej parlamentarnego używam w stosunku do kreatur, które tu się przyplątują, by prowokować i ubliżać innym.

 16. UZA said

  A czy od 33 lat w ogóle były jakiekolwiek wybory?

  Ależ były, były. I ludzie wybierali tak, jak wybierali. A wielu po prostu olało i nie poszło. Fakt, że tylu rezygnowało – z głosowania i z wyszczepień – daje jakąś nadzieję. Jeszcze nas tak głęboko nie przeorali, jak to ma miejsce w przypadku społeczeństw zachodnich. Gdyby powstała partia kierowców (którymi prawie wszyscy jesteśmy) i sformułowała zrozumiałe dla wszystkich postulaty, to mogłaby zebrać trochę głosów – zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie głosowali. To już by było coś. A od czegoś przecież trzeba zacząć i pokazać ludziom, że jeszcze nie wszystko stracone.

  Inna sprawa to to, czy będą jeszcze wybory. Prawdopodobnie tak. To chyba jeszcze nie ten etap, żeby je zlikwidować i przejść na otwarty totalitaryzm – żaby jeszcze niedogotowane.

 17. NICK said

  Zauważcie.
  Pozbawimy kierowców praw jazdy i samochodów.
  Zgarniemy kupę kasy. Za punkty i samochody.
  Damy, co możniejszym i do ogolenia, możliwość wynajmu.
  Samochodu.
  Od.
  Tzw. korporacji.

 18. Boydar said

  Nie, NICK’u, to ten sam zabieg co zakazanie rosyjskiego w krainie U.
  I tak samo się skończy.
  AMEN !

 19. NICK said

  Optymiście.
  Oby.
  Amen.
  Lubelakowi we (18).

  Lubelak przyszywany
  lecz. To wszyscy znamy.

  Serdeczne pozdrowienia, P. Boydarz’e.

  Do dyspzycji okło 45 minut.
  Więcej nie zdzierżę.

  I niech mnie Gospodarz nie pyta.
  Retorycznie.
  Dlaczego czasem wracam.

 20. Boydar said

  Ja też Ciebie źle nie rzyczę 🙂

 21. JanuszT said

  Nasramy wam do talerzy i co nam zrobicie?

 22. Anucha said

  Piloci to mają o niebo lepiej, żadna smarkula ze słuchawkami w uszach,nie zajedzie drogi hulajnogą na zebrze🤣

 23. Józef Bizoń said

  Stop ukrainizacji Polski

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: