Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Wyniki referendów – za Rosją. Nokaut ukraińskiej gospodarki.

Posted by Marucha w dniu 2022-09-26 (Poniedziałek)

Jutro, 27 września, ostatni dzień referendów w sprawie aneksji niekontrolowanych terytoriów Ukrainy do Rosji. Tym samym Ukraina traci faktycznie ponad 107 tys. km2 (1/5 terytorium kraju) i 8 mln ludzi (co niewątpliwie „uderzy” w budżet państwa).

Ponadto „odchodzi” obwód chersoński – największy wśród wszystkich regionów Ukrainy pod względem powierzchni gruntów rolnych (ponad 2 mln ha gruntów ornych). Region ten słynie z uprawy warzyw, melonów i owoców. Dla ilustracji – tylko w „wojskowym” roku 2022 agrariuszom obwodów chersońskiego i zaporoskiego udało się zebrać ponad 2 mln ton zboża.

Donbas jest też atrakcyjny dla Federacji Rosyjskiej – do 2014 roku same tylko obwody doniecki i ługański dawały łącznie 16% PKB Ukrainy. Regiony te mają rozwinięty przemysł (w tym górniczy), duży potencjał gospodarczy, przemysłowy i ludzki oraz ogromne zasoby węgla.

W sumie Moskwa przejęła kontrolę nad ukraińskimi złożami surowców mineralnych, szacowanymi na 12,4 biliona dolarów: 41 złóż węgla, 27 złóż gazu ziemnego, 14 złóż propanu, dziewięć złóż ropy naftowej, sześć złóż rud żelaza, a także złoża rud tytanu, rud cyrkonu, strontu, litu, uranu, złota oraz duża kopalnia wapienia. To jest nokaut dla ukraińskiej gospodarki.

https://politikus.info/events/146970-referendumy-za-rossiyu-nokaut-ukrainskoy-ekonomike.html

Komentarzy 21 do “Wyniki referendów – za Rosją. Nokaut ukraińskiej gospodarki.”

 1. bryś said

  Całe pokolenia U-krainy ten przemysł 1000 lat budowały.

  Szkoda tylko ze nikt z agresorów tego referendum nie uzna. Przygłupim poliniakom jak mówie, że to tak, jak byśmy zaczęli mordować ślązaków za chęć przyłączenia do niemiec, to słyszę – i dobrze, tak trzeba. Były takie projekty, do tej pory Rosjanie gwarantowali, że to Polskie terytoria, ciekawe co zrobimy jak temat wróci. Wystarczy że niemcy obiecali by otwarcie zamkniętych kopalni i przekupiły kogo trzeba.

 2. Mietek said

  Nie ma co się dziwić że ludzie głosują za Rosją, tutaj daje dobry przykład Mariupol, wszyscy widzieli kanał na Youtube, kiedy młodzi ludzie z Mariupola pojechali na Krym, droga którą jechali w kierunku Krymu nie była remontowana od dziesiątek lat, tak wyglądają drogi na większości tych obszarów, a teraz Rosja kładzie nowy asfalt na tych drogach, gaz rosyjski dociera już nawet do Chersonia, prąd kosztuje ok 3 rubli za kilowatogodzinę, tani węgiel, tani gaz, tani prąd, itd tego nie ma na Ukrainie, ba nawet w pisowskiej Polsce, u nas takie rzeczy to luksus, za 3 lata Mariupol ma być całkowicie odbudowany, są już na to środki przeznaczone, ludzie którzy pracują przy odbudowie miasta zarabiają od 35 do 40 tys rubli, czyli plus minus 3 tys złotych, jak na Ukrainę to kosmiczne zarobki, czego chcieć więcej?

 3. Mietek said

  A tak wygląda przyszłość w krajach UE, nasz rodak, a mój ziomal jest szczery aż do bólu, mieszka i pracuje w Niemczech od wielu lat, i zna Niemcy jak mało kto, jak sam mówił, chciałbym wrócić do Polski, tyle że Polska rzeczywistość nic nie jest lepsza, a prognozy są jeszcze gorsze.

 4. Józef Bizoń said

  Poliniak Bryś bredzi.
  Ślązaków Warszawa prześladuje, że Bryś takie kretyństwa porównawcze wypisuje?.

 5. Panicz Pawełek said

  Może warto dodać, że ten zdobyty przemysł to w wiekszości gruzy? W Azowstalu ma być podobno park. Jak wygląda Siewierodonieck? Jak zakłady Knauf w Bachmucie/ Artiemowsku? Owszem ukraina traci ale czy Rosja, aż tyle zyskuje? Każdy kto w Rosji bywa wie, że ma dużo do zrobienia u siebie w infrastrukturze od lat. A teraz odbudowa ukrainy? Popatrzmy realnie, to plan na dziesięciolecia. Rozumiem, że sympatia forum jest to stronie Rosji, moja również ale bądźmy realistami. Rosja tej wojny nie chciała, musiała ją przyjąć. Jak zawsze przypominam, że Rosjanie stoją przed trudnym zadaniem, a kraj dopiero się budzi. Widać to po problemach mobilizacji. I to nie z bredni polskich mediów, ale z rosyjskich. Rosyjski Telegram wystarczająco pokazuje pełną improwizację służb, które przedstawiają typowo słowiańską beztroskę. A sprawa jest poważna, Kupiańsk padł. Polecam huraoptymistom po raz kolejny telegramowe kanały yurasumy i rybar. Obydwa to rosyjscy patrioci, zobaczcie co tam jest o burdelu mobilizacyjnym. A nie tylko mietkowanie, że Rosja jest wielka i sobie poradzi. Na razie wygląda to nieciekawie.

 6. Ktoś said

  Nieodległy Ostrzał (ATOMOWĄ PROWOKACJĘ antyputinwską) Zaporowskiej Elektrowni Atomowej poprzez zezwierzęconych alfonsów z NATO już „wieszczy” w zasadzie nawet i „otwieranie drzwiczek od lodówki”… Nikt już nie patrzy, iż to będzie LUDOBÓJSTWO jakie skończy się JESZCZE WIĘKSZYM jak SYSTEM AUTOMATYCZNEJ NUKLEARNEJ ODPOWIEDZI „MARTWA DŁOŃ” wystrzeli w każde zaprogramowane wcześniej miasto też swojskiego banderowskokaczystowskiego zadupia pisowskiego CAŁY ARSENAŁ PIERWSZEJ ( możliwe i kolejnych) SALWY….

  Najważniejsze już u tych ZERUJĄCYCH NA CUDZYCH DZIECIACH zjebów są MEDALE za WIERNE ŁAMANIE PRZYKAZAŃ… i to tym okazalsze im WIĘKSZE LUDOBÓJSTWO za nimi stoi, bo każdemu alfonsowi już się pierdoli we łbie, iż LUDZIE to SIMSY, że wystarczy kliknąć WCZYTAJ SAVE i świat jak malowany ożyje z ruin i trupów.

  CYWILIZACJA JEZUSOWO-MARYJNA…. jak się patrzy… CYWILIZACJA MAŁP z BRZYTWAMI wypuszczona z Madagaskaru.

  PS Dziś w ramach SPYCHANIA ŚWIATA do „DOŁU z WAPNEM” WAFFEN SS NATO dokonało sabotażu NS2. Ciekawe co te wszelkie sprzedajne noszące się ze wstążeczkami łachudry zrobią jak faktycznie swoim niedomózgowieniem doprowadzą do GLOBALNEJ WOJNY w CAŁEJ EUROPIE… z generałem mrozem nawet i Hiszpanii (tak, były już takie testy). Co wtedy będą pierdolić jak im z zimna będzie z ich rządnych polskiej krwi kłów odpadać szkliwo płatami. Pewnie jak zawsze… o Bogu… jaki podobno jest z Ukraińcami… wedle naczelnego rabina Ukrainy, tego samego co w 2014 nawoływał do CAŁKOWITEJ EKSTERMINACJI PODLUDZI z DONBASU, a potem i NADDNIESTRZA.

 7. revers said

  Wstępna frekwencja po wynikach czterech dni referendum na terenach wyzwolonych:

  LPR – 83,61 PROC.
  DPR – 86,89%
  Obwód zaporoski – 66,43%
  obwód chersoński – 63,58%

  Referendum zostanie uznane za ważne, jeśli w głosowaniu weźmie udział więcej niż 50% wyborców. Ostatni dzień głosowania odbędzie się jutro, 27 września.

 8. revers said

  Nie z doopy tylko z CBOS-radzieckich,a kto chce to moze szukac kolo swojej budy z budyniu kacapskich dronow rozdaawajacych wyborcze glosy do podpisania za linia przyjaciol Bandery i Abwehry.

  Najwazniesze ze wieksze pelikany z za malej kaluzy lyknely wszystkie glosy wyborcze Bidena.

 9. gnago said

  Dla dobra Ukraińców każda metoda oderwania od koryta dotychczasowych polityków i trzymających ich w szachu oligarchów jest dobra

 10. Dario61 said

 11. Mietek said

  A nie tylko mietkowanie, że Rosja jest wielka i sobie poradzi. Na razie wygląda to nieciekawie.

  Póki co mietkowanie w większości się sprawdza, Mietek zawsze stwierdza fakty, a one same mówią za siebie, i kolejny raz napiszę, Rosja sobie poradzi !, pisowska Polska NIE!

  Krym po wejściu Rosjan wyglądał podobnie jak dzisiaj Donbas, tam nie było kawałka dobrej drogi, nie było żadnego przemysłu, po kilku zaledwie latach, region wygląda nie do poznania, a PKB rośnie jak na drożdżach, i kto by pomyślał?

  Jak wiadomo, takie rzeczy możliwe tylko w Rosji.

  Podobnie będzie w Donbasie, i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, Rosja ma pieniądze, ma coraz lepiej prosperującą gospodarkę, która poradzi sobie z każdym wyzwaniem, ma ku temu zasoby i możliwości, o których inni mogą tylko pomarzyć.

  Europa bez Rosji to trup, to upadek gospodarczy i społeczny, w najbliższych latach czekają nas wielkie zmiany, a te zmiany zapoczątkowała Rosja, radzę wszystkim spojrzeć na Włochy, Niemiecka hegemonia w Europie przechodzi do przeszłości, a to dopiero początek zmian.

 12. Mietek said

  No proszę, Mietek rzadko kiedy się myli, pisałem o tym jakiś czas temu..

  ‼️🇷🇺Rosja rozpocznie operację antyterrorystyczną po referendach – oznajmił szef Krymu

  Staną się one pełnoprawnymi podmiotami Federacji Rosyjskiej. I faktycznie, nie będziemy już prowadzić NMD, ale operację antyterrorystyczną na naszych terytoriach. 

  Już wcześniej walczyliśmy o naszych ludzi. Teraz będziemy walczyć o naszą ziemię” – powiedział Aksjonow.
  t.me/RVvoenkor

 13. Kojak said

  ode 5 Bredzisz jak Piekarski na mekach ! Zobacz sobie matolku jaK wygladala Czeczenia po wojnach i jak wyglada teraz ! Bedziesz musial zezrec wlasny jezor !

 14. Mietek said

  No proszę, i kto by pomyślał!

  ‼️🇷🇺Putin nadał rosyjskie obywatelstwo byłemu oficerowi CIA i NSA Edwardowi Snowdenowi.

  Były pracownik CIA i NSA w 2013 roku, który w 2013 roku opublikował w mediach dane o systemie totalnej inwigilacji amerykańskich służb wywiadowczych nad komunikacją ludzi na całym świecie za pomocą systemów komunikacyjnych. Od tego roku Edward mieszka w Rosji, jego lokalizacja nie została ujawniona.
  t.me/RVvoenkor

  Dodam że przy okazji rosyjskie obywatelstwo, dostało dziesiątki innych zagranicznych obywateli.

 15. Mietek said

  Jak to mówią, zmiany, zmiany..

  Wiedomosti: po referendum obwód krymski może pojawić się w Rosji..

  27 września

  Federalna agencja informacyjna

  Obwód krymski może powstać w Rosji na podstawie wyników referendum na wyzwolonych terytoriach Ukrainy.

   Poinformowała o tym gazeta Wiedomosti , powołując się na źródło zbliżone do administracji prezydenckiej.

  Nowy okręg federalny obejmie sam półwysep oraz przyłączone w wyniku referendum obwody ŁRL, DRL, Zaporoże i Chersoń. Stanowisko szefa regionu może objąć były dyrektor generalny Roscosmosu Dmitrij Rogozin.

  Czyli wszystko idzie zgodnie z planem.

 16. revers said

  Artykuł z Guardiana z 2014 roku, cz. 1

  „Na Ukrainie USA wciągają nas w wojnę z Rosją”.

  Rola Waszyngtonu na Ukrainie i jego wsparcie dla reżimowych neonazistów ma ogromne konsekwencje dla reszty świata

  Tue 13. 05 2014 r.

  Dlaczego tolerujemy groźbę kolejnej wojny światowej w naszym imieniu? Dlaczego pozwalamy, aby kłamstwa usprawiedliwiały to ryzyko? Zakres naszej indoktrynacji, pisał Harold Pinter (http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/literature/laureates/2005/pinter-lecture-e.html), to „błyskotliwy, wręcz dowcipny, bardzo udany akt hipnozy”, tak jakby prawda „nigdy nie miała miejsca, nawet jeśli miała”.

  Każdego roku amerykański historyk William Blum publikuje swoje (http://williamblum.org/) „zaktualizowane podsumowanie zapisów polityki zagranicznej USA”, pokazując, że od 1945 roku Stany Zjednoczone próbowały obalić ponad 50 rządów, z których wiele zostało wybranych w demokratycznych wyborach, brutalnie ingerowały w wybory w 30 krajach, bombardowały ludność cywilną 30 krajów, używały broni chemicznej i biologicznej lub próbowały zamordować zagranicznych przywódców.

  W wielu przypadkach Wielka Brytania była współwinna. Stopień ludzkiego cierpienia, nie mówiąc już o przestępczości, jest mało rozpoznany na Zachodzie, pomimo obecności najbardziej zaawansowanej komunikacji na świecie i nominalnie najbardziej wolnego dziennikarstwa.

  To, że najliczniejszymi ofiarami terroryzmu – „naszego” terroryzmu – są muzułmanie, jest niewypowiedziane. Ten skrajny dżihadyzm, który doprowadził do 9/11 był pielęgnowany jako broń polityki anglo-amerykańskiej (operacja Cyklon w (http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Cyclone) Afganistanie) i jest to tłumione.

  W kwietniu Departament Stanu USA stwierdził, że po kampanii NATO w 2011 roku „Libia stała się bezpieczną przystanią dla terroryzmu (https://www.theguardian.com/world/2013/oct/10/prime-minister-abduction-low-libya)”.

  Nazwa „naszego” wroga zmieniała się przez lata, od komunizmu po islamizm, ale generalnie jest to każde społeczeństwo niezależne od zachodniej władzy, które zajmuje strategicznie użyteczne lub bogate w zasoby terytorium lub po prostu oferuje alternatywę dla dominacji USA.

  Przywódcy tych obstrukcyjnych narodów są zwykle brutalnie odsuwani na bok, jak demokraci Morhammad Mossedeq w Iranie (https://www.theguardian.com/commentisfree/cifamerica/2009/jun/19/iran-protests-mousavi-mossadeq), Arbenz w Gwatemali i Salvador Allende w Chile (https://www.theguardian.com/world/2011/jun/05/salvador-allende-death-investigation-chile), lub zostają zamordowani, jak Patrice Lumumba w (https://www.theguardian.com/global-development/poverty-matters/2011/jan/17/patrice-lumumba-50th-anniversary-assassination) Demokratycznej Republice Konga. Wszyscy są poddawani kampanii szkalowania przez zachodnie media – pomyślcie o Fidelu Castro, Hugo Chávezie, teraz o Władimirze Putinie.

  Rola Waszyngtonu na Ukrainie jest (https://www.theguardian.com/world/ukraine) inna tylko pod względem wpływu na resztę z nas. Po raz pierwszy od lat Reagana USA grożą wciągnięciem świata w wojnę. Gdy Europa Wschodnia i Bałkany są obecnie placówkami wojskowymi NATO, ostatnie „państwo buforowe” graniczące z Rosją – Ukraina – jest rozdzierane przez siły faszystowskie rozpętane przez USA i UE.

  My na Zachodzie wspieramy teraz neonazistów w kraju, w którym ukraińscy naziści wspierali Hitlera.

  Po tym, jak Waszyngton dokonał lutowego zamachu stanu przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi w Kijowie, nie powiodło się planowane przez Waszyngton zajęcie historycznej, legalnej rosyjskiej bazy morskiej na Krymie. Rosjanie bronili się tak jak przez prawie wiek przed każdym zagrożeniem i inwazją z Zachodu.

  Ale militarne okrążenie NATO przyspieszyło, wraz z zaaranżowanymi przez USA atakami na etnicznych Rosjan na Ukrainie.

  Jeśli Putin da się sprowokować do przyjścia im z pomocą, jego z góry ustalona rola „pariasa” usprawiedliwi prowadzoną przez NATO wojnę partyzancką, która prawdopodobnie rozleje się na samą Rosję.

  -> Część 2: https://t.me/russlandsdeutsche/11288

  -> do oryginalnego artykułu

  https://amp.theguardian.com/commentisfree/2014/may/13/ukraine-us-war-russia-john-pilger

 17. UZA said

  ad.3) „A tak wygląda przyszłość w krajach UE…”

  Europejczycy (nie tylko Polacy) są zapatrzeni w przeszłość. Wiedzą, wielu nawet pamięta, że kiedyś było dobrze i na tym się zatrzymali. Myśleli, biedni, że tak zawsze będzie. Nie potrafią zrozumieć, że sytuacja jest dynamiczna : dobre czasy już minęły i teraz ma być tylko gorzej. Tymczasem inni, ci którzy chcą mieć lepiej, patrzą w przyszłość i planują kolejne ruchy z dużym wyprzedzeniem, co jest dla przeciętnego Europejczyka zupełnie niezrozumiałe z perspektywy dnia wczorajszego czy nawet dzisiejszego. Dlatego wszystko kładzie On na karb przypadku, zbiegu okoliczności ewentualnie niekompetencji aktualnie rządzących. Wystarczy zagłosować na innych i wszystko się cudownie naprawi, poprawi. Kiedy zaś ktoś mówi, że nic nie dzieje się bez przyczyny, to jest wyzywany od teoretyków spiskowych.

  Weźmy na przykład ideę Chazarii i chazarstwa jako opozycji do żydostwa. Wielu ludzi ta idea zachwyciła i do dziś z przekonaniem piętnują złych Chazarów, którzy podszywają się pod dobrych Ż… A przecież nawet biblijny obraz tych ostatnich (prawo heremu, Judyta, Estera) nie wydaje się zbyt sympatyczny (oględnie rzecz ujmując). Dziś – w obliczu sytuacji na terenie byłej Ukraińskiej Republiki Radzieckiej i pogłosek o Niebiańskiej Jerozolimie – opowieści o Chazarii nabierają zupełnie innego znaczenia. Wygląda na to, że światu zawczasu zaprezentowano kolejny mit założycielski – jak Ziemia Obiecana dla Izraela czy „list z nieba” dla Polin.

  Putin jest inteligentnym człowiekiem i na pewno czuje pismo nosem. Skoro został zmuszony do udziału w przedsięwzięciu (i to w charakterze czarnego charakteru ), chce wyszarpać dla Rosji, ile się tylko da. Czy mu inni pozwolą, co szwiat powie na to (parafrazując wypowiedź Telimeny), to zobaczymy. Daj Mu Boże jak najlepiej ! Niech żyje świat policentryczny ! Banderowcy tak czy inaczej mają przechlapane. Pokazując swoją podłość i okrucieństwo (wobec cywilów ze wschodu i rosyjskich jeńców) udowodnili, że są niereformowalni i potencjalnie niebezpieczni. Tym samym wydali na siebie wyrok i nie wydaje mi się, żeby plan przewidywał ich bezpieczną ewakuację do Polin. Są zbyt groźni, żeby ich pozostawić przy życiu, więc radykalna denazyfikacja się odbędzie, choć niekoniecznie rękoma Rosjan. Kto wie, czy polski festiwal miłości nieprzyjaciół nie spowolnił procesu, na szczęście karykaturalnie wręcz uprzywilejowani goście tak dają gospodarzom popalić, że kiedy wybije godzina ostatecznego rozwiązania, nikt się już za nich raczej nadstawiał nie będzie.

 18. Mietek said

  Co się stanie po referendum w Donbasie?

  Mieszkańcy republik ludowych donieckiej i ługańskiej w regionie Donbasu, a także znajdujących się pod kontrolą Rosji obwodów zaporoskiego i chersońskiego, udali się na referendum w sprawie przystąpienia do Rosji. O pragnieniu mieszkańców regionu, by stać się częścią Federacji Rosyjskiej, wiemy od wielu lat.

  Po zakończeniu procesu głosowania i procedur prawnych region oficjalnie dołączy do terytorium Federacji Rosyjskiej.

  Co zatem zmieni się po referendum w tych regionach?

  Przede wszystkim decyzje podjęte w wyniku głosowania po części położą kres wrogości.

  Połączenie między Ukrainą a Morzem Azowskim zostało całkowicie odcięte. Innymi słowy, Morze Azowskie, gdzie Ukraina nieustannie uciekała się do prowokacji, stało się teraz bezpiecznym obszarem wodnym dla Rosji. 

  Moskwa z sukcesem zakończyła pierwszy etap specjalnej operacji wojskowej.

  Najważniejszym powodem jest chęć odpowiedzi na trwające prowokacje państw zachodnich i reżimu kijowskiego. Zapowiedź mobilizacji zapobiegnie groźbom i atakom zbrojnym z ich strony. Ponadto światu pokaże, że Rosjanie wspierają operacje wojskowe na Ukrainie. Jednocześnie zostanie ustanowiona obecność wojskowa w regionach pod kontrolą Rosji, a ataki ukraińskie, kontynuowane przy wsparciu Zachodu, zostaną powstrzymane.

  Prezydent Rosji Władimir Putin podjął wszystkie te kroki strategicznie, nie z konieczności. Niestety nikt nie mógł obiektywnie ocenić działań militarnych Rosji na Ukrainie.

  Podjęto próbę stworzenia wrażenia, że ​​reżim kijowski nadal „wygrywa” w tej konfrontacji, a prawdziwe cele Rosji były ignorowane.

  Po referendum Rosja zapewni również bezpieczeństwo prawne na Morzu Azowskim.

  Proces wyzwolenia Donbasu wciąż trwa. Jednak ten proces nie potrwa zbyt długo. To jest moja przepowiednia. Ponieważ Rosja przejęła kontrolę nad strategicznymi regionami. Gdyby rosyjska operacja rozszerzyła się na szerszy obszar, to proszę mi wierzyć, decyzje w sprawie referendum zostałyby podjęte później.

  Kolejnym krokiem Rosji będzie próba wyzwolenia obwodu charkowskiego spod sił zbrojnych Ukrainy, a także terenów na wschód od Dniepru. Po ustanowieniu kontroli w tych regionach Rosja będzie musiała jedynie wzmocnić formacje wojskowe i linię obrony na tych terytoriach. Niewykluczone, że po zakończeniu drugiej fazy prawdopodobieństwo poważnych konfliktów zmniejszy się, choć napięcia na granicy utrzymają się. Jeśli jednak państwa zachodnie będą nadal wpompowywać broń strategiczną w reżim kijowski, działania militarne Rosji de facto nie ustaną.

  W tej chwili moja prognoza jest następująca: jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prezydent Rosji Władimir Putin może przed Nowym Rokiem ogłosić, że operacja wojskowa się kończy, a Rosja będzie chronić tylko kontrolowane przez siebie terytoria.

  Kraje zachodnie przed Nowym Rokiem mogą nawiązać bezpośredni dialog z Moskwą i nakłonić Kijów do negocjacji z nią.

  Myślę, że proces normalizacji rozpocznie się szybko, w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

  Na tym etapie niezwykle ważne są również działania państw zachodnich i reżimu kijowskiego.

  Albo spokój, albo niestabilność.

  Od teraz nie wszystko jest w rękach Rosji. Kraje zachodnie, które niemal przy każdej okazji obiecują „pokój” i „stabilność” całemu światu, z pewnością powinny zrobić ten krok, jeśli naprawdę tego chcą.

  W końcu świat nie jest już w stanie znosić działań wojennych, kryzysów żywnościowych i energetycznych oraz epidemii. Jeśli państwa zachodnie będą nadal nalegać na kontynuację konfliktu na Ukrainie, może się wydarzyć wiele negatywnych rzeczy, w tym niepokoje zarówno w Europie, jak i w wielu innych częściach świata.

  Autor: Erhan Altıparmak

 19. Mietek said

  Kolejne sukcesy armii upa iny..

  Armia ukraińska bezskutecznie próbuje zaatakować Liman. Miasto jest bronione przez formacje ochotnicze, w jego okolicach toczą się ciężkie walki. 

  W wyniku walk do niewoli trafiło wielu ukraińskich żołnierzy. Oprócz jeńców armia ukraińska poniosła również duże straty kadrowe. Dokładna liczba zabitych i rannych nie została jeszcze podana, ale nie ulega wątpliwości, że jest bardzo imponująca, biorąc pod uwagę intensywność sytuacji na tym terenie. 

  Telegramowy kanał „Operacja Z: rosyjscy komisarze wojskowi” publikuje materiały wideo z pojmanych ukraińskich bojowników. Przesłuchujący ich żołnierz żąda, aby pokazali twarze przed kamerą. I komentuje: „Widać po twarzy, że jest banderowcem”. Nie trzeba dodawać, że więźniowie naprawdę patrzą z nienawiścią.
  https://t.me/RVvoenkor/27239

  Miasto Liman (Czerwony Liman) ma strategiczne znaczenie dla dalszych operacji wojskowych w Donbasie. Bronią go ochotnicy z oddziału Kuban, Kozaków Ługańskich i artylerii Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Walczą dzielnie, więc Siły Zbrojne Ukrainy nie wyszły z niczym dłużej niż jeden dzień. Rozkaz Zełenskiego dotyczący zajęcia (czerwonego) Limanu do 24 września nie został zrealizowany przez wojska ukraińskie.

  Oddziały ukraińskie miały zadać główny cios na północny zachód od Limanu, aby przebić się dalej do Swatowa. Nie wypracował.

   Publicysta Jurij Podolaka uważa, że ​​główna faza operacji ofensywnej w rejonie Kr.Limana już minęła. Gdyby wojskom ukraińskim udało się zrealizować swoje plany, przełom byłby bardziej znaczący niż na kierunku Balakley-Izyum.

 20. z wielu tu napisanych i madrych , trafnych tekstow ( zwlaszcza Mietka) mozna smialo stwierdzic ze Putin i caly narod rosyjski to ….zdecydowanie wieksi Antysemici😃😳od samego Jezusa chrystusa w dniach przed Jego ukrzyzowaniem i zdrada przez Judasza

 21. NICK said

  (20).
  Niepostępowy;
  powolutku;
  przemyśl;
  napisz jeszcze raz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: