Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Co się stanie po referendum w Donbasie?

Posted by Marucha w dniu 2022-09-27 (Wtorek)

Mieszkańcy republik ludowych donieckiej i ługańskiej w regionie Donbasu, a także znajdujących się pod kontrolą Rosji obwodów zaporoskiego i chersońskiego, udali się na referendum w sprawie przystąpienia do Rosji. O pragnieniu mieszkańców regionu, by stać się częścią Federacji Rosyjskiej, wiemy od wielu lat.

Po zakończeniu procesu głosowania i procedur prawnych region oficjalnie dołączy do terytorium Federacji Rosyjskiej.

Co zatem zmieni się po referendum w tych regionach?

Przede wszystkim decyzje podjęte w wyniku głosowania po części położą kres wrogości.

Połączenie między Ukrainą a Morzem Azowskim zostało całkowicie odcięte. Innymi słowy, Morze Azowskie, gdzie Ukraina nieustannie uciekała się do prowokacji, stało się teraz bezpiecznym obszarem wodnym dla Rosji.

Moskwa z sukcesem zakończyła pierwszy etap specjalnej operacji wojskowej.

Najważniejszym powodem jest chęć odpowiedzi na trwające prowokacje państw zachodnich i reżimu kijowskiego. Zapowiedź mobilizacji zapobiegnie groźbom i atakom zbrojnym z ich strony. Ponadto światu pokaże, że Rosjanie wspierają operacje wojskowe na Ukrainie. Jednocześnie zostanie ustanowiona obecność wojskowa w regionach pod kontrolą Rosji, a ataki ukraińskie, kontynuowane przy wsparciu Zachodu, zostaną powstrzymane.

Prezydent Rosji Władimir Putin podjął wszystkie te kroki strategicznie, nie z konieczności. Niestety nikt nie mógł obiektywnie ocenić działań militarnych Rosji na Ukrainie.

Podjęto próbę stworzenia wrażenia, że ​​reżim kijowski nadal „wygrywa” w tej konfrontacji, a prawdziwe cele Rosji były ignorowane.

Po referendum Rosja zapewni również bezpieczeństwo prawne na Morzu Azowskim.

Proces wyzwolenia Donbasu wciąż trwa. Jednak ten proces nie potrwa zbyt długo. To jest moja przepowiednia – ponieważ Rosja przejęła kontrolę nad strategicznymi regionami. Gdyby rosyjska operacja rozszerzyła się na szerszy obszar, to proszę mi wierzyć, decyzje w sprawie referendum zostałyby podjęte później.

Kolejnym krokiem Rosji będzie próba wyzwolenia obwodu charkowskiego spod sił zbrojnych Ukrainy, a także terenów na wschód od Dniepru. Po ustanowieniu kontroli w tych regionach Rosja będzie musiała jedynie wzmocnić formacje wojskowe i linię obrony na tych terytoriach. Niewykluczone, że po zakończeniu drugiej fazy prawdopodobieństwo poważnych konfliktów zmniejszy się, choć napięcia na granicy utrzymają się.

Jeśli jednak państwa zachodnie będą nadal wpompowywać broń strategiczną w reżim kijowski, działania militarne Rosji de facto nie ustaną.

W tej chwili moja prognoza jest następująca: jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prezydent Rosji Władimir Putin może przed Nowym Rokiem ogłosić, że operacja wojskowa się kończy, a Rosja będzie chronić tylko kontrolowane przez siebie terytoria.

Kraje zachodnie przed Nowym Rokiem mogą nawiązać bezpośredni dialog z Moskwą i nakłonić Kijów do negocjacji z nią.

Myślę, że proces normalizacji rozpocznie się szybko, w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Na tym etapie niezwykle ważne są również działania państw zachodnich i reżimu kijowskiego. Albo spokój, albo niestabilność.

Od teraz nie wszystko jest w rękach Rosji. Kraje zachodnie, które niemal przy każdej okazji obiecują „pokój” i „stabilność” całemu światu, z pewnością powinny zrobić ten krok, jeśli naprawdę tego chcą.

W końcu świat nie jest już w stanie znosić działań wojennych, kryzysów żywnościowych i energetycznych oraz epidemii. Jeśli państwa zachodnie będą nadal nalegać na kontynuację konfliktu na Ukrainie, może się wydarzyć wiele negatywnych rzeczy, w tym niepokoje zarówno w Europie, jak i w wielu innych częściach świata.

Erhan Altıparmak
Za https://trendingnewsbuzzer.com/conflict-in-ukraine-will-end-soon-thanks-to-putin-and-referendums/
Nad. „Mietek”

Komentarzy 7 do “Co się stanie po referendum w Donbasie?”

 1. Ale dlaczego? said

  Relacja Patryka Lancastera z referendum:

  Można oczywiście włączyć na YT tłumaczenie.

 2. Maverick said

  Czas wyprowadzić się z Polin na Węgry.
  Opinia Victora Orbana, widać ze to nie jest kundlem Sorosa i Luccyfera jak Poliniki bez IQ.

  Teraz, w 2022 roku, przyczyną problemów gospodarczych będzie odpowiedź na wojnę rosyjsko-ukraińską, czyli sankcje wojenne i w konsekwencji wielokrotnie rosnące ceny energii.
  Wzrost cen energii zwiększa inflację w każdym kraju. Te ceny energii brutto nie są spowodowane procesami gospodarczymi. Drastyczny wzrost cen energii był wyraźnie spowodowany sankcjami. Zatem drastycznym wzrostem cen energii nie jest gospodarka, a polityka, a dokładniej decyzje polityczne w Brukseli.
  Cena gazu ziemnego w kwietniu 2022 roku, w drugim miesiącu wojny, wyniosła około 100 euro. Przed wyborami na Węgrzech w kwietniu europejskie stanowisko, na czele Niemiec, było takie, że sankcje muszą być rozsądne. Nie wolno nam niszczyć europejskich gospodarek, więc sankcje nie mogą dotyczyć energii. To było wspólne stanowisko, ponieważ sankcje zawsze warto nakładać na sektory gospodarki, w których jesteśmy silniejsi niż ten, który chcemy nałożyć sankcje. W dziedzinie energetyki my Europa jesteśmy krasnoludkami, a Rosja to gigant. Pierwszy raz widzę karła karzejącego olbrzyma.
  W kwietniu mieliśmy rację sądząc, że pomimo wyższego poziomu energii, warunki gospodarcze poprawią się planowo, mimo wojny. Ale w czerwcu 2022 roku w Brukseli przyjęto sankcje gospodarcze i handlowe, w tym sankcje za transport ropy Ponadto w planie wpisano sankcję na zakup gazu ziemnego, więc od czerwca 2022 roku cena gazu ziemnego podwoiła się w ciągu jednego miesiąca, a w kolejnym miesiącu potroiła się. Ponieważ brukselskie zasady łączą cenę energii elektrycznej z ceną gazu, tak samo było na rynku energii elektrycznej. Cena rynkowa energii elektrycznej w Europie w kwietniu 2022 roku wyniosła 100 euro, dziś wynosi od 400 do 600 euro. Tymczasem ceny gazu i energii elektrycznej w USA to ułamek cen europejskich. Porozmawiajmy wprost: kraje europejskie płacą dziś dopłaty za ropę, gaz ziemny i prąd!
  100% wzrost cen energii na Węgrzech powoduje natychmiastową, ogólną inflację w przedziale 3-5%. Innymi słowy cena energii, która dziś wzrośnie trzy do czterokrotnie, natychmiast wzrośnie o 15-20%. To jest to, czym żyjemy dzisiaj. Powiedzmy to szczerze: gdyby sankcje zostały zniesione, ceny spadłyby od razu o połowę, a inflacja co najmniej o połowę. Bez sankcji gospodarka europejska odzyskałaby siły i uniknęłaby zagrożenia recesją.

 3. Maverick said

  Patrick Lancaster ostatnie wiadomości. Referendum na liniach frontu.

 4. Emilian58 said

  Mendia głównego chlewu na zgniłym zachodzie już obwieściły że referendum zostało sfałszowane. Stanom Złajdaczonym ten konflikt jest wręcz potrzebny! To znaczy psychopatom przy korycie. Zapewne nie chcą stracić kongresu i senatu. A tak może się stać biorąc pod uwagę ichnie „osiągnięcia”.

 5. NICK said

  Pamiętacie?
  Co banderowcy uczynili w Donbasie?
  Przywołajcie.
  Ja nie potrafię.
  Czy tam był jakiś napalm?
  Kobieta w ciąży?
  Na słynnym filmiku?

 6. maxi said

  I bardzo dobrze.
  Nic mnie nie obchodzi co o tym myślą bandyci w Kijowie i podżegacze wojenni w Warszawie i Waszyngtonie!

 7. Jack Ravenno said

  @4NICK – to było w Odessie…gdzie chochoły (chachły) zabili sporo ludzi. Osiem lat skurwysyny napieprzali w Donbas.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: