Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Edward Snowden otrzymał obywatelstwo rosyjskie

Posted by Marucha w dniu 2022-09-28 (Środa)

Edward Snowden otrzymał dzisiaj [26.09.2022] rosyjskie obywatelstwo. Snowden musiał uciekać ze swojego kraju, ponieważ ujawnił informacje, które dowodziły, że NSA nielegalnie szpiegowała i nadal szpieguje obywateli USA.

Press-tytutki wykorzystają przyznanie Snowdenowi obywatelstwa jako dowód tego, że był on rosyjskim szpiegiem, a nie patriotycznym „sygnalistą”, próbującym ostrzec swoich rodaków przed niebezpieczeństwem.

Chciałbym przedstawić pewne tło. Edward Snowden był drugim Amerykaninem, który ujawnił informacje o nielegalnym szpiegowaniu obywateli amerykańskich przez NSA.

William Binney był pierwszy. Binney był specjalistą od spraw rosyjskich w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Opracował program szpiegowski, który miał być używany przeciwko wrogom Ameryki, ale został nielegalnie użyty przeciwko Amerykanom. Binney, mimo że był dyrektorem technicznym NSA ds. geopolitycznych, co jest wysokim stanowiskiem, zadenuncjował działania NSA, porównując je do działań KGB, Stasi, Gestapo i SS.

W konsekwencji, rząd USA postanowił go zniszczyć. W lipcu 2007 roku tuzin ciężko uzbrojonych gestapowców z FBI włamał się do jego domu i aresztował go w czasie, gdy brał prysznic. Pozbawiono go środków do życia i postawiono w stan oskarżenia.

Chociaż Binney ujawnił nielegalne szpiegowanie obywateli USA przez agencję rządową, nie opublikował żadnych tajnych dokumentów, a informacja o nielegalnym szpiegowaniu ukazała się na legalnym kanale. Dzięki temu rozważnemu postępowaniu, Binney nie mógł być ścigany sądownie, a informacja o tym, że rząd USA nielegalnie szpiegował własnych obywateli i tak wydostała się na zewnątrz.

Przemawiając przed niemieckim Bundestagiem w lipcu 2014 roku, Binney powiedział, że NSA stosuje metody totalitarne, które wcześniej były używane tylko przez dyktatury. Powiedział, że celem Waszyngtonu jest monitorowanie całej amerykańskiej populacji, także za granicą, co stoi w sprzeczności z konstytucją USA.

Ponieważ Binney nie zabrał żadnych dokumentów, nie mógł dostarczyć dowodów, w związku z tym, amerykańskie media określiły go jako wariata, który wystąpił przeciwko swojemu krajowi.

Edward Snowden, który wiedział z pierwszej ręki, że NSA nielegalnie i niekonstytucyjnie szpieguje obywateli USA, zabrał i opublikował dokumenty, które to potwierdzają. Fakt ten, mający na celu przebudzenie nieświadomych Amerykanów oznaczał, że zostanie on aresztowany ze względu na bezpieczeństwo narodowe. Snowden zdawał sobie z tego sprawę i udostępnił dokumenty Glennowi Greenwaldowi w Azji, a sam, poprzez Chiny, przedostał się do Rosji. Skurwiałe media amerykańskie wykorzystały ucieczkę Snowdena przez Chiny do Rosji jako dowód na to, że był on szpiegiem i użyły tej fałszywej historii, aby uniemożliwić Amerykanom zrozumienie, że to ich własny rząd, a nie Snowden, ich zdradzał.

Fakt, że Rosja z opóźnieniem przyznała Snowdenowi obywatelstwo, zostanie wykorzystany przez amerykańskie sprostytuowane media jako dowód na to, że jest on rosyjskim szpiegiem, który chce zdyskredytować NSA. Wielu Amerykanów, ludzi najmniej wykształconych i świadomych ze wszystkich narodów świata, nabierze się na tę historię.

Co nam to mówi?

Mówi nam to, że jest trudnym, a wręcz niemożliwym zadaniem do wykonania, aby nawet wysocy urzędnicy państwowi, którzy stają się „sygnalistami”, przebudzili naród amerykański.

Amerykanie nie mają pojęcia o niczym, co naprawdę dzieje się na świecie. Otrzymują jedynie oficjalnie zatwierdzone narracje przekazywane przez media, które służą jako Ministerstwo Propagandy. Jestem byłym redaktorem w Wall Street Journal. Nie ma dziś nikogo w amerykańskich mediach drukowanych i elektronicznych, kto miałby w sobie na tyle przyzwoitości, by zostać zatrudnionym przez WSJ cztery dekady temu, kiedy ja byłem tam redaktorem.

Obecnie, w Stanach Zjednoczonych, jakakolwiek niezgoda na oficjalne narracje, oznacza, że jesteś szurniętym teoretykiem spiskowym, a ostatnio, że jesteś zagranicznym agentem działającym przeciwko swojemu krajowi. Nie minie wiele czasu, a każda niezgoda na oficjalne narracje będzie w USA podstawą do aresztowania.

Tak więc, żeby było jasne: obecnie w USA fakty nie tylko nie mają znaczenia, ale są niebezpieczne dla tych, którzy je ujawniają.

Paul Craig Roberts
Źródło: Paul Craig Roberts (September 26, 2022) – „Breaking News: Edward Snowden Granted Russian Citizenship”
Tłum. Sławomir Soja
https://www.bibula.com

 

Komentarze 4 do “Edward Snowden otrzymał obywatelstwo rosyjskie”

 1. Józef Bizoń said

  „Wielu Amerykanów, ludzi najmniej wykształconych i świadomych ze wszystkich narodów świata, nabierze się na tę historię.”

 2. JanuszT said

  Dokładnie tak panie Józefie, plebs amerykański.

 3. Anzelm said

  @1 Pan Roberts najwyraźniej krzywdzi poliniaków, zabierając im pierwsze miejsce w tym rankingu.

 4. Emilian58 said

  @Anzelm
  Może dlatego bo wie że ludność tubylcza w Ukropolin jest poza wszelką konkurencją?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: