Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Orban: Za kryzys odpowiada Bruksela

Posted by Marucha w dniu 2022-09-29 (Czwartek)

W swoim wystąpieniu na forum parlamentu w Budapeszcie w dniu 26 września br. premier Węgier Viktor Orbán podkreślił, że wojna rosyjsko-ukraińska i jej konsekwencje to „poważne, szokujące doświadczenie”, które „zagraża światowej gospodarce dekoniunkturą, a gospodarce europejskiej załamaniem”.

Orban podkreślił: „Coraz większa część świata staje się ofiarą wojny. Ta wojna byłaby wojną lokalną, ale sankcje uczyniły z niej globalny problem”.

Według Orbana wiele osób spodziewało się wojny trwającej kilka tygodni lub miesięcy na wiosnę, jednak nawet jeśli Unia pomoże Ukrainie bronią i pieniędzmi, rezerwy Rosji wydają się nieograniczone, powiedział premier. Orbán powiedział w związku z tym: „Musimy więc przygotować się na to, że ta wojna potrwa nie tylko do końca tego roku, ale także w przyszłym roku”.

Odnosząc się do węgierskiego stanowiska, premier powiedział: „Ukraina jest naszym sąsiadem, dlatego żądamy natychmiastowego rozejmu i rozmów pokojowych” – powiedział premier, ponieważ „bezpieczeństwo jest najważniejsze dla Węgier”. Orban powiedział, że rząd utworzył również fundusz obrony narodowej, aby zagwarantować to bezpieczeństwo, ponieważ „musimy wydawać na rozwój armii, ochronę naszych granic, wzmacnianie naszego bezpieczeństwa narodowego”, aby „móc bronić naszej suwerenności”.

„Ludzie martwią się wojną, ale rodziny są dziś najbardziej narażone na ekonomiczne konsekwencje wojny” – podkreślił premier. Według Orbána najważniejszymi zagrożeniami są rosnąca inflacja i kryzys energetyczny. W związku z tym Orbán podkreślił, że nie jest to zjawisko wyjątkowe na Węgrzech, wzrost cen występuje również w świecie anglosaskim, ale „kraje Europy Środkowej są szczególnie dotknięte tymi konsekwencjami”.

Na temat inflacji premier zauważył: „Widziałem sporo kryzysów gospodarczych. Widziałem inflację w wysokości 35 procent za rządów Antalla, a następnie inflację powyżej 28 za rządu Horna. Następnie, w 2008 roku, kryzys finansowy spowodował ból głowy na całym świecie. Te udręki były spowodowane przez system bankowy, zadłużenie i kredyty walutowe. Rozpadający się rząd, który stracił zdolność do działania, był u władzy” – powiedział premier.

Jednak według premiera „teraz, w 2022 roku, przyczyną kłopotów gospodarczych jest odpowiedź na wojnę rosyjsko-ukraińską, sankcje i ich skutki”.

Orban uznał, że za wzrost cen energii odpowiada polityka, a mianowicie brukselska polityka sankcji. „Dzisiaj kraje Europy płacą dopłatę karną za ropę naftową, za gaz ziemny. To z kolei ma wpływ na ceny żywności. Ceny nawozów potroiły się w ciągu pół roku” – podkreślił Orbán.

Orban powiedział, że kiedy sankcje zostały nałożone na Europę, „biurokraci w Brukseli obiecali, że zaszkodzą one Rosji, a nie Europie”. Można śmiało powiedzieć, że sankcje uczyniły Europejczyków biedniejszymi, a Rosja nie padła na kolana” – powiedział.

W związku z tym podkreślił: „Cała Europa oczekuje odpowiedzi od Brukseli, jak długo będziemy tak działać”, ponieważ elity brukselskie, według Orbána, muszą zrozumieć, że „nie można zagrozić egzystencji gospodarek narodowych i milionów ludzi”. Orbán dodał: „Odpowiedź na to pytanie, mówiące, że powinniśmy wysłać rachunek do Moskwy, jest oczywistością”. Orbán powiedział też: „Nic dziwnego, że rozwścieczeni ludzie eliminują europejskich przywódców popierających sankcje”.

W swoim przemówieniu Orban ubolewał, że „otwarcie prezentowaliśmy nasze obawy na wszystkich forach europejskich, nawet jeśli ostatecznie zostaliśmy sami”. Zdaniem Orbana, jeśli „zabraknie im argumentów, oskarżą kraj, taki jak my, o łamanie europejskich wartości”. Odnosząc się do wprowadzenia sankcji, Orbán stwierdził: „Nie zrobiono tego w sposób demokratyczny, zdecydowali o tym biurokraci i elity w Brukseli, ale Europejczycy płacą cenę”.

Według Orbána, zanim sankcje staną się długoterminową częścią naszego życia, należy wcześniej skonsultować się z ludźmi. „Będziemy pierwszymi w Europie, którzy będą pytać o opinię ludzi w konsultacjach krajowych” – powiedział, podkreślając: „Każdy powinien mieć coś do powiedzenia, ponieważ sankcje wpłyną na życie każdej rodziny”.

Za: Magyar Hirlap
https://myslpolska.info

No i cóż, czym jest głos jednego Orbana wobec tłumu kaczorów, tusków, leyenów, timmermansów, spurków, budek, sasinów czy innych umysłowych kurdupli…
Admin

Komentarzy 11 do “Orban: Za kryzys odpowiada Bruksela”

 1. Powiedzial jeszcze ,ze opozycja tu na Wegrzech jest finasowana z Ameryki /czyt Soros/ jest po stronie wojny a nie pokoju..i ze to ze sa placeni przez obce mocarstwa jest karalne..

 2. Tekla said

  Prosba do pana Gajowego,prosze usunac moj komentarz..z powodow administracyjnych
  Dziekuje

 3. revers said

  A kto zdalnie steruje bruksela?

  taka trulcia van Lugen, od kasowna umow na handy ma gdzies europe , ma swojego ceo w kaliforni i niruchomosci w saksonii i ma gdzies europe w razie czgo wylaaduje prywatnym jetem u siebie w kalifoni lub na florydzie.

  A tu juz datki na wojne z Rosja i nagroda za ostatnia akcje pod Borholmem w $$$$.

  https://pl.usembassy.gov/new_military_financing/

  a bywalo z sie spiewalo w Kolobrzgu …

  czy nawet w Bieszczadach

  Bircza, nasza Bircza, bedziemy wiernie ciebie strzec. Lub sprzedamy sie za pare papira dullarowych.

  Zlotych piscionkow zareczynowych w Kolobrzegu nie wzucalo sie do morza w obecnosci kapelanw wojskowych.

 4. Homolka said

  Ludzie co tu warzyc co tu pisac Ludzie do broni do broni To wladza jest wrogiem Spoleczenstwa i nikt wiecej Wiec ta wladze MUSIMY USUNAC SILA W inteligentny sposob .Wszyscy politycy z piekla rodem do ODSTRZALU.
  Tyle w tym temacie

 5. J said

  Wielu ludzi Eeuropie, mowi lub robi w miare sensowne rzeczy. Mozna to wyczytac pomiedzy wierszami propagandy glownego nurtu. Europa ocaleje, a nawet moze osiagnac znaczaca pozycje w swiecie, o tyle o ile nie ugnie sie naciskowi zaoceancow, pchajacych ich w konflikty i biede.

  „Chociaż Słowacja jest znaczącym producentem energii jądrowej i wodnej, jej największy dostawca energii podjął na początku roku kosztowną decyzję o odsprzedaniu nadwyżek energii firmom nią handlującym. Teraz ci pośrednicy odsprzedają kontrakty Słowacji po cenach rynkowych, które są około pięć razy wyższe.”

  „Słowacy kupują za 500 euro to, co sprzedali za 100 euro” – powiedział Heger”

  https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8557169,slowacja-kryzys-energetyczny-gospodarka.html

  „Jeśli Bruksela nie przyjdzie z pomocą, wtedy będziemy musieli utrzymać ten prąd dla naszych firm i naszych gospodarstw domowych żeby stać ich było na rachunki. Nie chcemy tego robić, ale jeśli nie będzie innej pomocy, zostaniemy zmuszeni do tego rozwiązania ”

  https://biznesalert.pl/europa-slowacja-energetyka-energia-elektryczna-kryzys/

  „Czy Bułgaria ostatecznie powróci do zakupów gazu od Gazpromu, czy nie ugnie się presji?

  Trudno jest obecnie jednoznacznie wskazać jaka będzie polityka nowego rządu wobec dostaw surowca z Rosji. Niemniej brak obecnie działań ze strony rządu tymczasowego na rzecz dywersyfikacji, a jednocześnie sygnały o rozpoczętych rozmowach z Gazpromem mogą sprawić, że Bułgaria będzie w niezwykle trudnym położeniu na początku sezonu jesienno-zimowego. Tym samym, brak obecnie działań w kierunku zmiany dostawców, może sprawić, że każdy nowy rząd znajdzie się pod ścianą i będzie musiał podjąć rozmowy z Rosją.”

  https://biznesalert.pl/bulgaria-gazprom-gaz-rosja-energetyka/

  „Pójście w gaz to ślepa uliczka, bo za chwilę gaz będzie traktowany z punktu widzenia transformacji energetycznej jak węgiel. Nie można budować przyszłości w oparciu o coś, co jest niepewne, a gaz jest pewny w kontekście dostaw, ale niepewny, jeśli chodzi o cenę – powiedział wiceprezes Grupy Azoty Filip Grzegorczyk podczas Kongresu Energetycznego we Wrocławiu.”

  https://biznesalert.pl/filip-grzegorczyk-grupa-azoty-kongres-energetyczny-dise/

  Wynuszanie rosnacej wartosci dolara (nie zeby byl naprawde cos wart)

  „Indyjskie firmy nadal kupują rosyjską ropę w dolarach po tym, jak dubajski Mashreq Bank odmówił co najmniej dwóm rafinerii obsługi transakcji w emirackich dirhamach – podaje Reuters.”

  „https://biznesalert.pl/swiat-indie-rosja-ropa-oplaty-banki-blokuja-platnosci/”

  Dla przypomnienia z historii

  „Wycofanie się wojsk koalicji, która przez ostatnie 20 lat kontrolowała terytorium Afganistanu, pozostawia przestrzeń na wejście innego mocarstwa. Amerykańska stacja CNN zauważa, że Stany Zjednoczone nie wzbogacą się już na cennych, wielkich złożach surowców, minerałów i metali ziem rzadkich z tego regionu. Teraz pozostaną raczej niewykorzystane, a być może zainwestują w nie Chiny.”

  19 sie 21 16:19 aktualizacja 19 sie 21 21:23
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/afganistan-to-kopalnia-surowcow-amerykanie-obawiaja-sie-ze-trafia-one-w-rece-chin/vgeb5dw

  a tymczasem

  „Rosja dostarczy Afganistanowi około miliona ton benzyny, podobną ilość oleju napędowego, 500 tys. ton skroplonego gazu (LPG) i dwa miliony ton pszenicy w ujęciu rocznym. Moskwa zaoferowała administracji talibów zniżkę w stosunku do średnich światowych cen tych towarów – powiadomił p.o. ministra handlu i przemysłu Afganistanu Hadżi Nooruddin Azizi”

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-talibow-zawarl-z-Rosja-umowe-na-dostawy-paliw-i-zywnosci-8413643.html

  Humor dnia

  „Te grupy dysponują bardzo wysokim potencjałem technicznym, najnowszymi narzędziami i wiedzą na temat podatności, czyli błędów w oprogramowaniu, które mogą prowadzić do przejęcia kontroli nad systemami. Takich podatności, o których nie wie jeszcze producent – mówi Michał Kurek. Ekspert radzi, by przedsiębiorcy budowali dobre systemy zabezpieczeń. Każdemu użytkownikowi zaleca dbałość o higienę związaną z cyberbezpieczeństwem, w tym przede wszystkim nieklikanie w podejrzane linki. ”

  https://businessinsider.com.pl/biznes/nowe-zagrozenia-w-cyberprzestrzeni-jak-sie-przed-nimi-bronic/4bd3vk7

  i ciekawostka

  „Sprzedaż telefonów komórkowych bez ekranu dotykowego wzrosła w Rosji do 300% w niektórych sieciach handlowych. Powodem jest zakaz używania smartfonów przez zmobilizowanych. Najpopularniejszym modelem jest Philips Xenium E111 dla 1390r.

  Zmobilizowani Rosjanie będą otrzymywać miesięczne dopłaty w wysokości 195 tys. rubli (ok. 16 tys. zł)”

  https://geopolityka.cire.pl/artykuly/serwis-informacyjny-cire-24/-polska—europa—swiat—czym-dzis-zyja-rynki

 6. bardzo said

  Do jakiej znów broni, panie Homolka? Juz nawet kredki do asfaldu maja stać się nielegalne z uwagi na mowę nienawiści. Weź pan coś wymyśl w tej materii to ja stanę ramię przy ramieniu z Panem w pierwszym szeregu walczących roboczych mas. Z Bronią w ręku.

 7. bardzo said

  Panie Orban, to już nie jest wojna rosyjsko ukraińska. Operacja specjalna na Ukrainie stała się wojną Europy, a może i świata z Rosją. Ukrainy juz nie ma na mapie politycznej świata, to jest nawet nie pionek, ale szachownica. Tyko czekać jak poszczują bratanka, bo jak na razie to go zbroją.

 8. Emilian58 said

  @Homolka
  Pisząc do broni ma Pan na myśli skrzydła Bronisławy? Myślę że Pan wie że ludność tubylcza w Ukropolin jest rozbrojona najbardziej w Europie. Została kostka brukowa i ta słynna kreda, która tyle złego może uczynić. Na asfalcie.

 9. NICK said

  Panie Bardzo.
  Orban jest dziełem Sorosa.
  zapodanym Polsce.
  Do rozwalenia.
  Rozumiesz???

 10. Carlos said

  Czy Żydzi ponownie wpędzają świat zachodni w śmiertelną wojnę?

  Paul Craig Roberts

  Interesuje mnie przewaga propagandy i kłamstwa nad prawdą. Ron Unz ma takie same zainteresowania. Cztery miesiące po ukazaniu się mojego felietonu „Kłamstwa o II wojnie światowej” ( https://www.paulcraigroberts.org/2019/05/13/the-lies-about-world-war-ii/ ), Unz wziął szerzej w swoim długim reportażu „Zrozumieć II wojnę światową” ( http://www.unz.com/runz/american-pravda-understanding-world-war-ii/ ). Kolumny Unza są zazwyczaj monografiami lub małymi książkami, daleko poza zasięgiem uwagi większości Amerykanów. Unz dał mi pozwolenie na ponowne publikowanie jego monografii w odcinkach. To jest pierwsza odsłona: https://www.paulcraigroberts.org/2019/11/19/the-truth-about-world-war-ii-is-beginning-to-emerge-74-years-later/ i to jest drugi:https://www.paulcraigroberts.org/2022/09/15/understanding-world-war-ii/ Te trzy artykuły były przez kilka lat najczęściej czytanym materiałem na mojej stronie internetowej.

  Tak jak badanie historii II wojny światowej przeprowadzone przez Rona Unza jasno pokazało, że Żydzi ponoszą dużą odpowiedzialność za II wojnę światową, jesteśmy ponownie przygotowani na to, że Żydzi, którzy pod nazwą neokonserwatystów ponownie dominują w rządzie USA, jak zrobili to w przypadku Roosevelta czas. Tylko tym razem wojna będzie nuklearna i nasza ostatnia.

  W reżimie Bidena wszystkie ważne stanowiska zajmują Żydzi – prokurator generalny (policja), sekretarz skarbu (pieniądze), sekretarz stanu (polityka zagraniczna i wojna). W gabinecie Bidena nie ma ani jednego białego anglosaskiego protestanta. Co wyjaśnia, że ​​w kraju Gojów maleńka mniejszość Żydów zajmuje stanowiska władzy w rządzie USA, stanowiska władzy w mediach, rozrywce, administracji i wydziałach Ligi Bluszczowej oraz finansach?

  Żydzi zajmujący wysokie stanowiska w rządzie USA zrealizowali w 2014 r. na Ukrainie polityczny zamach stanu, który zainstalował marionetkę Waszyngtonu, której polecono wywołać konflikt z Rosją. Teraz mamy atak Stanów Zjednoczonych na rosyjskie rurociągi Nord Stream, jak obiecała Victoria Nuland, ta sama urzędniczka żydowskiego Departamentu Stanu, która w poprzedniej administracji nadzorowała antyrosyjski zamach stanu na Ukrainie, który rozpoczął obecny, wciąż rozszerzający się konflikt.

  Żydowskie zaangażowanie w podżeganie do II wojny światowej jest zrozumiałe, ponieważ syjoniści widzieli w rezultacie powstanie Izraela. Ale jaki jest ich motyw dzisiaj? Czy uważają, że wojna i sankcje mogą zwrócić Rosjan przeciwko Putinowi i spowodować upadek, który umożliwi im przejęcie kontroli nad Rosją, tak jak za czasów Jelcyna, czy też stali się sługami ideologii hegemonii USA służącej Izraelowi?

  Cokolwiek zamierzają, wojna wydaje się być prawdopodobnym wynikiem żydowskiej kontroli rządu USA w fatalnym momencie historii.

 11. UZA said

  „(…) w razie czego wyląduje prywatnym jetem u siebie w Kalifonii lub na Florydzie.”

  Obawiam się, że Ameryka zmierza w tym samym kierunku, co Europa, bo też ci sami Nią rządzą. Wątpię w związku z tym , czy warto byłoby akurat tam uciekać. Szczególnie do Kalifornii.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: