Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Amerykanie mają dosyć

Posted by Marucha w dniu 2022-09-30 (Piątek)

Wyniki nowego sondażu pokazują, że wielu Amerykanów jest coraz bardziej zmęczonych faktem, że rząd Stanów Zjednoczonych nadal wspiera Ukrainę w konflikcie z Rosją. Większość respondentów chce, aby rozpocząć wysiłki dyplomatyczne mające na celu zakończenie walk, jeśli Stany Zjednoczone zamierzają nadal udzielać pomocy.

Według sondażu przeprowadzonego przez Quincy Institute for Responsible Government, 57 procent potencjalnych wyborców opowiada się za tym, aby Stany Zjednoczone dążyły do rozmów dyplomatycznych w celu jak najszybszego zakończenia walk na Ukrainie, nawet jeśli Kijów będzie musiał pójść na pewne ustępstwa wobec Moskwy. Tylko 32% respondentów sprzeciwiło się temu.

Prawie połowa respondentów (47 procent) stwierdziła, że popiera dalszą pomoc wojskową Waszyngtonu dla Ukrainy tylko wtedy, gdy Stany Zjednoczone podejmą wysiłki dyplomatyczne w celu zakończenia konfliktu. 41% respondentów stwierdziło, że opowiada się za dalszym udzielaniem pomocy wojskowej Kijowowi, niezależnie od tego, czy Waszyngton będzie, czy nie.

49% potencjalnych wyborców uważa, że prezydent USA Joe Biden i Kongres powinni działać bardziej aktywnie w sferze dyplomatycznej, aby położyć kres wrogości. 37% respondentów jest przekonanych, że strona amerykańska zrobiła w tym zakresie wystarczająco dużo. „Amerykanie uznają to, czego wielu przedstawicieli Waszyngtonu nie akceptuje: konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą prawdopodobnie zakończy się przy stole negocjacyjnym, a nie na polu bitwy. A w Stanach Zjednoczonych rośnie sceptycyzm co do podejścia, które wybrał Waszyngton – podejścia, w którym jest wiele twardych oświadczeń i pomocy wojskowej, ale zbyt mało strategii dyplomatycznej i wysiłku” – powiedziała Trita Parsi, wiceprezes wykonawczy Quincy Institute.

„To, ile czasu to zajmie, to nie jest strategia, to przepis na wiele lat katastrofalnego, niszczycielskiego konfliktu, który nie przybliży nas ani o krok do stworzenia zamożnej, niepodległej Ukrainy. Przywódcy USA muszą zademonstrować, jak działają: wyjaśnij Amerykanom, w jaki sposób planujesz wykorzystać swoje znaczne wpływy dyplomatyczne, aby zakończyć ten konflikt” – dodał Parsi.

Sondaż wykazał, że prawie połowa potencjalnych wyborców (48 procent) jest przeciwna pomocy Ukrainie na obecnym poziomie, jeśli spowoduje to długoterminowe trudności dla globalnej gospodarki, w tym Stanów Zjednoczonych. Tymczasem tylko czterech na dziesięciu respondentów popiera udzielanie pomocy Ukrainie w obecnych ilościach.

Zgodnie z wynikami badania, 58% Amerykanów sprzeciwia się udzieleniu wsparcia Ukrainie w obecnej wysokości, jeśli doprowadzi to do wyższych cen benzyny lub wzrostu kosztów towarów w Stanach Zjednoczonych. Jedynie 33% respondentów popiera udzielanie pomocy na takich warunkach.

Większość respondentów (57 proc.) odpowiedziała, że z ich punktu widzenia konflikt między Rosją a Ukrainą zakończy się porozumieniem pokojowym osiągniętym w trakcie negocjacji. Tymczasem 61% uczestników badania przyznało, że konflikt ten w taki czy inny sposób wpłynął na ich kondycję finansową.

Prezydent Joe Biden ostrzegł, że amerykańskie sankcje przeciwko Rosji mogą zaszkodzić amerykańskiej gospodarce. Ale, według jego słów, dalsze wsparcie i ochrona Ukrainy uzasadnia tę cenę. Prezydent promuje ten konflikt jako walkę między demokracją a autokracją. Od początku specjalnej operacji wojskowej pod koniec lutego Stany Zjednoczone przekazały Kijowowi ponad 15 miliardów dolarów pomocy w zakresie bezpieczeństwa. Ukraińskie siły zbrojne otrzymały wiele dostaw broni ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów partnerskich – w tym pociski przeciwpancerne, systemy obrony powietrznej i artylerię rakietową dalekiego zasięgu.

Ponieważ kraje zachodnie nadal pomagają Kijowowi, coraz więcej dowodów sugeruje rosnące zaniepokojenie tym, jak ten konflikt i taka nieustanna pomoc przy braku wysiłków dyplomatycznych mogą zaszkodzić się nie tylko Rosji i Ukrainie, ale i wszystkim innym państwom.

„Politycy są zbyt optymistycznie nastawieni do zagrożeń, jakie stwarza kontynuacja tego konfliktu. Próbują nawet bagatelizować niebezpieczeństwo, jakie stwarzają groźby Władimira Putina dotyczące użycia broni jądrowej” – powiedział Marcus Stanley, szef działu praw człowieka w Quincy Institute.

„W przeważającej części Amerykanie uważają, że wysiłkom na rzecz wzmocnienia pozycji Ukraińców na polu bitwy powinny towarzyszyć wysiłki na rzecz uzgodnienia warunków trwałego pokoju przy stole negocjacyjnym. Jednak w miarę zbliżania się głosowania nad kolejnym pakietem pomocy wojskowej dla Kijowa, który odbędzie się w Kongresie w tym tygodniu [już się odbyło, przegłosowano kolejny pakiet pomocy – red MP], nic nie wskazuje na to, że Waszyngton szuka możliwości wynegocjowania takiego traktatu pokojowego, który zachowałby i chronił niepodległość Ukrainy” – dodał.

John Haltiwanger
https://www.businessinsider.com/new-poll-signals-americans-are-growing-tired-of-supporting-ukraine-2022-9?r=US&IR=T
Tytuł oryginału: New poll signals Americans are growing tired of support for Ukraine without diplomacy as the war against Russia drags on

https://myslpolska.info

Komentarzy 10 do “Amerykanie mają dosyć”

 1. minka said

  Zachód utopił prawdę w oceanie podróbek, używając propagandy w stylu Goebbelsa – Putin

  Zauważa się, że Zachód jest przyzwyczajony do „działania w sposób stereotypowy, zagarniania wszystkiego siłą, szantażem, przekupstwem, zastraszaniem i wierzy, że te metody będą działać na zawsze”

  MOSKWA, 30 września /TASS/. Zachód utopił prawdę w oceanie podróbek, używając metod propagandowych typu Goebbelsa, powiedział w piątek prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Zatopili prawdę w oceanie mitów, iluzji i fałszerstw, używając niezwykle agresywnej propagandy, kłamiąc, jak Goebbels: im większe kłamstwo, tym szybciej ludzie w nie wierzą. Tak właśnie się zachowują” – powiedział podczas ceremonii podpisania traktatów z republikami Donbasu oraz obwodami zaporoskim i chersońskim o ich przystąpieniu do Rosji.

  Zachód jest przyzwyczajony do „działania w sposób stereotypowy, zagarniania wszystkiego siłą, szantażu, przekupstwa, zastraszania i wierzy, że te metody będą działać wiecznie” – zauważył.

  „Taka arogancja wynika nie tylko z osławionej koncepcji własnej ekskluzywności , ale także z realnego braku informacji na świecie” – dodał.

  https://tass.com/politics/1516101

 2. minka said

  Demencja u Bidena? Szukał na sali zmarłej kongresmenki

  Podczas przemówienia poszukiwał na sali kongresmenki Jackie Walorski. Jednakże zginęła ona 3 sierpnia w wypadku samochodowym w stanie Indiana. „Podczas środowego wystąpienia prezydent Joe Biden zwrócił się do Jackie Walorski, republikańskiej posłanki z Indiany. »Jackie, jesteś tu? Gdzie jest Jackie? Chyba jej tu nie ma«. Problem w tym, że Jackie Walorski zginęła w wypadku na początku sierpnia” – podaje Adam Gwiazda.

  Warto przypomnieć, że sam prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden po śmierci kongresmenki wystosował swoje kondolencje, wyrażając swój podziw do zaangażowania w życie społeczne oraz osiągnięcie własnych sukcesów.

  Później sytuację próbowała ratować na konferencji sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre tłumacząc, że Joe Biden ma podpisać specjalny dokument na cześć zmarłej kongresmenki.

  https://medianarodowe.com/2022/09/29/demencja-u-bidena-szukal-na-sali-zmarlej-kongresmenki-jackie-walorski-wideo/

 3. 1956 said

  Traktatu pokojowego nie będzie. W zeszłym roku, na stronie amerykańskiej, tfu zydłackiej, widziałem mapę u krainy podzielonej na pół. Wschodnia z granicą Rosjii, mała resztka zachodniej części pod nazwą Galicja. Ot, taka dzisiejsza mapka jasnowidza Gomberga.

 4. Patmos said

  Na Jowisza – kogo interesują opinie społeczeństw kultury (post) chrześcijaskiej. “Chopcy” pracują od roku 1913 (dla niewtajemniczonych: utworzenie banku Federal Reserve w USA), a p drugiej wojnie nabrali takiego rozpędu… A od przełomu milenium zupełnie przestali się szczypać i mówią wprost, o co im chodzi. Nawet “zaszczepili” miliony i uwięzili w domach, rozwalili gospodarki, etc, etc.

  A tu jakieś “badania opinii publicznej.” Wolne żarty. Junty płaczą ze śmiechu.

 5. bronek said

  Od tego – co i jak maja myśleć tzw. obywatele USrahella – są ichnie, wielkie media z Hollywood włącznie a wszystkie one w kosmatych łapkach nie od dziś.

 6. UZA said

  „Na Jowisza – kogo interesują opinie społeczeństw kultury (post) chrześcijańskiej.”

  Myślę, że globalnych psychopatów interesują, bo jednak jeszcze sporo ludzi zostało na Ziemi do wytępienia i lepiej, żeby nie stawiali oporu. Dlatego zamawiają różne badania i sondaże, a także testują zachowania całych populacji.
  Z plandemią poszło im świetnie (choć z drugiej strony i tu pojawił się twardy rdzeń oporu, może stąd ta wściekła cenzura), z wojną idzie już gorzej. Zobaczymy, jak zadziała chłód i głód, a możliwości manewru za wiele nie mają, bo stary system finansowy jest już nie do uratowania, zaś brak prądu sparaliżuje także ich propagandę.

 7. Jabo said

  Ad.4 Panie Patmos, napisał Pan tylko kilka zdań, ale zawarta w nich jest cała istota sprawy. Od siebie dodam, że opinia „pospólstwa” ma jedynie takie znaczenie, że gdy się ją odpowiednio urobi, to sprawia mniej drobnych kłopotów.

 8. mtw said

  „sankcje”

  „Od wybuchu wojny w Ukrainie Polska sprowadziła z Rosji ponad 3,3 mln ton produktów naftowych. W porcie Gdańsku, Gdyni i Świnoujściu zacumowały co najmniej 33 statki przewożące z Rosji – oprócz innych pochodnych ropy naftowej – skroplony gaz ziemny (LNG) i węgiel. Działo się to w czasie, gdy Polska przedstawiała się jako awangarda w zrywaniu zależności od rosyjskich surowców, a Unia Europejska uchwalała kolejne sankcje na import paliw.

  Kto woził do Polski ropę? Mechanizm był prosty: statek pod egzotyczną banderą (np. Bahamów), należący do greckiego lub chińskiego armatora, dowoził towar z Rosji do portów w Europie. Bandery statków od dawna są odzwierciedleniem dumpingu podatkowego, który stosuje cała branża. Część tankowców, które transportowały największe ilości ropy z Rosji do Polski, należy do greckiej firmy Delta Tankers (każdy z jej transportów do Polski warty był ponad 60 mln euro). Statki pływają pod banderą Liberii.

  Gdy pytamy polskie Ministerstwo Infrastruktury o transporty morskie z Rosji, to odpowiada nie na temat – opowiada się za wprowadzeniem jak najszerszych sankcji w zakresie gospodarki morskiej, ale „od początku wojny w Ukrainie w polskich portach nie obsługiwano zbiornikowców pod rosyjską banderą przewożących ropę lub produkty ropopochodne”. Na tankowcach nie było rosyjskiej bandery? Dla ministerstwa to zamyka sprawę. ”

  https://www.onet.pl/informacje/frontstory/statki-z-europy-wspieraja-handel-z-rosja-biznes-na-ropie-od-putina/4blqh36,30bc1058

  Nawet szczerbiec ma „wlasciwe” pochodzenie

  „Kontrowersyjne badania Jana Sobolewskiego, w 1998 r., potwierdziły czas powstania miecza i odniosły się do hebrajskich inskrypcji, zapisanych w języku łacińskim. Według badacza miecz-amulet został zamówiony przez Żydów dla księcia Bolesława Pobożnego, który 15 sierpnia 1264 r. zatwierdził przywileje i obowiązki dla Żydów wielkopolskich, ujęte w Statucie Kaliskim.”

  https://www.onet.pl/informacje/kronikidziejow/legendarny-miecz-jest-jedyna-pamiatka-po-dynastii-piastow-historia-szczerbca/msdhr01,30bc1058

  Ceny gazu

  „W czwartek po południu gaz w holenderskim hubie TTF taniał. Kontrakty październikowe były tańsze o ponad 10 proc. i kosztowały 185 euro za MWh.

  Na zamknięciu sesji w czwartek po południu gaz w kontraktach październikowych był tańszy o 10,6 proc. w porównaniu do środowego zamknięcia. Za MWh trzeba było zapłacić 185,1 euro.

  O ponad 8 proc. tańszy był także gaz w dostawach na listopad, który był wyceniany na 205 euro za MWh. Na koniec sesji spadła również cena kontraktów na grudzień, które wyceniono na 210 euro za MWh.

  W dniu ataku Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., gaz ziemny w hubie TTF kosztował ponad 128 euro za MWh. W szczytowym momencie notowania przekraczały poziom 349 euro za MWh. (PAP)”

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Silna-przecena-gazu-w-Europie-8414324.html

  Tak sie „zarabia”

  „Spółka BioMaxima zwiększyła przychody netto w I półroczu br. o 283 proc. r/r, a zysk netto o 400 proc. – poinformowała w piątek Grupa Kapitałowa BioMaxima. Podano, że wpływ na rekordowe wyniki miała m.in. umowa na dostawę testów do diagnostyki SARS-Cov-2 z jednostką finansów publicznych.”

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/BioMaxima-zwiekszyla-zysk-netto-o-400-proc-8415283.html

  A tak „zarobia” przyszli emeryci, ktorych pieniadze ulokowaly fundusze w akcjach dlugoterminowo

  „zyski” na akcjach od 2000 roku

  WIG20
  Kurs odniesienia: 1 788,60 (99-12-29)
  Data początkowa: 2000-01-03
  Data końcowa: 2022-09-30
  Zmiana procentowa: -22,96%
  Zmiana: -410,69
  Minimum: 977,98 (01-09-25)
  Maksimum: 3 940,53 (07-10-29)
  Średni: 2 169,17
  Wolumen obrotu: 54 535 430 465 szt
  Średni wolumen: 9 581 066 szt
  Obroty: 2 977 072,217 mln
  Średnie obroty: 523,027 mln

  „zyski” ostatnie 5 lat

  WIG20
  Kurs odniesienia: 2 453,46 (17-09-29)
  Data początkowa: 2017-10-02
  Data końcowa: 2022-09-30
  Zmiana procentowa: -43,84%
  Zmiana: -1 075,55
  Minimum: 1 248,77 (20-03-16)
  Maksimum: 2 650,16 (18-01-23)
  Średni: 2 103,41
  Wolumen obrotu: 31 854 628 588 szt
  Średni wolumen: 25 524 542 szt
  Obroty: 1 019 486,119 mln
  Średnie obroty: 816,896 mln

  https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=WIG20

 9. Włodek said

  AD [8] Mtw
  „…A tak „zarobia” przyszli emeryci, ktorych pieniadze ulokowaly fundusze w akcjach dlugoterminowo …”

  Dlatego właśnie Wielka Lichwa potrzebuje Wielkich Konfliktów, aby zredukować swoje długi wobec ludzkości. Każdy konflikt powoduje powstanie strat. Każda strata odpowiednio „zdyskontowana” (ubezpieczona) może przynieść zyski.

  Dlatego w polisach ubezpieczeniowych zawiera się klauzule wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela na wypadek wojny.

 10. Piotr B. said

  9…Wojny sa b.wazne a moze NAJwazniejsze.Dlatego parcie na Syberie PO Jej bogactwa twa juz setki lat…A dzisiaj jestesmy swiadkami kolejnego i chyba Ostatniego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: