Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  trzy z dwoma o Zagraniczne korporacje sprowad…
  errorous o Wolne tematy (39 – …
  bez loginu o Siedem grzechów głównych …
  Maciek o Wolne tematy (39 – …
  CIA o Zagraniczne korporacje sprowad…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  biordal o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska przygotowuje się na „incydent atomowy”

Posted by Marucha w dniu 2022-10-01 (Sobota)

Wczoraj, 30 września br. wiceminister MSWiA Błażej Poboży przedstawił szczegóły dotyczące dystrybucji jodku potasu. W wydarzeniu wzięli też udział: dr Łukasz Młynarkiewicz — prezes Państwowej Agencji Atomistyki oraz prof. dr hab. n. med. Wojciech Zgliczyński — kierownik Kliniki Endokrynologii CMKP w Szpitalu Bielańskim, konsultant województwa mazowieckiego w zakresie endokrynologii.

„Zdecydowaliśmy o prewencyjnym rozpoczęciu dystrybucji tabletek jodku potasu do powiatowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej. To działania rutynowe i przewidziane w przepisach prawa na wypadek ewentualnego wystąpienia skażenia radiacyjnego.
Musimy być przygotowani na różne warianty wydarzeń, nawet te najmniej prawdopodobne” – wyjaśnił podsekretarz stanu w MSWiA.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że podjęte przez MSWiA działania są związane z procedurami zarządzania kryzysowego i służą zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju.

„Proces dystrybucji jest już na kolejnym etapie. Z powiatowych jednostek PSP za pośrednictwem wojewodów tabletki są przekazywane do jednostek samorządu terytorialnego (JST). W każdym z województw to właśnie wojewoda w porozumieniu z przedstawicielami samorządów ustala najlepszy sposób dystrybucji jodku potasu do obywateli” – przekazał wiceminister Błażej Poboży.

Podsekretarz stanu w MSWiA poinformował, że do tabletek z jodkiem potasu będzie dołączona ulotka zawierająca informację o dystrybucji oraz dawkowaniu preparatu. „Cel, to aby na wypadek skażenia radiacyjnego, zabezpieczyć organizm przed przyjęciem „złego” jodu” – powiedział wiceminister.

Dla wszystkich, którzy zgodnie ze wskazaniami medycznymi powinni otrzymać jodek potasu, została zabezpieczona odpowiednia liczba tabletek. Wiceminister Błażej Poboży poinformował, że łącznie przygotowano ponad 57 mln tabletek. „Aktualnie nie ma powodów, by rozpoczynać wydawanie jodku potasu obywatelom. Państwo jest przygotowane, a obywatele mogą czuć się bezpiecznie” – podsumował wiceminister.

[Bezpiecznie? A co, bulwa nać, ze szczepionkami na covid?? – admin]

Dr Łukasz Młynarkiewicz, prezes Państwowej Agencji Atomistyki, zapewnił, że rosyjskie działania militarne na Ukrainie oraz ataki na Zaporoską Elektrownię Jądrową nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców Polski. „Dzisiaj wszystkie reaktory pozostają wyłączone. Nie grozi nam scenariusz Czarnobyla i Fukushimy” – mówił.

Państwa Agencja Atomistyki przeprowadziła wiele symulacji i prognoz związanych z agresją Rosji na ukraińskie obiekty jądrowe. Uwzględniają one różne scenariusze. Zwrócił uwagę, że ważną rolę odgrywają tutaj: odległość elektrowni w Zaporożu od granic Polski, warunki atmosferyczne oraz fakt, że reaktor jest wyłączony. „Dysponujemy bardzo czułą siecią wykrywania skażeń promieniotwórczych. Działania militarne na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej nie zagrażają mieszkańcom Polski” – podkreślił dr Łukasz Młynarkiewicz.

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Zgliczyński, kierownik Kliniki Endokrynologii CMKP w Szpitalu Bielańskim i konsultant województwa mazowieckiego w zakresie endokrynologii, przedstawił szczegóły medyczne dotyczące przyjmowania jodku potasu. „Przygotowane zostały tabletki, które przyjmowane w odpowiednim czasie uchronią tarczycę przed radioaktywnym jodem” – podkreślił.

Kierownik Kliniki Endokrynologii CMKP w Szpitalu Bielańskim wyjaśnił, że tabletkę należy przyjąć dopiero po sygnale od odpowiednich służb. Przestrzegł też przed przyjmowaniem stabilnego jodu prewencyjnie. „Te wytyczne obowiązują nie tylko w Polsce, ale na całym świecie” – podsumował prof. dr hab. n. med. Wojciech Zgliczyński.

Na podstawie: Gov.pl
Źródło: https://www.goniec.net/2022/09/30/polska-przygotowuje-sie-na-incydent-atomowy-obywatele-moga-czuc-sie-bezpiecznie/
https://wolnemedia.net

Komentarze 102 do “Polska przygotowuje się na „incydent atomowy””

 1. NC said

  A co z płynem Lugola?

 2. Ignorant said

  Myślę, że jedek potasu jest wydawany jako lek nasercowy dla frankowiczów

 3. OutsiderR said

  Jodek potasu jest w płynie Lugola. Czyli to jest to samo.
  Ale uwaga! Tabletki będą ZA DARMO. (To znaczy z naszych podatków, no ale…)

  PS Jodek potasu dodaje się też do soli kuchennej.

 4. Włodek said

  „I trzeba pamiętać, że broń nuklearna zawiera jednak inne pierwiastki radioaktywne, na które przyjmowanie jodu nie zadziała. Nie pomoże też w zmniejszeniu skutków napromieniowania wskutek wybuchu bomby atomowej kąpiel w soli.”

  (tekst z 3 marca 2022
  – Wystarczyło, że Władimir Putin pośrednio zagroził użyciem broni nuklearnej, a w sieci pojawiły się wątpliwej jakości porady, jak można zminimalizować ryzyko napromienienia w razie faktycznego jej użycia. Na przykład doradza się przyjmowanie suplementów z jodem.”

  [https://pap-mediaroom.pl/zdrowie-i-styl-zycia/nie-zazywaj-jodu-na-wlasna-reke-nawet-jesli-sie-boisz-wojny-nuklearnej]

 5. Jack Ravenno said

  Ludzie – nie używać tego. Rozwalicie sobie tarczycę… Poza tym jak Włodek@4 zacytował – trzeba pamiętać, że radioaktywne izotopy jodu powstają w określonych warunkach reakci. Z reguły jest zaś to strzał ze wszystkiego co promieniuje – paskudny jest cez i stront, które na 100% zawsze się będą znajdowały w opadzie promieniotwórczym.

  Najważniejsze – nie panikować. Nic się nie dzieje…

 6. Włodek said

  AD
  „…Musimy być przygotowani na różne warianty wydarzeń, nawet te najmniej prawdopodobne” – wyjaśnił podsekretarz stanu w MSWiA. …”

  Jest to tylko stwarzanie pozorów „bezpieczeństwa” obywateli. Czyli rząd ma świadomość, że zagrożenie promieniotwórczym izotopem jodu może być najmniej prawdopodobne.

  Wygląda na to, że rząd przygotowany jest na sytuację kryzysowa rodzaju awaria elektrowni jądrowej, a nie na wybuch bomby atomowej, na przykład „brudnej bomby”.

  Czy prócz jodku potasu na tarczycę maja preparaty na inne promieniotwórcze skażenie:
  – płuc (radem, uranem, plutonem, kryptonem)
  – wątroby (kobaltem)
  – mięśni (potasem, cezem)
  – kości (radem, strontem, fosforem, węglem)?

 7. ! said

  Kurwa chuje z PiSu. Elektrownie NA Ukrainie są w takiej samej odległości od Polski co do Rosji. Rosjanie mieliby samych siebie truć? W takie bzdury uwierzy tylko szympans. No ale 80% Polaków jest nawet głuższych od małpy. Nie obrażam nikogo tylko stwierdzam smutny fakt, ktorego bizonie nie rozumieją.
  A po drugie nic nie słyszałem o tabletkach na Białorusi, w Mołdawii, Rumunii.

 8. ! said

  Outsider @

  Mnie zastanawia dlaczego jankeski Vaxart szprycę na „kowid” umieścił w tabletkach z jodkiem kutasu?
  Nie brać tego gówna! Nie rozumiecie jeszcze co to jest??? Zmienili podejście. Ale nie odpuścili!

 9. ! said

  „Dr Łukasz Młynarkiewicz, prezes Państwowej Agencji Atomistyki, zapewnił, że rosyjskie działania militarne na Ukrainie oraz ataki na Zaporoską Elektrownię Jądrową”

  Rosjanie już dawno są w elektrowni. To sami do siebie strzelają?
  O kurwa młynarkiewicz geniuszu zapomniałeś powiedzieć kto atakuje. Ukry!

 10. Zbigniew Kozioł said

  „Działania militarne na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej nie zagrażają mieszkańcom Polski”

  Po co więc ta histeria? Chyba, że cel jest całkiem inny. Może propagandowy? Może mentalne przygotowanie społeczeństwa na bezpośrednie uderzenia jądrowe?

  Szefowi Państwowej Agencji Atomistyki można wierzyć bardziej niż rządowi. PAA jest wprawdzie instytucją państwową, ale pod nadzorem Sejmu oraz pod nadzorem instytucji międzynarodowych (wiem, argument teraz mało warty, ale jednak).

  Zaraz po katastrofie w Czarnobylu w kwietniu 1986 roku (pamiętam) również stosowano jodek potasu (nie jest jasne teraz, na ile było to organizowane przez rząd, a na ile było oddolną inicjatywą lekarzy i aptekarzy). Potem okazało się, że było to bezzasadne.

  W podobnych przypadkach zawsze należy zadawać sobie pytanie o skutki uboczne. Jodek potasu nie jest substancją obojętną. W przypadku przedawkowania jest niebezpieczny (a w histerii na pewno dojdzie do wielu przypadków przedawkowania).
  No i jodek potasu to wcale nie jest lekarstwo na promieniowanie (takiego nie ma). Zmniejsza ryzyko skutków tylko w niewielkiej mierze.

 11. Emilian58 said

  Ciekawe kto jest producentem tego JADU potasu? Czy od „polskiego rządu” powinno się coś takiego przyjmować? Z okolic czernobyla po tym pamiętnym „wybuchu” nie wszyscy dali się przepędzić i….. przeżyli w dobrym zdrowiu. Wystrzelano część psów i kotów oraz trochę dziczyzny. Czy na pokaz czy na obiad nie wiadomo. Gdy ludzie zobaczyli że zwierzęta ŻYJĄ i przyroda żyje w najlepsze to zaczęli wracać! Ludzie kochani, którzy nie uwierzyliście w PICpandemie wierzycie w tą bzdurę z bronią nuklearną i zabójczym promieniowaniem??? To był PIC założycielski „zimnej wojny”!!! To jest NASZ wieczny strach potrzebny ustawiaczom świata aby nas trzymać w swojej garści! Czyżbyście zapomnięli że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą??? Ludzie zacznijcie NAPRAWDĘ myśleć póki to jeszcze legalne!

 12. Input said

  at 6. Na wymienioną resztę ni ma, pomaga tylko owijanie się białym prześcieradłem!

 13. Patmos said

  A cóż to za defetyzm? Przecież mamy wygrać tę wojnę, lekko i spokojnie.
  Z pamięci, bo książki pod ręką nie mam, proszę wybaczyć niezgodność z oryginałem:
  Zapytał, Jaki Gombrowicz? Odpowiedziałem, Gombrowicz, Gombrowicz. Zakręcił oczami i powiada, Ach, jeśli Gombrowicz, to masz tu 80 peso i nie przychodź więcej bo jest wojna. Ja na to, Wojna. A on, Wojna. A ja, Wojna, wojna. Co najwyraźniej przestraszyło go, jego policzki zbladły i błysnął oczami, I co? Masz jakieś informacje? Powiedzieli ci coś? Jakieś wieści? …. ale opanował się, zakaszlał, podrapał się za uchem i poklepał mnie, Nie przejmuj się, to drobnostka, nie bój się, pobijemy nieprzyjaciela! I po chwili, głośniej, Po prostu pobijemy, to drobnostka! Pobijemy! Wstal z krzesła i krzyknął, Pobijemy! Pobijemy!

 14. Krzysztof55 said

  @5 Jack Ravenno
  „Ludzie – nie używać tego. Rozwalicie sobie tarczycę…”
  Nieprawda! Tzw. efect Wolff-Chaikoff już dawno temu został obalony.
  Albert Szent-Györgyi (laureat Nagrody Nobla) mówił, że jeszcze za jego czasów uczono ich, że kiedy lekarz jest bezradny wobec choroby to zalecano podawanie płynu Lugola – wiele miligramów a nawet do 1 grama i węcej.
  Płyn Lugola zabija wiele bakterii, wirusów i grzybów.

 15. Andrzej27890 said

  Co za głupoty piszesz!
  Przyjmuję płyn lugola od ok 2 miesięcy w ilościach ok 80mg(nie mcg).
  Same korzyści, oczywiście z innymi naturalnymi, nie syntetycznymi witaminami.
  Włosy zaczęły odrastać 😀

 16. osoba prywatna said

 17. Anucha said

  Ad:14
  Potwierdzam.
  5 lat temu przyjmowałem płyn Lugola w dużych ilościach przez kilka miesięcy.
  Same pozytywne efekty. Oczywiście poprzedziłem i monitorowałem odpowiednimi badaniami.
  Kilkadziesiąt lat wcześniej dietą dr. Kwaśniewskiego wyleczyłem wiele schorzeń .
  Jak gajówkowicze wiedzą w grudniu 2021 r przyjąłem 2 dawkę preparatu.
  Zawsze uważałem, że co mnie nie zabije to mnie wzmocni.😀
  Chcę tym samym zasygnalizować , że bzdury występują po obu stronach barykady.

 18. zagobasum said

  PRZESTRZEGAM przed uzywaniem tych pigułek czy syropków! Mało macie nauczki pt. „szczepionka p/.covid”??? Ci sami kryminaliści, którzy trują ludzkość od ponad roku berbeluchami zwanymi „szczepionką p/covid” produkują to świństwa, które mają was rzekomo chronić przed skutkami eksplozji bomby atomowej… Mówi wam to coś?..

 19. zagobasum said

  Wystarczy, zeby krwawy zbrodniarz wojenny, zydek Zeleński zaprzestał ostrzału Zaporoskiej Elektrowni…

 20. Maverick said

  Ten idonezyjski kanał pokazuje duzo info z wojny na Upadlinie.

  Tutaj demolka ukraińskich czołgów.

 21. OutsiderR said

  ad 8
  Wiem o tym. Nie mam zamiaru niczego przyjmować.
  Co by to nie było…

 22. Jaron said

  Nie przyjmujcie tego preparatu
  https://gloria.tv/post/Us4K6Ej6k4gp4DTPFeWrRX7rf#105

 23. UZA said

  Globalni psychopaci coś zaplanowali, a globalni idioci im wierzą. I nie ma takiego absurdu, którego by nie łyknęli – np. to, że Putin atakuje dawno już przez siebie zdobytą elektrownię w Zaporożu albo, że wysadził rurociągi, umożliwiające Mu sprzedaż gazu do Europy. Bo w maleńkie móżdżki wgrano przekaz, że Putin zły, a Ameryka dobra (bez względu na to, co kto naprawdę czyni).

  Jeśli chodzi o skażenie promieniotwórcze, to może być ono równie realne jak „pandemia” . Mało kto ma w domu licznik Geigera, więc jak ogłoszą , że jest skażenie, to ludzie uwierzą i rzucą się na rządowe tabletki, nie wiedząc nawet, co w nich jest , a zwłaszcza co w nich będzie w godzinie W (czy może A). Może dlatego mamy teraz taką ostrą cenzurę, żebyśmy zostali uwięzieni w ich infosferze – bez najmniejszego dostępu do prawdy.

  Na razie tylko budują nastrój grozy i bardzo możliwe, że w tym, co teraz dystrybuują, nie ma jeszcze nic groźnego. Przecież ktoś mógłby zbadać zawartość, a ponadto oni wciąż potrzebują służb (wojaków, strażaków). Jak przyjdzie rozkaz, to będą „odpowiedni” już specyfik – za ścisłym zarachowaniem – wydawać w przychodniach i każą połykać w obecności lekarza, a może nawet w międzyczasie opracują zastrzyki – jako „bardziej skuteczne”.

 24. Krzysztof55 said

  W kwestii tego „preparatu” nie wypowiadam się. Kto tak naprawdę wie co to jest?
  Moja uwaga dotyczyła płynu Ligola.

 25. Jack Ravenno said

  A tak w ogóle – NIE BIERZCIE NIC od tych gnojów. NIC – cokolwiek dają… To zawsze obróci się przeciwko biorącym.

 26. Jack Ravenno said

  Bierzcie co tam sobie chcecie, nawet cyjanki sodu, potasu, byle nie od tych kłamliwych, zdradzieckich gnojów!

 27. czesio i muchy said

  jod nie ochroni od konsekwencji wybuchu atomówki ale ma sprawić ze tarczyca nie spali się wchłaniając jod radioaktywny z atomówki , bo to oznacza śmierć w bardzo krótkim czasie , dlatemu trzeba wypić płyn lugola ale najpóźniej kilka godzin po ataku , zanim chmura dotrze nad rejony w których mieszkamy , żeby jod nieradioaktywny wypełnił tarczycę , ponieważ płyn szybciej dotrze do organów niż tabletka która musi się rozpuścić . płyn lugola działa tylko w tym konkretnym przypadku ! w żadnym innym.

 28. Emilian said

  Lugol czy jodek potasu nic wam nie dadzą. No chyba że elektrownia wypluje radioaktywny jod 131. Zresztą on i tak ma czas połowicznego rozpadu 8 dni (z 1 kg po 8 dniach mamy pół kilograma, po kolejnych 8 jest ćwierć itd). Lepiej zaopatrzyć się w witaminę C i askorbinian sodu. Podczas prac porządkowych w Fukushimie zrobiono pewny eksperyment. Jednej grupie robotników sprzątającym gruz podawano dożylnie askorbinian sodu – jedyna forma witaminy C jaką można podawać dożylnie. Innej grupie nie podawano. Efekt był taki że ci naładowani askorbinianem znacznie lepiej znosili promieniowanie i nie mieli aż takich skutków choroby popromiennej jak ci bez askorbinianu. Zaopatrzcie się we własne liczniki Geigera aby sprawdzać samodzielnie i nie polegać na telewizorni. Węgiel aktywny aby wymieść z przewodu pokarmowego radioaktywny pył.
  A suplementowanie się jodem jest ok i na 100% nie popsuje tarczycy. No chyba, że ktoś pije Lugola szklankami 😉 Są suple które są wskazanie z suplementacją jodem ten preparat to jodolit. Tanie to nie jest ale.. Normy suplementacyjne na jod są zaniżane bo brak jodu obniża inteligencje.

 29. Emilian58 said

  @Emilian
  Mój imienniku a skąd Ty wiesz o tej chorobie popromiennej Japończyków? Z mendiów?

 30. Anucha said

  Oczywiście tabletki od koniokradów musowo zbadać.
  Jodek potasu wtryniamy co dzień w soli kuchennej jodowanej.

 31. Maverick said

  Myślę podobnie do niego, ale w Polin większość i jest urobiona poprzez chazarków. Wyjątek stanowią tutaj piszący, co daje nadzieje.

 32. dr TS said

  Ad 29.
  Był taki 2-godzinny film, na którym wypowiadał się japoński profesor na ten temat. Chodziło o badania mające na celu regenerację uszkodzonego promieniowaniem DNA. Dzieciaki napromieniowane w Fukuszimie chciały popełniać samobójstwa nie widząc sensu życia.
  Dawka wit. C, którą podawali pracownikom prywatnej firmy wynosiła ok. 9 gramów. DNA tych pracowników przy podaniu wit.C przed lub po wystawieniu na promieniowanie, nie ulegało mutacji. Profesorzy ogłosili to na cae środowisko naukowe świata, rząd Japoni i … nic. Cich, głucho… Nie należy się bać witaminy C (odmiana alfa), koza w momencie silnego stresu produkuje jej 140 g (sto czterdzieści, nie ma błędu).
  Ja o tym mówiłem uczniom i studentom już w 2019 roku. No a już w 2021 się rozchorowałem 🙂

 33. Włodek said

  AD [32] Dr TS
  „…ogłosili to na cae środowisko naukowe świata, rząd Japoni i … nic. Cich, głucho……”

  Japonia, może nie formalnie, ale nadal jest „okupowana” przez Amerykanów, czyli nie są niepodległym krajem i polityka japońska nadal jest wasalem polityki amerykańskiej.

  A jeżeli polityka amerykańska jest również „czyimś” wasalem, to Japonia musi również być wasalem „tego kogoś”.

  Deep State, Big Finance, a szczególnie Big Pharma, w czasie ostatniej plandemii, nie były zadowolone z japońskiej sceny politycznej, która stawała się coraz mniej „sterowalna”:
  – To w Japonii wynaleziono ponad 40 lat temu Iwermektynę (lek przeciwpasożytniczny), była od lat w domowych apteczkach Japończyków, i nie było powodów, żeby nagle zakazać jej używania „na kowida”.
  – To japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej wycofało z japońskiego rynku około 1,6 mln dawek „szczepionki” przeciw koronawirusowi koncernu Moderna z powodu zanieczyszczenia preparatu.

  Może zabójstwo, 8 lipca 2022 (na 2 dni przed wyborami do Izby Wyższej japońskiego Sejmu) byłego (w latach 2012–2020) premiera Japonii Shinzo Abe, nie było przypadkowe?

 34. OutsiderR said

  .https://www.youtube.com/watch?v=NHFUnoP3vq4

  Jod, jak się okazuje, jest też zagrożeniem. Już powyżej 40 lat życia.
  I Pan profesor mówi jasno, że on jodu nie weźmie.
  Warto zapamiętać.
  (od 24:45 do 26.30).

 35. 1956 said

  re 33 . nie jestem panem profesorem i wszystko mi wolno 🙂
  od wielu lat łykam 3 x 6 kropel lugoli 5% ( razem coś koło 100 mg jodu ) z dodatkami i latam.
  A 40-skę nie pamiętam kiedy minąłem.

 36. Józef Bizoń said

  Re. 7 Wykrzyknik (!)

  Faktem jest, że normom się tu stało publiczne ubliżanie Polakom w komentarzach, a nawet całemu narodowi polskiemu.
  Faktem jest, że to ubliżanie jest niby w trosce o Polskę dla Polaków.
  Faktem jest, że na te ubliżania (jako Polak i cząstka narodu polskiego) tylko ja tu reaguję, co spotyka się tu z agresją w stosunku do mojej osoby.

  No i w związku z tym faktem jest bezczelne kłamliwe twierdzenie wykrzyknika (!) pod. ad. 7 wpychając mnie jednocześnie do grona „głuższych od małpy” (jak to ujął wykrzyknik).

  Faktem jest, ze dzieli się tu Polaków na lepszych i gorszych katolików, na polactwo, poliniactwo, no i na ten 1% procent rozumnych (znaczy się elita), do których zaliczył się wykrzyknik.
  Tyle tylko, że uchowaj nas Panie Boże od członków takiej elity.

  Faktem jest, że takie ubliżania (a także dołowania Polaków) nie mają nic wspólnego z katolicyzmem, są jego zaprzeczeniem.
  Faktem też jest, że poprzez ubliżanie nie nie pozyskuje się zagubionych ludzi tkwiących w błędzie jako efektu oparów propagandy.

 37. Józef Bizoń said

  Ksiądz Marek Bąk: NARÓD JEST JUŻ ZMĘCZONY…

 38. Józef Bizoń said

  „Doustna szczepionka przeciw COVID-19 w tabletce”

  Opublikowano w dniu: 7 kwietnia 2020

  Firma z Kalifornii, jako pierwsza opracowała doustną, rekombinowaną szczepionkę przeciw COVID-19 do podawania w postaci tabletek. Potencjalna szczepionka jest teraz oceniana w badaniach przedklinicznych w laboratorium i na modelu zwierzęcym. W przypadku uzyskania zadowalających wyników, badania kliniczne na ludziach mogą się rozpocząć w drugiej połowie 2020 roku.

  Vaxart to kolejna firma biotechnologiczna, która intensywnie pracuje nad nową szczepionką przeciw COVID-19. Firma Vaxart opracowuje szczepionki doustne, podawane w postaci tabletek. W badaniach klinicznych sprawdzane są teraz wyprodukowane prototypy szczepionki przeciw grypie sezonowej oraz przeciw norowirusom będących przyczyną częstych zakażeń żołądkowo-jelitowych. Z kolei badania przedkliniczne przechodzą szczepionki przeciw wirusowi RSV, CHIKV, VEE oraz HPV. Wszystkie te szczepionki powstały dzięki opracowanej przez firmę platformie wektorowej (technologia VAASTTM- Vector adjuvant antygen standardized technology), stosowanej do szybkiego wytwarzania prototypów szczepionek doustnych. „Dzięki opracowanej przez naszą firmę technologii otrzymaliśmy zadowalające wyniki we wstępnych badaniach klinicznych dla innych szczepionek doustnych, które wykazały, że szczepionka w takiej postaci indukuje poza odpornością systemową, również tą śluzówkową (miejscową), która jest niezwykle ważna przy zakażeniach patogenami, dla których wrotami zakażenia są błony śluzowe człowieka, tak jak jest w przypadku wirusa COVID-19- powiedział dr Sean Tucker, dyrektor naukowy Vaxart .

  Na dzień dzisiejszy zespół badawczy, wykorzystując technologię wektora VAASTTM, stworzył 5 potencjalnych szczepionek przeciw nowemu koronawirusowi. Odporność immunologiczna śluzówkowa, jak i systemowa zostanie teraz sprawdzona w badaniach w laboratorium oraz na zwierzętach. Badania te mają na celu wybór jednej najlepiej działającej potencjalnej szczepionki, aby następnie sprawdzić ją w kolejnej fazie badań klinicznych (badania I fazy planowane są w drugiej połowie 2020 roku). W tym celu, w marcu tego roku firma Vaxart połączyła siły z firmą Emergent BioSolutions Inc, która ma za zadanie wyprodukować gotowy produkt do badań klinicznych.

  „Badania pokazują, że nasze doustne szczepionki podawane w postaci tabletek są stabilne w temperaturze pokojowej i nie wymagają zachowania łańcucha chłodniczego, co może być bardzo ważne podczas organizowania i przeprowadzania szczepień na dużą skalę” – powiedział Wouter Latour, dyrektor generalny Vaxart.”

  https://szczepienia.pzh.gov.pl/doustna-szczepionka-przeciw-covid-19-w-tabletce/

  No i ciekawa sprawa. Tabletki mające być jodkiem potasu rozmieszczane są w szkołach, przedszkolach i żłobkach.

  Wirusa nie widać, radioaktywnego promieniowania też nie widać.
  Jak tabletki zostaną wszędzie dostarczone, to nagle ogłoszą fikcję, że nastąpił gwałtowny wzrost promieniowania radioaktywnego, że coś na Ukrainie wybuchło, że szybko trzeba połknąć tabletkę.
  Zanim się ustali, że to była fikcja, to tabletki zostaną połknięte.

 39. Marucha said

  Re 36:
  Nie żadne „ubliżanie”, a stwierdzenie oczywistych faktów, świadczących nie tylko o skretynieniu Polaków, ale i o ich nikczemności.
  Do tego jego jeszcze są zażydzeni mentalnie (a i genetycznie) w 90%.

 40. MatkaPolka said

  Bravo – ! (wykrzyknik), UZA, Zagobasum – reszta powinna sie wstydzić,że łyka to kłamstwo

  „Dr Łukasz Młynarkiewicz, prezes Państwowej Agencji Atomistyki, zapewnił, że rosyjskie działania militarne na Ukrainie oraz ataki na Zaporoską Elektrownię Jądrową nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców Polski”.

  Rosja zabezpieczyła Elektrownie już na początku marca (Gwardia N), Rosjanie zażdali inspekcji Międynarodowej Agencji Energetyki Atomowej, Rosja zwoływali posiedzenia Rady Bezpieczeństwa alarmując o ostrzałach elektrowni przez Ukrainę

  TO UKRAIŃCY OSTRZELIWUJĄ ELEKTROWNIE W ZAPOROŻU, UKRAIŃSCY KOMANDOSI (SZKOLENI W Anglii ) USIŁOWALI zrobić desant i PRZEJĄĆ Elektrownie – Zniszczeni przez Rosje;

  A ten bezczelny gnojek i kłamca – prezes Łukasz Młynarkiewicz – tej za.sranej Agencji – ośmiela sie twierdzić, ŻE TO ROSJA ATAKUJE Elektrownie

 41. Listwa said

  @ 36 Józef Bizoń said

  Podaje pan naiwne treści graniczące z oszukiwaniem siebie i innych.
  Tak oczywiście, wbrew ideologi, którą wam wcisnęli, są rozne grupy, linie podziału, sprzecznwości, rózne odniesienie i interesy. Ględzenie o tym „dzieleniu Polaków” to taki znieczulacz dla naiwnych i metoda ogłupiania.

  Widzenie spraw takie jakie one są, jest prawidłowym rozumowaniem.
  Taki wykrzyknik to anomalia,

  Czyż pana komentarz @ 36 tego nie potwierdza. Może za mało czuły jest pan dla niego, za bardzo krytyczny, podziały pan robi na Bizonów i Wykrzykników.

 42. bryś said

  Józef Bizoń – przecież to oczywiste ze elity to około 5%. Nie koniecznie dziedziczne, no i oczywiście nie koniecznie my.

  Czytelnicy blogów prawicowych (?) to około 10 000 osób. Proszę prześledzić dzienne wejścia, ilość czasu poświęconego, ilość wejść z jednego adresu.

  Nie wiem gdzie Pan mieszka, z kim ma kontakt, ale nie wierze że nie są to w 80 procentach anty Putinowscy banderofile, ściśle zamaskowani w obawie przed wirusami (kiedy trzeba oczywiście) i zaszczepieni 3 daweczkami. Nic nie czytający, niczym sie nie interesujacy i mający w głebokiej pogardzie urzeczywistniające się na naszych oczasch teorie spiskowe. O zainteresowaniu zwykłą geo – polityką, nawet k….wa umiejętnością liczenia czegokolwiek innnego niż gole jakiegoś kopacza nie wspomnę.

 43. revers said

  chyba caryca Katarzyna II dobitniej wyrazila sie o polakach, jako kanalich ktorzy czcza im podstwionych lotrow, np. naczelnikow rabujacych pocztowe wagony z pieniedzmi.

  Teraz beda czcic Bandere ktory wyrznal na Wolyniu ich wszystkie klasy.

  „Wsparcie dla przystąpienia

  Prezydent Rumunii Klaus Iohannis dołączył do siedmiu innych prezydentów państw członkowskich NATO z Europy Środkowej i Wschodniej, podpisując wspólne oświadczenie wyrażające poparcie dla przystąpienia Ukrainy do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

  Uwzględniono także prezydentów Litwy, Polski, Macedonii Północnej, Słowacji, Czarnogóry, Czech i Estonii.

  Szefowie państw, którzy podpisali wspólne oświadczenie, wyrazili poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także stwierdzili, że nie uznają referendów w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej oraz w obwodach zaporoskim i chersońskim.”

  kosowerow i mafie albanskie, lotrow z Albanii uznali w pierwszej kolejnosci.

  A gdzie tam na liscie lotrow unijnych Wegrzy? niby bracia do wypitki i bitki?

 44. ! said

  O proszę jak listwak od żydobanderowskich księży słodzi teraz bizoniowi. A tak się kłócili o „s” itp. A jak przyjdzie na katolika i Polaka napluć to z jednej gęby to robią. Wiadomo PiS, PO, Konfa, PSL, SLD jedno zło.

  Gdyby ludzie w kraju byli kumaci to 80% dorosłych nie poszłoby po szprycę tj. jakieś 65% obywateli ogółem.

 45. ! said

  „Tyle tylko, że uchowaj nas Panie Boże od członków takiej elity.”
  „Wykrzyknik to anomalia.”

  Widać, że listwak i bizon to nie Polacy.

 46. Andzia said

  Wniosek do Rady Bezpieczeństwa o potępienie Rosji podpisany został przez USA i Albanię, jako członka niestałego. Ci prezydenci z Europy Środkowo-Wschodniej to dupki zakompleksione, gotowe Bidenowi buty całować. Im kury prowadzać a nie pchać się w prezydentowanie.

 47. Listwa said

  @ 44 ! said

  Znowu chrzanisz jak potłuczony. Nigdzie mu nie słodzę. Jak zwykle czytasz w sposób narwany i uroiło ci się.

 48. UZA said

  „…chyba caryca Katarzyna II dobitniej wyraziła się o polakach, jako kanaliach którzy czcza im podstawionych łotrów (…) Teraz będą czcić Banderę który wyrznął na Wołyniu ich wszystkie klasy.”

  Nie da się ukryć, że obecny, czołobitny stosunek Polaków do Ukraińców jest obrzydliwy i nic tego usprawiedliwić nie może. Nawet jeśli ktoś ma jakieś urazy do Rosji, to przecież powinien – po strasznej, ludobójczej wojnie – takowe mieć i do Niemców, a tymczasem Polacy byli zawsze wyjątkowo entuzjastycznie nastawieni do polsko-niemieckiego „pojednania” (wystarczy wspomnieć haniebną inicjatywę polskiego „Episkopatu” , to słynne ” p r o s i m y o w y b a c z e n i e „).

  O ile dobrze pamiętam jakieś pojednanie polsko-rosyjskie (słynna „dyplomacja ikonowa”) też mieliśmy, bo wtedy akurat były takie rozkazy. Jak rozkazy się zmieniły, to Polacy nagle pokochali swoich bestialskich katów – banderowców. Wstyd i żenada ! Jako Polka bardzo jestem wdzięczna Panu Bizoniowi za obronę dobrego imienia naszej nacji, ale chyba nie ma czego bronić, bo w sprawie wojny zachowujemy się głupiej niż w sprawie plandemii.

 49. Wlodek said

  AD [48]
  „…Nie da się ukryć, że obecny, czołobitny stosunek Polaków do Ukraińców jest obrzydliwy i nic tego usprawiedliwić nie może…”

  To, że akurat nie da się ukryć (ukrofilstwa) to oczywiste, ale usprawiedliwić jednak się da tylko tym, że w tych Polakach nie ma już „naszej nacji”.

  PS
  Przelicytuję tu Gospodarza [39], bo na moje dotychczasowe obserwacje życiowe „Polacy” „…są zażydzeni mentalnie (a i genetycznie) w …” co najmniej 95%.

  Żeby bronić dobrego imienia naszej nacji wypadało by najpierw określić kogo bronimy:
  – ludzi zamieszkujących obecnie Polskę?
  – ludzi posiadających obywatelstwo polskie?
  – ludzi używających języka polskiego?
  – ludzi urodzonych na terenach Polski?
  bo myślących po polsku jest coraz mniej. Przed plandemią myślałem naiwnie, że to nawet połowa. W czasie kowid’owego karnawału zredukowałem swoje szacunki do 10%. Teraz nie jestem pewien tych 5%.

  Staram się nie ukraszać swoich wypowiedzi brzydkimi epitetami, bo porostu niepotrzebnie wydłużają zdanie. Ale jak ktoś wiesza psy na Polakach, nie biorę tego do siebie, ale niestety tak nas postrzegają w świecie. A jeżeli ktoś to robi, to nie dzieli Polaków, tylko zauważa ten subtelny podział. Coś musi jednak być na rzeczy.

 50. Józef Bizoń said

  Język zdradza prawdziwe wnętrze człowieka.
  Język frustratów wiedzie tutaj prym.

 51. Włodek said

  AD [50] Józef Bizoń
  „… Język frustratów …”

  A mógłby Pan rozwinąć (doprecyzować) swoją myśl w języku polskim, bo termin frustracja jest bardzo szerokim pojęciem i może oznaczać:
  obojętność,
  zniechęcenie,
  osowiałość,
  bezwolność,
  pasywizm,
  apatia,
  bezczyn,
  niemoc,
  pasywność,
  letarg,
  otępiałość,
  marazm,
  odrętwiałość,
  tępota,
  zobojętnienie,
  niezadowolenie,
  inercja,
  itd;

 52. bryś said

  Józef Bizoń – trolujesz? Nic nie wniosłeś do dyskusji – dodałeś tylko kupkę, nie wiadomo nawet czego. Napisz, dodaj jakieś statystyki, podaj jakieś fakty z ostatnich 30 lat napawających optymizmem i przywracającym wiarę w tą zdurniała do reszty, zeszmaconą, wyszczepioną, bierną i tępą masę polactwa. Ale taki przykład dotyczący chociaż z 17% resztek „narodu”. Z czego ty się cieszysz???

 53. Józef Bizoń said

  Re. 52
  Brysiu – głupcze spójrz na siebie i na swoje komentarze w Gajówce tępaku.
  Co ty nimi wnosisz do rozumienia otaczającej nas rzeczywistości, do jej zmiany na lepsze?
  Bezmyślny transmiterze podrzucanych ci treści.
  Manipulatorze – gdzie ty się doszukałeś mojego cieszenia się z tego co nas otacza?

 54. bryś said

  Nie ubliżaj ty piiii piiii piiii piiiii. To twoje argyumenty w piii piiii piii ty piiii piiiii piiiii. Jeżeli my się frustrujemy, to wnosze że twój stan jest inny. Radosny, optymistyczny, pełen wiary w siły i inteligencję drzemiąca w narodzie. Nawróć mnie. Oświeć. O jaki kolwiek fakt. Zwalcz we mnie tą frustrację. Proszę.

  Argumenty ad personam – ty jesteś jakiś piii?

 55. Józef Bizoń said

  Re. 51
  Panie Włodek
  Pan pomyśli, włoży trochę własnego wysiłku intelektualnego – i Pan sobie sam doprecyzuje zamiast czekać na gotowe. Pierwszy krok już Pan wykonał.

  Re. 54.
  Gratuluję Brysiowi pokracznego rozumowania i wnioskowania.
  Brysiu się obruszył (bo ad personam do nicka, czyli nie ustalonej osoby i to o ile nie do bota), ale Brysiowi (i innym nickom) to wolno we mnie (nie nickowi) ad personam. Ot taka mentalność Kalego.

 56. Józef Bizoń said

  Rafał Piech: POLSKA BĘDZIE SILNA, JEŚLI BĘDZIE WIERNA PANU BOGU

  https://banbye.com/watch/v_JZsZJk534W4K

  Można wyrażać się inaczej i z troską opisując rzeczywistość otaczającą nas Polaków?
  Można. Czego wszystkim życzę.

 57. Listwa said

  Józef Bizoń said
  kolejna odmiana solidarności, zdziwiony ? :

 58. Listwa said

  ad 57
  jWystraszyłeś sie ? już nie wiadomo gdzie fejki leżą

 59. Włodek said

  Re [55] Józef Bizoń
  2022-10-03 (Poniedziałek) @ 17:04:12

  „… Pan sobie sam doprecyzuje …”

  Panie Józef,
  Od bardzo wielu lat czerpię na „łamach” tego portalu bardzo interesująca wiedzę, raczej nigdzie nie dostępną na innych forach, w takiej różnorodności poruszanej tu problematyki. Komentuję co prawda od niedawna, ale komentarze czytałem i nie zauważyłem, aby wiódł tutaj prym letarg, tępota, odrętwiałość (są to synonimy frustracji).

  Rozumiem nie chciał Pan obrazić Gospodarza, więc domniemuję (wkładam „…trochę własnego wysiłku intelektualnego…”), że ta wypowiedź „…Język frustratów wiedzie tutaj prym…” dotyczy li tylko samych komentarzy na tym portalu, wśród których jest Pan nader aktywny.
  Gratuluję samooceny.

 60. Jack Ravenno said

  Wiecie co szenowne państwo – jak będziecie jechać tak po sobie, co bywało tu nieraz to pomyślę, że wam poważnie rozum odebrało. Przestańcie się szenowne państwo pruć o pierdoły. Przecież na was nie można w żadnym wypadku liczyć. Zresztą – już na nikogo – poza samym Panem Bogiem – liczyć na tym świecie nie można… Więc się kłóćcie i napierniczajcie bez sensu. Trwoniąc czas na pierdoły gdy wam chodnik spod nóg wyrywają.

 61. bryś said

  Szanowny Panie – naprawdę mam w poważaniu to jak ktoś się podpisuje, i poprzez Pana podpis ani trochę nie jesteśmy sobie znajomi. Ni cholery nie mam pojęcia kim Pan, Pani, Ono jest. I ani trochę mi to głowy nie zaprząta.

  Co do delikatnosci wyrażania – jak przekona mi Pan chociaż jednego sąsiada że to wszystko to nie wina Putina, to ich będe głaskał piórkiem za uszkiem, a w stosunku do szanownego Pana – wlezę pod stół i będe wył aż do dania satysfakcji.

 62. bryś said

  Co do moich komentarzy – uwielbiam jak ktoś mądrzejszy mi uszu natrze. Ale fakty sznownie Panie, fakty.

 63. Józef Bizoń said

  Re. 60
  Polemika, nie zgadzanie się z adwersarzem – to nie jest kłótnia.

  Re. 59
  Nie wiem czy Pan wie, że

  Polskę obowiązuje umowa stowarzyszeniowa UE z Izraelem
  https://jozefbizon.wordpress.com/2017/02/10/polske-obowiazuje-umowa-stowarzyszeniowa-ue-z-izraelem/

 64. Włodek said

  AD [60]
  „… Przestańcie się szenowne państwo pruć o pierdoły …”

  Słusznie przejdźmy do konkretów.
  Zaintrygował mnie lapidarny komentarz (Jack Ravenno) pod artykułem „To Wojna”:

  Jack Ravenno wpisał:
  @31MINKA – ponieważ są w tej samej bandzie co reszta. Czego tu nie rozumieć?
  2022-10-03 (Poniedziałek) @ 19:21:01
  [https://marucha.wordpress.com/2022/10/02/to-wojna/#comment-1030234]

  Dotyczy to wpisu „… Zagadka – dlaczego Rosja promuje Covid? …”
  [https://marucha.wordpress.com/2022/10/02/to-wojna/#comment-1030223]

  Przyznam nie rozumiem, z kim, w czym lub gdzie Rosja jest „w tej samej bandzie co reszta”?
  Nie chcę się „pruć”, „napierniczać”, a tym bardziej „kłócić”.
  Zastanawiam się jaki by mieli wspólny interes?
  Proszę o rozwinięcie myśli w Pana komentarzu.

 65. Józef Bizoń said

  Re. 61 Bryś

  „Putinflacja”? Polacy nie dają wiary. W nowym sondażu wskazują winnego

  „Polacy widzą trzech głównych winnych drastycznego wzrostu cen energii w kraju – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. To duży problem dla PiS, bo właśnie rząd Polacy obwiniają za kryzys.

  Pracownia United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zadała respondentom pytanie: Kto odpowiada za drastyczny wzrost cen energii w Polsce?
  Ankietowani jako głównego winowajcę wskazują rząd PiS. Tę odpowiedź wybrało łącznie 35,6 proc. badanych.

  Na drugim miejscu – z wynikiem 28,4 proc. – ankietowani wskazali działania Władimira Putina wraz ze wszystkimi konsekwencjami wybuchu wojny w Ukrainie. Podium zamyka Zielony Ład, czyli polityka transformacyjna Unii Europejskiej. Za przyczynę podwyżek uważa ją 18,4 proc. ankietowanych.

  14,8 proc. badanych wskazało natomiast na rosnące marże firm energetycznych. Zdania w temacie podwyżek nie ma 2,6 proc. respondentów.”

  https://wiadomosci.wp.pl/putinflacja-polacy-nie-daja-wiary-w-nowym-sondazu-wskazuja-winnego-6816206794488640a

  Bryś chciał fakty, to je ma.
  Musi teraz przygotować dużo tych piórek do głaskania za uszkiem.
  Jedno nie wystarczy, bo się szybko zużyje.

  Występowanie pod nickiem jest dowodem braku odwagi cywilnej.
  Jest ukrywaniem się ze swoimi wypowiedziami przed sąsiadami za ściany, a nawet przed członkami własnej rodziny – tej najbliższej i dalszej. Jest to woda na młyn globalistów, którym jest na rękę anonimowa masa ludzka.

 66. Włodek said

  Re [63] Józef Bizoń

  „…Nie wiem czy Pan wie, że …”

  Wiem, ma Pan własny blog – motto: „Na początek po zadyszce i skołowaceniu z biegania za prawdą po internecie”.
  Gratuluję, jestem pełen uznania.

  O tym, że „…Polskę obowiązuje umowa stowarzyszeniowa UE z Izraelem. W ramach „dobrej zmiany” nastał czas na POLIN i przesiadki na Międzymorze…” informował już Pan kilka lat temu. Pamiętam czytałem.

  Ani wtedy, ani teraz, kiedy Pan o tym przypomina, niestety nie poprawi raczej obecnej sytuacji Polaków w Polsce. Wygląda na to, że niewielu Polaków to interesuje.

  I tu muszę przyznać Panu, to rzeczywiście może być frustrujące.

 67. Józef Bizoń said

  „Frustracja to uczucie towarzyszące życiowym niepowodzeniom, gdy długo się o coś starasz lub dążysz do wyznaczonego celu, ale twoje działania nie kończą się pożądanym sukcesem. Pojęcie to pochodzi od łacińskiego frustratio oznaczającego zawód, udaremnienie.
  Frustracji towarzyszą przykre emocje takie jak: żal, złość, irytacja, smutek, zawód czy zniechęcenie.

  A tu link do rozwinięcia tego tematu
  https://rosnijwsile.pl/glowne-zrodla-frustracji-i-jak-sobie-radzic-z-frustracja/
  w tym jako źródło frustracji nie akceptowanie ludzi takimi jacy oni są.

  Zaś w moderacji stoi odpowiedź dla Brysia.

 68. bryś said

  :)))))) Ja tu mam inny trochę sondaż.

  Wojna w Ukrainie. Część Europejczyków winą obarcza NATO, nie Putina. W Polsce odpowiedzialność za wojnę przypisuje NATO 7 proc.

  7 panie Józefie. Słownie: siedem.

  https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,28438762,wojna-w-ukrainie-czesc-europejczykow-wina-obarcza-nato-nie.html?disableRedirects=true

 69. bryś said

  NATO a wojna w Ukrainie. Tak to widzą Polacy

  Najwięcej respondentów odpowiedziało, że państwa NATO powinny dostarczać jeszcze więcej broni i ciężkiego sprzętu dla wojsk ukraińskich. Takiego zdania jest aż 60,2 proc. pytanych. Za zwiększeniem pomocy, czyli za dostarczaniem większej ilości broni, ciężkiego sprzętu i wysyłaniem swoich żołnierzy do Ukrainy opowiedziało się 5,4 proc. ankietowanych.

  Za pomaganiem w takim wymiarze jak dotychczas jest 16,7 proc. badanych. 10,5 proc. ankietowanych uważa, że trzeba pomagać w mniejszym zakresie, a obecne zaangażowanie jest zbyt duże. 7,1 proc. badanych nie wie, którą odpowiedź wskazać.

  Ile procent odpowiedziało że powinni sp…. na drzewo? Czyli mimo że za drozyznę zaczynają obarczć pis, nadal nie rozumieją dlaczego tak się dzieje. NIe widzą związku między sankcjami na Rosję, wysyłaniem miliardów na u-krainę, i innymi czynnikami wywołującymi te podwyżki. Dostaną inną ekipę po wyborach i co? A no …wno.

  https://wiadomosci.wp.pl/nowy-sondaz-wsparcie-ukrainy-przez-nato-polacy-mowia-czego-oczekuja-6816878839610176a

 70. bryś said

  Co do występowania pod nickiem. W kolejce po chleb też się Pan przedstawia? Ile personalii z tysięcy poznanych osób Pan pamięta? Ile uściśniętych rąk potrafi Pan dopisać do nazwiska? Mozesz mówić mi Gabriel jak chcesz. I co to zmieni? Nie składamy tu obietnic wyborczych, nie zawieramy umów, na grzyba Panu moje dane?

 71. Marucha said

  Re 68, 69:
  No cóż, liczby mówią same za siebie.
  Polactwo to KUPA GÓWNA śmierdzącego czosnkiem.
  Te kilka procent normalnych ludzi nie ma najmniejszego wpływu na nic.

 72. Józef Bizoń said

  Bardzo dobrze, że pan Bryś przytoczył te 7% obarczających NATO za wojnę na Ukrainie.
  Tylko te 7% trzeba zestawić z 28,4% obarczających Putania za inflację i wyciągnąć z tego właściwy wniosek.

  Wszystkie mendia (a i politycy) walą, że inflację spowodował wojną Putin, to powinno się oczekiwać, że tylko ok. 7% jest odmiennego zdania, a tu sromotnie im się rozjechały te oczekiwania wynikające ze zmasowanej propagandy.

  Czyja tam wina z tą wojną, to wina,
  ale wy drożyzny i inflacji nie zwalajcie na Putina.
  69% nie wiąże drożyzny z działaniami Putina na Ukrainie.
  W tym 35,6% za winowajcę drożyzny wskazuję rząd wszawski.

 73. Marucha said

  Re 70:
  Ludzie mają różne powody, by pozostawać anonimowymi. I mają do tego cholerne prawo, dopóki nie dokonują przestępstw.

  Sam fakt, że obecne władze tego świata wściekle zwalczają wszelkie możliwości ukrywania swej tożsamości (np. choćby rejestracja kart SIM, elektroniczne szpiegowanie…) powinien zapalić czerwone światło myślącym osobom.

 74. Marucha said

  Re 72:
  Uważa Pan, że jest się czym chwalić?

 75. bryś said

  Panie Józefie – podziwiam Pana optymizm. Mam nadzieję, że jestem w błędzie i wyjdzie na Pana. Pzdr

 76. Józef Bizoń said

  Re. 70 Bryś

  Mnie pana dane nie są potrzebne. Chybiona jest pana argumentacja występowania pod nickiem.
  Więc powtórzę

  „Występowanie pod nickiem jest dowodem braku odwagi cywilnej.
  Jest ukrywaniem się ze swoimi wypowiedziami przed sąsiadami za ściany, a nawet przed członkami własnej rodziny – tej najbliższej i dalszej. Jest to woda na młyn globalistów, którym jest na rękę anonimowa masa ludzka.”

  Re. 71 Admin

  Od dłuższego już czasu wiadomo, że pan uznaje Polaków za polactwo i kupę gówna, bo nie spełniają pana oczekiwań. Żadna to nowość.
  Szwedów też za takich pan uznaje – przecież chcą do NATO?

  W tym sondażu pod ad. 69 najważniejsze jest to:

  „Za zwiększeniem pomocy, czyli za dostarczaniem większej ilości broni, ciężkiego sprzętu i wysyłaniem swoich żołnierzy do Ukrainy opowiedziało się 5,4 proc. ankietowanych.”

  Znowu im się sromotnie rozjechały oczekiwania.
  Sprzęt to wy im tam dawajcie, niech się tam leją do upadłego, ale bez naszych żołnierzy, a przecież po takiej nawałnicy oczekiwano wyniku odwrotnego – nie 5,45 a co najmniej 54%.

 77. Józef Bizoń said

  Re. 73 Admin

  A czy ja gdzieś piszę, ze nie maja prawa pisać pod nickiem?
  Maja takie prawo.
  Natomiast wyraźnie piszę, że pisanie komentarzy pod nickiem świadczy o braku odwagi cywilnej piszącego.
  Służby pomimo nicka i tak wiedzą kto pisze – sam pan to przyznaje w swojej argumentacji.

  Natomiast ludzie stają się ze strachliwości nawzajem anonimowi dla siebie. To znakomicie utrudnia personalną komunikację (wymianę informacji, korygowania się w opiniach) i oddolne organizowanie się ludzi w najbliższym otoczeniu i tym dalszym. Po to też wprowadzono RODO.

 78. Boydar said

  Kiiibiiic ??? (tfu)

  a może tylko konfrater z zespołu d/s Gajówki

 79. Włodek said

  AD [77] Józef Bizoń

  Przepraszam, że się wtrącam, ale zauważyłem sprzeczność pomiędzy Pana komentarzem, a rzeczywistością.

  Nie można twierdzić (wbrew faktom), że anonimowość „… utrudnia personalną komunikację (wymianę informacji, korygowania się w opiniach) …”, ponieważ na tym forum (posty powyżej) niejaki „Bryś” z niejakim „Józef Bizoń” już skutecznie „pojechali po sobie”. Nie wiem czy obopólnie skorygowali się w opiniach, ale do wymiany informacji z pewnością doszło.

  Nie oczekuję od Pana odpowiedzi, ponieważ znowu doszłoby do wymiany informacji pomiędzy niejakim „Włodek” a niejakim „Józef Bizoń”, a na skorygowanie naszych opinii raczej się nie zapowiada.

 80. bryś said

  Sprostowanie do 69.

  Najwięcej respondentów odpowiedziało, że państwa NATO powinny dostarczać jeszcze więcej broni i ciężkiego sprzętu dla wojsk ukraińskich. Takiego zdania jest aż 60,2 proc. pytanych.

  Za zwiększeniem pomocy, czyli za dostarczaniem większej ilości broni, ciężkiego sprzętu i wysyłaniem swoich żołnierzy na Ukraine opowiedziało się 5,4 proc. ankietowanych.

  Różnica pomiędzy ilościowa grupą 60,2% a DODATKOWYMI 5,4 % zawiera się chyba w dodatkowym bonusie : wysyłaniem swoich żołnierzy na Ukraine.

 81. bryś said

  Dalej co do nicka. Sąsiedzi i rodzina znaja moje poglądy na pewne sprawy. Nie prowadzę w internecie agitacji, nie mam misji, nie szukam popleczników (?), wspólników. Nie mieszam w swoją bazgraninę rodziny, itp. Pan ma wydaje się poczucie misji, rzecz chwalebna, dla mnie to rzecz moja i tyle. Nie szukam problemów. A z służbami to jest raczej najmniejszy problem.

 82. bryś said

  Ten kanonik to Pan?
  https://diecezja.pl/kaplani/jozef-bizon/

  Czy ma Pan firme transportową?
  https://aleo.com/pl/firma/bizon-jozef-firma-uslugowa-tolon-konczyce-wielkie

  A może jest Pan księgowym?
  https://www.cylex-polska.pl/firmy/kancelaria-ksi%C4%99gowo-podatkowa-j%C3%B3zef-bizon-11985037.html

  Bloga owszem Pan prowadzi, potem poczytam, ale co dalej z tym nazwiskiem? Do czego mamy go użyć? Raczej nie będziemy w tych samych okręgach wyborczych, więc nawet nie zagłosuję na Pana w razie W.

 83. Józef Bizoń said

  Re. 79 Włodek

  Manipulacja polega na tym, że wybrał pan sobie wygodny fragment pod swoją tezę. W poniższym (z ad. 76) nie ma „lub”, jest „i”.
  Trzeba to rozpatrywać łącznie, a nie wyrywkowo.

  „To znakomicie utrudnia personalną komunikację (wymianę informacji, korygowania się w opiniach) i oddolne organizowanie się ludzi w najbliższym otoczeniu i tym dalszym.”

  No i od kiedy to odmienne spojrzenie na sprawę pomiędzy mną a Brysiem jest pojechaniem po sobie?

  No i mamy takie postawy.
  Co ja się będę narażał, komplikował sobie życie.
  Niech się inni narażają, zrobią za mnie, a ja będę narzekał i obwiniał tych innych. że nie zrobili tego, co ja oczekiwałem.

 84. Józef Bizoń said

  Re. 80 Bryś

  Tam jest koniunkcja (spójnik „i”) więc pana wywód (sprostowanie z tym bonusem) jest nieuprawniony, jest sprzeczny z logiką, i może być poczytany za manipulację pod z góry założoną wcześniej tezę.

  Powtórzę więc to, co napisałem pod 76.

  „„Za zwiększeniem pomocy, czyli za dostarczaniem większej ilości broni, ciężkiego sprzętu i wysyłaniem swoich żołnierzy do Ukrainy opowiedziało się 5,4 proc. ankietowanych.”

  Znowu im się sromotnie rozjechały oczekiwania.
  Sprzęt to wy im tam dawajcie, niech się tam leją do upadłego, ale bez naszych żołnierzy, a przecież po takiej nawałnicy oczekiwano wyniku odwrotnego – nie 5,45 a co najmniej 54%.”

 85. NICK said

  Żadne dawanie sprzętu, pieniędzy; żadnym banderom.
  Sprzęt jest przeciw Rosjanom.

  Dlaczego wielu myśli na opak.
  Dlaczego niewiele rozumiecie.
  choćby li tylko we interesie narodowym polskim?
  Gdyby nie pomoc NATO, w tym, zwłaszcza Polski, upa JUŻ by gniła.

  Co tu p. Bizoń wypisuje.
  Tu i wyżej.
  Hola, hola.

  Plus szczelna granica i bracia Rosjanie ich wybiją.
  Znieść sankcje.
  Zwłaszcza, że Nam szkodzą.
  Poszliśmy do zgniłego tzw. zachodu?
  To zgnijemy.
  Już gnijemy jak ten zachód.

 86. Józef Bizoń said

  Re. 84 NICK

  Trzeba uważnie czytać to, co ja piszę, zamiast mi imputować li tylko z niechęci do mojej osoby.
  Oczywiście, że wyniki ankiety wskazują na głęboką dychotomię i na nie rozumienie zależności przez ankietowanych.

  5,4% jest przeciwko wysyłaniu polskiego żołnierza na Ukrainę przy jednoczesnym popieraniu dostarczaniu ze zewnątrz na Ukrainę sprzętu wojennego.
  Przy tym oni (i ci inni) nie zauważają, ze pchanie sprzętu wojennego na Ukrainę i zaangażowanie się w to Warszawy powoduje wciąganie Polski do wojny z Rosją, a czego konsekwencją będzie wysłanie polskich żołnierzy na ukraiński front.

  Jednakże te 5,4% stanowi poważny kłopot dla okupantów Polski (do wysłania polskiego wojska) szczególnie teraz przed nadchodzącymi za rok wyborami. Daje to nam rok czasu, w którym Rosja może się rozprawić z banderowską Ukrainą (z USA), a tym samym na zażegnanie wciągnięcia polskiego wojska w wojnę z Rosją.

  Nicek NICK ma rację pisząc:

  „Żadne dawanie sprzętu, pieniędzy; żadnym banderom.
  Sprzęt jest przeciw Rosjanom.

  Tyle tylko, że wyniki ankiety są takie, jakie są, i z nich należy wyciągać właściwie wnioski, a nie walić we mnie na oślep dla samej zasady walenia.

 87. NICK said

  Nie będzie wymiany.
  Bez uzasadnienia z mojej strony.
  I.
  Nie mam niechęci co do osoby pańskiej.
  I NICKt Pana nie wali.
  I.
  Pan możliwości TU, wypowiadania się; a różnie TU bywało.
  Tyle.
  No nie tyle.
  Jeszcze pozdrawiam.

  Bez odzewu.

 88. Włodek said

  Re [82] Józef Bizoń
  2022-10-04 (Wtorek) @ 15:35:58

  Panie Bizoń,
  Jeżeli dobrze rozumiem zasady komentowania (patrz zakładka „O Marusze”) to „…Gajówka jest witryną informacyjno-dyskusyjną i niczym więcej…”

  To nie jest portal „randkowy”, tu nikt się z nikim nie namawia i nie agituje.

  Jeżeli chce Pan realizować „…oddolne organizowanie się ludzi w najbliższym otoczeniu i tym dalszym…”, to proszę się nie dziwić, że tu wszyscy anonimowo „narzekają” i „obwiniają tych innych”.

  A jeżeli nie zgadza się Pan z uwagą Gajowego [73] „…Ludzie mają różne powody, by pozostawać anonimowymi. I mają do tego cholerne prawo, …”, to nikt Panu nie zabrania podpisywać swoich komentarzy imieniem i nazwiskiem.
  Ale jak dotąd pod żadnym z Pana komentarzy nie ma podpisu. Ale mi wcale to nie przeszkadza na „…wymianę informacji, korygowania się w opiniach…”.

 89. Józef Bizoń said

  Re. 87 Włodek

  „jak dotąd pod żadnym z Pana komentarzy nie ma podpisu”

  Przecież wyraźnie piszę o występowaniu pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem zamiast występować pod nickiem – i dlaczego.
  Ja występuję pod prawdziwym moim imieniem i nazwiskiem, a pan mi tu wyskakuje z tym, że nie ma mojego podpisu.

  Rozumiem, że dla zasady pisze pan od rzeczy, a panu Gajowemu odpisałem pod ad. 77.
  Rozumiem też, że panu potrzebna jest wyrocznia zamiast używanie własnej głowy.

  Komentujący na Gajówce chełpią się tym, że nie ulegają manipulacji.

  Dyskusja odnośnie pisania komentarzy pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem – zamiast pod nickiem – wykazała skuteczne zmanipulowanie do pisania pod nickiem ku uciesze globalistów.
  Wbrew zdrowemu rozsądkowi i logice nicki bronią, jak Św. Trójcy, występowania pod nickiem.

  W takim razie nicki muszą przyznać dobrodziejstwo Brukseli, która nakazała wprowadzenie RODO, które gojom np. uniemożliwia ustalenie adresu zamieszkania świadka w sprawie sądowej, a który to adres musi być podany we wniosku o przesłuchanie świadka.
  Jak się nie poda adresu zamieszkania świadka, to sąd taki wniosek oddala (odrzuca).

  Na domiar złego są też tacy świadkowie zdarzeń mogących mieć swój finał w sądzie, którzy odmawiają podania nawet swojego imienia i nazwiska powołując się na RODO.
  Na RODO powołują się też urzędnicy, a i pracownicy służby zdrowia,
  gdy wciskają ludziom kit lub ich zbywają. Ich współpracownicy też nie pomogą powołując się na RODO w ustaleniu personaliów takich gagatków.

 90. Józef Bizoń said

  Dopisek do ad. 89

  Dla ustalenia personaliów zdjęcia (a i nagrania dźwiękowego) gagatka, czy świadka, też się nie wykona, gdy on się na to nie zgodzi, a jak się wykona to z ukrycia, to sąd taki dowód odrzuci jako zdobyty nielegalnie.

 91. Marucha said

  Panie Józefie Bizoń,
  W gajówce od samego początku było całkowicie naturalne, że używamy pseudonimów (a kto chce, może podać swoje prawdziwe imię, nazwisko, PESEL, numer konta bankowego itp). Takie mamy tu klimaty.
  Tak więc dyskusja, którą Pan rozpoczął, jest bezprzedmiotowa.

 92. Józef Bizoń said

  Re. 91 Admin

  Pana sprawa i nicków.
  Ja w dyskusji wskazuję na negatywne skutki działania pod nickiem, i komu ostatecznie to sprzyja.

  ————
  Sprzyja większej otwartości dyskusji.
  Admin

 93. Peryskop said

  Admin : Sprzyja większej otwartości dyskusji.

  Antyszacun :((

 94. bryś said

  Trochę myli Pan świat rzeczywisty – gdzie działamy, żyjemy, mamy sprawy, interesy, konflitky itp (przytaczanie rodo) potrzebujemy jakiejś wizytówki, czy nazwiska z wirtualnym klubem dyskusyjnym. Jak bym chciał publikować, stać się osobą publiczną, był nią – to dobre nazwisko może być potrzebne – jak rozpoznawalna marka – tutaj zaś możemy być, lub nie – nie ma to żadnego znaczenia. Przez Gajówke przewinęło się tysiące osób. Jeżeli ktoś chce zacząć działać coś razem wspólnie – można się zapoznać, wymienić maile, itp. Przecież to żaden problem? Były kiedyś jakieś ikony nawet, wchodziły też w gre pieniądze, była chyba nawet zakładka „Działanie?”

 95. Jack Ravenno said

  @64 WŁODEK – wyraźnie napisałem – biorą udział w zniszczeniu świata. To jest ta sama banda. Prują swoich jakąś bar.beluchą o której wiemy że jest czymś niebezpiecznym. „Po czynach ich poznacie”. Trzeba uważnie się temu przyglądać żeby ważnych wskazówek nie przeoczyć.

 96. Jack Ravenno said

  @63 JÓZEF BIZOŃ – odbieram to co tu się dzieje jako zwykłą napierdalankę. Mogę?

 97. Józef Bizoń said

  Re. 95 Jack Ravenno

  Wyrażenie odmiennych poglądów zamiast twórczego namysłu nad nimi nazywa pan napierdalanką?
  Gratuluję takiego podejścia do sprawy.

 98. Manfred alias Botwid dawniej Edwin von Kowalski und Kupelweisser syn Telesfora i Tekli Dawaypijewej ze wsi Kokoszki gmina Łomża (podlaskie) said

  „Dyskusja odnośnie pisania komentarzy pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem – zamiast pod nickiem – wykazała skuteczne zmanipulowanie do pisania pod nickiem ku uciesze globalistów.”

  Ku uciesze globalistów???
  A komu to tak zależy na prawdziwych danych ludzi tutaj piszących i w jakim celu?
  Baaardzo ciekawe…
  Pisanie pod nickami jest bezpieczniejsze. Już jeden taki był z Rybnika co węszył kto się jak nazywa. A potem pewnie powybijałby szyby w domu tym gajówkowym „trollom Putina”.’

 99. Włodek said

  Re [95] Jack Ravenno
  „…wyraźnie napisałem – biorą udział w zniszczeniu świata. To jest ta sama banda…”

  Mnie to tez dziwi, że Putina pokazują bez maseczki, ale Ławrowa i innych pokazują w namordnikach (np. Samarkanda). Niepokojące są również zarzuty Kadyrowa w stosunku do dowodzących odcinkami frontu (gen. Aleksandra Łapina), jak również wzywanie do użycia taktycznej broni jądrowej.

  Moje pytanie było jednak dociekliwsze: „…Zastanawiam się jaki by mieli wspólny interes?…” kolaborując z globalistami(?).

 100. Włodek said

  AD [97] Manfred Alias Botwid Dawniej Edwin Von Kowalski Und Kupelweisser Syn Telesfora I Tekli Dawaypijewej Ze Wsi Kokoszki Gmina Łomża (Podlaskie)

  Teraz to nawet Peryskop nie docieknie, kto się skrywa pod tym pseudonimem:)

 101. Józef Bizoń said

  Re. 98 Manfred alias … Von …

  Poszedł metodą na strach sprawdzona przy C19.
  Potem palnął z grubej rury w pierw ją nie nabiwszy.
  Jak będą chcieli to gajówkowym „trollom Putina” zajmą się służby, a może już się zajęły. Pisanie pod nickiem nic tu nie pomoże, bo dla służb jest wiadomym kto, skąd i z którego komputera pisze.
  Jak będą chciały to nie tylko szyby mogą powybijać.

  Insynuację pod moim adresem skwituje tak.

  Przyjdzie mi się zgodzić z argumentem Admina, że pisanie pod nickiem służy większej otwartości w dyskusji.
  Inaczej bym się nie dowiedział, że Manfred alias … Von … ma w głowie kapustę zamiast mózgu.

 102. Manfred alias Botwid dawniej Edwin von Kowalski und Kupelweisser syn Telesfora i Tekli Dawaypijewej ze wsi Kokoszki gmina Łomża (podlaskie) said

  „Inaczej bym się nie dowiedział, że Manfred alias … Von … ma w głowie kapustę zamiast mózgu.”

  Piękny język stuprocentowego Polaka i katolika. Świadczy on o charakterze i wychowaniu tego kto go używa.

  A i czytać nie potrafi. Nie służby tylko ci Polacy, których tak kochasz, zwykli ogłupieni ludzie mogą się „mścić” na ludziach z tego forum. Jeden taki był ze Śląska. Nie pamiętam nazwiska. I to nie były żadne służby.

  Weź się lepiej przyznaj kim jesteś i co tu knujesz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: