Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

„Złamanie hegemonii jest nieodwracalne”. Putin ogłasza budowę Wielkiej Rosji

Posted by Marucha w dniu 2022-10-01 (Sobota)

MOSKWA, 30 WRZEŚNIA – RIA Novosti, Władimir Kowalow.
Prezydent Władimir Putin podpisał umowę o włączeniu do Federacji Rosyjskiej obwodów DRL, LPR oraz chersońskiego i zaporoskiego. Według niego Moskwa odbudowuje większą, historyczną Rosję.

Prezydent Rosji Władimir Putin przemawia podczas uroczystości podpisania traktatów o włączeniu obwodów DNR, LNR, zaporoskiego i chersońskiego do Federacji Rosyjskiej na Kremlu – RIA Novosti, 1920, 30.09.2022

Jednocześnie zaznaczył, że jest gotowy do negocjacji z Kijowem. Jednak przekaz na Kremlu był wyraźnie skierowany nie tyle do ukraińskiego reżimu, co do zbiorowego Zachodu.

Wydarzenie historyczne

„Jestem przekonany, że Zgromadzenie Federalne poprze ustawy konstytucyjne o przyjęciu i utworzeniu czterech nowych regionów w Rosji, czterech nowych podmiotów Rosji, bo taka jest wola milionów ludzi” – podkreślił szef państwa. Jak wcześniej informowała Walentyna Matwiejenko, przewodnicząca wyższej izby parlamentu, może to nastąpić 4 października.

Na Kremlu odbyła się ceremonia podpisania traktatów o włączeniu do Federacji Rosyjskiej obwodów DNR, LNR, zaporoskiego i chersońskiego

Wyrażając wdzięczność Putinowi za decyzję, szef LNR Leonid Pasechnik powiedział, że nacjonaliści próbowali złamać jego naród, ale ludzie jednak osiągnęli zjednoczenie z ojczyzną. „To, do czego miliony Rosjan szły przez łzy i ból, spełniło się” – powiedział.

Zdaniem prezydenta, Zachód od wieków pielęgnuje rusofobię, bo jest zły z powodu niemożności skolonizowania państwa rosyjskiego.

„Podkreślam, że jedną z przyczyn wielowiekowej rusofobii, nieskrywanej złości tych zachodnich elit wobec Rosji jest właśnie to, że nie daliśmy się ograbić podczas podbojów kolonialnych, zmusiliśmy Europejczyków do handlu dla obopólnej korzyści, Udało się to osiągnąć dzięki stworzeniu w Rosji silnego scentralizowanego państwa, które rozwijało się, wzmocnione wielkimi wartościami moralnymi prawosławia, islamu, judaizmu i buddyzmu, otwartej na wszystkich rosyjskiej kultury i rosyjskiego słowa” – powiedział Putin.

Ci, którzy nie byli w stanie przeciwstawić się zachodnim kolonizatorom, mieli pecha: byli eksterminowani i narkotyzowani. Jednocześnie Moskwa teraz nadal walczy o swoją kulturę. Między innymi po to, by w Rosji nie nazywano rodziców liczebnikami porządkowymi zamiast mama i tata, jak w krajach zachodnich – dodał Putin.

Jednocześnie poradził Kijowowi, by w celu obrania drogi do pokoju uszanował referenda w obwodach DNR, LNR, chersońskim i zaporoskim. „Wzywamy reżim w Kijowie do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych i powrotu do stołu negocjacyjnego. Jesteśmy na to gotowi. To już było wielokrotnie mówione” – przypomniał prezydent.

Długa droga przed nami

DPR i LPR powstały w 2014 roku jako reakcja na przewrót w Kijowie. Następnie w obwodzie donieckim w referendum wzięło udział 75% głosujących, z czego 89% opowiedziało się za niepodległością. W obwodzie ługańskim 96% opowiedziało się za suwerennością. Mimo to Moskwa uznała republiki za niepodległe państwa dopiero w lutym 2022 roku.

DPR i LPR przyłączą się do Rosji w granicach z 2014 roku – poinformował Kreml

Oczywiście DNR i LNR chciały powtórzyć scenariusz krymskiej wiosny w swoim kraju, ale wydarzenia potoczyły się inaczej. Kijów ogłosił operację antyterrorystyczną, której ofiarami do początku 2022 roku było około 14 tysięcy osób. Społeczność międzynarodowa, w tym Rosja, próbowała pogodzić strony konfliktu na podstawie porozumień mińskich. Negocjacje zakończyły się jednak niepowodzeniem.

Zaledwie osiem lat później republiki przeprowadziły kolejny plebiscyt – za przyłączeniem do Rosji. Przy frekwencji przekraczającej 90 procent w DRL i LPR, prawie 100 procent ludności poparło akcesję. W tym samym czasie głosowanie odbywało się w obwodach chersońskim i zaporoskim. Tam wynik wyniósł odpowiednio 87 procent i 93 procent. Oba regiony zostały uznane przez Moskwę za niepodległe państwa w nocy 30 września.

Krym, jak wiemy, „wrócił do ojczystego portu” w marcu 2014 roku. W referendum prawie 97% głosujących było za. Od tego czasu półwysep został połączony mostem z lądem, wybudowano autostradę Tavrida, zmodernizowano sieci energetyczne i inną infrastrukturę oraz zwiększono wynagrodzenia i emerytury.
UE, USA i ich satelity nie uznały żadnego z tych głosów. Moskwa została ukarana rekordową liczbą sankcji. A mieszkańcy Krymu i ludowych republik Donbasu nie tylko nie chcą powrotu pod władzę Kijowa, ale się go boją, zdając sobie sprawę, że czekają ich tam tylko represje.

„Prawdziwy wstyd”.

Choć głównym tematem wystąpienia w Pałacu Kremlowskim było przyłączenie do Rosji czterech nowych podmiotów, prezydent nie pominął kryzysu obecnego porządku świata.

Putin nazwał tych, którzy są gotowi żyć według zasad USA politycznymi masochistami.

Mówiąc o agresywnej polityce USA, Putin przypomniał, że Amerykanie jako jedyni w historii pozwolili sobie na użycie broni jądrowej, i to dwukrotnie – w Hiroszimie i Nagasaki. „Przy okazji stworzyli precedens” – doprecyzował.

Jednocześnie – kontynuował rosyjski przywódca – Waszyngton nie jest zbyt lojalny wobec swoich partnerów, w tym Japończyków.

„USA nadal faktycznie okupują Niemcy, Japonię, Republikę Korei i w istocie inne kraje. A jednak cynicznie nazywają ich równymi sojusznikami… Co to za współpraca? Cały świat wie, że głowy tych państw są monitorowane, pierwszym osobom tych państw umieszcza się urządzenia nasłuchowe nie tylko w ich biurach, ale także w ich domach. To jest prawdziwy wstyd” – mówi głowa państwa.

Dążenie Waszyngtonu do dominacji nad światem wyraża się nie tylko w agresji wobec Rosji, ale także w stosunku do amerykańskich satelitów w Europie.

Anglosasom nie wystarczają już sankcje, przeszli do sabotażu. Niewiarygodne, ale prawdziwe. Poprzez zaaranżowanie wybuchów na międzynarodowym gazociągu Nord Stream, który przebiega pod Morzem Bałtyckim, [oni] faktycznie zaczęli niszczyć paneuropejską infrastrukturę energetyczną – stwierdził Putin.W tych  okolicznościach Rosja nadal walczy „o sprawiedliwą i wolną drogę”. „Powtarzam: nie będzie tak jak wcześniej” – podkreślił prezydent.

Według niego, mimo życzeniowego myślenia Zachodu, „większość państw odmawia „zanurzenia się” i inteligentnie wybiera współpracę z Moskwą”. A kraje te stanowią znaczącą część światowej społeczności. Z kolei USA nie ma nic do zaoferowania poza polityką rabunku i wymuszania zeznań.

https://ria.ru/20220930/politika-1820677223.html

Szczerze gratulujemy Rosjanom – zwłaszcza tym, którzy po latach bandyckich napadów ze strony ukraińskich zwyrodnialców, mogą nareszcie powrócić do siebie i żyć w spokoju.
Admin

Komentarzy 45 do “„Złamanie hegemonii jest nieodwracalne”. Putin ogłasza budowę Wielkiej Rosji”

 1. yattakaj said

  „Anglosasom nie wystarczają już sankcje, przeszli do sabotażu.
  ” „USA nadal faktycznie okupują Niemcy,”

  To sie mnie podoba, glosno I wyraznie.

 2. Berni said

  30 września, na gorze trzeba poprawić

  —–
  Ok.
  Admin

 3. bryś said

  Co z Odessą?

 4. NICK said

  To symbol i pretekst.

 5. Marek said

  Rosja powiększyła się o cztery regiony, ale Turcja odmawia uznania wyników referendów. Politolog Władimir Awatkow powiedział, że Ankara była „zestresowana”.

  Reakcja Turcji
  Do Rosji po ostatnich referendach i głosowaniach mieszkańców dołączyły cztery regiony – DRL, ŁRL, chersoński i zaporoski. Turcja odmówiła uznania wyników referendów.

  Władze tureckie w sobotę 1 października ogłosiły, że nie uznają wejścia do Rosji czterech nowych regionów. Przypomnijmy, że Ankara nie uznaje też aneksji Krymu do naszego kraju, która miała miejsce w 2014 roku.

  „Zgodnie z tym stanowiskiem, przyjętym w 2014 roku, odrzucamy decyzję Rosji o aneksji obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego na Ukrainie” – poinformowały władze tureckie w oficjalnym oświadczeniu.

  Turcja uważa, że ​​przystąpienie czterech regionów na podstawie referendów jest „pogwałceniem ustalonych zasad prawa międzynarodowego”. Jednocześnie władze kraju nadal nalegają na zakończenie konfliktu i prowadzenie negocjacji pokojowych między Moskwą a Kijowem.

  „Stres” Turcji
  Politolog Władimir Awatkow skomentował reakcję Turcji na referenda w swoim kanale Telegram. Zaznaczył, że tureckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie może trzymać się z daleka od ważnych wydarzeń historycznych i postanowił wystąpić publicznie.

  „Dyplomaci tureccy długo zbierali myśli. Najwyraźniej trawili przemówienie W.W. Putina „George”. Zwłaszcza w kontekście wczorajszej rozmowy telefonicznej, kiedy rosyjski prezydent już delikatnie przygotował swojego kolegę Erdogana do myślenia o nieodwracalności trwających procesów” – napisał ekspert.

  Specjalista ds. Turcji uważa, że ​​Ankara jako członek NATO „zestresowała się”. Tak tłumaczy reakcję kraju. Awatkow powiedział, że tureccy dyplomaci nie powiedzieli nic specjalnego.

  „Ktoś jest zaskoczony? Tak, nikt już się nie dziwi. Oczekiwanie, że Turcja uzna DRL, ŁRL, Zaporoże i Chersoń za rosyjskie, oznaczałoby oczekiwanie na uznanie Krymu jako takiego, który dla Turcji jest turkocentrycznym „światem tureckim” i temat o szczególnym znaczeniu” – uważa ekspert.

  Turcja wciąż próbuje siedzieć na dwóch krzesłach – podsumował. Jednocześnie Ankara pozostaje naszym partnerem strategicznym i chętnie kupuje rosyjską broń i surowce. Dodatkowo rosyjscy turyści są zawsze mile widziani w Turcji.

  https://tsargrad.tv/news/rossija-uvelichilas-na-chetyre-regiona-turcija-stressanula_636303

 6. Marek said

  Podczas głosowania Rady Bezpieczeństwa ONZ dwa kraje odmówiły głosowania w sprawie przyłączenia Donbasu do Rosji.

  Chiny i Indie odmówiły głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w sprawie przystąpienia Donbasu do Rosji. Oba kraje zdecydowały się w końcu wstrzymać się od głosu.

  Przypomnijmy, że Rada Bezpieczeństwa ONZ zażądała potępienia przystąpienia nowych regionów do naszego kraju. Chiny i Indie stwierdziły, że Rada Bezpieczeństwa ONZ powinna zmniejszyć napięcie na świecie, a nie odwrotnie – eskalować sytuację.

  „Chiny wstrzymują się od głosowania nad rezolucją” – powiedział Zhang Jun, stały przedstawiciel Chińskiej Republiki Ludowej przy ONZ.

  Z kolei przedstawiciel Indii przy ONZ potwierdził, że kraj nie będzie głosował i popierał „eskalację napięcia”.

  Rosja zablokowała w Radzie Bezpieczeństwa ONZ rezolucję o nieuznawaniu referendów.

  Wcześniej korespondent wojenny Komsomolskiej Prawdy Dmitrij Steszyn mówił o głównym wyniku referendów. W swoim telegramie „Rosyjski Tarantass” podkreślił, że referendum miało pozbawić naszych obywateli złudzeń.

  „Żadne państwo, które jest częścią OUBZ nie poparło wyboru Donbasu, Chersoniu, Zaporożu. Rosja nie ma przyjaciół, bez względu na to, jakie umowy podpisze. Jesteśmy sami na krze, obwiązani łomami. tym lepiej i łatwiej będzie” – podkreślił dziennikarz.

 7. waldens said

  Jak musi, to niech powiększa. Oby tylko zatrzymał się na Bugu…

 8. bryś said

  Waldens – tak bardzo kochasz Pan rzydów własnego chowu? Będziesz ich własną piersią zapewne bronił?

 9. Wie(j)szcz said

  W związku z powyższy, chyba trzeba szybko pobiec do najbliższego kantoru. I zakupić, za jak najwiekszą kwotę, niesamowicie cenną walutę naszych przyjaciół zza oceanu i europy. Po najwyższym z możliwych historycznie kursów. Aby pomóc w ratowaniu zagrożonego świata demokracji, wolności i społecznej sprawedliwości.
  Za wszelką cenę!

 10. Marek said

  wpis 6. pochodzi z:
  https://tsargrad.tv/news/proverka-referendumom-kto-vozderzhalsja-ot-golosovanija-po-prisoedineniju-donbassa-k-rossii-v-oon_636244

 11. Waldemar Bartosik said

  AMERYKA W STANIE DEMENCJI….
  czyli
  SRANIE PANIE JANIE PO ŚCIANIE.

  Śpiący Biden, który swą kadencję począł od nazwania Putina mordercą, właśnie rzekł : ” Ameryka jest w pełni przygotowana, by wraz z sojusznikami z NATO bronić każdego centymetra terytorium NATO – każdego centymetra. Więc, panie Putin, nie zrozum błędnie tego, co mówię. Każdego centymetra.”
  Fasada, która w starczym zwidzie dementa – ledwie co wzywała z trybuny tragicznie zmarłą senatorkę, W KTÓREJ POGRZEBIE UCZESTNICZYŁ – grozi Rosji.

  Panie Biden !!!

  Nie zrozum błędnie tego co mówię. Gdyby nie Rosja, bylibyście dotąd kolonią Imperium Brytyjskiego.

  „O cokolwiek prosi, z góry się zgadzam” rzekł car Mikołaj, na wieść o nadejściu listu od Lincolna – jeszcze przed jego otwarciem.

  Wojna secesyjna, która pochłonęła 600-700 tysięcy ofiar wybuchła, bo „Północ”, w imię stworzenia preferencyjnych warunków dla wzrostu własnego przemysłu, wprowadziła zaporowe cła dla wszelkiego importu z Europy. A banały o czarnych niewolnikach, wstawmy pośród bajki.
  Wojnę tę Północ przegrywała.

  W 1862 roku car i prezydent wymieniają między sobą korespondencję, wychwalając się nawzajem pod niebiosa i ogłaszając przyjaciółmi na wieki. Zastępujący ambasadora Cameron raportuje do Waszyngtonu: „otoczenie cara zapewniło mnie, że w razie jakichkolwiek problemów z innymi europejskimi potęgami, przyjaźń między Stanami Zjednoczonymi a Rosją zostanie okazana w zdecydowany sposób”. Wkrótce przekazuje też, że „Rosjanie przejawiają najszczerszą przyjaźń w stosunku do Północy… Okazują stałą chęć interpretowania wszystkiego na naszą korzyść. Nie ma drugiej stolicy w Europie gdzie lojalny Amerykanin spotyka się z tak powszechną sympatią jak Sankt Petersburg, gdzie stłumienie tej nienaturalnej rebelii spotka się z bardziej naturalną satysfakcją”.
  Niewykluczone, że to właśnie groźba interwencji marynarki wojennej Rosji po stronie USA spowodowała, że Francja i Wielka Brytania nie wystąpiły otwarcie po stronie Konfederacji i nie przełamały – jak wcześniej obiecywały – jankeskiej blokady portów Południa. Na interwencję zdecydowana miała być już Francja, która nie chciała jednak wystąpić sama i czekała na ostateczną decyzję Brytyjczyków. W krytycznym momencie Lincoln pisze listy do cara i Gorczakowa, niemal błagając o pomoc. Brytyjczycy, zgodnie z jego przewidywaniami, wahają się i sondują Rosjan. Stanowisko Gorczakowa jest jasne: odpowiada on Amerykanom, że rząd carski „lojalnie stoi po stronie Unii”. Ponadto car Aleksander nakazuje zakomunikować rządom Francji i Wielkiej Brytanii, że zarówno każda akcja zbrojna przeciw USA, jak i samo uznanie Konfederacji za odrębne państwo, może zakłócić równowagę i pokój na świecie i zostać potraktowane przez Rosję jako casus belli. W tej sytuacji rząd Jej Królewskiej Mości, a za nim Francja, wycofuje się z pomysłu otwartego poparcia Południowców.

  We wrześniu rosyjskie okręty przybywają do portu w Nowym Jorku, wkrótce potem kolejne zawijają do San Francisco. W obu przypadkach witane są przez tłumy rozentuzjazmowanych Jankesów – w stanach Unii wybucha prawdziwa prorosyjska ekstaza.

  I TAK – w największym skrócie – ROSJA URATOWAŁA DUPĘ AMERYKI !!!

 12. Listwa said

  No a tak wielu w Polsce świętuje nadal zwycięstwa armi ukrainskeuj.

 13. Listwa said

  Albo zmądrzał albo nie ma juz kogo.
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1440377%2Cprezydent-zelenski-odwolal-jesienny-pobor-do-wojska.html

 14. Emilian58 said

  Wielka szkoda że Rosja nie zrobiła tego w 2014 roku. Nie byłoby tyle ofiar. A teraz należy mieć nadzieję że Putin już nie będzie uważał psychopatów ze zgniłego zachodu za partniorów. Co nie znaczy że nie ma rozmawiać z tymi, którzy jeszcze nie dostali głupawki.

 15. Listwa said

  @ 14 Emilian58 said

  Do przygotowania sie do sankcji też trzeba czasu

 16. revers said

  tak panie Listwa do swiat nie daleko a tu od zachodu bedzie zamykalo sie sklepy
  o godz 13.

  Juz w kraju zwizkowym Baden Witenberg w niektorych sieciach handlowych zamyka sie sklepy o 13.

  Oficjalnie brak pracownikow po zniwach kowidowych. Nieoficjalnie blockout europejski.

 17. Hiob said

  Jak widać Adolf Hitler miał w kwietniu 1945 r większe poczucie realizmu niż Władimir Władimirowicz obecnie. Ukraińska armia właśnie zajęła Liman i Jampol i to nie dlatego, że dokonała jakiegoś cudu na polu walki, ale dlatego że „potężna” armia rosyjska nie ma rezerw, żeby wzmocnić ten odcinek frontu. Sytuacja się powtarza – to dzięki brakowi rezerw w rosyjskiej armii Ukraińcy przejęli bez walki znaczną część obwodu charkowskiego, w tym strategiczne miasto Izjum.
  Rosja wojnę z Ukrainą przegrała, a jej liderzy zademonstrowali przy tym absolutne wyżyny kretynizmu. Po miesiącach rozważań Putin zdecydował się na częściową mobilizację, przyznając przy tym że samo istnienie rosyjskiego państwa jest zagrożone. Jak się szybko okazało, pomimo prowadzenia od kilku miesięcy wojny odpowiedzialny za tę mobilizację aparat był do niej nie przygotowany. Czy jest na świecie jeszcze jakieś inne państwo, którym rządzą podobni kretyni?!

  ————
  Tobie coś pierdolnęło w instalacji, dupku?
  Przekroczyłeś granicę kretynizmu.
  Ban.
  Admin

 18. Barbara Chojnacka said

  Ad.7
  Dlaczego ma się zatrzymać na Bugu??
  Zatrzyma się, jak unieszkodliwi złoczyńców!
  💤Z💤

 19. revers said

  Zelnsky „W tym tygodniu wzrosła liczba ukraińskich flag w Donbasie. Za kolejny tydzień będzie ich jeszcze więcej.
  A czym w takim razie jest pseudo referendum? Czy istnieją dwa regiony donieckie? Dwie wsie Jampil w obwodzie donieckim? Albo dwie wioski Torske?
  Ruch ukraiński będzie trwał.
  Ukraińska flaga jest już w Łymaniu w obwodzie donieckim. Walki wciąż się tam toczą. Ale tam nie ma śladu po żadnym pseudoreferendum.
  Jest to logiczne dla Ukrainy. A dla przeciwnika takich „niespójności” będzie coraz więcej.
  Ukraina odzyska swoje. Zarówno na wschodzie, jak i na południu. A co próbowali teraz zaanektować i Krym, który od 2014 roku nazywa się zaanektowanym.

  Nasza flaga będzie wszędzie.”

  A odwody sa czekaja jak hiobwe wojsko wejdzie dalej i glebiej z proba podzielenia dwoch republik jak w 2014 roku w strone Dobylcewa.

  Pod Dobylcewem w 2014 roku to ukry dostaly taki lomot ze nie ndazali troki i belgijskie trupy zbierac.

  A Merkelowa z Macronem latala do Moskwy lub Minska wstrzymac ofensywe, oczywiscie Merklowa wychozila z samolotu z podniesionymi rekoma w Moskwie.

  Po Limanem to fatycznie tylko po angielsku rozawiano. Ale oficjalnie NATO lub najmnikow nie ma.

  Teraz Minska juz nie ma.

 20. wewewe said

  Re 5 – Marek:
  Jeśli to odbudowa ZSRR, to Turcja nie ma się czego obawiać. Jeśli zaś Rosji – to już znacznie gorzej. I Turcy wiedzą, dlaczego.

 21. lewarek.pl said

  Kijów wyznaczył Polskę do odbudowy Doniecka po zwycięskiej wojnie z Rosją. I co teraz? Trzeba będzie prosić Rosję o pozwolenie.

 22. corintians said

  Ogladalem kiedys rosyjskie reality i nie mam watpliwosci ze w tym aspekcie sa normalnym krajem. Normalnym gdzie ludzie sami sie organizuja. Zaden konserwatyzm.
  Swododa obyczajowa ale pozbawiona odgornie narzucanego natrectwa dewiacji.
  Ale ze gajowemu to odpowiada to juz mnie dziwi.

 23. Ale dlaczego? said

  Ukraińcy nie potrafili się dogadać z Ukraińcami. Tylko agentura usraellska i hodowani od 2WŚ talib…, przepraszam, banderowcy, decydowali o wojnie, przecież bratobójczej. I stało się to co miało się stać.
  Ale jednak klaun żydowski wygrał wybory, bo obiecał pokój. Więc jednak Ukraińcy nie są aż tak do końca ogłupiali… Ale nie mieli sił i szans z agenturą.
  No i to nie koniec przecież wojny.

  A co będzie z nami???
  Polacy są nie mniej ogłupieni…

 24. waldens said

  @8 & @18:

  W moich stronach karaluchy nazywane są „rusami”. Domyślcie się, dlaczego. Co do żydów, to większość wyniosła się po plebiscycie. Przez pół wieku nie spotkałem ani jednego.

 25. Dmitrij Kotkow said

  Re 17.
  Ciekawe, że wyzwiska, jakimi pan (nomen omen) Wacek obdarza innych, najbardziej pasują do niego samego. A wady, jakie przypisuje Polakom, pasują do jego zwolenników. Przyjrzyjcie się komentarzom na blogu pod tym kątem.

  A ta wielka Rosja to wielka fikcja. W pewnym momencie wszystko pi…nie i wyjdą na wierzch wszystkie słabości.

 26. Emilian58 said

  @waldens
  Co do żydów to jesteś w błędzie albo mieszkasz na Saharze.

 27. Włodek said

  AD [23] Dmitrij Kotkow
  2022-10-02 (Niedziela) @ 00:04:26

  „…Przyjrzyjcie się komentarzom na blogu pod tym kątem. …”

  Przyjrzałem się, ale w kwestii formalnej:
  1) „… Re 17…”
  sugeruje, ze Dmitrij Kotkow odpowiada Hiob’owi, ale tytułuje go Wacek (?).
  2) Hiob (Wacek?) nie obdarza nikogo wyzwiskami, tylko twierdzi „…Rosja wojnę z Ukrainą przegrała …”, w podobnym zresztą tonie, jak sam Dmitrij Kotkow: „… A ta wielka Rosja to wielka fikcja …”

  Pod jakim katem mam się przyglądać (i czemu?), żeby zobaczyć to, co widzi (wyobraża sobie ?) Dmitrij Kotkow?

 28. Patmos said

  Perfidny Albion:

  Jednakowoż: A którz to w tym Albionie prowadzi taką, a nie inną, politykę? Czy w poszukiwaniu odpowiedzi należałoby wrócić do 1640+ i Cromwella? Ktoś go finansował, niezupełnie bezinteresownie.

 29. revers said

  Albion pracuje czy w australi czy w stanach na globalny glod i lokalen glodomory.

 30. osoba prywatna said

  Z sieci:

  Szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Pushilin podpisał dekret o nacjonalizacji majątku 142 obywateli Ukrainy i dwóch spółek we własność państwową bez rekompensaty dla właścicieli wartości tego majątku. W szczególności dekret dotyczy nieruchomości ukraińskich oligarchów Rinata Achmetowa i Siergieja Kurczenki.

 31. bryś said

  „Przez pół wieku nie spotkałem ani jednego.” – siedza w Pana kieszeni, rządzie, mediach, itp, itd.

  „karaluchy nazywane są „rusami”” – nie to co dumni niemcy, piękni francuzi, ogniści włosi i kochający demokrację amerykanie.

 32. osoba prywatna said

 33. Anucha said

  Pogratulować i pozazdrościć takiego Męża Stanu dla Rosjan.

 34. xrt said

  Ramzan Kadyrow o Krasnym Limanie:

  „Nie mogę milczeć o tym, co wydarzyło się w Czerwonym Limanie” – Kadyrow zareagował na wycofanie wojsk rosyjskich z miasta

  Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow zareagował na wycofanie wojsk rosyjskich z Czerwonego Limanu, krytykując dowódcę Centralnego Okręgu Wojskowego, generała pułkownika Aleksandra Łapina, odpowiedzialnego za obronę miasta.

  Zawsze mówiłem: nie ma nic lepszego niż dźwięczna prawda, choć gorzka, bolesna, ale prawda. To jedyny sposób, by iść naprzód. Dlatego nie mogę milczeć o tym, co wydarzyło się w Red Limanie.

  Obroną tego miejsca kierował dowódca Centralnego Okręgu Wojskowego gen. pułkownik Aleksander Łapin. Ten sam Lapin, który otrzymał gwiazdę Bohatera Rosji za zdobycie Łysychańska, choć de facto go tam nie było. Lapin podlegał oddziałom Zachodniego Okręgu Wojskowego.

  Generał pułkownik umieścił zmobilizowanych żołnierzy z LPR i innych jednostek na wszystkich granicach kierunku limanskiego, ale nie zapewnił im niezbędnej łączności, interakcji i dostarczania amunicji. Dwa tygodnie temu dowódca sił specjalnych Achmat, mój drogi brat Apta Alaudinow, osobiście doniósł mi, że nasi żołnierze mogą stać się łatwym celem. Z kolei poinformowałem o niebezpieczeństwie szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Walerego Gierasimowa. Ale generał zapewnił mnie, że nie wątpi w talent wojskowy Lapina i nie wierzy, że w Krasnym Limanie i jego okolicach możliwy jest odwrót.

  Tydzień później Lapin przeniósł swoją kwaterę główną do Starobielska, sto kilometrów od swoich podwładnych, i zaszył się w Ługańsku. Jak szybko zarządzać jednostkami, będąc 150 km od nich? Ze względu na brak podstawowej logistyki wojskowej pozostawiliśmy dziś kilka osad i duży obszar terytorium.

  Nie szkoda, że ​​Lapin jest niekompetentny. I to, że na szczycie jest zasłaniany przez przywódców Sztabu Generalnego. Gdyby to była moja wola, zdegradowałbym Lapina do szeregowca, pozbawiłbym go nagród i z karabinem maszynowym w rękach wysłałby go na linię frontu, aby zmył jego wstyd krwią.

  Nepotyzm wojskowy nic ci nie da. W wojsku trzeba wyznaczyć na dowódców ludzi o zdecydowanym charakterze, odważnych, pryncypialnych, zatroskanych o swoich bojowników, wyrywających zęby za żołnierza, którzy wiedzą, że podwładnego nie można pozostawić bez pomocy i wsparcia. W wojsku nie ma miejsca na nepotyzm, zwłaszcza w trudnych czasach.

  Czy brakuje nam rodzynek? Już wtedy powiedziałem: strzelaj do koncentracji militarnej wroga w schwytanych faszystów Izyum, zwłaszcza że nasza artyleria w tym czasie miała okazję. Zlikwidowaliby głównych satanistów i faszystów. Powinniśmy robić swoje w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie flirtować. Wykorzystaj każdą okazję i każdą broń, aby chronić nasze terytorium. Donieck wciąż jest pod ostrzałem. Mieszkańcy czterech przyłączonych terytoriów chcą być chronieni.

  Nie wiem, co donosi do Naczelnego Wodza rosyjskie Ministerstwo Obrony, ale moim zdaniem konieczne jest podjęcie bardziej drastycznych środków, w tym wprowadzenie stanu wojennego na terenach przygranicznych i użycie broni jądrowej małej mocy. Nie trzeba podejmować każdej decyzji z myślą o społeczności zachodnioamerykańskiej – to już zostało powiedziane i wiele zrobione przeciwko nam.
  Wczoraj parada w Izum, dziś flaga w Limanie, a jutro co?
  Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie było tak źle.

 35. zagobasum said

  Hiob, śmieszny człowieczku 🙂 „Rosja wojnę z Ukrainą przegrała…” Tak samo brzmiały komunikaty OKW (Oberkommando der Wehrmacht) późną jesienią 1941r a nawet w kwietniu 1945… Tak ci mózdzek wyprała propagitka kur(ew)skiej tvpis czy płaca ci za te brednie?

  ———–
  Sami Państwo widzicie, że banowanie uczestników tylko za wulgarność lub oszczerstwa nie wystarczy.
  Bezdenna głupota również się tu kwalifikuje.
  Admin

 36. Kazek said

  Zniszczenie Nord Stream powoduje , że eksport gazu do Europy ustal a to jest największe źródło rosyjskich dochodów. Zaraz po tym Putin mówił o gotowości do rozmów pokojowych ale oni nie będą z nim rozmawiać

  ———–
  Kolejność była odwrotna.
  Admin

 37. Głos Prawdy said

  zgadzam sie

  Dugin – To Wojna https://kurier-poranny.blogspot.com/2022/10/dugin-to-wojna.html

 38. Re.17,33 Nie tylko kretyni”…ile „kompradorzy”…ocierający się swoją polityką i sposobem prowadzenia wojny o zdradę.Putin i jego szajka robią wszystko.żeby Rosja nie wygrała tej wojny…

  ———
  Niech Pan zamilczy.
  Admin

 39. Emilian58 said

  @bryś
  A mamy tego tałatajstwa jakieś 4 miliony z czego około milion nie zdaje sobie sprawy ze swoich korzeni. A gdyby zechcieli dociekać to na dwustu latach latach dociekanie się kończy. W porywach ciut dłużej. Ciekawe dlaczego? Czy archiwa są aż tak płytkie?

 40. Włodek said

  AD [36] Kazek
  „… Zniszczenie Nord Stream powoduje , że /…/ Putin mówił o gotowości do rozmów pokojowych …”

  Fałszywy związek przyczynowo-skutkowy.

  Gazociągi zostały uszkodzone właśnie dlatego, że na poziomie gospodarczym (dostawy gazu do Europy przed zimą) „groziły” dogadaniem się z Rosją.

  Więc Kazek nie ściemniaj tutaj, Putin jeżeli coś mówił, to o tym „…że jedną z przyczyn wielowiekowej rusofobii, nieskrywanej złości tych zachodnich elit wobec Rosji jest właśnie to, że nie daliśmy się ograbić podczas podbojów kolonialnych, zmusiliśmy Europejczyków do handlu dla obopólnej korzyści, …”

 41. Emilian58 said

  @Kazek
  Jak eurochlew zacznie płacić Stanom Złajdaczonym kilka razy więcej za ameryckie dobro to szybko zaczną zmieniać zdanie. A tak nawiasem to potajemnie rozmowy z Putinem trwają.

 42. karlik said

  Ad.21 „Kijów wyznaczył Polskę do odbudowy Doniecka po zwycięskiej wojnie z Rosją. I co teraz?
  Trzeba będzie prosić Rosję o pozwolenie.”

  Po kolei, skończy Polska odbudowę Iraku, zacznie w Ukrainie i nikogo o zgodę pytać nie będzie.
  .https://www.tygodnikprzeglad.pl/polskie-mrzonki-o-odbudowie-ukrainy/

 43. akumata said

  Do melodii „..bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”
  Stanisław Bandera znów się poniewiera, wpadł mordą w gówno i teraz się wyciera.
  Te gówno na mordzie mu bardzo smakuje, wcześniej się wycierał, teraz oblizuje.
  …oj dana dana :))

 44. CBA said

  re 38 Pan Rogalski…odsyłam Pan do WPS; tam jest cały szereg b. rozsądnych pytań. Da inne spojrzenie. WPS, czyli Wierni Polsce Suwerennej.

 45. minka said

  Przemówienie prezydenta FR W. Putina z lektorem

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: