Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

„Exxpress”: Terror przeciwko gazociągom

Posted by Marucha w dniu 2022-10-02 (Niedziela)

Tylko zbieg okoliczności, podwójny blef – czy część perfidnego planu Moskwy? Ogromna flota amerykańska z okrętem desantowym „USS Kearsarge” (4000 żołnierzy na pokładzie) znajdowała się w każdym razie w pobliżu zniszczonych gazociągów na Morzu Bałtyckim, zaledwie 5 dni przed trzema eksplozjami – pisze austriacki dziennik „Exxpress”.

[Jasne, że Moskwa stoi za tym, że akurat w tym miejscu i w tym czasie znalazła się flota amerykańska – admin]


„Wspomnienia z naszego pobytu w Rydze”, marynarze „USS Kearsarge” (na zdjęciu) podpisują swój wpis na Facebooku. Krótko wcześniej masywny okręt desantowy US Navy, który ma na pokładzie samoloty myśliwskie pionowego startu typu „AV-8B Harrier” i śmigłowce bojowe, a także 4000 żołnierzy sił specjalnych na pokładzie, znajdował się w pobliżu dwóch gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2.[/caption]

Zdjęcie z 22 września pokazuje jeden z odrzutowców „Harrier” na pokładzie „USS Kearsarge”, a w tle most nad „Wielkim Bełtem”. Zdjęcie zostało zrobione zaledwie 256 kilometrów od późniejszego miejsca wybuchu – więc flota amerykańska była jeszcze w rejonie Morza Bałtyckiego 21 września, gdzie 5 dni później dwa ważne gazociągi zostały zniszczone trzema ładunkami.

Oczywiście może to być teraz czysty zbieg okoliczności, że flota amerykańska przepływała w pobliżu na Morzu Bałtyckim, gdzie w pełni wykorzystywany gazociąg Nord Stream 1 i wciąż nieuruchomiony oficjalnie gazociąg Nord Stream 2 zostały uszkodzone przez atak bombowy.

Jednak ten akt terrorystyczny jeszcze bardziej wiąże Europę Zachodnią z dostawami skroplonego gazu ziemnego z USA – i daje wszystkim przeciwnikom Rosji argument do wymuszenia całkowitego wycofania dostaw rosyjskiego gazu w odniesieniu do „niepewnych dostaw”.

Z drugiej strony, właśnie ta obecność floty byłaby szczególnie widoczna i natychmiast wzbudziłaby podejrzenia rządu USA – co z kolei mogłoby być rodzajem podwójnego blefu, o czym już teraz bardzo emocjonalnie dyskutuje się w kanałach mediów społecznościowych.

Oczywiście można sobie wyobrazić trzeci wariant: Kreml wykorzystuje obecność amerykańskiej floty do ataku na rurociągi, aby wywrzeć presję na rząd USA i podzielić Europę jeszcze bardziej niż wcześniej. Co by temu przeczyło: rosyjski koncern energetyczny Gazprom do tej pory wciąż sporo zarabia na dostawach do Europy Zachodniej (w tym do Austrii).

Dlaczego więc Moskwa miałaby wysadzać w powietrze to źródło dochodów i paraliżować rurociągi w dłuższej perspektywie, nawet jeśli krótkoterminowe możliwe do naprawienia „zakłócenia” technologii rurociągów również wywierają presję na państwa UE?

Można jednak wykluczyć jedną możliwość: że akcja terrorystyczna mogła zostać popełniona przez radykalnych obrońców klimatu. Rurociągi biegną na południe od wyspy Bornholm na głębokości 70 metrów; tylko nurkowie bojowi ze specjalnym sprzętem lub specjalnymi okrętami podwodnymi mogli umieścić tam materiały wybuchowe i detonatory czasu. Fakty, które bardzo zawężają krąg potencjalnych sprawców: W każdym razie musieli to być doskonale wyszkoleni wojskowo profesjonaliści, którzy mogą zdetonować trzy ładunki wybuchowe na dwóch rurociągach prawie jednocześnie.

Za: exxpress.at
https://myslpolska.info

Komentarzy 11 do “„Exxpress”: Terror przeciwko gazociągom”

 1. osoba prywatna said

  Janusz Dobrosz o poświęcaniu przez elity III RP interesów Polski w interesie Ukrainy
  https://www.cda.pl/video/101713609

 2. bryś said

  Przepraszam że wklejam to gów no głowie, ale coś tam bełkotnęło.

  krzywousty : mamy prawo sądzić, że atak na Nord Stream to dzieło rosyjskich służb

  – Nie znam ostatecznych przyczyn wybuchu NS, ale na pewno znamy ich konsekwencję. Rosja wykorzysta to jako pretekst do eskalacji napięć w relacjach ze światem zachodnim – powiedziało to coś.

  https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3046395,premier-morawiecki-mamy-prawo-sadzic-ze-atak-na-nord-stream-to-dzielo-rosyjskich-sluzb

 3. alejaja said

  Jednak ludzie są debilami i nic tego nie zmieni.. Rosja prowadząc jakąś tam SOW na Ukrainie nie wpadła na to żeby ochraniać swoją infrastrukturę energetyczną z której ma wciąz niemałe zyski.. GRU już nie istnieje??

  Jeżeli nie potrafi tego ochraniać to wyleciało w powietrze i co w tym dziwnego?

  Były cwiczenia baltops 2022, była flota lotniskowców US Navy , gdzie wtedy były rosyjskie okręty podwodne i rosyjska flota? Na bahamach?

  Szojgu już w 2018 roku na przykładzie Syrii mówił o tym że Rosjanie są w stanie podobno wyłączyć tzn. tłumić sygnał nawigacyjny GPS na danym terenie w ramach operacji WRE

  Czemu nie robią tego na Ukrainie , dlaczego zaatakowano krążownik Moskwa? Rosja musi na to pozwalać. Nie ma innej odpowiedzi.

 4. Waldemar Bartosik said

  SOFIZMATYKA…
  RZECZ O WOJNIE NA TRZECH FRONTACH.
  Mówiąc ludzkim językiem, sofizmat (z gr. σόφισμα sóphisma – wybieg, wykręt) , to sztuka „wykręcania kota ogonem”, czyli zwodniczy „dowód” pozornie poprawny lecz faktycznie błędny, zawierający rozmyślnie wprowadzony błąd logiczny, trudny do wykrycia.
  W okolicach duńskiego Bornholmu, rozerwało obie nitki NS 1-2.
  Ruszyła więc propaganda.
  W Polsce – co zrozumiałe – silnie jest reprezentowana teza o rosyjskim sabotażu, a nie dywersji czynników zewnętrznych.
  A gdy wiemy, że nic nie wiemy, warto postawić proste pytanie starożytnych Rzymian : Cui bono, qui prodest ?
  A że sugestia o rosyjskim, samookaleczającym się sabotażu, pomimo wydania miliardów na tę arterię i osiągnięciu ogromnych korzyści politycznych jest pokrętna, „życzeniowa” i głupia, przeto sugeruję skoncentrować się na dywersji.
  Hussein Obama, będąc jeszcze POTUS-em, triumfalistycznie ogłosił światu i Ameryce, że Ameryka się stała samowystarczalna w zakresie produkcji węglowodorów z łupków. Przy okazji proklamował „stulecie gazu ziemnego”, jak bombastycznie reklamował rewolucję łupkową Barack Obama.
  A kto był jego vice ?
  Biden !!!
  Jednakże obaj zapomnieli dodać, że ta „rewolucja” została skredytowana przez finansowe instytucje inwestycyjne i giełdy a w nich przez derywaty (instrumenty pochodne podobne do zakładów w kasynie) i powodując wzrost podaży surowca – obniżyła jego cenę. A osiągniecie zwrotu z inwestycji to trudne zadanie, gdy ceny surowca są niskie. „Rewolucji” więc zaczęły towarzyszyć masowe bankructwa tym groźniejsze, że skala środków pozyskanych „z rynku” – wielokrotnie przekraczała szwindel LehmanBros.
  To dlatego Trump przyswoił sobie wiedzę o bohaterstwie Powstańców Warszawskich, to dlatego restytuował na zamku królewskim w Warszawie ideę „nędzymorza”.
  Europa miała się stać hubem energetycznym amerykańskich węglowodorów z łupków, po wyparciu ropy i gazu z Rosji. A wojna na Ukrainie, dodatkowo za cel sobie stawia nakręcenie koniunktury w amerykańskim kompleksie militarno – zbrojeniowym.
  Zresztą : Ameryka, poczynając od wojny secesyjnej o zaporowe cła dla importu z Europy, wszystkie swoje sukcesy i wzrost do poziomu mocarstwa i hegemona – osiągała dzięki wojnom. Tak było w Wielkiej Wojnie, w której osiągnęła rentowność 800% dzięki dostawom dla królewskich głupków walczących w Europie (król Anglii, cesarz Niemiec, carowa Rosji – to rodzina Victorii), podobnie w II w.św. przeforsowując w Bretton Woods dolara w roli waluty światowej i likwidując imperia Anglii i Francji, tak było w wojnie Jom Kippur, w której wykreowano petro$, po wcześniej wywołanym, światowym kryzysie paliwowym.
  Nie, nie życzę Ameryce sukcesów.
  Zwłaszcza, że jest tylko FASADĄ I ZBROJNYM RAMIENIEM sterników świata, nigdy nie odsłaniających swych twarzy. A których ustami są figuranci ideologiczni i polityczni, nie kryjący już wcale intencji mocodawców.
  Jak Schwab, Davos, Bilderberg, Wielki Reset, Czwarta Rewolucja….
  Lecz pamiętajcie :
  ŻEBY POSIĄŚĆ CZŁOWIEKA, NALEŻY MU WSZYSTKO ODEBRAĆ.
  UPOKORZYĆ GO FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE.
  NIE ZOSTAWIĆ MU NIC, O CO MÓGŁBY WALCZYĆ.
  A w tym kierunku zmierza Ameryka…..
  Więc gdy rozścierwił się, rozchamił
  Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
  A stado dzikich bab – kwiatami
  Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
  – O, przyjacielu nieuczony,
  Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  Króle z panami brzuchatymi;
  Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
  Bo im gdzieś nafta z ziemi sikła
  I obrodziła dolarami;
  Że coś im w bankach nie sztymuje,
  Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  Lub upatrzyły tłuste szuje
  Cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  Zapewne nurtuje Was, skąd wziąłem tezę o wojnie na trzech frontach ?
  Najkrócej :
  Z Rosją trwa.
  Europa skazana na pauperyzację jest bliska wypowiedzenia.
  A Chiny ?
  Zgaszą światło nad impertynencją Ameryki….

 5. Jack Ravenno said

  @3 ALEJAJA – dobre spostrzeżenia… ja pójdę dalej – US trzyma sztamę z Rosją przeciw Europie. Będzie bardzo źle wtedy, gdy Rosję zrobią w „konia”

  ———-
  A wszystkim steruje poseł Budka z PO.
  Admin

 6. alejaja said

  Mam wrażenie że cała ta operacja jest kontynuacją Brexitu.. Londyn nie pozwoliłby Putinowi czy Rosji na taki „atak w kierunku zachodnim” bez ich zgody.. Prawda jest taka, że Putin zostałby zlikwidowany, a Rosja została by tak zastraszona że musiałaby się podporządkować.

  Londyn jako twierdza ekonomiczna doskonale wie co trzeba skończyć , a co rozpocząc. Wychodząc z Unii Londyn powiesił krzyżyk na Europie i takie są fakty..

  W zamian za Unie Europejską tworzone są inne Unie takie jak BRICS oraz Unia Euro-Azjatycka. Określenie BRICS zostało po raz pierwszy użyte przez Jima O’Neill w publikacji „Building Better Economic BRICs” opublikowanej w listopadzie 2001, a następnie rozpowszechnione w 2003, dzięki ogłoszonej przez Goldman Sachs prognozie, z której wynikało, że do połowy XXI wieku państwa te będą potęgami światowymi.

  Tylko uzgodnienia na najwyższym szczeblu poprzez instytucje finansowe mogą pozwolić na krok Rosji w kierunku Azji. To dla globalnego sektora bankowego jest po prostu dobra inwestycja i wymuszona. WEF, BIS,MFW,zakon maltański oraz Jezuici i inne instytucje rozdają karty w tej grze i ustalają reguły gry. Sektor bankowy taki głupi nie jest oprócz emisji dłużnych papierów wie że Rosja wspiera ich działalność poprzez to co ma na/w swoim terenie. Żeby nadać pieniądzu wartość trzeba go pod coś wpisać a to wszystko Rosja ma w ziemi.

  Putin i Rosja są na szachownicy i mają wyznaczony globalnie cel, a Ukraina , COVID i tzw. celowa transformacja energetyczna(agenda klimatyczna EU) to fundament i powód do zmian dla elity finansowej -ponad politycznej.

  Jeżeli sektor bankowy wykorzysta polityków i stworzonych przez siebie ekologów do ograniczeń emisji w sektorach gospodarki EU , może ją stłumić i lepiej kontrolować narosły dług, inwestując przy tym w rozwój instytucji w Afryce i Azji.

  ———-
  Pan te teorie to tak z głowy, czy jakiś kolega z pracy je podsunął?
  Admin

 7. 1956 said

  Przez najbliższe kilka pokoleń na pewno nie. Kiedyś jak Marucha był młodziutki, dyskutowaliśmy pewną mapę nowego świata. Na kontynencie Eurazja, były 2 Państwa : Rosja i Chiny. A, jeszcze jakaś wyspa pod nazwą Wielka Brytania .
  Pozostałe państwa, to:
  Dwie Ameryki. północna i południowa.
  Australia z przyległościami.

  ———–
  Ja zawsze byłem starcem.
  Admin

 8. Wladca said

  MI 6. cos jak „Dziala Nawarony“.Zawsze byli specjalistami.

 9. Wladca said

  Norsk Hydro i „Tirpitz“ tez.St. Nazaire,gen.Sikorski Wladyslaw,Diana Spencer, ksiezna Walii itd.Koronkowa Robota!Tylko oni tak potrafia.Rurociagi?To dla nich zabawa.

 10. alejaja said

  Ad 6 – Pytanie tak dziwne, że nie umiem na nie odpowiedzieć. Może to i lepiej.

 11. osoba prywatna said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: