Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

  • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


    Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
    Antoni Słonimski, poeta żydowski

    Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
    Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

    Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
    Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
    Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
    Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
  • Kategorie

  • Archiwum artykułów

  • Kanały RSS na FeedBucket

    Artykuły
    Komentarze
    Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

  • Wyszukiwarka artykułów

  • Najnowsze komentarze

    Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
    Yagiel o Wolne tematy (83 – …
    Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
    Adrian o Wolne tematy (83 – …
    Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
    Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
    Adrian o Wolne tematy (83 – …
    Carlos o Wolne tematy (83 – …
    bryś o Wolne tematy (83 – …
    jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
    Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
    Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
    Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
    errorous o Sterowanie nacjonalizmami
    errorous o Wolne tematy (83 – …
  • Najnowsze artykuły

  • Najpopularniejsze wpisy

  • Wprowadź swój adres email

    Dołącz do 626 obserwujących.

Niemcom i UE przekazano deklarację wypowiedzenia wojny

Posted by Marucha w dniu 2022-10-02 (Niedziela)

Sabotaż rurociągów Nord Stream (NS) i Nord Stream 2 (NS2) na Morzu Bałtyckim, w złowieszczy sposób przeniósł „katastroficzny kapitalizm” na zupełnie nowy, toksyczny poziom.

Ten epizod hybrydowej wojny przemysłowo-handlowej, w postaci ataku terrorystycznego na infrastrukturę energetyczną na wodach międzynarodowych, sygnalizuje absolutny upadek prawa międzynarodowego „opartego na zasadach”, zatopionego przez regułę „wóz albo przewóz”.

Atak na oba rurociągi polegał na zdetonowaniu wielu ładunków wybuchowych w różnych miejscach na wodach międzynarodowych w pobliżu duńskiej wyspy Bornholm.

Była to wyrafinowana operacja, przeprowadzona ukradkiem na płytkich wodach cieśnin duńskich. To w zasadzie wykluczałoby okręty podwodne (statki wpływające na Bałtyk mają zanurzenie ograniczone do 15 metrów). Jeśli chodzi o potencjalne „niewidzialne” jednostki, to mogłyby się one kręcić po okolicy tylko za zgodą Kopenhagi – bo wody wokół Bornholmu są naszpikowane czujnikami, ze względy obawy przed wtargnięciem rosyjskich okrętów podwodnych.

Szwedzcy sejsmolodzy zarejestrowali w poniedziałek dwie podwodne eksplozje – jedną z nich oszacowali na 100 kg trotylu. Jednak do wysadzenia trzech oddzielnych węzłów rurociągu,, mogło zostać użyte nawet 700 kg. Taka ilość nie mogła być dostarczona za jednym razem przez podwodne drony, które są na wyposażeniu sąsiednich państw.

Ciśnienie w rurociągach gwałtownie spadło. Rury są teraz wypełnione wodą morską.

Rury na obu NS i NS2 można oczywiście naprawić, ale raczej nie przed nadejściem „Generała Mroza”. Pytanie, czy Gazprom – już nastawiony na obsługę kilku potężnych klientów euroazjatyckich – będzie się tym przejmował, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że statki Gazpromu mogłyby być narażone na ewentualny atak na Bałtyku ze strony NATO.

Niemieccy urzędnicy już mataczą, że NS i NS2 mogą być „potencjalnie” wyłączone z eksploatacji „na zawsze”. Gospodarka UE i obywatele UE bardzo potrzebowali tych dostaw gazu. Jednak unijna biurokracja w Brukseli – która rządzi państwami narodowymi – nie chciała się podporządkować, ponieważ sama uległa dyktatowi imperium chaosu, kłamstwa i grabieży. Można postawić tezę, że ta euro-oligarchia powinna pewnego dnia stanąć przed sądem za zdradę.

Strategiczna nieodwracalność sytuacji jest już obecnie oczywista. Ludność kilku państw UE zapłaci ogromną cenę i poniesie poważne; krótko, średnio i długoterminowe konsekwencje wynikające z tego ataku.

Cui bono?

Premier Szwecji, Magdalena Andersson, przyznała, że był to „efekt sabotażu”. Premier Danii Mette Frederiksen przyznała, że „to nie był wypadek”. Berlin zgadza się ze Skandynawami.

Teraz porównajmy to ze słowami byłego ministra obrony Polski (2005-2007) Radka Sikorskiego, rusofoba ożenionego ze wściekłą amerykańską „analityczką” Anne Applebaum, który wesoło tweetował „Dziękuję, USA”.

Robi się ciekawiej, gdy zauważymy, że jednocześnie z sabotażem, otwarto częściowo Baltic Pipe z Norwegii do Polski, „nowy korytarz dostaw gazu” obsługujący „rynek duński i polski”. Jest to jednak mało istotne, zważywszy, że jeszcze kilka miesięcy temu były kłopoty ze znalezieniem gazu, a teraz będzie to jeszcze trudniejsze, przy znacznie wyższych kosztach.

NS2 był już atakowany – na otwartej przestrzeni – przez cały okres jego budowy. Jeszcze w lutym polskie jednostki pływające próbowały przeszkodzić statkowi Fortuna, układającemu rury, w ukończeniu NS2. Rury były układane na południe od – jak się domyślacie – Bornholmu.

NATO jest bardzo aktywne w dziedzinie podwodnych dronów. Amerykanie mają dostęp do norweskich dronów podwodnych o dużym zasięgu, które mogą być modyfikowane innymi konstrukcjami. Ewentualnie do sabotażu mogli zostać zaangażowani profesjonalni nurkowie z marynarki wojennej – nawet pomimo mocnych prądów pływowych wokół Bornholmu.

Szersza perspektywa ukazuje absolutną panikę kolektywnego Zachodu, gdzie atlantyckie „elity” gotowe są uciec się do wszystkiego – perfidnych kłamstw, zamachów, terroryzmu, sabotażu, wojny finansowej na całego, wsparcia dla neonazistów – tylko aby zapobiec upadkowi w geopolityczną i geo-ekonomiczną otchłań.

Wyłączenie NS i NS2 oznacza ostateczne zamknięcie wszelkich możliwości zawarcia niemiecko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dostaw gazu, z dodatkową korzyścią w postaci zdegradowania Niemiec do roli absolutnego wasala USA o niskim statusie.

To prowadzi nas do kluczowego pytania, który zachodni aparat wywiadowczy zaprojektował sabotaż. Głównymi kandydatami są oczywiście CIA i MI6 – z Polską ustawioną w roli kozła ofiarnego i Danią odgrywającą również bardzo podejrzaną rolę. Jest niemożliwe, by Kopenhaga nie została przynajmniej „poinformowana” o tej operacji.

Przewidujący jak zawsze Rosjanie, już w kwietniu 2021 roku zadawali pytania o bezpieczeństwo militarne Nord Stream.

Kluczowym zagadnieniem jest to, że możemy mieć do czynienia z przypadkiem jednego członka UE/NATO zaangażowanego w akt sabotażu przeciwko gospodarce nr 1 w ramach UE/NATO. Jest to casus belli. Pomimo przerażającej miernoty i tchórzostwa obecnej administracji w Berlinie, jest jasne, że BND – niemiecki wywiad – jak również niemiecka marynarka wojenna i świadomi przemysłowcy wcześniej czy później dojdą do właściwych wniosków.

Nie był to bynajmniej odosobniony atak. 22 września doszło do próby sabotażu wymierzonej w Turkish Stream. Dzień wcześniej na Krymie znaleziono drony marynarki wojennej z angielskojęzycznymi identyfikatorami, podejrzewane o udział w tej próbie. Dodajmy do tego amerykańskie helikoptery przelatujące nad obiektami przyszłego sabotażu tygodnie temu; brytyjski statek „badawczy” pętający się po wodach duńskich od połowy września; i NATO tweetujące o testowaniu „nowych systemów bezzałogowych na morzu” w dniu sabotażu.

Pokaż mi pieniądze (gaz)

Duński minister obrony spotkał się w trybie pilnym z sekretarzem generalnym NATO w tę środę. W końcu wybuchy miały miejsce bardzo blisko wyłącznej strefy ekonomicznej (EEZ) Danii. Można to w najlepszym razie zakwalifikować jako teatrzyk grozy. Dokładnie tego samego dnia Komisja Europejska (KE), de facto biuro polityczne NATO, posunęła się dalej w swojej stałej obsesji: więcej sankcji wobec Rosji, w tym, skazany na porażkę limit na ceny ropy.

Tymczasem unijni giganci energetyczni tracą na sabotażu ogromne pieniądze.

Wśród nich są: niemiecki Wintershall Dea AG i PEG/E.ON, holenderski N.V. Nederlandse Gasunie oraz francuski ENGIE. Następnie ci, którzy finansowali NS2: Wintershall Dea ponownie, jak również Uniper; austriacki OMV; ENGIE ponownie; oraz brytyjsko-holenderski Shell. Wintershall Dea i ENGIE są zarówno współwłaścicielami, jak i wierzycielami. Ich rozżaleni akcjonariusze będą chcieli konkretnych odpowiedzi w ramach poważnego dochodzenia.

Jest jeszcze gorzej. Na froncie terroru rurociągowego nie ma już żadnych ograniczeń. Rosja będzie w pełnej gotowości nie tylko w przypadku Turk Stream, ale także Power of Siberia. To samo dotyczy Chińczyków i ich labiryntu rurociągów docierających do Xinjiang.

Niezależnie od metodologii i aktorów, którzy byli w to zaangażowani, jest to zemsta – z góry – za nieuniknioną porażkę Zachodu na Ukrainie. Również surowe ostrzeżenie dla globalnego Południa, że mogą zrobić to ponownie. Jednak akcja zawsze rodzi reakcję: od teraz „zabawne rzeczy” mogą się przydarzyć także rurociągom USA/UK na wodach międzynarodowych.

Oligarchia UE osiąga zaawansowany etap dezintegracji w błyskawicznym tempie. Ich okno możliwości, aby przynajmniej osiągnąć rolę strategicznie autonomicznego aktora geopolitycznego, jest już zamknięte.

Eurokraci znaleźli się teraz w poważnym położeniu. Kiedy już będzie jasne, kto jest sprawcą sabotażu na Bałtyku i kiedy zrozumieją wszystkie konsekwencje społeczno-gospodarcze dla obywateli całej UE, teatrzyk będzie musiał się skończyć. Dochodzi do tego, już trwający, niesłychanie śmieszny wątek, że Rosja wysadziła swój własny rurociąg. Przecież Gazprom mógł po prostu zakręcić zawory na dobre.

Jest jeszcze gorzej. Gazprom grozi pozwaniem ukraińskiej spółki energetycznej Naftofgaz za niezapłacone rachunki. To doprowadziłoby do zakończenia tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę do UE.

Jakby tego wszystkiego było mało, Niemcy są kontraktowo zobowiązane do zakupu co najmniej 40 mld metrów sześciennych rosyjskiego gazu rocznie do 2030 roku.

Czy mogą powiedzieć nie? Nie mogą. Gazprom ma prawo otrzymać zapłatę nawet bez wysyłki gazu. Taka jest zasada kontraktu długoterminowego. To już się dzieje: z powodu sankcji Berlin nie dostaje całego potrzebnego gazu, ale i tak musi płacić.

„Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj”

Teraz boleśnie widać, że aksamitne rękawiczki cesarza już się wytarły, jeśli chodzi o jego wasali. Niepodległość UE: Verboten. Współpraca z Chinami: Verboten. Niezależne połączenie handlowe z Azją: Verboten. Jedynym właściwym miejscem dla UE jest gospodarcze podporządkowanie się USA: haniebny remiks lat 1945-1955. Opatrzone to jest perwersyjnym neoliberalnym zwrotem: my jesteśmy właścicielami waszego potencjału przemysłowego, a wy nie macie nic.

Sabotaż NS i NS2 jest wbudowany w imperialny mokry sen o rozbiciu Eurazji na tysiąc kawałków, aby zapobiec trans-eurazjatyckiej konsolidacji między Niemcami (reprezentującymi UE), Rosją i Chinami: w sumie 50 bilionów dolarów PKB, na podstawie parytetu siły nabywczej (PPP) w porównaniu z 20 bilionami dolarów USA.

Cytując Mackindera: kontrola nad Eurazją stanowi o kontroli nad światem. Amerykańskie elity i ich konie trojańskie w Europie zrobią wszystko, by tej kontroli nie stracić.

„Amerykańskie elity” w tym kontekście to: obłąkana, straussowska, neokonserwatywna „społeczność wywiadowcza” oraz opłacające ich Big Energy, Big Pharma i Big Finance, które czerpią zyski nie tylko z polityki „wiecznej wojny” promowanej przez „głębokie państwo”, ale także chcą zarobić na wymyślonym w Davos Wielkim Resecie.

Szalone lata dwudzieste zaczęły się od morderstwa gen. Soleimaniego. Wysadzanie rurociągów to część dalsza. Do roku 2030 będzie prowadziła autostrada do piekła. Jednak, by posłużyć się Szekspirem, piekło jest zdecydowanie puste, a wszystkie (atlantyckie) diabły są tutaj.

Pepe Escobar
Źródło: The Saker (September 28, 2022) – „Germany and EU have been handed over a declaration of war”
Tłum. Sławomir Soja
https://www.bibula.com

 

Komentarzy 12 do “Niemcom i UE przekazano deklarację wypowiedzenia wojny”

  1. IZAKkundel said

    Wszystkim politykom tego swiata nalezy zaserwowac Tylko ;;;;cjanek potasu By wyelimnowac idiotow szatanistwo Ktorzy prowadza wojne przeciwko Ludzkosci .
    A tych huii z Polskiego knesejmu Oczywiscie polskich politykow Jak to patriotycznie brzmi Polskich.
    Ale tylko w cudzyslowie.
    Nalezy zaszczepic w trybie natychmiastowym ;;;;zastrzykiem Fenolu;;;i po bulu.Ale kto to zrobi ????Jak wiekszosc sie boi wlasnego cienia I za kase wola milczec i sie nie wychylac.I za to WSZYSCY PONIESIEMY KONSEKWENCJE naszej tchorzliwej naturze…Bedziemy ginac masowo W nadchodzacej Wojnie ktora zmiecia nas z Naszego Panstwa.Przez ludzi ktorzy w ogule nie sa raz politykami dwa Nie sa prawdziwymi Polakami.Tyle w tym temacie.
    Badzcie grzeczni nie wychylajcie sie Siedzcie na dupie i czekajcie na cuda Az przyjda bandyci mordercy w czarnych mundurach Ktorzy was obrobia w odpowiedni sposob.

  2. CBA said

    re art że Rosja wysadziła swój własny rurociąg. Przecież Gazprom mógł po prostu zakręcić zawory na dobre.” To nie to samo; proszę pomyśleć.

    ———-
    Pewnie, że nie to samo!
    Admin

  3. Jabo said

    Szanowny IZakkundel, musi Pan zrozumieć, że politycy to tylko narzędzie. Fakt, że o wiele bardziej głupi, sprzedajni i bez żadnych zasad, niż kiedyś, ale to nie oni decydują. Prawdziwa władzą dysponują ci, mają w rekach system finansowy świata. Ten system zaczyna zapadać pod własnym ciężarem, dlatego jego właściciele wykonują nerwowe ruchy. Pandemia, niszczenie łańcuchów dostaw energii, surowców, żywności i konflikty zbrojne, to efekt tych działań.

  4. Włodek said

    AD
    „…Dochodzi do tego, już trwający, niesłychanie śmieszny wątek, że Rosja wysadziła swój własny rurociąg…”

    Teraz zaczną dochodzić nie tylko śmieszne, ale i sensacyjne wątki wymyślane przez Anglosasów, aby odwrócić uwagę od właściwych beneficjentów tego sabotażu.

    Ciekawe czy przebiją kreatywnością scenarzystów filmu „Świat to za mało” (1999), gdzie James Bond (Pierce Brosnan) wraz z doktor Christmas Jones (ekspertka do spraw broni atomowej) dostają się do wnętrza rurociągu (cieśnina Bosfor, Turcja) z zamiarem jej rozbrojenia. Wtedy się to udało.

    Jedno jest pewne, Putin nie skorzysta już z Nord Stream, aby „uciec potajemnie” na Zachód, jak w jeszcze wcześniejszym filmie „W obliczu śmierci” (1987 rok!), w którym James Bond (Timothy Dalton) ewakuuje generała Koskowa w specjalnej kapsule we wnętrzu gazociągu Transsyberyjskiego.

  5. Waldemar Bartosik said

    SOFIZMATYKA…
    RZECZ O WOJNIE NA TRZECH FRONTACH.

    Mówiąc ludzkim językiem, sofizmat (z gr. σόφισμα sóphisma – wybieg, wykręt) , to sztuka „wykręcania kota ogonem”, czyli zwodniczy „dowód” pozornie poprawny lecz faktycznie błędny, zawierający rozmyślnie wprowadzony błąd logiczny, trudny do wykrycia.
    W okolicach duńskiego Bornholmu, rozerwało obie nitki NS 1-2.
    Ruszyła więc propaganda.
    W Polsce – co zrozumiałe – silnie jest reprezentowana teza o rosyjskim sabotażu, a nie dywersji czynników zewnętrznych.
    A gdy wiemy, że nic nie wiemy, warto postawić proste pytanie starożytnych Rzymian : Cui bono, qui prodest ?
    A że sugestia o rosyjskim, samookaleczającym się sabotażu, pomimo wydania miliardów na tę arterię i osiągnięciu ogromnych korzyści politycznych jest pokrętna, „życzeniowa” i głupia, przeto sugeruję skoncentrować się na dywersji.
    Hussein Obama, będąc jeszcze POTUS-em, triumfalistycznie ogłosił światu i Ameryce, że Ameryka się stała samowystarczalna w zakresie produkcji węglowodorów z łupków. Przy okazji proklamował „stulecie gazu ziemnego”, jak bombastycznie reklamował rewolucję łupkową Barack Obama.
    A kto był jego vice ?
    Biden !!!
    Jednakże obaj zapomnieli dodać, że ta „rewolucja” została skredytowana przez finansowe instytucje inwestycyjne i giełdy a w nich przez derywaty (instrumenty pochodne podobne do zakładów w kasynie) i powodując wzrost podaży surowca – obniżyła jego cenę. A osiągniecie zwrotu z inwestycji to trudne zadanie, gdy ceny surowca są niskie. „Rewolucji” więc zaczęły towarzyszyć masowe bankructwa tym groźniejsze, że skala środków pozyskanych „z rynku” – wielokrotnie przekraczała szwindel LehmanBros.
    To dlatego Trump przyswoił sobie wiedzę o bohaterstwie Powstańców Warszawskich, to dlatego restytuował na zamku królewskim w Warszawie ideę „nędzymorza”.
    Europa miała się stać hubem energetycznym amerykańskich węglowodorów z łupków, po wyparciu ropy i gazu z Rosji. A wojna na Ukrainie, dodatkowo za cel sobie stawia nakręcenie koniunktury w amerykańskim kompleksie militarno – zbrojeniowym.
    Zresztą : Ameryka, poczynając od wojny secesyjnej o zaporowe cła dla importu z Europy, wszystkie swoje sukcesy i wzrost do poziomu mocarstwa i hegemona – osiągała dzięki wojnom. Tak było w Wielkiej Wojnie, w której osiągnęła rentowność 800% dzięki dostawom dla królewskich głupków walczących w Europie (król Anglii, cesarz Niemiec, carowa Rosji – to rodzina Victorii), podobnie w II w.św. przeforsowując w Bretton Woods dolara w roli waluty światowej i likwidując imperia Anglii i Francji, tak było w wojnie Jom Kippur, w której wykreowano petro$, po wcześniej wywołanym, światowym kryzysie paliwowym.
    Nie, nie życzę Ameryce sukcesów.
    Zwłaszcza, że jest tylko FASADĄ I ZBROJNYM RAMIENIEM sterników świata, nigdy nie odsłaniających swych twarzy. A których ustami są figuranci ideologiczni i polityczni, nie kryjący już wcale intencji mocodawców.
    Jak Schwab, Davos, Bilderberg, Wielki Reset, Czwarta Rewolucja….
    Lecz pamiętajcie :
    ŻEBY POSIĄŚĆ CZŁOWIEKA, NALEŻY MU WSZYSTKO ODEBRAĆ.
    UPOKORZYĆ GO FIZYCZNIE I PSYCHICZNIE.
    NIE ZOSTAWIĆ MU NIC, O CO MÓGŁBY WALCZYĆ.
    A w tym kierunku zmierza Ameryka…..

    Więc gdy rozścierwił się, rozchamił
    Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
    A stado dzikich bab – kwiatami
    Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
    – O, przyjacielu nieuczony,
    Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
    Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
    Króle z panami brzuchatymi;
    Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
    Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
    Bo im gdzieś nafta z ziemi sikła
    I obrodziła dolarami;
    Że coś im w bankach nie sztymuje,
    Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
    Lub upatrzyły tłuste szuje
    Cło jakieś grubsze na bawełnę.
    Rżnij karabinem w bruk ulicy!
    Twoja jest krew, a ich jest nafta!

    Zapewne nurtuje Was, skąd wziąłem tezę o wojnie na trzech frontach ?
    Najkrócej :
    Z Rosją trwa.
    Europa skazana na pauperyzację jest bliska wypowiedzenia.
    A Chiny ?
    Zgaszą światło nad impertynencją Ameryki….

  6. Wlodek said

    AD
    „…Dochodzi do tego, już trwający, niesłychanie śmieszny wątek, że Rosja wysadziła swój własny rurociąg…”

    Teraz zaczną dochodzić nie tylko śmieszne, ale i sensacyjne wątki wymyślane przez Anglosasów, aby odwrócić uwagę od właściwych beneficjentów tego sabotażu.

    Ciekawe czy przebiją kreatywnością scenarzystów filmu „Świat to za mało” (1999), gdzie James Bond (Pierce Brosnan) wraz z doktor Christmas Jones (ekspertka do spraw broni atomowej) dostają się do wnętrza rurociągu (cieśnina Bosfor, Turcja) z zamiarem jej rozbrojenia. Wtedy się to udało.

    Jedno jest pewne, Putin nie skorzysta już z Nord Stream, aby „uciec potajemnie” na Zachód, jak w jeszcze wcześniejszym filmie „W obliczu śmierci” (1987 rok!), w którym James Bond (Timothy Dalton) ewakuuje generała Koskowa w specjalnej kapsule we wnętrzu gazociągu Transsyberyjskiego.

  7. Zbigniew Kozioł said

    Wystąpienie (dzisiaj) Rosjan na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ (po rosyjsku):

    W zasadzie jednoznacznie oskarżają USA o akt terroryzmu państwowego. Przywołują też wpis Sikorskiego z Twittera. Pokazana jest mapa rurociągów z miejscami wybuchów. „Jest dla nas oczywistym, że podobny akt mógł być przeprowadzony wyłącznie przez państwo, albo podległą jemu organizację” (moje luźne tłumaczenie sensu wypowiedzi). Ci, którzy stoją za tym, nie mogą pretendować na status kraju niezaangażowanego w konflikt (z Ukrainą) lub neutralnego. Domagają się uczestnictwa w międzynarodowym wyjaśnieniu aktu zarówno Rosji, jak i Niemiec.

  8. UZA said

    „Fakt, że o wiele bardziej głupi, sprzedajni i bez żadnych zasad, niż kiedyś, ale to nie oni decydują.”

    Zastanawiałam się nad tym, czym System mógł ich (polityków) skusić czy przekupić i doszłam do wniosku, że niczym. W projektowanym przez psychopatów globalnym obozie koncentracyjnym będzie przecież okropnie – jak to w koncentraku. Żadne uciułane łapówki na nic się tam nie przydadzą, nie będzie ich na co wydawać (bo miejsce do spania, uniform oraz przydział shitfoodów każdy i tak dostanie), a nie będzie już dokąd uciec.

    Jeśli więc polityk – wbrew własnym interesom – pomaga niszczyć świat, w którym tak dobrze mu się dotąd żyło ( gabinety, toalety, samoloty, kokoty, limuzyna, drogie wina), to wyłącznie dlatego, że się boi. Królestwo Saurona ufundowane jest bowiem na strachu. Przerażeni słudzy zła chcą już tylko tego, żeby wszyscy się bali i żeby wszyscy mieli źle , żeby nikt się przypadkiem nie cieszył życiem i wolnością.

  9. Kojak said

    Pora zeby Rosja zajela sie ruriociagami i kablami zydowskich skurwysynow a zydowskich bydlakow z Usraela w szczegolnosci Nie ma co glowy chowac w piasek, lepiej uprzedzac sprawy. Zydowskie kurwy daza do wojny wiec Rosja przed nia i tak nie ucieknie ! Lepiej zeby Rosja zadala cios zydowskim gnidom w morde niz kolejny raz dostala od nich :po mordzie !

  10. Włodek said

    AD [7]
    „…Wystąpienie (dzisiaj) Rosjan na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ /…/ oskarżają USA o akt terroryzmu państwowego. Przywołują też wpis Sikorskiego z Twittera…”

    Wygląda na to, że małżonek dziennikarki Anne Elizabeth Applebaum, zrobił żonie koło pióra.

  11. JADAM said

    Ad 9 ) Mr Kojak – relax.
    Jak zwykle , impulsywny . NO PANIC.
    Gra w szachy jest na etapie gambitu .
    Do końcówki , – i szach /mat jeszcze masa ruchów.
    Na razie w czarnej dupie jest IV Reich , – Made in Bruxelle .
    Pogadamy sobie w okolicach Trzech Króli ( 06/01/2023 ), jak
    jeszcze będą możliwości.
    ………
    Popatrz chłopie na Jeruzalem/Tel Aviv , i na Tajwan .
    Tu i teraz , to szamotanina szczawików na „pestynie”,
    potańcówce, czy po meczu futbolowym.

  12. revers said

    Prezydent Rumunii Klaus Iohannis wraz z siedmioma innymi prezydentami państw członkowskich NATO z Europy Środkowej i Wschodniej podpisał wspólną deklarację wyrażającą poparcie dla przystąpienia Ukrainy do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

    Uwzględniono także prezydentów Litwy, Polski, Macedonii Północnej, Słowacji, Czarnogóry, Czech i Estonii.

    Szefowie państw, którzy podpisali wspólne oświadczenie, wyrazili poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, a także stwierdzili, że nie uznają referendów w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej oraz w obwodach zaporoskim i chersońskim.

    PS. a jaka zachlanosc MOCY PIKIEL NATO, w kupie razniej i grozniej.

    Najmocniejsi z nato w pierwszym szeregu.

    Jeszcze nie na wojnie a juz sypia sie polskie haubice w nowejrosji, z wad materialowych i zlej obslugi servisowej ukrow.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: