Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  trzy z dwoma o Zagraniczne korporacje sprowad…
  errorous o Wolne tematy (39 – …
  bez loginu o Siedem grzechów głównych …
  Maciek o Wolne tematy (39 – …
  CIA o Zagraniczne korporacje sprowad…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  biordal o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

To Wojna

Posted by Marucha w dniu 2022-10-02 (Niedziela)

To, z czym mamy obecnie do czynienia na Ukrainie, to wojna. Nie ma już żadnej Specjalnej Operacji Wojskowej (SOW) – to, co mamy nazywa się wojną. Nie wojną Rosji z Ukrainą, lecz wojną kolektywnego Zachodu przeciwko Rosji.

Gdyby nie Zachód, SOW by się zakończyła

Tylko w ten sposób można określić sytuację, gdy amerykańscy celowniczy nakierowują ostrzały rakietowe na terytorium Rosji. Nie ma znaczenia, czyimi rękoma walczą. Gdy celują z HIMARSów w kolejny blok Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, można to jednoznacznie traktować jako próbę uderzenia jądrowego w Rosję.

Jeżeli po stronie kijowskiego reżimu terrorystycznego nie stanęłyby Stany Zjednoczone, NATO i kolektywny Zachód, cele SOW już dawno byłyby zrealizowane. Rozpoczęła się jednak prawdziwa wojna. Zachód przekroczył wszystkie czerwone linie. To już nieodwracalne.

Rosja, zarówno jej władze, jak i naród, nie mogą nie zdawać sobie z tego sprawy. Stąd pierwsze kroki w kierunku ogłoszenia stanu wojennego i mobilizacji – w Czeczenii, na Krymie, a także – jak sądzę – w innych regionach, przede wszystkim tych przygranicznych.

Faza rozpadu

Nad tym, co się dzieje, trzeba się koniecznie zastanowić. W najnowszej historii Rosji wyróżnić możemy trzy okresy geopolityczne.

Pierwszy to lata 1990. Rozpadł się Związek Radziecki, a Rosja skapitulowała przed Zachodem. Ceną tej kapitulacji było rozczłonkowanie wielkiego mocarstwa (Rosji jako ZSRR – Imperium Rosyjskiego) i odroczony w czasie rozpad Federacji Rosyjskiej, będącej fragmentem ZSRR. Zachód planował w przyszłości dokonać postępującego podziału federacji.

Trzeba przyznać, że Borys Jelcyn próbował, choć niezgrabnie i niekonsekwentnie, sprzeciwiać się temu: taki był sens pierwszej kampanii czeczeńskiej. Jeśli Rosja by ją przegrała, zostałoby tylko jedno wyjście – to, które współcześni politologowie zachodni określają mianem „dekolonizacji”, czyli całkowity rozpad i ostateczne przekazanie władzy prozachodniej administracji okupacyjnej, tzw. liberałom.

Uśpienie czujności

Drugi okres nastąpił wraz z dojściem do władzy Władimira Putina. Nowa polityka polegała na powstrzymaniu nieuchronnego (jak się wtedy wydawało) rozpadu oraz odbudowie suwerenności Rosji, która otrzymała brutalny, niemal śmiertelny cios. Generalne stanowisko władz polegało przy tym na tym, żeby nie wstępować w bezpośredni konflikt z Zachodem, próbować uśpić jego czujność, stworzyć wrażenie, że Rosja godzi się na podstawowe żądania globalistów, chcąc tylko odroczenia ich wejścia w życie. To podziałało.

Druga kampania czeczeńska skończyła się zwycięstwem, a sami Czeczeńcy z separatystów i wrogów Rosji przekształcili się w jej najwierniejszych synów i obrońców. Separatyzm wykorzeniono również w innych regionach. Rosja wzmocniła swą niepodległość, zaczęła aktywnie wpływać na procesy międzynarodowe. W pewnym momencie strategia Putina i jego orientacja na suwerenność zostały przez Zachód dostrzeżone. Zaczął się on wtedy przygotowywać do poważnego starcia.

Gorące stadium wojny

W 2014 roku globaliści dokonali na Ukrainie przełomu, zorganizowali i wsparli przewrót oraz doprowadzili do objęcia władzy w Kijowie przez neonazistowską, rusofobiczną klikę terrorystyczną, niewolniczo przywiązaną do Stanów Zjednoczonych i NATO. W odpowiedzi Moskwa przyłączyła Krym i wsparła cierpiący lud Donbasu. Wszystko to jednak był kompromis. Do jego zerwania doszło 24 lutego 2022 roku.

Wkroczyliśmy w trzeci okres najnowszych dziejów Rosji – wojnę z Zachodem, którą udało mu się nam narzucić.

Etap ten jest najtrudniejszy i najbardziej decydujący. Nie byliśmy jednak w stanie zapobiec jego nadejściu, ani go uniknąć. Ceną musiałaby bowiem być kapitulacja. Geopolityczna wojna Zachodu przeciwko Rosji trwa nieustannie. Zmieniają się tylko jej stadia, z zimnych na gorące. Teraz mamy stadium gorące. Najgorętsze z możliwych.

Zachód popiera terroryzm

Zachód nie dopuszcza nawet możliwości istnienia suwerennej, niepodległej i samodzielnej Rosji. To samo dotyczy również Chin, a także innych krajów, które poważnie traktują swoją suwerenność. Z punktu widzenia globalistów prawo istnienia mają wyłącznie te państwa, które zgadzają się na ideologię liberalizmu, utożsamiają z ogólną linią Stanów Zjednoczonych i NATO, akceptują marsz w kierunku Rządu Światowego. Kto jest przeciw, ma być unicestwiony. To czysto rasistowskie podejście. Kto sądzi inaczej, powinien zostać zmieciony z powierzchni ziemi. Takie myślenie to dla Zachodu nic nowego.

Czymś nowym jest jedynie jego połączenie z liberalizmem, agendą LGBT, radykalnym dążeniem współczesnego Zachodu do zniszczenia wszelkich struktur społeczeństwa tradycyjnego – religii, państwa, rodziny, etyki, samego człowieka poprzez powiązanie go z maszyną i umieszczenie pod totalną inwigilacją, całkowitą kontrolą. Witajcie w Matrixie, w „nowym wspaniałym świecie”.

Rosja, szczególnie ta suwerenna, w żaden sposób nie mieści się w tym scenariuszu. Dlatego Zachód otwarcie popiera wszystkie organizacje terrorystyczne i ekstremistyczne, zamachy terrorystyczne skierowane przeciwko Rosji, Rosjanom, rosyjskiej cywilizacji i jej przedstawicielom.

Historyczna nieuniknioność

Jesteśmy na wojnie. Nie da się jej już uniknąć. Od samego początku się nie dało, bo na tym właśnie polega istota logiki historycznej: jedne siły próbują za wszelką cenę uratować świat jednobiegunowy i swoją globalną hegemonię, a inne występują otwarcie przeciwko niemu i wprost deklarują, że ich celem jest wielobiegunowy porządek światowy. Przyszłość zależy od tego, kto zwycięży w tej wojnie. Jeśli ta przyszłość w ogóle istnieje.

Rosja już przystąpiła do wojny. Chiny, inny potężny ośrodek suwerenny, za chwilę to zrobią.

Strategia anakondy

Dlatego nie ma się co dziwić, że znaleźliśmy się w okrążeniu płomieni. Eskalacja działań zbrojnych między sojusznikami Rosji – Azerbejdżanem i Armenią; konflikt między dwoma innymi sojusznikami – Tadżykistanem a Kirgistanem; deklaracje niektórych sił politycznych w Gruzji w sprawie otwarcia drugiego frontu przeciwko Rosji; sztuczne podgrzewanie konfliktu naddniestrzańskiego w Mołdawii; narastająca fala gróźb pod adresem Białorusi i polityki prowadzonej przez jej suwerennego przywódcę, Aleksandra Łukaszenkę, wreszcie – próba izolacji obwodu kaliningradzkiego i ostrzały innych regionów Rosji – Krymu, obwodu biełgorodzkiego, woroneskiego, kurskiego, rostowskiego, Kraju Krasnodarskiego – wszystko to elementy zachodniej strategii anakondy, stosowanej przez Stany Zjednoczone w celu uduszenia Rosji.

To naturalne, że szukamy sposobu, by na to odpowiedzieć. Na tym polega sens ostatniego szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Potrzebujemy sojuszników na rzecz świata wielobiegunowego. I mamy szansę ich pozyskania, tym razem już poza Zachodem.

Czas się obudzić

W istocie jesteśmy już na III wojnie światowej.

Co w tej sytuacji robić?

Po pierwsze, i to jest najważniejsze: dostrzegać rzeczywistość, taką jaką jest. To bardzo ważne. Świadomość społeczna nie nadąża za rozwojem wydarzeń, nie rozumie sensu historii i nie zdaje sobie sprawy z nieuchronności, z fatalizmu zmian. Wyobraźmy sobie, że do domu podczas snu gospodarzy dostał się morderca. Albo, przeciwnie – zakradł się, a oni, zdając sobie sprawę z zagrożenia, od razu się obudzili. W tym drugim przypadku również wszystko może się skończyć tragicznie, jednak jest jakaś szansa. Gdy zaś wszyscy śpią, szans na ratunek nie ma. Rosjo, zbudź się!

Stan wojenny

Po drugie, należy ogłosić w kraju stan wojenny i działać zgodnie z jego zasadami. Być może nie wszędzie, lecz przynajmniej w najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo, kluczowych, przede wszystkim przygranicznych regionach. W tych, które już są na wojnie. A także w tych, których władze obiektywnie i trzeźwo rozumieją sytuację, w której znalazł się kraj.

Pamiętacie, jak zachowywały się regiony podczas epidemii koronawirusa? Niektóre wprowadzały twardsze środki, inne łagodniejsze. Kreml zaś patrzył na to, odnotowywał, obserwował. Teraz jest podobnie. Wprowadzamy stan wojenny, ogłaszamy politykę pod jednoznacznym hasłem „Wszystko dla frontu, wszystko dla zwycięstwa”. I ponosimy za to odpowiedzialność. Jeśli zbytnio się pośpieszyliśmy, nastąpi korekta. Lecz co będzie, jeżeli się spóźnimy?

Gospodarka w trybie wojennym

Po trzecie, dostosowanie gospodarki do warunków wojennych. Być może skrytykują mnie nienawidzący bloku ekonomicznego naszego rządu patrioci, lecz widzę, że z gospodarką w Rosji – biorąc pod uwagę trudne warunki – nie jest najgorzej. Sądziliśmy, że to ona jest najsłabszym ogniwem, a tymczasem tak nie jest.

Nie chcę tu i nie mogę wnikać w szczegóły, ale najważniejsze jest jedno: trzeba przestawić przemysł i system finansowy na tryb wojenny. Wyposażenie naszych wojsk we wszystko, co niezbędne, to zadanie każdego z nas. Od broni, środków transportu, dronów, kamizelek kuloodpornych, środków bezpiecznej łączności po odzież i lekarstwa. To dzisiaj kwestia życia i śmierci. Zaopatrzenie armii i ochotników. I tutaj zapewne należałoby wprowadzić najsurowsze zasady odpowiedzialności za korupcję. Mrożą krew w żyłach wiadomości, które wszyscy słyszymy, o nadużyciach związanych z zaopatrzeniem naszych wojskowych.

Mobilizacja rezerw

Po czwarte, mobilizacja społeczeństwa. Większość ekspertów i tych, którzy dziś walczą, mówi, że potrzebujemy nie totalnej mobilizacji, lecz pełnowartościowego wyposażenia i napływu wykwalifikowanych rezerwistów mających wojskowe doświadczenie zawodowe. Tacy ludzie są, lecz trzeba stworzyć im warunki. Zarówno materialne, jak i psychologiczne. Potrzebujemy twardych podstaw, by zmienić pokój (a ściślej – iluzję pokoju) na wojnę. Powinna ich dostarczać machina informacyjna Rosji.

Ideologia przebudzenia

Po piąte, kultura przebudzenia. Społeczeństwo powinno przebudzić się do wojny. Potrzeba tu ogromnych wysiłków w oświacie, sztuce, reorganizacji sfery informacyjnej. Kim jesteśmy? Kim jest nasz wróg? Skąd wziął się ten konflikt? Jakie są jego przyczyny? Jakie są nasze tradycje, ideały i wartości, w imię których przelewamy teraz krew, cierpimy niedostatek, wytrzymujemy ciosy?

Kim są oni? Skąd wzięła się ich nienawiść do nas? Dlaczego postanowili nas zgładzić? Jaki świat chcą stworzyć?

Uczeni, artyści, filozofowie, dziennikarze i nauczyciele powinni na tysiące różnych sposobów dawać jasne odpowiedzi na te pytania.

Kultura przebudzenia jest też ideologią. Ideologią naszego Zwycięstwa.

Przyparci do muru

I na koniec: wielu z tych, którzy już się przebudzili, wciąż myśli w kategoriach wierności / zdrady. To już przeszłość. Dla zdrady nie ma już miejsca. Kości zostały rzucone, nie ma drogi odwrotu. Ci, którzy są po naszej stronie, skazani są już przez stronę przeciwną. Ci, którzy spróbują przejść na stronę wroga zamierzającego nas zniszczyć, sami podpisują na siebie wyrok.

Owszem, nie walczymy z równym przeciwnikiem. Kolektywny Zachód walczy o swoje globalne panowanie, a my wyłącznie o nasze istnienie, życie, prawo bycia tym, kim jesteśmy. Oni mają się jeszcze gdzie wycofać. My nie. Nas przyparto do muru.

Zachód atakuje nas na naszej ojczystej, rosyjskiej ziemi. Na litość wroga nie ma co liczyć. Wszystkim wszystko wypomną.

Pozostaje tylko zwyciężyć. W imię poległych. W imię żywych. W imię tych, którzy dopiero będą żyli, i którym może nie być dane się narodzić. Wszystko zależy od nas.

prof. Aleksandr Dugin
Opracowanie wersji polskiej SpiritoLibero
https://kurier-poranny.blogspot.com

Komentarze 34 do “To Wojna”

 1. w Krajach angielskojezycznych glownie w USA i Angli doszlo juz do takich chorendalnych dewiacji prawnych ☠️👿. jak bialy ekstremista:) jest rabowany przez kolorowego afroamerykana? to ….ABY Policja przyjechala szybko ? ( zawsze!! jest PYTANIE w sluchawce!! O kolor skory napastnika,zlodzieja itp TO bialy Rasista:) MUSI powiedziec …ze jest rabowany przez BIALEGO !!! inaczej uslyszysz ze nie maja funkcjonarjuszy i …..przyjada jak sie obrobia😳👹.Natomiast gdy zklamiesz ze kolorowy to Bialy? to w pare minut zjawia sie kilka radjowozow policyjnych ! a czesto nawet z chelikopterem na niebie👹W USA juz sa kolorowi rekordzisci w zatrzymaniach przez Policje 😱 w Pensylvania i NYC i innych stanach czyta sie ze taki kolorowy demokrata…..CIESZY SIE WOLNOSCIA ☠️👿😱nawet po 300 aresztowaniach 👹powtorze!, po …..TRZYSTU ARESZTOWANIACH 😈👹

 2. UZA said

  „Kolektywny Zachód walczy o swoje globalne panowanie, a my wyłącznie o nasze istnienie, życie, prawo bycia tym, kim jesteśmy (…) Na litość wroga nie ma co liczyć.”

  Nawet nie „kolektywny Zachód” tylko garstka psychopatów, którzy uważają się za właścicieli Planety i chcą ją po swojemu urządzić, a dzięki posiadanym pieniądzom zdołali sobie podporządkować innych. Cały problem tylko w tym, czy współczesny naród rosyjski przyjmie do wiadomości bolesną prawdę. Tak jak pokolenie dziadów w czasach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej . O ile Rosjanie (od których teraz wszystko zależy) zrozumieją powagę sytuacji, a pozostałe narody zdążą się obudzić, ludzkość przetrwa. Jeżeli nie, to pozostaną już tylko atomice i prawdziwy wielki reset.

  ———-
  Ta garstka psychopatów ma ogromne poparcie wśród rzesz zachodnich gównomózgowców. Wystarczy wejść na ich fora, aby chociaż trochę zapoznać się z ich mentalnością.
  Admin

 3. UZA said

  „Ta garstka psychopatów ma ogromne poparcie wśród rzesz zachodnich gównomózgowców. Wystarczy wejść na ich fora, aby chociaż trochę zapoznać się z ich mentalnością.”

  A więc – atomice. Nie ma się co oglądać na idiotów, trzeba pójść do spowiedzi.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Obyśmy nie wykrakali…
  Choć, przyznam się, widok spopielonego Zachodu, przemawia do wyobraźni.

 5. Włodek said

  AD
  „…uderzenia jądrowego…”

  Można mieć tylko nadzieję, że tak, jak po użyciu gazów bojowych w I Wojnie Światowej, nie odważono się na użycie broni chemicznej w II Wojnie Światowej, to może nie odważą się użyć broni atomowej w III Wojnie Światowej, po tym jak użyli bomby jądrowej w II Wojnie Światowej.

 6. UZA said

  „Obyśmy nie wykrakali…”

  Ja nie twierdzę, że tego chcę, bo spaleni będziemy wszyscy, ale świat doszedł już do takiego punktu, że po prostu atomowy koniec wydaje się nieuchronny. Dziwi mnie, że ktoś jeszcze tego nie rozumie. Bo tak naprawdę to przecież nie jest wojna przeciwko Rosji, to jest wojna przeciwko ludzkości.

 7. Jack Ravenno said

  @6 UZA, Admin – jeszcze nie teraz 🙂 luzik

 8. Emilian58 said

  Dugin ma absolutną rację! Czy Rosja ma znosić pokornie kolejne ciosy od tego tałatajstwa? Czy w razie W te zachodnie zamulone społeczeństwa są w stanie zrozumieć że gra się toczy też o nich a Rosja jest ich ostatnią deską ratunku? Czy te przymuły są w stanie zrozumieć że dla psychopatów nie są żadną wartością?

 9. Marguar said

  Panowie, nie przesadzajcie z tym atomem! Ale może „z innej mańki”: kiedy… Europa Zachodnia się obudzi? Zdaje się, że Francja i Niemcy w ogóle „nie zasnęły”. Węgry – trzymając się somnambulicznej retoryki – nawet się „nie zdrzemnęły”; podobnie jak Austria, czy Grecja. Do tego trzeba dodać Turcję, która też jest w „stanie czuwania”. Myślę, że zima będzie bardzo pomocna w otrzeźwieniu Zachodu.

 10. Jack Ravenno said

  To co się dzieje na Ukrainie jest zasłoną dymną! Wielka sztuka odgrywana przez „strony” na rzecz czegoś znacznie większego…Przecież to oczywiste. Nie widzicie tego? Rosja gdyby to było na serio – rozwaliłaby dokumentnie Ukrainę w góra miesiąc – to są jaja a nie operacja wojskowa. teraz powinni zacząć eskalować ponieważ liczy się STRACH. Im więcej strachu przed wszystkim – tym lepiej dla nich – kowid was niczego nie nauczył? Najgorsze, że Putin w swoim przemówieniu wypowiedział też sporo słów prawdy – m.in. że rządy wiedzą wszystko i są zdrajcami własnych narodów. Putin gra w tej sztuce rolę dobrego policjanta (wbrew osądom), a Bidet złego, choć obaj zasuwają w tym samym kierunku.

  ————–
  W jakim kierunku?
  Admin

 11. 1056 said

  Jack, to co się dzieje w banderlandzie, to są klasowe czystki. Ubija się jurnych rusofobicznych chłopaków z całego świata.
  Potem, bez oporu, wpędzi się spolegliwe i bezbronne masy do odpowiedniej klatki.

 12. 1956 said

  Zobaczcie murale z Denver,
  h ttps://gloria.tv/post/sAcHdfm1JAz83eHMRTv4HFezC
  Nazizielenski jest na jednym ! To ten bandzior od biolaboratoriów w zielonym kubraku !!!
  Na innym, chłopiec z czerwoną gwiazdą utylizuje broń zwożoną z całego świata. ( na U krainę )

 13. UZA said

  ad. 5)
  „Można mieć tylko nadzieję, że tak, jak po użyciu gazów bojowych w I Wojnie Światowej, nie odważono się na użycie broni chemicznej w II Wojnie Światowej, to może nie odważą się użyć broni atomowej w III Wojnie Światowej, po tym jak użyli bomby jądrowej w II Wojnie Światowej.”

  Moim zdaniem nie można żywić takiej nadziei jeżeli jedna ze stron nie będzie już miała pola do racjonalnego wyboru. Tocząc nierówną walkę z przeważającymi siłami wroga, myśli się tylko o tym, żeby drogo sprzedać swoją skórę : „no dobra, zaraz zginę, ale wy też razem ze mną !”

  Ad. 10)
  „Rosja gdyby to było na serio – rozwaliłaby dokumentnie Ukrainę w góra miesiąc”

  To nie wydaje się aż takie oczywiste. Wiele wskazuje na to, że Rosja uważała mieszkańców wschodniej części byłej Ukraińskiej Republiki Radzieckiej za swoich ludzi i nie chciała im robić krzywdy. Dlatego niczego nie rozwalała. Rosjanie po prostu spodziewali się tych ludzi wyzwolić, prawdopodobnie oczekiwali też wsparcia z ich strony. Najwyraźniej nie docenili skali zastraszenia starszych i banderyzacji młodzieży. Dużą rolę odegrało też ogłupienie zachodnią propagandą i niezdrowa fascynacja Zachodem.

  „kowid was niczego nie nauczył?”

  Jestem skłonna się zgodzić, że dla globalnych psychopatów wojna na Ukrainie to taka sama operacja jak plandemia – pretekst, żeby podeptać prawa obywatelskie i narzucić społeczeństwom ostry zamordyzm. Oni tego potrzebują, żeby zrealizować swoje mroczne plany. Z rosyjskiej perspektywy cała sprawa wygląda jednak inaczej. Co Rosja mogłaby zyskać układając się z globalistami ? Kim byłby Putin w globalnym obozie koncentracyjnym ? Dla takiego kraju jak Rosja ale także takiego jak np. Indie, Chiny czy Turcja świat policentryczny to być albo nie być (właściwie to dla wszystkich, ale tamci już to rozumieją).

 14. Putin nie gra w tej samej drużynie! Rosja uderzy w centra decyzyjne. Nie użyją atomu. Wszystko jest przygotowane. Dlaczego Putin kretów nie wykopał? Bo te krety były mu przydatne. One już tam zostaną zakopane na wieki wieków. W ogóle to nie ta liga, żeby Wołodia się tym zajmował. Ja, będąc na jego miejscu robiłbym tak samo, czekając na odpowiedni moment, żeby jednym ruchem (jednym!) zrobić porządek na szachownicy i wyrzec: „szach i mat”. A co do Rosjan… i czego by tam oni nie kupili… Ludzie są tylko ludźmi. Na to wszystko trzeba tęgich łbów i speców nie lada w każdej dziedzinie, a nade wszystko ludzi nieprzekupnych i takich, których nie da się zastraszyć. Róbmy swoje i bądźmy gotowi na najgorsze. Nie podnoście ręki na Rosjan! Oni nie mają zamiaru nas krzywdzić. To une nas krzywdzą! Wkrótce, może jeszcze w tym roku albo na wiosnę świat zmieni się nie do poznania. Parchy z Polski będą spierdalać w podskokach a „rusofobia” przemieni się w przyjaźń. Tak zrobili ruskie z Czeczenami. A my przecież mamy te same geny, więc to pójdzie jeszcze sprawniej. Potrzebna nam silna polska armia. Niechby powstała w rejonie Królewca. Nie ma się czego bać. W rosyjskiej armii nie ma już potomków NKWDzistów. Trzymajcie się z dala od wszelkich parchów a przeżyjecie. A już myślałem, że nie doczekam prawdy. Ona idzie i nas wyzwoli, jak było napisane. Maski już opadły. Z wielką uwagą czytałem wszystkie przemówienia Putina z ostatnich piętnastu lat. W ostatnim powiedział już w zasadzie wszystko. Wielki gracz. A że czekał osiem lat…? W tym artykule macie odpowiedź. Swoją drogą ten Dugin to też dobry aktor. Świetna drużyna. A że Putin ma sobowtórów…? Ano ma. I jeszcze takie Ravenny, czy inne takie specjalisty od czarcich pomiotów osobiście będą Putinowi pomniki stawiać. Napisałem to parę lat temu, że tylko Rosja ma siłę i możliwości, aby tym szatanistom, psychopatom, złodziejom, mordercom i zboczeńcom w jednym się przeciwstawić. A i pokusa wyzwolenia ludzkości spod ychniego jarzma jest zbyt wielką, żeby ją odrzucić. Oczywiście, iż Rosjanie nie dokonają tego sami. Nawet na tak zwanym zachodzie są już przygotowani i oddani sprawie ludzie. Parchy nie mają już wyjścia. To koniec. Muszą przegrać i zniknąć a do was należeć będzie obowiązek naprawienia szkód i posprzątania wszelkich ychnich gówien, jakimi obsrali wszystkie krzaki w naszym pięknym wspólnym lesie. Ja też pomogę, chociażby resztkami sił! Łatwo nie będzie. A jeszcze co do kretów… i może też jako przestroga dla ciężko i długo myślących – kara śmierci będzie przywrócona. Zatem…? No… sami wiecie.

  Przepraszam, że tak to trochę chaotycznie ująłem. Starość. Emocje.

 15. ! said

  „Wkrótce, może jeszcze w tym roku albo na wiosnę świat zmieni się nie do poznania. Parchy z Polski będą spierdalać w podskokach a „rusofobia” przemieni się w przyjaźń.”

  Proszę o rozwinięcie tej optymistycznej wizji.

  „armia polska w Kaliningradzie”

  Aaaa to rozumiem. Będzie wojna i Rosja zajmie Polskę do wiosny 2023? Ale jak narazie to z ukrainą mają za dużo roboty. A ta armia to z kogo złożona? Ilu znajdzie się chętnych?’

 16. ! said

  1956 @

  Tak pan wkleja ten link, że tam nic nie ma.

  A co do murali:

  https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/nie-obraz-z-dziecmi-w-maseczkach-nie-powstal-w-1994-roku,1023853.html

  Jak nie powstał jak ja go widziałem w 2010 roku?! Oj gnidy dziennikarskie, wieczne potępienie was czeka. Bóg nie będzie miał dla was litości pismaki. Za te wszystkie kłamstwa przez dziesięciolecia!

 17. walthemar said

  Re15
  Jest jest tylko ”h” przesuniete
  .https://gloria.tv/post/sAcHdfm1JAz83eHMRTv4HFezC

  o lotniskuDenver

 18. Jack Ravenno said

  @10 ADMIN – w kierunku zniszczenia Europy

  @14 HULAJDUSZNIK – ja tam Putinowi pomnika stawiał nie będę, ale gdy będzie jego armia zapierniczac przez Polskę – palcem w ich kierunku nie kiwnę a może i flaszkę spirytusu na drogę do Niemiec podaruję 🙂

 19. revers said

  To KATASTROFA, pisze w ksiazce o katatrofie europy Alain Falento …

  „Właśnie pochłonąłem książkę Alaina Falento „ Sortir de l’Europe, question de vie ou de mort ”, która jest fascynująca, bardzo pouczająca i ostrzega nas przed europejską katastrofą, która nadchodzi w najbliższej przyszłości (kilka miesięcy) i zgadzam się 100% z tym, co napisał.
  W przeciwnym razie sprawy będą eskalować w wykładniczym i niebezpiecznym tempie dla naszego narodu i naszych ludzi.
  Nasza wolność i nasze życie wiszą teraz na cienkiej nitce.

  Obecna sytuacja we Francji już dawno przekroczyła „ próg krytyczny ”, a nawet zaczęła zawrotny spadek w niezgłębione i nieznane otchłanie, z których może nigdy nie wydobyć się przez dobre pół wieku.

  Obejrzałem dziś rano dwa filmy, które dostałem i które zaczynają mnie przerażać szaleństwem naszych psychopatycznych i całkowicie nieodpowiedzialnych przywódców.
  Czy to prawda ? Jeśli tak, to sprawa bardzo poważna!
  W tym przypadku Macron przygotowuje się do eksterminacji wszystkich swoich przeciwników (80% Francuzów), oskarżając ich o zdradę stanu.
  A jego głowa jest zagrożona, podobnie jak Hitler, pójdzie na całość.
  Wszyscy przeciwnicy jego polityki zostaną aresztowani i uwięzieni, a nas jest wielu…
  „ DEKLARACJA WOJNY UMOŻLIWIA USUNIĘCIE JEGO PREZYDENTA ”:
  https://crowdbunker.com/v/VEtzpqu8QW?fbclid=IwAR023-T3lYbyPRFyThQ3-m3 UYBdU6y- udyZHUZ8LnBu1_M40
  Z tego powodu jest to jego jedyny sposób na uniknięcie oskarżenia!
  „ DLACZEGO MAKRON POTRZEBUJE WOJNY, ABY URATOWAĆ SWOJĄ GŁOWĘ? » :
  https://crowdbunker.com/v/rojPGwGFzH

  Powiecie mi, że piszę takie rzeczy od lat w moich artykułach.
  Przynajmniej jestem wierny moim pomysłom…”

  specjalnie dla pana Piskorza, ktory wszystko czytal oprocz tej jednej.

  A w prasie gudlajskiej ajwach bo w morze wyplynal okret podwodny Belogard z 8 Posejdonami na pokladzie. lub inna xasaria.

 20. Rosja nic nie zajmie (kropka). Rosja ma ważniejsze sprawy do załatwienia (kropka). To poszczególne narody będą zajmować własne kraje (kropka). Do tego potrzeba im własnej armii (kropka). Polaków jest dość w okupowanej Polszcze, żeby pod bronią stanęło 1 milion żołnierzy (kropka). Drugie tyle Polaków tuła się i błąka z różnych przyczyn po świecie i wielu wróci (kropka). Nawet pojęcia nie macie ilu Polaków jest za obecną wschodnią granicą (kropka). To my będziemy decydować o naszej ojczyźnie (kropka). To my określimy jej granice (kropka). Stanie się to po przetrzebieniu poprzebierańców, zdrajców i nasłańców (kropka). Po odebraniu im tego, co nakradli i po odpowiedniej zapłacie każdemu za to, co zrobił (kropka). I nie będzie więcej durnego pierdolenia o jakimś przebaczaniu (kropka). Prawdziwa demokracja w wyborze, wicie, rozumicie (kropka). Tak, jak na Krymie i Donbasie (k), a nie jak dotychczas śmichy-chichy z gołej dupy (kropka).

 21. UZA said

  „Oj gnidy dziennikarskie, wieczne potępienie was czeka. Bóg nie będzie miał dla was litości pismaki.”

  Nie mam wątpliwości co do tego, że czeka ich potępienie, lecz wcale nie dlatego, że Pan Bóg nie ma litości. Ma i na pewno będzie się nad nimi litował, ale – nic na siłę. Oni po prostu zapisali się na inną listę i zaklepali sobie miejsca w Piekle. Dostaną to, co sobie sami wybrali. A że nie będzie tak, jak im diabeł obiecał, to trudno. Nie trzeba było wierzyć kłamcy.

  „o lotnisku Denver”

  Ciekawe wydaje się to, że na muralu, ukazującym nowy, „odrodzony” świat, są tylko dzieci, a nie ma dorosłych. Elojowie ? Czyżby to miało jakiś związek z wyszczepionkami (bo maluchów masowo nie wyszczepiano) ? Tak nawiasem mówiąc, czy ten wściekły atak psychopatów na Rosję nie ma przypadkiem związku z tym, że tamtejsza ludność nie przyjmowała ich preparatów ? Niewyszczepieni Ukraińcy też są przy okazji eliminowani.

 22. Ad. 14

  Z wielką uwagą czytałem wszystkie przemówienia Putina z ostatnich piętnastu lat. W ostatnim powiedział już w zasadzie wszystko. Wielki gracz. A że czekał osiem lat…?

  Ścisły sztab Putina, to podobno 2.000 najbliższych współpracowników…

 23. Włodek said

  AD [22] Krzysztof M

  „…Wielki gracz. A że czekał osiem lat…?…”

  Czekał nawet dłużej, ponad 20 lat (jak został wybrany prezydentem), ale stawiam na to, że nie mógł się tego doczekać już od rozpadu ZSRR.

 24. Cytat z artykułu, bardzo ważny cytat:
  „Pamiętacie, jak zachowywały się regiony podczas epidemii koronawirusa? Niektóre wprowadzały twardsze środki, inne łagodniejsze. Kreml zaś patrzył na to, odnotowywał, obserwował. Teraz jest podobnie”.

  To jest właśnie o kretach. Obserwować, notować, a jak przyjdzie czas, szast-prast i po bólu. Taka obserwacja z zapisem dowodowym to nie jest współczesny wymysł i podejrzewam, że odbywa się to wszędzie. W każdym kraju. Nikt nie ucieknie przed odpowiedzialnością.

  Akcja rodzi reakcję. Nigdy nie było i nie jest tak, że wszyscy są ogłupieni, chciwi, zaprzedani, pojebani. Une wynalazły lekarstwo na głupotę, to fakt, ale na mądrość nic nie poradzą. Zajumali niemal cały Internet, pokradli media społecznościowe, wprowadzili cenzurę i zamordyzm. No to dostali w odpowiednim czasie w ryj na przykład takim Telegramem. Mają niesamowitą technikę w swoich parchatych pazurach, to fakt. A co się stanie, kiedy ta ich elektronika wyjedzie sobie niespodziewanie na długie wakacje? Nooo… guziczki im, kurwa, przestaną działać! A pamiętacie, jak kiedyś napisałem, co by było, gdyby taki jeden z drugim przepotężny psychopata znalazł się gdzieś w szczerym zadupiu z gołą dupą i bez środków komunikacji? No, wyobraźcie to sobie.

 25. Ad. 23

  Czekał nawet dłużej, ponad 20 lat (jak został wybrany prezydentem), ale stawiam na to, że nie mógł się tego doczekać już od rozpadu ZSRR.

  Tam się nie przebierało nóżkami z niecierpliwości, tylko zimno analizowało sytuację. Putin wszedł na scenę, gdy okoliczności były sprzyjające. „Razwiedka” to nie tylko Putin…

 26. Włodek said

  AD [21]
  „…czy ten wściekły atak psychopatów na Rosję nie ma przypadkiem związku z tym, że tamtejsza ludność nie przyjmowała ich preparatów ?…”

  Plandemia była narzędziem, a nie celem „globalnych psychopatów”, taki etap „testowania” ludzkości, na co mogą sobie pozwolić, poznać lepiej reakcje „człowieków” na nowe ograniczenia wolności, wprowadzić nowe surowsze regulacje prawne, „odbarczyć” trochę system ubezpieczeń (emerytalnych i zdrowotnych) itd.

  Cel Anglosasów od wieków jest ciągle ten sam – kolonizacja całego świata, a jasno wyłożył to Putin w swoim przemówieniu:
  „Podkreślam, że jedną z przyczyn wielowiekowej rusofobii, nieskrywanej złości tych zachodnich elit wobec Rosji jest właśnie to, że nie daliśmy się ograbić podczas podbojów kolonialnych, zmusiliśmy Europejczyków do handlu dla obopólnej korzyści, …”

  PS
  AD [13]
  „…nie można żywić takiej nadziei…”
  Też uważam, że globalni psychopaci są nieobliczalni, ale moja nadzieja dotyczy raczej procedury wykonania rozkazu (np. „psychopaty”) i fizycznego odpalenia ładunku nuklearnego. Jak pokazała historia Zimnej Wojny (właściwie wtedy zaczęła się III Wojna Światowa), od wydania rozkazu przez polityka, do naciśnięcia „guzika atomowego”, mogą się zdarzyć jeszcze różne cuda.

 27. Uroczystość przyjęcia nowych subiektów do RF. I tu jest to przemówienie Putina. Jest przetłumaczone na język polski:

  https://www.cda.pl/video/121284005e

 28. osoba prywatna said

 29. CBA said

  re 22 W ostatnim powiedział już w zasadzie wszystko. „” Proszę mnie nie rozśmieszać taką pierdołą.!!
  Odsyłam na WSP i czytać…czego nie powiedział.! Szpenio się znalazł.

 30. CBA said

  re 19 Pan Revers; bardzo dziękuję w imieniu p. Piskorza. Każe Pana pozdrowić. tej książki nawet w ręku nie miał z tego co wiem. Ale weźmie Pana propozycję pod uwagę.

 31. minka said

  Zagadka – dlaczego Rosja promuje Covid?

  Rosja zaczyna szczepić zmobilizowanych obywateli
  Unikanie mobilizacji (i obowiązkowych szczepień) może doprowadzić do 10 lat więzienia


  Częściowa mobilizacja Rosji przekształciła się w jeden z najsurowszych na świecie dekretów o obowiązkowych szczepieniach

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony wprowadziło obowiązek szczepień przeciwko COVID dla całego personelu – w tym dla poborowych – w czerwcu 2021 r.

  Pod koniec września twój korespondent napisał krótką wiadomość na Telegramie, zastanawiając się, czy ta polityka będzie miała zastosowanie również do 300 000 Rosjan, którzy właśnie zostali zmobilizowani.

  Cóż, teraz mamy odpowiedź.

  https://edwardslavsquat.substack.com/p/russia-begins-vaccinating-mobilized

 32. Jack Ravenno said

  @31MINKA – ponieważ są w tej samej bandzie co reszta. Czego tu nie rozumieć?

 33. gnago said

  A ja czytałem wypowiedz /wywiad jednego z decydentów rebelianckich republik. Oczywiście przypadkowo chazarskiego pochodzenia. Twierdził mianowicie że Rosja osiągnęła swoje cele i znów jak te ponad 200 lat temu granica Rosji z Polską powinna oprzeć się o Dniepr. To sonda /nieoficjalna deklaracja. Przy założeniu sprawdzenia się tej wizji podatki w Polsce miałyby wystarczyć na 80 milionów ludzi

 34. minka said

  @ 31

  Rosyjscy lekarze domagają się zakończenia obowiązkowych szczepień przeciwko COVID dla zmobilizowanych obywateli
  Ta sama grupa dokumentuje zgony powiązane ze Sputnikiem V


  „Naszym zdaniem przymusowe szczepienia zmobilizowanych obywateli wyglądają jak szaleństwo, jak zdrada” — Niezależne Stowarzyszenie Lekarzy Rosji

  Pod koniec września kilka rosyjskich regionów, powołując się na dekret Ministerstwa Obrony z czerwca 2021 r. , ogłosiło , że rozpocznie szczepienie zmobilizowanych mieszkańców.

  W odpowiedzi Niezależne Stowarzyszenie Lekarzy opublikowało dwa listy otwarte – jeden skierowany do Władimira Putina, drugi apelujący do ministra obrony Siergieja Szojgu.

  Niektóre fragmenty listu do Putina:

  OTWARTY POPYT lekarzy do Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Władimirowicza Putina

  Władimir Władimirowicz, jesteśmy lekarzami, członkami Międzynarodowej Organizacji Społecznej „Niezależne Stowarzyszenie Lekarzy”, którzy zwracają się do Państwa z żądaniem zakazu szczepień przeciwko SARS-CoV-2 dla zmobilizowanych i powołanych do służby wojskowej.

  […]

  Na wszystkie zapytania naszego Stowarzyszenia: „Czy odnotowuje się skutki uboczne szczepionek przeciwko zakażeniu koronawirusem?”, Ministerstwo Zdrowia, Rospotrebnadzor [Rosyjska agencja federalna ds. dobrostanu ludzi i nadzoru konsumenckiego], FMBA [Federalna Agencja Medyczno-Biologiczna] i Roszdravnadzor [ Federalna Służba Nadzoru Opieki Zdrowotnej] zwróciła się do siebie w celu uzyskania odpowiedzi. Rosstat [rosyjska federalna agencja statystyczna] odpowiedziała, że ​​zgony spowodowane skutkami ubocznymi szczepień przeciwko nowej infekcji koronawirusem NIE SĄ REJESTROWANE, podobnie jak nie ma oddzielnych statystyk dotyczących tych, którzy umierają z jakiegokolwiek powodu, ale mają świadectwo szczepienia. Liczne zapytania i apele do ww. władz nie pozwoliły nam również na uzyskanie informacji o tym, ile osób miało skargi na powikłania poszczepienne, ile prowadzono dochodzeń w sprawie takich odwołań zgodnie z wytycznymi … […]

  Nasza organizacja publiczna zebrała ponad 1000 przypadków zgonów po wprowadzeniu szczepionki Sputnik V.

  Żaden z tych przypadków nie został zbadany przez komisję lekarską, a lek jest nadal produkowany i stosowany do szczepienia ludzi, w tym dzieci w pewnym wieku. Zgony i poważne szkody zdrowotne za pomocą preparatu immunobiologicznego były po prostu ignorowane.

  Ani prokuratura, ani Rospotrebnadzor, ani Ministerstwo Zdrowia nie odpowiedziały na jedno żądanie zaprzestania stosowania niebezpiecznego i śmiertelnego narkotyku u ludzi.

  […]

  Rosyjski profesor Pavel Andreevich Vorobyov, przewodniczący Moskiewskiego Towarzystwa Naukowego Lekarzy, który zajmuje się leczeniem koronawirusa, stwierdza: „Kraje, w których zaszczepiono ponad 60-70% populacji, wykazały już bezcelowość w stosowaniu koronawirusa szczepionek, ponieważ zachorowalność po pewnym czasie ponownie wzrosła. Ponadto pospiesznie opracowane szczepionki powodowały u ludzi różne ostre reakcje alergiczne, które w niektórych przypadkach prowadziły do ​​śmierci. A rosyjskie szczepionki na koronawirusa nie są wyjątkiem. W Rosji oficjalne dane na temat powikłań nie są publikowane, nie ma ich w raportach z badań szczepionek. Być może dlatego, że personel wojskowy był zaangażowany w próby szczepionek . ” […]

  Projekt Sputnik V, Sputnik Light i Sputnik M [szczepionka dla dzieci Sputnik V], opatentowany przez Gamaleya Center, zbiega się z projektowaniem leków specjalnie opracowanych do terapii genowej przez firmy zagraniczne. [ Na przykład ścisła współpraca Gamaleyi z AstraZeneca —Edward ]

  […]

  Obecnie Rospotrebnadzor deklaruje, że konieczne jest zaszczepienie wszystkich zmobilizowanych obywateli naszego kraju. Narkotyk, który naszym zdaniem w praktyce okazał się niebezpieczny, a nawet szkodliwy, będzie teraz stosowany na zmobilizowanych obywatelach? Wiadomo, że po szczepieniu mogą rozwinąć się zarówno reakcje miejscowe, jak i wzrost temperatury. Czy nasi zawodnicy pójdą na front z gorączką i objawami SARS po szczepieniu?

  Jest to sprzeczne z normami medycyny wojskowej. Każda szczepionka jest poważną interwencją medyczną, która wiąże się z ryzykiem dla zdrowia, ponieważ reakcja układu odpornościowego może się różnić w zależności od osoby. Podczas przeprowadzania szczepień zawsze należy ocenić profil korzyści/ryzyka.

  […]

  Zgodnie z Zarządzeniem Głównego Państwowego Lekarza Sanitarnego MON nr 129 z dnia 18.06.2021 r. cały personel wojskowy, w tym zmobilizowany, podlega obowiązkowym szczepieniom zgodnie z harmonogramem szczepień ze wskazań epidemiologicznych. […]

  W czasie niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej obywatele byli poddawani obowiązkowym szczepieniom, a ci, którzy odmawiali interwencji medycznej, byli zawieszani w pracy. Co się stanie ze zmobilizowanymi obywatelami, którzy odmówią szczepień? Czy wrócą do domu, czy też ich prawa konstytucyjne zostaną rażąco naruszone?

  Wiadomo, że w czasie II wojny światowej w hitlerowskich obozach koncentracyjnych lekarze hitlerowscy przeprowadzali na ludziach eksperymenty medyczne, czyli dokonywali interwencji medycznej wbrew woli człowieka. Czym współczesny przymus, jeśli zmobilizowani nie mają wyboru, będzie się różnić od tych zbrodni bez przedawnienia? […]

  Biorąc to wszystko pod uwagę, w obecnej trudnej sytuacji obowiązkowe szczepienia zmobilizowanych obywateli wyglądają naszym zdaniem jak szaleństwo, jak zdrada. […]

  Władimir Władimirowicz! Jako Prezydent Federacji Rosyjskiej i Naczelny Wódz osobiście ponosisz pełną odpowiedzialność za zdrowie i życie obywateli Federacji Rosyjskiej zmobilizowanych i powołanych do służby wojskowej. Żądamy zaprzestania szczepień wojska i innych grup obywateli przeciwko koronawirusowi, a także zorganizowania pełnego śledztwa w sprawie szczepień…

  W lipcu 2021 r. ta sama grupa lekarzy zwróciła się do różnych ministerstw i organizacji federalnych z prośbą o skład Sputnika V, a także informacje o zgonach wśród w pełni zaszczepionych Rosjan. Ich dochodzenia były utrudnione .

  Sporządzili również listę ponad 1000 zgonów związanych ze Sputnikiem V i innymi rosyjskimi szczepionkami na COVID, którą można zobaczyć tutaj . Rosyjski rząd nie dysponuje publicznie dostępnymi danymi na temat powikłań poszczepiennych. W styczniu władze rosyjskie zamknęły stronę internetową, która śledzi zgony związane ze szczepionkami w tym kraju.

  W tym samym miesiącu Ministerstwo Zdrowia Rusy stwierdziło , że publikowanie danych o liczbie zgonów wśród zaszczepionych byłoby „niepraktyczne”, ponieważ „takie informacje nie odzwierciedlają obiektywnie związku między zgonami a szczepieniami i mogą powodować negatywne nastawienie do szczepień. ”

  Wkrótce potem deputowany do Dumy Państwowej, który próbował uzyskać najnowsze dane z badań klinicznych Sputnika V, został poinformowany przez Ministerstwo Zdrowia, że ​​takie informacje są „poufną” tajemnicą handlową należącą wyłącznie do twórcy leku (Centrum Gamaelya, które jest obsługiwanych przez Ministerstwo Zdrowia).

  Pomimo tego szokującego braku przejrzystości, zmobilizowani Rosjanie stoją teraz przed możliwością wyboru między przymusowym zaszczepieniem a karą więzienia.

  Explain.rf, rządowy portal informacyjny, twierdzi , że szczepienie COVID jest obowiązkowe dla wszystkich służących personelu wojskowego – zastrzegając, że ta polityka może zależeć od „wskaźników epidemiologicznych”.

  Podobne dekrety można znaleźć na regionalnych portalach informacyjnych (strona internetowa obwodu moskiewskiego zawiera niemal identyczny przekaz).

  Czy Putin zainterweniuje, aby zahamować ten niepokojący obrót wydarzeń? Możliwe, ale mało prawdopodobne. W grudniu 2021 r. prezydent Rosji pochwalił politykę wojskowych obowiązkowych szczepień.

  https://edwardslavsquat.substack.com/p/russian-doctors-demand-end-to-compulsory

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: