Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
  prostopopolsku o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bukareszt: tysiące ludzi na proteście antyrządowym

Posted by Marucha w dniu 2022-10-03 (Poniedziałek)

Ponad dziesięć tysięcy osób protestowało w niedzielę, 2 października, w stolicy Rumunii, Bukareszcie, przeciwko polityce władz, cenom energii i ogólnemu wzrostowi kosztów życia.

Demonstranci zgromadzili się na słynnym Placu Uniwersyteckim, znanym z wydarzeń rewolucji 1989 roku, i przemaszerowali pod siedzibę rządu na Plac Zwycięstwa.

Uczestnicy protestu przeszli pod flagami narodowymi i hasłami „Chcę rządu narodowego!”, Ro-EXIT” (wyjście Rumunii z Unii Europejskiej), „UE – więzienie narodu”, „NATO – armia globalistów”, „WHO – organizacja przestępcza” itp. Domagali się dymisji rządu oraz ustąpienia prezydenta Klausa Iohannisa, oskarżając władze w Bukareszcie o doprowadzenie do zubożenia ludności i brak działań chroniących obywateli przed wzrostem cen energii.

Senator Diana Sosoaca przemawia na proteście.

Stojąca na czele protestu senator Diana Șoşoacă ogłosiła przed rozpoczęciem demonstracji listę żądań skierowanych przez uczestników do rządu:

„Zwracamy dziś uwagę na najważniejsze postulaty narodu rumuńskiego:

 1. Poszanowanie Konstytucji Rumunii, która ma pierwszeństwo przed prawem europejskim, szczególnie w świetle faktu, że Rumunia podpisała Traktat akcesyjny oraz inne traktaty i konwencje jako suwerenne państwo, zgodnie z art. 1 Konstytucji: 1) Rumunia jest suwerennym i niepodległym państwem narodowym, unitarnym i niepodzielnym; 2) W Rumunii obowiązuje wyższość Konstytucji stosowanej obligatoryjnie.
 2. Powrót do cen energii (prądu i gazu) możliwie najbliższych kosztom ich produkcji (z maksymalną marżą na poziomie 5%), biorąc pod uwagę, że są one produkowane w kraju, interes narodowy jest najważniejszy, a sfera energetyczna jest strategiczna.
 3. Nacjonalizacja przedsiębiorstw energetycznych i zaprzestanie prywatyzacji państwowych zakładów produkcji energii, a także innych firm państwowych.
 4. Nacjonalizacja wszystkich złóż surowców naturalnych w Rumunii.
 5. Wznowienie działania kopalni węgla oraz elektrociepłowni termalnych, a także budowa nowych kopalń, jak dzieje się to w innych krajach europejskich.
 6. Odbudowa rolnictwa i przemysłu.
 7. Zakaz wprowadzania technologii 5G na terytorium Rumunii, zatrzymanie już funkcjonujących nadajników, a także rezygnacja z cyfrowych dowodów tożsamości.
 8. Opodatkowanie korporacji ponadnarodowych i objęcie nadzorem ich przychodów w celu ich prawidłowego oszacowania i zakazu nadmiernych zysków.
 9. Zakaz posiadania gruntów przez podmioty zagraniczne i zarezerwowanie ich wyłącznie dla obywateli Rumunii.
 10. Likwidacja przywilejów emerytalnych.
 11. Konfiskata wszystkich nielegalnych środków, w tym powstałych w wyniku dewaluacji.
 12. Podwyższenie wynagrodzeń i emerytur do poziomu europejskiego przy jednoczesnym obniżeniu diet osób pochodzących z wyboru, udzielnych książąt i szefów firm państwowych, do poziomu średniego wynagrodzenia w gospodarce.
 13. Odbudowa zdolności obronnych kraju.
 14. Wstrzymanie, również nieoficjalnego, transferu sprzętu wojskowego i broni na Ukrainę. Żądamy całkowitej neutralności Rumunii w tym konflikcie, zakazu tranzytu przez terytorium Rumunii jakiejkolwiek broni i sprzętu wojskowego do strefy konfliktu, a także stworzenia warunków do pokoju w regionie, z uwzględnieniem położenia geostrategicznego Rumunii.
 15. Uniezależnienie wymiaru sprawiedliwości od nacisków polityków rumuńskich i zagranicznych oraz służb wywiadowczych.
 16. Opuszczenie przez Rumunię Światowej Organizacji Zdrowia i zakaz tworzenia jakichkolwiek ośrodków WHO na terytorium Rumunii.
 17. Powstrzymanie deprawacji umysłów dzieci i młodzieży poprzez wprowadzenie zakazu promocji edukacji gender i epatowania seksualnością.
 18. Śledztwo w sprawie nadużyć okresu pandemii oraz doprowadzenie do odpowiedzialności osób winnych śmierci 60 000 obywateli.
 19. Zakaz przymusowych lub wymuszonych szczepień, odwołanie wszelkich restrykcji i oficjalne odwołanie stanu pandemii w Rumunii.
 20. Likwidacja wszelkich form cenzury mediów.
 21. Rezygnacja całego rządu i zdradzieckiej klasy politycznej oraz organizacja wolnych i demokratycznych przedterminowych wyborów, bez nacisków STS.
 22. Organizacja ogólnonarodowego referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej oraz zwrotu wszelkich zasobów i bogactw przejętych przez korporacje z UE – Ro-EXIT!”.

Teodor Bujor (korespondencja z Bukaresztu)
https://myslpolska.info

Polactwu powyższe postulaty nie przyszłyby do głowy – a gdyby nawet przyszły, to prędzej narobiliby w kalesony, niż odważyli się je głośno powiedzieć.
Admin

Komentarzy 5 do “Bukareszt: tysiące ludzi na proteście antyrządowym”

 1. Mietek said

  Ja tvppis jak i tvnusa nie oglądam, nie wiem czy takie obrazy są pokazywane?

 2. Panicz Pawełek said

  Co to jest 10 tysięcy? Byłem na antykowidowej demonstracji pod sejmem w 2020. Było ok 5-7 tysięcy ludzi. Nic z tego nie wynikło. Z tej też nic nie będzie. W Berlinie było milion ludzi, to zrobiło wrażenie, ale też niewielkie. Demonstracje pokojowe nikogo nie ruszają. Jak nie będzie pochodni i kamieni, a najlepiej paru cwaniaków wiszących na latarniach, to nic się nie zmieni.

 3. Emilian58 said

  Polactwo cieszy się jak murzyn z blaszki z każdej obiecanki chazarskich gangów, które nimi poniewierają.

 4. gd-ap said

  Ad) Panicz Pawełek

  👍👍👍👍👍👍👍👍

 5. minka said

  Około 20 000 mieszkańców Wiednia wyszło na marsz domagając się dymisji obecnego rządu. Protestujący są niezadowoleni z sankcji wobec Federacji Rosyjskiej, a także środków podjętych przeciwko koronawirusowi, w tym szczepień.

  https://t.me/Olej_w_Glowie/11565

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: