Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  revers o Pamiętajmy o losie Serbów
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kaczyński trąbi na odwrót?

Posted by Marucha w dniu 2022-10-03 (Poniedziałek)

Polityka III RP wobec Ukrainy dotarła do punktu krytycznego. Tak, jak można się było spodziewać, niewydolna polska gospodarka, niezregenerowana po okresie pandemii, obciążona kosztami kryzysu energetycznego i fatalnie zarządzana przez premiera Mateusza Morawieckiego, nie jest już w stanie dalej zabezpieczać pełnoskalowego zakresu ukraińskiej turystyki zasiłkowo-imigracyjnej.

Co więcej, coraz trudniej udawać przed Polakami, że wielomilionowa masa przybyszów, to tylko „sytuacja przejściowa”. Przeciwnie, obok wędrujących między oboma krajami rzekomych uchodźców, wpadających tylko po kolejne świadczenia – widać coraz wyraźniej co najmniej kilka milionów zainteresowanych trwałym przesiedleniem do Polski.

Tymczasem przed partyjnym establishmentem aż dwa kolejne lata wyborcze. Pokusa wykreowania z imigrantów nowej kategorii zdyscyplinowanego elektoratu jest wprawdzie kusząca, jednak zwłaszcza formacja taka jak Prawo i Sprawiedliwość musi być szczególnie wyczulona na ewentualny odpływ czy choćby zniechęcenie swych dotąd żelaznych wyborców. Zwłaszcza, gdyby mieli oni alternatywę w postaci listy wyborczej nieco mniej entuzjastycznie nastawionej do postępującej ukrainizacji Polski.

Pogrzeb UkroPolinu?

Dożywający nieuchronnego końca swej politycznej kariery Jarosław Kaczyński, mimo objawów narastającego oderwania od rzeczywistości, wydaje się świadomy tych zagrożeń dla swego dzieła.

Chociaż więc jego optymalnym zwieńczeniem nadal byłaby zapewne pełnowymiarowa wojna polsko-rosyjska, to uderzająca jest zmiana akcentów zauważalna w głośnym już opolskim wystąpieniu lidera PiS. Kaczyński wprawdzie nadal zachwalał ukraiński opór i polską rolę w jego podtrzymywaniu („Gdyby nie walka Ukraińców, to Polska i państwa bałtyckie zostałyby zaatakowane razem”), jednak co najmniej równie mocno zdezawuował wizję UkroPolinu, czyli unii polsko-ukraińskiej. – To nie jest projekt naszego środowiska politycznego! – podkreślił Kaczyński, choć jeszcze latem to właśnie media związane z PiS były w ścisłej czołówce promowania tej koncepcji, byle tylko nie dać się pod względem ukraińskiego federalizmu wyprzedzić politykom parlamentarnej opozycji, zwłaszcza z PSL i Porozumienia Gowina.

Tymczasem teraz Kaczyński nie tylko zastrzegł, że „Ukraińcy nie po to walczą tak zaciekle, by zaraz potem godzić się na układ, w którym czuliby się jakoś podporządkowani”, uzasadniając to uzasadnionymi obawami naszych sąsiadów przed powrotem „polskich Panów”, ale także pierwszy raz określił warunki progowe dalszej, w tym powojennej współpracy polsko-ukraińskiej. Znalazły się wśród nich „powiedzenie prawdy o Wołyniu” i wznowienie ekshumacji polskich ofiar ukraińskich nazistów.

Mimo bardzo zawoalowanej formy najmocniej w uszach ukraińskich musiało jednak zabrzmieć wezwanie do wycofania się z kultu osób, „które, gdyby dożyli innych warunków stanęłyby przed sądem no i wyrok mógłby być tylko jeden”.

Nawet bez użycia nazwiska Stepana Bandery – jawne pochwalenie czapy dla wodza ukraińskiego szowinizmu to faktycznie non possumus w bieżących relacjach z Kijowem, czyniącym z führera OUN(B) prawdziwego patrona wojny z Rosją. Fakt, że Kaczyński wygłosił te odwrotowe tezy w ramach z góry zaaranżowanej sesji „odpowiedzi na pytania”, wskazuje, że mieliśmy do czynienia z przemyślanym zagraniem propagandowym, mogącym zwiastować zmianę całej narracji rządowej tak, by wyjść naprzeciw coraz bardziej niechętnym Ukrainie poglądom elektoratu prawicy.
[Puste słowa – admin]

Kresowa ofensywa

Kaczyński nieprzypadkowo wybrał też zapewne miejsce dla swego wystąpienia, Opole bowiem, podobnie jak m.in. Dolny Śląsk to wszak regiony zasiedlone w dużej mierze przez potomków Kresowian, dziś zaś poddane intensywnej ukrainizacji wraz z napływem przesiedleńców. Łącznie ok. 12 proc. populacji Polski ma korzenie kresowe i niezapowiadana wcześniej wolta Kaczyńskiego wskazuje, że kwestie kresowa i ukraińska okazały się wystarczająco poważne z punktu widzenia strategów obozu rządzącego, czy może raczej tych, którzy dyktują kierunki polityki III RP.

Odwrócenie sojuszy?

Bo z drugiej strony bądźmy jednak tyleż poważni, co podejrzliwi. Biorąc pod uwagę całkowitą niesamodzielność geopolityczną III RP – czy byłaby możliwa jakakolwiek autentyczna zmiana kierunku, jakieś stawianie warunków przez Warszawę, słowem: zachowywanie się jak prawdziwe, a nie celulozowe państwo?

Jeśli Kaczyński w imieniu Polski odżegnuje się od unii z Ukrainą, znaczy to po prostu, że projekt ten stracił rekomendację anglosaską. Albo więc Londyn i Waszyngton same sobie poradzą z konsumowaniem kijowskich resztek, albo z góry zakładają scenariusz, w którym… kontrolę nad Ukrainą stracą, a zatem trzeba szybko odnowić antyukraińskie resentymenty w przygranicznych koloniach, by tak jak dziś Rosjan, tak za chwilę gwałtownie zaczęły nienawidzić Ukraińców.

W tym bowiem cała rzecz, że w zachodnich układankach żaden ze słowiańskich narodów nie ma jakiejś przypisanej na stałe wartości. Przeciwnie, wszystkie powinny być stale skłócane i napuszczane jeden na drugi, byle tylko służyło to interesom zachodnich stolic.

Dlatego właśnie, widząc rzekome kresowe przebudzenie Jarosława Kaczyńskiego – wolę w porę zapytać: kto mu kazał? I ile na tym mamy stracić…

Konrad Rękas
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 13 do “Kaczyński trąbi na odwrót?”

 1. Emilian58 said

  I taka prawda. Mścichuj z Żoliborza samodzielnie to może co najwyżej swojego kota w pompę cmoknąć i owszem.

 2. Kojak said

  Przebudzenie Jaroslwa Kaczynskiego ! Ten Rekas chyba zidiocial i oszalal . Ta odrazajaca zydobanderowska menda i smiec ludzki Kalkstein ksywa Kaczynski nawet jakby mial utopic Polakow po kolana waqe krwi nadal bedzie popieral banderowskie scierwa Od samego poczatku bylo jasne i oczywiste ze popieranie banderowcow bylo skurwysynstwem wolajacym o pomste do nieba i te odrazajAce bydle znakomicie zdawalo sobie z tego sprawe ! I teraz nagle dostal olsnienia od Boga ? A moze ten Reks zachlal morde i po pijaku nabazgral te bzdety ?!

  ——–
  Spokojnie, p. Rękas dobrze wie, że to gra pod publiczkę.
  Admin

 3. zagobasum said

  Kojak, miałem napisać dokładnie to samo, więc nie będę duplikował wypowiedzi. Dodam tylko, ze grono antypolskich gnid jest znacznie szersze i nalezy doliczyć do tych ścierw pozostałe gangi, zwane „partiami politycznymi” ( wśród nich znajdzie się niewielki procent POLAKÓW), okupujące cyrk przy ul. Wiejskiej w Warszawie (okrągły budynek i to, co się w nim dzieje uspawiedliwia nazwanie tego czegoś cyrkiem) oraz wszelkie (nie)rządowe instytucje. Do tego dochodzi ogłupienie ciemnej biomasy, zwanej dowcipnie „narodem polskim” i mamy składniki katastrofy Państwa Polskiego a raczej BYŁEGO juz Państwa Polskiego…

 4. UZA said

  „Przebudzenie Jaroslwa Kaczynskiego ! Ten Rękas chyba zidiociał i oszalał” .

  Po co się zaraz unosić ? To tylko taka figura retoryczna. Przecież Autor wyraźnie napisał: „Jeśli Kaczyński w imieniu Polski odżegnuje się od unii z Ukrainą, znaczy to po prostu, że projekt ten stracił rekomendację anglosaską.” To jakie Kaczyński ma poglądy i kogo popiera jest zupełnie bez znaczenia. Jak mawiała pewna moja znajoma z dawnych czasów – najął się za psa, więc musi szczekać (jak mu każą).

 5. Bezpartyjna said

  Czy Kaczyński kiedykolwiek powiedział prawdę a zwłaszcza przed wyborami?
  https://konserwatyzm.pl/jastrzebski-operacja-bracia-kaczynscy/

 6. errorous said

  Pani Unza: najął się za psa, więc musi szczekać (jak mu każą).
  Czemu zaraz obrażać poczciwe psy. Psa nie można wynająć, jest zawsze wierny swojemu panu i można mu ufać…

 7. Konrad Rękas zachwalał zbrodniczą tzw.”rewolucję pazdziernikową”…czyli zniszczenie i grabież chrześcijańskiej Rosji…i eksterminację narodu rosyjskiego przez bolszewię.Więc dla mnie jest zwykłym śmieciem…

  ———
  Gdzie i kiedy zachwalał?
  Sam jesteś śmieciem.
  Admin

 8. gnago said

  EE samo utrzymanie bieżeńców to pikuś, koszty skrywane utrzymania Banderostanu Polske przerastają . A zakupy uzbrojenia obliczane na obie armie porażają swoim rozmachem i pogardą dla przemysłów obu krajów. Jak to dworska gnida wypaplała, spuszczona za to na bruk. inflacje w Polsce zawdzięczamy nie plandemii , a wspomaganiu neobanderowców i ich usiłowaniem od 2014 uczynieniu Ukrainy „szklanką krystalicznie czystej wody” cytując banderowskiego klasyka

 9. Panicz Pawełek said

  Wyciąganie zbyt daleko idących wniosków z przedwyborczych pobredzań ograniczonego i zdemenciałego dziadygi. Po co tego słuchać? Trzeba patrzeć na czyny anglosaskich mocodawców a nie na występy przedstawicieli rządu kolonialnego.

 10. Ale dlaczego? said

  Przed każdymi wyborami kurwy pisowskie nagle przypominają sobie o Wołyniu i banderowcach. Żeby zaraz po wyborach zapomnieć o jakichś Polakach i jakiejś Polsce…

 11. Lily said

  „Ciemny Lud Wszystko Kupi”.
  Oswiadczyl niejaki p. Jacus K,
  zaufany czlowiek J.Kaczynskiego.

 12. minka said


  Transparent „Stop ukrainizacji Polski” wywieszony przez kibiców Śląska Wrocław podczas poniedziałkowego meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wartą Poznań.

 13. NICK said

  Minka. (12).
  Dobrze.
  Szczególnie, że to Wrocław; znacznie zukrainizowany konglomerat.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: