Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Anglosaski „mordplan” gospodarczy

Posted by Marucha w dniu 2022-10-04 (Wtorek)

Potęga wielkich mocarstw oparta jest na bazie hegemoni i ekonomicznej. Umożliwia ona nie tylko utrzymanie wielkich armii będących faktycznymi strażnikami interesów, ale pozwala również zbudować wielkie struktury wywiadowczo – informacyjne potrafiące zdobywać i analizować dane a następnie przedstawiać decydentom gotowe scenariusze reakcji.

Te wielkie korporacje informacyjne to prawdziwe filary siły i niezależności państwa. Bez ich pracy cała machina administracyjna i gospodarcza nie jest w stanie prawidłowo sama ocenić wszystkich zagrożeń, które pojawiają się w coraz bardziej skomplikowanym świecie.Bez nich, państwo nie potrafi wypracować nowych taktyk ekspansji gospodarczej, militarnej, czy informacyjnej, a nawet planu zniszczenia potencjalnych przeciwników.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych amerykańskich tzw. think-thanków powstałych jeszcze w dobie zimnej wojny jest RAND Corporation. Zatrudnia on ogromną liczbę 1850 pracowników, z których większość to kadra naukowa mająca tytuł doktorski. Dysponuje rocznym budżetem wartości 350 milionów dolarów.

Oficjalny cel działalności RAND to „poprawa polityki i podejmowanych decyzji poprzez badania i analizy”. Korporacja jest powiązana z Departamentem Obrony Stanów Zjednoczonych i słynie z tego, że miała wpływ na rozwój kluczowych strategii wojskowych podczas zimnej wojny. Think-tank stosuje interdyscyplinarne i ilościowe rozwiązywanie różnorakich problemów poprzez przełożenie teoretycznych koncepcji z ekonomii formalnej i nauk fizycznych na nowatorskie zastosowania w innych dziedzinach, z wykorzystaniem nauk stosowanych i badań operacyjnych. Posługuje się najnowszymi zdobyczami matematyki, cybernetyki, informatyki, sztucznej inteligencji, teorii gier, teorii decyzji. Wielu pracowników korporacji obejmowało najważniejsze funkcje w kolejnych administracjach USA. Wystarczy przypomnieć np. postacie Condoleezzy Rice czy Donalda Rumsfelda. Analizy RAND są często wykorzystywane przez rząd USA i korporacje przy podejmowaniu kluczowych decyzji w obszarze polityki , gospodarki i finansów.

Wiele dostarczanych przez RAND informacji jest wyjątkowo drażliwych a zatem ścisłe tajnych. Wielokrotnie dochodziło do skandali z ujawniałem poufnych danych.

Najgłośniejszym przeciekiem była niewątpliwie publikacja tzw. Pentagon Papers (1969-1971) przez pracownika RAND Daniela Ellsberga. Najważniejszą zawartością ujawnionych wówczas dokumentów były dowody, że od początku wojny wietnamskiej wysoko postawieni przedstawiciele rządu amerykańskiego uważali, że wojna jest nie do wygrania, jednak nie informowali o tym opinii publicznej z powodu politycznych kalkulacji. Przeciek ten niewątpliwie miał wielki wpływ na kształtowanie opinii publicznej w USA przeciwko wojnie w Wietnamie i ostatecznemu wycofaniu się USA z konfliktu w 1975.

„OSŁABIENIE NIEMIEC i WZMOCNIENIE USA”

We wrześniu 2022 mieliśmy niewątpliwie z kolejnym ważnym przeciekiem z RAND. Media w USA opublikowały 6 stron podsumowania raportu z dnia 25 stycznia 2025 [? – admin] roku noszącego tytuł: „Osłabienie Niemiec i wzmocnienie USA”.

Ujawniony raport to nic innego jak amerykański plan zmiażdżenia europejskiej gospodarki za pomocą wojny na Ukrainie i celowo wywołanego tym kryzysu energetycznego. Dokument, potwierdza, że ​​agresywna polityka zagraniczna prowadzona przez Ukrainę konfliktem zmusiłaby Rosję do podjęcia działań zbrojnych przeciwko temu krajowi. Jego faktycznym celem, jak twierdzi raport, było wywarcie nacisku na Europę, by przyjęła w odwecie szeroki zakres sankcji przeciwko Rosji, które zostały już dawno przygotowane przez rząd USA.

Raport stwierdza, że na skutek konfliktu i braku dostaw surowców -gospodarka Unii Europejskiej „nieuchronnie upadnie”, a jej autorzy cieszą się, że m.in. młodzi ludzie w Europie będą zmuszeni do emigracji.

Kluczowym celem dla USA opisanym w dokumencie jest podzielenie ekonomiczne Europy – zwłaszcza Niemiec i Rosji – oraz utrwalenie zniszczenia europejskiej gospodarki poprzez umieszczanie na stanowiskach politycznych tzw. pożytecznych idiotów (Zielonych), aby powstrzymać jakiekolwiek dostawy rosyjskiej energii (w przyszłości) przed dotarciem do kontynentu.

Oczywiście korporacja RAND już po paru dniach wydała oświadczenie, że opublikowane strony nie pochodzą od niej a treść dokumentu jest „dziwaczna”. Jednakże nie zamyka to wcale sprawy, gdyż zarówno treść, jak i forma wydaje się być niewątpliwie proweniencji RANAD. Większość pomysłów zawartych w raporcie ze stycznia 2022 wielokrotnie powtarza się w innych opracowaniach korporacji, np. w raporcie z 2019 zatytułowanym: „Extending Russia. Competing from Advantageous Ground”, który szczegółowo analizuje wszystkie możliwe sposoby osłabianie międzynarodowej pozycji Rosji szczególnie w Europie i Centralnej Azji.

To właśnie w opracowaniu RAND z roku 2019 mamy źródło powielonych później pomysłów. I tak szeroko jest omówiony główny sposób bezpośredniego sprowokowania Rosji do wystąpienia zbrojnego przeciwko Ukrainie – zwiększenie dostaw broni do Kijowa oraz obietnice szybkiego członkostwa w NATO.(patrz strona 98-99); lansowany jest pomysł kolorowego przewrotu na Białorusi i obalenie prezydenta Łukaszenki (109), przy wykorzystaniu „pomocy” z Polski, Litwy oraz Łotwy.

Mamy analizę napięć pomiędzy państwami na Kaukazie ze szczególnym naciskiem na tlący się konflikt azersko-ormiański, który może być doskonałym paliwem w celu osłabienia Rosji (118).

Kolejnym środkiem postulowanym w raporcie jest próba osłabienia chińsko rosyjskiej współpracy w ramach inicjatywy Jednego Pasa i Szlaku poprzez proponowanie państwom Azji alternatywnych korytarzy transportowych omijających Rosję (125).

Mocno podnoszona jest kwestia Mołdawii i wykorzystanie jej do likwidacji rosyjskich wpływów w Naddniestrzu ( 133) jest nawet pomysł zbliżenia Finlandii i Szwecji do NATO. Analitycy postulują także, aby spróbować wykorzystać państwa satelickie NATO w Europie do zwiększenia wydatków na zbrojenia (najlepiej w USA), niewątpliwie zmusi to Rosję do poniesienia dodatkowych kosztów w ramach odpowiedzi.

Spośród tych wszystkich najbardziej „rokujący” według analityków z RAND jest przedstawiany na początku pomysł posłużenia się Ukrainą, która z pewnością zgodzi się na każdy (nawet zabójczy dla siebie) pomysł USA w zamian za obietnice pomocy wojskowej w konflikcie na Donbasie oraz wstąpienia do NATO. Obietnice te powinny być „posmarowane” dodatkowymi łapówkami dla ukraińskich oligarchów.

Jak widzimy praktycznie wszystkie „sposoby” osłabienia Rosji podnoszone w raporcie z 2019 zostały w dużej mierze osiągnięte przez administrację USA. Trwa otwarty konflikt rosyjsko-ukraiński, który stał się pretekstem do nałożenia przez Zachód sankcji na rosyjskie paliwa. Na Kaukazie odnowił się konflikt azersko-ormiański. Mołdawia ma nowy – prozachodni rząd i oscyluje w kierunku zerwania więzi z Rosją. Finlandia i Szwecja zgłosiły akces do NATO. Nie udała się tylko próba obalenia rządów Aleksandra Łukaszenki na Białorusi pomimo podjęcia zakrojonej na szeroką skalę akcji sabotażowej przez USA i jej satelitów w Europie Wschodniej.

KONTROLOWANA EUTANAZJA NIEMIECKIEJ GOSPODARKI

Raport RAND z 2019 roku dotyczył osłabienia Rosji, nowy – omawiany przez nas – ( 25.01.2022) za cel bierze sobie znalezienie sposobów na likwidacje konkurencyjności europejskiej, a zwłaszcza niemieckiej gospodarki. Jak już powiedziano wcześniej, głównym jego założeniem było, aby poprzez wywołanie wojny na Ukrainie doprowadzić do kryzysu energetycznego w Europie.

Dokument opublikowany przez RAND, pod tytułem „Osłabianie Niemiec, wzmacnianie USA”, sugeruje, że istnieje „pilna potrzeba” napływu środków z, zewnątrz, aby utrzymać całą amerykańską gospodarkę, ale „zwłaszcza system bankowy”, który został poważnie osłabiony poprzez ostatnie lata wskutek niepohamowanego dodruku pieniądza przez Rezerwę Federalną.

„Tylko kraje europejskie związane zobowiązaniami UE i NATO mogą nam je zapewnić bez znaczących dla nas kosztów wojskowych i politycznych”.

Według RAND główną przeszkodą w realizacji tego najważniejszego dla USA celu gospodarczego jest rosnąca niezależność Niemiec. Wskazuje m.in., że Brexit dał Niemcom większą niezależność i utrudnił Stanom Zjednoczonym wpływanie na decyzje rządów europejskich. Dlatego też kluczowym celem polityki USA jest w szczególności zniszczenie współpracy między Niemcami i Rosją, a także Francją. Ta współpraca jest postrzegana, jako największe zagrożenie gospodarcze i polityczne dla Stanów Zjednoczonych.

„Wdrożenie tego scenariusza ( współpracy kontynentalnej) sprawi, że w końcu Europa stanie się nie tylko gospodarczym, ale i politycznym konkurentem Stanów Zjednoczonych”. USA nie mogą zatem do tego dopuścić.

Aby zmiażdżyć to zagrożenie polityczne i podzielić Europę potrzebny jest plan, ukierunkowany przede wszystkim na zniszczenie niemieckiej gospodarki.

Jedyny obecnie sposób wg autorów raportu to: „Wciągnąć obie strony do wojny z Ukrainą” po przeciwnych stronach i wymusić nałożenie wzajemnych sankcji.

„Wstrzymanie rosyjskich dostaw może wywołać systematyczny kryzys, który byłby dewastujący dla niemieckiej gospodarki, a pośrednio dla całej Unii Europejskiej”, stwierdza raport i uważa, że kluczem jest wciągnięcie krajów europejskich w wojnę.

„Jedynym możliwym sposobem zapewnienia, że Niemcy odrzucą rosyjskie dostawy energii, jest wciągnięcie obu stron w konflikt militarny na Ukrainie. Nasze ciągłe działania w tym kraju nieuchronnie doprowadzą do militarnej odpowiedzi Rosji. Rosja najwyraźniej nie zamierza pozostawić ogromnej presji armii ukraińskiej na Doniecką Republikę Ludową bez odpowiedzi wojskowej. Umożliwiłoby to przedstawienie Rosji, jako strony agresywnej, a następnie wdrożenie całego pakietu sankcji, który już został opracowany”.

Partie tzw. zielonych kontrolowane w dużej mierze przez USA zmuszą Niemcy do „wpadnięcia w pułapkę”

Partie „zielonych” w Europie są opisywane w raporcie, jako szczególnie łatwe do zmanipulowania w celu załatwienia spraw amerykańskiego imperializmu.

„Warunkiem, aby Niemcy wpadły w tę pułapkę, jest dominująca rola zielonych partii i europejskich ideologii. Niemiecki ruch ekologiczny jest ruchem wysoce dogmatycznym, jeśli nie fanatycznym, co sprawia, że ​​dość łatwo jest skłonić ich do ignorowania argumentów ekonomicznych”, pisze autor raportu, powołując się na obecną minister spraw zagranicznych Niemiec Annalinę Baerbock i ministra klimatu Roberta Habecka – jako przykłady tego typu polityków.

„Cechy osobowościowe i brak profesjonalizmu pozwalają przypuszczać, że nie potrafią na czas rozpoznać własnych błędów. Dlatego wystarczy, aby szybko stworzyć medialny obraz agresywnej wojny Putina – i uczynić z Zielonych zagorzałych i twardych zwolenników sankcji – „partię wojenną”. Umożliwi to nałożenie sankcji bez przeszkód”.

Baerbock jest m.in. znana z tego, że deklaruje, że będzie kontynuować wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu nawet zimą – niezależnie od tego, co o sprawie myślą jej wyborcy i jakie będą konsekwencje dla niemieckiego społeczeństwa. Będziemy po stronie Ukrainy, a to oznacza, że sankcje zostaną utrzymane, także w okresie zimowym – nawet, jeśli dla polityków będzie to naprawdę trudne – powiedziała niedawno na konferencji w Pradze.

„Idealnie –dla autorów raportu byłoby- całkowite wstrzymanie dostaw paliw z Rosji”

Według RAND Niemcy mogą na skutek kontrolowanego kryzysu stracić około 200-300 mld USD i 3-4% PKB. Osłabione EUR powinno zdewaluować swoją wartość poniżej dolara. Waluta europejska stałaby się toksyczna i unikana przez globalnych traderów.

Analitycy wyrażają nadzieję, że szkody powstałe między Niemcami a Rosją będą tak duże, że uniemożliwią późniejsze przywrócenie normalnych stosunków.

„Ograniczenie rosyjskich dostaw energii – najlepiej całkowite wstrzymanie takich dostaw – doprowadziłoby do katastrofalnych skutków dla niemieckiego przemysłu. Konieczność skierowania znacznych ilości rosyjskiego gazu na ogrzewanie zimą jeszcze bardziej pogłębi niedobory. Blokady w przedsiębiorstwach przemysłowych spowodowałyby braki komponentów i części zamiennych do produkcji, załamanie łańcuchów logistycznych, a ostatecznie efekt domina”.

Ostatecznie całkowite załamanie gospodarki w Europie jest postrzegane zarówno, jako prawdopodobne, jak i pożądane.

„Nie tylko zada to niszczycielski cios niemieckiej gospodarce, ale cała gospodarka UE nieuchronnie upadnie”.

Raport zaznacza ponadto, że korzyści płynące z mniejszej konkurencji na rynku światowym dla firm amerykańskich, przewagi logistycznej i odpływu kapitału z Europy oznaczałyby, że mogłyby one przysporzyć gospodarce Stanów Zjednoczonych o szacunkowo 7 -9 bilionów dolarów dodatkowych zysków. Ponadto podkreśla również istotny efekt zmuszenia wielu dobrze wykształconych i młodych Europejczyków do emigracji do USA. W samych Niemczech bezrobocie wzrosłoby, bowiem o 200-400 tys. osób.

SZLACHTOWANIE

Z perspektywy ostatnich ośmiu miesięcy niewątpliwie jesteśmy świadkami realizacji przewidzianego wcześniej przez RAND cyklu zdarzeń. USA udało się poprzez obietnice członkostwa w NATO i dostawy broni wywołać militarną odpowiedź Rosji na Ukrainie. Rezultatem rosyjskiej interwencji na Donbasie było fałszywe oburzenie „cywilizowanego” Zachodu i nałożone natychmiast sankcje. Koncentrowały się one głównie na odcięciu gospodarki europejskiej od tanich surowców energetycznych z Rosji.

Na skutek wprowadzonych sanacji i rozregulowania rynku paliw energia w Europie jest wielokrotnie droższa niż w USA i Azji. Powoduje to systemową niekonkurencyjność europejskich producentów, którzy są zmuszeni do masowego zamykania swoich przedsiębiorstw.

Poprzez kontrolę na mediami i partiami tzw. zielonych w Europie -USA w pełni steruje procesem destrukcji całej europejskiej gospodarki. Morderstwo jest dokonywane rękami wiernych Anglosasom elit politycznych na starym kontynencie, zatem odpowiedzialność na hekatombę europejskiego przemysłu spadnie na innych, a najlepiej, aby obarczyć nią Rosję.

Co szczególnie groźne – niewątpliwa dywersja ekonomiczna nie wzbudza w kręgach elit politycznych Europy zdecydowanego działania w kierunku natychmiastowego zniesienia szkodliwych sankcji, ale staje się okazją do dalszej destrukcji gospodarczej poprzez przyśpieszenie realizacji tzw. polityki klimatycznej. Nie widać końca szlachtowania całej europejskiej klasy biznesowej. „Mordplan” powiódł się znakomicie.

Piotr Panasiuk
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 21 do “Anglosaski „mordplan” gospodarczy”

 1. corintians said

  Putin i Zelenski nie zaakceptuja pomyslu Elona Muska by przeprowadzic referenda pod nadzorem ONZ.
  A wiec obydwu stronom nie zalezy na rozwiazaniu problemu

  ———–
  Nie dziwię się Putinowi.
  Admin

 2. wewewe said

  Re 1:
  A może Zelenski boi się wyników a Putin kretów?

 3. Boydar said

  Jeżeli RAND ma choć część przypisywanej mocy obliczeniowej to wie lepiej od kogokolwiek, że Rosja jest nie do zaj…bania. W przeciwieństwie do BRD GmbH. Nad tym ostatnim po-tworem jak miecz Damoklesa od dawna wisi wyrok CofL – Germaniaem esse delendam. Wniosek jest prosty – to jest wojna żeby już nie miał kto po niemiecku mówić, a nie po rosyjsku. Dodatkowo, istnienie silnych Niemiec warunkuje być może potencjalne chińskie tsunami, bo Chiny nie zawiążą militarnego sojuszu z cieniasem i bankrutem. I to stawia kropkę nad I

  Nie mamy na bieg spraw wielkiego wpływu, podobnie jak na pogodę. Co nie znaczy jednak, że meteorologów należy palić na stosach.

 4. Waldemar Bartosik said

  O ODWIECZNYM SPORZE PRAGMATYKÓW I ROMANTYKÓW….

  Tytuł posta celowo stonowałem.
  Powinien brzmieć MORDPLAN !
  Strony konfliktu, zważywszy na jego wojenny kontekst i ludzkie ofiary, zasługują na stokroć dosadniejsze epitety. Lecz nie o adekwatną stygmatyzację mi chodzi, ale odsłonięcie istoty problemu i środki zaradcze.
  Dlatego posłużyłem się ostatnio głośną polemiką Muska z Zelenskim, najbogatszego człowieka świata z najbardziej „wpływowym Żydem”.
  Dlatego też, powstrzymując się od osobistych refleksji i recenzji ukraińskiej wojny, przytaczałem opinie lepiej poinformowanych, poczynając od Franciszka i Kissingera, po wybitnych przedstawicieli amerykańskiego świata nauki
  BO KTO CHCE – SZUKA ROZWIĄZAŃ, KTO NIE CHCE – ZNAJDUJE PRZYCZYNY.
  A publiczny spór Muska z Zeleńskim jest klasyczną egzemplifikacją postawionej tezy.
  Więc nie podejmę żadnej polemiki z argumentami stron, za to wskażę tło zagrażającego światu konfliktu, zwłaszcza że zaczyna sięgać apogeum.
  Z rozczarowaniem lecz KATEGORYCZNIE stwierdzam, że Ameryka, ich „deep state” (nieznana opinii publicznej tajną władza, która rządzi Stanami Zjednoczonymi i światem) oraz główne ośrodki władzy politycznej, gospodarczej i wojskowej (banksterstwo, kompleks militarno-zbrojeniowy i.in „LOBBY’S”) owładnięta jest NIEULECZALNĄ, paranoiczną aberracją.
  Toczy CHORE i zagrażające światu wojny na trzech frontach, w imię absolutnej władzy nad światem : z Chinami, Rosją i Europą.
  Wysadzenie NS 1-2 w tym kontekście, może się stać niczym mord w Sarajewie, zabójstwo nacjonalisty Abe w Japonii, dymisje i wybory wśród „sojuszników” – początkiem końca tego imperium i rozsadnikiem jego zagłady.
  Wczoraj, źródłową publikacją pokazałem, że 40 lat temu był PRECEDENS AMERYKAŃSKIEJ DYWERSJI wobec Rosji, o czym zdecydowanie warto przeczytać : https://marucha.wordpress.com/…/w-1982-roku-usa…/
  Czy położy to kres idiotycznym enuncjacjom naszych „publicystów” i „ekspertów” o samounicestwiającej się Rosji ?
  O tajnej wojnie aliantów II wojny światowej opisanej w książce „Od własnej kuli”, o woli zbudowania stanów zjednoczonych Europy głoszonej przez Delors’a, o wojnie irackiej i mordzie na Husseinie, bo do rozliczenia ropy przyjął € – pisałem już dziesiątki razy.
  Ale dziś, chcę ponad wszelką wątpliwość dowieść, że wojna USA z Europą – już faktycznie się toczy :
  We wrześniu 2022 mieliśmy niewątpliwie do czynienia z kolejnym ważnym przeciekiem z RAND. Media w USA opublikowały 6 stron podsumowania raportu z dnia 25 stycznia 2025 [???] roku noszącego tytuł: „Osłabienie Niemiec i wzmocnienie USA”.
  Ujawniony raport to nic innego jak amerykański plan zmiażdżenia europejskiej gospodarki za pomocą wojny na Ukrainie i celowo wywołanego tym kryzysu energetycznego. Dokument, potwierdza, że ​​agresywna polityka zagraniczna prowadzona przez Ukrainę – konfliktem zmusiłaby Rosję do podjęcia działań zbrojnych przeciwko temu krajowi. Jego faktycznym celem, jak twierdzi raport, było wywarcie nacisku na Europę, by przyjęła w odwecie szeroki zakres sankcji przeciwko Rosji, które zostały już dawno przygotowane przez rząd USA.
  Raport stwierdza, że na skutek konfliktu i braku dostaw surowców -gospodarka Unii Europejskiej „nieuchronnie upadnie”, a jej autorzy cieszą się, że m.in. młodzi ludzie w Europie będą zmuszeni do emigracji.
  (https://marucha.wordpress.com/…/anglosaski-mordplan…/).
  CZY TO NAPRAWDĘ TYLKO TEORIE SPISKOWE ???
  Czy konsumentów propagandy trzeba uczyć rozumu w okopach i na lufach armat ?
  Jak na Ukrainie…..
  https://www.msn.com/…/ze%C5%82enski…/ar-AA12zfhR…

 5. Greg said

  Z tym, co nadchodzi już się nie kryją.
  CIEMNA STRONA COLDPLAY.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Eu-kh8RGzbk&t=0s

 6. Pejot said

  Raport dotyczący Rosji można sobie ściągnąć bezpośrednio ze strony RAND

  Click to access RAND_RR3063.pdf

  tekst o tym raporcie ukazał się 5 lutego 2022 roku w serwisie bibula.com ,

 7. Panicz Pawełek said

  Na razie trzeba przyznać, że całkiem dobrze ten plan realizują. Amerykanie wysadzają najwiekszą wspólną inwestycję Rosji i Niemiec. Ani jedni ani drudzy, nie mają siły aby na to odpowiedzieć. Oddziały ukraińskie okazały się jednak dobrze wyszkolone i uzbrojone. Zrolowały front pod Charkowem, a teraz to samo robią pod Krzywym Rogiem. W Niemczech lądują kolejne oddziały okupacyjne USA. Dopilnują, żeby Niemcy robili co trzeba. Armenia, Dagestan, Kirgistan. Kazachstan ewidentnie ciąży w stronę Chin. Strach to przyznać ale tak jak sprawnie zarządzali I i II wojną światową, niszcząc konkurentów ich własnymi rękami, tak samo prowadzą III wojnę. Skurwysyny, ale diabelsko sprawne. Wiem, wiem, Rosja jest wielka, tylko ostatnio kosztowało ją to 26 mln ludzi. I na drugie takie „zwycięstwo” już jej nie stać.

 8. UZA said

  „Wiem, wiem, Rosja jest wielka, tylko ostatnio kosztowało ją to 26 mln ludzi. I na drugie takie „zwycięstwo” już jej nie stać.”

  I dlatego tym razem będzie zmuszona użyć atomu. I to ma być ten wspaniały plan wspaniałej Ameryki ?

 9. Nie moge POJAC!!! dlaczego w USA zamordowano w samo poludnie 7 prezydentow !! oraz … setki pomniejszych ranga gubernatorow, dzialaczy politycznych ,( Martin Luter King i dziesiatki jemu podobnych 😳😱👹politykow . Ostatnio w Japoni w samo poludnie zarzynaja Premiera Japoni a wczesniej w Polin Morduje sie az 8 generalow 👹👿A….. w czasie naiwiekszej wojny swiatowej !!! w Okupowanej Polin ….. NIE ZAmordowano !!! ANI JEDEGO GENERALA👿🤔🤔🤔.A ZATEM ….pytanie ! jaki problem ma wywiad Rosyjski , Chinski ,Koreanski, Iranski itp aby USPIC💀prezydenta , premiera z : Litwy, Lotwy, Estoni, Polin, Rumuni,i bylych republik Sowieckich 👌🤔🤔🤔🤔🤔Co ? tamci sa kulooeporni? Lub niewidzialni .???

 10. Mietek said

  Jeśli to wszystko miało na celu osłabienie Rosji, to gratulacje, można powiedzieć, pieniądze zostały wyrzucone w błoto, nie jest to tylko moja opinia, ale ten punkt widzenia podziela większość ludzi na świecie.
  Przypomnę, budżet Rosji przed sankcjami wynosił ok 250 mld dol, rubel ok 70 za dolara.
  Po nałożeniu sankcji, które ponoć miały osłabić Rosję, budżet Rosji na 2022r wynosi prawie pół biliona dolarów, rubel między 55 a 60 za dolara.
  Założenia budżetu na przyszły rok są podobne.
  Więc pytanie, kto kogo osłabił?
  Mimo że Rosja sprzedaje trochę mniej ropy i gazu, to wysokie ceny z nawiązką wyrównują straty,
  Jedynie co im się sprawdzi, to upadek UE, która i tak pociągnie na dno swojego prześladowce, ja dla USA nie widzę przyszłości, patrząc jak szybko rozwija się współpraca Rosji i Chin, jankesi nie mają żadnych szans.

 11. rpg7x said

  Na Kremlu, o ile Putin jest patriotą powinni zrobić ostre czystki. Wojna jest prowadzona źle, to mówią już nawet apologeci Kremla. Kilkaset tysięcy ludzi w wieku poborowym wyjechało sobie za granicę jak gdyby nigdy nic. W magazynach brakuje ponoć 1,5 mln mundurów zimowych (to nie fejk). V kolumna ostro działa o czym świadczy obecna, bardzo zła sytuacja na froncie.

 12. Emilian58 said

  Szubrawcy potrafią planować na pół wieku! W 1969 bodajże roku ukazały się artykuły o DZISIEJSZYCH CZASACH!!! Była pomyłka to fakt. Nie przewidzieli aż tylu płci i w ogóle aż takiej dekadencji. A reszta się zgadza.

 13. minka said

  Analityk mówi, że USA sabotowały rurociągi Nord Stream i zasadniczo wypowiedziały wojnę Rosji

  Dziennikarz i politolog Darren Beattie twierdzi, że Stany Zjednoczone lub ich zastępczy sojusznik dokonał ataku na rurociąg Nord, aktu wojny przeciwko Niemcom. Powiedział, że motywem było umożliwienie Stanom Zjednoczonym „sprzedaży naszego znacznie droższego gazu LNG do Europy i uzyskanie całkowitego wpływu na Europę”. W dniach poprzedzających sabotaż rurociągu w Niemczech odbywały się wielkie demonstracje w celu zniesienia sankcji wobec Rosji i zakupu taniego rosyjskiego paliwa na zimę. Od czasu zniszczenia rurociągów Europa jest teraz zobowiązana do dostaw energii od USA.

  W Europie nie ma prawdziwie suwerennych krajów, ponieważ są to niewolnicze państwa Stanów Zjednoczonych. Ponadto USA i ich sojusznicy z NATO w zasadzie wypowiedzieli wojnę Rosji, niszcząc Nord Stream. Stanom Zjednoczonym uszło na sucho to, czego chciały od samego początku, czyli zniszczenie Nord Stream 2.

  Teorię Beattiego potwierdza wkroczenie Stanów Zjednoczonych jako wiodącego dostawcy LNG do Europy.

  https://needtoknow.news/2022/10/analyst-says-us-sabotaged-nord-stream-pipelines-and-essentially-declared-war-on-russia/

 14. Ktoś said

  Proszę mieć na uwadze, iż rosyjsko-amerykańskie PRZEPYCHANKI donbaskie

  MAJĄ na CELU ZMUSZENIE Rosji do POMOCY USA w UNICESTWIENIU Chin (po fiasku COVIDA)

  na co Putin jest BARDZO OTWARTY w zamian za MAPĘ GOMBERGA (i GUŁAGI dla białych podludzi z katolickiej i protestanckiej Europy -> Dugin, jego własne przemówienia)… (już się chwalił Xi Rosją aż po Atlantyk)

  W chwili obecnej Europa jest już ZWASALIZOWANA poprzez amerykanów

  mają kontrolę nad jej gazociągami z Rosji i jeżeli Rosja nie ulegnie szantażowi

  to wysadzając Jamał i te ukraińskie UTOPIĄ i UE i Rosję w CHAOSIE Wzajemnej WOJNY (do ostatniego jewrejopejczyka) , BIEDY etc samemu zajmując się potem Chinami

  Kiedyś modne były takie grafiki w jakich koleś raz podpisany Gruzja raz Ukraina kopał ruskiego niedźwiedzia z podpuszczenia USA. Obecnie Polska ma DOKUMENTNIE TAKĄ SAMĄ ROLĘ do ODEGRANIA

  ROLĘ PODPALACZA ŚWIATA by SŁYNNA „ISKRA z POLSKI” zamiast dać światu POKÓJ i DOBROBYT przyniosła mu TYLKO ZAGŁADĘ, tylko żydonazistowskie świata ZNIEWOLENIE

  o to jest prawdziwa WALKA … i CENA się WYPARCIA CHRYSTUSA poprzez Polaków na rzecz WŁOCHATEGO DEMONA i jego FAŁSZYWEGO PROROKA

  kler już czeka na SPEKTAKULARNE Polaków SAMOUNICESTWIENIE na KRZYŻU…

  by BESTIA PRZEBŻYDŁA mogla się (wreszcie) PRZEMUTOWAĆ w (przepowiedzianego światu) ZBAWICIELA (a potem wprowadzić HITLEROWSKI/noachicki /rabiniczny ZAMORDYZM KL Auschwitz zwany CHIMERA czy 3 Jerozolimska Świątynia tak nachalnie overtonowany w mediach)

 15. Spokojnie… Lichwiarze dopiero sie „rozkrecaja”…, a bol bedzie wzrastal wprost proporcjonalnie do wzrastajacego strachu o utrate dorobku materialnego…
  Tak wiec, sluszna wiekszosc ma pozostac bez NICZEGO i „bedzie sie cieszyc”…z „krokodylimi lzami” nad wlasna glupota…do ktorej dopuscila na wlasne zyczenie i za wlasne pieniadze…
  ======================
  jasiek z toronto

 16. Maverick said

  Jaśku rzydziany użyją sztucznej inteligancji do naszej eliminacji, będzie to miało miejsce na wielu platformach, finansowej znak bestii, policyjnego eliminowania opornych poprzez roboty co najzwyklej będą do ludzi strzelać na podstawie ich zachować, które zostaną zakwalifikowane jako antysemickie. To nie żarty, ze szczypawkami to tylko była przymiaraka jak daleko mogą się posunąć z ograniczonym umysłowo bydłem. Co najgorsze poliniacki nierząd w pełni z nimi nad tym wspólpracuje.

 17. minka said

  Kreml: Nord Stream da się naprawić. Rosja oskarża o atak USA, Ukrainę i Polskę

  „Dzisiaj wychodzimy z tego, że przede wszystkim trzeba ustalić, kto to zrobił i jesteśmy pewni, że są w tym zainteresowane pewne wcześniej wskazane kraju” – powiedział Aleksander Nowak, wicepremier Rosji, w wywiadzie.

  Według Nowaka „zarówno Stany Zjednoczone, Ukraina, jak i Polska swego czasu mówiły, że „ta infrastruktura nie zadziała, a one zrobią wszystko, by tak się stało”, dlatego oczywiście należy się temu poważnie przyjrzeć” – cytuje agencja RIA Nowosti.

  Na pytanie, czy dostanie się wody do pękniętych rury może spowodować ich nieodwracalne uszkodzenie, Nowak odpowiedział, że takich wypadków nigdy nie było, a to oznacza, że trudno jednoznacznie ocenić. Zapytany, czy gazociąg można naprawić, odpowiedział: „Oczywiście są techniczne możliwości odtworzenia infrastruktury, potrzeba czasu i odpowiednich środków. Jestem pewien, że znajdą się odpowiednie możliwości”.

  Wcześniej o sposobach takich napraw wspominał jeden z rosyjskich specjalistów. Aleksandr Gofsztejn, były szef Rosyjskiego Centrum Przygotowania Ratowników, zwraca uwagę, że w gazociągach wyciek jest „zwyczajną sytuacją, (…) wszystko to jest przewidziane. Istnieje nawet specjalny zestaw naprawczy do takich awarii”. Po zakończeniu procesu uwalniania gazu, możliwe będzie rozpoczęcie eliminowania skutków awarii.

  „Uszkodzony odcinek rury jest wycinany, nowy jest wkładany, wentylowany, wypełniany gazem – i wszystko działa” – dodał Gofsztejn

  https://energia.rp.pl/gaz/art37166001-kreml-nord-stream-da-sie-naprawic-rosja-oskarza-o-atak-usa-ukraine-i-polske
  ———-
  Rosja jest gotowa dostarczyć gaz do Europy przez własną nitkę gazociągu Nord Stream 2, która pozostała nieuszkodzona podczas sabotażu – wicepremier Rosji Aleksander Nowak.

  https://t.me/pl_news_front/6065

 18. minka said

  Gazprom mówi, że nieuszkodzona linia Nord Stream 2 może wysyłać gaz do Europy

  Nord Stream 2 nigdy nie dostarczał gazu, ponieważ projekt został wstrzymany przez Niemcy mniej więcej w czasie inwazji Rosji na Ukrainę

  Rosyjski Gazprom powiedział w poniedziałek, że mógłby potencjalnie wysyłać gaz do Europy nieuszkodzoną linią gazociągu Nord Stream 2, który nigdy nie dostarczał po tym, jak Berlin wstrzymał projekt mniej więcej w czasie, gdy Rosja najechała na Ukrainę.

  Oba rurociągi Nord Stream zostały zaatakowane w zeszłym tygodniu, a wybuchy spowodowały duże wycieki, które według Gazpromu zostały zatrzymane do poniedziałku. Nord Stream 1 i Nord Stream 2 mają po dwie linie, a Gazprom poinformował, że obie linie Nord Stream 1 zostały uszkodzone.

  Jednak rosyjska państwowa spółka gazowa poinformowała, że ​​linia „B” Nord Stream 2 nie została uszkodzona i że przygotuje się do dostarczania nią gazu, jeśli zostanie podjęta decyzja w tej sprawie.

  „Jeśli zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu dostaw linią B Nord Stream 2, gaz ziemny zostanie wtłoczony do rurociągu po sprawdzeniu i zweryfikowaniu integralności systemu przez organy nadzorcze” – powiedział Gazprom.

  Odbiór gazu przez nieuszkodzoną linię Nord Stream 2 może dać Niemcom i innym krajom europejskim ulgę w kryzysie energetycznym. Jednak ruch ten prawdopodobnie nie zostanie zatwierdzony przez UE, ponieważ przygotowuje ona nowe sankcje na Rosję pomimo rosnących cen energii, z którymi borykają się Europejczycy.

  Stany Zjednoczone od dawna sprzeciwiały się Nord Stream 2 i próbowały powstrzymać budowę rurociągu sankcjami. Sekretarz stanu Antony Blinken powiedział, że wybuchy Nord Streamu dają „niesamowitą szansę” na odzwyczajenie Europy od rosyjskiego gazu.

  W tym momencie nie ma dowodów na to, że USA były zaangażowane w sabotaż Nord Stream, ale istnieją powody, by podejrzewać Waszyngton, ponieważ z pewnością ma on motyw. Zanim Rosja zaatakowała Ukrainę, Biden obiecał zakończyć Nord Stream 2 , a podsekretarz stanu ds. politycznych Victoria Nuland wystąpiła z podobną groźbą.

  https://news.antiwar.com/2022/10/04/gazprom-says-undamaged-nord-stream-2-line-could-ship-gas-to-europe/

 19. waldens said

  @8 cyt. „I dlatego tym razem będzie zmuszona użyć atomu. I to ma być ten wspaniały plan wspaniałej Ameryki ?”

  Podobno to jest cel Wall Street: pas wypalonej radioaktywnej ziemi zwanej Międzymorzem, oddzielający Azję od Europy.

 20. Co to znowu za przeciek ?

  „„OSŁABIENIE NIEMIEC i WZMOCNIENIE USA”

  We wrześniu 2022 mieliśmy niewątpliwie z kolejnym ważnym przeciekiem z RAND. Media w USA opublikowały 6 stron podsumowania raportu z dnia 25 stycznia 2025 [? – admin] roku noszącego tytuł: „Osłabienie Niemiec i wzmocnienie USA”.”

  Skoro od wieku „Osłabienie Niemiec i wzmocnienie USA” jest to podstawa polityki USA

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  rozmyślniejszy czytelnik zapyta, no to po co właściwie prowadzone były dwie wojny światowe ? Całkiem rozważny znajdzie łatwo odpowiedź.

 21. Patmos said

  Pan autor zapomniał dodać źródło – artykuł, który praktycznie przetłumaczył na język polski:

  E. Michael Jones
  https://www.unz.com/ejones/germania-delenda-est/ Październik 3, 2022

  Co ciekawe, Pan Autor nie przetłumaczył fragmentów artykułu Jones’a, w którym ten przypomina czytelnikowi o barbarzyńskim planie pewnego (((Morgenthau))), aby zamienić powojenną Germanię w kraj rolniczy – Germania delenda est – poprzez zlikwidowanie wszelkiego przemysłu niemieckiego.

  Good Jove.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: