Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Jak zniszczono polskie górnictwo

Posted by Marucha w dniu 2022-10-05 (Środa)

Uczestniczyłem dzisiaj w katowickim spotkaniu zorganizowanym przez Stow. Pokolenia z b. wiceministrem w rządzie Józefa Oleksego (sekretarz stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu w latach 1995–1996, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki w 1997) Jerzym Markowskim na temat polskiego górnictwa.

Od wielu lat powtarzam, że o polskim górnictwie i szerzej polskim bezpieczeństwie energetycznym kompetentnie i zgodnie z polską racją stanu wypowiadają się dwaj eksperci: Andrzej Szczęśniak i właśnie Jerzy Markowski. I tym razem też, tak było.

Wykład Markowskiego, można by śmiało zatytułować „Jak niszczono polskie górnictwo w III RP”. Trochę danych na początek. Węgla w Polsce mamy na 200 lat przy obecnym wydobyciu. To jest sprawa udokumentowana. Gdy PRL przekształcono na nową Polskę to mieliśmy 72 kopalnie, ponad 480 000 górników i wydobycie na poziomie 198 milionów ton. To była miedzy innymi spuścizna wielkiego patrioty Jana Mitręgi.

A co mamy dzisiaj? 14 kopalń (które w dalszym ciągu są zamykane przez rząd PiS-u, pomimo pełnej gęby frazesów o suwerenności ekonomicznej) 72 000 górników i wydobycie na poziomie 52 milionów.

W okresie rządów Jerzego Buzka zamknięto 24 kopalnie, w tym 11 z złożami. Były wśród nich prawdziwe perełki jak KWK Makoszowy i KWK Krupiński. Władze w Polsce wykazywały się nadgorliwością, i czyniły w kierunku dekarbonizacji znacznie więcej niż oczekiwała Unia Europejska. Trudno w to uwierzyć, ale obecny rząd w podbramkowej sytuacji zezwala na dalsze pozbywanie się górników. W ostatnim czasie odeszło ich z pracy ponad 4000. To całkiem duża kopalnia.

Markowski bezwzględnie rozprawił się z również z fałszywym dogmatem polskiego udziału w emisji CO2 w skali świata. Jasno i wyraźnie wyartykułował że Polska nie ma zbawiać w tej kwestii globu. My w ogóle nie powinniśmy przejmować się tą sprawą. Polska emisja to w skali świata 1 procent. I nawet gdybyśmy w jednym dniu zatrzymali wszystkie elektrownie węglowe w Polsce, to świat by nawet tego nie zauważył. Taka polityka biorąc pod uwagę to, że Chiny przekraczają w wydobyciu 4 mld ton węgla, Indie i USA ponad 1 mld, a Rosja 500 mln ton jest samobójcza dla Europy.

Zdaniem Markowskiego Polska od lat realizuje program eliminacji węgla nie tworząc żadnej alternatywy energetycznej. Polityka energetyczna Stanów Zjednoczonych jest planowana na 100 lat, w krajach Unii Europejskiej na 20 lat, zaś w Polsce na 4 lata. To jest szaleństwo.

Jerzy Markowski dokładnie wyjaśnił dlaczego bzdurą jest opowieść, że Polska może oprzeć się głównie na OZE, dokładnie wyliczając dni wietrzne i słoneczne. Tym samym pokazał irracjonalność tych, którzy cierpią na jakiś rodzaj karbofobii w Polsce. Taka postawa występuje po wszystkich stronach sceny politycznej.

Łukasz M. Jastrzębski
https://myslpolska.info

Ale Putinowi za to żeśmy dowalili!
(Co ma z tym Putin wspólnego? Tyle co puste czerepy poliniactwa z mózgiem.)
Admin

Komentarzy 37 do “Jak zniszczono polskie górnictwo”

 1. Włodek said

  „…Taka polityka biorąc pod uwagę to, że Chiny przekraczają w wydobyciu 4 mld ton węgla, Indie i USA ponad 1 mld, a Rosja 500 mln ton jest samobójcza…” dla Polski, a w szczególności polskiego górnictwa.

  Górnikiem było się z dziada pradziada, to czego później nie nauczało się w szkołach górniczych, wynosiło się z tradycji rodzinnych. Przerwanie tego łańcucha zasilającego kadry górników choćby na jedno pokolenie, wraz z zamykaniem szkół zawodowych, uniemożliwi ponowne otwarcie kopalń.

  PS
  Nie mówię już o tych „przezornie” zalanych w ramach „zielonej” polityki.

 2. Marucha said

  Z Myśli Polskiej:

  Agencja badawcza SW Research przyprowadziła niedawno sondaż, w którym zapytano Polaków czy są za złagodzeniem sankcji nałożonych na Rosję aby obniżyć ceny energii, czy jednak wolą utrzymanie sankcji nawet kosztem wysokich cen.

  Okazało się, że prawie 60 % z nas nie chce złagodzenia lub zniesienia sankcji wobec Rosji. Tylko 16 % ankietowanych odpowiedziało przeciwnie a prawie 25 % albo zdania nie ma, albo nie chce się z takowym afiszować.

  Jesteśmy zatem gotowi płacić więcej byleby tylko dokopać znienawidzonym „ruskim”.

  ————–
  No cóż, ktoś tu jest zaskoczony bezdenną głupotą polactwa?

 3. JJ said

  To nie zadne sondaze, to sa elementy dezinformacji i wplywu. Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze spoleczenstwo jest masowo oglupione propaganda.

 4. NICK said

  Panie JJ. (2).
  Pomijając sondaże.
  Uważam, osobiście, że jest jeszcze gorzej, dla Polski, niż podała SW Research.
  Procentowo.
  Natomiast o jakości?
  Gospodarz nasz.
  Pisze od zarania.

 5. Boydar said

  primo, sondażownie sondażują tych co chcą lub mogą, to nie przekłada się na całość, nawet gdy miała miejsce akcja sondażowania

  secundo, na polskim węglu spasł się głównie żyd i bolszewik i dalej by chętnie; a tak – hydra podgłodzona słusznie

 6. Włodek said

  AD
  „…Okazało się, że prawie 60 % z nas nie chce złagodzenia lub zniesienia sankcji wobec Rosji…”

  Temu polactwu należy przed nadchodzącą zimą zadedykować tylko fragment przemówienia Putina:
  „…nie da się ogrzać domu wirtualną, zawyżoną kapitalizacją zachodnich sieci społecznościowych…”

  Żeby nie obwiniali znowu „Dziadka Mroza”, za to że zamarzają z własnej głupoty (braku wyobraźni?).

 7. Emilian58 said

  Nie wiadomo na ile wiarygodne są takie „sondaże” co nie znaczy że ludność tubylcza nie jest w głupawce. Za tą rozwałkę energetyki wielu powinno dyndać i to nie tylko w Ukropolin.

 8. Wywrotowiec said

  Od kiedy to i kto ufa sondazom i statystykom?
  Ktos pamieta reklame pasty do zebow jak sondazowano sondazowanych,ze wychodzilo :”90% stomatologow uzywa tejze pasty”-wszystko co zle to „glupie poliniaki”,”ukropoliny”itede,a teraz bazujemy na sondazach,uff coz za wygoda……..

 9. wstyd said

  Polak i Ukrainiec to jak widać dwa bratanki.. Polacy oddali się bez walki UE i NATO tracąc suwerenność i niepodległość. Łudząc się przy tym do dziś, że są suwerenni i niepodlegli.. NATOmiast Ukrozjeby zamiast się dogadać z Rosją i utrzymać Ukrainę , przez zachodnią nikczemną propagandę zaczęli walczyć o niepodległość „z wrogiem” , którego nie mają i tym samym tracąc możliwość stworzenia suwerenności tego o co walczą..

  Tym czasem, Polska która sama nie ma niepodległości i suwerenności , krzyczy o utrzymanie suwerenności czegoś co nie istnieje lub jak kto woli istnieje przez pomyłke i celowe działanie europejskiej oligarchii (Ukraina) de jure..

  Polska i Ukraińska scena polityczna jest zbudowana przez syjonistycznych żydów(frankistów) – tylko oni mają takie specyficzne poczucie humoru , żaden inny naród nie jest tak zepsuty..

  Z Ukrainą jest podobnie jak z Izraelem , to takie samo „Państwo”, ustanowione przez prywatny lichwiarski kapitał dla własnych korzyści.

  Czy można żyć w jeszcze bardziej pojebanych czasach??

  Mam co raz częściej i ubolewam nad tym do czynienia z Ukraińcami -to autentycznie jest patologia , pozbawiona życiowego sensu i celu w życiu.. Najgorsze jest co innego, gdy z Nimi celowo rozmawiam i widzę ich zachowania (niestety) ale muszę zgodzić się z Hitlerem że im bliżej do zwierząt niż ludzi lub po prostu dzikich ludów pierwotnych zdolnych do barbarzyństwa i okrucieństw wiec wykorzystywanych do tego celu przez zachodnią oligarchie finansowa.

  Jeszcze gorsze jest to że Oni jak jeden, gloryfikują faktycznie Banderę i mają wtłoczoną do głowy Wielką Ukrainę Nacjonalistów, którzy jak Lenin i bolszewickie ramie rewolucyjne po rewolucji nie będą w stanie uformować żadnych struktur organizacyjnych w ramach Państwa bo nie posiadają żadnych realnych wartości moralnych.

 10. zprowicji said

  -ad.8 sondaze ,chyba jednak oddają prawdę o rusofobii ,ja w dyskusjach rodzinnych kończę na drugim ,trzecim zdaniu pokonany przez tych właśnie nawiedzonych i wrogo nastawionych do Rosji a niestety i do mnie przy okazji .Dla nich Rosja to zawsze CCCP.Sami nie przeczytali nic o Rosji i świecie od40 lat karmieni przez naszych niezwyciężonych „patriotów ,a ich TVpowska głupota i znajomość świata ,poraża .Niestety ale panuje totalne nieuctwo >W większości domów prasą są jedynie gazetki z Biedronki ,Lidla i innych .Cywilizacja skończyła się wraz z PRL- em .

 11. NICK said

  Qrva.
  nie jestem w stanie, Gospodarzu, tłumokom tłumaczyć.

  Czym był PRL a czym jest stan obecny.

  Napiszę jedno.
  Gierek zadłużył na 35 mld $.
  Zbudował.
  Wiele.
  Polskiego.
  Na polskich ziemiach.

  ILE, to do durnych pał, macie zadłużenia?
  Na osobę?

  Od oseska do starca?

  Na wieki?

  Kto toto spłaci?
  Wy.
  We pokoleniach.
  Nie dbacie o dzieci swe.
  O swe wnuki.
  I dalsze.

  Nawet sami.
  Nie dbacie co będzie za kwartał.

 12. Waldemar Bartosik said

  MY TU SOBIE GADU GADU, A GENERAŁ MRÓZ KROCZY OD WSCHODU,
  czyli
  SAM TEGO CHCIAŁEŚ GRZEGORZU SAFANDUŁO (Dyndało).

  W moim niekrótkim życiu, miałem sposobność poznania i Jana Mitręgi, niegdyś wicepremiera i ministra i Jerzego Markowskiego, ministra w branży energetycznej. Obu oceniam jako ludzi z klasą i na odpowiednim intelektualnie poziomie, w przeciwieństwie do Jerzego Grudnia, który wściekle zwalczał ludzi o autentycznych zasługach dla Śląska, jak Ziętek i właśnie Mitręga.

  W moim niekrótkim życiu, miałem też honor kandydowania w roku 2014 na urząd prezydenta miasta Bytom – niegdyś docelowego miasta przesiedleń z kresów o pięknej secesyjnej architekturze, potem dumnej stolicy węgla i stali, wreszcie – po ćwierćwieczu solidaruszych rządów – miasta „nikomu do niczego już nie potrzebnego”. Lansowałem energicznie tezę, że o przywróceniu atrakcyjności osiedleńczej miasta wygaszonego bezmyślnie i bezalternatywnie przez Buzka za 30 tysięczną jałmużnę – byleby tylko ludzie odeszli z górnictwa i hutnictwa – tylko POWAB odrestaurowanej zabudowy i komunikacyjne powiązania z Katowicami i Krakowem mogą przywrócić Bytom do życia.

  Buzek za swą konsekwentnie służalczą postawę zyskał z niezrozumiałym dla mnie poparciem Bytomian – synekurę w Brukseli, Bytom zaś, miasto starsze niż Kraków – zredukowało się z ćwierć milionowej, do 160 tysięcznej populacji.
  A pomimo tego, rok temu usłyszałem, że Morawiecki, prąc śladami bezkręgowych, safandulskich poprzedników a może właśnie w trosce o swą przyszłość zdrajcy na brukselskich salonach – rzucił kwotę 100 tysięcy złotych jako odprawy za pogłębienie odpływu z górnictwa.

  A tymczasem węgiel sprowadzamy z antypodów, zaś ze Wschodu idzie mróz.

  SAM TEGO CHCIAŁEŚ GRZEGORZU MIERNOTO….

  https://marucha.wordpress.com/2022/10/05/jak-zniszczono-polskie-gornictwo/

 13. Lily said

  Re 2;Marucha
  „Polacy na Zlosc p.Putinowi,
  otworzyli swoje wielkie
  serca dla Ukraincow”.

  Zachodnie media informowaly,
  o Tym z Polski.

 14. Tadeusz said

  Ad.13 Lily i to „wielkie serce” Ukraińcy przebiją widłami jak przyjdzie czas.

 15. minka said

 16. Re: Artykul..
  Do tego Artykulu „pasuje” jedno zdanie:
  „Gdyby Kazdy z Nas „sral” samymi diamentami przez „25” godzin na dobe, to bez ZLIKWIDOWANIA Lichwiarskiego kartelu bedziemy mieli „gowno” z tego i jeszcze bedziemy tonac w dlugach finansowych u lichwiarzy”…
  ====================
  jasiek z toronto

 17. Lily said

  „MOWIA.
  Wpadl w Rece ……kie, a TO
  Oznacza Calkowity Koniec”.

  Anne Jane Marie Rene SAVARY.
  (Francuski general i dyplomata.)

 18. Lily said

  Re 15;Minka
  Prosze zwrocic UWAGE,na kolory.
  „Tu Jest Polin”.A.D.
  Pomazancy J.Kaczynskiego.

 19. Lily said

  Tubylcy,co tam zamkniecie
  gornictwa i innch galezi przemyslu.
  Na pocieszenie
  M.Morawiecki wspolnie z ks.
  rodakiem Stanislawem Gadeckim,
  zorganizowali Coroczne Czytanie
  Biblii,w Sanktuarium w Lagiewnikach-Krakow.

  Ks.Stanislaw Godecki,rowniez
  jest organizatorem corocznych
  „Dni judaizmu”.

  Kilka lat temu.
  „Jak Wam Sie Nie podoba,
  mozecie wyjechac,granice macie
  Otwarte”.Hanna K.

 20. Motyłek said

  „Jasiek” z „Toronto” lubi „używać” cudzysłowów „wstawianych” jak „popadnie”.
  Trudno „nieraz” wyrozumieć „o co” mu „chodzi”.

 21. netoperek said

  Boydar @

  Wybory to najlepsze sondaaaaaaaaże!

  Głupotę ludzi wynik pokaaaaaże!

  Nie trzeba ich nawet fałszować.

  Głupoty nadwiślachów nie da się schować!

  Nie spotkałem poza internetem Polaka o takich jak ja poglądach! Jest nas może 60 tysięcy na 30parę miliona w kraju.
  Objawienie św. Jana opisuje czasy nam współczesne. Nie dziw się, że śmiało 80% ludzi w kraju to niereformiwalni debile i już nimi pozostaną do śmierci. A śmierć przyjedzie jako czwarta na koniu trupiobladym. Już był koń biały ze strzykawkami i czerwony barwy ognia. Teraz ze stajni wyjeżdża trzeci – głód.

  Za 30 lat zostanie na ziemi miliard ludzi. Sześć umrze w wojnach i od szczepionek. Ci co przeżyją utracą majątek i będą siłą umieszczeni w wielkich miastach. – klaus schwab

  Ustawa mordechaja morawieckiego o odbieraniu Polakom majątków i wysiedleniach ludzi. Czyli polecenia szwaba i tatełe rotszylda.

  Wytrzeć żopę konstytucją. Nic nie warta jest = śmieć, kawałek papieru!
  kościuszki, twórcy konstytucji III maja, powstańcy listopadowi, szefostwo AK, rząd londyński, KORniki, szefowie S, PiS, PO i reszta kremówek w kieckach = masoni, synowie diabła. A nie patrioci, Polacy!

  Listwa mówi, że tylko niektórzy duchowni są niegodni swojej funkcji i stanowisk.
  Ja nie znam księdza, który nie srauuubyy na Rosję i nie łamał ósmego przykazania piorąc poliniakom i ludziom w ogóle mózgi. No może bp. Wiliamson i ks. Woźnicki z internetu. Reszta? Tragedia! Jak ci faryzeusze w czasach Pana Jezusa. Tak też ich traktuję. To są rabini. Cała hierarchia jest już pod kontrolą masonów. Robią z nią co chcą. Z politykami większości państw też. Nikt się prawie nie wyłamał od szprycy poza kilkoma czarnymi prezydentami co już ziemię gryzą. „Którz jest podobny do bestii i kto może z nią walczyć?” Niech Putin rzuci atom na Tel Aviv, city, pentagon, brukselę,tunel Gotarda, dom rotszylda, grupę bilderberg i davos a będzie tysiąc lat pokoju. Jakoś nikt z ludzi zamachów na masonów jeszcze nie zrobił. Tak to się nic nie zmieni. I tak ma być. Pismo podaje, że sam Bóg to pozamiata gdy przyjdzie.

  „Jest taki człowiek co uważa, że jest bogiem. Kto mu nie uwierzy będzie zastrzelony! ” – satanista z zespołu koldplej

  „Książę łiljam jest antychrystem. Stanie na czele światowego rządu po wielkiej katastrofie” – satanistka rijana

  Ja nie mam przyjaciół. Znajomi mają mnie za religijnego psychola, sekciarza, komunistę, agenta Rosji i zdrajcę.
  Jeb-ał ich pies z kulawą nogą.

  – Ile nóg ma kulawy pies?
  – cztery?
  – Pięć! On ma jeszcze laskę!

  Czyli gadaj z D to cie osra. Szkoda czasu na tłumaczenie czegokolwiek Polakom jak oni nawet podstaw wiedzy nie mają. Ostatnio wszyscy mi wciskali,że każdy muzułmanin to Arab. O min. Czeczenach, Turkach, Persach, Indonezji zapomnieli. I jak takim tłumaczyć o NWO? Młodzi na studiach a nie znają dat dotyczących drugiej wojny światowej. Takim cepom to może kurski w tv nawet powiedzieć, że Polska leży w Afryce. Uwierzą serio!

  Jak na wybory idzie 65% ludzi z czego 95% głosów jest na jawne świnie i zdrajców, którzy trzy dni przed wyborami mówią wprost, że Polaków zniszczą to czego tu oczekiwać od ludzisk? Wiedzy? Wiary?
  Nie jestem pesymistą. Jestem dobrze poinformowany co się dzieje.
  Czytaj Pismo Święte.

  Polacy? Polska? Szkoda czasu. Nie damy rady. Niech płyną z g-wnem do szamba. Najwidoczniej chcą.

 22. Listwa said

  „Listwa mówi, że tylko niektórzy duchowni są niegodni swojej funkcji i stanowisk”.
  – jeśli niektórzy, to liczba jest do ustalenia, co nie oznacza mało.

  „Ja nie znam księdza, który nie srauuubyy na Rosję i nie łamał ósmego przykazania piorąc poliniakom i ludziom w ogóle mózgi.”
  – Bractwo Piusa X , są liczne materiały na YouTube

  wywiad z arcybiskupem Carlo Maria Viganò, który odbył się na żywo podczas Catholic Identity Conference (CIC) w Pittsburghu 2 października 2022 roku. Wideo z wywiadem, jak i wszystkie rozmowy podczas CIC, które zostały nagrane, są dostępne do obejrzenia w (płatnej) Bibliotece The Remnant. Wywiad przeprowadził Michael Matt, redaktor naczelny katolickiego pisma The Remnant :

  https://dakowski.pl/nigdy-w-historii-nie-bylismy-swiadkami-tak-systematycznej-zdrady-wiary-moralnosci-liturgii-i-dyscypliny-koscielnej-wywiad-z-abp-vigano/

 23. minka said

 24. netoperek said

  Listwa @

  „Bractwo Piusa X , są liczne materiały na YouTube”

  No są np. szkoła Akwinaty, a tam to samo co opisałem w pierwszym poście. W „Zawsze Wierni” można też co nieco poczytać na tematy wschodnie…

  „Viganó”
  No tak, abp. Lenga i chyba był jeszcze bp. A. Schneider. Ale to jak mówiłem na palcach jednej ręki można policzyć. Mniej niż 1% kleru. Bynajmniej osobiście takich jak oni nie spotkałem w realnym świecie.

 25. Listwa said

  @ 24 netoperek said

  „No są np. szkoła Akwinaty, a tam to samo co opisałem w pierwszym poście. W „Zawsze Wierni” można też co nieco poczytać na tematy wschodnie…”

  https://www.youtube.com/c/FSSPXPolska
  https://www.youtube.com/channel/UCnV-tygITtUk-rMC9PqEIpg

  „który nie srauuubyy na Rosję i nie łamał ósmego przykazania piorąc poliniakom i ludziom w ogóle mózgi.”

  – to pokaż to a nie próbujesz srauuućbyy w mózgi. Twój septycyzm jest jakiś obmierzły.

 26. Józef Bizoń said

  Jakieś tsunami tu wystąpiło na wyzywanie zamiast na przekonywanie i to w sytuacji, gdy okoliczności sprzyjają przekonywaniu.

  Jakiej reakcji należy się spodziewać w poniżej bezpośredniej osobistej rozmowie z adwersarzem?

  Co ty wygadujesz ty głupi poliniaku. Ja ci teraz wytłumaczę. Słuchaj!

  Będzie słuchał wywodu, że jest w błędzie?
  Czy raczej zamiast tego należy się spodziewać dostania w gębę za takie coś?
  Ponoć tu wszyscy są rozumni, to niech sobie na to sami odpowiedzą.
  No i niech pomyślą nad tym po co to tsunami.

 27. Listwa said

 28. Józef Bizoń said

  Listwie bardzo blisko do IV Departamentu MSW, a nie do szkoły Akwinaty czy Bractwa Piusa X nie mówiąc już o abp Vigano czy abp Lengi, na których dla zmyły się powołuje.
  Widać u niej zamiłowanie do pałki, tym razem słownej – tak mu już weszło w krew i pozostało.

 29. Listwa said

  @ 28 Józef Bizoń said

  Raczej trzeba powiedzieć, że żyjesz mitami i nie masz nic w swej obronie.

 30. Józef Bizoń said

  Re. 29

  A co ta listwa tak straszenie boi się mojej wiedzy między innymi zawartej na mojej witrynie https://jozefbizon.wordpress.com/ która jest wystarczająco mocna dla mojej obrony?
  Natomiast listwa ma w obronie zomowską pałę, którą tu wywija jak tylko może dla odstraszenia potencjalnych komentujących nie po jego jedynie poprawnej myśli.

 31. minka said

  Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: ministrze Sasin, jest pan po prostu BEZCZELNY

 32. Listwa said

  @ 30 Józef Bizoń said

  No strasznie. Wolałbym żebyś był piękna kobieta.
  Bo teraz czytać nie ma co , ani popatrzeć na ciebie.

 33. Józef Bizoń said

  Re. 32
  Tyle tylko po listwie do powiedzenia pozostało.
  Trzeba było siedzieć cicho i nie wojować.
  To tak jak z tym zającem siedzącym pod miedzą.

 34. Barbara Chojnacka said

  Ad.józef Bizoń
  Czepiasz się pan jak tasiemiec uzbrojony

 35. Listwa said

  @ 33 Józef Bizoń said

  Józek, ja ci chętnie korygującego joba zawsze przywale, tak bezintesownie

 36. Peryskop said

  W dyskusji jest i moje trzy grosze.

  Ale Pan Gojowy Marucha tak się zachwycił, że nie chce wypuścić z rąk 🤐

  ———-
  Nic nie „trzymam” i nie mam czego wypuszczać.
  Admin

 37. minka said

  GÓRNICY POD BIUREM MORAWIECKIEGO

  W każdy poniedziałek górnicy i związkowcy przed biurem Morawieckiego w Katowicach organizują kolejkę po tani węgiel.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: