Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

„Fantazja polityczna”: MSZ Rosji odpowiada na żądania Polski w sprawie reparacji

Posted by Marucha w dniu 2022-10-06 (Czwartek)

Roszczenia Polski wobec Rosji o reparacje za straty w czasie II wojny światowej są w sferze fantazji politycznej, powiedział dyrektor III Departamentu Europejskiego MSZ Oleg Tiapkin.

Wcześniej Warszawa zażądała od Niemiec 6,2 bln złotych (ok. 1,3 bln dolarów) jako reparacji za straty z II wojny światowej. Jednocześnie polscy politycy wielokrotnie wyrażali nadzieję na otrzymanie reparacji również od Rosji.

Kilka lat temu lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wyraził opinię, że Moskwa, podobnie jak Berlin, ma obowiązek zrekompensować Polsce szkody z czasów II wojny światowej, a wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński stwierdził „bezwarunkowe” prawo Warszawy do reparacji od Rosji. Pomysł żądania pieniędzy od Rosji poparł niedawno prezydent Andrzej Duda.

„Nieadekwatne roszczenia polskich kół politycznych wobec Rosji związane ze stratami, jakie Polska poniosła w czasie II wojny światowej, leżą w sferze politycznej fantazji” – powiedział Tiapkin, komentując polskie żądania.

Zauważył, że polskie władze często zwracają się do „rewizjonizmu historycznego” przy rozwiązywaniu wewnętrznych problemów politycznych.

Ich rażąca niemoralność jest oczywista: gdyby nie zwycięstwo ZSRR nad hitlerowskimi Niemcami, Polska jako państwo narodowe narodu polskiego nie istniałaby, a miliony Polaków spotkałby niegodny los zniewolenia i eksterminacji z rąk nazistów – podsumował dyplomata.

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa określiła wcześniej jako niestosowne oświadczenie Niemiec i Polski o wypłatach reparacji dla Ukrainy przez Rosję. Przypomniała, że Związek Radziecki zainwestował wiele wysiłku i środków w odbudowę krajów Europy Wschodniej, w tym Niemiec i Polski.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 20 do “„Fantazja polityczna”: MSZ Rosji odpowiada na żądania Polski w sprawie reparacji”

 1. bryś said

  Kolejny króliczek do gonienia, mzonka jak złote pociągi, bursztynowe komnaty itp. Zamiast wziąć się do roboty i roszczenia skierować przedewszystkim do tych co rozkradli i zozsprzedali kraj.

 2. Dario61 said

  Naprawdę komentują to Rosjanie w nadzwyczaj delikatny sposób.A Duda powinien wiedzieć,że wszystkie Kornhausery byliby tylko sadzą w kominie a nie prezydentową RP gdyby nie ZSRR.Jego może by ocalił Michajlo Duda,ale ich los byłby przypieczętowany.

 3. Tadeusz said

  Żeby tylko Rosja nie wystawiła rachunku za wyzwolenie spod okupacji niemieckiej . Za przelaną krew żołnierzy radzieckich, za wyposażenie jednostek wojska polskiego itp. ten pogrobowiec banderowców niech się czasem zastanowi co mówi.

 4. revers said

  No Petersburg zarzadal tylko 35 bln. usd za zniszczenia wojenne i blokade Leningradu 1941-1944 od panstw zachodnich, wsrod nich Finlandia, Holandia, Wlochy, Wegry, Rumunia, Niemcy, etc..

  Jak miesci sie polinland w zachodnim oprychow zwiazku to niech placi.

  Ofary Petersburga czekaja na zdoscuczynienie lub Romanowie.

 5. Kojak said

  A co z odszkodowaniami od banderowskich gnoi z Ukrainu ? Oni przeciez wymordowali od 200.000 do nawet 500.000 Polakow ! Nie mowiac ze banderowskie kurwy puscily z dymem niezliczona ilosc miejscowiosci Tutaj jakos banderowskie skurwiele milcza ! Milczy tez zydobanderowski lajdak , niejaki Rydzyk, pseudoksiadz majacy nieustannie cala morde i ryj frazesow jaki to on zatroskany o Polske .Zatroskany to on rzeczywscie jest i to wyjatkowo zarliwie o zydobanderowskich skurwieli z PPPYYYSS !

 6. AlexSailor said

  „„Nieadekwatne roszczenia polskich kół politycznych wobec Rosji związane ze stratami, jakie Polska poniosła w czasie II wojny światowej, leżą w sferze politycznej fantazji” – powiedział Tiapkin, komentując polskie żądania.
  […]
  Ich rażąca niemoralność jest oczywista:”

  Po prostu kawał skurwysyna.
  Napadli na nas, zrabowali nam majątek prywatny i państwowy, 450 tys. ludzi wymordowali, później przeszli przez Polskę niszcząc co się da,
  wymordowali akowców, którzy wcześniej wyzwolili Lwów, mordowali każdego kto im się sprzeciwił na terenie Polski, zabrali nam połowę terytorium,
  później utrzymywali półokupację Polski przez 10 lat, a ten twierdzi, że jest niemoralne mówienie o ich odpowiedzialności materialnej.
  No po prostu typowa bolszewicka gnida.

  Moralne pewnie jest jak się napada, rabuje, morduje, więzi i głodzi na śmierć najlepiej w kilkudziesięcio-stopniowym mrozie.
  I to jeszcze mówi człowiek z państwa będącego sukcesorem prawnym ZSRR, który do spółki z Hitlerem rozpętał II WŚ.
  Który prowadził metodyczną eksterminację polskich elit państwotwórczych.
  Ręce i nogi opadają.
  Czy tam w Rosji ktoś w ogóle myśli??

  —–‐—
  Pan się musiał Gazety Niepolskiej naczytać.
  Admin

 7. Ruska Onuca said

  On się nie naczytał gazety niepolskiej tylko nawciągał oparów libertariańsko kapitalistycznych z Konfy i od pana z muszką.
  Dzięki żołnierzom ACz to istniejemy, a i nadszedł PRL z przemysłem jakiego już nie mamy i mieć nie będziemy. Podobnie z wyżem demograficznym!
  Kto miał Niemca stąd przegonić? Generał Paton? A kto nas na konferencjach wielkiej trójki oddał ZSRR???

 8. gnago said

  A durnie z Polin nic o układzie ryskim i o reparacjach

 9. Re.6 Gdyby nie napaść z 17 września to Polska miała szanse się obronić…a przynajmniej spowolnić postępy wojsk niemieckich.Trzeba przypomnieć niektórym,że Niemcy hitlerowskie i ZSRR były w latach 1939-41 sprzymierzeńcami…i wspólnie zwalczały polski ruch oporu.
  A co do wyzwolenia.Prawdą jest,że to ZSRR (i Acz) uratowała naród polski od fizycznej zagłady.Ale zrobił to nie „z dobrego serca”…tylko dlatego,że droga do Niemiec i Berlina wiodła przez terytorium Polski….którą-przy okazji-można było sobie podporządkować=zrobić państwem satelickim Inna sprawa,że po 1953 i 1956 roku(antyżydowskich przemianach w ZSRR i Polsce)-sojusz i współpraca obu krajów stały się korzystne nie tylko dla władz ale i dla narodów.

 10. bryś said

  Wystarczy spojrzeć na przyrost naturalny pod sowiecką okupacją, a unijną, czy uss mańską. To samo dotyczy rozwoju np. przemysłu i innych środków. Tak nas to ZSSR rozkradło i grabiło, że dzieci kradły ziemniaki dla dzików, cytując klasyka.

 11. Zenon_K said

  Na historie nie wolno patrzeć z punku widzenie przygruntowego, płazowego. Dochodzi się wtedy do wniosków bardzo przyziemnych typu „a bo było nam lepiej”.

  W ten sposób myślący Niemcy do tej pory mówią, że za Hitlera było dobrze, zapominając czyim kosztem i nawet jak to się skończyło.

  Wracając do sowietow, bo o nich tu mowa.

  Jak można piać peany na ich temat! Kim byli rodzice i dziadkowie tych co je głoszą?
  Na historie trzeba patrzyć, jeżeli jest się wierzącym (katolikiem!) z punku widzenia walki dobra ze złem, z punku widzenia naszego zbawienia i ochrony, obrony Kościoła i Narodu.

  System sowiecki jest bardziej perwersyjny, wyrachowany, diabelski niż hitleryzm. Przyniósł nam korupcje dusz o wiele bardziej niebezpieczną niż hitleryzm.
  Piejąc pochwalne pieśni na ich temat zapomina się kto stal z naganem za żołnierzami (a nawet za generałami) na foncie.

  Vaticanum II, co to nam rozwaliło Kościół było tym czy było, no bo kazano Kościołowi się dogadać się właśnie z tymi co to nas „wyzwolili”.

  Zresztą to jest b. dobry kawal: najpierw napadli na nas a potem nas z tego wyzwolili!

  Gdyby to nie było naszą tragedią narodową, to można by się z tego nieźle uśmiać.

  Nie można tego nie dostrzec krytykując „zgniły” trockistowski Zachód (obecny system panujący w Polsce), który przecież przepoczwarzył się tak jako przedłużenie właśnie tego komunizmu.

 12. UZA said

  „Prawdą jest,że to ZSRR (i Acz) uratowała naród polski od fizycznej zagłady.Ale zrobił to nie „z dobrego serca”…”

  A dlaczego Związek Radziecki miałby coś robić z dobrego serca ? W polityce nie spotyka się takiej motywacji w realnych działaniach. Co innego w propagandzie… Czy atlantyckie mocarstwo napadło na Irak albo na Afganistan z dobrego serca ? Czy z tego powodu poszczuło wytatuowanych w swastyki banderowców na Rosję i dostarcza im broń ? W pewnym sensie historia zatoczyła koło i antynazistowska zachodnia koalicja z czasów wojny przekształciła się w koalicję pronazistowską a antyrosyjską.

 13. Krzysztof55 said

  Ludzie, nie dajcie się wypuszczać do walki która nie leży w waszym interesie.
  Żadnych odszkodowań NIE będzie, od Niemiec również więc po co się szarpać?
  Pilnujmy tego co jeszcze nam zostało chociaż trudno powiedzieć ile tego jest przy tak potwornym zadłużeniu.
  A jeśli damy się wciągnąć do toczącej się wojny to będzie już po nas.
  Po co nam te odszkodowania skoro i tak miliardy wydajemy na naszych największych wrogów Ukraińców.

 14. CBA said

  re 6 wymordowali akowców, którzy wcześniej wyzwolili Lwów, mordowali każdego kto im się sprzeciwił na terenie Polski, zabrali nam połowę terytorium,
  później utrzymywali półokupację Polski przez 10 lat….Takie są fakty; tylko dupki w nie wątpią. I nie tylko akowców mordowali gwoli przypomnienia.

 15. Re.11,12 Potomkowie tych którzy robili-za pieniądze i z inspiracji Wall Street-tzw.”rewolucję pazdziernikową”…a pózniej okrutnie eksterminowali prawosławny naród rosyjski-dzisiaj rządzą satanistycznym „zachodem”…To…jak słusznie powiedział Jezus Chrystus-„synowie diabła”(J,8,44)…a od tamtej pory nic się nie zmieniło…

 16. CBA said

  re 9 Polska miała szansę, ale zbóje czerwone…nóż nam w plecy!! Fakt. A w latach 1939/1941 rozmowy czerwonych bandytow z brunatnymi /3 spotkania…jedno w Zakop. na Kalatówkach chyba, drugie we Lwowie lub okolicach/ 3 nie wiem gdzie.
  W 2 połowie IX Niemcy już tracili szybkość w swoim ataku
  z wielu powodów /np. logistyka/.

 17. Tokioo481 said

  kibli by nie było, a my to możemy jeszcze raz w moskwie zawitać( ͡° ͜ʖ ͡°)

  ———-
  Z takim rycerzem klawiatury z obsranymi kalesonami, jak ty?
  Admin

 18. Piotr B. said

  System finansowy t.z. SZwiata upada i napewno upadnie. Wiec nie warto rozmyslac o dlugach skoro z dzialaniemi wroga znow mamy do czynienia.Szykuja kolejna tragedie Narodowa ,bo taki jest ich cel.Chca sie pozbyc Narodu Polskiego za wszelka cene.Dlatego czynia i tworza te prowokacje ktore sa dla nich najlepsze i najskuteczniejsze.I jezeli nie nastapi REakcja ze strony Narodu,to bedzie tragedia jeszcze wieksza jak 2-W.S.bolszewizm i cowid 19,razem wziete.

 19. Ale dlaczego? said

  Niektórzy komentujący pitolą bzdury, czyli nieprawdę, czyli kłamstwa.
  Po pierwsze Rosjanie, pomimo że są praenym spadkobiercą, to ponieśli największe straty ludzkie i inne z rąk bolszewików.
  Po drugie ziemie zagarnięte II Rzeczpospolitej nie należą do Rosji!!!!!
  Jeśli już, to niech się domagają kurwy pisowskie od Ukraińców itp.
  Po trzecie ludobójca Stalin żeby udobruchać Polaków i osłabić Niemcy darował nam za ziemie na wschodzie dobrze utrzymane ziemie kiedyś piastowskie, poniemieckie. Nigdy by to było niemożliwe, gdyby nie deal Stalina.
  Koszty wyzwalania czy następnie eksploatacji to na tym tle bzdety.

  I rzecz podstawowa. Jeśli kolonia polin będzie kwestionować ład pojałtański, to Niemcy mogą przypomnieć sobie o „ziemiach utraconych”.
  Zresztą to tylko gawędy dla ogłupionego polactfa.
  Bo właśnie Polska jest w stanie likwidacji. I to z kilku kierunków. Zastępowanie Polaków na ziemiach piastowskich dziczą ukraińską, rozpuszczanie Polski w EU, zadłużanie aż do bankructwa kraju oraz szykowanie na wojnę mającą Polaków i Polskę wymazać z historii świata.

  Szczury na Titaniku dają się podpuszczać…

 20. karlik said

  Ad. 6 „wymordowali akowców” –
  Może nie uznali ich za armię polską skoro zamordowali więcej Polaków niż Niemców..
  „Według niemieckich statystyk między sierpniem 1942 a lipcem 1944 r. siły całego polskiego podziemia, w tym AK, zabiły 9671 Niemców oraz 11481 Polaków i Ukraińców podejrzewanych o współpracę z Niemcami”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: