Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Kard. Stanisław Hozjusz: Pismo Święte przytaczane przez heretyków jest słowem Diabła.

Posted by Marucha w dniu 2022-10-06 (Czwartek)

Herb St. Hozjusza

„Atanazy przytacza pewne rozdziały, których gdyby ktoś usiłował uczyć z Boskich Pism, twierdzi, że jest wyłączony przez Święty Kościół Katolicki. Lecz czyją powagą, skoro uczy z Boskich Pism? Rzecze: Powagą Pawła, mówiącego:
Jeśliby wam kto opowiadał Ewangelię inną niż ta, którą od nas otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Ga 1,9).

Rzecz dziwna, że heretycy naszego czasu przytaczają świadectwo Pawła za Pismami a przeciwko Tradycjom, to, które przez Atanazego przytaczane jest na potwierdzenie Tradycji, że nawet jeśli ktoś z Pism usiłuje uczyć przeciwieństwa tego, co określone na Soborach Ojców z rąk do rąk od nich otrzymaliśmy, nie należy go słuchać, lecz raczej w tym, co otrzymaliśmy trzeba nam trwać,  jakkolwiek dużo przytaczałby przeciwnych wyników roztrząsania Pism.(…)

Lecz nawet gdyby ktoś jakkolwiek liczne przytaczał urywki Pism, którymi usiłowałby osłabić to, co otrzymaliśmy od Ojców, każe go według nauki Pawła wykląć, ponieważ głosi inną Ewangelię od tej, którą przyjęliśmy.

Tu widzisz, ile Atanazy uważał, że trzeba przyznać Tradycji, której nie wahał się kłaść przed samym Pismem. Pismem, mówią, nie tak przytaczane jest przez Katolików, lecz jak przez heretyków. Bo jak jest przytaczane przez Katolików, jest Słowem Bożym, przed którym nigdy nie będziemy uważali, że coś należy położyć.

W sposób, w jaki jest przytaczane przez heretyków, jest słowem Diabła. Bo jak przez swoje członki przemawia Chrystus, tak przez swoje członki mówi Diabeł, a Pisma są wspólne dla obu, bo one nie na czytaniu, ale na rozumieniu polegają.

Wszyscy heretycy (mówi Cyryl) z Pisma natchnionego przez Boga zbierają sposobności do swego błędu. To, co przez Ducha Świętego zostało poprawnie powiedziane, złością swą psują, rozpalając nad swymi głowami niegasnący płomień. Te słowa zostały także przytoczone na Siódmym Soborze, a ten List Cyryla został również włączony do akt Soboru Chalcedońskiego.”

Kardynał Stanisław Hozjusz. O uciśnionym Słowie Bożym, Odparcie przedłożeń Brewncjusza. Księga Trzecia. O powadze Pisma Świętego.
https://swietatradycja.wordpress.com/

Jedna odpowiedź do “Kard. Stanisław Hozjusz: Pismo Święte przytaczane przez heretyków jest słowem Diabła.”

 1. Zbyszko said

  W praktyce wygląda to tak, że jeżeli mierzyć prawdziwość Nauki Kościoła rozmiarem łask Bożych wylewanych na świat, to po tym tzw II Soborze rozmiar łask doprowadził praktycznie do zaniku Kościoła na świecie, a niedobitki oscylują wokół karygodnego obrażania Pana Boga np Komunią św na rękę, na stojąco, pod dwoma postaciami itd, szafarzami, koncertami po kościołach itd, itp… Mała garstka stara się być posłuszna Panu Bogu.
  Opętanie, zniewolenia demoniczne, choroby, klęski, kataklizmy, wojny itd, czy to są łaski Pana Boga? czy Jego dopust, by ten świat się w końcu obudził?
  Tzw, zdefiniowana niedawno, Współczesna Nauka Kościoła, zrobiła tyle szkody w Kościele, ale przede wszystkim przyczyniła się do potępienie milionów, jak nie miliardów dusz, że czarno widzę tych wszystkich „odnowicieli” Kościoła.
  Bóg Ojciec w „Orędziach na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły” mówi : „Oni zginą na pewno”… Biedni ludzie…

  Przy okazji warto zadać sobie pytanie : kiedy więcej ludzi dostąpiło Zbawienia?, w PRL, cz po tym tzw „odzyskaniu” wolności?
  BO chyba Zbawienie jest najważniejszym celem tego naszego nędznego tutaj życia?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: