Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Krystian Kamiński: „Zimnowojenne” szablony w stosunku do Azji

Posted by Marucha w dniu 2022-10-06 (Czwartek)

W czasie XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu, na panelu poświęconym inwestycjom japońskim w Polsce, ambasador Japonii JE Akio Miyajima stwierdził: „To czas wybierania przyjaciół na świecie. Wybierzcie mądrze, czyimi przyjaciółmi w Azji chcecie być”.

Wypowiedź ta w polskich mediach przeszła bez większego echa, ja dostrzegłem ją tylko w relacji portalu wGospodarce.pl. Niesłusznie, bowiem odzwierciedla rafy, jakie czekają polską politykę w zbliżającej się epoce napięć między mocarstwami, w różnych regionach świata.

Mocarstwa, w warunkach tych napięć, dążą do zmieniania swoich stref wpływów w zdyscyplinowane bloki. Rosja zaatakowała Ukrainę, bo poniosła porażkę w polityczno-ekonomicznych wysiłkach na rzecz budowy bloku, a może nawet była na tyle krótkowzroczna, że uznała, iż wystarczy siła.

Tak zresztą sugerował półtora roku temu jeden z czołowych ekspertów eksportowego rosyjskiego think-tanku twierdząc, że Rosja jest „samowystarczalna” i nie zamierza poświęcać zasobów na budowę jakiegoś bloku, bo rachunek sił daję jej możliwość interwencji.

Odwrotnie USA, wykorzystały wojnę na Ukrainie do błyskawicznej i mocnej konsolidacji bloku euroatlantyckiego, który po zakończeniu „zimnej wojny” ulegał postępującej dekompozycji. Waszyngton poskramia ambicje i interesy Francji oraz Niemiec, zmuszając je do stopniowych zmian ich polityki. Konsolidacja ta obejmuje nie tylko politykę bezpieczeństwa i szeroką współpracę militarną. Stany Zjednoczone chcą także zapuścić ekonomiczną „żelazną kurtynę”, to jest decoupling wobec Chin. Obejmie ona również sferę kultury oraz ideologii, ponieważ polityka i państwowość USA ma silną legitymizację ideologiczną.

W obliczu tak kolosalnego wzrostu potęgi Chin, Japonia zrobiła wszystko, by zadeklarować się jako lojalny sojusznik USA, odnowić swoje zobowiązania wobec nich, licząc na pełną odnowę zobowiązań Waszyngtonu wobec Tokio.

Na samym początku roku, po rozmowach z szefem amerykańskiej dyplomacji, Japonia zadeklarowała odnowienie i rozwój sojuszu. Poparła radykalne stanowisko administracji Joe Bidena wobec Chin, nie tylko w kwestii Tajwanu, ale przyłączając się do krytyki polityki wewnętrznej Chińskiej Republiki Ludowej.

Japonia postrzega i realizuje swoją politykę nie tylko w formacie dwustronnym. O czym świadczy zaangażowanie w polityczny, odnowiony w 2021 roku format Quad i wojskowy format MALABAR (Japonia, USA, Australia, Indie), czy podpisana w kwietniu umowa o dostępie wojskowym z Australią. W czerwcu premier Japonii, wraz z reprezentantami Australii, Korei Południowej i Nowej Zelandii, gościł na szczycie NATO w Madrycie, co jest kolejnym przejawem dążenia polityki amerykańskie do konsolidacji swoich sojuszników w globalny i możliwie zintegrowany blok.

Japonia wpisuje się w tę blokową politykę USA i słowa jej ambasadora w Warszawie wyrażają oczekiwanie, że Polska wpiszę w nią swoje stanowisko wobec regionu Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

JE Akio Miyajima w czasie swojego wystąpienia przytoczył inwestycje japońskie w Polsce. Myślę, że i Polacy bardzo je cenią, jako korzystne dla naszych konsumentów, pracowników, kooperantów, dla naszej gospodarki. 5 miliardów euro dotychczasowych inwestycji japońskich w Polsce to dobry wynik, choć przecież jeszcze wiele można zdziałać, biorąc pod uwagę, że per capita wartość japońskich inwestycji jest wyższa nie tylko w Czechach, ale i na Węgrzech, chińskim hubie w Europie Środkowej.

Jednakowo cenimy w Polsce inwestycje naszych partnerów z Republiki Korei, w zeszłym roku na rekordowym poziomie 1,9 miliarda euro. Cenimy tak samo inwestycje przychodzących do nas z tak zasobnej w kapitały gospodarki Chińskiej Republiki Ludowej i liczymy na nie.

Sądzę, że ponieważ inwestycje powinny przede wszystkim przynosić korzyść naszym obywatelom, przedsiębiorcom i pracownikom (i przynoszą! – polskim i japońskim), nie należy upolityczniać tej kwestii. Nie trzeba przykładać „zimnowojennych” szablonów do relacji między Europą i Azją.

Krystian Kamiński
poseł na Sejm RP, Konfederacja
https://myslpolska.info

Komentarze 4 do “Krystian Kamiński: „Zimnowojenne” szablony w stosunku do Azji”

 1. kolejarz said

  Panie pośle Kamiński, dostrzegam znaczący brak informacji u Pana dotyczący okresu od 2014 i dalej …w stosunkach rosyjsko-ukraińskich oraz co zapowiadał w zw z tym Putin w odniesieniu do bandyckiej działalności Ukraińskich nazistów w Donbasie, w tym okresie.

 2. bryś said

  Ciekawe jak usa potraktuje dług, który ma u Chińczyków.

  Według danych Departamentu Skarbu USA w maju w chińskich rękach był amerykański dług rządowy wart łącznie 980,8 mld USD, o 23 mld USD mniej niż w kwietniu i o prawie 100 mld USD mniej niż w rok wcześniej. Wartość tego długu w portfelach chińskich inwestorów stała się najniższa od maja 2010 r. Na pierwszym miejscu wśród największych zagranicznych wierzycieli USA wciąż była Japonia. W maju japońscy inwestorzy posiadali amerykańskie obligacje rządowe warte łącznie 1,21 bln USD. Oni również jednak redukowali ich portfele – o 6 mld USD w porównaniu z kwietniem i o 54 mld USD w relacji do maja 2021 r.

  https://www.parkiet.com/gospodarka-swiatowa/art36726521-chinczycy-sprzedaja-ale-fundusze-chetniej-kupuja-amerykanski-dlug

 3. Ale dlaczego? said

  Inwestycje zagraniczne oczywiście są potrzebne.
  Ale łyżka dziegciu.
  Jak i inne, japońskie inwestycje lokują się głównie w tzw. Strefach Ekonomicznych. Gdzie są zwolnione z podatku dochodowego. Nie wiem jak jest teraz, ale jakiś czas temu to było 100% zwolnienia na 10 lat i 50% na kolejne 10.
  Miały tworzyć miejsca pracy dla POLAKÓW, stąd ulgi, to jednak MASOWO firmy w strefach zatrudniają UKRAIŃCÓW. Nikomu w polin to nie przeszkadza oczywiście.
  Czyli typowy wyzysk kraju kolonialnego.
  A przysłowiowy Kowalski musi płacić wszelkie podatki, bo jak nie, to go zamkną.
  AAA, podczas plandemii te zagraniczne koncerny pierwsze dostały dopłaty z polskiego budżetu za przestoje…

 4. Kojak said

  od 3 ALE DLACZEGO Bardzo trafna uwaga ! TE wszystkie psudoinwestycje to o kant dupy potluc ! Polak po zarejestrowniu firmy musi placic wszystko od zaraz ! Zydowskie gnoje z tzw zachodu na 10 ,15 LAT NIC ! A dodatkowo dostaja jeszcze wszelkie frukty nazywane ; doplatami ,ulgami,dotacjami i innym pokretnymi nazwami ! Ta wiec niech ten cymbal Kaminski nie plecie bzdur o jakichs inwestycjach ! Niech Polkowi te zydobadrowskie kurwy dadza choc polowe tych fruktow to stworza ze dwadziescia razy wiecej miejsc pracy niz tzw zachodni inwestorzy a wlasciwie zlodzjeje . A o podatkach nie wspomne z tego tytulu !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: