Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szwedzkie MSZ twierdzi, że nie wie, kto był odpowiedzialny za atak na Nord Stream

Posted by Marucha w dniu 2022-11-11 (Piątek)

Szwedzki rząd nie wie obecnie, kto jest odpowiedzialny za wybuchy w Nord Stream, powiedział dziennikarzom szwedzki minister spraw zagranicznych Tobias Billström.

„W tej chwili nie wiemy, kto jest odpowiedzialny za te wybuchy. Nie wykluczamy żadnych scenariuszy. Ale nie spekulujemy też, kto jest odpowiedzialny” – powiedział minister na konferencji prasowej po spotkaniu ze swoją współpracowniczką Annaleną Berbock w Berlinie.

Dodał, że na razie prokuratura i wywiad przyjmują, że jest to przypadek sabotażu.

Do ataków na dwa rosyjskie gazociągi eksportowe do Europy – Nord Stream i Nord Stream 2 – doszło 26 września.

Niemcy, Dania i Szwecja nie wykluczają celowego sabotażu. Spółka Nord Stream AG, operator gazociągu Nord Stream, poinformowała, że awarie w rurociągach są bezprecedensowe i nie można ocenić czasu naprawy. Rosyjska Prokuratura Generalna wszczęła sprawę dotyczącą międzynarodowego terroryzmu w związku z uszkodzeniem rurociągu Nord Stream.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział 31 października, że Gazprom otrzymał zgodę na inspekcję miejsca wybuchu Nord Stream i że szef firmy Aleksiej Miller złożył mu raport z tej inspekcji. Putin powiedział też, że wybuch przy gazociągu Nord Stream był ewidentnie aktem terrorystycznym.

[Niech by tylko spróbowali wiedzieć… – admin]

https://pl.sputniknews.com

 

Komentarzy 17 do “Szwedzkie MSZ twierdzi, że nie wie, kto był odpowiedzialny za atak na Nord Stream”

 1. Mietek said

  [Niech by tylko spróbowali wiedzieć… – admin]

  To stwierdzenie gospodarza, mówi wszystko w tym temacie.

  Ale wszystko ma swoje konsekwencje, już w czwartym kwartale UE wchodzi oficjalnie w recesję, Niemcy kolejny miesiąc notują coraz większą inflację, za październik 10,4% i cały czas rośnie, a wszystko dzięki drogiej energii od sojusznika, który tak troskliwie się o nich troszczy, i cały czas robi wszystko żeby sojusznikom utrudnić życie.

  Ostateczne dane za październik pokazują, że inflacja w Niemczech przyspieszyła w ciągu miesiąca, osiągając 10,4% w ujęciu rocznym, podał Federalny Urząd Statystyczny Republiki.

  Inflacja zaktualizowała kolejny rekord od czasu zjednoczenia Niemiec – stwierdził szef departamentu Georg Thiel. Jak podaje agencja statystyczna, we wrześniu wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 10%, a w sierpniu tylko 7,9%.

  Departament zauważył, że najwyższy wzrost cen odnotowano w przypadku energii. Ich znaczny wzrost cen, zdaniem analityków, miał istotny wpływ na inflację.

  Ponadto komunikat prasowy urzędu statystycznego wskazywał na spadek eksportu Niemiec do Rosji. Tak więc we wrześniu 2022 r. jego wolumen spadł o 52,9% w ujęciu rocznym, do 1,1 mld euro.

  I pomyśleć, u nich spadł, a w Chinach wzrósł.

  A w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej…

  W 2023 roku eksperci z dziedziny ekonomii spodziewają się znacznej deprecjacji europejskiej waluty w stosunku do rubla. 

  „W Rosji do końca roku dolar i euro będą nieco wyższe, to jest korzystne dla budżetu.

   Ale w przyszłym roku euro mocno spadnie. Za jednego dolara dadzą dwa euro. W związku z tym kurs euro-rubla wyniesie 30-35 rubli”

 2. Mietek said

  Europa słabnie w „spirali eskalacji”, Węgry ciągnie energia świata tureckiego.
  Dzisiaj…

  Dziewiąty szczyt Organizacji Państw Tureckich (TDT) odbył się w Samarkandzie w Uzbekistanie. Organizacja powstała 3 października 2009 roku pod nazwą Rada Turecka w Nachiczewan w Azerbejdżanie. Organizacja Państw Tureckich jest jednym z docelowych kanałów promowania najnowszej tureckiej polityki Turcji.

  W skład Organizacji Państw Tureckich wchodzą obecnie: Turcja, Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan i Azerbejdżan. Turkmenistan i Węgry przystąpiły jako obserwatorzy do Organizacji Państw Tureckich. Na Węgrzech od 2010 roku obowiązuje oficjalna polityka tożsamościowa, zgodnie z którą Węgrzy są Turkami, a nie Ugrofińskimi .

  W piątek, w uroczystej atmosferze, szefowie państw i rządów obecni na szczycie Organizacji Państw Tureckich w Samarkandzie posadzili drzewa w starożytnym mieście Uzbekistan. W kilku państwach Organizacji wdrażane są programy sadzenia drzew na dużą skalę w celach środowiskowych. W samym Uzbekistanie co roku planowane są miliony sadzenia drzew.

  Gospodarz szczytu prezydent Uzbekistanu Szawkat Mirzijojew w swoim przemówieniu przed rozpoczęciem szczytu wysoko ocenił współpracę w ramach organizacji, podkreślając wagę zachowania „bezcennego dziedzictwa tureckiego”.

  Przemawiając na szczycie Mirzijojew powiedział także, że Samarkanda jest centrum pokoju i bezpieczeństwa, a także centrum edukacji i nauki.

  W swoim przemówieniu na szczycie Organizacji Państw Tureckich premier Węgier Viktor Orban pochwalił „fantastyczną dynamikę rozwoju i rozwoju” miasta Samarkanda w ostatnich latach, przypominając, że ma powody do porównań, skoro również odwiedził to miasto kilka lat temu „Światowe Dziedzictwo Uzbekistanu”.

  Orbán zaznaczył również, że Węgry chętnie biorą udział w inicjatywach sformułowanych na szczycie dotyczącym młodzieży.

  Mirzijojew zaproponował między innymi zorganizowanie „Turkickiego Światowego Szczytu Młodzieży”.

  Węgry postrzegają Organizację Państw Tureckich jako „forum pokoju”, powiedział w piątek premier Viktor Orban na szczycie organizacji w Samarkandzie.

  W swoim przemówieniu Orbán podkreślił, że Węgry, które mają status obserwatora w organizacji tureckiej, są jedynymi „narodami Wschodu” pozostałymi w Europie. Ze względu na położenie geograficzne, jako bezpośredniego sąsiada Ukrainy, konsekwencje kryzysu militarnego są ogromne i od razu ujawniają się na Węgrzech. „Przybyło ponad milion uchodźców, inflacja sięga szczytu, a nigdy nie widzieliśmy tak wysokich cen żywności i energii jak teraz” – powiedział Orban.

  Orbán powiedział, że celem Węgier jest zawieszenie broni na Ukrainie i jak najszybsze rozpoczęcie rozmów pokojowych. Tylko to może położyć kres kryzysowi energetycznemu – powiedział premier.

  Największym problemem, powiedział, jest to, że głosy tych, którzy chcą pokoju w Europie, są znacznie cichsze niż głosy tych, którzy zaostrzają napięcia. UE znajduje się w spirali eskalacji. Co więcej, instytucje międzynarodowe stają się coraz bardziej upolitycznione i maleją możliwości konstruktywnego dialogu opartego na zdrowym rozsądku – powiedział.

  Unia Europejska również przyjęła surowe sankcje, które, jak twierdzi, pogarszają plany, tworząc trudną sytuację. 

  Pierwotnym planem było osłabienie Rosji i wymuszenie pokoju, ale stało się odwrotnie. Wojna trwa i to nie Rosja osłabła, ale gospodarka europejska.

  Orbán dodał, że jego zdaniem Europa nie ma niezależnej woli, należy się więc spodziewać wsparcia polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych, czego konsekwencją jest jednak to, że UE przez kilka lat stanie w obliczu poważnej sytuacji gospodarczej, w nadchodzących latach.

  Premier Węgier wyraził szczególną wdzięczność Turcji, która jest członkiem TDT m.in. za skuteczne działania mediacyjne w celu zapobieżenia kryzysowi żywnościowemu, podkreślając, że taki kryzys wywoła nową falę masowej migracji, a to będzie bezpośrednio dotyka Węgry, które tylko w tym roku powstrzymały 250 tys. prób nielegalnego przekroczenia południowej granicy.

  Viktor Orbán podziękował uczestnikom obecnego szczytu Organizacji Państw Tureckich za ich działania i wypowiedzi w imię pokoju.

  Pochwalił także Turcję za jej rolę w zabezpieczeniu dostaw energii na Węgry. Budapeszt już teraz płaci wysoką cenę za dostawy energii, a warunkiem bezpieczeństwa dostaw jest gazociąg przez Turcję, który jest jedynym gazociągiem pracującym z pełną przepustowością w kierunku wschód-zachód.

  Węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó pragmatycznie skomentował udział Węgier w pracach Organizacji Państw Tureckich. W obecnej złożonej i niepewnej sytuacji globalnej, powiedział, udział w pracach Organizacji Państw Tureckich jest ogromną przewagą konkurencyjną Węgier.

  Mówiąc o szczycie Organizacji Państw Tureckich w Samarkandzie, węgierski minister powiedział, że najważniejszą kwestią w dzisiejszej Europie jest to, czy kraje kontynentu mogą zapewnić sobie dostawy energii w teraźniejszości i w przyszłości.

  „Jeśli spojrzymy na fakty i nie będziemy myśleć o tym problemie w kategoriach ograniczeń politycznych i ideologicznych, stanie się jasne, że obecne i przyszłe dostawy energii są niemożliwe bez państw tureckich” – powiedział.

  Minister Szijjarto podkreślił, że gazociąg przez Turcję, Bułgarię i Serbię na Węgry jest jedynym szlakiem transportowym w Europie, przez który tranzyt gazu z Rosji odbywa się pełną przepustowością, bez ograniczeń i trudności technicznych.

  „Działanie Turkish Stream jest fundamentalną gwarancją bezpieczeństwa dostaw energii na Węgry.

 3. I*** said

  Prawda, niechby…

 4. ats42 said

  Jak będzie trzeba to i paszporty zamachowców się znajdą w foliowych torebkach, żeby nie zamokły.

 5. Mietek said

  Gazprom mówił o roli gazu w globalnym bilansie energetycznym..

  Gazprom wyraził przekonanie, że rola gazu w światowym bilansie energetycznym będzie nadal rosła..

  MOSKWA, 10 listopada – RIA Novosti. Rola gazu w globalnym bilansie energetycznym będzie nadal rosła, Gazprom utrzymuje kurs na wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Rosji i jej strategicznych partnerów, podała spółka .

  „Mimo istniejącej niepewności co do długoterminowych prognoz rozwoju rynku energii rola gazu w globalnym bilansie energetycznym będzie nadal rosła… Gazprom utrzymuje kurs na wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Federacji Rosyjskiej i jej strategicznego partnerów Firma kontynuuje rozwój zdolności do produkcji, transportu i przetwarzania węglowodorów” – poinformowała spółka w kanale Telegram.

  Gazprom podaje, że światowe zużycie gazu ma przekroczyć poziom z 2021 r. o około 20% do 2040 r. 

  Według raportu Chiny odegrają kluczową rolę w zwiększaniu zużycia energii, w tym gazu .

  Jednocześnie, według wstępnych szacunków, w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2022 roku światowe zapotrzebowanie na gaz spadło o ponad 40 mld m sześc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. 

  Kluczowym czynnikiem tej redukcji było zmniejszenie zużycia gazu w Unii Europejskiej: według Gazpromu udział krajów UE wyniósł około 85%.

  Firma zauważa, że ​​w 2022 roku w większości krajów koncentracja na dekarbonizacji zeszła na dalszy plan – bezpieczeństwo energetyczne i dostępność zasobów energetycznych ponownie stały się priorytetem.

  „Głównym wynikiem roku były zmiany strukturalne na rynkach surowcowych. Transformacji światowego systemu energetycznego towarzyszą zjawiska kryzysowe. Ich najważniejszymi przejawami są bezprecedensowy wzrost cen, przekierowanie dostaw gazu i spadek jego zużycia – podkreśla Gazprom.

  https://ria.ru/20221110/gaz-1830601523.html

 6. Bezpartyjna said

  Is fecit, cui prodest!

 7. walthemar said

  Gazociąg Nord Stream został uszkodzony przez amerykańską torpedę RGM-84 Harpoon

  .https://t.me/s/siostryjasnowidzki

 8. walthemar said

  Sorry
  to poprawny
  .https://t.me/siostryjasnowidzki/20717

 9. minka said

  Rząd Wielkiej Brytanii jest teraz samooskarżającą się organizacją terrorystyczną

  https://tapnewswire.com/2022/11/uk-government-is-now-a-self-incriminated-terrorist-organization/

  Egzekucja wojskowa Wielkiej Brytanii, atak terrorystyczny na Rosję i te twarde dowody to potwierdzają

  Dlatego też rząd Szwecji odmówił przedstawienia ostatecznego dowodu, który uzyskał na miejscu zbrodni terrorystycznej Nord Stream, który wyraźnie oskarżył brytyjską armię. W rzeczywistości szwedzkie tajne służby stwierdziły rażący sabotaż rurociągów spowodowany przez wybuchy, które spowodowały rozległe zniszczenia, o czym świadczą wielokrotne detonacje.

 10. minka said

  Nikt inny nie wiedział, że rurociągi zostały wysadzone. GAZPROM wiedział, że jest problem, ale nie wiedział co i dlaczego.

  Liz Truss wiedziała.

  Bo to rząd brytyjski przeprowadził bombardowanie.

  Akt terroryzmu państwowego przez faktyczny rząd brytyjski przeciwko Federacji Rosyjskiej.

  Pomyśl o tym przez chwilę. Rząd brytyjski jest obecnie faktycznie Międzynarodową Organizacją Terrorystyczną.

  Z wyjątkiem przypadków, gdy rządy robią takie rzeczy innym krajom, nie nazywa się to „terroryzmem” — nazywa się to czymś innym: aktem wojny.

  I dlatego Liz Truss nie jest już premierem Wielkiej Brytanii. Nie dlatego, że zaaprobowała atak. . . ale dlatego, że wysłała SMS-a „Gotowe” za pośrednictwem niezabezpieczonej wiadomości tekstowej na swoim iPhonie, do której Rosjanie mieli dostęp za pomocą uprawnień administratora za pośrednictwem iCloud. A Rosjanie już mają dowód.

  Dzięki Liz Truss Brytyjczycy zostają złapani na gorącym uczynku za zbombardowanie rurociągów, których budowa kosztowała Rosję około 15 miliardów dolarów między dwoma trasami Nord Stream. Zrobił to rząd brytyjski. Winny jest rząd brytyjski. Bombardowanie infrastruktury krytycznej innej osoby. Akt międzynarodowego terroryzmu.

  Rząd amerykański wiedział, że ten plan jest w toku. Rząd amerykański nie zrobił nic, aby powstrzymać zbrodnię. Tak więc rząd amerykański w szczególności, sekretarz stanu Antony Blinken, są przynajmniej winni popełnienia przestępstwa. W najgorszym wypadku rząd amerykański i/lub sekretarz stanu Antony Blinken są winni współspisków w zbrodni.

  Ponieważ nie będzie „sprawiedliwości” ani dla rządów brytyjskich, ani amerykańskich (wydają się one stać ponad prawem), jedyną alternatywą, jaką ma Rosja, jest wojna.

  Powiedziano mi, że nadchodzi.

  https://tapnewswire.com/2022/11/uk-government-is-now-a-self-incriminated-terrorist-organization/

 11. LBM said

  Obejrzyjcie co ma do powiedzenia Max.

 12. Anucha said

  Szwedom jest niezręcznie przyznać, że uszkodzenie rurociągu, było następstwem ucieczki ławicy śledzi.
  Śledzie uciekały w popłochu z wód terytorialnych Sverige, żeby nie zostać przerobionymi na Surströmming.🤣

 13. gd-ap said

  Ad. ) LBM

  Nie wiem co sądzić o tym filmiku 🤔

  Wygląda mi na materiał propagandowy.

  Co na to inni gajówkowicze?

 14. ats42 said

  Re 7 i 8.

  Harpoon to pocisk do niszczenia jednostek nawodnych, a nie celów podwodnych, więc to wygląda na fake news. Jest też mało prawdopodobne, żeby w momencie eksplozji na wodzie lub pod wodą mógł się znajdować jakikolwiek okręt, bo dało by się go namierzyć.

 15. ats42 said

  Re 13
  Twarde fakty tworzą inni, a nam pozostaje jedynie onanizm umysłu. Z całą pewnością jedni mogą przypierdolić drugim i wzajemnie, pozostaje więc czekać kto komu, z jakim skutkiem, i czy w ogóle.

 16. revers said

  Ale teraz pojawily sie nowe poszlaki dwoch niezidentyfikowanych okretow w poblizu zdarzen wybuchow.

  I jak zawsze pozostaje tajemnica co to za okrety w dobie Zdjęc satelitarnych, non stop i bazy danych ruchow obiektow nawodnych .

  Oczywiscie glownego poszkodowanego Rosje traktuje sie bezpodmiotowo I blokuje sie dostep do Materialow dowodowych.

 17. niewazne said

  Ad 14 – No to może być MARK 54 MAKO, przenosi ją np. Boeing P-8A Poseidon. Nie ważne dokładnie czym.. To jest zadanie dla śledczych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: