Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Zbyszko o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Lily o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ujawniono kulisy zatrzymania Wojciecha Olszańskiego! „Pojechał na ten dozór i już nie wyszedł…”

Posted by Marucha w dniu 2022-11-11 (Piątek)

– Okazało się, że został zatrzymany w celu doprowadzenia do odbycia kary więzienia, kary w wymiarze sześciu miesięcy – mówił Marcin Osadowski, relacjonując zatrzymanie i aresztowanie swojego kolegi Wojciecha Olszańskiego.

Przypomnijmy, Olszański został kilka dni temu zatrzymany przez policję, w momencie pojawienia się w komisariacie policji. Kolega i współtwórca kontrowersyjnych treści Marcin Osadowski, relacjonował ten dzień w rozmowie z Tomaszem Sommerem.

1 listopada jechaliśmy z grobów naszych bliskich, byliśmy w Stargardzie, wracaliśmy do Warszawy. Nawet mieliśmy w tym momencie zajechać na Powązki do jego zamordowanej żony Agnieszki, ale ponieważ był to dzień wolny, Wojtek mówi: cholera, nie wiem, jak ten dozór na Zakroczymskiej funkcjonuje, jak dzisiaj będzie policja czynna, czy tam będzie otwarte, zamknięte. Pojedźmy najpierw tam, potem będziemy mieli święty spokój, pojedziemy sobie na cmentarz – mówił.

Pojechał na ten dozór i już nie wyszedł – dodał.

Zdaniem Osadowskiego w całej sprawie istnieje masa uchybień po stronie wymiaru sprawiedliwości. Najpoważniejszym jest brak poinformowania samego zainteresowanego, że ciąży na nim wyrok więzienia.

W całej tej procedurze, która toczyła się już od grubo ponad roku, informacje do niego w ogóle nie docierały. Żadna informacja do niego nie docierała. 27 sierpnia odbyła się rozprawa sądowa – podkreślił.

Zapadła decyzja, że ma odbyć karę w określonym więzieniu. Również ta informacja do niego nie dotarła – dodał.

https://prawy.pl/

Komentarzy 125 do “Ujawniono kulisy zatrzymania Wojciecha Olszańskiego! „Pojechał na ten dozór i już nie wyszedł…””

 1. JW said

  Obserwuję – jak ja to mówię – Naczelnych Kamratów od dłuższego czasu i mam o nich raczej dobre zdanie. Całe to wydarzenie wiele mówi o poziomie ukropoliniackiego wymiaru tzw. sprawiedliwości i stanowi kolejny dowód na to, że wymaga on całkowitego zaorania i stworzenia od nowa w nadziei, że tym razem wyjdzie lepiej.

 2. Grace said

  Skurwysyny nazywajace sie Polakami robia wszystko aby zabic prawde w kraju. Polecam wszystkim wywiad Moniki Jaruzelskiej z Wojtkiem. Duzo mozna zrozumiec jesli nie sledzilo sie wczesiej Kamratow. Mateusz Piskorski przesiedziam tyle lat bez wyroku. W dzisiejszej Polsce jest system prawny ale nie ma sprawiedliwosci. Mam nadzieje ze Wojtek wkrotce wyjdzie. Takich ludzi czy on sie komus podoba czy nie wlasnie teraz w Polsc potrzeba najbardziej. Oglupialej Polsce.

 3. Dario61 said

  Kiedy wreszcie zrozumiecie gdzie mieszkacie?Wyrażnie powiedział to Maliniak….”tu jest polin”Czego jeszcze nie rozumiecie?

 4. obserwator said

  Kto się daje nabrać na Olszańskiego i „kamratów”?

  To wszystko jest udawane i, prawdopodobnie, opłacane. Olszański to kiepski aktor kostiumowy dla bezmyślnych, a nie żaden patriota.

  Polecam posłuchanie Patlewicza, który ma z nimi już pewne doświadczenia, niestety negatywne:
  https://gloria.tv/post/7k4hXpunysC3BudsYJMVoYNLd

 5. Czaruś said

  Przepisy sądowe są takie, że pismo wysłane z sądu do strony sąd uznaje za doręczone, jeśli nawet nie zostanie odebrane przez stronę. Np. strona nie mieszka pod wskazanym adresem przez dłuższy czas i nie odebrała awiza. Albo też zmieniła adres zamieszkania, ale sądu nie powiadomiła o tym fakcie. Pismo sądu pozostawia się w aktach sprawy jako doręczone. W sprawie karnej wydaje się wyrok zaoczny.

 6. Józef Bizoń said

  Re. 4
  Wypływa tam kwestia skuteczności doręczeń pism (wezwań) wysyłanych przez sądy i organy ścigania.
  Otóż powinno być zlikwidowane w prawie domniemanie doręczenia pisma (wezwania). Zakłada się, że w sytuacji nie zastania adresata pisma doręczyciel pozostawia w skrzynce (lub w drzwiach) awizo dla tej przesyłki. Jeśli w ciągu 7 dni przesyłka nie zostanie odebrana z poczty, to w ósmy dniu wystawiane jest powtórne awizo i od północy biegnie termin następnych 7 dni do obioru przesyłki.
  Gdy przesyłka nie zostanie w tym terminie odebrana, to zwracana jest do nadawcy (do sądu lub do organu ścigania). Wówczas zgodnie z dotychczasowym prawem uznaje się, ze przesyłka została skutecznie doręczona.

  No i tu pojawia się stosowana – jak istnieje taka potrzeba – metoda na doręczyciela.
  Doręczyciel (zwany też listonoszem) bierze list do doręczenia. Pod wskazany adres nie idzie, nie wypisuje awiza, przesyłkę pozostawia na poczcie. Adresat nic nie wie o przesyłce dla niego. Poczta wystawia powtórne awizo, przekazuje je doręczycielowi, a ten niszczy je i nie dostarcza.
  Nikt nie jest w stanie udowodnić doręczycielowi, że tak on postąpił z daną przesyłką.
  Adresat o przesyłce nic nie wie, a np. sąd uznaje ją (zgodnie z prawem) za doręczoną i podejmuje dalsze czynności procesowe.
  Gdy adresat przy okazji innych spraw (a i w ramach późniejszych czynności w tej samej sprawi) dowie się, że była skierowana do niego przesyłka i ją nie odebrał – bo odebrać jej nie mógł z racji tego, ze nie był o niej poinformowany – to może wnosić o przywrócenie terminu, ale wówczas nie jest on w stanie udowodnić, że to wina doręczyciela, a nie jego wina. W takiej sytuacji sąd odrzuca wniosek o przywrócenie terminu. Znam wiele takich przypadków, a jeden z nich dotyczył mnie osobiście.

  W czasie obowiązywania świrusa była jeszcze jedna metoda stosowana.
  Doręczyciel sam podpisywał potwierdzenie odbioru przesyłki, wprowadzał to systemu informatycznego poczty, a przesyłkę wrzucał do innej skrzynki np. kilka bloków dalej, lub do kosza. Jak taką (niby odebraną) przesyłkę wrzucił do skrzynki adresata, a adresata nie było w domu przez więcej niż 7 dni, to przesyłka jako odebrana figurowała w systemie informatycznym i biegł termin np. 7 dni do wniesienia czynności, jeśli takowy był w przesyłce zakreślony.
  Termin więc minął, a z jego przywróceniem jak powyżej.

  W swych wywodach Patlewicz się myli co do możliwości prawników mających dostęp do bazy prawnej (nawet tej najbardziej obszernej i najbardziej szczegółowej).
  Dostęp do takiej bazy może mieć każdy zainteresowany pod warunkiem wniesienia za nią opłaty (zresztą nie małej). W bazie tej nie informacji gdzie i jakie procesy się toczą.
  Informacje takie są w elektronicznej wokandzie poszczególnych sądów, ale tam informacje podawane są dla poszczególnych wydziałów sądu z podaniem sygnatury akt, imienia i nazwiska przewodniczącego składu orzekającego. Nic więcej. Nie wiadomo kogo sprawa dotyczy.

  Nie jest też oczywistym, że to przebywający w areszcie ma zawiadomić sąd, że on tam jest i należy przesyłać przesyłki z innych sprawa na dres zakładu karnego.
  Każdy sąd ma dostęp do rejestru skazanych i odbywających.

  Nie można też komuś czynić zarzutu z tego, że korzysta z obrony w formie przez siebie wybranej lub korzysta z prawa do odmowy zeznań na danym etapie – a tak właśnie czyni Patlewicz.
  Patlewicz powołuje się na rodzinę zmarłej osoby, która nic nie wie o kontaktach Olszańskiego z tą osobą. Na tej podstawie twierdzi, że Olszański w tym zakresie kłamie. Zważywszy na zakres informacji przekazywanej przez tą zmarłą już osobę, a także na czas, kiedy miało to być miejsce – to oczywiste się staje, że z ostrożności osoba nie informowała o tym swej rodziny.
  Patlewicz musi pamiętać, że ciężar dowodu w tej sprawie spoczywa na nim.
  Jak tego nie udowodni to może być z nim krucho.

 7. Józef Bizoń said

  Ważny Wywiad : Monika Jaruzelska , Wojciech Olszański publ.20.10.2022

 8. Listwa said

  @ 4 obserwator said

  Patlewicz to jakiś dziwny jest.

 9. minka said

  SZOK! 8 GODZIN W KAJDANKACH, JACEK MIĘDLAR NA WOLNOŚCI! MÓWI O PATOLOGII

  https://banbye.com/watch/v_Ol_3RCqzbml5

 10. minka said

  ZATRZYMANIE OLSZAŃSKIEGO TO SPRAWKA PATLEWICZA

  https://www.cda.pl/video/12073812fb

 11. Józef Bizoń said

  PILNE! Marsz Polaków we Wrocławiu w obstawie policji? Czego obawia się władza? Możliwe prowokacje? Na żywo

  https://banbye.com/watch/v_Z5IzGGqbk-Us

  Dedykuję to osobom pogardzającymi Polakami.

 12. Lily said

  Pewien urywek z mediow
  Narodowych, zostal usuniety
  dotyczyl pana Tomasza Krasuckiego
  Prawde mowiac,dr. Sendeckiego
  Nie da sie sluchac.

 13. Józef Bizoń said

  Re. 4 Lily
  Tam w pewnym momencie do dr Sendeckiego dzwoni Patlewicz i jego da się już słuchać i to bardzo dobrze, a do tego warto Patlewicza wysłuchać.

 14. AlexSailor said

  Przepisy o doręczeniu są bezprawne, bo łamią konstytucję.
  Sędziowie zobowiązani są o tym wiedzieć z racji obligatoryjnej znajomości prawa.
  Pismo z sądu musi być doręczone do rąk własnych adresata, a jak sąd nie potrafi tego
  zrobić, to nie ma sensu.
  Zaś Olszańskiego wsadzili na czas obchodów „Święta Niepodległości”, to
  jest oddania władzy w państwie przez jej ośrodki, przysłanemu na wzór Lenina pociągiem
  z Niemiec, agentowi austriackiemu, niemieckiemu, i japońskiemu – bo nie wiem, czy w tym czasie
  również angielskiemu.

 15. Tomaszek said

  To popapraniec namaszczony przez dziadostwo.

 16. Anucha said

  Jednak Lech Bolesław miał rację, mówiąc o plusach dodatnich i ujemnych ( w końcu był elektrykiem, a raczej na początku. Jak mówi stare przysłowie monterów-elektryka prąd nie tyka)
  Wojtek Olszański tych plusów dodatnich ma dużo, niestety są też plusy ujemne.
  Elektrykiem nie jest.
  Wszyscy wiemy, że jak w dłoniach mamy plus i minus to „kopnie”.

  Ja bym z kopaniem wstrzymał się.

 17. CBA said

  re 6 Wówczas zgodnie z dotychczasowym prawem uznaje się, ze przesyłka została skutecznie doręczona.”…Raczej z nowym prawem. Przedtem tak nie było.! Wprowadzili to…
  specjalnie argumentując, że to leży w interesie…wierzyciela.!! ps „Doręczenie”….tzn wręczenie do- ręki. A gdzie jest zapisane. że ja mam obowiazek…zaglądać do- skrzynki.?? Mogę mieć kochankę np. pod Świnoujściem i u niej mieszkać.

 18. Józef Bizoń said

  Metodę na doręczenie stosuje się również do decyzji i postanowień wydanych przez organy administracji publicznej.

  Kodeks postępowania administracyjnego.
  Art. 156. § 1. Organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji,
  która:
  1) wydana została z naruszeniem przepisów o właściwości;
  2) wydana została bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa;
  3) dotyczy sprawy już poprzednio rozstrzygniętej inną decyzją ostateczną albo
  sprawy, którą załatwiono milcząco;
  4) została skierowana do osoby niebędącej stroną w sprawie;
  5) była niewykonalna w dniu jej wydania i jej niewykonalność ma charakter trwały;
  6) w razie jej wykonania wywołałaby czyn zagrożony karą;
  7) zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

  § 2. Nie stwierdza się nieważności decyzji z przyczyn wymienionych w § 1,
  jeżeli od dnia jej doręczenia lub ogłoszenia upłynęło dziesięć lat, a także gdy decyzja wywołała nieodwracalne skutki prawne.

  Wykorzystuje się to do okradania ludzi z części lub z całości ich nieruchomości.
  Takie sprawy wychodzą na jaw po kilkunastu latach (i dłuższym czasie).

  Natomiast w sprawach regulowanych kodeksem cywilnym można wystąpić o stwierdzenie nieważności czynności prawnej w każdym czasie.

 19. Józef Bizoń said

  Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych

  „Sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
  Art. 35. 1. W sprawach z zakresu prawa pracy od pracodawcy pobiera się opłatę
  podstawową wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi
  o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. Jednakże
  w sprawach, w których wartość przedmiotu sporu przewyższa kwotę 50 000 złotych, od pracownika i pracodawcy pobiera się opłatę stosunkową od wszystkich
  podlegających opłacie pism.

  Art. 13 ust. 2
  2. W sprawach o prawa majątkowe przy wartości przedmiotu sporu lub wartości
  przedmiotu zaskarżenia ponad 20 000 złotych pobiera się od pisma opłatę stosunkową wynoszącą 5% tej wartości, nie więcej jednak niż 200 000 złotych.

  Wartość przedmiotu sporu – to roczny zarobek brutto pracownika.
  Zarobisz więcej niż 4166 zł. brutto miesięcznie – to nie będzie cie stać na proces.

  Natomiast jeśli sprawa nie toczy się przed sądem pracy, to od zażalenia pobierana jest opłata stała w kwocie 100 zł.

  Zawiązki zawodowe żądają podwyżek płac dla pracowników, ale zlikwidowania tej dyskryminacji nie żądają.

 20. re1truth2 said

  No tak wpis w aktach paszportowych to nieprawda…
  oborowy z zachowania, matka z domu Franczuk na Kresach
  .https://www.youtube.com/watch?v=TfpD5t44T20 od 1:00~~~
  Nie wie jak się pisze Juventur mieszkał w Jeleniej Górze. Ośrodek BTM „Juventur” budowany w latach osiemdziesiątych gdzie pisze, że pracowała jego matka, nigdy nie został oddany do użytku. Fakt wygląda od 1991 jak upadły PGR.
  Jakieś wnioski…

 21. re1truth2 said

  Pomyliłem się z informacją o upadku o 4 lata…
  .https://www.jelonka.com/tam-byl-kiedys-raj-63832

 22. Sołtys said

  Dla mnie w tej sprawie jest wiele ciekawych zagadek do rozwikłania i nie wykluczam niczego.

 23. Józef Bizoń said

  Akta paszportowe są według stanu na 27 września 1988 r.
  To nie przesądza o stanie dużo wcześniejszym.
  Ciekawe kto gostkowi je udostępnił i skąd gwarancja bezkarności?
  Atak nastąpił po osadzeniu Olszańskiego w zakładzie karnym, co uniemożliwia mu jakąkolwiek reakcję na bieżąco, a i w dłuższym okresie czasu.
  Przypadek?
  A z tą jego (Olszańskiego) ukraińskością to już podłość.
  Brakuje tylko posądzenia jego dziadków i rodziców o banderyzm.

 24. Józef Bizoń said

  Re. 22 Sołtys – pomyśli nad kom. 23.
  Olszeński musiał mocno wejść za skórę układowi skoro taka gruba operacja na nim została zastosowana.

 25. Józef Bizoń said

  Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej były banderowskie mordy fizyczne na bezbronnej ludności polskiej (i nie tylko polskiej).
  Na Olszańskim usiłuje się dokonać mordu cywilnego, gdy siedzi on za kratami.

 26. Sołtys said

  @.24 Józef Bizoń.
  Mi osobiście we łbie się nie mieści, że polski sąd tak szybko rozegrał sprawę zaocznie i wsadził Olszańskiego do pierdla. Podobna rozprawa karna toczyła się na przykład wobec Tomasza Grygucia i ta rozprawa toczyła się przez trzy lata, aż na sam koniec na ogłoszenie wyroku sędzina poszła na chorobowe i cały proces będzie musiał być prowadzony od początku. Według mnie nic się tu kupy nie trzyma. Od kiedy to polskie młyny sprawiedliwości mielą tak szybko?

 27. gdyby w Polin bylo wiecej takich Antysemitow jak jablonowski. ? to kilkadziesiat Poliniakow zeszlo by z dachow na ziemie ! i byliby traktowani godnie i z szacunkiem jak w USA kolorowi 😭😹

 28. Bezpartyjna said

  Blogerkę Neonu24 też jakiś czas temu aresztowano i siedzi w nim już ponad 2 m-ce.

  A tak przedstawiają ją w kłamliwych mediach:

  TERESA GARLAND BĘDĄCA PROROSYJSKĄ PATOCELEBRYTKĄ W KOŃCU ZATRZYMANA PRZEZ POLICJĘ
  Dzięki działaniom policji udało się zatrzymać kolejną patocelebrytkę, która od kilku miesięcy rozpowszechniała treści zgodne z propagandą zbrodniczego reżimu putinowskiego.
  Do zatrzymania doszło dzisiaj ok. godziny 15:30.
  Teresa Garland została wezwana do Komisariatu Policji w Skawinie,
  na przesłuchanie w charakterze świadka, w trakcie przesłuchania postawiono jej zarzuty i przekazano do dyspozycji sądu.
  Sąd teraz zdecyduje czy pozostawić Garland w areszcie, czy zastosować wobec niej środki wolnościowe.
  Działalność Teresy Garland oceniamy jako bardzo szkodliwą. Kobieta ta wielokrotnie rozpowszechniała treści antysemickie i ksenofobiczne. Gloryfikowała jednocześnie reżim putinowski i łukaszenkowski atakując osoby pochodzenia ukraińskiego.
  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://rebeliantka.neon24.info/post/169833,blogerka-teresa-garland-nadal-w-areszcie&ved=2ahUKEwiO58j55Kj7AhVPH7kGHY8AD5MQFnoECA0QAQ&usg=AOvVaw1hHEql97u7dEEiusdnaK7c

  „Mamy rok 2022r. Czy taki podstępny i ukryty proceder eliminowania Polaków rękoma potomków tamtych żydowskich funkcjonariuszy, sędziów, prokuratorów i urzędników nadal trwa?”

 29. mnóstwawcieleń said

  Józef Bizoń @

  Olszański jako jeden z niewielu znanych w Polsce ludzi tzw. „antysystemu” mówi o dokrtrynie brzezińskiego – wolfowitza czyli o tym jak to USA planuje rękoma polskiego i ukraińskiego mięsa armatniego osłabić Rosję. Czyli ostrzega przed wojną i podaje jej prawdziwe przyczyny.

 30. Bezpartyjna said

  Jaki był powód zatrzymania Jacka Międlara?
  „Kuriozalne uzasadnienie znajdziecie w dokumencie policyjnym, w którym stwierdzono, że Jacek Międlar „będzie stwarzał w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także mienia nawołując w trakcie Marszu Niepodległości 2022 pod hasłem Polak w Polsce gospodarzem w dn. 11.11.2022 r. we Wrocławiu do nienawiści na tle różnic narodowościowych mających na celu wzbudzenie niechęci i braku akceptacji wobec obywateli Ukrainy”.
  A zatem policja dokonała zatrzymania Jacka Międlara za to, że mógłby powiedzieć coś, co ewentualnie mogłoby zostać uznane za wypowiedź kwalifikowaną jako „nawoływanie do nienawiści”. Jest to więc klasyczne zatrzymanie prewencyjne.” …
  https://wprawo.pl/dajmy-ukraincom-lekcje-historii-jacek-miedlar-na-spotkaniu-po-marszu-polakow-we-wroclawiu-wideo/

 31. re1truth2 said

  Wiesz o tym, że ty jesteś lawirant Bizoń. Fragment twojego wpisu:

  „Akta paszportowe są według stanu na 27 września 1988 r.
  To nie przesądza o stanie dużo wcześniejszym.”

  Piszesz jak ormowiec.
  No i co z tego, zmienili adres zamieszkania – fakt.
  A z domu Franczuk była „faktycznie” z domu Franchuk.

  Bardzo często manipulujesz na forum.

 32. re1truth2 said

  Ta lawi…. z wpisu 23

  Film jest sprzed dwóch lat. A co to ma do rzeczy kto mu je udostępnił.
  Ale niektóre daty czytasz dobrze. Ja tego 1988 nie zauważyłem,..

 33. mironik said

  https://www.magnapolonia.org/bialoruski-material-propagandowy-o-wiezniu-politycznym-wojciechu-olszanskim/
  Na twiterze Patlewicz pisze, że to agentura i pożyteczny idiota Łukaszenki.

 34. Czaruś said

  ad. 26/ Czy Gryguć to nie jest członkiem „układu rządzącego”? Przecież pracował na początku w „Gazecie Wyborczej”. Mogli więc sprawę prowadzić w taki właśnie sposób z przyczyn oczywistych – krzywdy swojemu nie robią. A PATLEWICZ to skąd się wziął? Ktoś wie? Co do odbioru pism sądowych przez strony to obecnie strona podpisuje się 2-krotnie: na zwrotce sądowej oraz na elektronicznym dowodzie doręczenia (podpis musi być czytelny – imię i nazwisko). Nie wydaje mi się, aby listonosz podpisywał się za stronę, bo zawsze można udowodnić, że podpisy nie złożyła strona.

 35. Czaruś said

  ad. 34/ Radosław Patlewicz ur.28.12.1987 r. w Sanoku, rodzina mieszkała w Jaśliskach, a wg rodzinnej legendy przywędrowała do Polski z Serbii w XVI w. podczas najazdów osmańskich. Po LO w Sanoku skończył – uwaga! – administrację finansowo – gospodarczą na KUL-u w 2011 r. Pisze książki z dziedziny historii politycznej Polski. II – tomowe dzieło stało się bestselerem, a przedmowę do II tomu tegoż napisał SAM prof. Jan Żaryn! Czyż to nie dziwne? Pisuje w Magna Polonia. Przyjacielem jego jest Przemysław Holocher (też nazwisko jakby nie-polskie!). W mowie charakterystyczne „r”. Nagranie: youtube.com/watch?v=yF1NpofVew0.

 36. Czaruś said

  ad. 35/ przepraszam: youtube.com/watch?V=yF1NpofVew0.

 37. Czaruś said

  ad. 35/ Uzupełnienie: Przemysław Holocher – Prezes Fundacji Magna Polonia (KRS: 0000743641, NIP: 2220912514, REGON: 380972964) z Mysłowic, założonej (brak listy założycieli – trzeba zapłacić do KRS, aby więcej się dowiedzieć) 10.08.2018 r. (mają też sklep internetowy). Członek Zarządu Linda Wiktoria Zyga. Beneficjent rzeczywisty – ta Linda. Wykazana pomoc publiczna w 2018 r. – 31,7 tys. zł, w tym 2, 1 tys. zł z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej w Katowicach. W Warszawie zaś są dwie „Magna Polonia” – sp. z o. o. i spółka akcyjna. Na założenie fundacji trzeba mieć pieniądze, w przeciwieństwie do stowarzyszenia – tu wystarczy 7 osób chętnych.

 38. minka said

  Mamy protokół zatrzymania Jacka Międlara!

  Czytając protokół z jego zatrzymania muszę zaprotestować, działania policji budzi bowiem podejrzenia o tworzenie bardzo niebezpiecznego precedensu. W protokole czytamy, iż przyczyna zatrzymania to:

  „Na podstawie uzyskanych informacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że Jacek Międlar będzie stwarzał w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia, nawołując w trakcie Marszu Niepodległości, 2022 pod hasłem „Polak w Polsce gospodarzem” w dniu 11.11.2022 we Wrocławiu do nienawiści na tle różnić narodowościowych mających na celu wzbudzenie niechęci i braku akceptacji wobec obywateli Ukrainy co ma chociażby potwierdzenie w publicznym nawoływaniu w sieci internet na portalu Facebook o nazwie JACEK MIĘDLAR oraz Wprawo.pl, a także prowadzonym postępowaniu przygotowawczym”

  W ocenie prawnika współpracującego z Fundacją, zatrzymania na ww. podstawie jest przestępstwem przekroczenia uprawnień, ponieważ zatrzymanie prewencyjne w Polsce jest nielegalne. Natomiast podstawa podana w tak ogólnikowy sposób wygląda na wytrych, mający uzasadnić nielegalne działania policji, co rodzi poważne obawy o stworzenie precedensu, który posłuży do uderzenia w podobny sposób w polskich patriotów.

  Ponadto, z informacji przez nas uzyskanych wynika, że policja nie przedstawiła żadnych dowodów na poparcie tez stawianych w akcie zatrzymania.

  Ważny interes społeczny nakazuje zatem ujawnienie tego aktu zatrzymania i powstrzymanie podobnych bezprawnych działań w przyszłości.

  https://www.magnapolonia.org/mamy-protokol-zatrzymania-jacka-miedlara/

 39. Józef Bizoń said

  „tymczasem jego matka rodzona w Samborze na obecnej Ukrainie jest z domu Franczuk (końcówka typowo ukraińska).”- czytamy pod filmem.
  No to jedźmy tym tropem końcówek.

  Роман Шухевич (cyrylicą) – ukraiński bandzior. Na polski to Roman Szuchewicz, a nie Szuchewycz. Końcówka na „wicz”. Końcówkę na „wicz” mają też Żydzi.
  Według insynuacji Patlewicza i Re1truth2 (31) to i Patlewicz ma końcówkę „wicz”.
  Czy według tych insynuacji Patlewicz jest Ukraińcem lub Żydem?
  A gdyby do tego dołożyć też jego budowę ciała?

  W aktach paszportowych Olszańskiego jest podana narodowość – Polak.
  To tylko u Żydów narodowość jest po matce, a nie po ojcu.

  Na Kresach było sporo małżeństw mieszanych polsko-ukraińskich, jeśli też przyjąć, że matka Olszańskiego była Ukrainką – co wcale nie jest takie pewne.
  Banderowcy mordowali też i Ukraińców za pomaganie Polakom.

  W tych aktach z 1988 r. podano, że ojciec Olszańskiego wówczas był rencistą, matka wówczas gł. księgową – a to nie przeczy temu, że kiedyś wcześnie była oborową.
  Olszański szkodnik sprawy polskiej – czytamy.
  Polski dla kogo? Dla obcych narodowości?

  Pod koniec z filmu mamy o Olszańskim taki napis:
  „A taki był ładny, antyukraiński” – co niby w podsumowaniu ma pogrążyć Olszańskiego.

  „A co to ma do rzeczy kto mu je udostępnił.” – akta paszportowe.
  Otóż ma to bardzo ważne znaczenie w obecnym czasie.

  „Sambor. Pani Jadwigi powrót na Kresy po latach”
  https://plus.gazetalubuska.pl/sambor-pani-jadwigi-powrot-na-kresy-po-latach/ar/13723834

  Zachowuję się jak śledczy, a nie ormowiec.
  Intelekt ormowca pozwalał mu tylko na donosicielstwo – właśnie takie jak w tym omawianym filmiku.

 40. Józef Bizoń said

  Trzeba zaprzestać usprawiedliwiania policjantów (bo oni niewinni, tylko wykonują rozkazy) służących bezprawiu, bo to ich tylko rozbestwia.

 41. Józef Bizoń said

  Żydzi i Kahały – Tajne dokumenty ujawnione przez żyda ochrzczonego Brafmana

  https://sklep.magnapolonia.org/produkt/zydzi-i-kahaly-tajne-dokumenty-ujawnione-przez-zyda-ochrzczonego-brafmana/

 42. Józef Bizoń said

  SZOK! Prawda o Żydach UJAWNIONA?! Czy to „antysemityzm”? Przemysław Holocher

  https://banbye.com/watch/v_eAng9yLJiYnX

 43. 38482 said

  re1truth @

  Ten filmik to skrócona kopia filmu zrobionego przez tzw. jacka kaleiba z youtube, który to na komentarz o wsadzeniu Olszańskiego odpowiedział, że trynkiewicz też siedział co miało oznaczać „to że siedzi nie czyni go dobrym Polakiem.”
  Jak to skomentować…

 44. Józef Bizoń said

  Re, 43
  Czy chodzi o Mizię (Jack Caleib) tego znanego mi od lat mieszacza i szkodnika?

 45. minka said

  Dzień niepodległości Polski 2022. BEZ KOMENTARZA!

  Wojciech Olszański obecny!

  Dziękujemy Białorusinom za wsparcie!

 46. Józef Bizoń said

  Jack Caleib pieprzy w swych wywodach jak potrzaskany szukając jeszcze głupszych od siebie.

  Np.odnosi się on do prywatyzacji z 1990 r. i mówi, że ludzie mogli kupować akcje prywatyzowanych firm i je do teraz gromadzić, a nie sprzedawać, to dziś ten majątek byłby w polskich rękach, a ludzie byliby bogaci.
  Pracownicy mogli kupować akcje tylko spółek pracowniczych tworzonych z przedsiębiorstw państwowych. stać ich było tylko na wykup takiej ilości akcji, że obecnie dywidenda z tych akcji to 18 – 100 zł. za 1 rok.
  Grube ryby (m.in. członkowie dyrekcji i ci na okaziciela) brały w bankach bez problemów duże pożyczki na zakup akcji i to tych decyzyjnych, i to oni się obłowili.
  Poza tym nie brakowało bankructw tych spółek pracowniczych.

  Caleib pyta się gdzie był wówczas Osadowski i dlaczego wówczas nie namawiał do kupowania akcji. Gdzie był? Jako dziecko był na kolanach mamy.
  ———-
  A to poniższe wszystko już wyjaśnia co do Olszańskiego i Osadowskiego (no i o Caleibie).

  „Marcin Osadowski – kim jest? Zatrzymanie, choroba, dzieci, wykształcenie”

  „Jednak to nie na uszami Osadowskiego powinniśmy się martwić. Mężczyzna jest niebezpiecznym człowiekiem, który wraz z Olszańskim namawia do agresji. Potostremerami, za sprawą Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zainteresowała się prokuratura. Nie może być społecznego przyzwolenia na takie zachowania.”

  https://nafakcie.pl/marcin-osadowski-kim-jest-zatrzymanie-choroba-dzieci-wyksztalcenie/

 47. Józef Bizoń said

  No i czas na podsumowanie.

  Odpieprzcie się wszystkie gnojki od Polski i Polaków – w tym od Olszańskiego i Osadowskiego.

 48. Józef Bizoń said

  No i tak wygląda upadł gnida Re1truth2

 49. Zerohero said

  @4, obserwator

  Olszański w KAŻDEJ ważnej sprawie zabrał jasne i zbieżne z naszym stanowisko. A Patlewicz to np. szydził z ludzi którzy nie chcą się szczepić. Głupiś skoro słuchasz tego ukraińca.

 50. Boydar said

  Drogi Panie Zerohero, będzie Pan łaskaw mi przypomnieć (a może i nie tylko mi) jakie stanowisko zajmował/zajmuje Olszański vel. Jabłonowski w kwestii obecności w Polsce nastu milionów pasożydów. Bo moim skromnym zdaniem to jest najważniejszy i jedyny problem Polaków.

 51. NICK said

  Mój koment.
  Lubelaku. Zapoznaj się z tematem osobiście by nie dyskutować po próżnicy. „jakie stanowisko zajmował/zajmuje Olszański vel. Jabłonowski w kwestii obecności w Polsce nastu milionów pasożydów. Bo moim skromnym zdaniem to jest najważniejszy i jedyny problem Polaków.”
  Opinia Wojciecha JEST w tej kwestii jednoznaczna.

  Minka. (45).
  Zapodany materiał wszystkim polecam i dziękuję.

  Józefie. Dobrze.

  Na koniec.
  Pana Wojciecha Olszańskiego dokładnie obserwuję od ponad trzech lat. Dokładnie.
  Tak trzymaj, Wojciechu.
  Jestem z Tobą.
  NICK.

  p.s. Proszę o brak pytań do mnie w tej kwestii; nie odpo-wiem; to tylko i aż moja deklaracja.

 52. re1truth2 said

  Czy ja przypisywałem narodowości jakieś Olszańskiemu podawałem tylko fakty na podstawie tych akt. Co mam wspólnego z mizia czy caleibem.

  Sam jesteś gnida.

  Moi rodzice są z Huciska koło Brzeżan gdzie banderowcy zamordowali i zastrzelili 59 osób w tym mojego wujka Gustka.
  Spadaj ćwoku, wpierw piszesz kilka postów i zamydlasz, żeby ktoś nie zobaczył jak było wcześniej w komentarzach i ich treści, a potem wyzywasz.

  Stwierdzam fakt, że jesteś lawirant i manipulant.

 53. Re: Artykul.
  Zazwyczaj nie odnosze sie do czlowieka ad persona, ale do tego co mowi, jak mowi i do czego zmierza…
  Czlowiek, ktory jest juz w dosc powaznym wieku i stracil wszystko co mial do stracenia, to stal sie bardzo niebezpieczny dla tych, ktorzy przyczynili sie do jego cierpienia, wiec bez wiekszego znaczenia, czy w jego przeszlosci byly jakies grzechy, to w dalszym ciagu ma prawo do ich naprawienia ( i zadoscuczynienia)…
  =====================
  jasiek z toronto

 54. Boydar said

  Tak dla zwykłej formalności – pokaż (zalinkuj) jak mam rozumieć „jednoznaczna” w TEJ sprawie.

  To nie jest pytanie o Olszańskiego tylko proste zagadnienie organizacyjno –
  techniczne.

 55. jaroslaw said

  Re 4.
  Powoływanie się na Patlewicza to raczej bezczelność, to on jest „zadaniowany” co wyszło gdy do Konfederacji chciał się przyłączyć antysystemowy lekarz p.Hubert Czerniak. Do wrzaskow dołaczył był rownież Patlewicz.

 56. Listwa said

  @ 52 re1truth2 said

  Pokazujesz postawę z jakieś d**y.
  Nie chcesz lubić, pomagać, wspierać, to nie. Twój wybór (gdzie twój nie znaczy od razu słuszny). Ale po kiego czepiać się człowieka któremu się chce podnieść z siedzenia i coś zrobić.

  Ty i tobie podobni pokażcie co robi źle i co mówi nie tak. Pokażcie tych co mówią właściwie i proponują mądrze.

  Np . to Socha Olszański Braun z osób publicznych wystepowaki przeciwko przymusowi szpryc w okresie jak PoPis pchał ustawe zamordystyczną chyba Hocy. Ktoś jeszcze?

  Operacja wojskowa Rosji przerwała temat, ale gdyby nie to nie było nikogo. Czep się tych którxzy mają całe ryje patriotyzmu a robią dla wroga.

 57. Lily said

  ‚Mowcie ludziom TO Co Chca
  Uslyszec, aby Dopiac swego’.

  ‚Jasli bylbym wrogiem Polski,
  pozbawilbym Polakow
  rozsadnego myslenia’.
  Syn narodu Polskiego Roman Dmowski.

  Z ‚szacunku’ do w/w piekli
  swinie pod Jego pomnikiem.

  Pytanie.
  Dlaczego nie robia tego,pod
  innymi pomnikami?.
  Szybko zajeli by sie nimi.

 58. Listwa said

  Myślicie że pis odda władzę? Nie po to tak słuzą DeepState US.
  Podkładanie nóg Olszańskiemu i podobnym nam nie pomoże.

  Giertych marzy o obaleniu PIS i pomników, ale nic nie mówi czy on bedzie prawo stanowił i czy słuzaczóśc mu sie podoba. Do wojny już zacheca, były wicepremier w rządziePIS.

  Kogo wolicie, Olszańskiego czy Giertycha?

 59. Tutaj troche sobie pogadalem:

  ====================
  jasiek z toronto

 60. Lily said

  ‚Wedlug p.Romana Gierdycha
  p.Jozef Pilsudski,to byl ktos’.
  Idol dla Pis-u i Lewicy.

 61. Lily said

  Re 58;Listwa
  Jak dla mnie zadnego.
  R.G, nie jest wulgarysta.

 62. Listwa said

  @ 61 Lily said

  Giertych w kolejce do zdobycia władzy jest znacznie przed Olszańskim, ale też ma małe szanse. Zniknięcie Olszańskiego całkiem z okręgu nic nie da. Zabraknie kogoś kto sformułuje postulaty . Lily tego nie zrobi. I co dalej?

 63. Listwa said

  @ 59 jasiek z toronto said
  No fajnie. Może następnym razem w CNN wystąpisz.
  Ale twoje wywody na początku, nt. Kościoła i religii katolickiej, to bzdury totalne.

  Musiałeś się wkupić takimi teoryjkami, czy tak sam z własnej woli waliłeś?
  Na drugi raz, zanim zaczniesz mówić o tym, co Pan Jezus chciał i co zrobił, to dowiedz się dobrze. Gadanie bzdur o religii, przez sfiksowanie na podatkach i lichwie, to droga ku przepaści.

 64. Re: 63 Listwa…
  Mowilem to co chcialem powiedziec…
  Syn Boga Najwyzszego NIE zakladal ZADNEJ Religii…Natomiast Religie jak i Systemy Polityczne sa calkowicie zalezne od lichwiarskiej finansjery ze „zmijowego plemienia”…
  Wiec mysle, ze sam powinienes zweryfikowac swoja droge ku przepasci…
  A poki co, zycze Ci milego dnia…
  ===================
  jasiek z toronto

 65. Listwa said

  @ 64 jasiek z toronto said

  Zeby opowiadać takie kocopoły dobrowolnie i za darmo i to publicznie i jeszcze tym się przechwalać, to niebywały przypadek głupoty.

  Nie przypominasz sobie, że Pan Jezus zakładał Kościół katolicki, bo to było 2000 lat temu, trudno żebyś to widział.
  A skąd to wziąłeś ?: „wierutnym kłamstwem jest twierdzenie że Pan Jezus przyszedł świat zbawić” .

  Pan Jezus właśnie przyszedł po to aby świat zbawić. Posłuchaj świadka, Apostoła Jana :
  J 12,44-48
  44 Jezus zaś tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. 45 A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. 46 Ja przyszedłem na świat jako światłość, aby nikt, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 A jeżeli ktoś słyszy słowa moje, ale ich nie zachowuje, to Ja go nie potępię. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat potępić, ale by świat zbawić. 48

  Pan Jezus założył Kościół zwany katolicki, posłuchaj świadka, Ewangelista Mateusz :
  Mt 16,13-20
  „Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”

  Dokonałeś jakiś popapranych odkryć. Ale dostałeś pochwałę od prowadzącego, ogromne „osiągnięcie”.

 66. Re: 65 Listwa…
  Zbawienie Swiata (ludzi) to tylko po „drugiej stronie”… jesli juz…
  Na zbawienie to trzeba sobie mosci Listwo trzeba zapracowac tutaj i teraz w tym jednak zyciu, a „bilet do Nieba” jest bardzo „bolesny”…, a przez Jego Brame NIKT nie „przeslizgnie” sie na „krzywy ryj”…tylko dlatego, ze zostal tzw. „zbawiony”…

  Trzeba rozumiec co sie czyta, i jak sie czyta, i jak to ma sie do samej rzeczy…
  A tak na marginesie… TO Sobie sam poszukaj wlasnej drogi do Prawdy…I nic mi do niej…

  A moze chcesz sie umowic na Audycje na „zywo”, to bedziesz mial okazje sie wypowiedziec, a ja bede mial okazje zadawc Ci pytania… Co Ty na to???…

  No to tymczasem…
  ======================
  jasiek z toronto

 67. Marucha said

  Re 67:
  >…przez Jego Brame NIKT nie „przeslizgnie” sie na „krzywy ryj”…tylko dlatego, ze zostal tzw. „zbawiony”…

  Czy Pan rozumie słowo „zbawiony”?
  To jest ktoś, kto już ma gwarantowane wejście do Nieba – po ewentualnej odsiadce w Czyśccu.

 68. NICK said

  Nie kłóćcie się, Polacy.
  By-naj-mniej publicznie.
  Do tego świata.
  Jakże można?
  Gdy Ojczyzna ginie… .

  Wara Wam. Wara.
  Najsamprzód ofiara.
  Wiara i praca.
  Nad sobą.
  Niebogą.
  Zawsze powraca.

 69. Listwa said

  @ 66 jasiek z toronto said

  Bardzo błądzisz.
  Jeśli już to po śmierci i może być zbawienie, ale może być też wieczne potępienie.
  Zbawienie to nie żaden należny automatyzm.
  O zbawienie trzeba się mocno starać i mocno zabiegać, ale nigdy sam na zbawienie nie zdołasz zapracować, sam z siebie nie dasz nigdy odpowiednich owoców.

  Sam również na krzywy ryj się nie prześlizgniesz, ani za pomocą krzywych teorii.
  Zbawienie = Niebo, również może być poprzedzone cierpieniem, ale to nie jest warunek i na pewno cierpienie nie zapewnia zbawienia. Nie oszukuj się że sam się zbawisz cierpieniem.

  „Trzeba rozumiec co sie czyta, i jak sie czyta, i jak to ma sie do samej rzeczy…”
  – masz z tym poważne problemy.

  „A tak na marginesie… TO Sobie sam poszukaj wlasnej drogi do Prawdy…I nic mi do niej…”
  – na doradcę odnośnie zbawienie to dużo ci brakuje, bardo dużo. Zwłaszcza ze jest tylko jedna droga zbawienia, a szukanie własnej to syzyfowa praca. Jesteś człowiekiem zagubionym i oszukanym. Niestety.

  Uważasz zatem że jesteś zdolny zadać odpowiednie pytania? co by zapewniały prawdę i poszły na pożytek. No wątpię że słowiańsko/pogańskie z UK rozgłośnie na to pozwolą.

  Ratuj swoją duszę, a nie tracisz czas na audycje i opowiadanie szkodliwych bajek.

  Zacznij od tego:

 70. Re: 69 Listwa…
  Moze krotko:
  Na tym swiecie nie ma „swietych” ani zadnych „zbawionych”…
  A dopiero „tam” wszystko sie wyjasni….najprzejrzystym Swiatlem…

  I jeszcze jedno…Ja wiem skad jestem…gdzie jestem i dokad zmierzam…
  ====================
  jasiek z toronto

 71. Listwa said

  @ 70 jasiek z toronto said

  Może nie ma świętych, może są. Tego wiedzieć nie możesz i nie jesteś w stanie ocenić.
  Zbawieni będą tylko ci, którzy usłyszą po sądzie – wejdź do radości swego Pana.
  Wyjaśni się po śmierci i sądzie, ale nie dla wszystkich będzie to wyrok szczęśliwy.
  Twoje zmartwienie polega na tym, że możesz być przegrany na wieki. A powtórki z życia nie będzie i wyroku nie zmienisz.

  „I jeszcze jedno…Ja wiem skad jestem…gdzie jestem i dokad zmierzam…”
  – to jest tylko przejaw pychy i to ci nie wystarczy. Jest jeszcze pytanie czy wszystko wiesz i czego nie wiesz. A jak już widzisz, nie jest z tym najlepiej.

  Jeśli masz na sumieniu grzech ciężki, to jeśli nie wejdziesz na drogę ważnej spowiedzi sakramentalnej w Kościele katolickim, to z pewnością zginiesz w strasznym piekle na wieki.
  I tak skończy się twoja pyszałkowatość. A po c ci taki koniec? Zmień nastawienie i kierunek i będzie wszystko ok. Odkryjesz prawdę o sobie, wiele rzeczy zmienisz. Otrzymasz szczęście wieczne. Masz jeszcze czas i mozliwość. Nie strać okazji.

 72. Re: 71 Listwa…
  Nie lubie sie powtarzac…Wiec nie bede sie powtarzal…
  wiec byc moze spotkamy sie „tam”, albo i nie…Ktoz to wie???…
  ====================
  jasiek z toronto

 73. Listwa said

  @ 72 jasiek z toronto said

  Twój wybór i twoje będą konsekwencje. A że czegoś nie lubisz to jeszcze żaden argument.
  Gdzieś wylądujesz na wieki. Rób wszystko żeby tam, gdzie będzie szczęście.
  Autentyczny Kościół katolicki pokaże ci co i jak, nie zapomnij.

 74. Listwa said

 75. włodek said

  Do [59] Jasiek Z Toronto

  „Systemy” religijne oraz „systemy” polityczne, to nic innego niż ustrój, czyli struktura organizacyjna, kompetencji i określonych prawem wzajemnych zależności organów państwa.

  Na początku podstawą każdej państwowości, najlepiej funkcjonującą i sprawdzoną przez wielu władców, była religia, którą powoli zastępowano różnymi ideologiami.

  Ideologie to świeckie religie.

 76. Re: 75 Wlodek…
  Wystarczy popatrzec na katolicki Watykan…
  W taki wlasnie sposob koncza sie „religie” zalezne od lichwiarskiej finansjery…
  I co wiecej dodawac???…
  ====================
  jasiek z toronto

  ———–
  Watykan nie jest już katolicki.
  Admin

 77. NICK said

  Zbyt jesteście dobrzy.
  Listwa i Jaśko.
  Wspierajcie się.
  Nawzajem.

 78. Marucha said

  Panie Jaśku z Toronto… z całym szacunkiem, ale czy Pan umie trzymać się tematu?

  Napisał Pan bzdurę:
  >…przez Jego Brame NIKT nie „przeslizgnie” sie na „krzywy ryj”…tylko dlatego, ze zostal tzw. „zbawiony”…

  w której udowadnia Pan, że nie rozumie słowa „zbawiony”.

  Nijak się Pan nie odniósł do mojej wypowiedzi:

  >Czy Pan rozumie słowo „zbawiony”?
  >To jest ktoś, kto już ma gwarantowane wejście do Nieba – po ewentualnej odsiadce w Czyśccu.

  A Pan napisał:

  >Na tym swiecie nie ma „swietych” ani zadnych „zbawionych”…

  ….

 79. Re: 78 Marucha…
  Nie widze powodu…do powtarzania sie…

  Wkrotce Audycja pt: „LICHWA – Podatki – Niewola”…

  Zycze milego czasu…
  =====================
  jasiek z toronto

  P.S. Polecam przeczytac sobie:
  „Swiatowe zerowisko lichwiarskich szakali”…
  o tutaj na stronie:
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29319

  Autor podpisuje sie imieniem i nazwiskiem….(…)…

  ————
  Znów nie na temat.
  Admin

 80. NICK said

  Pan Jaśko.
  Pisze pieniężnie.

 81. Listwa said

  @ 76 jasiek z toronto said

  To, że Watykan upada, nie znaczy, że Kościół upada.
  Nie znaczy też, że autentyczny katolicyzm przestał obowiązywać.

  To Jezus Chrystus decyduje dlaczego przyszedł na świat i czy założył Kośsciół, a nie Jasiek nawet jeśli jest z Toronto.

  W żadnym wypadku, nie masz prawa i podstaw, aby opowiadać głupstwa i to publicznie.
  Sprostuj to, będziesz miał okazję.

  Zobacz co ten ksiądz napisał, został oszukany i dopiero odkrywa, a ty stoisz po stronie wroga:

 82. Re: 81 Listwa…
  Nie masz „zielonego pojecia” jakie mam prawo i jakie podstawy do tego o czym mowie… I nie interesuja mnie „pobielane” mury tych „grobow” za ktorymi od bardzo dawna schowalo sie „zmijowe plugastwo i plesn” usadowione na szesciu Wzgorzach…

  Syn Boga Najwyzszego zalozyl Swoj Kosciol, a lichwiarze swoj kosciol z siedziba w Watykanie z „cennikiem” od chrztu do pogrzebu…chowajac przy tym „Lampe” gleboko pod swoim „biesiadnym stolem”…

  I napewno wspomne o tych „watykanskich grobach”…,
  A poki co, to zycze Ci milego dnia mosci „Listwo”…
  ====================
  jasiek z toronto

 83. włodek said

  „…Watykan nie jest już katolicki.
  Admin…” [76]

  Gwoli uporządkowania „pojęć”:
  1.
  Jeżeli Państwo Kościelne (Watykan),
  nie jest katolicki,
  to jak nazwać wyznawaną tam religię?

  2.
  Czy Kościół Katolicki w Polsce ma jakąś hierarchię?

 84. NICK said

  Włodek.
  Ty jesteś hierarchią.
  O ile dasz radę.
  Takie czasy… .

 85. włodek said

  Nick.
  Czyli, papież nie jest potrzebny.

 86. Listwa said

  @ 82 jasiek z toronto said

  Zielone pojęcie to sam masz i walisz kocopoły. Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby zbawić ludzi, założył w tym celu Kościół katolicki, który siedzibę ma w Rzymie. I nie paplaj andronów.

  To odstępcy, apostaci, zdemoralizowani, oszuści itp mają problem, nawet jak zasiadają na najwyższych stanowiskach w Rzymie. A Kościół trwa i to nie wasze odstępstwo jest normą, ani twoje majaczenie odpryskami.

  To nie lichwa jest problemem w Rzymie, sfiksowałeś się w jednym punkcie. W Rzymie jest tylko jeden Kościół, jest też wielu odstępców i ich zatruta strawa zatruwa.

  „z „cennikiem” od chrztu do pogrzebu…”
  – no wiadomo, że tylko tacy spece od lichwy jak ty wszystko robią za darmo i bezinteresownie, a jeśli nie korzystasz z dobrodziejstwa Kościoła, to i nie twój interes ile kto płaci i za co.

  „I napewno wspomne o tych „watykanskich grobach”…,”
  – oby mądrze, a nie na swoją zgubę. Na gadanie głupot ci pozwolą, ale spróbuj tylko prawdę mówić … to polecisz z hukiem w rynsztok.

  A tak w ogóle to posługujesz się jakimiś porwanymi myślami, skrótami, niedołężnym stylem.
  No miłego, mości Janie.

 87. Listwa said

  @ 83 włodek said

  Nazwij sobie jak chcesz, tylko po bacznym przyjrzeniu się, kto szerzy posoborowe badziewie i używaj adekwatnych nazw. Rzym jest nadal siedzibą Kościoła katolickiego.

  Kościół katolicki ma hierarchiczną strukturę, począwszy od Rzymu, także w Polsce.
  Tylko Rzym trzeba przewietrzyć solidnie i struktury całego Kościoła. Smród się wdarł, piękno szpeci i mądrość zaciera. Ale wszystko jest, nic nie zginęło i nie zginie.

  @ 85 włodek said

  Jest potrzebny.

 88. NICK said

  Bergolnięty?
  Włodku.

  Nie jest,
  Sam Paweł VI powiedział po sobie.
  „Czuję swąd szatana”.
  ?

 89. włodek said

  „…Czuję swąd szatana…”

  „Burning Down The House” [D. Byrne]

 90. Listwa said

  @ 88 NICK said
  „Czuję swąd szatana”.
  -sam widzisz jak pasuje. Przy niezależnym pisaniu

 91. revers said

  Pocztę do Wojtka adresujemy:
  Wojciech Olszański o. Ryszard
  ZK Rawicz
  Ul. 17 Stycznia 28
  63-900 Rawicz

 92. NICK said

  Moiściewy.
  Macie.
  Prawdy Wiary.
  Proste.

 93. włodek said

  „…Kościół katolicki ma hierarchiczną…” [87] Listwa

  Kościół Rzymsko-Katolicki uznaje zwierzchnictwo papieża.
  Papieża w Rzymie, na Watykanie.
  Papieżem obecnie jest Franciszek.
  Takie są fakty.

  „…Rzym trzeba przewietrzyć…”
  No to do dzieła.
  Powodzenia.

  P.S.
  Stanie w coraz większym rozkroku tego nie zmieni.

 94. NICK said

  Revers.
  Bravo!!!
  Dzięki!
  (91).

 95. Listwa said

  @ 93 włodek said
  Starasz się być podchwytliwy czy cię zęby bolą?

  „Stanie w coraz większym rozkroku tego nie zmieni.”
  – tak uważają ludzie którzy nie znają Kościoła. Nie na rozkroku polega problem, a są generalnie dwa inne.

 96. NICK said

  Powtarzam.
  Nie kłóćcie się.

 97. Barbara Chojnacka said


  Patlewicz, klakier Bąkiewicz, w całej krasie

 98. włodek said

  Listwa odpuść.

  Bo, jeżeli:
  „…są generalnie dwa inne…”

  Dwa Kościoły?
  Dwa, ale jakich religii?
  Dwa Rzymsko-Katolickie?
  Jest dwóch Ojców Świętych?

  Nie oczekuję odpowiedzi.

 99. Listwa said

  @ włodek said

  Jeden Kościół. kłopoty z czytaniem?
  spróbuj raz jeszcze „Nie na rozkroku polega problem, a są generalnie dwa inne.”
  – kropki trzeba uwzględniać w tekście.

  Masz tu dowód , że trzeba być ostrożnym:

 100. włodek said

  „…Jeden Kościół. …”

  Teraz rozumiem.
  Według Listwy:

  Jest jeden Kościół.
  Jedna religia.
  Jedno wyznanie Rzymsko-Katolickie.
  Jeden Ojciec Święty.

  Trzeciej możliwości już nie ma.

 101. Listwa said

  @ 100 włodek said

  Nie za bardzo.
  Jest jeden Kościół założony przez Chrystusa.
  Jedna religia prowadzi do zbawienia.
  Jedno wyznanie Rzymsko-Katolickie realizuje naukę Chrystusa.
  Jeden Ojciec Święty.

  „Trzeciej możliwości już nie ma”
  – a która jest druga?

 102. Listwa said

  @ 97 Barbara Chojnacka said

  Patlewicz od 15.00 -21.35

 103. Re: 101 – Listwa…
  pisze: „Nie za bardzo.
  Jest jeden Kościół założony przez Chrystusa.
  Jedna religia prowadzi do zbawienia.
  Jedno wyznanie Rzymsko-Katolickie realizuje naukę Chrystusa.
  Jeden Ojciec Święty.

  „Jedna religia prowadzi do zbawienia????”.. No przeciez Swiat zostal zbawiony, wiec po co ta religia, ktora prowadzi do zbawienia???… Ach, te „prowadzenie” jest za „odpowiednia” oplata…ma sie rozumiec…:)))

  I jeszcze ten Ojciec „Swiety”…
  Wikariusz Syna Boga Najwyzszego nazwany „Ojcem Swietym”… Tez ciekawa koncepcja…:)))

  ===========================
  Re: 100 Wlodek…
  Ciekawy wniosek…
  ========================

  jasiek z toronto

 104. włodek said

  „…Nie za bardzo…” [101] Listwa

  No to jednak „rozkrok”.

  Jeden Ojciec Święty, to znaczy jeden Papież.
  Jeden zwierzchnik Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

  Głową Stolicy Apostolskiej od 2013 jest papież Franciszek.
  Jeżeli ktoś nie uznaje aktualnego biskupa Rzymu,
  podważa swoja przynależność do Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

  Może być Chrześcijaninem, ale już nie Katolikiem.
  Rzymskim Katolikiem, o ile są jeszcze inni Katolicy.

 105. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  dalej też dobre…
  I jeden z komentarzy: „To było piękne.Wystarczyło pozwolić mu mówić”

 106. włodek said

  Do [103] Jasiek Z Toronto

  Zalegalizowanie lichwy przez Kościół Rzymsko-Katolicki,
  zwieńczyło tylko jego stopniowy, kilkusetletni upadek.

  Lichwiarstwa nie wyznają Chrześcijanie.
  Ono zaprzecza nauczaniu Chrystusa.

  Lichwiarstwo piętnował też Arystoteles.
  Lichwa jest przyczyną wszelkiego Zła.

 107. Re: 106 Wlodek…
  Moge uzyc jednego zdania….

  „Przykleila” sie opodatkowana „religia” do Jezusa CHrystusa i glosno krzyczy do Swiata: „Plyniemy” i „prowadze do zbawienia swiata”…

  ==========================
  jasiek z toronto

 108. Listwa said

  @ 103 jasiek z toronto said

  Jasiu, ty się musisz kilku rzeczy dowiedzieć. Pierwsza z nich to wiem, że nie wszytko wiem.

  „Jedna religia prowadzi do zbawienia????”.. No przeciez Swiat zostal zbawiony, wiec po co ta religia, ktora prowadzi do zbawienia???… Ach, te „prowadzenie” jest za „odpowiednia” oplata…ma sie rozumiec…:)))”

  – i na płaszczyźnie filozoficznej leżysz. Właśnie dlatego autentyczny katolicyzm uszlachetnia, bo wzmacnia umysł w filozofii.
  Więc, najpierw dostrzeganie i rozróżnianie, Jezus Chrystus narodzi się z przenajświętszej Dziewicy, aby zbawić ludzi, a nie to co ty opowiadasz. Jakbyś nie był tak sfiksowany na piniędzach, to byś postawił lepszy zarzut. Jak to zbawił, a ja Jasiek z Toronto trafię na wieki do piekła? No trafisz jak nie zmądrzejesz. „Świat został zbawiony lub po co ta religia”, a „cel i pragnienie Chrystusa” na ziemi, to dwie różne sprawy.

  Już Gajowy ci słusznie zarzucił, że nie rozumiesz co to znaczy zbawić i zbawiony. Nawet nie kłóci sie teza : Chrystus przyszedł zbawić wszystkich ludzi z tezą : nie wszyscy będą zbawieni. Potrafisz samodzielnie owy brak sprzeczności dostrzec i uzasadnić? Choć na pozór sprzeczność jest.

  Po drugie, żaden świat nie został zbawiony, lecz Chrystus poprzez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie dokonał jednej zasadniczej rzeczy, otworzył na powrót Raj dla ludzi i podarował możliwość dotarcia do niego, możliwość powrotu. Z której to możliwości każdy, także ty, możesz skorzystać lub szansę stracić.

  A tobie tylko piniędze w uszach. Po to jest Kościół i nauka katolicka, wyjaśniana i objaśniana przez Kościól, żebyś wiedział jak z szansy skorzystać i dar zbawienia otrzymać. Cierpienie może ci w tym pomóc ale nie musi. A na pewni nie zapewni, niezalęznie od tego ile będziesz skakał. Po to jest religia katolicka, abyć po narodzeniu, jako mały i nie świadomy zmierzający do śmierci ziemskiej, dowiedział sie szczegółów i zależności. Tylko Kościół ma tę prawdę i sakramenty, bez których też przegrasz.

  Zatem po trzecie, przestań prawić kocopoły o związku katolicyzmu i piniedzy, bo nigdy nie poczynisz sensownych kroków. Tylko będziesz plutł to samo.

  I jeszcze ten Ojciec „Swiety”…
  Wikariusz Syna Boga Najwyzszego nazwany „Ojcem Swietym”… Tez ciekawa koncepcja…:)))”
  – też nie masz pojęcia a silisz sie na złotą myśl i Nobla z literatury.

 109. Listwa said

  @ 106 włodek said

  Jasiek skacze i opowiada, a pojęcia nie ma.

  Kościół katolicki wskazuje Dekalog, jako podstawę nauczania moralnego.
  Jest tam przykazanie siódme „Nie kradnij”.
  Lichwa jest formą kradzieży. Stąd zawsze negowana przez Kościół.

  Ale Jasiek jest z Toronto i piniedze nim szarpią.

  „Lichwa jest przyczyną wszelkiego Zła.”
  – a to jest błędne. Jest przyczyną zła, ale co innego jest przyczyną wszelkiego zła.
  Jasiek na to choruje.

 110. Listwa said

  @ 107v jasiek z toronto said

  No mozesz i to twój błąd, te pojedyńcze zdania. Takie jednozdaniowe kocopoły z Toronto.
  Za bardzo to piniędze.

  „Zalegalizowanie lichwy przez Kościół Rzymsko-Katolicki,
  zwieńczyło tylko jego stopniowy, kilkusetletni upadek.”
  – bzdurę Jasiu tylko pacnąłeś, faktem jest, że niektórzy duchowni, tak jak ty, za bardzo w temacie piniędzy siedzą, ale Kościół katolicki nigdy nie zaakceptował lichwy, a juz na pewno nie zalegalizował. Tylko żyjesz w takim chorym przeświadczeniu. .

 111. Listwa said

  @ 105 Barbara Chojnacka said

  Też dobre.
  „Milcz chamie jak pan mówi” – ale burak z problemami wymowy.

 112. Listwa said

  @ 104 włodek said

  Żaden rozkrok, tak uważają tylko ludzie nie znający sprawy należycie gogłebnie.

  „Jeden Ojciec Święty, to znaczy jeden Papież.
  Jeden zwierzchnik Kościoła Rzymsko-Katolickiego.”
  – generalnie jeden, ale te zdanie wymaga uzupełnienia, brakuje tam czegoś.

  „Głową Stolicy Apostolskiej od 2013 jest papież Franciszek.
  Jeżeli ktoś nie uznaje aktualnego biskupa Rzymu,
  podważa swoja przynależność do Kościoła Rzymsko-Katolickiego.”
  – Również tu są braki. A kto powiedział że nie uznaje? Co nie znaczy że jednocześnie akceptuje błędy odpadające od katolicyzmu.

  „Może być Chrześcijaninem, ale już nie Katolikiem.
  Rzymskim Katolikiem, o ile są jeszcze inni Katolicy.”
  -to sedewakantyści mają z tym problem. Są np grecko-katolicy. Ale generalnie mianem katolicy mogą cieszyć się tylko osoby należące do Kościoła założonego przez Chrystusa. Obrządek jest wtórny.

 113. revers said

  Inaczej chlew lub chucpa wychodzi na najwyzszych urzedach RP …

  .https://youtu.be/fB-0A8Yn2xw

  Marszalkowa Gosiewska kontra Braun w Knesejmie

 114. włodek said

  Bełkot

 115. Zenon_K said

  Re 4 Jaroslaw

  „Powoływanie się na Patlewicza to raczej bezczelność, to on jest „zadaniowany” co wyszło gdy do Konfederacji chciał się przyłączyć antysystemowy lekarz p.Hubert Czerniak. Do wrzaskow dołaczył był rownież Patlewicz.”
  ____________________________________
  Do wrzasków dołączył szczególnie Michalkiewicz.
  To on wystąpił na wybiegu przed kamerami fakestrimu, wraz z Brunem i Co, by wbić nóź w plecy „zomwca” Huberta Czerniaka.

  To są momenty, gdzie widać prawdziwe twarze tych „intelektualistów” czy publicystów, tzn. ludzi nie mających żadnych umiejętności zawodowych, oprócz paplania głupot i manipulacji.

 116. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  filmik dla Pana

 117. Re: 108 Listwa…
  No i wszystko jasne…
  Bez lichwy i podatkow nie ma i nie bylo zadnego zbawienia, a „gniazdo zmij” na szesciu wzgorzach za dekoracje wzielo sobie Syna Boga Najwyzszego…I wszystko „gra i buczy”…
  A ze LICHWA napedza ten swiat, to zyc jakos musza nie tylko „purpuracji”….ze swoim „ajWajtykanskim” bankiem finansujacym „to i owo”… do „utrzymania religii” ma sie rozumiec…:)))…

  Czas na prawde mosci Listwo…Koniec z „filozoficznym szkleniem du…py”…
  =====================
  jasiek z toronto

 118. Listwa said

  @ 114 włodek said

  Nie bełkot tylko cię zęby bolą, bo się porwałeś na ważne tematy z kolekcją garnków na zapleczu.
  Czy ja ci bronie iść do sedewakantystów i wyjaśnić im, że są co najwyżej chrześcijanami?
  Przecież to twoje odkrycie.

 119. Listwa said

  @ 117 jasiek z toronto said

  Jasne, że jasne, ale nie dla ciebie. Ty tkwisz w ciemności i zioniesz tym.
  Sfiksowałeś się na tej lichwie i podatkach, aż żal patrzeć.

  Masz przeterminowane przekonania, obecnie nie trzeba lichwy, a nawet podatków. Dysponują szeregiem innych metod. To tak jakbyś tłumaczył rolnikowi, który został zmuszony do ugorowania swej ziemi, że powinien lepszych pługów używać.
  Wyobraź sobie, że nawet w okupowanej Polsce wczoraj weszła ustawa zakazująca lichwy pod wysokimi karami. Musisz apdejtować się sporo.

  „Bez lichwy i podatkow nie ma i nie bylo zadnego zbawienia”
  – bredzisz tylko. Potrzebujesz iść do katolickiego tradycjonalistycznego kapłana do sakramentalnej spowiedzi, a zdaje się, że masz brudu sporo, aż się pieni. Zapewniam cię, że kapłan wyspowiada cię za darmo. Jak sam widzisz nie w lichwie i podatkach leży powód, że nie pójdziesz, tylko w twoich dennych przekonaniach, tej pseudo wiedzy nad która tak cmokasz.

  „Czas na prawde mosci Listwo…Koniec z „filozoficznym szkleniem du…py”…”
  – ty oczywiście możesz zeskoczyć z pokładu w szambo, ale nie będziesz miał ani sucho, ani pachnąco, ani optymistycznie. Szambo będziesz miał wokół siebie i będziesz miał gówniano.
  A wiesz do czego będziesz podobny jak tak będziesz pływał w tym szambie? jakiś transparent weź „to ja Jasiek z Toronto”

  I sprostuj te banialuki nt. Jezusa Chrystusa.
  Po kiego grzyba zdechłego słuchać tyrad jakiegoś gadacza, który podaje fałsz i jest niewiarygodny? To tak jakby w szambo za nim skakać.

  Oj Jasiek, cienko mości cienko.

 120. Listwa said

  116 Barbara Chojnacka said
  ok, obejrze

 121. Re: 19 Listwa…
  „argumenty” mnie Listwo twoje wrecz „powalily”…:)))

  Moze zacytuje fragment z mojego tekstu pt:

  “Światowe żerowisko lichwiarskich szakali” …

  Miliony „opasłych” książek z tysiącami „światłych definicji” o tzw., „ekonomii”, „bankowości”, „handlu” i różnych dyplonowanych „cudów na kiju” z nagrodami „Numbla” nie wyłączając dość sprytnie „jednonarodowe” lichwiarstwo stworzyło „pajęczynowy parawan” za którym przez ponad dwa tysiące lat uprawia złodziejsko-zadłużający proceder na każdym żyjącym „pazernym naiwniakiem” nie należącym do tej „jedno-narodowej komuny” bezwzględnie krwawych „szakali” z diabelskiego „namaszczenia”…

  I potworzyli „ekonokomiczne modlitewniki” do spekulacyjnego „nabożeństwa” na podstawie których „wyprodukowali” bezreflekcyjnych kretynów powtarzających nic nie znaczące „regułki” i „definicje” o jakimś „banknotowym kapitale”, o cudownej wartości „pieniądza”, o jego „sile” itd itd itd…, mających do wykonywania z „góry” ustalonych poleceń „ubranych” w elokwentno-egzotyczną „terminologię” z lichwiarskich „katechizmów” dla „gawiedzi”…za trochę „większą michę” i „komfortową jaskinię” oczywiście na „mniejszą krechę”…

  (….)…
  =======================
  jasiek z toronto

 122. Marucha said

  Re 121:
  Panie Jaśku, cenię Pana wkład w wyjaśnianie lichwy i podatków. Na tym świat się jednak nie kończy.
  A Pan nawet w dyskusji o zbawieniu o niczym innym nie potrafi pisać.

 123. Listwa said

  Powalony byłeś już wcześniej, do ciebie, godzinę temu :

 124. Re: 122 Marucha..
  Po zlikwidowaniu LICHWY, to wszystkie „zbawienia” i wszystkie „Cenniki” od „chrztu do pogrzebu” poznikaja jak „kamphora”, potem banki, gieldy, ZUS’y, Krus’y, i wszystkie „geszefty” praktycznie za jednym razem, a nastepnie zapomnimy o jakiejkolwiek „inflacji” i jakichkolwiek podatkach (od producentow do konsumentow)…

  I wlasnie ten Swiat jest „napedzany” lichwiarskim kartelem finansowo-zadluzeniowym i tak sie zaczyna i tak sie konczy… Przykro mi…ale tak wlasnie jest…
  ====================
  jasiek z toronto

 125. Re: 124 cd…

  Obawiam sie, ze „siedlisko zmij” w Watykanie wypadnie bardzo „bladziutko”…wlacznie ze swoimi „orendownikami”…

  ==========================
  jasiek z toronto

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: