Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Debata antywojenna: Polska na cudzej wojnie?

Posted by Marucha w dniu 2022-11-17 (Czwartek)

W ramach cyklu debat antywojennych odbyła się kolejna dyskusja publicystów, ekspertów i dziennikarzy na temat toczącego się na Ukrainie konfliktu i jego konsekwencji dla Polski.

Dyskusja zorganizowana przez Myśl Polska TV i kanał Wbrew Cenzurze miała miejsce po doniesieniach na temat tragicznego w skutkach, przypadkowego ostrzału przez stronę ukraińską wsi Przewodów w województwie lubelskim, niedaleko granicy z Ukrainą.

W dyskusji udział wzięli prowadzący ją Tomasz Jankowski (kanał YouTube Wbrew Cenzurze), Krystian Jachacy (Praca Polska), Kamil Klimczak (Chrobry Szlak), Konrad Rękas (Powiernictwo Kresowe) i Sebastian Pitoń (Góralskie Veto, Pitoń TV). Redakcję „Myśli Polskiej” reprezentowali dr Mateusz Piskorski oraz Adam Śmiech.

Uczestnicy zastanawiali się nad różnymi formami zaangażowania Polski po stronie ukraińskiej w toczącym się konflikcie. Dyskutowano m.in. o obecności polskich najemników na frontach.

Żarliwy spór pojawił się przy omawianiu problemu ewentualnej przyszłej przynależności terytorialnej obwodów Ukrainy Zachodniej. Konrad Rękas przytaczał argumenty na rzecz polskości tych ziem, zaś Mateusz Piskorski i Adam Śmiech podkreślali korzyści płynące z aktualnego kształtu terytorialnego państwa polskiego.

W dalszej części debaty uczestnicy przeszli do omówienia tzw. I Zjazdu Deputowanych Ludowych Rosji zorganizowanego w pałacyku w Jabłonnej pod Warszawą. Dyskutanci zwrócili uwagę na udział w tym przedsięwzięciu byłych skompromitowanych, często podejrzewanych o korupcję polityków rosyjskich. Niektórzy z nich (Giennadij Gudkow) byli w przeszłości oficerami służb wywiadowczych i specjalnych (KGB, FSB). Inni krytykowani są przez pozostałych przedstawicieli rosyjskiej opozycji.

Działania organizatorów spotkania w Polsce mogą zostać odebrane jako kolejny przejaw irracjonalnej wrogości wobec Rosji. Zdaniem dyskutantów, nie narażą one jednak stosunków polsko-rosyjskich na dalsze pogorszenie; stan relacji jest wystarczająco zły, a jednocześnie okazuje się, że skład „zjazdu” był do tego stopnia marginalny, że skazuje to przedsięwzięcie z góry na niepowodzenie. Istnieją inne, popierane przez tzw. Zachód koncepcje destabilizacji sytuacji wewnętrznej w Rosji.

Uczestnicy debaty zgodzili się z koniecznością kontynuowania rozważań i dyskusji, dla których najważniejszym punktem orientacyjnym jest pokój i bezpieczeństwo w naszej części Europy.

Andrzej Dołęga
https://myslpolska.info

Komentarzy 11 do “Debata antywojenna: Polska na cudzej wojnie?”

 1. PO CO Z OSZUSTAMI DYSKUTOWAĆ , TRZEBA ICH JEDNOSTRONNIE TRAKTOWAĆ I NIE ZNIŻAĆ SIĘ DO GÓWNA POZIOMU…

 2. Mietek said

  Najważniejsze że handel z Rosją jest utrzymany, reszta nie ma znaczenia, nadal kupujemy ropę, oraz inne produkty.

 3. Mietek said

  Jeszcze informacja dla pisiorów w sprawie kradzieży rosyjskich aktywów, czy na pewno jest to opłacalne?
  17.11.2022

  Arbitraż nakazał fińskiemu Gasumowi zapłacić Gazprom Export ponad 300 mln euro..

  Arbitraż w Sztokholmie nakazał fińskiej firmie Gasum zapłacić Gazprom Export ponad 300 mln euro. Poinformowano o tym w służbie prasowej „Gazpromu”.

  Mowa o zadłużeniu fińskiej firmy za dostawy gazu.

  „Trybunał Arbitrażowy w swoim orzeczeniu nakazał między innymi Gazumowi spłacenie Gazprom Export długu w wysokości ponad 300 mln euro za dostawy gazu oraz w związku z niewykonaniem obowiązku „bierz lub płać”, zgodnie z art. oraz odsetki za zwłokę” – czytamy w komunikacie rosyjskiej firmy.

  Gazprom poinformował również, że arbitraż uznał dekret prezydenta Rosji Władimira Putina o przejściu na płatność za dostawy gazu w rublach za „siłę wyższą wynikającą z umowy”.

  „Tym samym trybunał potwierdził zasadność wstrzymania dostaw gazu ziemnego, jeśli kupujący nie zapłaci w rublach” – wyjaśniła spółka.

  Arbitraż nakazał również Gazpromowi i Gasumowi dalsze negocjacje w sprawie kontraktu.

  Gazprom poinformował w maju o wstrzymaniu dostaw gazu do fińskiego Gasum . Następnie rosyjska firma poinformowała, że ​​nie otrzymała zapłaty zgodnie z nowymi wymaganiami strony rosyjskiej.

  Od 1 kwietnia obowiązuje nowy schemat opłat za dostawy rosyjskiego gazu. Zachodnie firmy muszą otworzyć konto w Gazprombanku, na które będą przelewane płatności w walucie określonej w umowie. Następnie sam bank sprzedaje walutę na moskiewskiej giełdzie i przekazuje ruble Gazpromowi.

 4. Emilian58 said

  Na pewno to nie jest wojna tubylców z Ukropolin. Chociaż część polactwa pcha się w kuferki. Ale na pewno jest to wojna kaczelnika,sakiewiczów i reszty dudusiów.

 5. Zbigniew Kozioł said

  Tutaj całość:

 6. NICK said

  Tak.
  Zbigniewie.
  Dobre przywołanie.(5).

 7. Zbigniew Kozioł said

  NICK, nie bardzo stać mnie na komentowanie wszystkiego. Jest artykuł to i podesłałem do źródła. No bo o czym rozmawiać inaczej, jeśli oryginału nie ma?

  Mam swoje sprawy, nade wszystko pracę, która z trudem pozwala końce związać. Jutro zaś przychodzi doktorantka. Pracę do publikacji trzeba mi dokończyć. Wykład na ważnym seminarium przygotować.

  Mnie szystko to fascynuje i… rozprasza. A co gorsza, widzę, że ludzie są przeważnie ograniczeni, nawet najbliżsi (a tych bardzo mało, nawet na dwa palce jednej ręki nie starczy).

  Z ciekawszych materiałów na temat można obejrzeć rozmowę z Zapałowskim:

  Tam przy 39:48 jest odpowiedź na pytanie, jakie zadałem. W moim odczuciu wymijająca odpowiedź.

 8. NICK said

  Znam pana, Zbigniewie.
  Od dawna.
  Pisz.
  Swoje znoje.
  Nawiasem.
  Staropolszczyzna.
  Kurka.
  Nie ma tu Kafla.

 9. Zbigniew Kozioł said

  No nie ma, co zrobić. Nie ma, to nie ma. Nas też nie za długo nie będzie…

 10. Waldemar Bartosik said

  TA WOJNA SŁUŻY AMERYCE…

  A nade wszystko ich koniunkturze, przez pacyfikację kryzysu, dzięki eksportowi niekonkurencyjnych węglowodorów z łupków oraz masowym dostawom broni dla walczących i zbrojących się głupków i podżegaczy.

  A G-20 ???

  Niech za komentarz posłużą uśmiechnięte twarzyczki Xi i Joe….

  Co prawda z Monachium też uśmiechnięci wyjeżdżali Hitler i Chamberlain, a Anglik nawet triumfalistycznie wołał : „przywiozłem wam pokój”, jednak Ameryka wtedy wpadła w drugą falę kryzysu, na nic więc pokój był jej potrzebny.

  Teraz ma wojnę, koniunktura się poprawia, a narzucone światu łupki, ratują ją przed megakryzysem.

  To dlatego Xi i Joe, tak jowialnie się uśmiechają….

  Co nie powstrzymało Xi, przed przykładnym zjebaniem wychowanka Schwaba – Justina Trudeau z Kanady.

  A co do wątku Polski :

  Pamiętacie, jak onegdaj Mikuś Pomponik, robiący za sekretarza stanu u aroganta Trumpa którego kampanii nie chce nawet wspierać Ivanka – przy okazji jakiejś krajoznawczej podróży powiadomił warszawkę że ma przygotować catering na wojenną naradę Ameryki i jej przydupasów, wymierzoną w Iran ?

  Idąc tą ścieżką, z Bali, śpiący Joe ex cathedra zawyrokował, że Przewodowo, to nie był atak Rosji.
  A przebierający nogami do wojny, tumanowaci podżegacze z warszawki nabrali wody w usta, by się dowiedzieć co o tym całym incydencie mają myśleć. A gdy już gębę otwarli i prawomyślnie, w zgodzie z „wartościami kolektywnego zachodu” zawyrokowali co zawyrokowali, błazen Zełenski wpadł w furię, i chce sprawę badać w Polsce.

  Dement Biden chce wojny.
  Ale nie własnymi siłami…..

 11. Liwiusz said

  https://exxpress.at/auslaender-sterben-zu-hunderten-in-der-ukraine-2381-soeldner-bereits-getoetet/

  „Cudzoziemcy giną setkami na Ukrainie: 2381 najemników już zabitych.(…)
  Według rosyjskich informacji największe straty poniosły polskie oddziały najemne: na Ukrainie zginęło już 376 Polaków. Podobnie zginęło 33 Niemców, 74 Chorwatów, 101 Brytyjczyków i 102 Rumunów.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: